DE BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE Faure stelt de vertrouwenskwestie ptö fltac Morgen voltallige bijeenkomst in Korea EGYPTE Niemollers reis naar Rusland VAL DA Klokken voor Amerika De ontvangst op het Buckingham Paleis De natrcmale woningbouwleningen Nederlandse gevangenen in de Sowjet-Unie HET EUROPESE LEGER KONINKLIJK PAAR naar Engeland vertrokken Truman over de defensie van het Westen TUNESIE Aardbeving in de Stille Oceaan Verdedigingsverdrag voor Midden Oosten VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1961. i Neem een doos echte pastilles UW HOEST HOOGWATER. 4rankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redact ie-adres: Noordstraat 55-57 Ter neuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal: per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel m^er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het MaandagnummcZaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. De staatshoofden, eersto-minis- ters en diplomaten, die ter bijwo ning van de begrafenis van wij len koning George naar Londen zijn gekomen, zijn Donie-dag- middag door koningin Elizabeth op Buckingham-palace ont vangen. Koningin Elizabeth heeft be sloten te breken met de gewoon te van het aanbieden van een .staatsdiner aan de hoofden van staten, die Enge land aan de voor avond van de teraardebestelling van een vo~st bezoeken. Een der gelijk diner werd vroeger op het Buckingham-palace aangeboden. De koningin en haar moeder zul len de thans te Londen vertoe vende vorstelijke personen op verschillende data op oen noen maal nodigen of een diner aan bieden. Om het publiek, dat een laatste eerbewijs aan de overleden ko ning wenste te brengen, gelegen heid te geven langs de katafalk te defileren, was Westminster- hall tot zes uur hedenochtend open, zo is officieel medegedeeld. vrouw. Het is reeds van het be gin van de Victo~iaar.se periode befaamd om zijn comfort. In die oude tijd werd het als 't beste hotel van Londen be schouwd. omdat het het enige hotel met een badkamer was. Bij de aankomst van elke hoge gast werd de vlag van het be trokken land op het hotel ont plooid. Na aankomst van alle gasten, zouden er zestien v'aggen, met inbegrip van de Britse, half stok gehesen zijn. Inplaats van de Franse minis ter-president Faure, wiens aan wezigheid doo- de dreigende re geringscrisis in zijn land zelf wordt vereist, is de vice-premier Henry Queuille met president Auriol naar Londen gegaan. Mgr. Paolo Giobbe, de pause lijke internuntius in Den Haag, zal de Paus ve-tegenwoordigen. De Belgische delegatie onder leiding van prins Albert heeft 3 reusachtige kransen meegeno men, een van koning Boudewijn, een van zijn vader Leopold en een van zijn grootmoeder Eliza- De kroning van koningin Elizabeth. In officiële kringen te Londen wordt verklaard, dat koningin Elizabeth in de herfst zal worden gekroond. Een bevestiging van dit bericht zal pas over enige weken kunnen worden gegeven. Donderdagavond he-berg ie Txrn-1 beth. Deze kransen zijn voor de den het grootste ."ezelschao bui- katafalk neergelegd. tenlandse koninklijke gasten, overgekomen voor de begrafenis van wijlen koning George, dat sedert een tiental jaren in een stad tezamen is geweest. In dit gezclschan zün echtgenoten, onder wie koningin Juliana en prins Bemhard, 17 prinsen en nrinsessen. de presi denten van Frankrijk, Turkije en Joego-Slavië en vijf ministers presidenten. De gasten ve-bliiven in het be kende „Claridges"-hotel, waar 'n vijftigtal kamers voor hen is In gericht. Dit hotel, gelegen in Mayfair tussen Oxfordstreet en Piccadilly, was het eigendom van een voormalige butler en zijn Nederlandse kransen. Vannacht zijn per K.L.M.