Benclux-congrcs voor ruimtelijke ordening Engelands nieuwe Koningin Italië zegt vredesverdrag met Sowjet-Unie op Raad van Vakcentralen wendt zich tot Regering Publicatie der memoires van Westerling Egypte Onrust over stijgende werkloosheid MAANDAG 11 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1957. De kapper met het aparte cachet^ Het bezoek van de Koningin aan Amerika PRINSES ELIZABETH REEDS VOORBEREID OP NIEUWE TAAK. Zwaar drukt het leed op de schouders van Eliza beth Alexandra Mary, hertogin van Edinburgh, kroonprinses van Engeland. Zij is geroepen de troon te bestijgen, terwijl zij haar tranen nauwelijks meester is. Zij zal de belangrijkste staatsstukken moeten doornemen, terwijl zij zich het liefst ver van elk ceremonieel zou willen ver enigen met haar alleengebleven moeder, koningin Elisabeth. De Hofrouw in Engeland - HOOGWATER. WEERSVERWACHTING. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nèi 5 uur: 2073 Gironummer 38150 IVbonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 eeat; iedere regel m^er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. In Delft is Zaterdag in liet Prinsenhof een Benelux-congres over ruimtelijke ordening gehou- den. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting, mr dr J. in 't Veld, sprak de openingsrede utt. Hij verwelkomde zijn ambtge noten uit België en Luxemburg; de gezant van Luxemburg, de ambassaderaad als vertegenwoor diger van de ambassadeur van België, de secretaris van de Bel gisch-Nederlands-Luxemburgse tolunie en verdere autoriteiten. Voor deze samenkomst, aldus de minister, hebben wij gemeend niet beter te kunnen doen dan deze historische plaats te kiezen: een gebouw uit de middeleeuwen, een der vele historische monu menten van de oude stad Delft, «Se in later tijden als zetel van de technische hogeschool tevens de bakermat werd van de stede- bouw, eerst in engere, later in ruimere zin, welke wij thans ruimtelijke ordening plegen te noemen. Hoewel onze drie landen op het eerste gezicht grote verschillen vertonen, aldus spr., hebben zij bij nadere beschouwing toch ook veel gemeenschappelijks. Een belangrijk punt is b.v. de bevol kingsdichtheid en het daarmee samenhangende intensieve ge bruik van de bodem. Verder wees spr. op de overeenkomst in klimaat en op de ondernemings zin, waardoor de bewoners van de drie landen worden geken merkt. Wat wonder dat tal van vraagstukken van ruimtelijke or dening in de drie landen verwant schap tonen en dat de behoefte gevoeld wordt te speuren naar de eenvormigheid in de beginselen, die aan de ruimtelijke ordening ten grondslag liggen, zomede in de methoden van onderzoek, ten einde overeenstemming in de pla nologische maatregelen te ver wezenlijken waar zulks bereik bar geacht kan worden. Als punten, die voor behande ling in aanmerking kunnen ko men, kan volgens de minister ge dacht worden aan onderzoek methoden, prognosemethoden, het basismateriaal, karterings- wijze en -weergave, bodemonder zoek, terwijl de vruchten van het werk der commissie, die zich met de statistiek bezig houdt, zeker ook van belang kunnen zijn. Voorts is met betrekking tot meer concrete problemen in eer ste aanleg te denken aan: de ont wikkeling van de recreatiemoge lijkheden, waarbij gebruik ge bruik gemaakt kan worden van hetgeen reeds verricht wordt in het gemeenschappelijk overleg aangaande het toerisme; gemeen schappelijk gebruik van terreinen voor militaire oefeningen; een betere ontwikkeling van grens gebieden, waarbij wellicht ook de verkeersverbindingen van belang zullen blijken te zijn en dus ho pelijk mede van het werk der des betreffende commissies van de Belgisch-N ederlands-Luxembur g- se tolunie kan geprofiteerd wor den; overleg omtrent de aanwij zing van natuurgebieden, die voor bescherming in aanmerking i zigzijn met de huisvesting van de i ten. J» ITn^Jnnn /In Kmll komen. Onze dicht opeenwonende bevol king, zo ging spr. verder, heeft groeiende behoefte aan recreatie in haar vrije tijd. En nu vullen onze drie landen