Faure trekt motie in De Zweedse spionnage-affaire Ministers Stikker en Staf De te Londen VLOOTMANOEUVRES in de Middellandse Zee naar Lissabon vertrokken Minister Van den Brink niet naar Lissabon MAANDAG 18 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1963. Stemming uitgesteld tot Dinsdag Koninklijk Paar teruggekeerd Boodschap van de Engelse Koningin-Moeder De onderhandelingen ie Panrriendjcn Ons jongste Prinsesje verjaart HOOGWATER. Brits vliegtuig veronge'ukt Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Kubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: A<h*es Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: rer mm 12 ct.; minimum per advertentie 1.80. Premier Edgar Faure heeft Zar fensiegemeenschap moeten rege- lingen opgenomen worden voor een geleidelijke opneming van na- terdagavond de regeringsmotie over het Europese leger, ten aan zien waarvan de vertrouwens kwestie was gesteld, ingetrokken. Dit is meegedeeld door de voor- sdtter van de nationale vergade- rin, Edouard Herriot, toen de as- semblée bijeenkwam voor wat men had beschouwd als de critle- ke stemming voor de regering. Heriot zei dat de regering een nieuwe motie zou incLenen. De nieuwe motie, waarbij de ver trouwenskwestie niet wordt ge steld, verklaart dat de nationale vergadering de wil van Frankrijk bevestigt om met al zijn kracht bij te dragen tot de éénmaking van Europa en, bewust van de noodzakelijkheid niets te ver waarlozen bij de gezamenlijke de fensie-inspanning waartoe de vrije landen gedwongen zijn, het denkbeeld goedkeurt van het ver enigen van de nationale strijd krachten van de Europese landen tot een Europees leger. De assemblée, aldus de motie, onderstreept dat dit plan, dat kan leiden tot een Duitse deelneming aan de Europese verdedigingsge meenschap op voorwaarde van onmisbare garanties, alleen nood zakelijk is wegens het voortduren van de internationale spanning. In de nieuwe motie wordt voorts de assemblée verzocht te bevestigen, dat de organisatie der gemeenschappelijke verdedi ging „in geen enkel opzicht strij dig is met de gelijktijdige pogin gen om algemene en gecontro leerde ontwapening te verkrij gen". In de motie wordt Faure s ver klaring in de assemblée goedge keurd, dat alle pogingen in het werk moeten worden gesteld om het werk van de ontwapenings commissie van de Verenigde Na ties tot een goed einde te bren gen. Andere punten van de motie zijn: L Geen recrutering van Duitse eenheden vóórdat het verdrag be- treffende de Europese defensie gemeenschap is geratificeerd door de parlementen der betrok ken landen. 2. Geen discriminerende behan deling van Duitsland in de Euro pese defensiegemeenschap, maar de contractuele overeenkomsten waarover thans wordt onderhan deld, moeten de nodige garanties bevatten wat betreft wapenpro ductie en verdeling van de finan ciële last. 3. Het lidmaatschap van Duits land van de Europese defensiege meenschap moet in geen enkel verband staan met zijn toetreding tot de Navo. De Navo is een zui ver defensieve organisatie en de leden kunnen geen territoriale aanspraken hebben. 4. Er moet rekening worden ge houden met Frankrijks uitgaven ia Indo-China als de kosten van het Europese leger worden om geslagen. 5. Aan Engeland en Amerika moet worden verzocht garanties te geven tegen schending van het verdrag inzake de Europese de fensiegemeenschap door een aan gesloten land. Deze garanties moeten worden geschraagd door de handhaving van Britse en Amerikaanse troepen op het Europese vasteland zolang dit no dig blijkt. 6. De Franse troepen in het Europese leger moeten steeds in aantal minstens gelijk zijn aan die van een ander lid. tionale eenheden in het Europese leger, in overeenstemming met de" progressieve vorming van de detensiegemeenschap. 