Binnenlands Nieuws De nieuwe Duitse soldaat Uit de Provincie Wat brengt de Radio? Terry en Berry en „De Eland" DE WERELDRAAD VAN KERKEN De verkiezingen in India Laarzen en helmen van het Hitler-regime verdwijnen N.V.V. telt meer dan 420.000 leden Voorzitter Italiaanse Kamer van Afgevaardigden afgetreden BURGERLIJKE STAND SPORTNIEUWS SCHAATSENRIJDEN. Franse plannen voor de Europese economische samenwerking EGYPTE eerste kaskomkommers AANGEVOERD. n TERNEUZEN. AXEL BIERVLIET. HOOFDPLAAT OOSTBURG Griep?'n Mijnhardije SLUIS. SLUISKIL. HANDEL IN GEBRUIKTE AUTOS. BRIDGE Advertentiën voorheen A. van Osselen, geheel uitgebrand, waarbij een aanzien lijk gedeelte van de was verloren KNAAPJE DOOR GAS GESTIKT. Dinsdag is de 4-jarige Victor ,g „egaan Peul in de ouderlijke woning aan Dg brand werd te tien minuten ie Adrianalaan te Rotterdam oyej. twaalf door voorbijgangers door gasverstikking om het leven ontdekt die de naast het bedrijf T_ WOnende directeur, de heer Th. gekomen. In de gecombineerde keuken-badkamer was een gas slang gebarsten. Doordat wel het kraantje van het gascomfoor, maar niet dat van de buis geslo ten was, kon het gas vrij uitstro men. BLIJDORP KRIJGT EEN PAARTJE JONGE OLIFANTEN. Door middel van een bevriende relatie is het diergaarde „Blij- dorp" gelukt de hand te leggen op een paartje jonge olifantjes. Ze zullen nog vóór het komende seizoen in de diergaarde arri veren. Gisteren werden door de heer C. A. van Beveren te Loosduinen de eerste kaskomkommers aan gevoerd. Het wordt als uniek in de geschiedenis van de tuinbouw aangemerkt, dat op deze datum al de eerste vruchten zijn ge oogst. De Loosduinse groentenveiling verkocht deze eerste komkom mers. Vijf komkommers zullen wor den aangeboden aan H- M. de Koningin en twaalf aan het Olympisch Comité voor verte genwoordigers, die de sporteer van ons land in Noorwegen ver dedigen. „MUZIKALE" OPLICHTER. De Haagse politie heeft de 38- jarige H. W. aangehouden, die er sedert enkele weken een gewoon te van maakte bij radiohandela ren en geluidswinkels in Den Haag een verhaal op te hangen, dat hij sociale verzorger was bij de luchtstrijdkrachten en nauwe relaties onderhield met piloten van de K.L.M. Zowel voor de L.S.K. als de KX..M, wilde hij graag wat gra- mofoonp laten aanschaffen; beta ling zou dan volgen aan het ein de van de maand. Een achttal winkeliers werd met een bezoek van W. vereerd. Bij een van hen schafte W. zich ook een radiotoestel van 300 gul den aan en bij een ander een stofzuiger. Geld zagen de winke liers echter nooit. De politie werd in de zaak gekend en het bleek niet moeilijk W. te vangen, want j.l. Zaterdag bracht hij weer een bezoek bij een radiohandelaar om hetzelfde verhaaltje op te dissen. Hij kon in de kraag worden ge grepen en hij bekende, dat hij het op „afbetaling" gekochte radio toestel de volgende dag reeds voor 200 gulden had verkocht. Voor 1750 gulden had hij op deze manier de radiowinkeliers gedu peerd. W. zal voor de officier van ju stitie worden geleid. DE „BREEZAND" IN NOOD. Blijkens een door Seaforth- radio ontvangen bericht van de loodsboot van Liverpool heeft de loodsboot seinen opgevangen van het Nederlandse schip „Bree- zand", volgens welke het schip bij de haven van Sligo (graaf schap Connaught, Zuid-Ierland) is gestrand. Het verkeert in nood en behoeft onmiddellijke hulp De „Breezand" is een motor kustvaartuig van 499 brt-, in be heer bij de kustvaartrederij W. in 't Veld te Overschie. Het schip was onderweg van Whitehaven naar Sligo. •'C STOOMWASSERIJ TE DELFT IN BE AS GELEGD. