Frans vliegtuig bij neergestort Nice Nederlands Sanatorium in Davos heeft geld nodig Wat brengt de Radio? Lonneker Werkkleding Speciale aanbieding 33 doden Het Amerikaanse touristenbezoek aan Europa HOOfDP/t/N? DeChinesepapegaai De voormalige Nederlandse militairen in Indonesië BOERBOOMS Manufadurenhaviclel De betalingsmoeilijkheden van Engeland De „Van Galen" hielp Amerikaanse mijnenvegers Post voor de „Van Galen" Vermiste Noorse atoom geleerde dood aangetroffen DE STRAALJAGERS Britse treiler in nood Koning Boudewijn naar Zwitserland Verklaring van de nieuwe Egyptische premier Staking bij de Franse radio Ontslag bij Bruynzeels deurenfabriek Kleine atoombommen? Ongeregeldheden in Japan Koning Leopold uit Lissabon vertrokken MARKTBERICHTEN TWEEDE BLAD Dinsdag 4 Maart 1952 AGENDA GEEN MOEILIJKHEDEN 9* Gebreide kinder- Maandag is bij Nice een 4-mo- torig toestel van de „Air Fran ce" op weg van Nice naar Parijs bij Nice neergestort en in brand gavlogen. Het toestel stortte 5 minuten na het opstijgen neer. Het lijkt er op dat de bestuurder nog ge tracht heeft terug te keren. Het grondpersoneel van het vliegveld merkte direct, dat er wat bijzonders aan de hand was, toen het vliegtuig niet in de richting van zee, maar naar de stad vloog. Het vloog in een wij de boog naar het vliegveld terug en zette het landingsgestel uit. Het verloor echter hoogte en scheerde langs de daken en viel tenslotte in een groep olijfbo men neer. Het toestel brandde hevig eer de reddingsploegen het bereik ten. De meeste lijken zijn door de brand zo verminkt, dat ze onherkenbaar waren. De vroegere Engelse minister van Financiën heeft te Preston verklaard, dat hij nooit de ernst van de tegenwoordige crisis in de landen van het sterlingge- bied heeft onderschat. Wat .ik de regering echter verwijt, zo zeide hij, is, dat zij het land niet met de aard van de crisis in kennis heeft gesteld en niet voldoende maatregelen heeft getroffen, om de vermin dering van de goudreserves en dollarvoorraad van het sterling- gebied tot staan te brengen. Ik ben van mening, zo zeide Gaits - keil, dat de voornaamste oor zaken van de crisis zijn, het ontbreken van maatregelen tot vermindering van de dollaruit gaven in het gehele sterlingge bied en de grote speculatie tegen het pond sterling. Tenslotte vroeg Gaitskell aan de minister van Financiën volledige cijfers te publiceren over de uitgaven van het tot het sterlinggebied behorende landen en om de ter mijn binnen welke dollars door exporteurs kunnen worden in gewisseld, te bekorten, met het doel speculatie tegen te gaan. Men vermoedt dat het on geval is veroorzaakt doordat een vlucht trekvogels tegen de pro pellers is opgevlogen en deze tot stilstand heeft gebracht. Volgens de luchtvaartmaat schappij hadden 11 der passa giers Engelse adressen opgege ven, hetgeen echter geen onom stotelijk bewijs is van hun na tionaliteit. Een der verongelukten is de Franse film- en toneelspeelster Lise Topart. Verdere slachtoffers van het ongeval zijn: Michele Verly, di rectrice van het theatre Gra- mont te Parijs en Harriet Toby, lid van de balletgroep van mar kies De Cuevas. Lise Topart heeft te Parijs bekendheid verworven als ver tolkster van de titelrol in „Re becca". Ook vervulde zij een rol in de film „La cage aux filles". Behalve Franse en Britse pas sagiers bevonden zich in het toestel twee Belgen en een Ita liaanse. De vliegtuigen van dit type vervoeren gewoonlijk 37 passa giers, doch dit keer was een ex tra plaats ingeruimd voor de echtgenote van de gezagvoerder. De enige overlevende, die zeer zwaar werd gewond blijkt mevr. Delphy te zijn. Zij werd naar een ziekenhuis overgebracht. In aansluiting op