Uit de Provincie Nieuwe moeilijkheden in Egypte Terry en Berry t A. V. d. BRUELE -bed is ook voor U ideaal! De middelen tegen Tuberculose Gemeenteraad van Vogelwaarde en „De witte Eland" BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Welke I I I i i I Wassenaars comité roept bemiddeling van Minister-President in OU) TERNEUZEN. AXEL HULST. Lekker'warm en volkomen geruisloze vering. RETRANCHEMENT. HOEK. WALSOORDEN. TUNESIE Wed. M. DE PUTTER— WITTE. P. A. DE PUTTER M. DE PUTTER— C. DE PUTTER. F.T.TS. DE REUS— DE PUTTER. J. C. DE REUS. J. GEENSEN— DE PUTTER. A- GEENSEN. f x t x x X X X X X X X Vrouw Opening Scheepsbouw - tentoonstelling. Gisteren werd in de cantine van de ambachtsschool de scheepsbouwtentoonstelling ge opend, die is ingericht door de stichting „Onderwijstentoonstel lingen" te 's-Gravenhage. Een 50- tal hoofden en leerkrachten van diverse onderwijsinrichtingen te Terneuzen en omliggende ge meenten gaven blijk van hun be langstelling. Wethouder De Vos, die de ten toonstelling opende, zeide dat het gemeentebestuur niet had geaar zeld zijn medewerking te verle nen. Vooral voor Terneuzen, dat zo nauw met de scheepvaart is verbonden, is deze tentoonstel ling van belang. Hij dankte het bestuur van de ambachtsschool, dat zo welwillend was een loka liteit ter beschikking te stellen- Spr. hoopte dat deze tentoonstel ling aan de verwachtingen zou beantwoorden. De heer Poolman, voorzitter der stichting, zeide dat er voor deze tentoonstelling meer dan ge wone belangstelling in het land bestaat. Het verheugde hem daarom, dat al wat hier te zien is, werd vervaardigd en beschikbaar gesteld door „De Schelde" te Vlissingen. Deze tentoonstelling, die nu reeds voor bijna 3 jaar is volgeboekt, zal door geheel Ne derland gaan en aantonen, dat er in Zeeland grote en belangrijke industrieën zijn. Men wil de jeugd begrip bij brengen voor de schoonheid van vorm van het industriële product. De leerkrachten zowel als het kind worden in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met de realiteit van het leven, vooral het maatschappelijk leven waarin de kinderen straks een bestaan moeten zoeken. Het zijn leermiddelen, die beter dan welk ander leermiddel ook het onder wijs in contact brengen met de levende werkelijkheid van de maatschappij- Deze vorm van samenwerking tussen industrie en onderwijs kan ertoe bijdragen, dat bij het opkomend geslacht een beter in zicht ontstaat hoe belangrijk on ze industrie is voor de verdere economische ontwikkeling, ja voor het verdere bestaan van ons land. Na deze uiteenzetting werd een rondgang gemaakt ter instructie aan de leerkrachten, die gedu rende de 3 weken dat de tentoon stelling is geopend, met hun leer lingen een bezoek zullen brengen. Als inleiding is een eenvoudig historisch overzicht gegeven van de scheepvaart. Men kaïn zien hoe de primitieve volken zich bedien den van _~.i boomstam, die zij met behulp van een stok door het water bewogen. Via het vlot kwamen ze ertoe een boomstam uit te hollen. Verder zien we er een aantal scheepsmodellen, die zo nauwkeurig mogelijk vervaar digd zjjn, o.a. een Phoenisisch vartuig, een Viking of Noor manschip, een Vlaamse draak, z. Na deze zeilvaartuigen zien we een van de eerste stoomsche pen n.l. een raderboot en als voorbeeld van de moderne sche pen de „Willem Ruys". Een interessante en een leer zame tentoonstelling, die we in ieders belangstelling kunnen aanbevelen. Prijsuitreiking silobouw. Gistermiddag had onder leiding van de rijksiandbouwconsulent voor Zeeuws-Vlaanderen, de heer ir P. R. Bouman, hier ter plaatse de prijsuitreiking