Terry en Berry en „De witte Eland" GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN KL00STEBBALSEP» SCHAKEN BILJARTEN. iPITindeRUG'r;iif* Uitslag Centrale Hengstenkeuring 1952 te Goes 4 1 TERNEUZEN. GOES. BOSCHKAPELLE. MIDDELBURG. VOGELWAARDE AGENDA OOSTBURG RETRANCHEMENT. Volg ICat. no. 1 no- I 1 7 2 4 3 11 4 2 5 17 1 6 2 8 3 10 4 14 5 5 6 3 7 16 8 12 9 9 10 15 11 13 12 16b 1 1 19 1 2 1 18 1 1 25 2 30 3 24 4 29 5 26 1 1 31 2 27 3 I 47 1 35 5 34 1 46 2 38 3 40 4 44 5 36 6 51 7 41 8 45 1 50 2 48 3 49 4 37 Uit de Provincie Onder invloed. Vermoedelijk had J. v. L. uit Philippine Woensdag te veel ..ge markt". want toen hij des avonds te 7 uur in zijn nabii een cafe in de Diikstraat staande auto stap-1 te. bemerkte hij niet dat iets verder tegen .de trottoirband een Satie fiets stond. Het gevolg was, dat het njwiei hec moest otu^cto n. Om erger te voorkomen zette de politie een achtervolging in en op de Baandijk kon v. L. belet worden, dat hij zelf nog even ging „tanken." Na aanhouding krerg v. L. een ■procs-verbaal te incasseren en werd zijn rijbewijs in beslag ge nomen. Klem gereden. Uit de Staatscourant. De minister van Economische Zaken heeft aan de heer J- M. van Eommel van Vloten te Goes op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de hoofd commissie voor de industriali- Gistervoormiddn°' even vóór 12 uur stond in de Diikstraat nabij het café „Het Scheeoie" 'n auto van de handelsvertegenwoordi- gcr J. A. N. uit Breda gepar- kIledbestuurder van oen bestel auto van de Rijkswaterstaat al hier meende dat hij nog wel kon passe-en, doch de breedte van de straat is ter plaatse zó gering, dat zulks niet mogelijk was en de bestelwagen geraakte klem. Daar de snelheid van de bestel auto zeer serine was. werd de auto ven de heer N. slechts licht beschadigd. Postzegelvereniging. Op een vergadering van de postzegelvereniging „Zeeuwsch- Vlaanderen" op de bovenzaal van de heer Koene hie'd de heer A. Bastiaansen uit Middelburg een causerie over zijn bekroonde beeld verzameling „Strijd en ver zet 1940—1945". Deze groot opgezette verzame ling geeft een beeld van wat de laatste oorlog op postzegelgebied te zien gaf en werd door de aan wezige leden ten zeerste bewon derd. Na de expositie in Den Haag wordt deze verzameling ook nog in Luxemburg en Saarbrüc- ken tentoongesteld. Geslaagd- Bij de te Breda gehouden exa mens van de mode-vakschool „Ensaid" 6laagden voor costu- mière de dames C. Verhelst te Temeuzen en L. Schieman te Philippine. Voor coupeuse slaagde o.m. mej. Ebr. Schieman te Axel. De klokken luiden. Naar we vernemen zullen Za terdag van 12 uur precies tot 12.05 min. de klokken van het gemeentehuis en van de kerken over de stad beieren. Het is im mers de dag, waarop de lande lijke collecte wordt gehouden, waarvan de opbrengst is bestemd voor het carillon, dat door onze Koningin bij haar bezoek aan Amerika namens het Nederland se volk aan het Amerikaanse volk zal worden aangeboden. Het gelui der klokken bedoelt een symbolische oproep te zijn aan de bevolking, haar volle steun aan deze collecte te geven. In de middaguren zal het tam boer- en pijpercorps een muzika le wandeling maken door de ge meente. Zoals reeds eerder werd meegedeeld zal 'hedenavond om half zeven het rijdende carillon een bezoek aan Temeuzen bren gen en op de Markt een concert geven. Gouden Bruiloft. Het echtpaar J. van den Ber genDe Schepper vierde deze week zijn gouden bruiloft. 