ARBEIDSONRUST IN ENGELAND? De kabinetsvorming in Indonesië Defensie-debat in het Lagerhuis Roosevelt vergiste zich in de Sow jet-Unie" De ramp te Hokkaido De Franse regeringscrisis DE ENGELSE BEGROTING (landsgebieden) en vereenvoudi- De officiële verjaardag van KONINGIN ELIZABETH KLOKKEN VOOR AMERIKA DE SAARKWESTÏE OPSTAND IN FRANSE GEVANGENIS Het bezoek van Eisenhower aan Turkije Prins Charles Het spoorwegongeluk in Brazilië ATTLEE ÖrSnn'ShSSS, Cab Calloway gearresteerd VERKLARING VAN SPAAK PANMOENDJON WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. ZON- en MAAN STANDEN. Mahk naar New-York F-ankering bij Abonnement; Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent Losse nrs 8 ct. DE DONDERDAG 6 MAART 1952, 7e Jaargang No. 1978. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma PJ. van de Sande, Ttrnsuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel m^er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Britse vakverenigingsleiders vrezen wijdverspreide agitatie tegen de bezuinigingsmaatrege len van de conservatieve rege ring. Reeds zijn de regeringsbeslui ten met betrekking tot de vroe gere kosteloze sociale voorzienin gen in enkele mijnen in Wales aanleiding geweest tot vier sta kingen van één dag, waardoor 40.000 ton kolen verloren is ge gaan. De ontevredenheid onder de mijnwerkers heeft zich in het afgelopen weekeinde naar Schot land en Kent uitgebreid en men vreest, dat de ontevredenheid mogelijk door communisten zal worden uitgebuit en verder over gebracht op andere industrieën, die belangrijk zijn voor de herbe wapening. Woordvoerders van de T-U.C. (de 8 millioen leden tellende bond van Britse vakverenigingen) en leiders van de Labourpartij heb ben gezegd dat de acties de vorm aannemen van een boycot van de werkzaamheden op Zaterdag. Het werken, op Zaterdag is vrijwillig en wordt door jaarlijkse overeen komsten met de vakvereniging gehandhaafd. In Mei moet de lo pende overeenkomst hernieuwd worden en gevreesd wordt, dat communistische functionarissen in de vakverenigingen zullen trachten de arbeiders over te ha len de overeenkomst te verwer pen. Als op Zaterdag niet meer in de mijnen zou worden ge werkt, zou dit per week ongeveer 250.000 ton kolen kosten. De Schotse mijnwerkers heb ben besloten aan te bevelen niet meer op Zaterdag te werken. De leider van de Schotse mijnwer kers is een communist. De voor zitter van de vakvereniging van mijnwerkers in Wales, eveneens een communist, heeft zijn man nen gewaarschuwd, dat zij mis schien „hun georganiseerde in dustriële kracht'' zullen moeten gebruiken tegen de bezuinigingen op de sociale voorzieningen. Vakverenigingsleiders vrezen, dat de communisten tot nieuwe campagnes tegen de regering zul len aanzetten, als meer bezuini gingen bij het indienen van de begroting bekend zullen worden. De communistische secretaris van de bond van Britse mijnwer kers, Horner, heeft op een bijeen komst van communisten te Chelmsford (Zuidoost Engeland) gesproken. Volgens hem hebben mijnwerkers in sommige gebie den verklaard „geen overwerk te willen verrichten, zolang zij de grote kosten van de door Ame rika bevolen herbewapening moeten dragen". „Als de tories vasthouden aan de toepassing van de maatregelen, die zij heb ben aangekondigd, zullen de ar beiders spoedig niet hun over- werkuren doch ook hun normale werktijden als wapen gebruiken, aldus Horner. Hij verklaarde, dat „de arbei ders recht hebben op het gebruik van hun economische macht tegen hen, die tegen de arbeiders hun politieke macht gebruiken". Het ontwerp-regeringsprogram- ma van de kabinetsformateurs Prawoto en Sidik, dat bij de par tijen een goede ontvangst heeft gehad, bestaat uit zes punten. 