plaats inzake een in dit gewest gehouden in- kuilwedstrijd, waaraan door een 230 deelnemers was deelgenomen. Een drietal groenvoedersilo's ter waarde van 400 per stuk waren met een totaal bedrag van ƒ500 aan nog andere prijzen be schikbaar gesteld. Als eerste prijswinnaar was naar het toegekende puntental aangewezen de heer C. J. Staal, landbouwer te Westdorpe, die als extra prijs een silo werd toege wezen, beschikbaar gesteld door de firma Pieters, betonindustria tö A.X01. Als volgende prijswinnaars werden aangewezen: Gras. en klaverkuilen. Ie prijs S. R. de Bruijne te Ter neuzen, Driewegen 50; 2e prijs L. de Feijter te Smitsschorre, Axel 40; 4e prijs Jac. van Hoeve te Zaamslag 20; 5e prijs G. A. Dees te Terneuzen 10. kuilen. te Hoek 30; 5e prijs B. de Putter te Hoek ƒ10. Ongehakselde bietenkoppen- kuilen. 10e prijs C. van Hoeve te Zaamslag ƒ20; 12e prijs J. de Kraker te Hoek 10. Gehakselde bietenkoppen- kuilen. Extra prijs C. J. Stael te West dorpe silo; 3e prijs Jac. Haak te Zaamslag 30. ren eerst het werk der kleuters bewonderen en ieder was vol lof voor hetgeen hier gepresteerd was. De voorzitter, de heer D. Haak- Tollenaar, opende de vergaueung voor een volle zaal ouders- Aller eerst herdacht hij juffrouw Nelly, die zo vroeg van ons is wegge nomen. De kas was gecontroleerd door de heren A. de Blaeij en L. Ver- couteren. Beiden verklaarden dat alles in prima orde was. Het schoolgeld voor 1952 bleef onver anderd, waarna de bestuursver kiezing volgde. Aftredend waren mej. W- Goor en de heren M. C. Meertens en F. Orlebeke, die al len werden herkozen. Voor de kinderen was een pop penkast aanwezig, verzorgd door de heer en mevr. Vermeer. Het vertoonde viel niet alleen bij de jeugd, doch ook bij de ouders zeer in de smaak. Vervolgens lie ten de kinderen enige zangnum mers horen, waarna een school- film werd gedraaid, „Bergbe klimmers in Alpenland". Kringvergadering Kon. Ver. „Het Ned. Trekpaard". In ,,De Koning van Engeland' te Hulst kwam Maandagmiddag de kring Oost Z.-Vlaanderen van de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" afd. Zeeland bijeen .V** onder voorzitterschap van de heer P. Stallaert te Kloosterzan- de. Na een korte discussie werd met algemene stemmen besloten de heer J. Stols te St. Philipsland als eerste te plaatsen op de nomi natie voor afgevaardigde naar de algemene vergadering te Den Haag op 13 Maart a.s. Als no. 2 werd aangewezen de heer E. P. Brooijmans te St. Maartensdijk. T-b.c.-onderzoek. Vrijdagavond zette de heer Nieuwenhuijzen uit Veere aan een groep genodigden de wense lijkheid en de noodzakelijkheid van het aanstaande tuberculose- onderzoek uiteen. Ook burge meester J. A. Eeenhouts gaf na dere inlichtingen. Bijna alle aan wezigen waren bereid zich met het huisbezoek te belaster- Het onderzoek zal slechts één dag duren. Het zal plaats vinden op Vrijdag 21 Maart a.s- Uitvoering Dé muziekvereniging „Ons Ge noegen" gaf Zaterdagavond in de school haar voorjaarsuitvoering. De zaal was geheel bezet. Nadat voorzitter Almekinders een welkomstwoord had gespro ken, voerde de rederijkerskamer De „Basler Nachrichten" heeft van de zijde van de „Hofmann La Roche Cie A.G." te Bazel nadere mededelingen gekregen over het tot stand komen van het nieuwe geneesmiddel tegen tu berculose, waaromtrent de laat ste tijd is bericht. Bij genoemde firma is reeds jaren lang een speciale ploeg onderzoekingen aan het verrichten naar midde len tegen tuberculose, onder lei ding van dr. Bernhard Fust. In samenwerking met dr. Studer en dr. Tanner ontdekte dr. Fust, uitgaande van een verbinding van het