's Morgens werd het gouden paar aan de feestelijk versierde woning afgehaald door een stoet van bruidjes. In optocht ging men naar de kerk, waar een mis werd opgedragen. Daarna is in familiekring gezellig feestge vierd. 's Middags werd een druk bezochte receptie gehouden, waarop o.m. aanwezig waren de burgemeester en de secretaris van Vogelwaarde. In de loop van de avond bracht de fanfare „St. Cecilia" het echtpaar een serena de. Het buurtcomité bood als cadeau van het gehele dorp een fraai schoorsteengarnituur aan, terwijl de voorzitter, de heer P- Verbist, het gouden paar toe sprak. Ook voor het dorp was het feest. In een grote danstent kreeg iedereen de gelegenheid het feest mee te vieren. Terwijl buiten de regen- en sneeuwbuien elkaar opvolgden, heerste binnen een opgewekte stemming. Tot laat in de avond werd het feest voort gezet. Feestavond Nationale Reserve. In het parochiehuis hielden de klassen Boschkapelle, Stoppel dijk, Hengstdijk, Kloosterzande en Lamswaarde een ontspan ningsavond. Aanwezig waren o.m. de secretaris van de provin ciale commissie Zeeland „Steun Wettig Gezag", de heer P. de Kam; de commandant district Zeeland Nationale Reserve, lui tenant-kolonel W. de Feijter; de burgemeester van Hontenisse en de burgemeester van Vogelwaar de. Na een openingswoord v»- de heer J. Koopmans werden en kele films vertoond. Vooral de hoofdfilm „Op glad ijs" bracht de lachspieren der aanwezigen in beweging. Nadat een verversing was aan geboden, hie'd overste De Feijter een korte toespraak- Hij wees op het grote belang van dergelijke ontspanningsavonden, die net contact tussen de verschillende klassen verstevigen. Ook braoht spreker lof aan de dames, die door hun aanwezigheid blijk ga ven, het werk van de mannen en verloofden te waarderen. Na da toespraak van de heer Da Feijter gingen de stoe'en aan de kant en werd de avond met een bal besloten. De situatie in de mossel cultuur. De mosselparasiet, die in 1950/ 51 aan de Zeeuwse mosselkwe kers zoveel schade berokkende, blijkt dit jaar niets van zich te laten merken. De teelt gaat thans gewoon door. Verwacht wordt, dat Zeeland in het seizoen 1952/ 53 betrekkelijk weinig zal kun nen leveren, omdat in 1950/51 veel mosselzaad verloren ging. Hoewel het zwaartepunt van de uitvoer van mosselen in het najaar ligt, hebben de mosselex porteurs door de Franse invoer beperkingen toch nog flinke tegenvallers moeten boeken. Zij leveren naar dat land mosselen van de Waddenzee, omdat Frank rijk de aanvoer van mosselen uit Zeeland wegens de parasitai re infectie verbood. De mosselcultures in de Wad denzee worden thans geplaagd door zeesterren, die vrij veel schade aanrichten. De visserij op de Zeeuwse stro men is op het ogenblik allerminst rooskleurig. Bliek wordt haast niet gevangen en de z.g. Bres- kensharing liet verstek gaan. Deze bleef in Het Kanaal hangen. Thans vist men zeesterren in de Waddenzee voor de vismeelfa- brieken, doch door ontbreken van het juiste vistuig blijkt deze visserij niet lonend. Aangezien de