9. Alle pogingen moeten worden gedaan om het leger onderge schikt te maken aan een Euro pees boven-nationaal orgaan met reële, zij het ook beperkte, be voegdheden. De regel van het ne men van besluiten met algemene stemmen moet strikt worden be perkt en er moet een gemeen schappelijke begroting worden opgesteld zonder dat de leden het recht van veto hebben. 10. Er moet geen nieuwe Duitse generale staf komen. 11. De pogingen om Groot-Brit- tannië in het Europese leger te brengen, moeten worden her nieuwd. Over de betrekkingen van Duitsland tot de Navo zegt de nieuwe motie, dat geen land lid van het Noordatlantisch pact kan worden zonder de goedkeuring van alle parlementen der leden. Als Engeland zou besluiten tot de Europese defensiegemeen schap toe te treden, zouden de instellingen van deze gemeen schap misschien wijziging be hoeven. STEMMING UITGESTELD TOT DINSDAG. De Franse Nationale Vergade ring heeft Zondagochtend vroeg de stemming over de regerings- motle inzake het Europese leger tot Dinsdag uitgesteld. Premier Faure heeft aan de stemming de vertrouwenskwestie verbonden teneinde een hoofde lijke stemming, waarom door de Gaullisten werd verzocht, te ver mijden. Vele regeringsaanhangers wa ren n.L niet meer in de Kamer aanwezig. Zij zouden bij volmacht hebben gestemd een normale gang van zaken in het Franse parlement. Minister Schuman zei tijdens het debat, dat hij Eden enige we ken geleden en Acheson Vrijdag heeft verzocht het verdrag te willen garanderen. „Geen van beiden aanvaardde of weigerde dit verzoek en er zijn thans besprekingen gaande. Dit is geen zaak, die binnen enkele weken kan worden afgedaan. Wij kunnen voorlopig niets over deze besprekingen meedelen", aldus minister Schuman. Een Gaullistisch amendement, waarbij werd verzocht de defini tieve beslissing over een Duitse herbewapening tot Juni uit te stellen, werd verworpen, evenals een amendement van gematigd- conservatieve zijde, dat bespre kingen tussen de „grote vier" over een vredesverdrag met Duitsland voorstelde. VAL VAN HET INDONESISCHE KABINET WAARSCHIJNLIJK. De op één na g-ootste partij van Indonesië, de P.N.I., heeft Zater dag besloten de ondertegrning door minister Subardjo van de mutual security act-overeen- komst, zowel als de M S.A.-over- eenkomst zelf, af te keuren. Een uitweg uit de moeilijkheden, die z'in ontstaan doo- de onderteke ning, ziet de P.N.I. in de aanbie ding van het mandaat van het kabinet aan de president. Deze beslissing maakt de val van het kabinet waarschijnlijk, ofschoon in een bekendmaking van de P.N.I. waardering wordt uitge- soroken voor het feit. dat het ka binet destijds Amerika's mutual Van 26 "Februari tot 5 Maart zullen vlooteenheten van vier landen van de N.A.V.O. deelne men aan de grootste gr meen- schapnelijke manoeuvre, die ooit in de Middellands? Zee gehouden zijn, aldus een bekendmaking van het hoofdkwartier v?n de N.A.V.O. te Napels. Amerikaan se, Britse, Franse en Italiaanse schepen en vliegtuigen zullen door rlk^a1" geformeerd worden onder leiding van de Amerikaan se admiraal Robert Carney, op perbevelhebber van de Zuidelijke sector van de N.A.V.O. De oefe ningen duren 9 dagen. De mam ervoor is „g-oot slem". Verwacht wordt, dat het grootste onderdeel gevormd zal worden door de Amerikaanse zesde vloot. Verschillende groeperingen van gealliee-de eenheden zullen om beurten onder bevri staan van Italiaanse, Franse, Britse en Amerikaanse admiraals. H. M. de Koningin en Z. K. H. prins Bernhard zijn Zaterdag, middag kort na 1 uur met de re- geringsdakota op Soesterberg teruggekeerd. Het Koninklijk Paar begaf zich onmiddellijk na aankomst per auto naar paleis Soestdijk. De Engelse koningin-moeder heeft een dankwoord gericht aan allen in de gehele wereld, die haar „sympathie en genegen heid" hebben