vitamine-b-complex een Gemei le prijs M. J. Mullai Jaarvergadering Fröbelschool. Politieke waarnemers te Cairo vrezen, dat uit de jongste Egyp tische regeringsverandering moeilijkheden aan 't „thuisfront" zullen ontstaan. Het tweeledige doel van de nieuwe premier is de nationale Egyptische wensen ver- vuld te zien en strijd te leveren tegen de corruptie. Tekenen wij zen erop, aldus Reuter, dat de premier „een sterke arm" zal ge bruiken. Premier Hilaly Pasja heeft de steun van de saadisten OP Neutrale Zaterdagavond had op de ge meentelijke gehoorzaal de jaar vergadering plaats van de neu trale fröbelschool. Men kon tevo- De gemeenteraad van Vogel waarde kwam voor de eerste keer in 1952 bijeen. Onder de ingeko men stukken bevond zich o.a. een besluit van de minister van On derwijs, houdende vaststelling van de vergoeding per leerling aan de R.K. school te Ossenisse voor het jaar 1951 op 33. Het raadsbesluit van 20 October 1951 tot wijziging van de begro ting in verband met de werk zaamheden aan de grintweg naar Hontenisse is thans ook door G. S. goedgekeurd. G. S. delen te vens mede, dat deze weg naar hun mening niet 1 mtr. maar 1.50 mtr. verbreed dient te wor den en geven in overweging de verharding van de weg te ver zwaren. De geraamde post van 11.000 dient verhoogd te wor den tot 17.000. B. en W. stellen voor aan het verlangen van G. S. te voldoen, waartoe de raad zon der hoofdelijke stemming besluit. Aan de middelbare landbouw school te Roermond wordt een bijdrage verleend voor 100, aan gezien deze school bezocht wordt door een leerling uit deze ge meente. B. en W. delen mede, dat na n bezoek van de rijkscontroleur voor de overbruggingsregeling besloten werd de heer C. Marti net aan te zoeken als controleur voor de gemeente op te treden. De heer Martinet -heeft deze functie reeds aanvaard voor het tijdperk van 6 maanden en tegen een vergoeding van 250 per jaar. B. en W. stellen voor deze benoeming te bekrachtigen. Op verzoek van enkele raadsleden wordt besloten alsnog een oproep te plaatsen. Van de zijde van de hoofdin spectie van het Lager Onderwijs en door het provinciaal bestuur wordt de aandacht erop geves tigd, dat een vergoeding van 22 per leerling voor de bijzondere scholen te gering is. Vooral scho ten met een klein leerlingenaan tal kunnen uit dit bedrag met voldoende putten voor het onder houd der school. B. en W. stellen voor het bedrag te verhogen tot 25 per leerling. Zonder hoofde lijke stemming wordt dit voorstel aangenomen. Verder besluit de raad, dat de gemeente zal toetreden tot de Ned. Ver. voor Gemeentebelan gen tegen een contributie van 10 per jaar. Ook wordt toege treden als lid van het Koningin Wilhelminafonds tegen een con tributie van Vu cent per inwoner. Van de gemeente Hulst is een verzoek ingekomen om verlen ging van de kasgeldlening van 100.000 met 6 maanden. B. en W. hebben nagegaan, welke ka- reserve nog slechts 15.000 aan wezig is. B. en W. stellen op grond hiervan voor om de ver lenging slechts voor 50.000 toe te zeggen, met welk voorstel de raad zich kan verenigen. Van het bestuur van de nieuw opgerichte mondharmonicaclub te Boschkapelle is een verzoek ingekomen om een subsidie van 125, of een renteloos voorschot tot dat bedrag. Dit geld zou moe ten dienen voor de aankoop van instrumenten. Besloten wordt de vereniging een renteloos voor schot van 125 te verlenen. Van de rondvraag maakt de heer Vink gebruik om nog eens de aandacht te vestigen op de erbarmelijke toestand van de op rit te Schapershoek. De voorzit ter deelt mede, dat hij deze zaak heeft besproken met de opzichter