ff ij De financiële bijdrage aan de West-Europese verdediging Gunstige West-Duitse economische positie DE STRIJD IN KOREA Ds. Meerburg terug in Nederland DE PERZISCHE OLIE De Nederlandse nota over de Benelux De Zweedse Spionnage-aifaire KONINKLIJK PAAR zal V. N.-gebouw bezoeken Nog een grondinstorting te Sussen (België) HET AMERIKAANSE PRESIDENTSCHAP Nederlandse matroos door kolendamp overleden SULTAN HAMID II ^De beste koffie... en toch niet duur De brekende schepen Raadselachtige verdwijning Havenstaking in Sydney Hongaarse staat neemt huizenbezit over Brandweer naar het Witte Huis TUNES1E Britse socialistische motie van afkeuring De Engelse levensmiddel enuiivoer mgj WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Straaljager verongelukt Nieuwe gewelddaden op Markka frankeriiiR bij Abonnement: Ferneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Radactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 3S150 Vbonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DONDERDAG 21 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1966. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel mner 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. De W -Duitse regering heeft der belastingopbrengst zal te- ue w. 5 weeg brengen. Aanbevolen wordt, indien de toegenomen W.-Duitse verdedigingsbijdrage te betalen, nieuwe belastingen te heffen op luxe-artikelen. Ook wordt in overweging gegeven bij niet-strikt noodzakelijke beleg ging van gelden een gedeelte hiervan naar de schatkist te doen afvloeien. De tijdelijke Navo-commissie heeft bij haar aanbeveling reke ning gehouden met de West- Duitse subsidie aan W.-Berlijn en met de onderhoudslasten Woensdag het door de drie voor naamste financiële Navo-des- kundigen Harriman, Plowden en Monnet uitgebrachte rapport over de voorgestelde W.-Duitse financiële beijdrage aan de V/.- Europese verdediging, gepubli- ceerd. De tijdelijke Navo-commissie beveelt, als gemeld, aan dat W. Duitsland jaarlijks een bedrag van elf en een kwart milliard mark aan de kosten der W. Europese verdediging zal bijdra gen. De drie Navo-„wijzen" laten zich met lof uit over het West- Duitse economische herstel en „de energie en het harde wer ken der W.-Duitse bevolking". In het rapport wordt gezegd dat de totale W.-Duitse productie in het Lopende belastingjaar is ge stegen, hetgeen als gevolg van de W.-Duitse wijze van Belas tingheffing, een grote stijging Gedurende hun verblijf New York in April a.s. zullen koningin Juliana en prins Bernhard ontvangen worden in het hoofdgebouw van de Ver. Naties. merking dat de aanbevolen W. Duitse bijdrage voor de kosten der W.-Europese verdediging binnen de financiële draag kracht van het land valt. Zij voegen hieraan toe dat zij, met het doen van deze aanbeveling, üe W.-Duitse federale republiek hebben gerangschikt onder de „grotere landen, die de toon aangeven bij het bereiken van een gemeenschappelijke W. Europese verdediging". De grondinstortingen in het Belgische dorpje Sussen nabij Maastricht en Riemst zijn nog niet geëindigd. Woensdagmorgen stortte weer een stuk weiland achter de ver woeste huizen in. Er ontstond een nieuw gat van circa 15 me ter doorsnee. Voor één der te genoverliggende huizen bestaat no°' ernstig instortingsgevaar. De politie heeft het bedreig de gebied geheel afgesloten. voor 9 millioen vluchtelingen uit het Oosten. De W.-Duitse regering had 'n bijdrage van 10,8 milliard mark voorgesteld hieronder begrepen de subsidie aan W.-Berlijn van 1300 millioen mark. In het rapport der commissie wordt voorts gezegd dat de ver hoogde W.-Duitse productie in 1951 mede is veroorzaakt door het bijna geheel in het produc tie-proces inschakelen der 1.400.000 werklozen. Harriman, Plowden en Mon net verklaren dat de W.