getoond bij het overlijden van haar „geliefde echtgenoot", die een groot en edel koning was". Haar dochter, de nieuwe konin gin, zou „de bescherming en lief de van allen behoeven op de een zame post, waartoe zij geroepen is". De koningin-moeder zegt grote troost te hebben gevonden in het medeleven van de anderen. Zij was trots voor de eerbewijzen, die men de koning had gebracht. „Niemand had een sterker ge voel voor plicht en dienst, en nie mand was meer vervuld van me degevoel voor zijn medemensen. Ik vertrouw u onze dierbare dochter toe. Schenk haar uw trouw en toewijding. Op de een zame plaats, waartoe zij is geroe pen, zal zij uw bescherming en liefde nodig hebben. God zegene u allen. En moge Zijn wijsheid ons veilig naar onze ware bestemming van vrede en goed wil onder de mensen lei den", aldus o.m. de boodschap van koningin-moeder Elizabeth. De Scheveningse trawler No. 25 had gisteren een vangst van 1700 stuks kabeljauw. De vis werd vlot verkocht en bracht flinke prijzen op. Prinses Maria Christina, de jong ;te dochter van Koningin Juliana en Pr;ns Bernhard, die heden 18 Februari haar vijfde verjaar dag viert. Prinses Marijke met haar auto in de tuin van t paleis Soestdijk. (Opname W. Schurman N. F. K.) GRIEKENLAND EN TURKIJE OFFICIEEL TOT DE N.A.V.O. UITGENODIGD. Griekenland en Turkije zijn Zaterdag officieel uitgenodigd toe te treden tot de Noo-datlan- tische verdragsorganisatie. Te Athene overhandigde de Amerikaanse zaakgelastigde tij dens een korte plechtigheid de officiële uitnodiging namens de twa?lf leden der N.A.V.O. aan de Griekse premier, Piastiras. Te Anka-a heeft de Ameri kaanse ambassadeur, de officië le uitnodiging overhandigd aan de minister van Buitenlandse Za ken. De bestandsonderhandelaars der V.N. hebben Zondag op bepaalde voorwaarden het communistische voorstel voor aanbevelingen aan de betrokken regeringen over een Koreaanse vredesconferentie aanvaard. De nieuwe Zweedse spionnage- affaire overschaduwt al het an dere nieuws in de Zweedse dag bladen. Zelfs de Olympische win- terspelen komen op de tweede plaats. De mededelingen, die de gear resteerde communist Froitiof Enbom zelf heeft gedaan over zijn spicnnage-activiteit werden aanvankelijk als bijna te fantas betrokken. Van militaire zijde wordt bevestigd, dat Enboms spionnage bij de defensiewerk zaamheden in het noo-den van Norrland (Noord-Zweden) van bijzonder ernstige aard is ge weest. Niet alleen zuiver militaire ge heimen zijn ontsluierd. De Rus sen, aldus het blad, hebben door Enboms toedoen kennis geno. men van zo goed als alle plannen tisch beschouwd, maar de veilig- voor verdedigingswerken aan de 7. Basiseenheden in het Euro pese leger moeten tot een geheel worden verenigd op een zo laag mogelijk niveau. 8. In de bijlagen van het ver drag betreffende de Europese de- heidspolitie heeft volgens „Af- tontidningen" na controle bij mi litaire autoriteiten geconsta teerd, dat Eobom in vele geval len gedetailleerde inlichtingen heeft kunnen krijgen, znwel over verdedigingswerken als over operatieschema's. De marinespion Andersson heeft de Zweedse defensie een schade berokkend, die op vele defence assistance control act i honde-den millioenen kronen kan heeft afgewezen. Politieke waar nemers nemen aan, dat bn de val van het kabinet aan de P.N.I. zal worden opgedragen 'n nieuw kabinet te formeren. worden geschat, maar het ge vaar bestaat, dat de activiteit van Enbom een nog omvangrijker schade tengevolge heeft. Enorme economische waarden zijn er bij Kort na elkaar zijn Zondagoch-1 geen slechte plaats inneemt in tend de ministers Stikker en de rapporten over ce maatrege- Staf naar Lissabon vertrokken, 1 len voor de ve-dediging van ons waar zij de NATO-conferentie continent. Hij deelde voorts me- zullen bijwonen. de, dat de