Binnenlands Nieuws ZAANSE KOEKE M isplaatste grap Terry en Berry en „oe witte m WAT BRENGT DE RADIO? Afgem. ledenvergadering aid. Axel der Z.L.M. BURGERLIJKE STAND boffie koffie Nieuw Amerikaans type duikboten? Helfrich oyer N.-Guinea Aanslag op federaal gerechtshof KERKNIEUWS Proteststaking in Frankriik mislukt Egyptische persattaché GRIEP?<-^« BOFFIE-KOFFIE AUTO NA BOTSING IN BRAND GEVLOGEN. Een dubbele tractatie! ALBERT HEIJNS BOFFIE-KOFFIE Bij aankoop van 250 Gram EEN BUS VERRUKKELIJKE voor 9 ram vraagt Amerikaans asvl:gutste gedeelte der Franse ar- MIJN IN DE EEMS ONSCHADELIJK GEMAAKT. De duikersploeg, welke zich nu reeds meer dan een week aan boord van de mijnenveger „Mars diep" bevindt, is er gisteren in ge' slaagd de mijn, die het scheep- vaax tverkeer op de Eems onveilig maakte, te doen exploderen. Men had reeds Dinsdag de plek bepaald, waar de mijn moest liggen, doch gisterochtend werd het werk be moeilijkt doordat de boei, waar mee deze plek aangegeven was, door de sterke stroming was weg gevoerd. Men was toen weer ge noodzaakt om met rubberboten de omgeving af te dreggen, en inder daad kreeg men na een uur de mijn aan de draad. Een duiker bevestig de daarna de springlading aan de mijn, die daarna tot ontploffing weid gebracht. De mijn is van het z.g. GG-type, een grote Duitse grondmijn, die ook tijdens de oor log gebruikt werd bij aanvallen op Londen. Zij werden destijds met parachutes naar beneden gelaten. In de mijn bevond zich 750 kilo gram springstof, terwijl 18 kilo gram springstof door de duikers werd aangebracht. Er ontstond een enorme explosie en men zag op verre afstand een waterzuil van meer dan vijftig me ter, De loodsdienst had de „Mars diep" gealarmeerd, dat zich ook el ders nog een mijn zou bevinden. Men heeft evenwel ter plaatse een onderzoek ingesteld, doch van een mijn bleek hier geen sprake te zijn. De scheepvaart op de Eems is thans in de volle vaargeul weer vrijgegeven. De „Marsdiep" is van nacht naar Rotterdam gevaren om daar gedemagnetiseerd te worden. Dinsdagavond is op de rijks straatweg Amsterdam-Den Haag nabij Schiphol een auto, waarin een reclameadviseur was geze ten, door tot nog toe onbekende oorzaak tegen de leuning van de brug ter plaatse opgereden. De wagen vloog vrijwel onmiddellijk na de botsing in brand. Tot het geluk van de bestuurder pas seerde juist een andere wagen. De bestuurder van deze laatste stopte onmiddellijk en slaagde er in de reclameadviseur, die 'n hersenschudding had opgelopen, uit de brandende wagen te trek ken. Hij werd naar het zieken- huiste Amsterdam overgebracht VOOR 30.000 GESTOLEN Dinsdagavond tussen 10 en 11 uur hebben inbrekers kans ge zien uit een woonhuis te Am sterdam voor een waarde van 30.000 aan sieraden en diaman ten te stelen. De familie het huis wordt bewoond door een diamanthan delaar en zijn gezin was tegen half tien uitgegaan en kwam om ruim elf uur weer naar huis. Deuren en ramen waren goed gesloten, volgens de te genover de politie afgelegde ver klaringen, maar desondanks zijn één of meer inbrekers hoe? is voor de politie nog een raadsel het huis binnenge drongen. Een kast, waarin drie kistjes met sieraden en diaman ten stonden, werd opengebro ken. Maar andere waardevolle zaken, zoals bontjassen en ta felzilver, worden niet vermist. Het bleek de ongewenste gastendezer dagen gearresteerd de 30- uitsluitend om de sieraden te jarige Belg D. Deze is in 1950 te VRIJDAG 15 FEBR. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 deen te zijn. De politie tast in het duister. NEDERLANDS SCIIIP AAN DE GROND. Het Nederlandse motorschip „Setas" is bij Nyborg (Denemar ken) aan de grond gelopen. Het schip was met een lading suiker van Nakskou (Den.) op weg naar Noorwegen. De „Setas" wilde in Nyborg bunkeren. De „Setas" meet 199 ton en is eigendom van de rederij N.V. Ca- rebelca te Groningen. TRAGISCH. Maandag onderging het gezin van R. Oosterhof te Hoogersmil- de uitbreiding. De vader begar zich in de loop van de dag naar ■iet gemeentehuis om aangifte te doen. Daarna is hij naar Diever- brug gefietst om zijn aldaar woonachtige familie kennis te geven van de geboorte van zijn zevende kind. O. is die avond evenwel niet in zijn woning teruggekeerd en ook Dinsdag arriveerde hij niet, zo dat de familie in hevige onge rustheid verkeerde. Men is toen gaan zoeken met het resultaat, dat het stoffelijk overschot nabij Dieverbrug werd gevonden in de Drentse Hoofdvaart. Het slacht offer is op de terugreis naar zijn huis te water geraakt en ver dronken. NEDERLANDERS GAAN IN BRAZILIë BAGGEREN. Een Nederlandse baggervloot van 26 schepen zal binnenkort naar Brazilië vertrekken. Het Zwolse aannemersbedrijf R. Bol- tje en Zn heeft met de Brazi liaanse regering een contract ge floten tot uitvoering van een reeks havenprojecten. Alle sche pen van dit bedrijf (o-a. twee baggermolens, drie zuigers, drie leepboten, twaalf bakken en drie drijvende bokken) zullen tussen 10 Mei en 20 Augustus in acht transporten naar Zuid-Ame- rika worden verscheept. Dit zee- leepwerk geschiedt door een Nederlandse firma. Voor zover thans is na te gaan, zal het graven van nieuwe en het uitbaggeren van reeds bestaande havens drie jaar vergen. De 100 Nederlandse baggeraars, die de werken uitvoeren, zullen gedu rende deze periode in Brazilië blijven. Er worden aan boord van de schepen speciale hutten gebouwd met ijskast, douche en radio. Bovendien zijn ze „air conditioned". De elf havens, wel ke reeds op het werkschema staan (o.a. Belem, Fortaleza, Na- tal) en de begroting van onge veer tweehonderd mililoen cru zeiro's (ongeveer veertig millioen gulden) zijn een begin. Na deze reeks havenwerken zullen nog andere projecten volgen. De ani mo om deze reis mee te maken, blijkt groot, wamt het Zwolse be drijf ontving reeds 600 brieven met aanmeldingen. Gent bij verstek veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens uitgiftë van vaise bankbiljetten. Hij zai worden overgegeven aan de Belgische justitie, die om zijn uitlevering heeft verzocht. ONTPLOFFING BIJ PGLYNORM. Eén van de vier hallen van het Polynorm-bedrijf in Eunschoten is Woensdagmorgen om kwart vóór zes voor het grootste deel vernield door een ontploffing /an een moffeloven, waarop een brand volgde. In dit bedrijf wor den de onderdelen vervaardigd voor montagebouw. De explosie, die tot ver in de omtrek werd gehoord, vernielde vrijwel alle ruiten van de hal en een gedeelte /an het dak en de muren werden weggeslagen. De brand, die be gon in bakken met zeer brand bare verf sloeg ook over op een aboratorium, dat zich midden loven de hal bevindt. De be drijfsbrandweer, later geassis- eerd door de brandweer uit Bun- clioten, slaagden er in het vuur n ongeveer anderhalf uur te be- Iwingen. Acht arbeiders, die in de had bij de oven aan het werk waren, werden door de explosie tegen de grond geslagen. Nie mand werd echter gewond. Toen de ontploffing gebeurde bevonden zich 25 arbeiders in de anticorrosie-afdeling. Zij liepen geen letsel op. KIST MET PANTSERVUISTEN IN BOOMGAARD. Bij het planten van jonge vruchtbomen stootte de land bouwer B. te Merselo in de grond op een openstaande houten kist waarin zich 2 pantservuisten be vonden. Het sp.tten werd ie stond gestaakt en deskundige hulp ingeroepen ter verwijdering van de gevaarlijke projectielen. 