-Duitse productie sinds de in 1948 inge- I voerde geldhervorming met 16 m procent per jaar is gestegen. In 1951 bedroeg de industriële pro ductie het dubbele van die in 1948. De totale Duitse in- en uitvoer is thans in evenwicht. De drie „wijzen" voorspellen een aanzienlijke uitbreiding dér W.-Duitse productie in de ko mende jaren. De hiervoor nodi ge nieuwe werkkrachten zullen huns inziens in de thans door werklozen gevormde arbeidsre serve kunnen worden gevonden. „Men kan met het volste recht verwachten dat de Duitse uit voer, als gevolg van een voort gezette stijging der productie en groter vraag van andere landen, zal blijven stijgen. Meer pro ductie der W.-Duitse steenkool mijnen zou er toe bijdragen de betalingsbalans te verbeteren". De tijdelijke Navo-commissie besluit haar rapport met de op- Ook gouverneur Warren re publikeins candidaat. De gouverneur van Californië, Earl Warren, heeft ingestemd met het hem gedane verzoek zich 1 April a.s. in de Ameri kaanse staat Wisconsin bij de vóórverkiezingen voor het pre sidentschap der Ver. Staten door de republikeinse partij can didaat te laten stellen. Andere republikeinse candi- daten zijn tot nu toe: Taft, Stassen en ook generaal Eisen hower, die als gemeld, er even eens mede heeft ingestemd zich in een bepaalde Amerikaanse staat bij de vóórverkiezingen candidaat te doen stellen. De 16-jarige Nederlandse ma troos J. Deurlo uit Zierikzee, die Maandag aan boord van een te Jemeppe-Surmeuse (België) voor anker liggende schuit be wusteloos was aangetroffen, is aan de gevolgen van een vergif tiging door kolendamp over leden! De kolendamp was uit zijn hutkachel ontsnapt. Een correspondent van het Semarangse dagblad „Suara Merdeka" heeft onlangs gemeld, dat sultan Hamid II, zich thans „ergens" in Djocja bevindt, maar niet in een gevangenis en ook niet in de kraton, zoals wel eens wordt verondersteld. Volgens de correspondent leidt de gevangene voor zover Als 2.04 voor een half pond koffie betaalt, dan hebt U de beste en geurigsle soort die U krij gen kunt. Maar zelfs voor de beste en geurigsle soort is dat een héle prijs. U zou zeker erg in Uu' nopjes zijn als U ruim 20 cent op een half pond zou kunnen be sparen. Waar of niet? Doe dat dan! Ca nu meteen over op De Cruy- ter's Roodmerk koffie. Dat is De Gruyter's béste soort; maar door 10 feor- ting is deze koffie de goedkoopste koffie i>an eerste kwali teit. die U kopen kunt. 520721 De Noordelijken hebben gis teren bij de besprekingen over de uitwisseling van krijgsgevan genen kleine concessies gedaan, zo heeft een woordvoerder van de V. N. meegedeeld. Wat het toezicht op een wa penstilstand betreft, blijven de Noordelijken aandringen oio aanvaarding van de Sowj et-Unie als neutraal land dat aan het toezicht kan deelnemen. De strijd aan de fronten. Op sommige plaatsen in Korea is de temperatuur tot 18 graden onder nul gedaald. Volgens een bericht in de „Fi nancial Times" maken de ver- zékeringsmaatschappijen zich zorgen over het aantal gelaste of gedeeltelijk gelaste schepen, die scheuren in de romp gaan vertonen. De betrokken schepen zijn gro tendeels gedurende de oorlogs jaren op Amerikaanse werven gebouwd, aldus het blad, en des kundigen schrijven de gebreken toe aan ondeskundig lassen door de vele ongeschoolde arbeiders, die toen op de noodwerven werkten. Het blad voegt hieraan toe, dat de assuradeuren moge lijk een extra premie voor ge laste, in de oorlog gebouwde schepen zullen gaan berekenen als het scheuren van zulke sche- mogelijk een gemakkelijk en pen in het huidige tempo voort vrolijk leventje en wordt hij he lemaal niet behandeld als een staatsgevaarlijk persoon. Hamid II zou voor zijn onder houd 100 rp. per dag ontvangen en dan nog klagen, dat het te weinig is. „Dit is geen wonder, gezien het royale leventje dat hij vroeger als minister heeft gehad", aldus de correspondent van het dagblad. duurt. De