de eerder gepubliceerde berichten betref fende postsluitingen voor Hr. Ms. „Van Galen" kan worden meegedeeld dat post, bestemd ter uitreiking te Las Palmas en Porto Grande beide voor 1 April om 22.00 uur te Amsterdam moet zijn ontvangen. Post ter uitreiking te Recife dient uiterlijk ter post te zijn op 12 April om 13.00 uur te Amster dam, terwijl post, uit te reiken te Rio de Janeiro uiterlijk 15 April om 18.00 uur te Amster dam moet zijn ontvangen. De volgende postsluitingsdata worden gepubliceerd zodra de zomerdienstregeling van de K.L.M. bekend is. Alle post dient te zijn ge adresseerd als volgt: Rang of kwaliteit, naam, mari nenummer, aan boord van Hr. Ms. „Van Galen", Amsterdam C C., marine. HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Walzer der Liebe". Concertgebouw, 8 uur: Knal-Cabaret. Pema. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Z.V.U., de Ned. comedie met een Engeltje van niets. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Walzer der Liebe". Naar uit een thans ontvangen rapport van kap.-luitenant ter zee A. M. Valkenburg, comman dant van Hr. Ms. torpedoboot ja ger „Van Galen" blijkt, is deze bodem in Januari j.l. betrokken geweest bij een actie, die duide lijk demonstreert, hoe ver de militaire samenwerking der Ver. Naties in de Koreaanse wateren is doorgervoerd. Een aantal Amerikaanse mij nenvegers kwam n.l. tijdens het vegen onder vuur van Noordko- reaanse walbatterijen. Van de Britse smaldeelcommandant kreeg de „Van Galen" de op dracht om steun te verlenen. Het schip voerde met succes een bombardement uit op de batte rijen, waarbij de artilleriever kenning werd verricht door vliegtuigen van een Australisch vliegkampschip. Het stoffelijk overschot van de Noorse atoomgeleerde Per We- rendsjold, die in Februari j.l. op geheimzinnige wijze uit zijn wo wing te Trondhjem was verdwe nen, is Zondagmiddag door spe lende jongens aan de voet van een steile heuvel, die enkele me ters van een straat van de stad is gelegen, onder sneeuw bedol ven aangetroffen. Men had aanvankelijk het ver dwijnen van Werenskjold in ver band gebracht met de jongste Zweedse spionnagezaak, doch de politie en collega's van de Noor se atoomgeleerde hadden direct verklaard dat dergelijke geruch ten geen waarheid konden bevat ten, daar Werenskjold geen en kele geneigdheid voor de com munistische leerstellingen aan de dag had gelegd. Volgens een vooraanstaand reisbureau wordt verwacht dat dit voorjaar en deze zomer meer Amerikanen Europa zullen be zoeken dan ooit tevoren. In een bulletin van de Ameri can Express Company wordt meegedeeld, dat de vraag naar passage in het voorjaar en in de aomer voor het transatlantische De „General Electric" heeft I te Washington meegedeeld een nieuwe automatische bestuurder voor straaljagers der Ameri kaanse marine te hebben ver vaardigd, „die ongeveer alles kan doen wat een menselijke vlieger kan verrichten, met uit zondering van opstijgen en da len". Een woordvoerder der maat schappij zeide dat een vlieger, die tevens als navigator en ma- chinegeweerschutter moet op treden, „zich, door inschakeling van de automatische bestuurder, voor 90 procent van zijn be stuurderswerkzaamheden ziet ontlast". De Britse treiler „Kelt" meld de Maandagmorgen dat het schip, dat gich ongeveer 100 km ten Z. W. van Myggenaes (Fa- roer-eilanden) bevindt, een groot lek heeft gekregen. Het water drong de machinekamer binnen. De „McBeth" en een Duits schip snelden ter hulp. Het Nederlands sanatorium in Davos heeft geld nodig, zoveel geld dat het in de toekomst niet meer zal voorkomen, dat Neder landse t.b-c.