afzet van garnaal naar Frank rijk ook is belemmerd, zien velen de visserij op de Zeeuwse stro men donker in. Uitslag aanbesteding. Namens de herverkavelings commissie Walcheren werd Don derdagmiddag aanbesteed het aanbrengen van dek- en sluit- lagen op een aantal landwegen in de Noordwatering van de pol der Walcheren met bijkomende werken, lengte 10-943 meter. Het aantal inschrijvingen bedroeg veertien. Hoogste was die der Noord-Nederlandse Wegenbouw- mij. Utrecht met 163.400,en laagste die van de Aannemings Mij „Zeeland" te Middelburg met 139,900. Voorts werd aanbesteed het aanbrengen van dek- en sluit lagen op een aantal landwegen in de Westwatering met bijko mende werken, lengte 10.002 m Het aantal inschrijvingen be droeg vijftien. Hoogste de Noord- Nederlandse Wegenbouwmaat schappij Utrecht met 175-700,-; laagste de Wegenbouwmaat schappij Utrecht met 143.200,-. Aanbesteed is verder het ma ken van landwegen in de Noord en Westwatering, lengte vier km (perceel 1). Hiervoor kwamen 7 inschrijvingen binnen. Hoogste P. C. Zanen in Tilburg met 135.870 en laagste firma J- D. Janse te Colijnsplaat met 147.300,-. Voor perceel 2: het dichten van een gedeelte tankgracht en een ge deelte watergang, sloten en put ten kwamen negen inschrijvin gen binnen. Hoogste was die van J. van 't Verlaat in Hardinxveld met 40.800,- en laagste van de firma J. D. Janse te Colijnsplaat ten met de inzameling van gel met 19-700,-. Bouwen zonder vergunning. Het komt tegenwoordig voor, dat verandering, verbouw of nieuwbouw plaats heeft, zonder dat hiervoor vergunning is aan gevraagd. Al enke.e malen heeft dit voor de eigenaren van wo ningen minder prettige gevolgen gehad. Ook tegen de heer K., die bouwde zonder vergunning werd dezer dagen proces-verbaal op gemaakt. Later bleek nog, dat hij niet had voldaan aan de rooilijn- voorschriften, wat tot gevolg heeft, dat een flink gedeelte van zijn werk moet worden gesloopt. Het is dus aangeraden vóór het bouwen zowel binnen als buiten de dienst gemeentewerken te raadplegen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxer Theater 8 uur: Biosc. „Paradijsvogel". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Paradijsvogel". Concertgebouw, 8 uur: B.osc. „Ajdoi en Costello i ontmoeten de onzichtbare man". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De man die mij gegeven werd.". l FRAUDE OP DE UPCNTEN. Het Amsterdamse gerechtshof heeft de 60-jarige P. D., dek- knecht op een IJ veerpont van de gemeente Amsterdam, wefr fraude met veergelden veroor deeld tot een hechtenisstraf voor 1de tijd van drie weken. I opgesloten en niet voor hun beer, die zich als Patsy had „Ik neem dit niet!" brulde oom eipen plezier. i voorgesteld, nieuwsgierig. Bear en rukte met zijn machtige Berry werd bij de kleine beren „Ik ben Berry", zei Berry. jCrenvuisien aan de dikke tra- ondergebracht. „Ha, na! zei Patsy achter- ljes I Aarzelend en wat bedrukt liet dochtig, „Berry, de krmtenbeer. Helaas waren deze tralies juist hij zich door de oppasser in de zou zich laten opsluiten in een berekend op de wcede van grote kuii duwen. dierentuin? beren, zodat ze helemaal niet meegaven. Er was ook niemand, die acht sloeg op zijn woorden. Het is nu eenmaal zo, dat de