Vijftig divisies en vierduizend irlit>ntiiinpn voor West-Europa Atlantische Raad ijvert voor wereldvrede Frans-Amerikaanse overeenkomst Inzake Europees leger DE POSITIE VAN DE FRANSE FRANC De kroning van koningin Elizabeth Rede van de Nederlandse ambassadeur te Brussel Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw Borgstellingsfonds voor de landbouw GEEN STAP VOORUIT Europese gemeenschap groeit D.D.D „MARJORY" VLOT K.LM.-vlieghiig geleidde Amerikaanse Skymaster Jurgerzinlening overtekend INDONESISCH KABINET TREEDT AF Hoe werkt de fiscus? VRAGEN AAN DE MINISTER Het lawinegevaar in Oostenrijk De toestand in Slovenië. Nieuw middel tegen verhoogde bloeddruk. Vermist Brits vliegtuig gevonden. MAANDAG 25 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1969. De besprekingen te Panmoendjon JL WEERSVERW ACHTTN G. HOOGWATER. Frankering hij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; oer maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 coat; iedere regel m^er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/b Firma P. J. van de Sande, Terneuzen De 14-landen van het Noord- Atlantisch Pact hebben er in toe- gestemd dit jaar te zorgen voor ongeveer 50 ten naaste bij ge- vechtsklare divisies en 4.000 ge vechtvliegtuigen in West-Europa, aldus is Zondagavond te Lissabon bekend gemaakt. Hoewel niet uitdrukkelijk door de actie van de raad te Lissabon gedekt is erkend, aldus het ver slag, dat de gealliee-de strategi sche luchtmacht reeds ©en maeh- De onderhandelaars voor een staken van het vuren in Korea zijn Zondag „absoluut geen stap vooruit gekomen" tige afschrikking is voor agressie en zij zou in geval van een aan val een uiterst waardevolle aan vulling van de verdediging van West-Europa zijn. De afdeling voor vergelijkend onderzoek en kostenberekening van de raadscommissie heeft we- gen en middelen onderzocht om evenwichtige, doelmatige verde digingsstrijdkrachten met een minimum aan kosten op te bou wen. De uit het verslag van de com missie voortgekomen resolutie van de raad legt de nadruk op defensie, die direct, doelmatig en practisch is. „Dit vereist (a) maatregelen voor de vroegst mo gelijke opbouw van evenwichtige collectieve strijdkrachten, (b) politiek, die opgesteld is om eco- nomische en sociale stri ctuur van ieder land te handhaven en te verstekken en (c) passende organisatorische eisen", aldus t verslag. De Zaterdag aanvaarde resolu tie van de Navoraad omvat zes maatregelen, die essentieel zijn Minister Eden heeft In de ple naire zitting van de Atlantische Raad verslag uitgebracht over de onlangs te Londen door de minis ters van Buitenlandse Zaken der westelijke grote drie gevoerde be sprekingen over de overeenkom sten, welke de bezettingsstatuut voor West-Duii-sIand zullen ver vangen. Hij deelde mede, dat de onder handelingen zien gunstig ontwik kelen en dat de geïnteresseerde msflircftcitfi) «ie j Acicn o voor het bereiken van de voor- mogendnaaen op de hoogte zijn eenomen opbouw van de defen- gesceid. fe. i i ,14^ ionv nr-i Afr sieve macht voor dit cn cie OOrUll UeKUIIldl MCYC t-n 4-warro De onderhandelaars voor de] komende jaren. Deeze maatrede kwestie der krijgsgevangenen jen zijn: hadden Zondag „een vruchteloze bijeenkomst". De Noordelijken hebben zich verhard in hun afwij- zing van de beginselen der V.N. over vrijwillige repatriëring. De strijd in Korea. Geallieerde bommenwerpers hebben Zondag de Noordkoreaan. se kust beschoten, op jacht naar vloten sampans der Noordelijken die, naar men aannam, een aan val op de kleine eilanden langs de kust, die zich in handen der verbondenen bevinden, voorbe reidden. Bij Wonsan zouden 42 sampans vernietigd zijn. Aan het front is het rustig. Zuinigheid bij het gebruik van hulpbronnen