-patiënten, die drin gend behoefte hebben aan de droge lucht in het Zwitserse hooggebergte, voor opname in Davos geweigerd moeten wor den, daar de financiën dit niet toelaten. In Davos immers wor den uitsluitend die t.b.c.-patiën- ten uit Nederland opgenomen, voor wie verpleging in Zwitser land noodzakelijk is, maar die dit zelf niet kunnen bekostigen. Reeds 55 jaar geleden hebben particulieren het Nederlandse sa natorium in Davos opgericht. Men kon toen nog nauwelijks van een „sanatorium" spreken, want het warén maar een paar bedden die ergens op een tweede étage klaar stonden om een handjevol Nederlandse t-b.c.-patiënten te ontvangen. Het beginkapitaal, zegge en schrijve 6000 gulden, was door particulieren bijeenge bracht en zou in de loop der ja ren telkenmale weer door dona ties, collectes e.d. worden aange zuiverd, tot de stichting „Neder lands sanatorium in Davos" zich na de devaluatie van de gulden genoodzaakt zag bij de regering subsidie te vragen. Deze subsidie werd verkregen, maar toch blij ven er financiële lacunes, die door het Nederlandse volk moe ten worden aangevuld. Het Haagse actie-comité heeft het plan ontworpen om ten bate van het sanatorium, ten bate dus van de vele t.b.c.-patiënten, die nog in Nederland moeten verblij ven, een beurs te houden in de Dierentuin in Den Haag. Op deze beurs, „Nesada" genaamd, zullen circa 60 grote bedrijven uit den lande met hun stands aanwezig zijn. De beurs zal worden gehou den van 29 Afpril tot en met 3 Mei en naast een modeshow en schoenenshow zal er voor het kijklustige en koopgrage publiek alles te zien en te krijgen zijn, waaraan men behoefte heeft. Men hoopt op het welslagen van deze onderneming, opdat het sanatorium in Davos, het Neder lands monument in den vreemde, waarop het gehele Nederlandse volk trots kan zijn, niet uit ge brek aan baten noodlijdend zal worden. Koning Boudewijn van België i.s met zijn zuster Josephine- Charlotte, zijn broer prins Al- bert en zijn halfbroer prins Alexandre Maandag te Bern aangekomen. Het vorstelijke ge zelschap begeeft zich naar Gstaad om de wintersport te be oefenen. De nieuwe Egyptische minis ter-president heeft Zondagavond, nadat zijn kabinet voor de eerste maal had vergaderd, tegenover verslagg vers onder meer ver klaard: „Mijn voornaamste taak zal zijn de verwezenlijking van de nationale Egyptische wensen, namelijk het ontruimen van de Suez-kanaalzóne door de Britse troepen en het verenigen van Egypte en de Soedan. Ik weet nog niet wanneer de Brits-Egyptische besprekingen zullen worden hervat. Ik moet eerst alle hierop betrekking heb bende stukken bestuderen". Hilalj» Pasja besloot met te zeg gen dat de in de pers verschenen berichten, volgens welke hij eerst een binnenlandse zuivering in Egyptè zou uitvoeren, alvorens het Brits-Egyptische geschil ver der te behandelen, onjuist wa ren. „Ik zal mij met beide vraag stukken tegelijk bezig houden", verklaarde hij. Maandag is het technische en administratieve personeel van de radio een dag in staking gegaan, waardoor alle Franse radiostations van 11 tot 18.30 uur zwegen. Na uitvoerige besprekingen met de besturen van de unie bonden heeft de directie van Bruynzeels deurenfabrieken gis terenmorgen eten 70-tal perso neelsleden ontslag aangezegd. Het betreft uitsluitend krach ten, die de laatste jaren in het bedrijf zijn getreden. Er werken bij Bruynzeels deurenfabrieken in totaal 600 tot 700 man. De directie zal overleg plegen met de arbeidsinspectie over de in voering van een 40-urige werk week met uitbetaling aan het personeel van 46 uren. Tot deze maatregelen is de di rectie naar zij mededeelt moeten overgaan wegens de zeer sterk verminderde afzet van materialen. Dit laatste is zowel een gevolg van de bouwstop en investeringsmoeilijkheden als van verminderde export naar verschillende landen. door EARL DERR BIGGBRS. Vertaald door P. OREILLE. 