dieren in een tuin voor tijdver drijf van het publiek worden Onbenullige kleine beren kwa- Berry antwoordde niet. men als verlegen schooljongens Tijdens dit gesprek wandel- om hem heen staan en stelden den twee zelfgenoegzame men- zich vormelijk voor. sen door de uitgang van de die- Berry noemde zijn naam niet rentuin. dadelijk. Het waren Pug en mevrouw „Wie is u dan toch?" vroeg een Malone. ZOLDER VAN BAKKERIJ UITGEBRAND. Bijeenkomst R. K. J. B. Gistermiddag kwamen de R.K. jonge boerinnen bijeen in hotel Mabesoone. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. rector Loves, deken Lievengoed, kapelaan Huisman uit Groede en mej. Hiel namens het kringbestuur. Mej. Olga Dellaert uit IJzen- dijke begroette de aanwezigen, waarna kapelaan Van Acker uit Hulst sprak over „Ontspanning op het platteland". Na deze inlei ding werden aan elke afdeling 2 vragen gesteld over dit onder werp. Na een tractatie in de pauze volgde een declamatiewedstrijd, waaraan door alle afdelingen werd deelgenomen. Groede won de 1e prijs met 76 pnt; Oost burg werd 2e met 73 pnt; IJzen- lijke 3e met 72% pnt. Hierna werd een film vertoond >ver Bouvigne, die handelde over le gezinszorg en werd toegelicht loor mej. Verplanke uit Aarden- >urg. Mej. A. Aernoudts uit Aarden burg sloot met een kort woord de vergadering. Ontspanningsavond A.B.V.A. Donderdagavond kwam de afd. vV. Z. Vlaanderen van de A.B.V.A. '.n hotel De Vuijst bijeen ter vie ring van het eerste lustrum. De ontspanningsavond werd verzorgd door het Ned. Cabaret, terwijl een propagandistisch woord werd gesproken door het hoofdbestuurslid, de heer J. van Dijck. Voor het carillon. Woensdagavond stelde burge meester J. A. Leen'nouts een comité samen, dat zich zal belas ten met de inzameling van cel- den voor het carillon, dat de ko ningin bnnenkort het .runei.1- kaanse volk zal aanbieden. Alle uitgenodigde personen verklaar den zioh bereid in het comité zit ting te nemen. Het zijn de dames J. Faas Lergner en E. de MeijDen Ha mer en d^ heren Joz. I. Basting, Abr. Dierkx, J. A. Hennekeij, P. J. Koster en L. P. de Regt- In de gisteravond gehouden ver gadering van de gemeenteraad, de eerste in het jaar 1952, gaf de voorzitter in zijn gebruikelijke jaarrede, die in het tweede blad van dit nummer is opgenomen, een uitvoerig overzicht van de vele werkzaamheden en de voor Terneuzen bereikte resultaten in het afgelopen jaar. Na het uitspreken van deze rede, die de volle aandacht van de leden had, dankte, als oudste raadslid, de heer Colsen de bur gemeester voor zijn uitvoerige be^ngriike Nieuwjaarsrede. Spr. wees vooral op de groei en blo„. weiKe de gemeente Terneu zen tijdns de ambtsperiode van de heer Teilegen heeit beleefd en hoopte dat deze nog lange jaren burgemeester zal blijven. In deze woorden van hulde be trok spreker het gehele gemeen te-personeel. Bootverbinding Temeuzen noedekenskerke. Bij de ingekomen stukken sneed de heer Colsen wederom de kwestie bootverbinding Ter- neuzenHoedekenskerke aan. Het verwonderde hem dat hier over niets bij de ingekomen stuk ken heeft gelegen, terwijl daar entegen wel iets over de trein verbinding GoesHoedekensker ke aanwezig was. Met recente voorbeelden bepleitte spr. de noodzaak om een grotere