elkander in zo menig opzicht zo goed aan: ber gen en bossen in Luxemburg en een groot deel van België; meren, kanalen en brede wateren met wijde polders en duinen met lange brede stranden in Neder land. Slechts een gevaar dreigt: steeds verder gaande aantasting der recreatieve waarde van deze gezegende streken door de toe nemende intensiteit van het grondgebruik, indien ook niet zo veel mogelijk met het behoud en het vergroten der recreatie mogelijkheden rekening wordt gehouden. Ook de ontwikkeling der grens gebieden is een onderwerp, dat spr. zeer de moeite waard lijkt. Het heeft hem getroffen, dat de gebieden ter weerszijden van de Nederlands-Belgische grens een leeg aspect bieden, te verklaren alleen uit de omstandigheid, dat daar een grens loopt, die een na tuurlijke ontwikkeling in de weg staat. Belgische minister spreekt. Voorts sprak ook de heer O. Behogne, minister van Publieke Werken van België. Aan zijn rede ontlenen wij het volgende: Als er één gebied is, waarop de in de organisatie der V.N. ge groepeerde landen alle mogelijk heden en kansen hebben tot sa menwerking en verstandhouding, dan is het ongetwijfeld stede- bouw. Men hoort dikwijls in de internationale congressen verkla ren dat deze landen in dit opzicht in twee groepen kunnen worden verdeeld: die, waar de problemen van de bestemming van de grond en de huisvestingsvraagstukken reeds een begin van oplossing hebben gekregen en die, waar de economische en sociale ontwikke ling nog onvoldoende is. Noch tans is dit onderscheid niet zó uitgesproken als op het eerste zicht schijnt. Men is het er over eens dat er in de niet voldoende ontwikkelde gebieden van de wereld een wer kelijk tekort aan woningen be staat, hetwelk dient aangevuld. In die gebieden ontbreken zelfs de onontbeerlijke dingen, hetgeen veel physisch lijden medebrengt en een der oorzaken is, die het leven van de mens op een lager peil houden. Maar als de andere landen, waar de beschaving meer gevorderd is, zich de vraag stel len hoever zij staan en de inven taris opmaken van hun middelen, zijn zij verplicht te bekennen dat op gebied van huisvesting, waar aan de bestemming van de bodem richting geeft, nog veel vooruit' gang te maken valt. Zeker, nie mand slaapt nog onder de blote hemel. Maar hoeveel mensen zijn er niet, die te kleine, ongezonde en onvoldoend uitgeruste wonin gen moeten betrekken? Zij heb ben het beschavingspeil, waarop zij terecht trots mogen gaan, in een te vlug tempo bereikt om de nodige tjjd te laten voor het be werkende klasse. Vandaar de krotwoningen; vandaar de mijn- werkerswijken, gedompeld in het stof der kolenmijnen en fabrie ken; vandaar ook de ongelooflij ke mensenconcentraties, die in onze agglomeraties aanwezig zijn. Aldus zijn alle landen van de wereld, of zij aan de spits van de economische vooruitgang staan of achteraan hinken, voor het zelfde vraagstuk gesteld: hun in woners een aan de behoeften aan gepaste huisvesting bezorgen. Hier'geldt het een kwalitatief vraagstuk, elders is het kwanti tatief. SomS gaat het om de beide aspecten tezamen, maai- overal is het zaak de mens te plaatsen in een omgeving, waar hij niet meer wordt overrompeld door een onoverkomelijk gevoel van verval, en waar hij en zijn gezin in de beste voorwaarden van waardigheid en moraliteit kan opvoeden. Ongetwijfeld heeft dit ernstige vraagstuk reeds de zorg volle aandacht van de internatio nale organisaties gehad. Luxemburgse minister aan het woord. Minister V. Bodson uit Luxem burg begon zijn rede met er aan te herinneren hoe na de bevrij ding in 1945 een programma voor de wederopbouw in Luxemburg werd opgesteld. De verwoeste ge bieden omvatten 94 gemeenten met 249 agglomeraties. Op de 62.000 huizen waren er 18.000 ver woest. Daarbij viel schade te her stellen aan openbare gebouwen, spoorwegen, spoorbruggen, we gen, aan telefooninstallaties enz. enz. Ook was grote schade toege bracht aan landerijen, wijngaar den en bossen. De regering zag het als haar taak de getroffenen weer onderdak te