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is één van de grootste Delftse wasserijen, de aan de Oostsingel gelegen stoomwasserij F. van der Ham, waarschuwden. De heer Van der Ham alarmeer de onmiddellijk de brandweer, die weldra ter plaatse was en het vuur met tien stralen bestreed. Er werden steeds nieuwe vuur haarden ontdekt, hetgeen uitein delijk tot gevolg had dat de ge hele wasserij in de as werd ge legd. Tegen half vijf werd met de nablussing begonnen. De aan gerichte schade wordt door ver zekering gedekt. WATERKETEL EXPLODEERDE Dinsdagavond omstreeks half acht is in een perceel aan de Ad miraal de Ruyterweg te Amster dam een onderwetse waterketel met schroefdop uit elkaar ge sprongen. De moeder van de be woner van het huis had deze ketel op een petroleumstel gezet en toen zioh damp begon te ont wikkelen explodeerde de ketel. De vrouw was niet in de kamer zodat geen persoonlijke ongeluk ken zijn gebeurd. Wel sprongen de ramen en was er schade aan de meubelen. Het petroleumstel viel om, maar waarschijnlijk door de druk werd de vlam uitgebla zen, zodat er geen brand ont stond- METSELAAR-INBREKER. De politie te Bussum arresteer de de 24-jarige metselaar J. J. K., afkomstig uit Almelo, maar ver blijf houdende te Amsterdam, verdacht van het plegen van twee inbraken in een kerk en in een woonhuis te Bussum. Aan vankelijk ontkende K., maar thans heeft hij een volledige be kentenis afgelegd en bovendien toegegeven sedert ongeveer 15 Januari, dus in veertien dagen, meer dan tien inbraken te heb ben gepleegd. Volgens zijn eigen mededelingen aan de politie heeft hij te Hilversum, Aardenhout, Bloemendaal, Deventer, Amstel veen, Heemstede, Apeldoorn, Zeist en Utrecht zijn slag gesla gen. De buit zou hebben bestaan uit geld, juwelen, een fototoestel, tafelzilver, kleren en een scheer- apparaat. Te Zutphen zou hij zich bovendien aan oplichting hebben schuldig gemaakt. In samenwer king met de Amsterdamse recher che is de politie van Bussum er bovendien in geslaagd een deel van de door hem gestolen goede ren terug te vinden bij een op koper te Amsterdam en in een schuilplaats. K. zal, nu de zaak in Bussum volledig tot klaarheid is ge bracht, een rondreis gaan maken langs de diverse politiebureaux in de steden en plaatsen, die hij met een bezoek heeft vereerd. SNELRECHT OVER KOLEN- DIEVEN. Dinsdagmiddag stonden te Bre da twee Roosendaalse kolendie- ven en hun helper tereoht, die Zaterdagavond op heterdaad werden betrapt bij het stelen van kolen op het stationsemplacement aldaar. Hun gezamenlijke buit bedroeg 70 kilo brandstof. De rechtbank veroordeelde elk der mannen tot 15 gulden boete en veertien dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf. Over hun hoofden heen deelde de officier van justitie mee, dat aan de ge regeld ten nadele van de spoor wegen plaats vindende kolen- diefstallen paal en perk zal wor den gesteld. Hij wilde bij dit ge val een laatste waarschuwing la ten horen. Volgende verdachten zullen onvoorwaardelijke hechte nis tegen zich horen eisen, zo deelde hij mede. DIEFSTAL VAN CAMERA'S OPGEHELDERD. In de nacht van 3 Januari werd een steen geworpen door de éta- lageruit van een fotohandel in de Spiegelstraat te Amsterdam. Twee camera's waarde 2000 gulden werden ontvreemd. De re cherche heeft een 20-jarige los werkman, bij wie een der came ra's in beslag werd genomen, en een 43-jarige koopman, die de 6teen wierp, aangehouden. Bei den hebben een bekentenis afge legd. Voorts werd een 29-jarige kellner aangehouden, die tegen vergoeding de camera's had be waard. De tweede camera kon bij een in een Amsterdams hotel verblijvende buitenlander wor den achterhaald. Het bestuur van de Wereld raad van Kerken is voor een conferentie van vijf dagen te Londen bijeengekomen. Maandag werd de zitting officieel geopend, maar Dinsdag ging men tot de eigenlijke werkzaamheden over. Ds. Martin Niemöller, president van de Evangelische Kerk van Hessen-Nassau, gaf een verslag van zijn jongste bezoek aan Mos kou, waar hij besprekingen voer de met kerkelijke leiders. De secretaris-generaal van de Wereldraad, de Nederlander Dr. Visser 't Hooft, sprak over het werk van de raad op het gebied van de hulp aan vluchtelingen en over zijn mogelijkheden om con tact tot stand te brengen tussen volkeren, die in gebieden leven, v/aar verschillende opvattingen heersen. Hij verwees in het bij zonder naar het verslag van