Het falen van de Belgische loon- en prijspolitiek Lezing van Prof. Collin uit Leuven De onderhandelingen te Panmoendjon De toestand in Egypte DE AARDBEVING OP HOKKAIDO Honderden slachtoffers De kabinetsformatie in Indonesië De Franse regeringscrisis Pinay zal heden beslissen DE STAKING OP MALTA „THE TIMES" OVER INDONESIË Onder auspiciën van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg heeft de heer F. Collin, hoogleraar aan de universiteit te Leuven en voorzitter van de raad van beheer der kredietbank te Brussel, in de aula van de gemeentelijke universiteit te Amsterdam een lezing gehouden over „het falen van de Belgische loon- en prijspolitiek". HOOGSTE LOONNIVEAU VAN EUKOPA. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. op onder op onder V irankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Radactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N?l 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 5 MAART 1952. 7e Jaargang No. 1977. Uitgeefster N. V. v/h Firma P, J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel rrmer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vele autoriteiten en vooraan staande persoonlijkheden uit het bedrijfsleven en uit financiële, eco nomische en juridische kringen woonden de lezing bij. Bij de bevrijding in 1944 achtte men het voor de economische we deropbouw van België een nood- jakelijkheid, dat prijzen en lonen Iftag werden gehouden. Vandaar dat de eerste loonsverhoging werd bepaald op 60 van de accoord- lonen van 1944 met dien verstande, dat 40 als definitief en 20 als voorlopig toegekend werden be schouwd. Deze 20 zou vervallen, nadat men er in geslaagd was de die op dat ogenblik 275 bereikte, naar beneden te brengen. Men constateert echter, dat de politiek van prijst en loonbeheer- sing, zoals ze in 1944 werd opge vat, totaal mislukt is: prijzen en Ionen zijn sindsdien onafgebroken gestegen. De prijzen in mindere mate dan de lonen. Desondanks is het welvaartspeil van de bevolking niet gedaald, be hield België een stabiele munt en Staat het zelfs voor het probleem van een te groot betalingsoverschot tengevolge van een gunstige han delsbalans. In hoeverre dit nu bestendig zal zijn, is volgens spr. een omstreden vraag, waarop een definitief ant woord eerst veel later kan worden gegeven. Het loont echter de moei te er een verklaring voor te zoe ken. Dat de politiek van loon- en prijsbeheersing ook in het buiten land slechts een relatief succes kende, is niet voldoende als verkla ring. De stijging in België was Immers veel groter: van het land der lage lonen, dat België vóór de oorlog was, werd het na de oorlog het land met het hoogste loonniveau van Europa; Zweden en Zwitser land nitgezonderd. Niet enkel het nominale uurloon is gestegen, doch ook het reële loon wees op vooruitgang: in Sep tember 1951 bereikte het sociale loon ten opzichte van 1936-1938 de index 456 voor ongehuwden en ge huwden zonder kinderen, 518 voor gehuwden met 2 kinderen en 553 voor gehuwden met 4 kinderen. Op hetzelfde tijdstip bereikte de index der kleinhandelsprijzen 417. Als kostprijsfactor stond de loonindex den door de overheid niet systema tisch bestreden. Zij liet geleidelijk het in 1944 gestelde doel van sta bilisatie varen en verving de mate riële controle op prijzen en lonen door een strakke monetaire poli tiek en strenge credietrestrictie. De relatieve verschuivingen tegen over het buitenland werden ver strekt door meer effectieve contro le in het buitenland en door de devaluaties van 1949. De verklaring voor deze evolutie moet worden gezocht in structu rele hervorming in de Belgische economie. Deze hervorming ver toont een definitief karakter: al is het mogelijk, dat in de volgende jaren de andere West-Europese landen belangrijke loonsverhogin gen zullen kennen, zal België niet meer het land van de lage prijzen en lonen worden. Prof. Collin vervolgde: deze evo lutie werd in de hand gewerkt door