Mag men een in zijn vrije tijd zelf woning bouwen De toekomst van Tunis Persconferentie van minister Schuinan Terry en Berry en „De wilte Eland OM DE DUITSE EENHEID Amerikaans-Amsterdamse weldoener r.. -irrt INDOCHINA Duitsland levert kust vaartuigen aan Indonesië VAT BRENGT DE RADIO PREDIKBEURTEN MARKTBERICHTEN VOETBALSPORT. RECHTSZAKEN TERNEUZEN. ARNEMUIDEN. AXEL BRESKENS NIEUWVLIET. OOSTBURG. OVERSLAG. SLUISKIL. SLUIS. Uit de Provincie VERPLICHTE STIERENKEURINGEN. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN De verplichte stierenkeuringen, uitgaande van de provinciale commissie voor bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland werden Dinsdag in W. Zeeuws-Vlaanderen voortgezet. Goedgekeurd werden in de on derscheidene plaatsen. Schoondijke: Brutus van Corrie, geb. 9 Nov. 1950, eig. A. J. Verhage-Hoste; Bernhard, geb. 24 April 1951, eig. M. Geluk te Nieuwvliet. Zuidzande: Grada's Willem, geb. 22 Jan 1951, eig. A. P. Kools; Wik je van Ade- ma, geb. 18 Jan. 1951, eig. P. van Gruijningen; Nicolaas, geb. 8 April, eig D. M. Kunst. Retranchement Johanna's Frans, geb. 11 Maart 1951, eig. L. de Regt; Bertus II, geb. 15 Febr. 1951, eig. Gebr. L. ën J. Basting; Blesje's Eduard, geb. 7 April 1951, eig. Iz. Bas ting; Siska's Verwachting, geb. 4 Maart 1951, eig. J. Almekin- ders; Eraa's Eduard, geb. 12 Mei 1951, eig. F. Poisonnier; Frits, geb. 13 Maart 1951, eig. A. Ris- seeuw Pzn. te Cadzand; Jimmy, geb. 22 Febr. 1951, eig. A. Ris- seeuw Pzn. te Cadzand; Meida's Eduard, geb. 18 Maart 1951, eig. W. Dekker; Jan, geb. 21 Febr. 1951, eig. J. Dekker; Albert, geb. 29 Maart 1951, eig. H. Provo; Piet, geb. 5 Maart 1951, eig. J. A. Poisonnier. Nieuwvliet: Graaf, geb. 12 Jan. 1951, eig. J. J. Riemens; Ivo van Lamprins, geb. 27 April 1951, eig. A. J. Provoost; Bernhard, geb. 31 Maart 1951, eig. A. J. Provoost. Groede: Frits, geb. 29 Jan. 1951, eig. A. A. Dusarduijn te Breskens; Dirk, geb. 9 Dec. 1950, eig. A. A. Du sarduijn te Breskens; Frans van Grietje, geb. 5 Mei 1951, eig. Aug. de Sutter; Albert I, geb. 1 Maart 1951, eig. C. Cijsouw. Carnaval In het parochiehuis. In het parochiehuis organiseer de de culturele club van de KAB een carnavalsavond voor leden en genodigden. Traditionele pretjes als stoelendans, etc. brachten al vlug de gewenste stemming, zo dat de avond omvloog. Een num mer gecostumeerd koorddansen waarop één der aanwezigen de feestvierenden vergastte, viel bij- zonder in de smaak. Vele mooie costuums gaven aan het geheel een echte carnavalsfeer. Straten in nieuw Temeuzen verbonden. Het nieuwe stratenplan in de Zuidlandpolder nadert zijn vol tooiing. De Molendijk is doorge trokken tot aan de Axelsestraat, terwijl de beide straten van de Willem de Zwijgerlaan, de Ju liana van Stolbergstraat en de Beatrixstraat weer aangesloten zijn op de Molendijk. De bewo ners van deze buurt kunnen nu o.a. de brievenbus aan het pand van de heer De Vriend bereiken zonder een eind te moeten omlo pen of door een modderpoel te moeten baden, terwijl de vele ■kleuters uit de Bloemenbuurt, die de nieuwe fröbelschool aan de Molendijk bezoeken, nu eveneens een geschikte weg hebben. Ook is een aanvang gemaakt met de aanleg van het plantsoen aan de Willem de Zwijgerlaan, zodat de- ■v.ze buurt weer aan aantrekkelijk- ,heid heeft gewonnen. Benoeming burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd in gaande 16 Maart tot burgemees ter van Arnemuiden de heer J. van den Bos, thans gemeente- sêcretaris van SprangCapelle (N.