Ds. Niemöller. In een Dinsdag door het be stuur uitgegeven verklaring is o.m- gezegd: „Ds. Niemöller toon de zich diep onder de indruk van de tekenen van geestelijke acti viteit bij de Orthodoxe en Pro testantse Kerken (in de Sowjet- Unie) en van haar pogen om een geestelijke verbondenheid met de christenen in andere delen van de wereld tot stand te brengen. Het bestuur stelt het verslag van Ds. Niemöller op prijs, alsmede het feit, dat door zijn bezoek een verder persoonliik contact met de christenen in Rusland is be werkstelligd."' Knorrend en hijgend naderde de zware vrachtwagen, zonder geluid te geven. Als een dirigent met zijn vin ger zwaaiend, telde oom Bear: 1, 2, 3, 4Ja!" Precies op hetzelfde ogenblik lieten de beren het touw los. Het touw kronkelde als een gevaarlijke slang naar beneden en werd door de radiator van Malones auto keurig strak ge trokken. Vloekend stopte Malone. „Daar is wat voor je te doen, sterke man" zei Malone tegen de kermisworstelaar. Dadelijk sprong de sterke man uit de wagen. Malone trok eerst nog zijn re volver en volgde toen. 'Zij zagen niemand. „Kom maar op bullebijters!" riep de sterke man uitdagend, terwijl hij als een aap over de weg heen en weer zwaaide. „Wie doet me de eer aan sich te- laten dooddrukken. Een geruis van de grote bo men was het enige antwoord. „Ik heb 6 kogels ter beschik king!" riep Pug Malone, die zichzelf moed wilde naschreeu wen tegenover dit zwijgend ge vaar. En hij zwaaide met zijn ge vaarlijk wapen als een dolleman. Op het ogenblik zijn de uit slagen van de verkiezingen in India voor bijna 80 procent be kend. De regerende Congrespartij heeft de leiding behouden, de communistische partij is als op één na de sterkste groep uit de bus gekomen. 273 Van de 489 zetels in de Tweede Kamer zijn thans ver deeld) en wel als volgt: Congrespartij 185 Communisten c.s. 25 Onafhankelijken 27 Socialisten 5 K.M.P. (afgescheiden van de Congrespartij) 9 Andere partijen 22 -<rr- - -V «V- -* 1: - j\f Op het kantje af. Waarschijnlijk door onbekend heid met de weg reed de chauffeur van een vrachtwagen uit Goes, in plaats van langs de Grenulaan over de Schependijk. Dit werd de bestuurder noodlot tig. Bij de scherpe bocht aan de wo ning van de technisch ambtenaar van de rijkswaterstaat bleek de ruimte tot manoeuvreren te klein. Het gevolg was dat de auto in de berm geraakte en op het punt stond pen tuimeling in het water te maken. Gelukkig bracht een paal uit komst. Hierdoor werd de wagen tegengehouden en bleef „op het kantje" op de vaste wal hangen. Door een kraanwagen van gara ge Visser was de auto spoedig uit haar precaire positie verlost. Van handkar gevallen. Toen gisternamiddag L. v. d. M. met zijn handkar, beladen met lege lege sinaasappelkistjes, waarop het zoontje van de heer M. was geze ten, over de Axelsebrug reed, viel het jongetje op het brugdek. Nadat dokter Pels de eerste hulp had verleend, werd het knaapje, dat een lichte hersenschudding had opgelopen, door een bereidwillige automobilist naar de ouderlijke wo ning vervoerd. VRIJDAG 8 FEBR. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.18 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Schoolradio; 10.50 Piano; 11.05 Voordracht; 11.25 Orgel; 12.00 Dansm uz.; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.; 14.35 Voordracht; 16.00 Lichte muziek; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Koor; 17.20 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Plano, 19.10 Klankbeeld; 19.30 Berich ten; 19.40 Causerie 20.00 Nws.; 20.05 Boekbespreking; 20.15 Voordracht; 20.30 Causerie20.40 Causerie; 21.00 Gev. progr.; 2:1.30 De ducdalf; 21.50 Buitenl. week overzicht; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed: 23.00 Nws.; 23.15 Causerie; 23.30 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Piano; 11.45 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte mu ziek; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nws.; 13.15 Amusementsmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Sextet; 14.45 Gram.; 15.10 Viool; 15.40 Voordracht; 18.00 Kwar tet; 16.25 Voordracht; 16.45 Sur. Volksmuziek; 17.00 Verzoekpro gramma voor de jeugd; 17.30 Causerie; 17.45 Friese uitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.15 En semble; 18.45 Gram.; 18.50 Cau serie; 19.15 Regeringsuitzen ding; 19.35 Gram.; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minuten; 20.15 Orkest; 21.15 Causerie; 21.35 Gev. muziek; 22.00 Reportage-; 22.10 Kwartet; 22.30 Orgel; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00 Schoolradio; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Gram.; 18.00 Ka mermuziek; 18.10 Causerie; 18.20 Kamermuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Actualiteiten; 19.50 Causerie; 20.00 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Causerie; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. UITZENDING REGERINGS VERKLARING DOOR N.C.R.V. In het programma van de N.C.R.V. op Donderdag (heden) Een aanrydingtje. De chauffeur L. H. uit Breda was bij de auto uitdeuk- en spuitinrich- ting van de heer De Vin >n de Lan ge Kerkstraat aan het manoeuvre ren met zfjn vrachtauto. Bfj het achteruitrijden reed de vrachtauto op een ter plaatse geparkeerd staande luxe auto van de heer J. L. v. d. V. uit St. Jansteen, zodat ge noemde heer niet ver behoefde te rfjden om het beschadigde linker spatbord van zijn „slee" onder han den te laten nemen. Tegenwoordigheid an geest- Schipper H., die gisterenmiddag op zfjn schip „Fourage IV", gele gen aan de Axelse-Sassing, aan het werk was, had het ongeluk zich zo danig met een schroevendraaier te verwonden, dat dit werktuig dwars door zjjn pols drong. Ondanks pijn en hevig bloeden reed de schipper per fiets naar de dichtstbijzijnde arts te Axel, die hem onmiddellijk I geneeskundige bijstand verleende. Vergadering ZX.M. De afd. Biervliet der Z.L.M. hield in het café van mej. J. J. van der Hooft haar jaarvergadering, welke werd gepresideerd door de heer Iz. de Blaey. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zfjn vreugde uit over de goede opkomst. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. W. Verplanke, bleek, dat de vereniging op een goed jaar mag terugzien, terwijl de bedrijfsresultaten als gevolg van de niet verwachte goede oogst gunstig konden worden genoemd. De penningmeester, de heer J. Leenhouts, deed verslag van zijn financieel beleid. Het resultaat was een batig saldo. Tijdens de rondvraag kwam de winterwerkloosheid van de landar beiders ter sprake, alsmede het te kort aan arbeidskrachten bij de oogst, vlastrekken en bietensteken. Mr J. F. G. Schlingemann, alg. secretaris der Z.L.M.beantwoord de hierna een aantal vragen. Hij hield o.m. een uiteenzetting over het door de regering gevoerde prijs beleid en de door de mininster in gestelde heffing op geïmporteerde voedergranen, met het doel de bin nenlandse voedergraanproductie te stimuleren. Spr. waarschuwde te gen een eenzijdige inzaai als gevolg van deze stimulans. Dezelfde sprei ding van producten is de aangewe zen manier om de aan eenzijdige in zaai klevende gevaren te ontlopen. Een scheurplicht van wieden is, voor zover spr. bekend, niet te ver wachten. Voorts besprak hij de tendens om het bietenareaal in te krimpen als gevolg van verschillen de factoren. Familieavond. Na de vergadering kwamen de leden in café Het Oude Raadhuys van de heer A. J. Versluijs bijeen voor een familieavond. Na een gezellige koffiemaaltijd, waaraan ook de dames der leden deelnamen, vertoonde de heer Schlingemann een film over de na- Hierop volgde" een verloting. De taart werd gewonnen door de heer Iz. de Blaelj, de fruitmand door de heer J. v. d. Wege. Mevr. Kostense trok de nummers. De jeugdgroep van de Z.L.M. voerde hierna enkele stukjes op, die zeer in de smaak vielen. Opgevoerd werd o.a. „Hannes en Drieka kre gen een zuigeling". Een pantomime leverde eveneens veel hilariteit op. Het slotstuk „Het standbeeld" droeg