verschaffen op de plaats waar zij altijd gewoond hadden en daarbij de oude toe stand te herstellen. Bij dit alles werd zorg gedragen, dat men enerzijds niet de grenzen der ma teriële mogelijkheden over schreed en anderzijds de getroffe nen niet in onzekerheid liet wach- Vandaar dat de wederop bouw de voorrang verwierf boven de stedenbouwkunde. Deze we deropbouw is thans vrijwel vol tooid, want op 1 Januari 1952 moesten nog slechts 17 woningen worden herbouwd. Nu deze eer ste taak is voltooid, die de bevol king de levensvreugde heeft her geven, is een gunstig klimaat ge schapen voor het uitgebreid pro gramma, dat onze drie landen zich voorstellen ten uitvoer te brengen. Ik twijfel er niet aan, aldus spr., of de studiecommissie voor stedenbouwkunde en ruim telijke ordening zal plannen ma ken die onze regeringen met geestdrift zullen onderschrijven. De minister eindigde zijn toe spraak met de mededeling, dat hij binnenkort een wetsontwerp zou indienen, behelzende de instelling in Luxemburg van een raad van beheer voor stedenbouwkunde onder de vorm van een directo- raal-generaal en ressorterende onder het ministerie van Open bare Werken. Na de rede van de Luxemburg se minister volgde de onderteke ning van het protocol, waarvan de tekst als volgt luidt: De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting in Nederland, de minister van Openbare Wer ken van België, de minister van Openbare Werken en Justitie van het Groothertogdom Luxemburg, overwegende dat het voor de uit breiding van de betrekkingen tus sen de drie betrokken staten nuttig is een zekere eenvormig heid in de beginselen, die aan de ruimtelijke ordening ten grond slag liggen in de methoden van onderzoek voor de ruimtelijke or- denning en overeenstemming in de planologische maatregelen te verwezenlijken. Besluiten: een Belgisch-Neder lands-Luxemburgse studiecom missie voor de ruimtelijke orde ning in te stellen, waarvan het reglement aan dit protocol ge hecht zal zijn. Gedaan te Delft op 9 Februari 1952 in drievoud in de Franse en Nederlandse taal. salons "robert' markt- jg\ brouwerijstr. 9 rerneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar de natuurlijkste dus de mooiste permanent. Koningin Juliana zal tussen haar bezoek aan New York en Washington een bezoek brengen aan Kingston, zo heeft de Neder landse consul-generaal te New York, Mr. J. A. G- baron De Vos van Steenwijk, bekend gemaakt- Dit bezoek zal op 5 April wor den gebracht tijdens het week einde, dat de Koningin als gast Ieder welingelicht mens weet, i weten, dat een koning het zwaarste be-j Elke verschijning in het open- roep vervult, dat denkbaar is, en baar vergt veel van een staats- tevens het gevaarlijkste. Overdag hoofd. Koning George heeft als de officiële gevolg van zijn ziekte sinds 1948 achtervolgen hem "mevrouw" F^anore^RooseveU ambtsbezigheden, de ontvangst een aantal malen verstek moeten bij mevrouw Eleanore Roosevelt buitenlandse dipi0maten, een .laten gaan, omdat hij met bij audiëntie-uur, het doornemen van machte zou zijn geweest met de de belangrijkste gebeurtenissen energie van dat ogenblik 40 han der internationale politiek, de den per uur te drukken, voort door te brengen te Hyde hoopt Park. Kingston herdenkt zijn drie honderdjarig bestaan. Het werd in 1652 door Hollanders gesticht, die de plaats Wiltwyck noemden. Men verwacht, dat Koningin Juliana een officieuze rede te Kingston zal houden. plechtigheden in den lande, en 's avonds wijdt hij zich nog aan de geheime stukken en de uitvoe rige correspondentie, waar zijn secretarissen niet direct raad mee De Italiaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Toviani heeft Vrijdag bij de Russische ambassadeur te Rome een pro test ingediend tegen de houding van de Sowjet-Unie in de V.N. ten opzichte van Italië en ver klaard, dat de Italiaanse regering de clausules van het Italiaanse vredesverdrag, die betrekking hebben op de verplichtingen ten aanzien van de Sowjet-Unie, ais nietig beschouwt. De nota waarin de