voor de defensie. Opheffing van minder belang rijke defensie-activiteiten. Aanvaarding van gedailleerde maatregelen, opgesteld door de raadscommissie, om de gevechts waardigheid van nationale strijd krachten te verbeteren. Verdere ontwikkeling van uit rusting en bevoorrading. Een stelsel van voorrang bij de toewijzing van uitrusting. Vergrote doelmatigheid door verbeterd organisatorisch onder houd. PRINS BERNHARD HEEFT EEN LICHTE GRIEP. In verband met de lichte griep die prins Bemhard het bed moet doen houden heeft Z.K.H. Zater dagochtend geen gevolg kunnen geven aan zijn voornemen de di recteur van het internationaal padvindersbureau te Londen, ko lonel J. S. Wilson, die voor een driedaags bezoek in ons land vertoeft, te ontvangen. De tot begin volgende week, in verband met de hofrouw, uitge stelde jachtrit kan voorhands eveneens geen doorgang vinden. Zoals bekend hebben de minis ters van I rankrijk en Engeland vóór het begin der zitting hun collega's van Italië en de Bene- lux-landen mededelingen gedaan over het besprokene. Ten aanzien van de financiële bijdrage van de Bondsrepubliek, die zowel de bijdrage aan de Europese verdedigingsgemeen- scnap als het ondernoud van de bezettingstroepen omvat, vroeg minister StikKer, aan welk deel der bijdrage voorrang zal worden gegeven. Hij steide verder de vraag of het juist was, dat de Als voorbeelden van deze vitali teit noemde hij het overwinnen van de moeilijkheden in Frank rijk, Italië, van Duitse zijde en in de Benelux-landen. Een onverwachte ontwikkeling deed zich voor, toen minister Stik ker de wens uitte, dat de Bene lux-landen in de toekomst betrok ken zullen worden bij alle bespre kingen tussen de drie grote mo gendheden en de West-Duitse re gering over het zo goed als sou- vereiniteit verlenen aan West- Duitsland door een reeks contrac tuele verdragen. Minister Stikker kreeg, volgens welingelichte bron, op dit punt geen genoegdoening. Reuter tekent hierbij aan, dat de drie bezettingsmogendheden sinds de Londense conferentie van 1948 de gewoonte hebben ge had de Benelux-landen te raad plegen inzake haar Duitse poli tiek en deze landen op de hoogte te stellen van de resultaten van alle besprekingen met de West- Duitse regering. Schuman, Acheson, Eden en Lester Pearson hebben nog een officieuze bespreking gevoerd, tijdens welke men overeenstem ming zocht over de kwestie van Een toestel van de K.L.M. heeft Vrijdagavond een Skymaster van de Amerikaanse luchtmacht, die geseind had, dat één der motoren buiten werking was, tot Prest- wick begeleid, waar de Skymas ter veilig landde. In de Skymaster bevonden zich 29 passagiers, onder wie elf kin deren. Britse vliegtuigen zochten boven de Atlantische Oceaan naar de Skymaster na ontvangst van het bericht der motorstoring, doch voordat zij het toestel, dat op weg was naar Prestwick, had den gevonden, ontmoette het toe stel van de K.L.M. de Skymaster en verleende het geleide. VlcldE Ui liet juiai vv bezettingstroepen in West-Duits-, de toekomstige zetel van de Na .11T~\ A TYieri L'Ppn QP pr Frankrijk en Amerika hebben Zaterdag overeenstemming be reikt over economische hulp an Frankrijk, waar het de Franse plannen betreft voor een Euro pees leger. Naar verluidt zal Frankrijk door deze hulp in staat zijn te gen het einde van 1952 twaalf divisies uit te rusten. Naar verder verluidt zal Frank rijk tegen het einde van het jaar eveneens in staat zijn 27 esca drilles uit te rusten. Het oor spronkelijke doel was veertien divisies. Frankrijk zou zonderde Amerikaanse hulp niet in staat geweest zijn meer dan tien divi- sies uit te rusten. De hulp bestaat hoofdzakelijk in een „hertoewijzing" van reeds door het congres aan Frankrijk toegewezen credieten, echter voor andere