ertoe bij de stemming vrolijk te houden. De burgemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostense, gaf van zijn belangstelling blijk. Artsexamen. Aan de universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal examen medicijnen de heer K. Vinke te Hoofdplaat. Lc ontspanningsavond van Z.P.M. en L.J.G. Dc op Zaterdag 2 Februari in „De Eenhoorn" gehouden ont spanningsavond stond onder aus piciën van de Z.P.M. en L.J.G., afdeling Oostburg. Abusievelijk was ook dc afd Groedp in dit verband genoemd- Men vestigt er verder onze aandacht op, dat er na de pauze tussen de bedrijven van het toneel ook nog gedeclameerd ;s en dat het dames-duo in een tweede optreden muziek en z mg ten gehore heeft gebracht. De adviseur van de West-Duit se regering inzake veiligheids aangelegenheden, Theodor Blank, heeft in een vraaggesprek mede delingen gedaan over zijn plan nen, ten aanzien van de op te richten West-Duitse defensie eenheden. Het ligt allereerst in zijn be doeling om geheel te breken met het militaire verleden van Duits land en een nieuw type soldaat te vormen, „de burger in uni form". Naar de mening van Blank, die officier is geweest in de tweede wereldoorlog, kweekt het drillen van militairen een mechanische gehoorzaamheid. „Ik wens echter geen mechani sche soldaat, doch een intelligent mens, die met zijn wapens kan omgaan en kan optreden naar de behoefte van de omstandigheden. Zo min mogelijk officieren van de voormalige weermacht zullen worden ingeschakeld. Het West- Duitse contingent zou moeten beginnen met een kader van be noemde officieren. Volgens Blank zijn er op het ogenblik 1300 tot 1500 cx-gene- raals in West-Duitsland. Voor het West-Duitse contingent zou men echter 30 tot 50 nodig hebben. Het gezamenlijke ledental van de bij het N.V.V. aangesloten or ganisaties heeft op 1 Februari 1952 een hoogte bereikt van 420-876. Deze vakcentrale ls dus nog steeds de grootste in ons land. Hoewel de groei in 1951 minder groot was dan in voor gaande jaren, bedroeg deze meer dan 15.000 leden. Het N.V.V. verwacht bij het afsluiten van het lopende propa- gandaseizoen de 425.000 te berei ken. te 14.00 uur wordt de regerings- tionale hengstententoonstelling te verklaring in de Tweede Kamer Den Bosch in 1951, waarop de inzake de Europese defensiege- hengst van de Biervlietse hengsten- meenschap uitgezonden. In de kouder, de heer A. J Catseman, fl _.jf kampioen werd. Voorts werd een Radiokrant „vandaa0 van de- jdr vertoond, opgenomen tijdens zelfde avond wordt hiervan een de excursie van de Z.L.M. naar korte samenvatting gegeven. 1 Frankrijk. Filmavond, 'i Maandagavond organiseerde de afdeling van de Nederlandse Katholieke metaalarbeidersbond „St. Eloy" een filmavond in het Parochiehuis. Na een kort propagandistisch filmpje, voerde de heer Louwers, districtsbestuurder van de bond het woord, waarin hij o.a. het doel der bond uiteen zette en de niet-leden aanspoorde zich zo spoedig mogelijk als lid op te geven. Hierna werd vertoond de Ita liaanse feciuidsfilm „De duivel in het klooster". In de pauze vond een verloting plaats voor bestrijding van de onkosten. Gns GenoegenO.B.K. De biljartclub O.B.K. speelde Zondag j-1. in haar clubgebouw café ,.Du Commerce" een match tegen -Ons Genoegen" van West- dorpe. „Ons Genoegen" wist met grote meerderheid van carambols de overwinning te behalen en maakte 792 carambols tegen 477. De uitslag was als volgt: „Ons Genoegen" O.B.K. DnmezSandrini 12J—60 A. VcrhooselJ. Zegers 11535 F. VerhooselJ- Wullems 1Q£41 'ibél De voorzitter van de Italiaanse Kamer van Afgevaardigden, de christen-democraat Gronchi, is afgetreden. De reden van dit aftreden is nog niet bekend, doch verleden week Vrijdag rees een ernstig meningsverschil tussen Gronchi en de vice-voorzitter van de ka mer, zijn partijgenoot Giovanni Leone. Gronchi eiste een geheime stemming over de motie van vertrouwen in de regering. Leone sprak zich uit voor hoofdelijke stemming. De christen-demo cratische