-Br.) Textielbedrijf in werking. Met ingang van deze week werd alhier het ten behoeve van de N.V. Clitex te Clinge gestichte gebouw aan de Ds. Jan Scharp- straat in werking gesteld. Wij vernemen dat voorlopig met een 16-tal jeugdige vrouwe lijke krachten zal worden begon nen. De nog volkomen onge schoolde nieuwe arbeidskrachten zullen in sneltempo worden ge ïnstrueerd in de nabehandeling der in de fabrieken te Clinge ver vaardigde producten. Deze opening geschiedde zon der officiële formaliteiten. Het touristenseizoen Als voorbode van de naderende lente zet dit jaar het reisseizoen zich wel uitzonderlijk vroeg in. Maandag arriveerde aan de aan legplaats van de provinciale boot alhier reeds de eerste bus met Franse touristen, die een tocht door Walcheren op het program ma hadden, terwijl gisteren niet minder dan 9 autobussen met Franse touristen de overtocht naar Vlissingen maakten, even eens voor het maken van een trip door Walcheren. Bedriegen deze werkelijk zeer vroege voortekenen niet, dan zal Zeeland in 1952 een goed touris tenseizoen kunnen boekstaven. Vismün. De visaanvoer te Breskens op de vismijn in de week van 18 tot en met 24 Febr. was: 53 Kg bot 39 tot 16; 20 kg ka beljauw 81 tot 76; 33572 kg ijle haring 35 tot 25; 43464 kg sardijn 18 tot 10; 368 kg export garnalen 85 tot 83 en 983 kg pellerij gar nalen 87 tot 60. Winterconcert. In café Comelis te Nieuwvliet gaf de muziekvereniging „Nut en Genoegen" haar laatste win terconcert. Toen voorzitter De Hullu het openingswoord sprak was de zaal meer dan vol. Het orogramma dat voor een deel uit muziek en als aanvulling uit een toneelstukje bestond, bewoog zich op hoog peil. Vooral de klucht „Moeder is abuis" was om te gieren. Als bijzondere attrac tie was 2 x 1 1 in het pro gramma gelast. De verloofde pa ren gaven zij het wat bedeesd de vragensteller goed antwoord. Een verloting van textiel, nog over van de bazar, viel zeer in de smaak. Van het bal werd tot in de kleine uurtjes gebruik ge maakt. Jaarvergadering Vrouwen bond. De Vrouwenbond van het N.V.V. afdeling West Zeeuws-Vlaande ren hield in hotel De Vuijst te Oostburg haar jaarvergadering. De aftredende voorzitster mevr. H. W. Hensen te Schoondijke opende met een kort woord de vergadering. Hierna nam de nieuwe voor zitster, mevr. P. J. v. d. Velde Van Beveren, van Schoondijke, de leiding van de vergadering van haar over. De secretaresse mevr. E. v. d. Hooft, te Groede las het jaarver slag voor. Hieruit blijkt o.m., dat de Vrouwenbond terug mag zien op een actief jaar. De penningmeesteresse mevr. S. van Roo te Groede bracht het financieel verlsag uit, het blijkt, dat de bond het afgelopen jaar met een tekort van 5,58 heeft gewerkt. Dooi* de kascommissie werd de kas gecontroleerd en in orde be vonden. Zeer met nadruk werd naar voren gebracht, dat de af delingen elk een ledenwerfactie op touw zullen zetten. Mevr. Scheen declameerde, o.m. een gedicht van Henriëtte Ro land Holst ,,Der Vrouwen Moed". Door de dames H. Faas en I. Schieman, beide van de afdeling Groede, werd een leuk schetsje opgevoerd genaamd: „Een exa men op het platteland". Uit de liederenbundel van de Vrouwenbond werden gezamen lijk een aantal liederen gezongen. Aan het einde der vergadering gaf de voorzitster in overweging nu de afdeling van de Vrouwen bond in West Zeeuws-Vlaande ren het volgend jaar haar lus trum zal kunnen vieren zich nu reeds te beramen deze dag een ware feestdag te doen worden. De verloting gehouden ten bate van