Chinese patiënt Joean Hoi You, die 4 dagen geleden in een ziekenhuis te Colombo een ope ratie heeft ondergaan, heeft dit ziekenhuis op onverwachte wij ze verlaten. Hij sprong luid schreeuwend uit een raam op 6 meter hoogte, klom over een muur van 2 me ter hoog, zwom een 2 meter die pe sloot over en verdween toen spoorloos. Artsen en politie staan voor een raadsel, maar ook het Chi nese volksdeel in Colombo ziet hoofd-legerpredikant, kolonel A. Aan het centrale front hebben de Noordelijken Dinsdag aan de Poekhan een voorpost veroverd. Aan de rest van het front meldt het 8ste leger slechts kleine proefaanvallen. De 5e luchtmacht meldt, dat vliegtuigen der Verbondenen in de afgelopen nacht op Noord- koreaanse wegen 120 voertuigen hebben getroffen. Volgens het vlootcentrum der Verbondenen hebben schepen en vliegtuigen van vliegdeksche pen in de week voor 17 Februari 563 manschappen der Noordelij ken bij aanvallen gedood of ge wond. In deze week werden 31 sampans en jonken vernietigd. Sinds het begin van de Kore aanse oorlog hebben de vloot- strijdkrachten der Verbondenen 3814 kleine vaartuigen der Noor delijken vernietigd of bescha digd. Ds. Meerburg terug uit Korea. Met het lijnvliegtuig uit Tokio arriveerde de veldprediker Ds. Ph. P. Meerburg uit Maastricht, die een jaar lang heeft ver toefd bij de Nederlandse troepen op Korea. Op de luchthaven werd Ds. Meerburg om. begroet door de iets vreemds aan het geval. Joean is n.l. zonder schoenen vertrokken, hetgeen, naar de Chinezen zeggen, een onver klaarbare inbreuk op de plaat selijke Chinese gebruiken vormt. F. W. de Kluis, die hem namens de minister van Oorlog en Mari ne het erekruis voor recht en vrijheid opspelde. Ds. Meerburg vertelde de aan wezige journalisten, dat hij van De Australische radio heeft gemeld, dat Woensdag in de ha ven van Sydney een havensta king is uitgebroken. Bijna 6000 arbeiders legden uit pretest tegen verwerping van hun looneisen door het hof van arbitrage het werk neer. Het werk op 35 schepen ligt «til. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. VEEL BEWOLKING. Zwaar bewolkt met enkele verspreide opklaringen en slechts hier en daar wat motregen. Over wegend matige westelijke wind. Middagtemperatuur tussen 5 en 7 graden. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 22 7.43 18.05 6.33 13.53 23 7.41 18.07 7.02 15.28 24 7.39 18.09 7.23 17.04 25 7.37 18.11 7.39 18.36 26 7.35 18.13 7.52 20.04 27 7.32 18.14 8.05 21.30 VRIJDAG 22 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.15 11.50 0.30 0.40 Met betrekking tot de Neder landse nota betreffende de voor waarden voor het sluiten van een definitieve Benelux-unie, geeft „La Libre Belgique", die dikwijls als spreekbuis optreedt der Bel gische regeringsinstar.ties, gister morgen het volgende commen taar: „Nederland heeft dus besloten, ondanks de ongunstige reacties in België, een nota aan de Belgische regering te overhandigen, die de tendenties weerspiegelt van de heer D. P. Spierenburg, hoge functionaris, die1 de onderhande lingen aan Nederlandse zijde leidt: Deze nota heeft het karak ter van een stellingname, doch vormt niet een opsomming van voorwaarden „sine qua non". Zij houdt in, dat naar Nederlandse opvatting de unie volledig moet worden uitgevoerd en zich in het bijzonder tot de valuta moet uit strekken. België zal deze voor waarden zeer waarschijnlijk van de hand wijzen. Er is evenwel in deze gehele aangelegenheid een punt, aldus het blad, dat hevig verontrustend is, nl. de voorstel ling, die Nederland zich maakt van de unie. Een fusie van de valuta gaat ver uit boven hetgeen werkelijk nodig is en zou aanlei ding geven tot nutteloze en ge vaarlijke wrijvingen. België heeft de bevestiging hiervan in de pro blemen, die voortdurend rijzen in de betrekkingen met Luxem burg. Ieder ogenblik moeten op goed geluk