de goederen schaarste, die se dert het einde der vijandelpkheden tot op heden met een onderbreking van einde 1948 tot einde 1949 heeft geheerst, en aan de exporteurs al de voordelen van de „cellers mar- ket"_bood. Deze vraag werd in het buiten land in de hand gewerkt door de aldaar heersende inflatie en in het binnenland beperkt door een strak ke monetaire politiek. De „sellers' market" werd opnieuw in het leven geroepen na Korea. In dit verband werd de vraag ge steld of de terugkeer naar een op 538. Deze loon- en prijsstijgingen wer- De onderhandelaars van de V. N. te Panmoendjon hebben de Noordelijken Dinsdag mee gedeeld, dat zij voor een rege ling van de uitwisseling van krijgsgevangenen geen andere basis zullen aanvaarden dan vrijwillige repatriëring. Het gaat hierbij om 37.000 burgers en 16.000 Zuidkoreaansê soldaten, die zich eerst in han den der communisten bevonden en thans door de geallieerden ge ïnterneerd zijn. Beide partijen waren het ook niet e'ens over het deelnemen van Sowjet-Rusland aan de voorgestelde neutrale groepen voor toezicht op een wapenstil stand. Ook over het aantal toe gangshavens, dat gecontroleerd zou moeten worden, werd men het niet eens. DE STRIJD. Volgens een bericht van de 5e luchtmachtgroep hebben vlieg tuigen der Noordelijken zich Dinsdag verder van de Mand- sjoerijse bases verwijderd dan gewoonlijk. Een formatie van 50 Migs be vond zich op een gegeven ogen blik bijna 50 km ten Z. van de Mandsjoerijse grens. Boven N. Korea waren hevige gevechten geleverd. I De nieuwe Egyptische minister president Naguib Hilaly Pasja heeft deskundigen op politiek en militair gebied verzocht zo spoe dig mogelijk bij hem te rappor teren over de stand van zaken in het Brits-Egyptische geschil. Deze deskundigen zijn aangesteld door de vorige premier, Ali Ma- her Pasja. De Britse ambassadeur te Cai ro, Sir Ralph Stevenson, die, als gemeld, enkele dagen het bed heeft moeten houden wegens een lichte ongesteldheid, zal premier Naguib Hilaly Pasja Donderdag a.s. een beleefdheidsbezoek bren gen. Later zal hij de nieuwe Egyptische minister van Buiten landse Zaken Abdel Khalek Has- soena Pasja eveneens bezoeken. Het betreft hier geen hervatting der Brits-Egyptische onderhan delingen. A.F.P. meldt dat premier Hila ly Pasja Dinsdag tegenover jour nalisten heeft verklaard, dat er nieuwe verkiezingen in Egypte zullen worden gehouden. Men meent te Cairo dat de Egyptische volksvertegenwoordi ging na afloop van de maand, waarin zij niet zal vergaderen, zal worden ontbonden. De alge mene verkiezingen uilen volgens een gewijzigd kiesstelsel worden gehouden. Hilaly Pasja verklaar de hieromtrent tegenover de pers dat de wijzigingen „uitsluitend ten doel hebben de verkiezingen in volledige vrijheid te doen ver lopen". De meeste Egyptische po litieke partijen zijn reeds met hun verkiezingscampagne begon nen. Het bestuur van de Wafd, de grootste Egyptische politieke partij, die thans de volstrekte meerderheid m de volksvertegen woordiging bezit, heeft Dinsdag onder voorzitterschap van de voormalige minister-president Moestafa el Nahas Pasja, verga derd ter bespreking van de bin nenlandse toestand, ontstaan door de regeringswisseling in het afgelopen weekeinde en de her nieuwde verdaging van het par lement. De resultaten der bespre kingen van het bestuur zullen ter kennis worden gebracht van de parlementaire fractie van de Wafd, die begin volgende week zal vergaderen ter vaststelling van haar standpunt t.a.v- de re- gering-Hilaly. De Wafd zou zich ernstig ongerust maken over een mogelijke ontbinding der Kamer van afgevaardigden. De Egyptische katoenmarkt te Alexandrië, die drie dagen geslo ten is geweest teneinde de koop lieden te vrijwaren voor de ge volgen van prijsdalingen, welke veroorzaakt zouden kunnen zijn door het afschaffen op 18 Fe bruari j.l. van de prijzenlimiet, is Dinsdag heropend. De regering had Maandagavond, toen zij mededeling deed van het