boot in te leggen waarmede meerdere auto's kunnen worden overgezet. De voorzitter en de gehele raad was met de heer Colsen van een en ander overtuigd en spr. zei toe bij Gedeputeerde Staten te blij ven aandringen op verbetering in de bestaande toestand. Hierna werd de 14 punten be vattende agenda in een ijltempo afgewerkt. Tot onderwijzer aan de openba re school werd met algemene stemmen benoemd de heer A. Holvast, terwijl de heer G. Tromp werd aangesteld als tijdelijk le raar aan de gymnasiale afdeling van het openbaar lyceum. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim in de kom werden benoemd mej. M. J. Rijnberg en de heren J. de Feij ter, Ph. van Gorsel, J. v. d. Snep pen, A. J. Dees, J. v. d. Velde, W. de Vries en J. van Bemmelen. In dezelfde commissie voor Sluiskil werden benoemd mej. S. Ph. van Hecke en de heren A. J. Piatteeuw, Jac. van Doeselaar, J. van de Hengel en G. van Hoe ve. De overige punten, waarvan de voornaamste reeds in ons blad van Maandag zijn vermeld, wer den alle doorgehamerd. Als opvolger van de heer Ir A. P. Lindenbergh werd de heer A. C. S. van Breda Vriesman, nadat de geloofsbrieven van laatstge noemde waren onderzocht en in orde bevonden, als lid van de ge meenteraad aanvaard. Bij de behandeling van het voorstel van burgemeester en wethouders tot het beschikken op bezwaarschriften tegen de aanslagen reinigingsrechten merkte de heer De Feijter op, dat het hem was opgevallen, dat in een der rapporten werd gespro ken van „Noodwet Drees". Spre ker zei dat deze noodwet niet be staat en dat de bedoelde wet dient te worden aangehaald als „Nood wet Ouderdomsvoorziening", het geen de officiële benaming is Rondvraag. De heer Van LIere verzocht ten behoeve van de belastingbetalers het kantoor van de gemeenteont vanger ook des Woensdags na de middag voor betaling open te stellen. Spr. vroeg de mogelijk heid te overwegen tot het plaat sen van een publieke telefooncel De heer Van Langevelde zeide -et on prijs te zullen stellen dat het verslag van de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg aan de raadsleden werd toe gezonden. De heer Colsen gaf in overwe ging de Vinkenstraat te Sluiskil een nieuwe naam te geven en wel Minister Lelystraat als aanden ken aan het feit, dat deze oud-mi nister rond 1900 een bezoek aan Sluiskil heeft gebracht en dat na dit bezoek Sluiskil zijn brug heeft gekregen. De heer F. Dieleman (St. Ger.) on (j0 k^c'-i+en van de be woners van de Koedijk over de I s.eoii.e aiwatering van de riole ring. De heer De Waal vroeg aan dacht van het colleue voor de ver nieling van de plantsoenen door de 1 Al deze punten hebben de aan dacht van het college van B. W. en zuilen nader worden on derzocht of bekeken. Tenslotte informeerde de heer De Waal hoever het staat met de Sluiskil, hetgefn h/in ee^van Donderdagmorgen brak plotse ling brand uit in een bakkerij van. de heer H. A. Gerritsen aan de Drienerstraat te Hengelo. De bakkersoven werd o.m. gestookt met houtafval, namelijk machi- devprigeraadsvergaderingenter Partij was opgeslagen op de zol- Sp had eebracht lder van de bakkery. In deze De voorzitter antwoordde dat krullen ontstond brand. Het vuur dit verzoek was doorgestuurd ëreeP 20 snel om zlch heen, dat