Italiaanse regering het vredesverdrag met de Sowjet-Unie opzegt is uitvoe rig, aldus is van welingelichte zijde vernomen. Zij weerlegt De Indonesische ambassa deur te Brussel protesteert tegen de publicatie. Het Katholieke blad „Het Volk" geeft in haar uitgave van Zater dag het bericht weer van het In donesische blad „Abadi", volgens hetwelk „het ministerie van Bui tenlandse Zaken te Djakarta zich in verbinding heeft gesteld met de Indonesische ambassadeurs in België en Frankrijk om te voor komen, dat de goede betrekkin gen door de publicaties der me moires van Westerling worden geschaad." Het blad, dat in zijn Zondags uitgave van verleden week voor het eerst eveneens uittreksels uit deze memoires publiceerde, merkt naar aanleiding van dit be richt op, dat de pers in België volkomen vrij is en stappen bij de regering niet kunnen verhinde ren dat een, dagblad van deze vrij heid gebruik maakt De Indonesische ambassadeur te Brussel Ide Anak Agoeng Ge- de Agoeng verklaarde naar aan leiding van deze berichten in „Het Volk" tegenover de correspon dent van het A.N.P. te BrusseL dat hij de persvrijheid in België volkomen erkent. Dit neemt evenwel niet weg, zo onderstreep te hij, dat wij de publicatie van deze memoires, die over zuiver Indonesische zaken gaan en een geheel verkeerd beeld geven van de toestand in Indonesië, in de Belgische pers ten zeerste betreu ren. Het is ons eveneens onbegrij pelijk, dat men deze herinnerin gen, waarin Westerling zelf toe geeft op eigen verantwoordelijk heid vele mensen te hebben om gebracht, heeft willen opnemen. Dergelijke publicaties, zo zeide de Indonesische ambassadeur, zul len de goede verstandhouding tussen België en Indonesië zeker niet bevorderen. In dit verband maakte de heer Anak Agoeng een vergelijking met de uitlatin gen over de Belgische politiek in 1940 door de Franse staatsman Paul Reynaud in zijn boek „Au coeur de la melée", waartegen de Belgische minister van Buiten landse Zaken protesteerde. De zienswijze van de heer Van Zee land delen wij volkomen, omdat bij mutatis mutandis ook voor de publicatie der memoires var Westerling geldt", zo besloot hij. Naar de correspondent van het A.N.P. nog verneemt, zal binnen kort van Indonesische zijde een commentaar op de herinneringen van Westerling verschijnen. De raad van vakcentralen, be staande uit C.N.V., K.A.B. en N.V.V., heeft zich met een brief tot de regering gewend, waarin hij blijk geeft van zyn grote onge. rastheid aangaande de stijging van de werkloosheidscijfers in de laatste maanden. In verschillende bedrijfstak ken, heeft aldus de brief, de werkloosheid een zodanige om vang aangenomen, dat speciale maatregelen vereist zijn. Na een analyse van de ont wikkeling der werkloosheid en de spreiding er van over de ver schillende bedrijfstakken, ver zoekt de raad van vakcentralen de regering de navolgende maat regelen te nemen: 1. Oplossing van de financie ringsmoeilijkheden bij de wo ningbouw. De raad is van me ning, dat de sanering van de be talingsbalans thans zo ver is ge vorderd, dat wegens het niet in voldoende mate functionneren van de kapitaalmarkt de finan ciering van de uitvoering van de kapitaalmarkt de financie ring van de uitvoering van het verhoogde woningbouwprogram ma door het rijk verantwoord moet worden geacht. De raad laat in het midden, of deze fi nanciering door het rijk zal die nen te geschieden uit het te genwaardefonds van de Mar shall-hulp dan wel via voor schotten. In verband met de ontwikkeling van de woning bouw acht de raad het gewenst ten spoedigste de bestudering van het vraagstuk der huren ter hand te nemen. 2. De raad stelt voor een ver snelde uitvoering van de streek plannen ter bestrijding van de werkloosheid voor Z.-West en Oostelijk Groningen, Oostelijk Friesland, Z. O. Drente, N. O. Overijsel, Oostelijk W.-Fries- land en N. O. Brabant en Noor delijk Limburg. De raad verwacht dat de werk gelegenheid ter plaatse reeds direct in belangrijke mate zal kunnen stijgen door 't ter hand nemen van een reeks van open bare werken, terwijl door toene ming van de industrialisatie mogelijkheden in deze gebieden de ontwikkeling van nieuwe be- staansbronnen kan worden ver sneld. 