Wat brengt de Radio? Terry en Berry ABDUSIROOP De dreigende crisis in Verklaring van vice-kanselier Schaerf economische Europa Werkloosheid in Engeland De Duits-Nederlandse economische dag te Keulen Verklaring van senator Lodge Verklaring van Wilson DE DUITSE SCHULDEN AAN DE VER. STATEN DeChinesepapegaai De reis van Eisenhower De besprekingen tussen Truman en Churchill Officiële publicatie BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN en „De witte Eland VOETBALSPORT. GEMEENTE TERNEUZEN AGENDA TWEEDE BLAD Woensdag 5 Maart 1952 7e Jaargang No. 1977 De mond en klauwzeerbesmetting VRIJE ZEEUW België overweegt de landen van het Atlantisch verdrag uit te no digen tot een conferentie ter be spreking van noodmaatregelen om de dreigende economische crisis in Europa af te wenden, zo wordt te Brussel vernomen. Naar een officiële woordvoer der mededeelde, is het niet uitge sloten dat België het initiatief zal nemen tot het bijeenroepen van een semi-officiële conferen tie van de verantwoordelijke eco nomische functionarissen der N.A.V.O.-landen. Een beslissing is echter nog niet genomen. De Oostenrijkse vice-kanselier, Adolf Schaerf, heeft na een on derhoud met minister Acheson, tegenover verslaggevers ver klaard, dat een definitieve vre desregeling voor Oostenrijk zijn inziens slechts tot stand kan ko men na een werkelijke overeen stemming tussen Rusland en het Westen. Hij achtte de moge lijkheid van een regeling der geschillen tussen Oost en West „niet zo lachwekkend, als het wellicht schijnt". Naar zijn mening zal het Wes telijke voorstel inzake een „ver kort verdrag" in Oostenrijk al gemene instemming vinden. Hij zeide, dat men er nooit aan gedacht had een afzonder lijke vredesovereenkomst met de drie Westelijke mogendheden te sluiten. Elk soortgelijk voorstel zou de blijvende verdeling van Oostenrijk inhouden, waarbij de Sowj et-Unie de helft van het land bezet zou houden. De woordvoerder deelde mede, dat de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Van Zee land, het plan tijdens de confe rentie te Lissabon heeft bespro ken met vertegenwoordigers van de grote N-A.V.O.-landen en dat het denkbeeld ten zeerste is toe gejuicht, in het bijzonder door Acheson en Harriman. Hij zeide, dat het de taak van de secretaris generaal van de Atlantiscshe raad is de practische stappen voor het bijeenroepen van de conferentie te doen. Daar deze functie nog steeds vacant is, kun nen geen voorbereidingen wor den getroffen. De tijd dringt, zo voegde de woordvoerder der Bel gische regering hieraan toe, en er moet snel gehandeld worden, wil men een algemene economi sche depressie, die de defensie inspanningen zou belemmeren, voorkomen. België is de mening toegedaan, dat in de eerste plaats een her vorming van de Europese beta lingsunie noodzakelijk is. De vroegere socialistische mi nister van Arbeid, Alfred Robens heefft in het Britse parlement voorspeld, dat er tegen het ein de van het jaar, wanneer de re gering geen krachtige maatre gelen zou nemen, mogelijk een millioen werklozen zullen zijn. Tijdens het debat over ar beidskrachten en productie zei Robens, dat er in Jan. 378.000 werklozen waren tegen 263.000 in Augustus van het vorige jaar. Volledige werkgelegenheid is beslist noodzakelijk voor een grotere productie, aldus Robens. De conservatieve minister van Arbeid, Sir Walter Monckton, antwoordde, dat de toeneming van de werkloosheid hoofdzake lijk in de textielindustrie voor komt. Daar zijn als gevolg van verminderde vraag naar textiel- goederen 59.000 personen zonder werk. Enige werkloosheid elders is het gevolg van gebrek aan grondstoffen. Hij wees er met nadruk op, dat hij een grote en stabiele werkgelegenheid wenst. De republikeinse senator Ca bot Lodge, die de verkiezings campagne voor generaal Eisen hower leidt, heeift te Berlin, in de staat New Hampshire, ver klaard, dat de generaal, in te genstelling tot wat in circule rende berichten gezegd