herope nen der markt, medegedeeld dat de prijzen ten hoogste drie pro cent zouden mogen zakken. Dins dag bieek echter dat prijsdalin gen van meer dan één procent niet veroorloofd waren. Als ge volg van deze bepaling vond geen handel plaats. DE BUILENPEST-EPIDEMIE IN NOORD-KOREA. Volgens een te San Francisco opgevangen uitzending van ra dio-Peking heeft de president van Noord-Korea generaal Kim il Soeng, met het oog op de bui- lenpest-epidemie in Noord-Ko- ïjea de alarmtoestand afgekon- aigd. Alle burgerlijke en militai re instanties zijn opgeroepen „alle krachten te mobiliseren" om de ziekte te bestrijden. In een andere uitzending van radio-Peking deelde de commu nistische journalist William Burchett mee, dat 4000 krijgs gevangenen der V. N. zich in 't besmette gebied bevinden. De epidemie heeft zich ook tot het gebied van Panmoendjon uitge breid. Zijn collega Alan Wlnnigton verklaarde, dat „enorme hoe veelheden" entstof op weg zijn naar het front en de besmette gebieden. Volgens hem worden in het gebied van Kaesong, het hoofdkwartier der Noordelijke onderhandelaars, de bewoners op grote schaal Ingeënt. Win- nington beschuldigde de Ver bondenen er van „met opzet de wapenstilstandsonderhandelin gen te vertragen teneinde bac teriologische wapens te beproe ven". Chinese persberichten uit offi ciële communistische bron mel den, dat op 29 Februari uit China een groep dokters vrijwillig naar Korea is vertrokken om ,,de Amerikaanse bacteriologische oorlogvoering" te bestrijden. Van deze door het nationale medische genootschap van China gevormde groep maken vele van de best bekende Chinese bacterio- logen deel uit. COMMUNISTISCHE BESCHULDIGINGEN. „Fantastisch en schandelijk", al dus luidde het commentaar van een woordvoerder van het Brits ministerie van Buitenlandse Za ken op de beschuldigingen van de Chinese en Nrd.-Koreaanse com munisten, volgens welke de ver bonden legerleiding zich in Ko rea zou hebben ingelaten met bacteriologische oorlogvoering. De woordvoerder herinnerde er aan, dat de communisten de Ver bondenen in het voorjaar van 1951 hebben beschuldigd van het verspreiden van typhus-baeillen in het door hen beheerste Kore aanse gebied. „De Verbondenen verklaarden toentertijd dat deze beschuldiging volkomen ongegrond was. Korte tijd daarna kwamen de commu nisten met het bericht, dat een typhus-epidemie heerste in de streken, waarvan zij eerst had den verklaard, dat de Verbonde nen er typhusbacillen hadden doen verspreiden. En nu herhaalt zich de geschie denis met builenpest. Er komt 'Scn epidemie, de communisten kunnen haar niet de baas, een schuldige moet worden gevon den en dat zijn weer de Verbonde nen", zei de woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken. GESNEUVELD IN KOREA. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea in het tijd- meer evenwichtige conjunctuur niet alle nadelige gevolgen van de loonstijging zou onderstrepen. Hoe wel het moeilijk is een definitieve uitspraak te doen, kan men wijzen op de conjunctuuromsiag in 1948- 1949, gedurende welke de Belgische economie goed stand hield. Veel sectoren werden toen bevoordeeld door het openstellen van de grens met Nederland. SUCCES DER BELGISCHE INDUSTRIE. Men mag niet uit het oog verlie zen, aldus spr., dat de Belgische in dustrie in de afgelopen jaren een opmerkelijke vooruitgang heeft ge boekt.. De verklaring moet gezocht worden in de doorgevoerde ratio nalisatie en de verbeterde outillage. Op dit laatste dient vooral de na druk gelegd. België kende weinig nieuwe grote bedrijven, doch het bestaande productieapparaat werd merkbaar verbeterd door middel van zelffinanciering. Een andere factor voor het suc ces der Belgische industrie lag in de tekortkomingen der concurre rende landen, waar inflatie en overtewefkstelling nadelig werk ten. WÜ .staan in België voor structu- ele hervormingen, die het wel vaartspeil van de bevolking hebben verhoogd en de grondslag hebben gelegd