3. De raad vreest dat de bei- perking van de eonsumptiemo- gelijkheden der werknemers, die sedert Maart 1951 is doorge voerd, wel productieve krachten voor militaire doeleinden heeft vrijgemaakt, doch dat tot dus ver van deze krachten in onvol doende mate gebruik is gemaakt wegens het in te traag tempo plaatsen van militaire orders. Indien de deflatoire werking van deze vertraagde ontwikkeling niet spoedig een einde neemt, acht de raad een herziening van de consumptiebeperking nood zakelijk. De raad wenst daarover nade re besprekingen met de regering te voeren om de werkloosheid, die het gevolg is van een te ver gaande consumptiebeperking, in bepaalde bedrijfstakken effec tief te bestrijden. 4. de raad acht activering van de provinciale commissies voor de werkgelegenheid, het co ördinatie college voor openbare werken en de interdepartemen tale commissie voor de werkge legenheid noodzakelijk om zo spoedig mcgelijk te kunnen toe- schikken over een totaal over zicht van de in de provincies aanwezige mogelijkheden voor 'de uitvoering van openbare werken. De raad van vakcentralen ver zoekt de regering de hier ge noemde maatregelen ten spoe digste ten uitvoer te leggen en daarover onverwijld besprekin gen te openen. punt voor punt de argumenten, die in de Russische nota van 28 Januari zijn vervat en waarin de Sowjetrussische regering het verzoek van Italië om herziening van het vredesverdrag van de hand heeft gewezen, zo wordt verklaard. De Italiaanse nota wijst vervol- gens op de „schendingen" van de vredesverdragen door de voor malige Oosteuropese bondgeno ten van Duitsland en tevens op het feit, dat twee derden van de mogendheden, die het Italiaanse vredesverdrag hebben getekend, zich bereid hebben verklaard de politieke, militaire en economi sche clausules er uit te schrap pen. Reuter meldt, dat de Italiaanse regering officieel haar verplich tingen jegens de Sowjet-Unie krachtens het vredesverdrag heeft opgezegd uit protest tegen de herhaalde Russische veto's tegen de toelating van Italië tot de V. N. De Sowjet-Unie heeft verklaard slechts te zullen instemmen met een herziening van het Italiaan se vredesverdrag indien Italië uit „het agressieve Atlantische blok" zou treden. De Italiaanse nota, welke aan de Russische ambassadeur in Rome is overhandigd, noemt het verzet van de Sowjet-Unie tegen de toelating van Italië „onge rechtvaardigd", daar de Sowjet- Unie krachtens het Parijs-ver drag van 10 Februari 1947 had beloofd Italiaanse verzoeken om lidmaatschap van de V. N. te zullen steunen. Bovendien is vol gens de Italiaanse nota de Rus- sische houding in deze kwestie een belediging voor Italië. Volgens artikel 74 van het vre desverdrag moet Italië herstelbe talingen aan de Sowjet-Unie ver richten voor een waarde van 100 millioen dollar gedurende een pe riode van 7 jaar te rekenen van af het van kracht worden van het verdrag (1947). De betalingen zijn ten dele gedekt door de Ita liaanse eigendommen in Roeme nië, Bulgarije en Hongarije. Italiaanse bladen, aldus Reu ter, schrijven dat de Italiaanse activa in genoemde landen reeds door de Russen in beslag geno men zijn. Italië schat de waarde hiervan op ten minste 100 mil lioen dollar. De Russen daaren tegen zeggen, dat zij in totaal 25 tot 30 millioen dollar waard zijn. De Italiaanse bladen kennen aan rte nota de betekenis toe, dat Ita lië zich niet langer durend te glimlachen, i edevoe ringen uit te spreken, anderen te antwoorder! op belangstellende vragen, rondritten te maken en zich desondanks monter en opge wekt te blijven vertonen. En dit werk, deze zware plich ten, zal zijn oudste dochter plot seling moeten overnemen. BEREKEND VOOR HAAR TAAK! Prinses Elizabeth heeft echter de harde leerschool der Britse vorstelyke familie met vrucht doorlopen. Zij bezit de leeftijd Jvan een ervaren vrouw, heeft met goed