de t.b.c-bestrijding bracht een netto bedrag op van 16,20. Tot slot zongeii de dames staande de socialistenmars. Verbrand. Zondagmiddag was de echtge note van de heer A. de la Court bezig met het bakken van frites, toen eensklaps het kokende vet vlam vatte. Onmiddellijk sloegen de vlammen hoog op. De vrouw trachtte te redden wat te redden viel. Zij liep naar de ketel bran dend vet'en wilde deze naar bui ten gooien. Door de grote haast kwam zij echter met de ketel brandend vet te vallen, zodat zij talrijke brandwonden opliep aan armen, benen en aangezicht. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ook in de keuken ontstand een brandje, dat spoedig kon worden geblust. Ongelukkige val. Zondagmiddag kwam B. v. D. alhier met zijn fiets te vallen, zodat hij tegen het trottoir terecht kwam. Door de val had hij zich deerlijk bezeerd. De na gel van zijn duim was letterlijk tot aan het handbeen afge scheurd. Kreunend van pijn werd hij binnengebracht, waarna geneeskundige hulp werd inge roepen. Uitslag biljart prijskamp. Zondag werd alhier bij A. Hil- laert een biljartprijskamp ge geven voor Overslagse spelers. De prijzen bestonden uit tamme konijnen. De prijzen werden gewonnen door: P. de Wijn, G. Bruggeman, E. Dherdt en F. de la Ruelle. Hoogste serie R. Dherdt met 18 car.; 2e serie P. de Wijn met 12 car. Viering Nationale feestdag. Op initiatief van de Terneuzen- se jeugdraad zal 5 Mei dit jaar op een waardige wijze worden ge vierd. Onder voorzittersschap van de heer De Regt uit Terneu- zen vond in de openbare scheol een bijeenkomst plaats van de le den van de jeugdraad en hoof den van scholen alhier om ook te Sluiskil te komen tot een 5-Mei- viering. Nadat de voorzitter en kele plannen had uitgestippeld betreffende de viering te Terneu- zen,kwam men tot de benoeming van de overkoepelende commis- sie, die het verdere programma zal uitwerken. De commissie bestaat uit de he ren P. Dourleyn en Wijnshuizen, resp. voorzitter en secretaris en mej. F. Schelstraete als penning meesteresse. Vervolgens werd 'n voorlopig programma opgesteld. De feestelijkheden zullen 's mid dags beginnen met een algemene samenkomst van de schoolgaan de kinderen. Na massazang zul len zij in optocht naar het feest terrein afmarcheren, waar ver schillende kinderspelen worden gehouden. Bij slecht weer zal men de mogelijkneid overwegen de kinderen in zalen onder te bren gen en hen passende attracties te bezorgen. In de avonduren vinden er ook voor de volwasse nen festiviteiten plaats. Zo zal o.a. een beroep worden gedaan op het plaatselijk muziekgezelschap en de brandweer, terwijl er ook nog een openluchtattractie zal worden verzorgd. Voor dit alles is echter geld nodig. De leden van de jeugdraad hebben zich bereid verklaard een inzameling te hou den. De gaszinker. Door de bereidwilligheid van de firma Smit uit Nijmegen is het mogelijk geweest de film „Gas- zinkers door de Schelde" te laten draaien voor de leden van de personeelsvereniging van de C.N.A. in het Casino. De film werd gedraaid door de heer But en allen konden genieten van de ze interessante documentaire op name. Ten bate van het Prinses Wilhelminafonds werd een col lecte gehouden, die bijzonder goed werd bedacht. Aanbesteding. Architect D. Solinger uit Aar denburg heeft aanbesteed het bouwen van een café en woon huis aan de Oude Kerkstraat voor rekening van de heer A. Verstraete te Sluis. Er werd aanbesteed in perce- len, waarvoor als volgt werd in geschreven: Perceel I (metselwerk): L. de Bruijn en Zn. te Sluis f12.400; Comm. Venn. J. en H. Bogaard, Sluis ƒ11.213; C. Cort- vriendt en Zn, Sluis 10.625. De begroting bedroeg 11.250. Perceel II (timmer- en smeed werk, electriciteit en sannitair L. de Bruijn en Zn, Sluis f 13.600; F. J. Leenhouts, Sluis ƒ12.945; C. Hast, Sluis ƒ11.824. De hegroting bedroeg 11.870. Perceel III schilderwerk Je J. van Horck, Sluis ƒ1690; E- van Damme en Zn, Sluis ƒ1685; A. Zonnevijlle, Sluis ƒ1605; J. Hennekey, Waterlandk. 