van bouw. en woningtoezicht. Als de gemeente die oprit zou moeten leggen zoals verlangd wordt, zou dat nog 2000 vergen, hetgeen aan de hoge kant is. Volgens de heer A. de Bakker, die indertijd imet de directeur van bouw- en woningtoezicht de oprit heeft op genomen, ligt deze veel te steil. Naar zijn mening zou dit euvel met weinig kosten te verhelpen zijn, door aan de kop van de op rit 30 m? grond weg te nemen en deze naar achter te kruien. Ook de weg in de kom van Boschkapelle kwam weer eens ter sprake. De voorzitter deelt mede, dat een plan om deze weg te vernieuwen 20.000 zou ver gen. Verschillende leden spreken er hun verbazing over uit, dat de ze vernieuwing zoveel moet kos ten, vooral ook omdat deze weg toch heus niet voor een appel en een ei tot stand is gekomen. Bo vendien is de weg toen slecht ge legd. Om de weg nu tonrond te maken, zou er niets anders moe ten gebeuren dan hem aan één kant laten zakken. De oude riool- putten van Stoppeldijk zouden dan hier nog kunnen dienen. Hij vindt het jammer, dat al dit werk blijft liggen, terwijl er zoveel werklozen zijn. Er wordt besloten voor de ver betering van de oprit te Schapers- hoek en de weg in de kom van Boschkapelle een bedrag uit te trekken van 8.000. De raadsleden van Ossenisse vragen, wanneer koolas verwacht mag worden voor de verschillen de voetpaden aldaar. Ook hieraan zal aandacht worden besteed. Omtrent de verbetering van de crintweg naar Hontenisse vraagt de heer Serrarens nog, wanneer hiermee zal worden begonnen. De voorzittter zegt, dat het in de bedoeling ligt het werk zo spoedig mogelijk uit te voeren NEDERLANDSE AANVAL WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN PIJPROKEN. Opa Klijzing, wereldpijproker no. 2, lid van de pijprokersclub „De Gesellighe Dampkring" te Purmerend, zal op 17 April a.s. als deze pijprokersclub een jaar bestaat, een aanval doen op het wereldkampioenschap, dat mo menteel op naam staat van de heer Paul Spaniola in de Ver. Staten. Om tot de aanval op het wereld record over te gaan, zal de heer Klijzing niet alleen een uitdaging moeten zenden aan de huidige wereldkampioen, maar ook twee grote kranten en twee radiosta tions in Amerika van zijn voor nemen moeten inlichten. De wedstrijdtabak zal worden samengesteld door de voorzitter van de internationale associatie en bestaan uit speciale Burley- tabak. De vochtigheidsgraad van deze tabak zal door een speciale jury moeten worden gecontro leerd. Op het moment van af wegen één dag voor de wed strijd zal de vochtigheidsgraad moeten liggen tussen de 12 en 14 procent. Er is een speciale vast gestelde methode aangegeven deze vochtigheidsgraad te meten. Aan de heer Klijzing zal 3.3 gram tabak worden overhandigd, tien minuten vóórdat de wed strijd begint. Tevens ontvangt hij dan twee gewone lucifers, die alleen in de eerste minuut mogen worden gebruikt. Deze eerste minuut mag niet meetellen tót het vaststellen van de officiële tijd. De pijp, die de heer Klijzing gebruikt, zal even voor de wed strijd geheel uit elkaar worden genomen en worden gecontro leerd door drie juryleden. Slechts de tabaksrook, die uit de mond van de uitdager komt, zal gelden als bewijs, dat hij nog rookt. Gedurende het verloop van de wedstrijd moet dit ge regeld door één van de vijf jury leden worden geconstateerd. Volgens een schrijven van de heer Piercy wordt over de gehele wereld aandacht aan dit gebeu ren besteed. Het wereldrecord staat op naam van de heer Spa niola met 88 minuten en 2 sec. Opa Klijzing deed over een zelfde hoeveelheid tabak 84 minuten en 29 seconden. en de liberalen doch men