doelen. Zaterdag is de intekeningster mijn voor de burgerzinlening van één millioen tegen een rente van 4 ten behoeve van de woning bouw te 's-Hertogenbosch geslo ten. Er werd ingetekend voor ƒ1.130.700,hetgeen een gemid delde bijdrage van bijna 19, per inwoner betekent. Van dit kapitaal zullen 114 woningen worden gebouwd. In betrouwbare kringen te Londen verklaart men, dat hof- dignitarissen de zevende Augus tus op het oog hebben als waar schijnlijke datum voor de kro ning van koningin Elizabeth de Tweede. Indien de koningin deze datum goedkeurt, zal het de eerste keer in 225 jaar zijn, dat een Britse souverein in het jaar van de troonsbestijging gekroond wordt. Volgens de „Sunday Pictorial" bereidt men in het hof een ver rassende stap voor. Men zou de hectog van Edenburgh niet de rol willen geven van prins Albert „omdat het verstand en de per soonlijkheid van de hertog een grote aanwinst voor het land be tekenen". Men overweegt, aldus het blad, de hertog te kronen als „koning-gemaal". Koningin Elizabeth was niet bang voor een olifant Een 'brief van de eigenaar van het hotel in de boomtoppen in Kenia aan de gouverneur van Kenia vermeldt enkele bijzonder heden over het bezoek, dat prin ses Elizabeth van Engeland aan dit hotel bracht. Vijf Feb-uari, de avond vóórdat koning George overleed, kwam zij bij dit hotel aan. Op dat ogenblik bevond zich een grote wilde oli fant op slechts enkele maters af stand. Zonder enige aarzeling en zonder zich te haasten liep de prinses moedig naar het hotel toe en beklom rustig de ladder. De gehele nacht keek de prin ses met haar echtgenoot naar 't gevecht van rhinocerossen, het rondlopen van olifanten en het klauteren van bavianen. Toen de vorstelijke bezoekers de vol gende morgen vroeg vertrokken, zei de eigenaar tot de prinses: „Indien u even veel moed toont tegenover wat de toekomst u ook brengen moge als u toonde met een olifant op negen meter af stand, mogen we ons gelukkig prijzen". Bij de terugkomst op het bui tenverblijf „Sagana Lodge" hoor de de prinses het droeve nieuws van de dood van haar vader. satans „robert" markt- iè\ brouwerijstr. 9 terneuzen De kapper met het aparte cachet ook voor betere toiletartikelen de definitieve haarmode is voor dagcoiffures kort, laat ons uw haar verzorgen. land zunen worden gehandhaafd en of de financiële middelen van de Bondsrepubliek toereikend wa- ren om beide lasten te dragen. Minister Eden antwoordde, dat voor 1952 en 1953 nog niet is uit gemaakt aan welk punt voorrang moet worden gegeven. Het was volgens hem onmogelijk de econo. mische toestand van West-Duits- land na 1953 reeds thans te voor zien. Tot dit jaar zou de sterkte van de bezettingstroepen niet worden verminderd. Schuman verklaarde op de pers- conferenie dat, hoewel men nog ver van het doel verwijderd is, „niets onoverkomelijk in de weg staat." „Het is een grote opoffe ring voor ons geweest afstand te doen van ons nationaal leger. Wij zijn aangemoedigd door generaal Eisenhower, die gezegd heeft, dat wij alleen op deze manier Frank rijk en Duitsland in de verdedi ging van het Westen samen kun nen brengen," aldus Schuman, en hij besloot: „Welke mannen er ook uitvoering aan mogen geven, de gedachte van een Europese gemeenschap zal niet sterven." ,,Eden zei, dat de meeste indruk op hem maakte de mogelijkheid, dat Frankrijk en Duitsland, méér dan alle andere landen van Euro pa, thans in staat zullen zijn bij een te komen en samen te wer ken in een geest, welke de toe komstige vrede in de wereld ver zekert." Acheson zeide: „Er opent zich een nieuw tijdperk voor het leven in het Westen en voor ons in de Verenigde Staten, een tijdperk dat van grote betekenis is. Wij erkennen de buitengewone vita liteit, die deze gedachte heeft ^voortgebracht." vo. De Franse, Amerikaanse en Canadese ministers willen Parijs als permanente zetel voorstellen. Volgens diplomatieke kringen zou Eden hierin wel willen toe stemmen op voorwaarde, dat aan Engeland compensatie wordt ge geven in de vorm van het opper bevel over de vlootstrijdkrachten in de Middellandse Zee en de be noeming van lord Mountbatten tot opperbevelhebber der strijd krachten. Volgens berichten uit Parijs zal de Franse premier Faure tij dens de conferentie der Nato- landen te Lissabon een speciale toewijzing van Amerikaanse hulp vermoedelijk ten bedrage van 120 nftilliard francs, vragen. De ongerustheid over Frank- rijks financiële positie is voorna melijk veroorzaakt door het feit, dat het parlement nog steeds geen beslissing heeft genomen over de inkomstenbegroting 1952, hoewel de uitgavenbegro- ting, betrekking hebbende op 'n bedrag van 3.450 milliard francs, reeds in December 1951 is goed gekeurd. Het financiële blad „La Vie Francaise" schreef dat de schat kist op het einde van deze maand moeilijkheden zal ondervinden bij het nakomen van de betalings verplichtingen van de staat. „Voor het eerst in de geschie denis zal de staat wellicht ge noodzaakt zijn de betalingen te staken en zullen de ambtenaren, gepensionneerden en anderen vergeefs op hun salarissen en uitkeringen wachten". Het Indonesische kabinet van Sukiman Suwirjo heeft Zaterdag ochtend besloten zijn mandaat aan de president terug te geven. Het kabinet besloot af te tre- den om de politieke sfeer te ver beteren, die door de moeilijkhe den rond de ondertekening van de overeenkomst betreffende de „mutual security act" was ver troebeld. Op oen vraag of ten aanzien van deze overeenkomst zelf reeds een standpunt is geko- men, zeide Dr Sukiman, dat zulks niet het geval is. Dr Sukiman hoopte, dat met de grootst mogelijke spoed een nieuw kabinet zal worden ge vormd. Politieke waarnemers verwach ten, dat president Sukarno, die het teruggeven van het mandaat heeft aanvaard en het demission- naire kabinet heeft verzocht de lopende zaken af te handelen, we derom de Masjumi en de P.N.L zal uitnodigen een nieuwe coali- tieregegering te vormen. Uit rapporten van plaatselijke autoriteiten in alle delen van West-Oostenriik blijkt, dat lawi nes in dit gebied omlaag blijven storten, waardoor verbindingen worden verbroken. De uit toeristisch oogpunt be kende plaats St. Wolfgang is door lawines van de buitenwereld af gesneden. In Noord-Stiermarken rijn bijna alle wegen door lawi nes versperd. Het Tweede Kamerlid Van de Wetering (C.H.) heeft aan de mi nister van Sociale Zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Indien de minister meent, dat de administratieve moeilijk heden bij het bedrijfspensioen fonds voor de landbouw geen verontrustend karakter dragen, kan dan worden medegedeeld, welke oplossing zal worden ge vonden met betrekking tot het bedrag van minstens twee mil lioen guMen aan ontvangen pre mies over 1949 en 1953, dat nog niet terecht is gebracht en waar van de personen, die deze stor tingen deden, niet bekend zijn? 2. Is het juist om de schuld voor deze toestand te wijten aan werkgevers en werknemers, ter wijl ook uit 's ministers ant woord de conclusie moet worden getrokken van ondeskundig ge voerde administratie? 3. Kan de minister mededelen waarom ondanks de uitspraak van de staatssecretaris voor so ciale zaken over handhaving van een premiebedrag, groot 2,50 per week, het bedrijfspensioen fonds voor de „grootmetaal" niet temin is overgegaan tot verho ging van de pensioenpremie met 25 pet., en of zulks wordt veroor zaakt door tekortten bij dit fonds dan wel of het een gevolg is van administratieve moeilijkheden of andere omstandigheden? 