1. Organisatie van de staat, waaronder het houden van alge mene verkiezingen binnen één cfi-ncf Tmn rlr» nr Vier weken voor het einde van het lopende begrotingsjaar heeft de Britse schatkist bekend ge maakt, dat de> ontvangsten op de gewone begroting in de eerste 48 weken van het jaar in totaal 4242,6 millioen pond sterling heb ben bedragen, of 403,6 millioen pond sterling meer dan de gewo ne uitgaven. Dit overschot is zeer veel gro-, ter dan verwacht was. Het vloeit voort uit het feit, dat de uitga ven voor de bewapening kleiner zijn geweest dan geraamd werd bij het~ opstellen van de begro ting. Anderzijds zijn de begro tingsontvangsten groter geweest door stijging van prijzen en winsten. Als men rekening houdt met de buitengewone begroting (ka- ging van de organisatie der cen trale regering. 2. Welvaart, n.l. bevordering van verbetering van de levens standaard der bevolking door ver hoging van de nationale produc tie, vooral van het hoofdvoedsel, de rijst, en door een wijziging der agrarische bepalingen. 3. De veiligheid: verwezenlij king van de rechtsstaat en ver betering der machtsapparaten. 4. Arbeid: completering van de arbeidswetgeving teneinde het maatschappelijke niveau der ar beiders te verhogen en een onge stoord productieproces te verze keren. 5. Buitenlandse zaken: a. het geven van inhoud aan de politiek van zelfstandigheid tegenover het buitenland door activiteiten overeenkomstig de plicht van het pitaalsuitgaven) blijft de toestand jancj om jn <je familie der naties voor de schatkist zeer bevredi- I (je wereldvrede te bereiken zon der afbreuk te doen aan de eigen nationale belangen; b. Verwezen- gend. Het globaaf nadelige saldo op de begroting bedraagt voor de eerste 48 weken van het jaar slechts 79,3 millioen pond ster ling, terwijl een nadelig saldo voorzien was van ongeveer 450 millioen pond sterling. Het is echter weinig waarschijnlijk te achten, dat in de komende Britse begroting, die Dinsdag a.s. bij het parlement zal worden ingediend, belangrijke belastingsverlagingen zullen voorkomen. Opgemerkt dient te worden, dat de komende begroting naast voorziening in militaire uitgaven vooral zal moeten dienen als middel tot bestrijding van de dreigende inflatie. lijking van het streven om de Koningin Elizabeth van Enge land heeft besloten haar offi ciële verjaardag dit jaar op vijf Juni te vieren, de dag, die door haar vader wij'len koning Geor ge, voor zijn officiële verjaardag was gekozen. De werkelijke verjaardag va.n de koningin is 21 April. De of ficiële verjaardag valt op een Donderdag in het begin van Juni. De precieze datum wordt elk jaar opnieuw vastgesteld. Op die dag wordt er ter ere van de souverein een parade (trooping the colour) genaamd gehouden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. 's middags iets zachter. Veranderlijke bewolking met slechts enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind tussen Z. en Z.W. Des middags iets zachter dan gisteren. VRIJDAG 7 MAART. DE STRAATCOLLECTE. Woensdagmorgen heeft de voorzitter van het werkcomité „Klokken voor Amerika", Mr G. L. Kortenhorst, enige medede lingen gedaan over de voorlopi ge resultaten van de nationale collecte. Hij zeide dat het comité had geschat dat deze straatcollecte ongeveer 60.000 zou opbren gen, doch dit bedrag is 114.000 gewerden. Deze 114.000 is bijeenge bracht door 581 gemeenten en men wacht nu nog de opbrengst uit de andere plaatsen in Neder land. Over het algemeen waren de gemiddelde bijdragen in de klei ne