2 KINDEREN VERDRONKEN. Dinsdagmiddag waren 3 kleu ters van 3 jaar bij de Zwaaikom aan het Wilhelminakanaal fc Tilbu-g aan het spelen, t.w. de tweelingbroertjes J. en A. van Zijl en het driejarige meisje Slly Meijer. Eén van de kinderen ge raakte te water on oen tweede, dat een poging deed om te hel pen, eveneens. Het tweeling broertje van Ad-ie van Zij] liep naar de ouderlijke woning en ver telde van het ongeluk. De onmid dellijk gewaarschuwde politie begon, bijgestaan -foor de brug wachter, met dreggen, doch zon der resultaat. Laat in de avond, ontdekte de bewoner van het botenhuis een drijvend lichaam pje. Hij roeide er naar toe en haalde het stoffelijk overschot op van Elly Meijer. Van 't jonge tje Adrie van Zij] had men tot Woensdagmiddag nog geen spoor ontdekt. Het dreggen duurt voort. DE MAAS ZAKT LANGZAAM. Sinds Woensdagmorgen 8.00 uur is de Maas 5 cm gezakt. Bij de stuw te Borghaven is de stand 44.67 meter A.P. De belemmering van de soheep- vaart bij Maastricht kon nog niet worden opgeheven. Gram.8.50 Voor de vrouw; 9.001 BELGISCHE VALSE MUNTER GEARRESTEERD. In een Amsterdams hotelletje, hij zat ondergedoken, is Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding 10.20 Schoolradio; 10.50 Orgel 11.10 Voordracht; 11.30 Piano 12.00 Orkest; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Dansmuziek; 14.00 Voor de vrouw14.20 Lich te muziek; 15.15 Voordracht; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kin deren; 17.00 Koorzang; 17.20 Causerie18.00 Nws.; 18.15 Feli citaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Koor; 19.15 Prijzenpruatje; 19.30 Berichten; 19.40 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespre king; 20.10 Gram.; 20.30 Bene lux; 20.40 Causerie; 21.00 Gram.; 21.30 Het hangt aan de muur en tikt21.50 Buitenl. overz.; 22.05 Orkest; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Causerie; 23.30 Orgel. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Schoolradio; 10.05 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Orkest; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Ork.: 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Ork.; 13.45 Voor de \rouw; 14.00 Voor de school; 14.20 Gram.; 15.53 Piano16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17:15 Koor; 17.35 Piano; 18.00 Nieuws; 18.15 Causerie; 18.22 Lichte muziek; 18.40 De uitkijkpost; 18.50 Zang; 19.05 Causerie; 19.15 Regerings uitzending; 19.35 Ork.; 19.52 Ac tualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 20.15 Orkest; 20.55 Brato. halfuur; 21.25 Orgel; 21.50 Klankbeeld; 22.10 Lichte muziek -, 22.35 Gram.; 22.45 Cau serie; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.35 Am-usementsmuz. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Niéuws; 13.15 Orgel- 14.00 Voor de school; 17.00 Nieuws; 17.10 De wereld der muziek- 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.: 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Actualiteiten19.50 Cause rie: 20.00 Orkest: 20.45 Kunst; 21.40 Gram; 22.00 Nws.; 22.15 oaüserie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. waar HOEK. Geboorten: 5 Jan. Meeuwis, z. van Maarten de Putter en Maria van Mourik. 19 Jan. Hendrika Neeltje, d. van Thomas Meertens en Hendrika den Boer. 25 Jan. Frangois Jan, z. van Jacobus F. Stoffels en Magdalena de Braai. 26 Jan. Maatje Catharina, d. van Joost Neels en Maria de Pooter. Overlijden. 