naar de PTT, doch dat nog geen de vlammen spoedig door het definitief antwoord was ontvan- dak sloegen. De brandweer was snel ter plaatse en had het vuur Geldleningen, gauw bedwongen. De gehele zol- gen. Nadat verder niemand van de rondvraag gebruik wenste te ma ken, voegde de voorzitter een agendapunt toe en wel de machti ging aan het college van B. W. te verlenen om ten eerste een dit jaar per 1 April a.s. aflopende le ning met 5 jaar te verlengen te gen een hoger rentepercentage en op de tweede plaats om een bestaande lening waarvan het restant bedraagt ƒ226.000 en de rente 33% te verhogen tot ƒ500.000 tegen een rente van 4 Doordat de rente voor het res- tant ad 226.000 ook wordt opge trokken tot 4 moet over de nieuw te lenen gelden practisch een rente van 4,521 worden be taald. De heer Van Langevelde vroeg zich af of het wel juist was op dit aanbod in te gaan. Volgens de pers was door de regering toch een oplossing van de financiering van de woningbouw in het voor uitzicht gesteld. De voorzitter wees er in dit ver. band op, dat het geld dat wij op nemen niet voor woningbouw was bestemd, doch voor het grondbedrijf n.l. voor de ontslui ting van het industrieterrein. De heer Van Liere zeide geen bewondering te kunnen hebben voor de geldpolitiek van deze geldschieters. Deze maakten mis bruik van de dwangpositie waar in wij thans als gemeente ver keren. De heer Den Hamer hield een pleidooi voor het thans doof de voorzitter naar voren gebrachte voorstel. Spreker wees erop, dat in de eerste plaats het industrie terrein in de Zeventriniteitspol- der moest worden ontsloten daar naast was het bouwterrein in de Zeventriniteitspolder nadat de thans in aanbouw zijnde wonin gen gereed zullen zijn gekomen dus geheel opgebruikt. Wij moeten dus ook beginnen aan 't bouwrijp maken van de gronden in de Zuidlandpolder, terwijl daarnaast ook gronden in Sluis kil moeten worden aangekocht voor de verwezenlijking van ver dere bouwplannen. De heer Colsen vroeg zich af, of het niet mogelijk was in Ter- neuzen een z.g. „burgerzin-le ning" af te sluiten, zoals Goes dat had gedaan. De heer Den Hamer antwoord de hierop, dat Goes juist vorige week hetzelfde had gedaan het geen wij nu voorstellen te doen, waaruit wel blijkt, dat daar de burgerzinlening geen volledig succes is geworden. De heer De Vos verklaarde geen voorstander te zijn van het voorstel. De geldschieters maak ten hier misbruik van de dwang positie, waarin de gemeente ver. keert. Spr. wees erop, dat elke renteverhoging voor financie ring van de woningbouw een huurverhoging van 1 per week betekent, hetgeen weer een loon- compensatie zou moeten inhou den. Spr. was niet van mening, dat de rentestandaard binnenkort zou dalen. Af te wachten wat wij via de regering zullen krijgen is ook gevaarlijk daar dit zeer waar. schijnlijk niet voldoende zal zijn. De heer Den Hamer noemde 'n bedrag van 500.000, dat nog voor de woningbouw zal moeten worden aangetrokken. Volgens de heer De Vos zou het nog wel enkele maanden duren vóórdat het geld nodig zal zijn. Hij was er echter ook van over tuigd dat afwachten een sprong in het duister zou zijn. Spr. vond het een moeilijke beslissing. Hij wist dan ook niet goed, of hi. hieraan al of