wordt, actief aan de verkiezingscam pagne zal deelnemen, zodra hij zijn taak van opperbevelhebber van de Navo-strijdkrachten heeft beëindigd. Generaal Eisenhower heeft in een telegram aan twee leden van het Huis van Afgevaardig den verklaard, dat hij voorstan der is van het instellen van dienstplicht in de Ver. Staten. Deze verklaring was in ant woord op oen desbetreffende vraag der beide leden. De leider van de Amerikaan se defensiemobilisatie, Charles Wilson, heeft te Philadelphia meegedeeld, dat de Amerikaan se fabrieken dit jaar de huidige productie van moderne vlieg tuigen zullen verdubbelen. Naar schatting zal het Amerikaanse militaire aankoopprogram 132jOOO millioen dollar bedragen, aldus Wilson. Per maand wordt voor een waarde van gemiddeld 2000 millioen dollar afgeleverd. Volgend jaar zal dit bedrag tot 3500 millioen dollar per maand stijgen, aldus deelde Wilson mee. Ter gelegenheid van de Duits- Nederlandse economische dag, op 1 Maart te Keulen gehouden, heeft Mr. A. C. W. Beerman, voorzitter van de stichting „Ha- venbelangen" uit Rotterdam, een rede gehouden over de verkeers- betrekkingen tussen beide landen. Spr. betoogde, dat Nederland in 1951 weer een goede klant van Duitsland was. Van alles wat uit Duitsland werd ingevoerd be trok Nederland 10 pet. Maar Nederland was op zijn beurt ook een goede leverancier, zelfs de beste, als men de Ver. Staten uit zondert. Het leverde 7% pet. van alles, wat in Duitsland werd geïmporteerd. Spr. wees op nog andere vor men van verkeer, n.l. de trein, de vrachtauto en het vliegtuig. De snelle heropbouw van de Duitse handelsvloot wordt bij ons, aldus spr., met grote belangstelling ge volgd. ,,Wij kunnen nauwelijks een zekere jaloezie onderdruk ken, wanneer wij denken aan de paragraaf, die het de rederijen mogelijk maakt op gunstige voorwaarden kapitaal aan te trekken. Het aantal schepen on- der Duitse vlag in de haven van Rotterdam is een graadmeter voor deze heropbouw. In 1951 bedroeg hun aantal reeds 1723 met een gezamenlijke netto ton nage, van 1.250.000. Het ligt voor de hand, vervolg de spr., nu onze beide landen ook geografisch zozeer op elkaar aangewezen zijn, dat er proble men ontstaan van een gecompli ceerd karakter met allerwegen concurrentie. De meeste ver keersproblemen zijn terug te voeren tot de angst, dat men door het toekennen van verkeersvrij heid een bres slaat, waar de bui tenlandse concurrentie doorheen kan dringen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Maandag bekend gemaakt, dat er een belangrijke vermindering tegemoet moet worden gezien van de Duitse oorlogsschulden aan de Verenigde Staten. De democratische senator Gil- lett heeft in de senaat een brief voorgelezen van de onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Mc- Fall, waarin de zienswijze van het ministerie over de schulden wordt uiteengezet. „Er moet een belangrijke vermindering van vóór- en na-oorlogse schulden worden tegemoet gezien", zo schrijft McFall. „Het is duidelijk dat een vermindering door Ame rika gepaard moet gaan met een evenredige vermindering van de zijde van andere crediteuren", zo wordt in het schrijven verder ge zegd. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft aangekondigd, dat drie financiers op zijn verzoek een particuliere commissie organiseren, die de Amerikaanse bezitters van dol larobligaties van Duitse maat schappijen op de Londense con ferentie over de Duitse schulden zal vertegenwoordigen. HEDEN: AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Goldrush". MORGEN: Z AAMSLAG-GRIETEDi rectiegebouw, vergadering Dijkraad van de calamiteuze polders Ser Lippens, Nieuw- Othene, Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt. door EARL DERR BIGGBHS. Vertaald door P. OREILLE. 