2 Jan. Adriaan Bol- leman, 76 j., z. van Nicolaas en Cornelia Hamelink. 5 Jan. Pieter Jacobus Meertens, 79 j., weduwn. van Cornelia F. de Pauw. 20 Jan. Catharina Janna de Blaeij, 62 j., wed. van Daniël Meeusen. Mijnhardt's Grieppoeder* Doos 47 ct Gistermiddag vergaderde alhier in hotel „Het Gulden Vlies" boven genoemde afdeling onder presidium van de heer W. Koster Jz. Na de leden op deze eerste ver gadering in 1952 een voorspoedig jaar te hebben toegewenst, gaf de voorzitter een kort jaaroverzicht waarin hij wees op het gestadi stijgend ledental, waardoor de afc Axel een der grootste is van de Z.L.M. De bestuurswerkzaamheden waren talrijk en er werd o.m. me dewerking verleend aan de jaar markt en Paasveemarkt. Hij wekte de veehouders op deze markten krachtig te steunen. Spr. memoreerde de oprichting van de landbouwhuishoudschool, die een zegen is voor de gehele streek. De Rijks-Dien9t voor de Uitvoering van Werken (D.U.W.) is in haar huidige vorm op de ar beidsmarkt de concurrent gewor den voor alle vrije bedrijven. De in Juli a.s. in te voeren wachtgeld- en werkloosheidsverzekering zal er toe leiden, dat de arbeider het los dienstverband zal ambiëren. Tenzij nog door de landbouw nodig geoor deelde wijzigingen worden aange- orach t, zal de invoering van een en ander een ramp voor de landbouw worden. Besprekingen werden gevoerd over de vergoeding van geleden xorlogs- en bezettingsschaden, als- >ok over de electrificatie van de i.g. onrendabele gebieden en de aanleg van waterleiding op de andbouwbedrijven. Overleg werd ;epleegd met de Ned. Spoorwegen n verband met de onkruidbestrij- ling op de spoorbanen en met be rokken instanties over de veront- einiging van de polderwaterleidin- ;en door de vlasindustrie te Koe- zacht. Ook de autoverzekering is n studie geweest. Spr. wees op de a.s. Algemene -lomervergadering der Z.L.M. met le daaraan verbonden landbouw tentoonstelling en rijtoer, die dit jaar in de Kring Axel zal worden gehouden en bracht in dit verband dank aan de zusterafdelingen te /.aamslag, Terneuzen en Hoek, die hieraan hun volle medewerking verlenen. Ondanks de minder goede voor uitzichten is het oogstjaar 1951 nog meegevallen. Spr. liet hierop de op brengsten der verschillende gewas sen de revue passeren. Wat het algemeen landbouwbe- 'eid van de regering aangaat, wees ;pr. op het feit, dat men hierover eder jaar opnieuw in het onzekere verkeert. Thans heeft zij zoals be kend de gewassen in drie groepen verdeeld, de eerste twee groepen met een prijsregeling en de laatste groep vrijgelaten. Hiernaar zal de andbouwer terdege rekening hou- ien teneinde zijn bedrijfsresultaten zo gunstig mogelijk te doen zijn. Dok op bedrijfsorganisatorisch ge iled staan ingrijpende zaken te wachten. Reeds is de wet op de mbliekrechtelijke bedrijfsorganisa tie werkelijkheid geworden en is men het eens geworden een ont werp van algemene maatregel van oestuur voor de oprichting van het Landbouwschap. Onze bedrijfstak 'al spoed moeten betrachten opdat 1e delegatie van bevoegdheden aan het Landbouwschap zo groot mo gelijk zal zfjn. te geven, dat de Z.L.M. en ook het afdelingsbestuur op de bres zal staan om de belangen der leden krachtig te behartigen. Na deze jaarrede van de voorzit ter gaf de seer.-penningm., de heer Iz. de Feijter, zjjn financieel vér slag. De ontvangsten bedroegen met inbegrip van een batig saldo van 1950 3082,89 en de uitgaven f 2931, zodat er een batig saldo was van 151,89. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. B. van Hoeve herkozen. Als bestuursleden van de kring Axel werden herkozen de heren W. Koster Jz. en Adr. Scheele, en als hun plaatsvervangers de heren W. L. den Hamer en Iz. de Feijter Wz. Ook de verkiezing van een drie tal afgevaardigden naar de Z.L.M.- vergaderingen verliep vlot. Bij ac clamatie werden hiertoe herbe noemd de heren Iz. de Fejjter-de Mul, W. den Hamer en Adr. Scheele. Z.h.s. werd de contributie voor 1952 voor de afd. Axel op 2 be paald en als volgend punt het sala ris van de secr.-penningm. voor '52 wederom op 40 vastgesteld. Bij monde van de heer J. K. de Putter Jz. werd namens de voorl. vraagpunten-commissie rapport uitgebracht. Hierna gaf de voorzitter het woord aan de alg. secretaris, mr J. F. G. Schlingemann, die tal van ac tuele kwesties ter sprake bracht in net licht van de wereldsituatie. Zo o.m. de mogelijk in 1953 een drei- end karakter aannemende in krimping van de veestapel. Spr. ge loofde echter dat men veeleer zijn heil zal zoeken in opvoering der veevoederproductie en wees op de reeds verlaagde subsidie op geïm porteerde veevoederproducten. Hij adviseerde met het oog op de huidi ge toestand het vormen van reser ves. Verder werd de gevolgde prij zenpolitiek behandeld, alsmede on ze situatie bij de Europ. beialings- unie, die momenteel t.o.v. Neder land enigszins gunstiger is gewor den. Spr. kwam tot de slotsom dat de Nederlandse landbouw, een j ede- lijke bestaanszekerheid verkiest, en besloot met te wijzen up de schijn welvaart waaronder Wij hier in een arm land voortleven. In Duitsland werkt men hard en zonodig des nachts met schijnwerpers. Men zal hier nog menige veeg uit de pan te incasseren krijgen als men niét so berder gaat leven en pér Neder lander meer gaat produceren. De voorzitter dankte de heer Schlingemann, waarop nog enkele vragen werden beantwoo/d. Tenslotte hield de heer ir P. R. Bouman een lezing over: „Bouw plan en vruchtopvolging". Deze spreker wees op het verschil van thans met 100 jaar terug, waarom trent hij over gegevens beschikte. In hoofdzaak werd de Z. VI. bodem toen benut voor tarwe, gerst en grasland, 10 proc. bleef braak. Na de meekrap en koolzaad kwamen toen successievelijk erwten en aardappels, na I860 ook voederge wassen als rode klaver, etc., maa omstreeks 1900 werden in hoofd zaak tarwe, gerst en suikerbiete verbouwd. Vanaf toen werd me enige wisseling door allerlei om standigheden en veel bietenver - bouw in de periode 19201930 des Spr. besloot met de verzekering ondanks deze verhouding gehand- met een verrukkelijke Zaanse Koek Zie Uw voordeel... en profiteer! Van Vrijdag 15 Februari t/m Donderdag 21 Februari a.s. Albert Yerpakte k*">liteTt haafd, met op de 4e plaats aardap pelen, stambonen en erwten. De ervaring heeft bewezen, dat Noord Zeeland kan wijzen op een meer intensieve, het Zuiden, dus Z. Vlaanderen, op een meer extensie ve bewerking van bodem en pro duct kan bogen. In W. Z. Vlaande ren heeft men 1 arbeider op 13 ha, in O. Z. VI. 1 op 9% ha en in Nrd Beveland 1 op 6 ha. Spr. behandel de in dit verband de mechanisatie en legde tenslotte nadruk op het feit dat Z. Vlaanderen met andere streken zal dienen te concurreren, hetgeen met de hulp en inschake ling van coöperatie en handel mo ge lukken. Hierna kwam hij tot een gede tailleerde bespreking van een bouwplan aan de hand van een schema van een W. Zeeuws-Vlaams landbouwbedrijf, waarbij hij de on rust in het maatschappelijk leven een „mallemolen" noemde. Ter be reiking van bedrfjfsrust en het hoogst mogelijke rendement op een sociaal en economisch verantwoor de wijze gaf hij de nodige richtlij nen in deze