niet zijn stem zoi geven. De heer Colsen merkte nog or dat z.i. de rentestandaard niet zou dalen vooraleer onze levens standaard naar beneden ging. Nadat de heer Van Liere nog maals had verklaard tegen de door de geldschieters gevolgde methode te zijn, werd zonder hoofdelijke stemming de ge vraagde machtiging aan B. W. ver'eend. Hierna sluiting. der was echter uitgebrand, ter- vrij 1 veel waterschade ontstond. Ook ging een hoeveelheid ingre diënten ver.oren. Het vernielde pand was eigendom van de ge meente Hengelo. N ederlandZuid- Af rika De tweedaagse telegrafische schaakwedstrijd tussen Neder land en Zuid-Afrika zal Zaterdag 16 Februari om 9 uur beginnen en plaats vinden in de effecten beurs te Amsterdam- De volgende partijen worden gespeeld: Euwe (N.)Heidenfeld (Z.-A); Dryer (Z.-A.)Donner (N.); Kramer (N.)Kirby (Z--A.); Wclpert (Z.-A.)v. d. Berg (N.); Vinken (N.)Driman (Z—A.); Ac- kerman (Z.-A.)-Bouwmeester (N.) De wedstrijd is kosteloos voor het publiek toegankelijk. Terneuzen een biljartwedstrijd gespeeld, waarvoor de zaaleige naar, de heer H. de Vrieze, een wisselbeker beschikbaar heeft gesteld. Er zijn 15 deelnemers- Na 7 ror.den is de stand aan de kop aldus: 1. H. de Feijter te Vogelwaar de met 14 punten en een gemid delde van 2,02; 2. C. Does met 14 p. en eengem. van 1,83; 3. J. D- A. Hoek Pzn, 11 p; 4. C. de Kub- ber, 10 p.; 5. A. de Feijter, 8 p. Zaterdag worden de beslissen de partijen gespeeld. Be L.J.G.-competitie. Onder auspiciëfi van het L.J.G. wordt in café „Du Commerce" te Uw lenden. Flink wrijven «net Akker's Kloosterbalsem, waar van de warmteopwekkende be standdelen de pijn snel verjagen: mc Naam en Stamboeknummer van de hengst Eigenaar en Woonplaats Categorie I. Hengsten geboren in 1949, grote maat. 167390 Stallen De Dobbelaere, IJzendijke m Hoek 165392 Ab-. Haak Czn, Zaamslag an Keilen 165518 J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge van de Jozinahoeve 166129 Cam. v. d. Hauwc—Burm, IJzendijke an ALstein 167743 R. de Milliano c.s., Oostburg Categorie II. Hengsten geboren in 1949, kleine maat. Paul 163804 Burus van Aardenburg 166013 Nico van Kasteelshof 163137 Carlo van Zeedijk 164925 Nico van Eversdam 167016 Infernal van Coegors 167014 Eglon van Bakkcrsdam 166015 Willem van Schenge 166100 Brillant van Zeedijk 164924 Voltiquer van Axel 164924 Leon 166927 Fa F. Dekker, Axel Mare. d'Hoore te Sluis en L. J. M. Bondeel, Aardenburg Mac. d'Hoore, Sluis A. J. v. d. MeulenBecu, IJzendijke C. A. Dekker Czn, Axel W. J. Dieleman, Sluiskil-Terneuzen, Post: Axel A. J. v. d. MeulenBecu, IJzendijke en G. J. v. d. Vijve", Waterlandkerkje N. V. Hofstede „Schenge", Goes A. J. v. d. MeulenBecu, IJzendijke W. J. Dieleman, Sluiskil-Temeuzen P. B. van Hoeve, Axel A. L. Stallaert, Kloosterzande Frijs waarUg medaille inSeqrepe» le pr. 2e pr. a 2e pr. b 3e pr. a 3e pr. b le pr. 2e pr. a 2e pr. b 3e pr. a 3e pr. b 3e pr. c 3e pr. d 4e pr. a 4e pr. b 4e pr. c 4e pr. d 4e pr. e Categorie III. Hengsten geboren in 1948, kleine maat. Antoon van Strijen K. 2350 Jaap van 't Paviljoen K. 2342 H. de Maat, Stoppeldijk G. Modde, Oostburg Categorie IV. Hengsten geboren in 1948, kleine maat. 21 23 20 22 Nico van de Klef K. 2347 Nico van het Zwartewater K. 