102) (Nadruk verboden). „Neen, zeker niet. Ik huur een wagen." „Doe het niet. De krant is klaar en ik weet nog minder raad met mijn tijd dan anders. Vooruit." Weer voerde Horatius hen over de ruwe weg tussen de heuvels door. Toen zij op de gloeiende woestijngrond kwamen, geeuwde de redacteur. „Ik heb vannacht niet veel ge slapen?" verklaarde hij. „Over Jerry Delaney gedacht?" vroeg de jongen. Holley schudde het hoofd. „Neen. Er is iets gebeurd iets dat mij alleen betreft. Dat pers- gesprek met Madden heeft mijn oude vriend in New York op het denkbeeld gebracht, me daar een baantje aan te bieden een heel goed baantje. Gisteren heb ik me door een dokter in Eldorado la ten onderzoeken en hij zei, dat ik gaan kon." „Prachtig!" riep Bob. „Ik ben allemachtig blij voor je." Er was een vreemde uitdruk king in Holleen's ogen gekomen. „Ja", zei hij, „de gevangenis deur gaat open na al die jaren. Van dit ogenblik heb ik ge droomd en nu „Wat?" „Nu aarzelt de gevangene. Hij is bang, zijn rustige cel te verla ten. New York het is niet meer het oude. Zou ik er weer kunnen wennen, vraag ik me af." „Onzin", zei Bob. „Natuurlijk zou je er wennen." Holley zag er nu vastbesloten uit. „Ik zal het proberen", zei hij. „Ik ga. Waarom zou ik mijn leven hier vergooien? Ja ik begin daarginds weer." Hij bracht Bob tot aan de ranch De jongen ging dadelijk naar zijn kamer en zodra hij zich wat opgefrist had, liep hij naar de patio. Ah Kim ging langs hem heen. „Nieuws?" fluisterde Bob. „Thorn en Gamble heel de dag weg in grote wagen", antwoord de de Chinees. „Anders niet." Hij was blijkbaar nog verzon ken in verslagenheid. In de woonkamer vond Bob de millionnair, doelloos en eenzaam zat hij daar. Madden monterde op, toen de jongen binnen kwam. „Veilig terug?" zei hij. „Dray- cott gevonden? Je kunt vrij spre ken. We zijn alleen." Bob liet zich in een stoel neer vallen. „Het is nu alles in orde, meneer. Vanavond om acht uur geef ik w de Phillmore paarlen." „Waar?" „Hier op de ranch." Madden fronste de wenkbrau wen. „Ik had liever, dat het in Eldorado was. Je bedoelt, dat Draycott hier komt „Neen. Om acht uur heb ik de paarlen, en dan zal ik ze u geven. Indien u de overdracht geheim houden wilt, kan dat geschikt worden." „Goed." Madden keek hem aan. „Heb je ze nu al?" opperde hij. „Neen. Maar om acht uur heb ik ze." „Nu, ik ben blij het te horen", antwoordde Madden. „Maar ik zeg je al vast, als je weer uitstelt „Wat bedoelt u uitstellen?" „Je verstaat me. Denk je, dat ik gek ben? Sinds je hier bent, is er telkens uitstel geweest met dat halssnoer." Bob aarzelde. Het ogenblik leek gekomen om wat openhartig te zijn. „Ja, dat is zo", erkende hij. „Waarom?" „Omdat ik meende, dat er hier iets niet in de haak was". „Waarom dacht je dat?" „Voor ik u dat vertel waar om veranderde u van besluit, in de eerste plaats? In San Fran cisco wilde u, dat het halssnoer In New York geleverd zou wor den." „Om de eenvoudige reden", antwoordde Madden, „dat ik toen dacht, dat mijn dochter met me mee ging naar het Oosten. Haar plannen zijn veranderd ze gaat regelrecht naar Pasadena, voor het grootste deel van het seizoen. En ik stel me voor het halssnoer daar in de kluis te leg gen, dan kan zij het dragen wan neer zij wil." „Ik heb uw dochter ontmoet in San Francisco", zei Bob. „Het is een mooi meisje." Madden keek hem scherp aan. „Zo, vind je?" „Ja. Zij is nu nog zeker in Den- ver?" Even zweeg Madden, hem nog steeds aankijkend. Toen zei hij: „Neen. Ze is niet meer in Den ver." „Zo. Hebt u er iets tegen, me te zeggen „Ze