aan. Spr. heeft het voorrecht een 20-tal bedrijven on der zijn dagelijkse controle te heb ben. Een goed bouwplan moet o.m. gelegenheid geven tot groenbemes- tipg en vruchtbaarheid. Hij onder- vopd-altijd dat .zij, die de meeste zorg aan de bodem en daarmede aan de vruchtbaarheid besteden, de beste opbrengsten hebben. Het veelbesproken ijzeren bouw plan aanvaardde spr. slechts me' groot voorbehoud en hij verkoo in de lijn van het hierbesprokei voorbeeld een rustiger manier me een gerichte vruchtopvolging. Een langdurige gedachtenwisse ling volgde hierop, waarna de voor zitter ook deze spreker zijn danl bracht, waarop deze welgeslaagde vergadering werd gesloten. Zweeds hoteleigenaar slachtoffer. het Naar een artikel in het Ame- ikaanse tijdschrift „Look" ueldt, heeft Amerika thans killer submarines" (vernieti- ingsduikboten) voor 't bestrij- len van andere duikboten. Volgens het artikel heeft ka pitein Earl T. Hydeman, leider an de nieuwe „killer-sub"- ;roep gezegd, dat deze nieuwe methode mogelijk een belang- ijke ontwikkeling in de marine- .eschiedenis zal blijken. In geval van oorlog met de low jet-Unie zouden deze nieuwe mderzeeërs in alle nauwe zee- vegen kunnen opereren, welke Philippijnen", loor Sowjet-duikboten gepas- Helfrich. seerd moesten worden voor het uitvoeren van aanvallen elders. Een grappige" Zweed heeft dezer dagen de eigenaar van een der duurt)je hotels in Heis ing - borg een lelijke poets gebakken. De man wilde op „waardige" wijze zijn 50-ste verjaardag te midden van zijn uitgebreide vriendenkring vieren. Maar er icas geen geld. Er werd even- teel geen nood geklaagd. De a.s. jarige zond een vriend in keuri ge kledij met een dure auto naar het eveneens dure strand- hotel in Helsingborg. De afge zant vertelde de hoteleigenaar, dat hem was opgedragen het beste hotel in Helsingborg af te huren voor een partij, die een kamerheer van de koning in verband met een jubileum zou geven. De hoteleigenaar, verrast door deze koninklijke klandizie, riep onmiddellijk extra personeel op en sloeg in de toijnkelder een extra voorraad van de beste toij- nen top. Vorige week werd het feest gehouden. De jarige in statie- getoaad, begroette 108 van zijn In een vraaggesprek met het weekblad „The U S News and World Report" heeft de luit.- aamiraal b. d. C. E. L. Helfrich verklaard, dat, indien Indonesië ooit het beheer over Nederlands- Nw.-Guinea zou krijgen, „ook dit gebied een strategisch vacuum in het Z. W.-deel van de Stille Oceaan zal worden, evenals dit in geheel Indonesië thans reeds het -geval is". Hij voegde hieraan toe: „Nw.- Guinea zal van enorm belang zijn indien de Nederlanders daar met hun militairen, mari ne en luchtmacht, blijven, wan neer de rest van Indonesië com munistisch wordt. Het gebied zal echter geen waarde hebben, indien Sukamo daar de macht krijgt, het tot een strategisch vacuum maakt en een chaos schept tussen Australië en de aldus de heer beste vrienden en kennissen, liet hen eten en drinken, zovéél ze wilden en dansen op Jconink- lijke" muziek. Kellners renden af en aan om het de gulzige gas ten zoveel mogelijk naar de zin te maken. Het feest duurde voort tot ver na het middernachtelijk uur. Het aantal klanten van bacchus, dat na afloop naar huis moest worden gébracht, was niet gering. Niet gering zoas ook de reke ning die de hoteleigenaar na het feest had opgesteld. Hij was juist van plan de rekening naar het hof te sturen, toen de post hem een ,Jcon nklijke" brief be zorgde. Tenminste op het cou vert stond het koninklijke wa pengetekend. De hotel eigenaar spoedde