Amerikanen een z.g. Op het vliegveld deelde minis- „Speed-up programma" hebben ster Stikker mede, van mening ontworpen teneinde de achter- te zijn, dat de bijeenkomst in Lis- stand in wapenleveranties aan de sabon geen gemakkelijke verga- NATO-landen zo snel mogelijk in IWEERSVERWACHTING. dering zal worden. Hij motiveer- te lopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te de dit door te zegden, dat het In dit verband merkte de mi- De Bilt, geldig van Maandagoch- feit- dat van Amerikaanse zijde de wens bestaat om op bepaalde data zekere resultaten te hebben bereikt, vele problemen met zich tend tot Maandagavond. Enige neerslag. Aanvankelijk plaatselijk mist, meebrengt, •verigens zwaar bewolkt met la- Voorts was hij van mening, dat ter enige regen of natte sneeuw, iedere beperking, die het Franse Zwakke tot matige wind tussen parlement zijn regering oplegt West en Noord. Weinig verande- ten aanzien van de Europese de ring in temperatuur. ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 19 7.49 18.— 3.29 10.26 20 7.47 18.02 4.46 11.15 21 7.45 18.04 5.48 12.23 fensie er toe zal leiden dat ook de handen van ons en van onze partners gebonden worden" Ook zeide de minister de memng toe- DINSDAG 19 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7— 7.35 8.15 8.25 Nederland en in het bijzonder die van -de Benelux sterk beïnvloed wordt door de verdeeldheid tus sen F"ankrijk en Duitsland. „Onze problemen worden hier door van zelfsprekend ingewik. kelder". Minister Staf zeide, dat hij zich n.m. ook zorgen maakte over de de- 7.40 batten in de Franse assemolée ten 81cï aanzien van de Europese defen- 8.55 sie. Wat Nederland betreft ver- 9.05 klaarde hij, dat ons land beslist nister van Oorlog op, dat hij hoopt het aantal b-oodnodige „Thunderjets" binnenkort in Ne- derland in ontvangst te kunnen nemen. Minister Lieftinck die ook aan de NATO-conferentie zal deel nemen is reeds enige dagen gele den vertrokken. Minister Van den Brink zal wegens familieom standigheden de NATO-conferen tie niet bijwonen. Door h?t verschuiven van de O O rl - TV[ TO- conferentie te Lissabon Is de minister van Economische Ra ken, Dr. J. R. M. van den Brink, weeens familie-omstandigheden verhinderd zich naar Lissabon te begeven. gehele Zweeds-Finse grens en van uiterst belangrijke feiten be- betreffende de burgerlijke ver- dediging. Onder andere heeft Enbom juiste inlichtingen ve~- strekt over de evacuatieplannen voor de burgerbevolking in ge val van oorlog. Voor zijn werk heeft Enbom sedert 1940 van de Russen dui zend kronen per kwariaai uitbe taald gekregen, of in totaal vijf tigduizend kronen, aldus „Af- tontidningen". Het schijnt vest te staan dat Enbom van 1940 tot 1951 gere geld raoporten aan de Russen heeft uitgebracht. In de regel reisde hij op de tweede Zondag van ieder kwa-taal van Lulea of Boden in Norrland naar Stock holm, meestal per vliegtuig. Het contact met zijn opdrachtgevers onderhield hij „volgens de gewo ne spionnspemethode". Dikwijls gebruikte hij een haardspeld. die hij op een afgesproken plaats bevestigde, soms a^n een paal in de buu-t van de Russische am bassade, soms ergens anders. Ais de uiteinden van de haardspeld van elkaar af waren gebogen, betekende dat, dat Enbom in Stockholm was, waarna volgens afspraak een ontmoeting volgde op een heel andere plaats. Daar overhandigde Enbom zijn rapoori in co-'e aan voor hem onbeken de personen. De code was zeer ingewikkeld en de Zweedse vei ligheidspolitie slaagde er dan ook niet in haar te ontraadselen voor zij hulp kreeg van een persoon, die van Enbom de codesleutel had gekregen. Enbom gelooft, dat z'n contactpersonen in Stock holm gedeeltelijk thuishoorden hij het Russ'sche persaeentschap Tass, waar Victor Anlssimov een van zijn belangrijkste opdracht