logeert bij vrienden in Los Angelos." Bij deze verrassende medede ling gingen Bob's ogen wijd open. „Hoe lang is zij daar al?" in formeerde hij. „Sedert Dinsdag", antwoordde Madden. „Ik geloof, dat het Dins dag was toen telegrafeerde ze, dat ze naar hier kwam. Ik had haar liever niet, om zekere rede nen, dus zond ik Thorn naas het station, met de opdracht haar naar Barstow terug te brengen en op de trein naar Los Angelos te zetten." (Wordt vervolgd). verkeer de beschikbare ruimte reeds overtreft en dat het be spreken van plaatsruimte voor uit niet alleen omvangrijker is dan verleden jaar maar ook dan in 1950. Het is moeilijk om plaat sen te reserveren aan boord van stoomschepen naar Europa en naar de Middellandse Zee. Of schoon 6 nieuwe lijnschepen dit jaar hun eerste reis over de Atlantische Oceaan zullen ma ken, worden door sommige stoomvaartmaatschappijen aan vragen slechts aanvaard onder voorwaarde, dat annulering kan plaats vinden. Het reisbureau deelde verder mede, dat vrijwel alle toeristenvluchten naar Europa tot eind Juli voor 78 tot 100 procent zijn besproken. De voornaamste aantrekkelijkheid ligt in de lage vervoerskosten. WOENSDAG 5 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de huis vrouw: 10.30 Gram.; 10.45 Voor de vrouw; 10.30 Gram.; 10.45 Voor de vrouw; 11.00 Causerie, 11.30 Gram.; 12.00 Voordracht; 12.15 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Amusementsmuziek; 12.55 Kalender; 13.00 Weerbericht; 13.15 Accordeon; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Piano; 15.30 Voor de zieken; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Pia- Beschikt de Amerikaanse luchtmacht er over? Te Washington wordt verno men dat de Amerikaanse lucht macht thans over kleine atoom bommen beschikt, die voor „tac tische doeleinden" bv. tegen vijandelijke troepen kunnen worden gebruikt. Deze „baby atoombommen" zouden behoren tot de uitrusting van een nieuw type jachtbommenwerper, de „F 84-g". Een escadrille van deze vliegtuigen zou het vliegveld van Langley, ln de Amerikaanse staat Virginia, tot basis hebben en er zouden thans vliegers spe ciaal worden geoefend voor het gebruik van de „F 84-g". N.V. Nourypharma Deventer Koreanen, gewapend met bam boesperen en flessen, zijn Zater dag, tijdens de viering van de 33- ste jaardag van de Koreaanse op stand tegen Japan, in verschei dene Japanse steden slaags ge raakt met de politie. Er wordt geen melding ge maakt van ernstige gewonden. Minstens 21 Koreanen zijn aange houden. De meesten behoorden tot linkse groeperingen. Op som mige plaatsen maakten zij ge bruik van eigengemaakte traan- gasbommen. In een stad nabij Ko be werden het stadhuis en een po litiebureau bestormd. no; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Sport; 18.30 Causerie; 19.00 Dis cussie; 19.20 Actualiteiten; 19.3C Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Or kest; 21.00 Aetherforum; 21.40 Lichte muziek; 22.15 Causerie; 22.30 Joods halfuur; 23.00 Nws.; 23.15 Causerie; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7 15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voorde zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Kwartet; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Gev. muziek; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de meis jes; 15.00 Orkest; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.30 Orgel; 18.00 Nieuws; 18.15 Orkest; 18.45 Gram.; 19.00 Causerie; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws: 20.10 Commentaar; 20.20 Orkest; 21.15 Lijdensoverdenking; 21.45 Orkest; 22.15 Gram.; 22.30 Com mentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Ge bed; 23.00 Nieuws; 