vreest, dat de uitvoering van zijn politiek hem in conflict zal brengen met de wafdisten. Het bestuur der wafdisten zal nog deze week ver gaderen om over het in te nemen standpunt te spreken. Ook de Mohammedaanse broederschap zal bijeenkomen. De leider, Has san el Hodeiby Bey, heeft ver klaard dat zijn houding tegenover de nieuwe regering er een zal zijn van afwachten. Een wafdistisch blad heeft de premier gewaar schuwd voor „het gevaar om naar bepaalde minderheidspartij en te luisteren, welke geen be langrijke positie innemen en slechts in troebel water willen vissen". In de gevangenis van het hoofdkwartier van de Egyptische politie van Ismailia heeft de po litie gedreigd op de gevangenen te schieten. De gevangenen zijn voor- het merendeel leden van verzetsgroepen en andere groe pen, die door de politie in de af gelopen weken zijn opgerold. Zij weigerden voedsel tot zich te ne men en riepen de gehele ochtend scheldwoorden naar de bewakers. Zaterdag wisten de gevangenen hout los te rukken, dat naar de politie werd geworpen. De politie herstplde de orde door een salvo in de lucht te vuren. Men over weegt de „gevaarlijke"- elemen ten over te brengen naar een strafkamp in de woestijn van Si nai. „De Oranjebloem" uit Sluis het vrolijke spel „Mijn vrouw ver langt salaris" op. Er Is de gehele avond hartelijk gelachen om die vele kluchtige verwikkelingen van dit stuk. „De Oranjebloem" heeft weer een goede naam ach tergelaten in Retranchement. Een goed geslaagde verloting maakte ook het financiële ge deelte goed. Schip gekapseisd. Vrijdagavond is op de plaat nabij Walsoorden het motorschip van de heer Maas, geladen met zand, tengevolge van de zware stroom gekapseisd en vol water gelopen, zodat het vaartuig zonk. De beide knechts, die tijdig het vaartuig verlieten, hebben zich met de stroom mee zwemmende naar de wal weten te redden. De schipper zwom naar de plaat en is later per roeiboot naar de wal gehaald. Vermoedelijk zal ge tracht worden het vaartuig te lichten. STAATSGREEP IN ECUADOR MISLUKT. De minister van Defensie van Ecuador heeft gisteren medege deeld, dat te Quayaquil, een gro te stad ten zuiden van Quito, een opstandige beweging is onder drukt, die er op gericht was pre sident Galo Plaza Lasso af te zetten. Het leger is trouw gebleven, doch enige officieren van de vloot en burgers bevinden zich in ar rest, aldus de minister. middel, nicotylamid, dat anti- tuberculeuze werking bleek te hebben. Het moest echter met sterke doses worden toegediend en vertoonde onaangename nevenuitwerkingen. Men onder zocht toen een groot aantal ver wante verbindingen en werkte daarbij nauw samen met Ameri kaanse collega's van de Hoff- mann-La Roche-onderneming in Nutely (Staat New York). In de zomer van 1951 kwamen de onderzoekers Gruenberg en Schnitzer, die bij de Amerikaanse groep werkten, tot de conclusie, dat van de door hen beproefde verbindingen het hydrazid van isonioctinezuur en zijn isopropyl- derivaat een zeer krachtige anti- tuberculeuze werking hadden. Het hydrazid kreeg de naam „Rimifon" en het isopropyl-deri- vaat de naam „Marsilid". Deze verbindingen waren als zodanig reeds van vroeger bekend en kon den niet gepatenteerd worden. Korte tijd later bleek, dat ook het laboratorium van de Ameri kaanse Squibb-fabriek ongeveer gelijktijdig tot een gelijksoortig resultaat was gekomen. Het pro duct van deze onderneming kreeg de naam „Nydrazid". Beide ondernemingen traden toen in overleg met de vereniging van Amerikaanse t.b.c-artsen, waarna uitgebreide klinische on derzoekingen begonnen. Doordat een groot aantal personen