1220. De begroting bedroeg 1750. De gunning van alle percelen werd aangehouden. Uitvoering Rederijkerskamer „De Oranjebloem". Vrijdag, en Zaterdagavond gaf de rederijkerskamer „De Oranje- bloem" voor een stampvolle zaal een opvoering in café Lammings- vliet van het blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris", door Wim Du- mont. Ondanks het feit dat een der spelers ziek was, slaagden de uit voeringen uitstekend, mede dank zij het spel van de heer C. Nagt- zaam, die naast z'n eigen rol ook de zieke moest vervangen. Zonder afbreuk te doen aan het spel der overigen, mag als beste speler worden genoemd de heer P. v. d. Bussche, die in zijn rol als „De Neus", een gewezen matroos van de wilde vaart, dik wijls de lachspieren aanwakker de, terwijl het spel van de heer F. Smoorenburg als Hans, van mej. Hoegen, als Dolly, de vrouw van Hans en het spel van mevrouw L. Nagtzaam als Zwarte Sien en als Margriet ook zeer goed was. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. Maandag is in Bonn bekend gemaakt, dat de Amerikaanse hoge commissaris in West-Duits- land, McCioy, aan de voorzitter van de Sowjet-Russische contro lecommissie voor Duitsland, ge neraal Tsjoekof, en de secretaris generaal van de V. N., Trygve Lie, het West-Duitse ontwerp voor een wet voor verkiezingen in geheel Duitsland heeft toege zonden. In een schrijven van McCioy aan kanselier Adenauer, waarin de hoge commissaris de verzen ding van het ontwerp bericht, verklaarde hij, dat „het voorstel een krachtig raam voor het hou den van vrije verkiezingen" be tekent. Het door de West-Duitse rege ring goedgekeurde wetsontwerp verschaft een basis voor verkie zing van een grondwetgevende vergadering voor geheel Duits land. Er zouden geen kiesdistric ten komen, doch het gehele land zou één stemgebied zijn met één lijst van candidaten. In zijn schrijven aan Lie heeft McCioy verzocht het ontwerp door te zenden naar de V. N.-commissie te Genève, die tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van vrije verkie zingen in geheel Duitsland. Komt gouden bruiloft in zijn geboortestad vieren. Tal van charitatieve instellin gen en organisaties op velerlei gebied, in het bijzonder dat van de jeugdzorg en de culturele vor ming in de hoofdstad, ontvangen meermalen financiële steun van een weldoener, die onbekend wenst te blijven. Deze weldoener is een Ameri kaanse grootindustrieel, die Amsterdammer van geboorte steeds een ruime plaats in zijn hart voor Amsterdam heeft open gehouden. Over enige maanden hoopt deze philantroop zijn gouden huwe lijksfeest te vierenin zijn ge boortestad. Op 17 Mei a.s. wordt hij met zijn echtgenote in ons land verwacht. Elk van de bovenbedoelde in stellingen en verenigingen treft reeds voorbereidingen om dit gouden paar een huldiging te be reiden als onderdeel van een programma dat voor het verblijf van enige weken van het jubi lerende echtpaar wordt samenge steld. fn zijn laatste brief aan dege nen, die dit programma voorbe reiden, heeft de jubilaris