-vlieg- tuig kransen verzonden naar Londen van het Koninklijk Paar, de Nederlandse regering en prin ses Wilhelmina. De bloemstuk ken zijn resp. in Den Haag on 't Loo vervaardigd van witte an- jers en tulpen uit Aalsmeer. Zoals bekend zal binnenkort ■worden overgegaan tot de uit gifte van een aantal nationale »cnngbouwleningen. De leningen worden uitgege ten door de bank voor Neder landse gemeenten. Ten behoeve van de propagan da voor deze leningen heeft eich een comité van actie ge vormd onder voorzitterschap tan Mr. P. J. Oud, burgemeester tan Rotterdam. Volgens de voorlichtingsdienst van de V. N. heeft in de loop van de tweede zitting van de speciale commissie voor krijgs gevangenen de Nederlandse af gevaardigde de commissie mee gedeeld, dat de Nederlandse autoriteiten over inlichtingen beschikken, waaruit blijkt dat enige tientallen personen van Nederlandse afkomst zich nog als krijgsgevangenen in de Sow jet-Unie bevinden. Tussen de regering van Ne derland en die van de Sowjet- Unie waren besprekingen gaan de over de vrijlating van deze personen. Een hoge officier van het hoofdkwartier van de strijd krachten van het Atlantische pact in Europa heeft te Parijs verklaard, dat een Europees le ger onder leid'ng zou staan van oen „gecombineerde stafcom missie" naai het voorbeeld van de commissie van stafchefs van Amerika Aan het hoofd van deze com missie sou hoogstwaarschijnlijk een Fransman komen, mogelijk generaal Ju'n. Een Italiaan zou bijv. stafchef van de luchtmacnt en een Duitser stafchef van de landmacht kunnen worden. Een Nederlander of een Belgisch of ficieer zei met nadruk, dat een van deze sleutelposities onge twijfeld aan een Duitser zou worden toeverrouwd, daar het evenals Italië 12 divisies ter be schikking zou stellen. Frankrijk ecu 14 divisies leveren. Boven staand bericht is ontleend aan AJJP., aldus D.P.A. AMERIKAANS SENATOR CONALLY VRAAGT OM DE BETREKKINGEN MET HONGARIJE AF TE BREKEN. De democratische senator Con- nally heeft een resolutie inge diend ,die de verbreking der di plomatieke betrekkingen tussen Amerika en Hongarije voorstelt. Hij verklaarde dit te hebben gedaan naar aanleiding van het voorval van de Amerikaanse vliegers, die boven Hongaars ge bied tot landen gedwongen wer den. Mocht de resolutie worden aangenomen, dan zou zij slechts als een advies aan de regering kunnen dienen. De senaat zou echter de gelden voor de am bassade in Boedapest kunr.en Een half uur nadat H. M. de Kcningin op Paleis Soestdijk an haar jongste dochter Prin- es Marijke, namens alle Neder- andse kleuters, het kleinste Rlok- ,e in ontvangst genomen van het :irillo~i, dat H. M. de Konin- in tijdens haar bezoek aan de Ver. Staten zal aanbieden aan .resident Truman als bewijs van ian.vba.arheid voor het vele, dat ie Amerikanen tijdens en na de oorlcg voer Nederland hebben gedaan, vertrok het Nederlands Koninklijk Paar precies 11 uur van het vliegveld Soesterberg naar Londen ter bijwoning van de begrafenisplechtigheid van koning George van Engeland. De Prins was gekleed in het uniform van vice-admiraal en de Koningin droeg onder een donkere bontmantel een stem mig zwarte japon. De Koningin en de Prins vlo gen naar Engeland In de rege- nngsdakota. DE KONINGIN EN DE PRINS TE LONDEN. Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn om 1 uur Neder landse tüd op het vliegveld Northolt bij Londen aangeko men. Op het vliegveld waren ter begroeting aanwezig de hertog van Gloucester, een broer van koning George, generaal Sir Mi les Dempsey, de Nederlandse ambassadeur te Londen, Jhr. Michiels van Verduynen, en ver tegenwoordigers der Britse re gering. De Koningin en de Prins heb ben het noenmaal gebruikt in „Clarence House", hetgeen tot nu toe de Londense woning van kon'ngin Elizabeth was. Behalve koningin Elizabeth zelf zaten mede aan koning Gustaaf Adolf en koningin Louise van Zweden, de hertog