gevers zou zijn. In de lente van het vorige jaar begon Enbom gewetenswroeging te krijgen. Hi1 trad toen uit de communistische partij en ver huisde naar Stockholm, waar hii langzamerhand in een geestelijke crisis geraakte blnkbaar kort nad?t de spion Andersson tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld. Het gevolg van deze cris's war- dat hij zich oo Kerst avond tegenover een vriend vol ledia uitte en zelfs alles over zün langdurige en omvmgrnke spion- nage-activiteit onthulde. De vriend waarschuwde het ministe rie van Defensie en dit wendde zich op zijn beurt tot de veilig heidspolitie. Zo kon Enbom enige dagen geleden, nadat hij een maand lang geschaduwd was, worden gearresteerd. Toen Enbom, na zijn verhui zing naar Stockholm, opgehouden was met het uitbrengen van zijn rapporten, deden de Russen nog verschillende pogingen om hem zijn activiteit te doen hervatten. Zo stuurden ze hem nog in Octo ber van het vorige jaar een ge wone prentbriefkaart met de vol gende tekst: „Hoe gaat het nu met je? Ik zou graag nog eenc wat van je horen. Kunnen we el kaar niet weer eens zoals ge woonlijk ontmoeten? Je Elsa". Enbom begreep waar het om ging. „Elsa" was de codenaam van de spionnage-organisatie. Maar hij wilde niet meer. Na z^n bekentenis heeft hij zijn langdu rige werk in Russische dienst ge kenschetst als een „smerig en rot baantje". Geruchten dat Enbom ook zou hebben geholpen om atoomgehei men van de Verenigde Staten naar Rusland over te brengen zijn van politie-zijde niet beve 18 FEBRUARI 1947. Die datum ligt ons nog ve-s in het geheu gen. Het was de dag, dat kanon schoten ons weer de geboorte van een prinses van Oranje verkon digden. Door het gehele land beierden de klokken. De tonen dansten op de ijle vrieslucht en De communisten, die een der- reikten tot ver in de omtrek, gelijke conferentie binnen drie Een vierde prinsenkind was ge- mabanden na een staken van 't boren. Heel Nederland vierde vuren gehouden willen zien, heb- j feest. Honderden auto- en mo- ben Zaterdag een herziend voor- torrijders reden over bevroren stel ingediend. Zij zeiden daarin, wegen een ste-nt naar Soestdijk. dat de betrokken regeringen Ter gelegenheid van de feeste- moesten besliss?n over het ar- lijke gebeurtenis kregen wij een beidsveld vari de conferentie en extra rantsoen tabak on versna- dat haar agenda moest luiden: peringen. Tot diep in de nacht Terugtrekking van alle buiten- vierde men het feest van de ge- lancse tro?pen uit Korea, een boorte van Marijke, zoals naar vreedzame regeling van de Kore- roeonaam luidt. aanse kwestie, enz". admi- Marijke is de lieveling van het koninklijk gezin. Het gaat hier evenals in alle .andere gezinnen. De V.N.-afgevaardigde raai Turner Joy zei, dat hij tijd Zij is de jongste, de benjamin, nodig had om het gebruik van dus heeft zij oen streepie voor, het antwoo'd "enz." te bestude- temeer waar haar opvoeding nog ren De Noordelijken hebben dit bijzondere zorgen vereist en roj in de plaats gesteld van „andere geen onbekommerde jeugd heeft kwesties betreffende de vrede gekend. Marijke k-eeg dus oen in Korea" I apart plaatsie in ons hart. Zij is het troetelkind van het Neder- De Noordelijken hebben om 'n landse volk en met vreugde her verdaging der voltallige verga- denken wij de dag, waarop zij dering op hed?n verzocht, tenein- de de voorwaarden van de Ver bondenen voor de aanvaarding van hun voorstel te kunnen be studeren. Admiraal Joy heeft duidelijk doen uitkomen, dat de V.N. het arbeidsveld van de conferentie tot Korea beperkt willen zien en dat ond?r „buitenlandse troepen" niet-Koreaanse troepen moet worden verstaan. Bij de bespreking over de uit wisseling der krijgsgevangenen hebben de communisten beloofd hun voorstellen voor uitwisseling te herzien. Het hoofd van de geallieerde delegatie verklaarde echter te vijf jaar geleden werd geboren. Dat er ook voo- haar een zon nige toekomst mag zijn wegge legd, is de wens van ons allen. tigd. Maar zelf zou hij die indruk menen, dat niet op verandering hebben gekregen toen hij als koe- van de communistische tegen, rier dienst deed op een verbin- stand tegen het beginsel van vrij- ding van Noorwegen over Hapa randa en de Zweeds-Finse grens naar Moskou. Volgens „Stockholms Tidnw- gen" heeft Enbom zijn eerste contact met de Sowjet-ambassa.'''