103) (Nadruk verboden) Bob's gedachten werkten snel. Barstow lag ongeveer op de af stand, die de meter van de grote wagen had aangewezen. Maar waar was er rode klei op de per rons in deze buurt? „Bent u er zeker van, dat zij veilig in Los Angelos is geko men? vroeg hij. „Natuurlijk. Woensdag heb ik haar daar gezien. Nu, ik heb al je vragen beantwoord. Nu bén jij aan de beurt. Waarom dacht je, dat er hier iets niet in orde was?" „Wat is er van Slappe Flip Maydorf geworden?" was Bob's wedervraag. „Wie?" „Slappe Flip die zich Mc Cailum noemde, en die hier 47 dollar van me gewonnen heeft?" „Bedoel je, dat hij in werke lijkheid Maydorf heet?" vroeg Madden belangstellend. „Ik weet het zeker. Ik heb Maydorf al leren kennen in San Francisco." De Nederlandse regering neemt het standpunt in, dat de Duitse vrachtwagens in ons land noch wegen, nog omzetbelasting behoeven te betalen, maar de Nederlandse wagens moeten in Duitsland wel de Beföderungs- steuer van bijna 1 pf. per km be talen, wat in het laatste jaar op een uitgave van rond 500.000 mark neerkwam. Hier is gelijk heid gewenst. De opperbevelhebber der Ver bonden strijdkrachten in Europa, generaal Dwight Eisenhower, die een bezoek van drie dagen aan de twee nieuwe N.A.V.O.-leden, Turkije en Griekenland zal bren gen, is blijkens een bericht van radio-Ankara Maandagavond per vliegtuig uit Parijs te Ankara aangekomen. Eisenhower wordt vergezeld door zijn chef-staf, lui tenant-generaal Gruenther en door verscheidene andere officie ren. Hij werd op het vliegveld begroet door de chef van de Turkse generale staf. generaal Nuri Jamut. Generaal Eisenhower zal heden naar Saloniki vertrekken. Hij wordt morgen te Athene ver wacht. Nederlands-Canadese besprekingen De regeringscommissaris voor de emigratie mr ir B. W. Have- man heeft gistermiddag bespre kingen gevoerd met de heer A. A. Ewen, hoofd van de Canadese emigratiedienst hier te lande in verband met de moeilijkheden, die zijn ontstaan door het uitbre ken van het mond- en klauwzeer in Canada. De Canadese regering heeft tij delijke maatregelen getroffen, welke hebben geleid tot een be slissing, dat landbouwersfamilies niet zullen kunnen vertrekken totdat een besluit is genomen omtrent de voorwaarden, waar onder deze emigranten in Canada toegelaten kunnen worden. De Nederlandse regering heeft voorgesteld de emigranten toe te laten op een verklaring af te geven door de daartoe bevoegde autoriteiten, dat het desbetref fende emigrantengezin vrij van mond- en klauwzeer is. Bovendien is de Nederlandse regering bereid daarvoor in aan merking komende emigranten te doen desinfecteren. De selectie van de emigranten zal in afwach ting van de terzake te nemen be slissingen op normale voet door gaan. Er zullen echter tijdelijk geen visa worden verstrekt aan genoemde groep. Besprekingen tussen beide regering zijn gaan de om spoedig tot een beslissing te komen. De „Zuiderkruis" ver trok gisteren zonder oponthoud met emigranten naar Canada. Er is vooralsnog geen reden tot ongerustheid, zij het dat de mogelijkheid bestaat, dat er enige vertraging zal optreden in de uitvoering van het emigratie schema. De Canadese minister voor het Burgerschap, Walter Harris, heeft in het Canadese lagerhuis medegedeeld, dat geen landarbei ders uit gebieden waar mond- en klauwzeer heerst, als immigran ten toegelaten zullen worden. De emigranten uit deze gebieden, die reeds onderweg zijn, zullen niet op het land mogen werken, voor dat zij zelf en hun bezittingen grondig gedesinfecteerd zijn. Republikeinen vragen rapport De Amerikaanse senaatscom missie voor buitenlandse betrek kingen heeft twee republikeinse resoluties, waarin president Tru man gevraagd wordt rapport uit te brengen over zijn besprekin gen met premier Churchill en diens voorganger Attlee, ter zij de gelegd. Dit deelde de voorzit ter der commissie, Tom Connally bij een heftig debat met senator James Kem, die de resoluties had ingediend in de senaat mee. Belangrijk bericht voor de- genen^ die over 1951 een vor dering hebben op een rijks instelling. Het ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat alle vorderingen op rijksinstel lingen over 1951 zo spoedig mo gelijk moeten worden ingediend. Vorderingen ten laste van de verschillende departementen van algemeen bestuur en de daaron der ressorterende diensten, in stellingen enz. moeten uiterlijk 31 Mei a.s. bij het betrokken departement zijn ingediend. Vorderingen op het staatsdruk kerij- en uitgeverijbedrijf, op het staatsbedrijf der posterijen, tele grafie en telefonie, op het staats- muntbedrijf, op staatsmijnen moeten uiterlijk 15 Maart a.s. worden ingezonden. In het belang van de schuld eisers wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd dat latere indiening tot langdurig uitstel der afdoening kan leiden. Van de in diening kan, op verzoek, een schriftelijk bewijs worden ver kregen. GRAAUW EN LANGENDAM. Huwelijks-voltr.: 22 Febr. Aloi- sius J. Verschuren, 32 j. jm. en Emelia M. Reijns, 25 j. jd. 26 Febr. Johannes F. Kouijzer, 36 j. jm. en Elza M. R. Poppe, 27 j. jd- Geboorten; 17 Febr. Bernar- dus J. M., z. van Adrianus J- Boo ne en Rosalia A. Steijnei Overlijden: 12 Febr. Alphon- sius van Gimst, 84 j., weduwn. van Rosalia Buijs, (overleden te Hulst). 19 Febr. Aloisius Bracké, 88 j., weduwn. van Maria V. Ver- cauteren. DONDERDAG 6 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.35 Ik weet, ik weet wat u niet weet; 10.50 Voor de jeugd; 41.00 Ra- dioscoop; 11.45 Interviews; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.12.50 Weekoverzicht; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Causerie; 14.00 Causerie; 14.15 Gram.; 14.30 Boekbespreking; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Her sengymnastiek; 16.25 Zang; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Regeringsuit zending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Dansmuziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Gespro ken brief uit Londen; 19.05 Al lerlei; 19.10 Causerie; 19.20 Or gel; 19.40 Ronde Tafel Parle ment; 20.00 Nieuws; 20.05 Ork.; 21.15 Hoorspel; 22.30 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Piano; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Ork.; "14.00 Gram.14.45 Voor de huis vrouw; 15.15 Gram.; 15.35 Cello- recital; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 17.45 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Koor; 18.40 Op de stelling; 18.50 Gram.; 19.05 Le vensvragen; 19.20 Kwintet; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gev. programma; 22.15 Buitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Muziek voor de jeugd; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.40 Causerie; 19.50 Klankbeeld; 20.20 Verzoekprogr./ 21.00 Voor de vrouw; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 23.00 Nieuws. VEEMARKT ROTTERDAM 4 Maart. Totale aanvoer 5071. Vette koeien en ossen 810ge- bruiksvee 906; vette kalveren 50; graskalveren 186; nuchtere kal veren 2210; varkens 102; biggen 389; paarden 242; veulens 19; schapen of lammeren 85; weide/ zuiglammeren 3; bokken of gei ten 69. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,80 tot 3; 2e kw. 2,60 tot 2,75; 3e kw. 2,30 tot 2,55; Vette kalve ren le kw. 2,70 tot 2,90; 2e kw. 2,60 tot 2,70; 3e kw. 2,40 „Je hebt teveel gedronken man!" riep de conducteur, die kwaad was geworden, tenslotte tegen de machinist, „die beren bestaan alleen maar in jouw verbeelding". De machinist haalde zijn schouders op en bracht zijn lo comotief weer op gang. „Op welke manier?" „Hij deed, alsof hij probeerde de Phillimore paarlen te anneje- ren." Madden's gezicht werd weer paars. „Werkelijk? Wil je me daar een wat meer van vertel len?" „Zeker", antwoordde Bob. Hij vertelde Maydorf's verrichtingen bij het havenhoofd, maar vergat te zeggen, dat hij met Louie in verbinding was geweest. „Waarom heb je me dat niet eerder gezegd?" vroeg Madden. „Omdat ik dacht, dat u ervan wist. En dat denk ik nog." „Je bent gek." „Misschien. Daar zullen we niet op doorgaan. Maar toen ik