4. Meent de minister niet, dat bovengenoemde feiten het ver trouwen in de bedrijfspensioen- Breskens fondsen kunnen schokken, zodat Terneuzen alsnog een onderzoek bij alle be- I Hansweert drijfspensioenfondsen gewenst is? Walsoorden Op uitnodiging van het comité voor de Belgisch-Nederlands-Lu xemburgse samenwerking heeft de Nederlandse ambassadeur te Brussel, baron Van Harinxma thoe Slooten, Zaterdagavond voor de Belgische radio-omroep een korte toespraak gehouden. Hij wees in het bijzonder op hetgeen in de afgelopen vijf en een half jaar door de samenwerking tus sen België, Nederland en Luxem burg is bereikt, hetgeen, gezien in het licht der economische ont wikkeling van West-Europa in de laatste 125 jaar, zeer aanzienlijk moet worden geacht. Dit resul taat wettigt het vertrouwen, dat de verdere ontwikkeling het mo gelijk zal maken het ideaal van een volledige economische-unie tussen de drie landen te verwe zenlijken op zodanige wijze, dat de economische grenzen geheel zullen kunnen vervallen en ook op financieel gebied een eenheid gevormd zal kunnen worden. De ze economische-unie van bijna 20 millioen mensen in een der meest geïndustrialiseerde gedeelten van Europa met een hoog ontwikkel de beschaving kan een blok vor- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. PLAATSELIJK MIST. Overwegend droog weer met op vele plaatsen enkele opklarin gen en in de ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot matiee wind uit oostelijke richtingen. Weinig ver- andering in temperatuur. men dat, indien een gecoördineer- de politiek wordt gevolgd, zich in de wereld zal kunnen doen gel den. De heer Van Harinxma sprak als zijn overtuiging uit, dat men niet dient te blijven rusten op de lauweren, welke op het gebied van de aaneensluiting reeds zijn behaald, doch dat gestaag en standvastig moet worden doorge werkt tot het eindstadium van 'n volledige economische-unie is bereikt. Voor zover bekend, zijn de af gelopen dagen in Slovenië door lawines en sneeuwstormen min stens 50 personen omgekomen. De ontruiming van bedreigde dorpen duurt voort, daar door 'n stijging van temperatuur het la winegevaar weer groter is ge worden. Voor de bevoorrading van de dorpen die nog van de buitenwe reld zijn afgesneden worden Bij de uitgeversmaatschappij Kluwer te Deventer is dezer da gen een keurig uitgevoerd boek werk verschenen onder de titel „Hoe werkt de fiscus?" Het is geschreven door de heer H. Weis- felt, hoofd van de afdeling perso- relcl zljn aigesneueu wuiuu, neel van de belastingdienst op j vliegtuigen gebruikt. De materië- \ran firm TIP ÏÖn reever h £»i H fvn P neei van uc uciaoun6uiv..-. vliegtuigen gtruiunvi. het departement van financien le schade wordt op verscheidene met medewerking van de heren mjiijarden dinar geschat. A. Bouman en A. J. P. W. Heijne, Joegoslavische Roode Kruis beiden werkzaam op genoemde afdeling. Naast de op theorie gerichte heeft het internationale Roode Kruis verzocht onmiddellijk een hefschroefvllegtuig te zenden om iNaast ae op iiieuiic H handboeken bestond er tot nu toe zieken en gewonden ,urt het ge geen uitgave, waarin een volledig en samenhangend overzicht we"d gegeven van de practijk van de dienst, waaraan de uitvoering der belastingwetten is opgedragen. Vooral voor het grote publiek be tekende dit een leemte. Het thans verschenen boekje wil een weg wijzer zijn in de gehele fiscale or ganisatie. Bekendheid met deze diensten kan voor het belasting betalend publiek ongetwijfeld van betekenis zijn. Wij wensen het boekje in veel handen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Eebr. 7.39 18.36 25 7.37 18.11 26 7.35 18.13 7.52 20.04 27 7.32 18.14 8.05 21.30 DINSDAG 26 FEBRUARI. v.m. n.m. 2.20 2.47 2.55 3.22 3.35 4.02 3.45 4.12 In