vanEdin- President Truman zegt in een begeleidend schrijven bij het halfjaarlijkse rapport over het program voor wederzijdse verde diging. dat Amerika en zijn ge allieerden „een essentiële basis" tot stand hebben gebracht, „waarop de vrije wereld de op bouw van een onoverwinnelijke wederzijdse verdediging kan op bouwen". De and-ere landen kunnen zon der Amerika niet de kracht op brengen voor een wederzijdse verdediging. In het rapport zelf wordt ge zegd, dat de wereldsituatie „aan houdende en töer.emende actie" vereist, gebaseerd op de volgen de premissen: 1. Amerika en andere niet- communistische landen achten zich ernstig bedreigd door de „imperialistische doelen en daden van de Sov/jet-Unie. 2. Aan de „Sowjet-dreiging" kan slechts het hoofd worden geboden door het scheppen van een krachtige positie in de gehele „vrije wereld". 3. Slechts collectieve kracht is vo'dcer.de om de „Sowjet-ag- ressie" het hoofd te bieden. 4- Andere laiiden kunnen niet de gewenste macht opbouwen zonder Amèrikat.nse bijstand. OVERVLOEDIGE SNEEUWVAL IN THURINGEN. Volgens het Westduitse nieuws bureau D.P.A. is in sommige de len van de Oostduitse provincie Thüringen de noodtoestand nfge. kondigd. Vele dorpen Waren als gevolg van zware sneeuwval al verscheidene dagen van de bui tenwereld afgesloten. Getracht werd door middel van skiërs de dorpen van het hoogst nodige te voorzien. Donderdagmorgen heeft pre mier Faure van de motie van de regering over Franse deelname aan de Europese verdedigingsge meenschap een vertrouwens kwestie gemaakt. Zaterdag zal over de motie ge stemd worden. Het besluit om de vertrouwens kwestie te stellen werd genomen na een debat van 24 uur. Aangezien Donderdagmorgen vroeg de communisten, de socia listen en de Gaulisten die de meerderheid vormen in de na tionale vergadering besloten hebben tegen de regering te stemmen, wordt het verleden maand gevormde kabinet Faure ernstig bedreigd. De door volksrepublikeinen, radicalen, gematigde radicalen en de meeste conservatieven ge steunde reffer!n?smotie vraagt om garanties tegen de vorming van een Duits leger, een Duitse generale staf en divisies, die ge heel uit Duitsers zijn samenge steld. Voorts wordt nog garan ties gevraagd betreffende Duit-, se wapenproductie. De motie verzoekt de regering Eng-eland en de Ver. Staten een garantie te vragen tegen de ge volgen van het uittreden van weigeren, zodat men zich g~ dwongen zou zien deze te sluiten, 1 burgh en lord en lady Mountbat aldus Conally. ten. De voltallige vergadering van de onderhandelaars over een wa penstilstand ir, Korea zal Zater dag worden gehouden. De Noor delijken zullen dan hun nieuwe voorstel betreffende punt vijf van de agenda aanbeveJngen aan de regeringen indienen. Do Verbondenen zijn van me ning, dat deze aanbevelingen al leen betrekking moeten hebben op Korea zelf. De Noordelijken hebben beloofd hun vorige voor stellen, die aandrongen op be spreking van alle problemen bui ten Korea, welke van invloed zijn op een vredesregeling, te herzien. Do Verbondenen meldden gis teren „weinig vorderingen" bij de wapenstilstandsbesprekingen der stafofficieren. Volgens een communiqué var. het Amerikaanse achtste leger hebben de Verbondenen bij slechter wordend weer verschei dene Noordelijke proefaanvallen afgeslagen. Meer dan 200 Noor delijken zouden gedood zijn. Middelzware Amerikaanse bom menwerpers, die in Japan gesta tioneerd zijn, hebben zeer explo sieve stoffen neergeworpen op een be'angrijke spoorbrug in Noord-Korea. Superforten en in Korea gesta- tionneerde oorlogsvliegtuigen maakten 690 vluchten, waarbij zij het Noord-Koreaanse tran sportstelsel aanvielen. In Tokio zijn bijzonderheden ontvangen, van een gewijzigd Noordelijk stelsel ten aanzien van de uitwisseling van krijgsge vangenen. Een