gevolg de lessen harer tal rijke leermeesters gevolgd en kan in staat worden geacht haar volk met liefde te dienen. In heel Engeland en ook in de dominions wordt Elizabeth op handen gedragen. Zij veroverde reeds in haar jeugd aller harten en boekte haar grootste triomf, toen zij, 16 jaar oud, voor het eersf alleen en in de positie van kroonprinses de Grenadier Guards een parade afnam en de kolonel ontving. Sindsdien heeft zij tal van keren haar vader ver vangen of de koning vertegen woordigd bij officiële gebeurte nissen. Haar kinderen moest zij reeds meermalen aan gouvernantes overlaten. De moeder werd ge roepen in dienst van het vader land. Haar volk en de regering legden reeds meermalen beslag op haar. Dit zal nu nog erger worden. Vrije tijd is voor ko ningin Elizabeth niet meer weg gelegd. Tot 's nachts en in de vacanties toe blijven de dringen de telegrammen en boodschap pen der koninklijke koeriers haar achtervolgen. WIE DAN? Als Elizabeth ooit iets mocht overkomen, volgt haar oudste zoon Charles Philip Arthur haar op en dan krijgt Engeland weer een koning. Nu aanvaardt het Britse Empire de vrouw op de belangrijke troon. Inmiddels weet de nieuwe ko ningin zich terzijde gestaan door een ijverig gemaal,'die zich mede populair wist te maken bij het volk. Prins Philip kan haar wel licht haar taak helpen verlichten, zoals bij ons prins Bernhard tal rijke zorgen van Koningin Julia na's schouders afwentelt. De Egyptische minister van Binnenlandse Zaken heeft Zater dagavond verklaard, dat de Egyptische regering de strijd had aangebonden tegen het commu nisme en de verspreiding ervan in Egypte. De politie had on langs een aantal communisten gearresteerd. Toen hem gevraagd werd of communistische legaties in Egyp te de communistische beweging in Egypte steunden, antwoordde de minister dat een geheim on derzoek naar de recente gebeur tenissen in Cairo dit zou uitwij zen. De minister, die op een pers conferentie sprak, zeide, dat hij de algemene veiligheid van het land „stevig in de hand" had. Aan de campagne van het „merken van huizen" was een eind geko men nadat de politie een aantal Egyptenaren op heterdaad had betrapt. De minister deed een be roep op het volk niet te luisteren naar „dwaze geruchten", die nog steeds verspreid werden. Deze geruchten over zogenaamde rel letjes, branden en moorden wer den verspreid door lieden, die tot dezelfde organisatie behoorden als zij, die na de relletjes op Zo Januari te Cairo waren gearres teerd, aldus de minister. Hij zeide verder, dat de algemene veilig heidsmaatregelen de laatste da gen aanmerkelijk waren ver zacht. De avondklok zou met in gang van 11 Februari de ge boortedag van koning Faroek met twee uur worden bekort. De censuur op berichten naar het buitenland was louter een veilig heidsmaatregel. acht verdere herstelbetalingen te doen. De Lord Chamberlain heeft be kend gemaakt dat het hof tot 31 Mei rouw zal dragen. Op Zondag 1 Juni zal het hof uit de rouw gaan. De hofrouw voor koning Geor ge zal derhalve iets langer dan 16 weken duren, in tegenstelling tot de 6 maanden zware en de daarop volgende drie maanden halve rouw voor zijn vader. Koning Haakon van Noorwegen is met het passagiersschip „Blen. heim" naar Londen vertrokken. Koning Haakon zal de begrafe- verplicht nis van koning George VI bijwo- ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 11 8.04 17.45 18.25 8.20 12 8.03 17.46 19.38 8.32 13 8 01 17.48 20.51 8.42 14 7.59 17.50 22.05 8.52 15 7.57 17.52 23.21 9.02 nen. Kroonprins Olav van Noor wegen zal Donderdag in Londen arriveren. DINSDAG 12 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.49 3.24 4.04 4.14 n.m. 3.11 3.46 4.26 4.36 medegedeeld door het K N.M.l. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Wisselende bewolking met re- gen-, sneeuw- en hagelbuien. Krachtige en tijdens buien nu en dan stormachtige naar N.W. ruimende wind. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen als Zon dag.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1