plaatsen groter dan in de steden. Dit is begrijpelijk als men bedenkt dat op kleine plaatsen de mensen gemakkelij ker te bereiken zijn en er in de grote steden toch al zoveel col lectes worden gehouden. Over 14 dagen zal het eind resultaat van de straatcollecte bekend zijn. Op de verzonden folders werd een bedrag van 25.000 ontvangen. De heer Kortenhorst, die zelf een collecte in de Tweede Ka mer heeft gehouden haalde van de afgevaardigden 350 op. Nu de straatcollecte dan achter de rug is, wordt de twee de actie ingeluid, die zich richt op de verschillende groepen der bevolking. De Nederlandse jeugd is reeds bezig door middel van bonnetjes geld bijeen te bren gen. verhouding Indonesië-Nederland op de basis van het unie-statuut te vervangen door gewone inter nationale verdragen en het elimi neren van die resultaten der R.T.C., welke nadelig zijn voor volk en land; c. Voortzetting van de strijd om Nieuw-Guinea in het Indonesische grondgebied opge nomen te krijgen. Alle partijen, die over dit pro gramma werden geconsulteerd, hebben er haar instemming mede betuigd. „De politieke leiders zijn alge meen doordrongen van de nood zaak tot het spoedig vormen van een regering en daarom zal men zoveel mogelijk trachten onenig heid over de zetelverdeling te vermijden." Volgens de mening van waarnemers kan de nieuwe regering binnen een week zijn gevormd. Volgens Franse diplomatieke kringen in Parijs is Frankrijk gekant tegen het Westduitse voorstel om de raad van Europa „het verzekeren van democrati sche vrijheid" in het Saargeibied te laten bespreken. Dit voorstel schijnt te implice ren, dat de regering te Bonn niet langer belang stelt in be sprekingen tussen Frankrijk en Westduitsland over ,de Saar- kwestie en de indruk wordt ge wekt, dat sommige Duitse poli tieke kringen gebruik trachten te maken van de huidige Fran se moeilijkheden, aldus de Fran se diplomatieke kringen. Bij de besprekingen te Londen heeft de Franse minister van buitenlandse zaken, Schuman, Adenauers voorstel om tweezij dige besprekingen te voeren aanvaard, doch nu schijnt kan selier Adenauer zijn eigen plan te laten schieten, aldus deze kringen. Gemeend wordt, dat de raad van Europa niet bevoegd is om de Saar kwestie te behandelen. Als eenmaal Europese instel lingen bestaan zou Frankrijk de mogelijkheid cm het Saargebied een Europese federale status te geven, willen overwegen. Doch welke status het Saargebied ook zal krijgen het moet economisch met Frankrijk verenigd en poli tiek onafhankelijk blijven, aldus deze Franse kringen. Het Franse ministerie van ju stitie heeft bekendgemaakt, dat Dinsdagavond politie en bewa kers traangas hebben gebruikt om 700 muiters in de gevangenis van Clairvaux in Troyes ten Z. O. van Parijs, te bedwingen. Op een vooraf overeengeko men teken vielen de gevangenen de bewakers aan en zij slaagden er in de binnenplaats van de gevangenis te bereiken, waar zij een onderhoud met de prefect van politie eisen om hem hun klachten kenbaar te maken. Toen de gevangenen weiger den naar de slaapzalen terug te keren werd de hulp van de po litie ingeroepen. Enkele gevan genen werden door de traangas- bommen licht gewond. Een van hen moest in het gevangenis ziekenhuis worden opgenomen, aldus de officiële bekendma king. Volgens de autoriteiten was de opstand aangesticht door een aantal gevangenen, die onlangs uit de gevangenis van Eysses waren overgebracht Deze nieu we ge'vangenen hadden de ge vangenen van Clairvaux ver teld, dat de toestand in Eysses veel beter was en zij wisten hen over te halen beter voedsel, be tere algemene voorwaarden, filmvoorstellingen, radio's