voor de oplossing der pro blemen, die de West-Europese in tegratie zal stellen. Deze hervormingen zijn niet ge wild door de overheid, die, evenals vele economen, de loon- en prijs stijgingen als gevaarlijk beschouw de, maar zijn gegroeid uit de drang der omstandigheden, die de indivi duele bedrijfsleiders dwong de no dige maatregelen te nemen. Welis waar werden ze hierin geholpen door de sterke vraag naar goede ren, die hun de tijd en de nodige middelen verschafte om de hervor mingen door te voeren en te be kostigen. Zou het doel van loon- en prjjs- stabilisatie zoals gesteld in 1944 bereikt zijn, wellicht zou België thans minder welvarend zijn ge weest," zo besloot prof. Collin zijn betoog. DE GROTE WERKLOOSHEID IN BELGIE. De aanwezigen werden na afloop genodigd tot het stellen van vra gen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Zo werd o.a. ge vraagd of de stijging der lonen en prijzen niet aansprakelijk gesteld moet worden voor de grote werk loosheid, die thans in België heerst. Prof. Collin zeide hierop geen bevestigend antwoord te kunnen geven. Naar zijn mening is een voorname reden voor de heersende werkloosheid het feit, dat de kapi taalsmarkt dood is, waardoor niet voldoende nieuwe bedrijven kun nen worden opgericht om de groei ende bevolking op te slorpen. Voorts werd gevraagd of het hoge prijs- en loonniveau geen ge vaar voor de Belgische valuta op leverde. Deze vraag, aldus spr., wordt in België door velen gesteld, vooral in kringen van de zware industrie, die afhankelijk is van steenkool als grondstof. Deze kringen hopen op een devaluatie ter oplossing van hun problemen. Prof. Collin meende echter, dat er geen aanleiding bestaat te ver onderstellen, dat ook andere krin gen van het bedrijfsleven een deva luatie wensen om hun plaats in West-Europa te behouden. Naar gemeld wordt, Is Hokkai do (Jesso), Japans noordelijkste eiland door een vijftal hevige aardbevingen, welke ruim vier uren aanhielden, getroffen. De hiermede gepaard gaande vloed golven overspoelden uitgestrekte gebieden, waardoor meer dan honderd personen om het leven zijn gekomen. Uit de eerste, tamelijk ver warde berichten blijkt, dat Hok kaido het zwaarst is getroffen. De grootste stad van dat eiland, Koesjiro, is ernstig beschadigd. Als gevolg van deze aardbevin gen is de noordkust van Japan overspoeld door golven van 9 m hoog. Er zijn treinen ontspoord, verbindingen zijn verbroken en hier en daar is brand uitgebro ken. In een uitgestrekt gebied is schade aangericht. Te Koesjiro zijn bij branden 13 personen om gekomen, onder wie 5 in een ko- lenmiin, die instortte. Volgens berichten uit New York hebben de seismografen van de Columbia-universiteit de zwaarste aardbeving geregis treerd sedert die van Augustus 1950 in Assam. Amerikaanse troepen zijn bij de hulpverlening ingeschakeld. Uit een dorp wordt gemeld, dat 500 huizen zijn weggespoeld. In Koesjiro, een stad van bijna 90.000 mensen, zijn 16 branden uitgebroken. Men vreest dat het aantal slachtoffers groot is. De meteorologische dienst te Poona (India) heeft aardschokken van grote hevigheid geregis treerd met een epicentrum 150 mijl ten oosten van Sachalin. De bevingen hielden ruim vier uur aan. Te Obihiro, 150 km ten oosten van Sapporo, spleet een gebouw van vijf verdiepingen in tweeën. Velen liepen verwondingen op. Van Amerikaanse zijde wordt gemeld, dat een 18-tal dorpen aan de zuidkust van Hokkaido onder water staat. Toen de vloedgolven Koesjiro, aan de oostkust, troffen, werden 3 vissersboten van 70 ton aan land geslagen. De buitengewoon zware aard beving werd op het K.N.M-I. te De Bilt gisternacht om 2 uur 35 min. geregistreerd. De seismogrammen wijzen op een haard, die onder de bodem van de oceaan is gelegen, ten zui den of ten oosten van het noor delijkste Japanse eiland. De beving was vergelijkbaar met de buitengewoon zware aardbeving uit het grensgebied van Tibet en Assam van 15 Augustus 1950, die de