regelingen worden ge troffen, moet worden onderhan deld en concessies gedaan. Ter wijl een fusie van het geld met Luxemburg, waar de bevolking slechts een dertigste gedeelte uit maakt van die van België, nog mogelijk is, moet deze ten op zichte van Nederland, waar de bevolking zelfs groter is dan de Belgische, tot de onmogelijkhe den worden gerekend". „Het ant- Kwoord van de Belgische regering op de Nederlandse desiderata was 12.40 reeds opgesteld, zo schrijft „La 12.50 Libre Belgique" verder, en zij verzet zich tegen de idee van een volledige unie, vooral ten aanzien van de valuta. De schikkingen, die nog mogelijk zijn, kunnen slechts betrekking hebben op se condaire punten en dan zal Bel gië slcehts met terughoudendheid toestemmen. De Belgische rege ring kan niet anders dan haar bekende standpunt handhaven. Men moet Nederland niet de hoop laten, dat wij ons ooit zullen aan sluiten bij de opvattingen, die het zo juist in zijn desiderata heeft uiteengezet." Alle huizenbezit in Hongarije, uitgezonderd gebouwen van ze delijke lichamen, zoals commu nistische partij organisaties, ker ken en buitenlandse instellin gen is tot staatseigendom ver klaard. Dit is volgens het Oostenrijkse blad „Die Presse" door radio- Boedapest meegedeeld. De maat regel was genomen „om specu lanten en de vroegere bezitten de klasse de kans te ontnemen het volk te plunderen". Alle meubilair in de betrokken panden zou mede door de staat worden overgenomen. Er zou 'n vergoeding worden betaald aan die huiseigenaren, die geen an dere bron van inkomsten heb ben dan de huuropbrengst. Alle hypotheken op gebouwen wor den waardeloos. De wet wordt enmiddellijk van kracht. Bfcrokil hulpi* M verkoudheid 'OOI Vt- dei. Mo*d«i co kind. Communiqué over de bespre kingen. „De afgevaardigden van Per- zië en de internationale bank zijn op bepaalde punten tot overeenstemming gekomen. Andere punten werden opge helderd dank zij de gedachten- uitwisseling", aldus is in een of ficieel communiqué, dat na de besprekingen over de Perzische olie-industrie te Teheran werd uitgegeven, meegedeeld. Voorts wordt verklaard, dat Garner en Prudhomme, leden van de delegatie der internatio nale bank uit Teheran zijn ver trokken met voorstellen, die de Dinsdag snelden wagens van de Washingtonse brandweer in allerijl naar het terrein van het Witte Huis, de officiële risiden- tie van de Amerikaanse presi dent, waaraan reeds gedurende enige jaren restauratie-werk zaamheden worden verricht welke nog voor het as. bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard hoopt gereed te krij gen. Het alarm bleek echter niet zo ernstig als aanvankelijk ver moed werd. Er bleek brand uit gebroken te zijn in een van de bouwketen op het terrein, waar door dikke zwarte rookwolken werden ontwikkeld. Het vuur was echter spoedig geblust. n.m. 11.25 Tunesische politie heeft bevon den dat in de buurt van Sousse telegraafpalen over een afstand van vijf km omver waren ge haald. In de omgeving van Kess- ra, dat nabij de centraal-Tune- sische hoogvlakte is gelegen, zijn dertig telegraafpalen vernield. De telexverbindingen tussen Tunis, Sousse en Sfax waren hierdoor Dinsdag verbroken. Te Sousse zijn Dinsdagavond twee bommen tot ontploffing ge bracht, er waren geen slacht offers. In de omgeving van Gafsa zijn grote hoeveelheden wapens en springstoffen opgegraven. In ver band met deze ontdekking zijn 21 personen gearresteerd. Een militair gerechtshof te Tu nis heeft acht Tunesiërs wegens het onwettig in bezit hebben van wapens tot gevangenisstraffen van maximaal drie jaar veroor deeld. De twee in Tunis verschijnen de communistische dagbladen en het dagblad van de Neo-Destoer zijn Dinsdag door de resident- generaal, De Hautecloque, verbo den. De bladen zijn resp. „l'Ave- nir de Tunesië" (in het Frans verschijnend), „El Talla" (Ara bisch) en „Mission" (Frans). Het Italiaanse communistische or gaan „Italia", werd eveneens ver boden. Woensdag zijn voor een recht bank in Stockholm twee voor malige communistische journa listen beschuldigd van spionna- ge voor Sowjet-Rusland voorge leid. Enbcm heeft gewerkt voor het Noord-Zweedse communistische blad „Norrskensflamman" en 't Stockho'mse blad „Ny Dag". Mej. Ceder schreef artikelen voor beide bladen. Ongeveer een jaar geleden hebben zij hun journalistieke werk opgegeven, aldus de politie. Enbom ging werken in een Stockholmse fa briek, mej. Ceder opende een •bureau voor typewerk in het ge bouw, waar ook de Amerikaanse ambassade is gevestigd. De openbare aanklager heeft Dinsdag verklaard, dat hij En- bom aanklaagt wegens spionna- ge, waarop een maximum straf van 6 jaar zware dwangarbeid staat. Hij deelde niet mee, op welke gronden mej. Ceder wordt aangeklaagd. Dit is Zwedens derde spion- nage-proces in 4 maanden. In Nov. j.l. werd een -Zweeds onderofficier wegens spionnage voor Rusland veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf, in Januari werden drie met name genoemde personen wegens spionnage voor een niet ge noemde mogendheid tot gevan genisstraffen veroordeeld. bank in staat zullen stellen be sluiten te nemen, noodzakelijk voor de uitvoer van belangrijke hoeveelheden Perzische olie. De 2 afgevaardigden van de internationale bank, die nog in Teheran blijven, zullen „de po gingen om de Perzische olie op nieuw te doen vloeien voortzet ten". aldus het communiqué. Een woordvoerder van de Per zische regering zeide tegenover journalisten: „De onderhande lingen met de internationale bank lijken hoopvol". Dit is de eerste aanwijzing van Perzische regeringskringen se dert het begin van de onderhan delingen, dat er kans bestaat op overeenstemming over de olie kwestie. Te Teheran wordt officieel meegedeeld, dat 30 arrestaties zijn verricht onder de leden van de „Fedayan Islam". Deze maatregel zou genomen zijn naar aanleiding van de aanslag, door een lid der orga nisatie, cp Hoessein Fatemi. Voorts meldt de politie, dat verscheidene personen zijn ge arresteerd, die er van beschul digd zijn de aanslag te hebben georganiseerd of medeplichtigen te zijn geweest. Twee leden van de delegatie van de wereldbank, die met de Perzische regering hebben onder handeld over het oliegeschil, zul len besprekingen voeren met Britse autoriteiten, als zij van daag uit Teheran op de terugreis naar Washington te Londen aan komen. Het zijn Robert Garner, vice-president van de bank, en Hector Prud'homme. De Britse socialistische oppo sitie heeft besloten de in ver band met het overlijden van koning George en de daarop ge volgde periode van nationale rouw ingetrokken motie, waarin alle kanten en vooral van de mi litairen zelf bij zijn werk veel medewerking heeft ondervon den. De jongens vinden 't pret tig, dat je er bent en dat is wel het belangrijkse zei hij. Overi gens merkte hij hierbij op, dat hij zich geen illusies maakt over blijvende resultaten van zijn werk. Dertig tot 40 procent kan men tot actieve protestanten kenschetsen. Desondanks was er voor de diensten, die vaak op zeer moeilijke wijze moeten ge schieden grote belangstelling. Gevraagd of hij zelf als veld prediker gewapend was op Ko rea antwoordde Ds. Meerburg, dat hij de eerste 3 tot 4 maanden van zijn verblijf cp het oorlogs toneel in een vrij ongewisse toe stand was en altijd een pistool bij zich had. Wat zijn collega's betreft zeide Ds. Meerburg, dat het dragen van wapens voor de zelfverdediging met goedvinden is tot stand gekomen. Over de huidige stand van zaken bij de troepen gaf hij als zijn mening te kennen, dat het Nederlandse bataljon sterk on derbezet is, hetgeen een groot gevaar in zicht houdt, omdat dit onvolledige bataljon toch het werk moet verrichten, dan an ders door een complete