- gAcregen via een vooraanstaand' vertegenwoordig"1* var f!' - munistische partij in de Stock- holmse gemeenteraad. Een voor aanstaand communistisch lid der Zweedse riiksdag zon nek ster'- gecompromitteerd zim. Men weet nog riet zeker of behalve Enbo™ en zijn vriendin nog andere per sonen zijn gearresteerd- maar e1* zou k"ns bestaan od nieuwe ar restaties in Norrbotten, Stock holm en bepaalde havensteden. Op een heuvel 65 km ten Z. van Palermo (Sicilië) zijn wrak stukken van een vliegtuig waar genomen. Men gelooft, dat de wrakstukken afkomstig zijn van een „Viking", die met gezinsle den van Britse soldaten van En- willige repatriëring dient te wor den gerekend. Prinses Marijke heeft voor haar 5de verjaardag enkele geschen ken mogen ontvangen van de bond van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit in Nederland. D*> kleine prinses werd een levensgrote mand fruit aangeboden en bovendien kreeg zij vier albums warin zij plaatjes k?n plakken. Van de Weka-fabrieken uit Ol- denzaal was voor het prinsesje aangekomen een grote St.Bern- hardhond van pluche od wielen m°t daarachter een echte slee. Voor de vijfde maal, dus tradi tioneel, had een banketbakker uit Maastricht een taart voo- de jarige prinses gestuurd, voor stellende het huisje van Hans en Grietje. Zondagnamiddag zijn de minis ters van Buitenlandse Zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, Acheson, Eden en Schuman, in besloten vergadering bijeenge komen. Eveneens waren aanwezig de hoge commissarissen in Duits land Kirkpatrik en Francois Poncet. Kanselier Adenauer, die tevens minister van Buitenlandse Zaken is, zal heden aan de besprekingen deelnemen. Pmite- wijst erop, dat de mi geland op weg was naar Malta nisters rekening moeten houden en die sedert Zaterdagavond wo-dt vermist. Het vliegtuig w?s Zaterdag avond uit Hertfordshire in Hu<te. land vert-okken. en to>°n het Za- teravond nog niet od Malta wis f-eland. zijn vliegtuigen en een torpedoboot1aorer uitgezonden om het te gieken. De vermiste machine had 26 passagiers en een bemanning van vijf personen aan boord. met de recente ontwikkeling in fj-> -» x7/s*«nro^'VY»,rjnr. waar Dinsdag een stemming zal werden lehouden. De ministers vertrekken Dins- d°g near Llssebon, waa- de con ferentie over de organisatie van de NAVO gehouden zri worden. Na de owmnesvergadering van büna anderhalf uur gingen de ministers voor drie uur uiteen om minister Schuman in staat te stellen wat te rusten. Hij is bijna de gehele nacht aan het werk ge weest in verband met de debat ten in de Franse nationale ver gadering. AI DEN Al ER VOOR DE CONFERENTIE TE LONDEN UITGENODIGD. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, heeft Zater dag, namens de drie westelijke minister van Buitenlandse Za ken, bondskanselier Aden-auer uitgenodigd de op heden te Lon den te houden conferentie bij te wonen. TELEGRAMMEN VOOR BUCKINGHAM PALACE. Meer dan 15.000 telegrammen, waarin medeleven wegens de dood van koning George wordt betuigd, hebben in de afgelopen week Buckingham Palace be reikt. Da telegrammen zijn af komstig uit Engeland en alle de len v>n de wereld. In de af-elopen z's dagen wer den dagelijks ongeveer 2.000 brieven ontvangen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1