zwaarste van de laatste eeuw is geweest. De beving van gisternacht was iets minder zwaar. Naar men thans schat zijn er honderden doden en duizenden gewonden- Reddingsploegen ba nen zich een weg door de wrak stukken van door de vloedgolven en door brand vernielde huizen. Boven de actieve vulkaan van de geteisterde stad Koesjiro hangen dreigende wolken. Duizenden Japanners, die zich in de vrieskoude naar de heuvels hadden gerept, keerden terug om hun huizen niet meer te vinden, welke waren weggespoeld. Als toonbeelden van ellende stonden zij in de koude tussen vernielde spoorbruggen en uitgebrande huizen. De Amerikaanse luchtmacht houdt zich gereed om voorraden uit te werpen, waar zulks nodig blijkt te zijn. Ook Rode Kruis- ploegen staan gereed om hulp te komen bieden. Patrouilleboten zijn uitgezonden. De schok in de oceaan, waar op een afstand van ongeveer 65 km van Hokkaido de bodem van de oceaan omhoog werd geduwd, heeft de naalden van seismogra fen tot In Duitsland en Zweden doen springen. Het aantal tehuislozen in Ne- moero wordt op 1200 geraamd. Een dorp van 400 huizen, Kiri- tappoe, is geheel onder de vloed golf verdwenen. In Oerakawa, een stad 250 km ten Z. van Koe sjiro, zijn 1000 woningen ver nield. In Sapporo zijn pakhuizen en scholen vernield. Prawoto Mangkusasmito (Mas- jumi) en Sidik Djojosukarto (P. N.I.), die op l Maart door pre sident Sukarno met de vorming van een nieuwe regering wer den belast, hebben de laatste hand gelegd aan de formulering van het regeringsprogramma, waarin het accent anders zal liggen dan In het programma van het kabinet-Sukiman-Su- wirjo. Prawoto weigerde nadere bijzonderheden te geven. Sjarir heeft verklaard, dat zijn socialistische partij de leden dit maal geen hindernissen in de weg zal leggen om deel te ne men aan de nieuwe regering. Hij noemde de opdracht aan de nieuwe formateurs goed gefor muleerd. De opdracht laat ruimte om voor de dag te ko men met een zakenkabinet, een coalitiekabinet of een parlemen tair kabinet en bindt hen niet aan een bepaalde structuur. In politieke kringen is men het er over eens, dat bij de po gingen tot het vormen van een kabinet het zoeken naar een geschikte candidaat voor het min.-presidentschap moeilijkhe den zal opleveren. Mogelijk zal den partijloze min.-president worden aanger zocht, die zal worden bijgestaan door twee viee-premiers, name lijk een van de Masjumi en een van de P.N.I. vak van 22 December 1951 tot 4 Januari 1952 is gesneuveld de aanvankelijk als vermist opge geven soldaat T. Deegmulder. De soldaat T. Deegmulder werd 26 September 1928 geboren. Hij was afkomstig uit Amsterdam, ongehuwd en behoorde voor zijn vertrek naar Korea tot de Ko ninklijke Nederlandse marine. GEWONDE MILITAIREN UIT KOREA AAGEKOMEN. Dinsdagmiddag zijn met het KL.M.-vliegtuig uit Tokio drie gewonde militairen van het Ne derlands detachement Ver. Na- s uit Korea op Schiphol aan- komen. Zij werden namens de minis ter van Oorlog verwelkomd auor majoor S. Dacosta, waarnemend commandant van het regiment van Heutsz, die tevens het kruis voor recht en vrijheid uitreikte. Voorts was ter begroeting aan wezig kapitein W. Erdman na mens de inspecteur-ganeraal van de koninklijke landmacht. De gewonde militairen werden naar de resp. hospitalen ver voerd, waar voor doorzending naar huis beslist zal worden. Maandag zijn Britse militai ren, nadat havenarbeiders van La Valetta het werk uit solida riteit met de 15.000 stakende ar beiders van de Britse diensten op Malta hadden neergelegd, be gonnen met het lossen der sche pen. De arbeiders van de Britse diensten staken voor hoger loon. Antoine Pinay, die belast is met de vorming van een nieuwe Franse regering, zet zijn overleg voort. Gisterochtend ontving hij een aantal oud-premiers en frac tieleiders. In politieke kringen te Parijs wordt gezegd, dat Pinay's ont- werpprogram het bevriezen van lonen en prijzen, reorganisatie van genationaliseerde industrieën en vervoer, langere arbeidstijd en een amnestie voor in gebreke ge bleven belastingbetalers inhoudt. Pinay deelde op een persconfe rentie mee. dat de schatkist on geveer 600 milliard francs per jaar een vijfde deel van de totale regeringsinkomsten ver- Iiest door belastingfraude. Na de- amnestie zouden belastingontdui kers streng moeten worden ge straft, b.v. met verlies van stem recht en intrekking van handels vergunningen of rijbewijzen. Als alle Fransen maar bereid waren Advertentie). de kapper met het aparte cachet betere toiletartikelen markt 16 - brouwerijstr. 