zich na het lezen van de brief onmiddellijk naar de politie en vertélde daar van de ,jkamerheer des ko- nings", die hem zo juist had ge schreven dat het hele feest als grap uxis bedoeld. Ik héb een onvergetelijke 50ste verjaardag gehad", schreef de rare sinjeur Zo denkt de politie er ook over, vxint zij is van me ning dat op deze misplaatste rv"" or— o-nij-r 'eteliike celstraf moet volgen. De pseudo-kamer- heer heeft zich inmiddels bij de politie gemeld en is onder ar rest gesteld. PugMalone en Berry kwamen,schouwspei der dalende mensen door hun geringer gewicht, het en beren. laatst neer >Daar komt wat naar bene_ Zij deden zich ook minder den, Toe", zei een der oppassers pijn en konden sneller de toe- j tot zijn collega, stand overzien. ..Dat zoiets nou juist in de Spoed.® bleek dat de plaats schafttijd moet gebeuren", ant- waar het gezelschap gedaald wcordde Joe korzelif was, de dierentuin van het na-1 Fet nrisdadwe burige stadje Peppercorn was. Oppassers van de dierentuin In Karlsruhe is vernomen, dat verleden week een voorgenomen aanslag op het W.-Duitse fede rale constitutionele gerechtshof hartelijk is ontdekt. 7 Februari ontdekte de politie in de hall'van het ge- waren getuige van het vreemde passer, schudde hem de hand en zei; „Wij komen u enkele prach- bouw een pakket met ontplof- tige beren brengen voor de tuin, fingsstoflen, dat onmiddellijk De wervelstorm heeft de reis onschadelijk is gemaakt. Er is enigszins bespoedigdgen onderzoek ingesteld, doch „Da n.z-u-welzei de oppas- zonder resultaat, ser en hij haastte zich met zijn Het federaal hof onderzoekt Maione werkte al weör *'r7öï verdoofde oom op het ogenblik een klacht van Met een vriendenhcp riirL.u en B?ri? 0111 hen achter cie "e regering tegen de communis- krijgen. noNJtische en de neo-nationaal-so- naar de op-l 1 cialistische partij. brein van Pug wandelde Mal-one GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Rijsoord (ge meente Ridderkerk) Ds J. J. Ritsema te Zaamslag. Wanordelijkheden bij Renault- fabrieken. Het onder communistische leiding staande Franse vakver bond der C.G.T. had voor Dins dag een 2 4-uurs-proteststaking uitgeschreven, omdat de'rege ring een politieke demonstratie verboden had, waarmede de communisten relletjes, die; op 12 Februari 1934 plaats vonden, wilden herdenken. Verreweg het a irv vviAucii verreweg net beiders staakte evenwel niet. De persattaché van de Egyp- Volgens de niet-communistische tische ambassade' te Washing- vakverenigingen, was de sta king „een algehele mislukking". In de omgeving van de reus achtige Renault-fabrieken te Parijs wierpen de stakers!barri caden op. Politie en republikein se garde werden bij het sléchten hiervan met zware voorwerpen bekogeld, die vanaf het dak en uit de ramen van de fabriek raagd, omdat zijn vrouw niet werden geworpen. 12 Politie- reizen kon. Dit uitstel was niet1 mannen en gardeleden werden verleend. Zijn salaris was na 15 hierbij ernstig gewond Het aan- Januari ingehouden. Hij voegde tal srewonde stakers is onbekend, er aan toe, dat zijn terugroeping 54 Personen werden gearresteerd- een gevolg was van critiek, die en andere wanordelijkheden: hij had uitgeoefend op de poli- hebben Dinsdag niet plaats ee- tiek van de ambassade. vonden ton Nassef heeft op een pers conferentie verklaard de Ame rikaanse regering om asyl te willen vragen. Hij beklaagde zich er over door de Egyptische regering „onmen selijk te zijn behandeld". Hij was naar Cairo teruggeroepen doch had tot Juni uitstel ge-

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3