23,15 Gram.; 23.20 Causerie; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20.00 Orkest; 20.45 Gram.; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Ethnische muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Pia no; 23.00 Nieuws. „Sprookjes, niets dan sprook jes", noemde het hoofd van de Indonesische immigratiedienst, Mr Adiwinata, de geruchten, dat Nederlandse militairen, die in dertijd in Indonesië werden ge demobiliseerd, moeilijkheden zouden ondervinden bij het ver krijgen van een ontschepings- vergunning („re-entry permit") wanneer zij met verlof gaan. „Die sprookjes zijn enkel en alleen ontstaan, doordat wij bij de voormalige militairen een apart onderzoek naar de ante cedenten („screeninv") toepas sen, dat echter evenzeer wordt toegepast op de andere verlof gangers, «ij het in een andere vorm. Er is echter geen sprake van, dat uit Indonesië gedemo- De „Almdijk" is Zaterdagmid dag met koning Leopold van Bel gië en zijn echtgenote aan boord uit Lissabon vertrokken. Naar het A.N.P. verneemt, zal de „Almdijk", die Cuba als be stemming heeft, eerst Aruba en Curasao aandoen. biliseerde Nederlanders speciale moeilijkheden in de weg zouden worden gelegd bij het verkrijgen van de toestemming om zich wederom in Indonesië te vesti gen. Zulks zou ook verregaand onbillijk zijn, daar de meesten destijds niet vrijwillig, doch als dienstplichtigen naar Indonesië zijn gegaan. Eventueel in het verleden gemaakte fouten kun nen hun in geen gerval worden aangerekend, die tijd ligt ach ter ons en die dienen wij zo snel mogelijk te vergeten", aldus Mr Adiwinata. BOK TEGEN SPOORBRUG TE DEVENTER AANGEVAREN. Zaterdagavond kwam een zwa re drijvende hijsblok de IJsel af varen op weg naar de Zuiderzee werken. Het werktuig, eigendom van de firma Zanen en Verstoep te 's-Gravenhage, werd gesleept en was niet ver genoeg neergela ten toen het de spoorbrug bij Deventer zou passeren, met ge volg dat de hoge kraan van de bok tegen de brug op kwam, uit de scharnieren schoot en in de IJsel techt kwam. Men zal de gezonken kraan met behulp van een andere bok lichten. VEEMARKT ROTTERDAM. 3 Maart 1952. Totale aanvoer 1690. Vette koeien en ossen 910; varkens 780. Vette koeien le kw. 2,80 tot 3; 2e kw. 2,60 tot 2,75; 3e kw. 2,30 tot 2,55. Varkens (lev. gew.) le kw. 2,06; 2e kw. 2,03; 3e kw. 2. Overzicht. Vette koeien aan voer iets kleiner, handel kalm, prijzen onveranderd. Varkens (lev gew.) aanvoer ruim, handel traag, prijzen la ger. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per 100 kg, franco Rotterdam). 3 Maart 1952. Tarwe, prijshoudend, op voeht- conditie 23,50 tot 25,20. Prima kwaliteit zonder vocht- conditie 24,75 tot 25,50. Voedergranen, iets beter ge stemd met weinig omzet. Zomergerst 35 tot 37,50. Haver 27 tot 29. Rogge 32 tot 33,50. Peulvruchten boerenschoon, Groene erwten, zeer flauw 38 tot 59. Schokkers, kalm 38 tot 60. Bruine bonen, kalm 30 tot 41. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 3 Maart 1952. Alles per 100 kg. Klei 35 mm opwaarts. Bintjes 12; Alpha's 10; Fu rore 13 tot 13,75; Bevelanders 14 tot 14,50; Meerlanders IS. Zand 35 mm opwaarts. Voran 8,50Eigenheimers 9 tot 9,25; Record 8,60; IJsselster 10,50; Libertas 10. Voeraardappelen 5 tot 7. - Alle Polen tussen vijf en zes tig jaar zullen zich tegen pokken moeten laten inenten. Weigeraars zonder medisch attest zullen ge straft kunnen worden. De BESTE OVERALL voor DEZE prijs 14,38 THEEDOEKEN 69 ct. BADDOEKEN vanaf 1,22 BOKSTROKJES vanaf 76 ct. Damesmaat 1,53 ZELFBINDERS vanaf 1,20 OVERHEMDEN, vast boord, Trubenijs 8,85 GRASLINNEN 150 br. 2,93 SLOPEN 1,93 KERSSTRAAT 9 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 5