91 terneuzen de definitieve haarmode is voor dagcoiffures kort, laat ons uw haar verzorgen. hun belasting te betalen, zou de regering misschien tot belasting verlaging over kunnen gaan. Antoine Pinay heeft na een be spreking van drie kwartier met president Auriol aan de pers meegedeeld, dat hij zjjn beslis sing heeft uitgesteld en de presi dent vandaag officieel zal doen weten, of hij het premierschap zal aanvaarden. Het is niet zeker, dat Pinay de noodzakelijke 314 stemmen zal krijgen om met het premierschap te worden bekleed. Indien de ge matigde conservatieven, de radi calen en de leden van de M-R P. vóór hem stemmen, komt Pinay nog twintig, dertig stemmen tekort, die van socialistische zijde of gaullistischè zijde zouden moe ten komen. De socialisten hebben ver klaard, dat zij zich zullen ont houden, wanneer de gaullisten vóór hem stemmen en de gauilis ten hebben te kennen gegeven, dat zij alleen voor Pinay zullen stemmen, indien de socialisten hem ook steunen. In politieke kringen gelooft men echter dat Pinay, gezien de critieke financiële toestand van Frankrijk, op het laatste ogenblik door de meerderheid der verga dering zal worden gesteund. Pinay baarde veel opzien met zijn mededeling, omdat hij kort tevoren aan de pers had ver klaard, dat hij de opdracht aan nam. Naar verluidt heeft Auriol Pinay aangeraden zich eerst van de houding der socialisten en gaullisten te verzekeren, alvorens voor de nationale vergadering te verschijnen. Zonder hulp van het Westen zou Indonesië niet de hoop kun nen koesteren, voortgang te ma ken bij de bestrijding van het communisme of de guerilla's uit te schakelen, aldus „The Times" Het aftreden van het coalitie kabinet van Moh. Sukiman toonde, dat de politieke mening in Indonesië nog bang was voor onderhandelingen met de Wes telijke mogendheden, die de „neutraliteits"-politiek in ge vaar zouden kunnen brengen, zo schrijft het blad. „Indonesië kan slechts uit het Westen het geld, de technische bekwaamheid en de industriële uitrusting krijgen, die het nodig heeft ter verhoging van de pro ductie en ter vervanging van de ■levensomstandigheden". „Erkenning van deze feiten heeft de aftredende regering er toe gebracht het Japanse vre desverdrag te San Francisco te ondertekenen met Japan over herstelbetalingen te onderhan delen en actieve belangstelling te tonen voor het plan-Colom bo. De val van het kabinet-Suki- man kwam, toen de onderhan delingen In Den Haag enige voortgang begonnen te krijgen, aldus het blad. „De nieuwe regering zou verstandig aan doen het Austra lische advies om het geschil in zake de souvereiniteit over Irian in de ijskast te bergen, in over weging te nemen en intussen met Australië en Nederland sa men te werken bij de opbouw van de Indonesische republiek". medegedeeld door het KJN.MJ. te De Bilt, geldig tot Woens dagavond. Iets minder zacht. In mist. met dé ochtend hier en daar Overigens veel bewolking enkele verspreide buien, maar ook plaatselijke opklarin gen. Matige wind tussen Zuid en Oost. Iets lagere mid dagtempe raturen dan gisteren. DONDERDAG 6 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.21 10.56 11.36 11.46 n.m. 11.01 11.36 12.16 12.26 ZON. EN MAANSTANDEN. Maart ZON MAAN 5 7.17 18.27 11.25 449 6 7.15 18.29 12.31 .5.26 7 7.13 18-31 13.43 5.53 8 7.10 18.32 14.57 6.13

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1