het voornemen te kennen gegeven elk Amsterdams echtpaar, dat in de loop van de maand Mei 1952 eveneens zijn 50-jarige echtver eniging viert, een verrassing te zullen bereiden. In Deventer hebben zeven jon ge, vakbekwame bouwvakarbei ders, die haken naar huisvesting, omdat zij willen gaan trouwen, het plan opgevat, om nabij het Tuindorp in de koekstad zeven arbeiderswoningen te bouwen voor ieder een in hun vrije tijd dus 's avonds en op vrije Zater dagmiddagen. Zij vonden een architect, de heer Haket, bereid gratis voor hen bestek en teke ning te maken en toezicht te hou den op de bouw, kregen van een aannemer de toezegging van gra tis gebruik van werktuigen en gereedschappen en vroegen nu aan het gemeentebestuur van Deventer om grond en andere medewerking. B. en W. van Deventer bleken bereid te zijn, hun voorlopig grond te verhuren tot aan het tijdstipr dat deze huur kon wor den omgezet in erfpacht. Boven dien waren zij bereid, om de ge meente garant te doen blijven voor de betaling def nodige bouwmaterialen tot aan het tijd stip, dat, als de woningen klaar zouden zijn, de rijksbijdrage voor deze woningbouw zou worden. B. en W. deden voor dit alles in de Maandagavond gehouden raads vergadering een voorstel, doch ontketenden daarmede tegelijk 'n fel debat. Een der raadsleden, de heer Oostendorp (R. K.) zelf aanne mer, beval het voorstel aan cn zei, dat het woningen zouden worden die men kan bouwen voor 11.000 het stuk. In een jaar tijd zouden deze mensen over een zelfgebouwde goede wo ning kunnen beschikken. Andere mensen zwoegen wel in hun vrije tijd in een volkstuin en waarom zou men dan niet toelaten, dat deze bouwvakarbeiders aan een eigen woning werken? Een bestuurder van een bouw- arbeidersbond, de heer Timmer (P. v. d. A.), ageerde hevig tegen deze vrije-besteding. Hij meende, dat elke woning 2000 tot 2400 man-uren werk kost en vreesde, dat de bouw te lang zou duren. Bovendien, wat zouden deze bouwvakarbeiders voor moeilijk heden kunnen krijgen inzake ziektewet, bij werkloosheid etc.? en is dat nu de ware vrije tijds besteding, zo vroeg hij. De heer Muler (V.V.D.) even eens aannemer, had er op tegen, dat men deze bouwarbeiders zou toestaan, wat de bonden van bouwpatroons en van bouw arbeiders niet willen, omdat het ingaat tegen verkorting van ar beidstijd. Zowel de alg. aan- nemersbond als het N.V.V. zijn er tegen, zo zeide hij. Een ander raadslid, de heer De Zeeuw (A.-R.), meende, dat een bouwarbeider met zijn vrije tijd mag doen, wat hij wil, ook als hij voor zichzelf, een huisje wil bou wen. En tenslotte zei de wethouder van openbare werken, de heer Beerents (P.v.d.A.), dat het idee van deze zeven bouwarbeiders zo kwaad niet is, gezien het nijpend woninggebrek in Deventer en, al was spr. zelf voor een kortere arbeidsdag, hij zag toch. in het zelf bouwen, door deze arbeiders iets goeds, omdat het deskundige mensen zijn, die hun eigen wo ningbehoefte zelf willen oplos sen. r Na enig verder debat besloot de gemeenteraad, op voorstel van de heer Ditzel (comm.) de aanvraag nog even aan te houden tot verder beraad, vermoedelijk ook al, omdat bij het toestaan van zulke bouw ook andere bouwvak, arbeiders op dezelfde manier aan een woning zullen willen komen. Tijdens de discussies bleek, dat na de bouw, geldgevers bereid zullen zijn, 3000 hypotheek te geven op elke gebouwde woning. Dinsdag hebben opstandelin gen van de Viethmin de voor naamste verkeers- en spoorweg brug van Saigon naar Zuid- West Cochin-China