woordvoerder der Verbondenen verklaarde, dat het bij eerste bestudering scheen, dat de Noordelijken hun stand punt met betrekking tot vrijwil lige repatriëring niet hebben ver anderd. Zoals bekend wijzen de Voordelijken deze af. In andere opzichten, aldus de woordvoerder, komt het Noorde- ijke plan de geallieerde voorstel en nabij. Volgens het onafhankelijke blad „Al Ahram" bestudeert de Egyptische premier, Ali Maher Pasja, de mogelijkheid van een verdedigingsverdrag voor het Midden-Oosten volgens het mo del van de regionale verdragen binnen de V. N. als onderdeel van een regeling van het Brits- Egyptische geschil. De premier heeft het hoofd van de permanente Egyptische delegatie bij de V. N., Mahmoed Fawzi Bey, verzocht een rapport op te stellen over de regionale verdragen, die de goedkeuring an de V. N. hebben, zoals de verdragen tussen de Ver. Sta ten en de staten van Latijns- unerika, het Atlantisch pact en ie verdedigingsverdragen voor iet Verre Oosten, welke zijn ge- lekend door de V. S., Canada, lw.-Zeeland en Australië. Het plan, waaraan Pasja werkt ou worden ingediend als tegen voorstel op het viermiogendhe- lenplan voor het Midden-Oos ten, aldus het blad. Het blad verneemt dat pre mier Maher Pasja van oordeel is dat de verdediging van het Suez-kanaal „niet meer in zijn huidige, beperkte aspecten moet worden gezien" en dat dit een 7aak is waarin de V. N., die be last zijn .met het handhaven van de wereldvrede, moeten worden betrokken. Mahers nieuwe regionale ver dedigingsplan zou in overeen stemming zijn met de verplich- De synode van de Evangelische kerk van Van Hessen-Nassau leeft geweigerd haar afkeuring lit te spreken over de jongste litingen van ds. Niemöller inza- :e politieke vraagstukken. In het bijzonder de reis van ds. Niemöller naar Moskou en de daarover door hem gegeven ver slagen hadden tot scherpe critiek in de pers geleid en deze critiek is hem ook in de synode niet ge spaard gebleven. Een der leden heeft voorgesteld te constateren, dat Niemöller had gehandeld te gen het synodale besluit, volgens hetwelk de kerkelijke autoritei ten bii uitingen over politieke vraagstukken de grootst mogelij ke reserve in acht moeten nemen. Een meerderheid der synode heeft dit voorstel echter verwor pen, nadat Niemöller uitvoerig zijn houding had verdedigd. Daarbij zeide hij, dat hij slechts tweemaal in zijn leven iets over politieke dingen had gezegd: de eerste maal in 1933, toen hij zich tegen de Jodenvervolging had gekeerd; de tweede maal, toen hij twee jaren geleden bogonr.en was te verkondigen, dat Duits land geen recht had zich opnieuw te bewapenen. De bezwaren tegen zijn reis naar Moskou trachtte Niemöller te weerleggen door te betogen, dat het volkomen onaanvaard baar was, de Russische Ortho doxe kerk zonder meer als een werktuig van Stalin te brand merken. tingen, welke het lidmaatschap der V. N. met zich brengt. De invoering er van zou het legeren van Britse strijdkrachten in de Suez-kanaalzone overbodig ma ken. De Egyptische mnister van Onderwijs heeft gelast met in gang van Zaterdag alle univer siteiten te heropenen. De minister van Binnenland se Zaken heeft opnieuw ver klaard, dat in het algemeen de veiligheid In Egypte „bevredi gend" is. De studenten van de univer siteit Foead Ibrahim te Cairo zijn tot dusver de roerigste ele menten in de Egyptische hoofd stad geweest. VOORMALIGE DUITSE OF FICIEREN IN EGYPTISCHE LEGER. „De voormalige Duitse gene raal Farmbaclier en vijf of zes andere gewezen Duitse opper-of- ficieren doen thans dienst in het Egyptische leger", verklaarde 'n hoge functionaris van de West duitse regering te Bonn. „Met 't oog op het feit dat Groot-Brit- tairnië en Egypte overhoop lig gen, is dit voor ons zeer onaan genaam", voegde hii hieraan toe. Een B~itse woordvoerder