in de cellen en betere betaling van •gevangeniswerk te eisen. Generaal Eisenhower, de ge allieerde opperbevelhebber in Europa, heeft verklaard, dat hij „werkelijk opgebeurd" is door wat hij bijn bezoek aan Turkije heeft gezien. Voor zijn vertrek naar Stam boel, op weg naar Griekenland, zei hij dat hij in Turkije inspira tie had opgedaan en dat zijn besprekingen met* Turkse mili taire leiders en staatslieden een goede indruk bij hem hadden nagelaten wegens de „moed, vastberadenheid en kennis van behoorde REDE VAN CHURCHILL. Het debat over de defensie in het Engelse Lagerhuis is door Churchill geopend. Hij verklaar de o.m., dat hij bezorgd is over de Britse luchtmacht en dat hij de „hoogste mate van voorrang" voor de vervaardiging van de laatste en beste types gevechts vliegtuigen heeft voorgeschreven. De marine legt zich toe op nieu we onderzoekingen en de bouw van nieuwe schepen om het hoofd te bieden aan de twee voornaamste gevaren onder zeeboten en mijnen die, aldus Churchill, groter zijn dan aan het begin van de tweede wereldoor log." De Sowjets hebben op het ogenblik gelukkig slechts een paar onderzeeboten van het nieu we snelle type en er is geen po tentieel vijandige bovenzeese oorlogsvloot in de vaart". Chur chill gaf opnieuw uiting aan zijn overtuiging, dat de oorlog niet op handen of onvermijdelijk is en hij verklaarde, dat Engeland op het gebied van de defensie dit jaar het uiterste doet, wat in zijn vermogen ligt. Voor het be- Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 OAO 0.50 n.m. 11.40 12.15 12.55 1.05 ZON MAAN op onder op onder Maart: 6 7.15 18.29 12.31 5.26 7 7.13 18.31 13.43 5.53 8 7.10 18.32 14.57 6.13 9 7.08 18.34 16.11 6.28 VERZOEK OM HEM „PRINS VAN WALES" TE NOEMEN. Het gemeentebestuur van Caernarvon in Wales heeft be sloten koningin Elizabeth te verzoeken, haar zoon Charles de titel „Prins van Wales" te verle nen, aldus meldt de „Times". De Caernarvon namelijk heeft eertijds Edward de Eerste zijn zoon aan het volk van Wales voorgesteld als zijn eerste zoon. De ^oorkonde van deze gebeurte nis hangt in de raadszaal van het stadhuis. De trein reed in op een ont spoord deel van een andere trein nabij Anchietta, een voorstad van Rio. Het ongeluk gebeurde op een brug over de rivier. De Pavuna. Eén rijtuig bleef op de borstwering hangen, terwijl de passagiers in de rivier terecht kwamen. In minder dan een jaar tijd zijn in Brazilië 223 mensen bij spoorwegongelukken omgeko men. Het aantal doden bij het spoorwegongeluk in Brazilië is tot 119 gestegen. Er zijn 300 ge wonden, van wie velen ernstig. De trein was zo vol, dat de passagiers zelfs tussen de wa gens hingen. Vele deuren ston den open. Het merendeel van de passagiers bestond uit arbeiders die naar hun werk gingen. Op de bevolking van Rio de Janeiro is met succes een beroep gedaan bloed beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van de treinramp. De voorraden bloedplasma waren uitgeput. Tot de donors, die zich aanmeldden, de gehele bemanning wereldaangelegenheden", die van het Duitse zeilschip „Pamir", deze personen aan de dag leg- j dat zich in de haven van Rio be den. vindt. wapeningsprogramma is 4.7 mil liard pond sterling uitgetrokken, doch de hulp van de Ver. Staten houdt geen gelijke tred met de last der defensie. Engeland heeft nog niets van de toegewezen 300 millioen dollar ontvangen, zo voegde hij eraan toe- Churchill zeide te vertrouwen op „de snel toenemende en reeds overweldigende macht der Ver. Staten op het gebied van de atoombom" om agressie te voor komen. Hij hoopte en geloofde, dat de Amerikaanse atoomkracht