opgeblazen. Ruim de helft van de brug, die de grootste is in Zuid-Indo-China, stortte in. Men verwacht, dat het drie weken zal duren, voordat de brug hersteld is. Het wegverkeer naar de rijkste rijstvelden van Indo-China is thans afgesneden. s-s Maandag is in Tunis uit gezag hebbende bron Vernomen, dat de Franse regering „in beginsel" het denkbeeld van binnenlandse autonomie voor Tunis heeft „aanvaard", mits hervormingen stap voor stap worden ingevoerd. Volgens goed ingelichte kringen zal het Franse kabinet over on geveer 14 dagen de hervormingen bespreken, vooropgesteld, dat zich in die tijd geen regerings crisis voordoet- Volgens deze kringen gaan de resident-generaal, De Hautec- locque, en zijn Franse deskundi gen, in samenwerking met rechts kundigen van het Franse mini sterie van Buitenlandse Zaken te Parijs voort met het opstellen van algemene plannen voor ad ministratieve en politieke her vormingen, omdat de resident- generaal zonder richtlijnen van de Franse regering van zijn be zoek aan Parijs is teruggekeerd. Deze plannen zouden dan aan de Franse regering ter goedkeu ring worden voorgelegd en dien den binnen ongeveer drie weken De Duitse bondsrepubliek zal aan Indonesië 23 kustvaartuigen leveren met een gezamenlijke waarde van ruim dertig millioen Duitse marken. De overeenkomst voor deze levering, waarvoor de onderhandelingen te Djakarta werden gevoerd, werd voor Indo nesië ondertekend door de minis ter van verkeer, Ir. Djuanda- De bouw wordt uitgevoerd door een consortium van 9 Duitse scheeps werven. Het contract betreft de bouw van 3 vaartuigen van 600 ton, 5 van 700 ton en 15 vracht-, tevens passagiersschepen voor de kustvaart. aan de Bey van Tunis te worden toegezonden in antwoord op de Tunesische nota van 5 Februari, waarin eisen voor binnenlandse onafhankelijkheid werden ge steld. Als tegenmaatregel zou Frankrijk intrekking van het Tu nesische beroep op de Veilig heidsraad vragen. Volgens de goedingelichte Franse kringen in Tunis zouden de hervormingen in het huidige stadium niet tot een geheel- Tunesische regering leiden, doch voorzien in toenemende Tunesi sche deelname aan het bestuur en de mogelijke instelling van een nieuw parlement als opvolger van de Tunesische grote raad. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Robert Schu- man, heeft Dinsdag op een pers conferentie te Lissabon de me ning uitgesproken dat Engeland en de Verenigde Staten garanties zullen geven voor de veiligheid van de Europese verdedigingsge meenschap ingeval één der leden uit deze organisatie zou treden. Naar de mening van de Franse minister zouden dergelijke ga ranties alle zes leden van de E.V.G. gelijkelijk beschermen. Aangaande de West-Duitse bij drage aan de westelijke verdedi ging zeide Schuman, dat deze bij drage ook voor een deel gebruikt zal worden voor de aanleg van nieuwe vliegvelden, enz. De to tale West-Duitse bijdrage zal evenredig zijn aan het aantal troepen, dat de bondsrepubliek zal leveren, aldus de minister. DONDERDAG 28 FEBR. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gram.; 10.35 Ik weet, ik weet, wat u niet weet 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Lichte muziek; 12.00 Orgel; 12.30 Mede delingen; 12.33 Gram.; 12.50 Fin. weekoverzicht; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 U kunt het geloven of niet; 14.00 Klankbeeld; 14.15 Gram.; 14.25 Causerie; 14.35 Piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Regeringsuit- izending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Lichte muziek; 18.55 Voor de kinderen: 19.00 Gespro ken brief uit Londen; 19.05 Al lerlei; 1910 Causerie; 19.40 Ru briek van kunst en cultuur; 20.00 Nieuws; 20.05 Causerie; 20.15 Orkest; 21.15 Discussie; 21.40 Orkest; 22.05 Enquete; 22.35 Dansmuziek; 23.00 Nws.; 23.15 Sport; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gew. muziek; 10.30 Morgend.