May dorf hier zag, vermoedde ik na tuurlijk, dat er iets niet in de haak was. Ik ben nog niet van het tegendeel overtuigd. Waarom niet terug gekomen op uw oor spronkelijke plan, om de paarlen in New York te laten afleveren?" Madden schudde het hoofd. „Neen. Ik heb het er op gezet, ze hier te hebben, en dat zal gebeu ren. Iedereen weet, dat ik me niet van mijn voornemen laat afbrengen." „Zegt u mij dan tenminste, wat u er tegen hebt." „Er is niets tegen", antwoordde Madden. „Tenminste geen be zwaar, dat ik onoverkomelijk Oom Bear en zijn twee neven hadden inmiddels hun kans be nut om zich tussen de wielen van een wagon te nestelen. Ervaren spoorwegparasieten kunnen zelfs onder treinen rij den. Terwijl oom Bear aldus aan de treinstangen hing, in een sner pende wind tussen de razende vind. Het is mijn zaak. Ik heb de paarlen gekocht en ik wil ze heb ben. Ik geef je mijn woord, dat je betaald wordt, dat is toch alles, waar jij je over bezorgd maken kunt." „Meneer Madden", zei de jon gen. „Ik ben niet blind. U zit op een of andere manier in de klem en ik zou u graag willen helpen." Madden draaide zich om, en zijn vermoeid, afgemat uiterlijk gaf de duidelijke bewijzen, dat Bob gelijk had. „Ik kom er wel uit", zei hij. „Ik ben groter moeilijkheden te bo ven gekomen. Ik dank je voor je vriendelijke bedoeling, maar maak je over mij niet bezorgd. Om acht uur dan ik reken er op. Nu zul je mij wel veront schuldigen, als ik wat ga rusten. Ik verwacht een vrij drukke avond." Hij ging de kamer in en Bob staarde hem na, verbaasd en ge heel in de war gebracht. Was hij te ver gegaan bij de millionnair, had hij te veel gezegd? En dat gezegde over Evelyn Madden kon dat waar zijn? Was zij wer kelijk in Los Angelos? Het klonk aannemelijk, en haar vader leek de oprechtheid zelf, toen hij over haar sprak. Ach de woestijnhitte was nu iets tastbaars, golf na golf van doorzichtige nevel. Bob was moe wielen, dacht hij met weemoed aan zijn arme Wolk, de eland, wiens voer nu op zou zijn en die zeker ongerust zou zijn over zijn baas. „En hij moet morgen nog wel de wedstrijd van zijn leven (en van het mijne) winnen", dacht oom Bear bezorgd. van de vele vragen. Hij volgde Madden's voorbeeld en sliep heel de middag. Toen hij opstond, was de zon aan het ondergaan en de koele nacht daalde. Hij hoorde Gamble in de badkamer. Wie was Gam ble eigenlijk? Waarom mocht hij hier op de ranch logeren? Op de patio zei de jongen met een paar gefluisterde woorden tegen Ah Kim, wat hij over Eve lyn Madden had gehoord. „Thorn en professor nu thuis", zei de speurder. Ik letten op af gelegde mijlen negen en der tig, zoals tevoren. En stukjes rode klei op vloer van wagen." Bob schudde het hoofd. „De tijd gaat voorbij", merkte hij op. Chan haalde de schouders op. „Als ik tegenhouden kon, zou ik het doen", antwoordde hij. Aan het diner was professor Gamble de vlees geworden be minnelijkheid. „Zo, meneer Eden, we zijn blij, dat we u weer hier hebben. Het is jammer, dat u iets van deze woestijnlucht missen moest. Zijn uw zaken naar wens gegaan, als ik zo vrij mag wezen er naar te vragen?" „Zeker", glimlachte Bob- „En hoe staat het met de uwe?" (Wordt vervolgd). tot 2,50Slachtpaarden le kw. 2,252e kw. 2,153e kw. 2,05. Prijs per kg. Graskalveren le kw. f 350; 2e kw. 250; 3e kw. 200; Nuchte re kalveren le kw. 52; 2e kw. 48; 3e kw. ƒ43; Biggen le kw. 57; 2e kw. 52; 3e kw. f 48; Schapen le kw. 145; 2e kw. 135; 3e kw. 105; Lammeren le kw. 1352e kw. 1253e kw. 115; Kalf- en melkkoeien le kw. 975; 2e kw. 870; 3e kw. 770; Vare koeien le kw. 750; 2e kw. 675; 3e kw. f 660; Vaar zen le kw. 725; 2e kw. 675; 3e kw. 580; Pinken le kw. 550; 2e kw. 450; 3e kw. 350. Overzicht. Vette koeien aan voer iets minder, handel kalm, prijzen van vorige week goed te handhaven, prima boven note ring; Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen vooral niet hoger; Gras kalveren aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen prijshou dend; Nuchtere kalveren aan voer flink, handel redelijk, prij zen niet geheel prijshoudend; Biggen aanvoer groter, handel redelijk, prijzen constant; Scha pen en lammeren aanvoer als vorige week, handel traag, prij zen iets minder; Slachtpaarden aanvoer ruimer, handel stug; prijzen ruim prijshoudend; Kalf- en melkkoeien aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen stabiel; Vare koeien aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen vooral niet lager; Vaarzen en pinken aanvoer even groter handel tamelijk, prijzen onver anderd. ENGELAND—BELGIE. Het bestuur van de Kon. Bel gische Voetbalbond heeft de uit nodiging aanvaard voor een wedstrijd tegen Engeland, te spelen op Woensdag 26 Novem ber a.s. in het stadion te Wem bley. De Belgische internationale kalender voor het seizoen 1952- '53 was al compleet voor de ont vangst van de Engelse uitnodi ging. Een van de 6 beraamde landenwedstrijden zal worden geschrapt. HET ENGELS B-TEAM VOOR AMSTERDAM. Het Engelse B-elftal, dat op Woensdag 26 Maart in 't Olym pisch stadion te Amsterdam te gen e|en Nederlandse bonds- pLoeg speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Ashcroft (Lverpool). Achter: Gunter (Portsmouth) of Ball (Bolton) en Whiters (Tottenham Hotspur). Midden: Wheeler (Bolton Greenwood (Brentford) en Boyd (Birmingham City). Voor: Berry (Manchester United), Taylor (Luton Town), Vaughan (Charlton Athletic), Harmer (Tottenham Hotspur) en Mitchell (Luton Town). Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoptossende BEKENDM AKIN G. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bcxend, dat de op naam van D. P. Man- naert staande huurautovergun- ning, geldig voor één huurauto, door hun college is verlengd tot 16 December 1956. Terne o* en, 4 Maart 1952. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling. De Burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een uitspraak op aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, welke uitspraak is gedagtekend 21 De- uitspraak is gedagtekend 18 en 25 Febr. 1952 ter secretaris van deze gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen elke uitspraak kan iedere belanghebbende uiterlijk de tiende dag na de dag van de ze bekendmaking in beroep ko men. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen zijn omkleed. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet ingediend worden bij de Burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoek schrift aan de Koningin, die op het beroep beslist, na advies van de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Ne derland verblijft, kan, voor zo ver het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrij ding van de termijn van 10 da gen genoegen worden genomen, zolang omtrent zodanige over schrijding geen beslissing is ge nomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van 10 dagen als onherroepelijk be schouwd. Terneuzen, 27 Februari 1952. De Burgemeester, P. TELLEGEN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Terneuzen bren gen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretrie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Esse Nederland te 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbreiden van een on dergrondse benzineopslagplaats in het perceel op het parkeer terrein kadastraal bekend ge meente Terneuzen, sectie L nr. 2550. Op Vrijdag 14 Maart a.s. des namiddags 3 uur, zal ten ge- meentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen de in williging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen ge durende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secre tarie der gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning of de concessiononaris en de in persoon of bij gemachtigde op de in artikel 7 der hinderwet bedoelde zitting verschenen be langhebbende. Terneuzen, 28 Februari 1952. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5