de potentiële aanvaller van agressie zou afhouden, doch hij voegde er aan toe: „Ik kan geen beloften of voorspellingen doen of waarborgen geven". In No vember, als minister van Defen sie, was hij geschrokken van het beginstadium, waarin de defensie nog verkeerde. Hoewel een inva sie uit de lucht hem niet waar schijnlijk leek, had hij het juist geacht alle mogelijke voorzorgen te nemen tegen landing van pa rachutisten en daarom 502 be weeglijke colonnes gevormd, sa mengesteld uit 249.000 officieren en manschappen. Churchill voorspelde, dat En geland, zodra over voldoende ge moderniseerde uitrusting be schikt kon worden, in buiten- en binnenland 22 divisies beschik baar zou hebben. Er waren geen plannen de tegenwoordige dienst plicht van twee jaar te verlen gen. REDE VAN SHINWELL. Hierna nam de minister van de fensie in de vorige labourregering, Amanuel Shinwell, het woord. Hij liet verscheidene landen de revue passeren. Volgens Shinwell draagt Portugal geen enkele militair bij. Van Noorwegen en Denemarken konden slechts zeer geringe bij dragen worden verwacht. Deze landen zouden echter wel troepen kunnen leveren, mits zij in staat gesteld worden deze uit te rusten. Shinwell vervolgde: „Nederland is zonder iets onaangenaams te zeggen in het geheel niet in staat een behoorlijke strijdmacht op de been te brengen. Ik betwij fel het, of de Nederlandse regering meer dan een brigade kan bijdra gon". Van de drie divisies, welke de Belgen maanden geleden hebben beloofd, is nog niets te zien, aldus Shinwell. Ten aanzien van Frank rijk zeide spreker, dat ongeveer 18 maanden geleden de toenmalige minister van defensie, Pléven, tien divisies voor 1951 en vijftien divi sies voor dit jaar had toegezegd. Thans werd echter gesproken van twaalf divisies, die Frankrijk mo gelijk dit jaar zou kunnen bijdra gen. Mede met het oog op de strijd in Indo-China betwijfelde Shinwell sterk, of men deze plannen zou kunnen uitvoeren". De Fransen hebben thans vijf divisies en het is de vraag of deze gevechtsklaar zijn", aldus spreker. Shinwell zag als enige mogelijk heid, om dit jaar de beoogde vijf tig divisies in West-Europa op de been te brengen, een toeneming van de Amerikaanse wapenzendin gen. Hij drong er op aan het bewape ningsprogram zo snel mogelijk uit te voeren, doch was er niet zeker van, dat de regering in staat zal zijn haar plannen voor dit jaar ten bedrage van 1.400 millioen pond te verwezenlijken. Volgens een mededeling van gen zijn verbroken. Een oogge- de politie staat tot neig toe vast, tuige heeft voor de radio ver dat 20 personen door de over stroming op Hokkaido om het leven zijn gekomen, 6 vermist worden, 38 zwaar en 138 licht gewond zijn. De laatste berichten uit het geteisterde gebied wekken de indruk dat het aantal slachtof fers niet zo groot is als men ge vreesd had. Als gevolg van de verbroken verbindingen is een juist beeid echter nog niet te verkrijgen. Woensdag hebben Amerikaan se militaire vliegtuigen boven de door de aardbeving geteister de havenstad Koesjiro, voedsel, dekens en geneesmiddelen uit geworpen. Alle spoor- en wegverbindin- PINAY WIL INVESTITUUR ALS PREMIER AntoLne Pinay heeft president Auric! meegedeeld, dat hij om de investituur als premier zal verzoeken. De nationale vergadering zal heden over deze kwestie stem men. Antoine Pinay is een rustige zakenman, die op politiek ter rein niet graag op de voorgrond treedt. Hij heeft met enige aar zeling het verzoek van Auriol om te pogen een nieuwe rege ring te vormen, aanvaard. Pinay is 60 jaar, gehuwd en heeft 3 kinderen. Hij houdt veel van muziek en reizen. Verwacht