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 11.50 Causerie; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelin gen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.35 Pia no; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Kwartet; 15.45 Gr.; 13.00 Bijbellezing; 18.30 Cellore cital; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17,30 Orkest; 18.00 Nws.; 18.15 Orkest; 18.40 Op de stel ling; 18.50 Leger des Heilsmuz.; 19.05 Levensvragen; 19.20 En semble; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gev. programma; 22.15 B'uitenl. overzicht; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Verzoekprogram- ma; 14.00 Eng. les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.50 Gram 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Opera; 18.30 Voor de soldaten; 19 00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.40 Cau serie; 19.50 Klankbeeld; 20.20 Verzoekprogramma; 20.45 Gr.; 21.00 Voor de vrouw; 22.00 Nws.; 22.15 Kamermuziek; 23.00 Nws. DODELIJK ONGEVAL OP EEN BEWAAKTE OVERWEG. Dinsdagmorgen om 7.45 uur is de 49-jarige J. C. Hanssen, die per fiets van zijn woonplaats Munstergeleen op weg was naar de cocesfabriek van de staats mijn Maurits op een bewaakte overweg tussen Lutterade en Bcek-Elsloo, die evenwel niet go- sloten was, door de, electrische sneltrein komende uit de richting Sittard gegrepen en vrijwel op slag gedood- Hij werd nog ruim 160 meter meegesleept. Het stof felijk overschot was deerlijk ver minkt. De fiets werd totaal ver nield. Het lijk werd in beslag ge nomen en per ambulance-auto naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Hanssen was ge huwd en vader van vijf kinderen. Blijkens mededelingen van de Ned. Spoorwegen waren de spoorbomen al dalende toen de man de overweg wilde passeren. Hij verzekerde, dat de uitein delijke status van Saarland kan en moet worden geregeld bij een verdrag, dat onder dezelfde voor waarden wordt getekend als een vredesverdrag. Hij voegde hier aan toe: „Vvij zijn niet voorne mens te wachten op een vredes verdrag (met Duitsland) alvo rens pogingen te doen op dit punt overeenstemming te berei- Ken". Om deze reden had hij in gestemd. Minister Schuman gaf voorts te kennen, dat het geschil met Rusland over een Oostenrijks staatsverdrag misschien aan de V. N. zal worden voorgelegd, in dien geen overeenstemming be reikt wordt. Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten hadden echter op dit punt nog geen be slissing genomen. Zoals bekend neeit minister Schuman Maan dagavond met zijn Britse en Amerikaanse ambtgenoten be sprekingen gevoerd over kwes ties betreffende West-Duitsland en Oostenrijk. Volgens Schuman was het on mogelijk om tot algehele over eenstemming over het te sluiten staatsve' ^rag te komen, omdat Rusland „andere kwesties, die geen betrekking hebben op Oos tenrijk, zoals het vraagstuk van Triëst", te berde heeft gebracht. De drie westelijke mogendheden waren vast voornemens een ein de aan de impasse te maken, al dus minister Schuman. OUD GEREF. GEMEENTE. Donderdag 28 Februari 1952. Terneuzen: 7 uur. Ds. A. de Reu- Win terlezing. ver. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 4506. Vette koeien en ossen 825; ge- bruiksvee 695; vette kalveren 42; graskalveren 169; nuchtere kal veren 2163; varkens 65; biggen 203; paarden 188; veulens 13; schapen of lammeren 84; weide en zuiglammeren 8; bokken of geiten 51. Prijs per stuk. Vette koeien le kwv 2,80 tot 3; 2e kw. 2,60 tot 2/75; 3e kw. 2,30 tot 2,55; Vette kal veren le kw. 2,70 tot 2,902e kw. 2,60 tot 2,703e kw. 2,40 tot 2,50; Slachtpaarden le kw. 2,20; 2e kw. '2,15; 3e kw. f 2,05. Prijs per kg. Graskalveren le kw. 350; 2e kw. 250; 3e kw. 200; nuchtere kalveren le kw. 53; 2e kw. 48; 3e kw. 43; biggen le kw. 57; 2e kw. 52; 3e kw. 48; schapen le kw. 150; 2e kw. 130; 3e kw. 110; Lammeren le kw. 140; 2e kw. 130; 3e kw. 120; kalf- en mellkoeien le.k'w- 975; 2e kw. 870 3e kw. 770; vare koeien le kw. f 750; 2e Ikw. 675; 3e kw. 600; vaarzen le kw. 725; 2e kw. 675; 3e kw. 680; pinken le kw. 550; 2e kw. 450 3e kw. 350. Overzicht. Vette kpeien aan voer iets kleiner, handel kalm, prijzen staande; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen iets minder; gras kalveren aanvoer even ruimer, handel stil, le onveranderd, 2e en 3e iets lager; nuchtere balve ren aanvoer flink, handel kalm, prijzen teruggaande; biggen aanvoer korter, handel traag, prijzen vooral niet lager; scha pen en lammer aanvoer matig, handel stug, prijzen iets hoger; kalf- en melkkoeien aanvoer even ruimer, handel lui, prijzen als vorige week; vare koeien aanvoer groter, handel slepend, prijzen prijshoudendvaarzen en pinken aanvoer matig, han del stil, prijzen stabiel. Rode DuivelsZwaluwen 11 De gisteren te Gent gespeelde wedstrijd Rode DuivelsZwalu wen eindigde onbeslist: 1—1. Na de eerste helft leidden le Zwalu wen met 10. Als voorwedstrijd voor de ont moeting Rode DuivelsZwalu wen kwamen de Belgische en Ne derlandse politie ploegen tegen elkaar uit. De uitslag was 0—O. DODELIJK ONGEVAL IN MAASLAND BERECHT. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde de 48-jarige chauf feur T. van V., uit Maasland, tot een boete van 100, subs. 20 dagen hechtenis. Op 13 Juli 1950 reed hij bij Maasland op een trekker, die een oplegger, geladen met hooi, trok. Op het hooi lag een man en toen de oplegger een tunnel onder de rijksweg VlaardingenMaasdijk passeerde, kwam de man in aan raking met het tunneldak. Hij werd gewond en overleed aan de gevolgen. De officier van justitie had een geldboete geëist van ƒ100, subs, dertig dagen hechtenis. Bij het station hoorde Terry, dat de ,enige iboemeltrein, die per dag van Peppercorn naar Dawson resd, juist was vertrok ken. Dat zou betekenen dat oom Bear en zijn neven eerst op de dag van de wedstrijd naar Daw son zouden kunnen terugkeren. „Wij kopen een oude auto hier", zei oom Bear beslist, „mijn wagentje is door een cy- cloon onklaar geraakt. Er zal het later wel bij elkaar zoeken". I ■Bij een uitdrager vonden zij een wagen, die er uit zag alsof hij nog juist één reis naar Daw son zou kunnen maken voor hij een plaatsje in het museum zou krijgen. j De uitdrager overvroeg niet en 20 minuten later waren de beren op weg naar Dawson. De eland Wolk stond droevig in zijn stal. Hij begreep wel dat er iets niet in orde was. Peinzend kauwde hij op zijn laatste hap eten. Zijn ruif was nu leeg en zijn baas nog niet terug.1 „Er is iets gebeurd"', dacht de eland, „uit zichzelf zou hij mij nooit aan mijn lot overlaten".

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3