bij deze onderzoekingen betrokken was, werden reeds eerder dan aanvankelijk in de bedoeling lag bijzonderheden bekend, en daar om deed dr Kogler van de stads ziekenhuizen van New York dezer dagen op een persconferentie na dere mededelingen, welke tot de jongste persberichten leidden. Men staat echter nog midden in de ontwikkeling van het on derzoek, aldus het artikel van de „Basler Nachrichten", en pas en kele van de vele .vragen die zich bij het onderzoek van het nieuwe middel voordoen, zijn duidelijk opgelost. Tunesische verzetsstrijders heb ben Maandag drie granaten m een hotel te Sousse geworpen. Er ontstond een kleine brand. In een politiepost te Mahdia werden eigengemaakte bommen gegooid. Er wordt geen melding gemaakt van slachtoffers. Te Tunis werden/bij een groot scheepse razzia in de Arabische wijk 128 personen aangehouden, die van sabotagedaden worden verdacht. Een militaire rechtbank veroordeelde vijftien Tunesiërs wegens onwettig wapenbezit tot gevangenisstraffen van 3 maan- 23 Febr. den tot 5 jaar. Het comité, dat spdhtaan nagenoten te zullen bespreken en het ongeval op de rijksstraat- Wrvan on de booste weg te Wassenaar, waarbij een meisje het leven heeft verloren een actie is begonnen, heeft in een vergadering, welke Zater dagavond werd gehouden, be sloten de minister-president Dr W. Drees om zijn bemiddeling te verzoeken. Zondagmorgen, zo deelt men ons van de zij-de van het comité mede, werd de commissie ten huize van Dr. Drees te Den Haag ontvangen. Dr. Drees was zeer begaan met het leed van de fami- lies der slachtoffertjes en ver zocht het comité zijn deelneming over te brengen. Alhoewel de minister-president vanzelfspre kend in de onmogelijkheid ver- keerde een beslissing omtrent de gevraagde beveiliging van de be wuste rijksstraatweg (gedeelte viaduct Den Haag tot Ursulakli- niek Wassenaar) op korte termijn te geven, zeide hij toe deze aan gelegenheid direct met zijn ambt- het comité hiervan op de hoogte te houden. Daar de burgemeester van Wassenaar in een telegram aan de regering heeft verklaard niet langer de verantwoordelijkheid voor de veiligheid op de rijks straatweg te kunnen dragen, heeft het comité „Kerkehout Wassenaar" gemeend de hulp van de hoogste regerings-autori- teit te moeten inroepen. Het co mité is samengesteld uit de heren Th. van Beek, H. W. Dunnewolt, J. van Aken, Dr. C. J. ten Veld- juis, A. Lodder en A. J. Kurvmk. De teraardebestelling van de overleden Thea Koot zal Woens dagmorgen geschieden na de uit vaartdienst om 10 uur in de R. K kerk „De goede Herder" te Was senaar. Australië zal 12 mill, gulden besteden aan de modernisering en bouw van munitie- en vlieg tuigfabrieken. VOGELWAARDE. Gehuwd: 12 Febr. René Jaco bus Bisschop, 29 j. en Maria Mor- res, 29 j- Geboren: 2 Febr. Magdalena Rosalia Maria, d- van Joseph Lauwers en Allegonda Louisa Herman. 6 Febr. Irene Josepha, d. van Frans Lauwers en Rosa Geertruida Ottjes. 12 Febr. Pau lus Josephus, z. van Desiderius Gaspard de Bakker en Maria Ro- syna Triest. 13 Febr. Alouisius Theophiel Maria, z. van Antho- nius Aloysius Bun en Anna Celi- la Eaecke. 18 Febr. Petrus Johan nes, z. van Petrus Jacobus de Munck en Irma Paulina Wul lems. 21 Febr. Karei Petrus Ma ria, z. van Augustinus de Bakker en Isedora Philomena Bogaert, Cornelia Maria Louisa Emma, d. van Emilius Josephus Maas en Maria Cecilia Antonia de Bruijn. 25 Febr. Magdalena Maria René. d. van Gabriël van Bunderen en Bertha Maria van Leuven. 29 Febr. Rudolf Johan. van Rudolf Josephus de Rijk Louisa Anna Victorine de Bruyn. Overleden: 2 Febr. Mana Lu- dovica Arens, 87 j., wed. van Jo- sephus Schoof. 