eenheid zou worden verricht Thans is er een enorm lange lijn bezet door dit sterk gedunde bataljon. „Ik geloof, dat dit een zaak is, die ten zeerste de aandacht moet hebben", aldus de terug gekeerde veldpredikant, die ove rigens meedeelde, dat de ge vechtshandelingen in Korea zich thans beperken tot patrouille- activiteit. Oranje bollen boven Korea? De Amerikaanse luchtmacht maakt bekend, dat zij op het ogenblik in Korea een onder zoek instelt naar aanleiding van het rapport van de bemannin gen van 2 Amerikaanse bom menwerpers, die 29 en 30 Jan. tijdens een nachtvlucht resp. boven Wonsan aan de Oostkust en boven Soentsjon in Midden- Korea geheimzinnige „oranje kleurige bollen" hadden waar genomen. Volgens deze rapporten had den deze voorwerpen de vlieg tuigen gedurende enkele minu ten in evenwijdige richting ge volgd. Gesneuveld in Korea. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens ge vechten op Korea op 18 Februari 1952 de navolgende militairen zijn gesneuveld: soldaat J. van den Berg, afkomstig uit Bruns- sum; de korperaal H. Cleffken uit Rotterdam; soldaat M. P. F. van Haren afkomstig uit Eindho ven en de soldaat J. Lenaerts af komstig uit Maastricht, aUen on gehuwd. Om 16.30 uur Woensdagmid dag is een Gloster-Meteor van de Nederlandse luchtstrijdkrachten in de omgeving van Lunteren in de lucht geëxplodeerd. De wrak stukken laTn ver in het rond verspreid. De piloot .ie 24-jarige sergeant-vlieger P. C. Smaal, werd gedood. Ooggetuigen zagen de straalja ger in een duikvlucht uit de wol ken te voorschijn komen. Plotse ling werd een zware rookpluim zichtbaar en met een zware knal sloeg da Meteor op korte afstand van de aarde uit elkaar. In oen huis in de omgeving werd door de luchtdruk belangrijke schade aangericht. Woensdag zijn, enkele uren vóór de installatie te Koeala Loempoer van generaal Sir Ge- raid Templer als de nieuwe Brit se hoge commissaris voor Malak- Edens verklaring werd onder- ka, in het N.W. en het Z.O. van 't schreven waarin deze zegt in schiereiland nieuwe gewelddaden grote lijnen te kunnen instem men met het buitenlandse be leid der afgetreden „Labour- gepleegd. In een dorp in de staat Kedah, in N.-Malakka, zijn zeven Chine- Engeland, dat zelf wat levens middelen betreft, zwaar gerant soeneerd is, is begonnen voe dingsmiddelen naar Amerika uit te voeren. In de winkels te New York worden bevroren Engelse aard beien te koop aangeboden. Zij zullen binnenkort worden ge volgd door zendingen bevroren Engelse vis. De v oedingsmiddelen worden uitgevoerd onder het merk „frood". regering"—doch tevens critiek (een man, drie vrouwen en is geoefend op premier Chur- drie kinderen) en een Maleise be- chill, die „tijdens zijn jongste diende injiun woningen c ver- laaie werden gezet. Een bende Maleiers wordt verdacht van het bezoek aan de Ver. Staten on voldoende uitdrukking gaf aan de tot dusverre geveerde Britse d achtvoudige buitenlandse politiek opnieuw mocrd Toen de misdaad ontdekt in te dienen. werd, drongen eenheden militai- Het Britse Lagerhuis zal vol- re p0jjtie onmiddellijk het bewus- gende week een debat houden te Rebie:1 binnelli waar ,ie avond- over de buitenlandse politiek j< Van kracht is verklaard. De Men verwacht dat daarbij eenaut0riteiten hebben maatregelen hartig woordje zal worden ge wisseld. Men verwacht ook dat min.-president Churchill zelf zal spreken en dat hij een volledi ger verslag zal geven van de door hem met president Truman te Washington gevoerde bespre kingen, dan hij tot dusverre heeft gedaan. genomen om evmtuële anti-Chi- nese demonst-aties onverwijld de kop in te drukken. Elders hebben communistische rebellen drie Maleise politieagenten, die in een hinderlaag vielen, gedood. Britse troepen hebben vijf com munistische verzetslieden doen sneuvelen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1