2343 Dirk van Aldengoor K. 2346 Nico van IJselsteijn K. 2341 Jac. de Putter Pz., Axel; Jac. Dieleman Mz„ Zaamslag: J. Kr. de Putter, Axel en Os wald Keicknaert, West-orpe Mare. d'Hoore, Sluis; K. J. ue Milliano, Oost- bu g en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland Al. Serrarens, Ossenisse Mare. d'Hoore te Sluis en J. C. J. v. d. Velde, Kamperland Categorie V. Hengsten geboren in 1947 en 1946, grote maat Wilfried K. 2320 Nico van Ella K. 2299 Nero van Oudenpolder K. 2349 Lambiek van St. Kruis K. 2319 A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat D. A. Timmerman, Kattendijke Alph. Mangnus, Bosehkapene, Post: Stop peldijk, en E. Verstraaten, G'aauvv J. der Weduwen, Kerkwerve; C. Padmos, Ei kerzee; L. P. Hanse, Noordwelle; J. R. P. Herman te Dreiscnor en A. M. Steendijk, Nieuwerkek Joh. de Feijter Johzn, Schoondijke Jaap van Beek K. 2344 Categorie VI. Hengsten geboren in 1947 en 194G, kleine maat. Moustic van Urbain K. 2294 David van de Louisa K. 2345 Herseur van Alstein K. 2298 Brutus v. 't Hof Nieuwland K. 2353 C. N. den Hamer, Schoondijke en Gerrit van Hal te Sluis A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat P. J. Boënne, Graauw en Honoré Bu'.'s-e, Biervliet E. Koppejan en P. Dingemanse, Zoutelande en P. Wisse, Biggekerke D. A. Timme man, Kattendijke Nico van Dorpbroek K. 2351 Categorie VII. Hengsten geboren in 1945 of vroeger, grote maat. v. d. Linden, Axel Max van de Geest K. 2289 Eglon van Echt K. 2264 Maruis v. d. Koestraat K. 2321 Nico van Gratjes K. 2066 Albert K. 2224 Fernand van de Linge K. 2203 Clairon van Othene K. 2166 M. L. M. IJsebaert- R. J. de Milliano, Oostburg; A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat en A. J. v. d. Meulen te IJzendijke Jan Maljaa s Jzn, Oostkapelle en Iz. de Buck, Grijpskerke W. de Buck en Zonen, Meliskerke Adr. J. Catseman, Biervliet W. de Buck en Zonen, Meliskerke en A. L. Schier, Kapelle J. der Weduwen, Kerkwerve; C. Padmos Elkerzee; L. P. Hanse, Noordwelle; J. R P. Be man, Dreischor cn A. N. Steendijk Nieuwerkerk Bertus van Sophiahoeve K. 2260 C. G. Polderman, Tholen Categorie VTII. Hengsten geboren in 1945 of vroeger, kleine maat. le pr. 2e pr. le pr. 2e pr. 3e pr. a 3e pr. b le pr. 2e pr. a 2e pr. b 2e pr. c 3e pr. le pr. 2e pr. a 2e pr. b 3e pr. a 3e pr. b le pr. (1 2e pr. a 2e pr. b 3e pr. a 3e pr. b 3e pr. 4e pr. a 4e pr. te Marquis K. 2302 Carlo v. Terhole K. 2269 Clairon van Nico K. 2324 Willy v. d. Mariahoeve K. 2318 A. J. SaloméVerhage en C. van Hoeve, Groede René Cornelissens. Terhole J. van 't Westeinde, „Achterduin", Nieuw- dorp en A. J. v. d. MeulenBecu, IJzendijke Gebr. Van Campen, Graauw 1 I 25 I Wilfried K. 2320 Categorie X. Kampioenhengst I A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat Categorie IX. Kampioenhengsten van vorige nationale tentoonstellingen ot' Centrale Keunn Getoond zijn: 1 52 Karei van Certain K. 2190 2 I 53 Nico van Annie K. 2232 3 1 54 Nico v. d. Heibloem K. 2254 4 55 j Klaas van Wieringermeer K. 2259 le pr. 2e pr. 3e pr. a 3e pr. te P. J. Boënne, Graauw r A D°kke" Czn, Axri W. de Buck en Zn, Meliskerke en C. Mesu te N. on St. Joosland Air. J. Catseman, Biervliet

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3