11 Febr. Rozalia Willems, 91 j-, wed. van Johannes Leonardus Kox. 24 Febr. Petrus Augustinus Warrens, 79 j., echtg. van Julia Augusta van Leuven. z. en Gevestigd: René Maas en gezin, van Hontenisse; Celina M. Heijens van Amsterdam", Camille S. Ver- meire en gezin, Van Weststelling werf; Alouis Pieters en gezin van Rotterdam. Vertrokken: Maria Eggermont- van Damme, naar Hontenisse; Elza A. Franssens, naar St. Jan steen; Pharailda M. de Munck, naar St. Niklaas (B-); Rosalia L. Lossic, naar Terneuzen. Donderdag 6 Maart ho pen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders W. RIEMENS en J. E WIEL AND hun 50-jarige Echtvereni ging te herdenken. M. J. RIEMENS M. RIEMENS—HEIJENS WIM PAULA JANNY Terneuzen, Maart 1952. Van Bovenstraat 43. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zus ter, Behuwdzuster en Tante, francina ELISABETH BEDET, Wed. van M. de Putter, In de ouderdom van 81 jaar. MICHIELSEN. Klein- en Achterkleinkinderen. Fam. BEDET. Fam. DE PUTTER. Terneuzen, 2 Maart 1952. Oostkolkstraat 10. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het Rusthuis „Scheldeoord", onze geliefde Zuster en Tante, MAAIKE DOOMS, in de ouderdom van 82 jaar. Mede namens de familie, J. CLEMMINCK DOOMS. Terneuzen, 3 Maart 1952. Emmalaan 1. Mede namens wederzijdse Ouders zeggen wij langs deze weg hartelijk dank voor de grote belangstel ling, vóór en na ons huwe lijk ondervonden. In het bijzonder superieuren en collega's van het kantoor der Invoerrechten en Ac cijnzen, de pi. afdeling der N-P.V. en de leiders(sters) welpen, verkenners en V.T.'ers der Doormangroep, di. deze dag voor ons on vergetelijk hebben ge maakt. P. GERREMAN C. GERREMAN— MICHIELSEN Maart 1952. Terneuzen, Voor de talrijke blijken van belangstelling, ontvan gen bij de herdenking van mijn 80ste jaardag, betaig ik mijn hartelijke dank. Mede namens de Familie, C. T. VERMAST G-roenedaal 15, Gouda. Voor het in orde brengen of opnieuw aanleggen van uw tuintje is het adres: A J. HAGE, Julianastraat 7, Terneuzen. Te koop: een goede Radio, nieuw, moet weg. Merk Po pulair, voor de spotprijs van ƒ200,Adres: Veer B 20e, Zaamslag. Te koop: een uitneembare keet, geschikt voor zomer huisje of garage voor luxe auto of iets dergelijks. Te bezichtigen bij: E- S. DE SMIT, Poeldijk 13, Sas van Gent, Telef. 106. gemunte dit HU ^l zich in verbinding stellen ffiJTSMAiS mDaarna volgt a.uita. taal van f 67.000, terwijl aan v. O - De machinist, die, getraind op alle bijgeluiden, de vreemde ge luiden die oom Bear ontsnapten, had opgevangen, zag spoedig dat er een stel beren op het dak van de trein zat. .Conducteur laat die beren be talen!" riep hij naar achteren. Een handgebaar naar de rich ting van het dak maakte de conducteur duidelijk waar hf, moest zoeken. Hij klom mopperend op het dak van de wagon. Terry en Berry hadden echter o-eiuk. De trein stopte juist bij het volgende stationnetje en de be ren klauterden, in gezelschap van hun oom, naar beneden en verborgen zich achter de wa gens. Kom nou maar voor de dag jongens!" riep de conducteur. Hij sprong als een jonge man tussen de wagens door. In vlugheid bleek hij echter niet tegen onze vrienden opge wassen. Bovendien werden de reizigers ongeduldig omdat de trein maar niet vertrok. X 1 X j ZOU ER NIET 'NS TWEE UREN TUSSENUIT TREK KEN OM IETS BIJZON DERS TE ZIEN? ONZE VAN HAND-GEBREIDE GOEDEREN IS MEER DAN IETS BIJZONDERS. DEZE SHOW ZAL IEDER VROUWENHART IN BE ROERING BRENGEN. WOL- EN KOUSENHUIS f X X X X NOORDSTRAAT 45 - TEL. 2446 - TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2