zei- de, dat de geallieerde controle- commiss e zien „niet-ot'ticieet" met de Westduitse regering in verbinding had gesteld over het naar Eevnte vertrekken van Duitse militaire deskundigen. De Duitse woordvoerder- zeide hier omtrent: ,,Wii hebben de Britten moeten mededelen dat het niet in onze macht ligt oersonen als Farmbaeher te beletten West- Duitsland te verlaten". De voormalige Duitse artil lerie-generaal Farmbaeher, in dertijd onder veldmaarschalk Pommel koroscommandant in Normandië, heeft West-Duits- land, na een aanbod der Egypti- vaard, via Zwitserland, verlaten, va-rd, via Zwitserland ver-laten. De Westduitse woordvoerder zeide voorts dat de voormalige generaal, die een Beier is, tot 1950 in Frankrijk kriiesgfvangen heeft gezeten. ..Wij ziin van me ning dat hii als gevolg van ziin langdurige kriigscevangenschao thans zeer anti-Westers gezind is". een staat uit de Europese ver dedigingsgemeenschap. Een eerder door de socialisten voorgestelde motie wilde de kwestie uitstellen tot Juni en krachtiger garanties vragen te gen Duitse deelname. De nationale vergadering be sloot deze motie niet te bespre ken. Na een krachtig beroep van. de voormalige minister van De fensie, een tegenstander van Duitse herbewapemng, besloot de socialistische fractie van de nationale vergadering tegen de re?eringsmotie te stemmen. Nu aan de motie de vertrou wenskwestie verbonden is, zal het stemmen van de socialisten niet bepaald worden door de fract'e doch door het dagelijks bestuur van de partij en pre mier Faure hoopt, dat de socia listen zullen besluiten zich van stemming te onthouden. Een andere mogelijkheid is, dat de socialisten het niet eens zullen kunnen worden over tegenstem men of onthouden. Men acht het; zeker, dat de communisten tegen de regering zullen stemmen. Ook tegenstem men van de Gaullisten schijnt zo goed als zeker. Nadat de socialistische fractie in de nationale vergadering had besloten de regeringsvoorstellen voor een compromis-resolutie te verwerpen en de socialisten de eigen resolutie menlijke motie in, die door de reger ng werd goedgekeurd, waarna de bijeenkomst werd geschorst. In de door de regering ge steunde motie wordt o.m. ge zegd: 1. De nationale vergadering keurt de eenmaking van natio nale strijdkrachten in de Euro pese verdedigingsgemeenschap, met bepaalde garanties aan gaande de Duitse bijdrage, goed, wegens het voortduren van het internat'onaal wantrouwen. 2. Frankrijk blijft zijn steun geven aan de povingen tot alge mene ontwapening. 3. Frankrijk keurt gelijkwaar dige behandeling van Duitsland 'n de geïntegreerde organisaties goed, maar de contractuele overeenkomsten, welke het be zettingsstatuut zullen vervan- ven moeten garanties aangaan de de wapenfabrieage, politie en de \erdeling der financiële las ten bevatten. Duitslands toetre- d:ng tot de Europese verdedi gingsgemeenschap mag het geen recht geven op toetreding tot de Noordatlantische organisatie. In de buurt van Gafsa zijn Woensdagavond twee politie beambten om het leven geko- ha"n^h°aaf'dentengevolge van een aanslag. werden de beraadslagingen ge schorst en riep premier Faure het kabinet in spoedzitting bij een. Het kabinet besloot nog een poging te wagen om een com- premis-motie op te stellen, die voorde socialisten aanvaardbaar Te Wadi Mansoer, Kairoen, Kasserina en Be ja heeft de po litie 12 personen gearresteerd, die verdacht worden van sabo tagedaden. Te Beja zijn wapens en muni tie opgespoord, e,enals te Sfax en Tunis. Er is een arrestatie verricht. In de buurt aan de j. uil oonVAnoei VfclIiUlL. Ill UC 'UUUIU 'ddlL UC zou zijn, waarna de bijeenkomst Marpth.]inip is nn ppn natr0uil- van de nationale vergadering e ume 1S °.P. e p werd voortgezet. Kort daarop besloot de verga dering met 344 tegen 240 stem men (socialisten en Gaullisten) de socialistische motie niet te bespreken. Met 521 tegen 102 stemmen werd een communisti sche metie (om Duitse herbewa pening in iedere vorm af te wij zen) en met 474 tegen 119 stem men een motie der Gaullisten (die politieke eenheid in Europa wilde vóór een Europees leger) verworpen. Twee moties voor het plan en een conservatieve motie, die vroeg om besprekingen van de Grote Vier, werden daarop in getrokken. In plaats van de in getrokken moties dienden de radicalen, volksrepublikeinen en gematigd radicalen een geza- lerende troep miliairen gescho ten. Kalief van Gafsa doodge schoten. Si Sliman Ben Hamoeda, ka lief van Gasta (Z.-Tunesië), is Woensdagavond doodgeschoten. De kalief bracht uit naam van de bey van Tunis een bezoek aan het mijndorp Mdilla, toen hij werd doodgeschoten. VOOR De seismograaf van de univer siteit te Helsinki heeft Donder- riqi'mTzen roag hevige aard schokken geregistreerd, die bij na 2 uur aanhielden. Het epidemierentrum ligt vermoedelijk in het Zuidelijke deel van de Stille Oceaan. .uses Marijke heeft Donder dagmorgen op paleis Soestdijk aan haar moeder namens alle Nederlandse kleuters het klein ste klokje van het carillon aan geboden, dat de koningin als ge schenk van het gehele Nederland se volk tijdens haar bezoek aan de Verenigde Staten zal aanbie den aan president Truman als bewijs van dankbaarheid voor 't vele, dat de Amerikanen tijdens en na de oorlog voor Nederland hebben gedaan. De kosten van dit carillon, dat een copie zal zijn van het grootste en mooiste, dat Ne derland heeft, n.l. van het stad huis in Rotterdam, bedragen 3 ton. Dit bedrag zal door 't Ne derlandse volk worden bijeenge bracht. Mr. L. G. Kortenhorst, de voor zitter van de Tweede Kamer, zeide tijdens de plechtigheid in WEERSVERWACHTING, het paleis, dat het overhandigen medegedeeld door het K.N.M.I. van dit geschenk aan president te De Bilt, geldig van Vrijdag- Truman wel aan niemand beter ochtend tot Vrijdagavond. dit klokje er één is van de 49 klokken, waaruit het carillon zal bestaan en dat het in Amerika zal worden geplaatst. Het comi té had voor Prinses Marijke een tweede klok laten vervaardigen; die een geschenk is van alle Ne derlandse klokkengieters. De Koningin besloot onmiddel lijk, dat dit klokje voor een practisch doel zal worden ge bruikt. „Ik zal het in de slaap kamer zetten om Margriet, die slaapkop, 's ochtends te wekken". De 49 klokken zuilen in totaal 30 ton wegen. Drie reizende bei aardiers zullen de kc mende maanden door het land trekken en met hun spel verkondigen; wat de opzet en het doel is van' de klokkenactie. is toevertrouwd dan aan de Ko ningin. Hare Majesteit ant- Tiidelijke opklaringen. Zwaar tot half bewolkt en over- woordde, dat zij met graagte de- wegend droog weer. Matige tot ze opdracht zal uitvoeren en daL zwakke wind uit uiteenlooende zij hoopt, dat tegen Kerstmis de richtingen. Weinig verandering Nederlandse Kerstklokken in in temperatuur. Amerika kunnen luiden als te ken van dankbaarhe'd voor wat de Ver. Staten destijds voor ons hebben gedaan en thans nog doen. Prinses Marijke, geheel onbevangen en bijgestaan door Breskens 2 kinderen, wier ouders door Terneuzen oorlogshandelingen om het le- Hansweert ven zijn gekcmen de 8-jarige Ria Schaven uit Soesterberg en de 15-jarige Rob Veenstra uit Baarn droeg daarop het kleinste klokje van het carillon aan haar moeder nver, waarna zij met een hamertje de goede klank probeerde. Rcb Veenstra ZATERDAG 16 FEBRUARI. v.m. n.m. 4.51 5.12 5.26 5.47 6.06 6.27 Walsoorden 6.16 6.37 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op Fobr. 15 7.57 16 7.55 vertelde de jonge Prinses, dat 17 7.53 onder 17.52 17.54 17.-56 op 23.21 0.41 onder 9.02 9.14 9.30

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1