wordt, dat hij te genover een financiële crisis waarin het land verkeert de ge- de bij de socialisten. De commu nisten hebben veel critiek op hem. Gedurende de oorlog was hij lid van de nationale raad van de Vichy-regering, een raadge vend lichaam dat nooit in vol talligs vergadering is bijeenge weest. Na de oorlog is zijn ge drag door een jury onberispelijk klaard, dat de stad 15 minuten lang „schommelde als 'n schip". Door de verbroken verbindin gen is het moeilijk betrouwbare gegevens uit het getroffen ge bied te krijgen. Voorts is de politie er in ge slaagd per radio in verbinding te komen met het dorp Kiritap- poe. Gemeld werd, dat in en bij het dorp 250 huizen door de vloedgolf zijn weggespoeld of zijn vernield. 94 Personen zou den hierbij om het leven zijn gekomen. Ook boven Kiritappoe zijn voedsel en geneesmiddelen uit-' geworpen. Volgens een bekend making van het hoofdkwartier van generaal Riddgway worden in dit dorp 23 personen vermist. Volgens niet bevestigde be richten zouden in Oerakawa 123 personen om het leven zijn ge komen in het gebied van Sap poro, de hoofdstad van Hok kaido, 125 personen worden ver mist. Hoewel meldingen van 31 doden zijn bevestigd, gelooft men dat veel meer slachtoffers zijn gevallen. Men gelooft dat de aangerich te schade 10 millioen gulden beloopt. Volgens de Japanse staatsspoorwegen zal herstel van vernielde lijnen en materieel 800 millioen jen kosten. Een Ja pans persbureau raamt de aan de oesterteelt en de teelt van zeewier toegebrachte In een bespreking van het kort geleden verschenen boek „The struggle for Europe" (de worste ling om Europa), van de hand van de voormalige oorlogscorres pondent Chester Wilmot, dat veel opzien heeft gebaard en reeds vrijwel direct na zijn ver schijning als „het beste werk van 1952" werd beschreven, schrijft de gewezen Britse mi nister-president en leider der Britse socialistische partij Cle ment Attlee in het maandblad „The national and English re- view" onder meer: „Wilmots boek toont aan hoeveel Stalin te Jalta won, omdat wijlen president Roosevelt zich vergiste in de na de oorlog te verwachten Russi sche reacties. Roosevelt schijnt gedacht te hebben dat Groot- Brittannië een imperialistische mogendheid is en de Sowjet-Unie niet. Hij begreep niet dat de com munisten het begrip „dankbaar heid" niet kennen. Roosevelt deed in het Oosten en in het Westen onnodige concessies aan de Rus sen, waarvoor wij allen thans duur betalen. Deze geallieerde concessies werden niet gedaan, daar de verbondenen geen Rus sische hulp nodig hadden om Japan te verslaan. In feite heb ben de Russen in het Verre-Oos ten de vruchten geplukt van overwinningen, bevochten door de democratische strijdkrachten". bevonden. Pinay heeft een drastisch plan eetbaar opgesteld om een einde te ma- schade op ongeveer 90 millioen Lven aan de financiële crisis. Hij jen. wil de politieke kwesties die vo- laten. Hij wil een amnestie voor Het dagblad De Belgische socialistische leider Paul Henri Spaak heeft op een bijeenkomst van zijn partij te Brussel verklaard, dat een neutraal en ontwapend W. Duitsland de voorwaarden voor een derde wereldoorlog zou scheppen, omdat dan de mili taire grens van W.-Europa weer langs de Rijn en de Maas zou lopen. Dit betekende, volgens de oud-voorzitter van de raadge vende vergadering van de raad van Europa niet alleen dat het streven naar een verenigd Euro pa nutteloos zou worden, maar ook dat het machtsevenwicht tussen Oost en West verstoord zou worden ten gunste van Rus land. Hij waarschuwde er echter ook voor, W.