het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over een supple- toire landbouwbegroting 1951 wezen vele leden erop, dat in de door de minister van Financiën op 12 Februari 1951 aan de Ka mer aangeboden nota wordt ge zegd, dat het in de bedoeling ligt in het algemeen slechts boeren en tuinders, die in staat zijn zelf ten minste 25 van het te investe ren bedrag te fourneren, in aan merking te doen komen voor fi nanciering met behulp van het borgstellingsfonds. Thans wordt echter gesteld, dat van de te in vesteren bedragen de helft door de betrokken boer of tuinder zelf zal moeten worden verschaft, het zij uit eigen middelen, hetzij door een geldlening met normale ze kerheid. Deze en vele andere leden waren van mening, dat de ze voorwaarde te rigoureus is. Zij vreesden, dat van de regeling weinig gebruik zal worden ge maakt, aangezien voor een deel van het te investeren bedrag door de gegadigden zelf zekerheid zal moeten worden gezocht. In dit verband stelden zij de vraag, of en, zo ja, in welke Westeuropese landen ook vee, te velde staande vruchten en voorraden als zeker heid voor leningen worden aan vaard. De hierbedoelde leden vroegen zich af, waarom de eisen voor de. isoleerde gebied te halen en voor raden te brengen. UllirE Krabben en peuteren IlitlU. maakt de kwaal steeds lllt^lan erger. De helder vloeibare UliJ&Ulj D.D D. dringt diep in de poriën door. zuivert, ontsmet en geneest 3e huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Een nieuw middel tegen ver hoogde bloeddruk heeft in een groot aantal gevallen een veilige en langdurige verlaging van de bloeddruk ten gevolg gehad, zo schrijft het Zweedse artsenblad „Svenska Lakaretidningen". Door dit middel, dat hexamen- thonium hpet, verminderen of verdwijnen de meeste onaangena me gevolgen van de ziekte. In 't bijzonder zou de werking zeer gunstig zijn bij de klassieke hoofdpijn, die met verhoogde bloeddruk gepaard gaat. Deze pijn zou door het innemen van betrekkelijk k'ehie doses reeds na drie of vier dagen verdwijnen. Voor een behandeling met het van mening, um Ue lC6«...6 geneesmiddel, dat in de regel in slechts zal moeten gelden voor[ de vorm van tabletten wordt in- diegenen, die niet staat zijn ere- genomen, met de patient vier we- diet tegen normale zakelijke ze- ken ter observatie in een zieken- kerheid op te nemen. huis verblijven. ze regeling zo hoog zijn gesteld indien men in aanmerking neemt, dat voor de verschillende midden- standscredieten slechts als eisen worden gesteld, dat het bedrijf levensvatbaar is en de bedrijfs voerder voldoende bekwaam is en een goede naam heeft. Welke er varing is tot dusver met deze cre dieten opgedaan? Wel waren zij van mening, dat de regering Zondag heeft men het wrak van de „Wellington" van de RAF, die sinds 8 Februari op een vlucht van Engeland naar Marseille werd vermist, op aen helling van de Mont Aigoual in de Cevennen (midden-Frankrijk) gevonden. Ook de lijken van de geven inzit tenden wrden aangetroffen Het vliegtuig is blijkbaa- in 'n dikke laag sneeuw terecht ge komen en niet in brand gr vlo gen. Het wrak heeft twe* weken Het onlangs op de Maasvlakte gestrande Panamese schip „Mar- jo-y" is Zaterdagmiddag om vijf vóór twee vlot gesleept. Da „Marjory" is de Nieuwe Wa- terweg binnen geloodst. De sleep- ba+~n „Blankenburg" en de „Wit te Zee" trokken de „Marjory" van voren, aan de achterzijde hielden de „Maas" en de „Argus" de boot in bedwang. De bergingsvaartui gen „Bruinvis" en „Meermin" gen. net wraK neen cwee weK.cn gen .,di imiv -s c l „mccimm onder de sneeuw gelegen en werd v-n V~~ den T"k's hergingsmaat. eerst ontdekt, toen dit weekein-schappij zorgden dat het schip de de dooi intrad. 1 niet zonk.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1