-Duitsland niet toe te staan dat het zich op zichzelf in politiek, economisch en diplo- Attlee vervolgt: Groot-Brit- tannië heeft de Sowjet-Unie van ganser harte gesteund in haar verzet tegen Hitier c.s. Wij heb ben ons echter nooit enige illu sie gemaakt over de Russische houding na afloop van de oorlog. Toen de geallieerden in Italië de overwinning hadden behaald, gevoelden de Amerikanen er niet voor Midden, en Zuid-Oost Euro pa op de Duitsers te veroveren. Dat werd aan de Russen overge laten. Zij maakten later dezelf de fout t.a.v. Tsjecho-Slowakije. De oprukkende Amerikaanse strijdkrachten werden tot stil stand gebracht en het was het Roode leger dat onnodig dit land bevrijdde". Schout-bij-nacht Libby, ver tegenwoordiger van de V. N. in de subcommissie voor de krijgs gevangenen. heeft de Noorde lijken een nieuwe lijst van 74 geallieerde soldaten 'overhan digd, die in Noordelijke handen zouden zijn. De meesten zijn Amerikanen. Namen zijn bijeengebracht uit communistische radio-uitzen dingen, brieven van familiele den en „andere bronnen". De Noordelijken is om een verant woording verzocht. De commissie voor toezicht op oen bestand heeft gisteren een kwartier vergaderd. Zij komt heden weer bijeen. Dan zullen de Engelse, Chinese en Kore aanse teksten van de principes voor een bestand waarover ree i is overeenstemming is ber reikt, worden vergeleken. NEDERLANDSE KRIJGSGE VANGENEN IN KOREA. De nieuwe lijst van 174 krijgs gevangen militairen der Ver. Naties waarover de V. N. inlich tingen aan de Noordelijken hebben gevraagd bevat o.a. twee namen van Nederlandse militai ren n.l. de soldaat F. U. Lam- berti uit Maastricht en de sed ge a.nt C. J. A. van der Snep- scheut uit Best. Voorts staan er 164 Amerika nen, 4 Canadezen, 2 Engelsen, een Griek en een Turk op. Het A.N.P. verneemt nog dat de familieleden van de twee Ne- in gebreke gebleven belasting- Willemstad bericht, dat de öerlanders in Juli namens de ,La Prensa" te matiek opzicht weer ontwikkelt.1 Ned. regering bericht hebben Naar zijn oordeel konden cle J ontvangen van het feit, dat ze van de arbeidstijd en bezuini ging op genationaliseerde be- zonde zakelijke inzichten zal drijven en het stelsel van socia- stellen, die de looierij van zijn ie verzekering, familie sedert de oprichting in Daar de Gaullisten en socialis- 1774 een bloeiend bedrijf hebben ten ten aanzien van de investi- doen zijn. tuur van Pmay nog geen stand betalers, bevriezing van sommi- bandleider Cab Calloway met de Europese problemen slechts op vermist werden en vermoedelijk ge prijzen en lonen, verlenging' leden van zijn orkest in Mara- grondslag van een verenigd krijgsgevangen waren geraakt. caibo is gearresteerd, verdacht Europa worden opgelost. In ant- van het smokkelen van verdo- woord op bezwaren van partij- vende middelen. genoten, dat een federatie zon- Hij had enige voorstellingen der de deelneming van Enge-] op Curacao en daarna op Aruba land of de Scandinavische lan- igegeven en was toen doorgereisd den weinig zou betekenen, ver- Sowjet-Unie bij de Ver. Naties, naar Maracaibo in Venezuela, klaarde Spaak, dat het volgen Jacob Malik, is Woensdag per Pinay heeft een goede naam punt hebben bepaald, is het nog waar hij eveneens met zijn or- van eenzelfde politieke koers ais vliegtuig uit Moskou naar New bij de conservatieven en de een- niet zeker dat hij het vereiste kest zou optreden. Van dit op- Engeland „ons nergens heen- York vertrokken. Hij reist over trum-partijen, een minder goe-1 aantal stemmen zal krijgen. I treden is niets gekomen. 1 voertParijs. De vertegenwoordiger van de

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1