fractie sloot zich aan bij Leone's interpretatie van het reglement van orde. Gronchi behoort tot de linkervleugel van de partij. De voorzitter van de fractie verklaarde dat het besluit van de fractie niet moest worden opgevat als een stelling nemen tegen Gronchi, „wiens onpartij digheid en objectiviteit boven alle twijfel verheven zijn". Het parlement zou moeten be slissen over het stelsel van selec tie en benoeming der hoofdoffi cieren. Er zou voorts naar ge streefd worden om veelbeloven de soldaten te zenden naar een Europese school voor officieren, zoals beoogd in het te sluiten ver drag over het Europese leger. Deze scholen zullen er voor in staan, dat jonge officieren een gezichtsveld krijgen door middel van contact met Fransen, Neder landers en anderen", zo zeide Blank, die van oordeel was, dat het Pruisische type van officier goed voor zijn werk was, doch te bekrompen. Naar Blank verder meedeelde, is ihii vastbesloten een militaire wetgeving op te stellen, die geba seerd zal zijn op het burgerlijke recht. In verband met dit voor nemen wil hij de militaire juris dictie scheiden van het militaire bevel door het oprichten van mi litaire rechtbanken, die geheel los zullen staan van het comman do-te-velde. Andere plannen van Blank zijn, dat hij de militairen wil toestaan buiten dienst burgerkleding te dragen en de troepen zoveel mo gelijk wil stationneren in het ge bied, waaruit zij afkomstig zijn. Over dit laatste punt de commis sarissen voor de Europese defen sie echter de uiteindelijke beslis sing. Tenslotte verklaarde hij, dat West-Duitsland wellicht garde regimenten zou moeten hebben, gezien het feit, dat de drie Bene- lux-landen er op stonden hun Koninklijke garde-regimenten te handhaven. Men zou er echter voor waken, dat geen regiments tradities konden herleven. De West-Duitse garde-afdelingen zouden eerbewijzen kunnen brengen aan president Heuss en buitenlandse hoogwaardigheids bekleders. Op de vraag of de Duitse laar zen en helmen van het Hitler- reglme weer zouden worden in gevoerd, antwoordde Blank, dat het uniform voor de Europese strijdkrachten door de commis sarissen van dit leger zouden worden gestandaardiseerd en dat West-Duitsland zich hiei aan zou aanpassen. Op initiatief van de B.O.V.A.G.. de bond van autohanueiaren en auto-garageuouuers, woiüt ge poogd en.ge iegei te scneppen m de nanaei in getiruikte automo bielen, vraentwagens, bestelwa gens, autobussen, tractoren, mo- torxietsen enz. De aanstaande kopers van ge bruikte auto s weten met, even min trouwens als de handelaren, wat op de markt wordt aangebo den. Op het gebied van prijzen heersen nog grote vei scnnien, terw "1 men zich vaak geen be hoorlijk oordeel over de kwaliteit der aangeboden voertuigen kan vormen. De B.O.V.A.G. verzamelt thans onder zijn leden gegevens en prij zen over aangeooden georuikt materieel. Deze gegevens worden regelmatig aan alle leden ver- strekt De gegadigden voor gebruikte auto's kunnen op die manier bii alle aangesloten handelaren een overzicht van de markt kriigen. De prijzen van de aangeboden wa gens variëren op het ogenblik nog vrd sterk. De B.O.V.A.G. hoopt in staat te zijn na verloop van tad „gemiddelde koersen" voor ge bruikte auto's uit te geven, zoals b.v. in Amerika en Engeland het geval is. De koper en de verkoper kunnen dan op grond van de kwa liteit van het object de prijs vast stellen. Ook bii inruil van autos kunnen deze koersen van beteke nis zijn. Britse troepen hebben Dinsdag de Egyptische politiepost in het dorp El Hamada nabij Tel el Kebir doorzocht, nadat zij bericht hadden gekregen, dat zich daar wapens bevonden. In het betrokken gebeid wer den geen Egyptische politieman nen aangetroffen. De Britten von den echter vijf geweren en 75 pa tronen. GRAAUW EN LANGENDAM. Huwelijksaangiften. 7 Jan. J. W. de Zwart (van Hontenis- se) 31 j. jm. en J. M. van Kerk hoven 25 j. jd.; 30 Jan. J. F. Kouijzer 36 j. jm. en E. M. R. Poppe 27 j. jd. Huwelijken. 30 Jan. J. W. de Zwart (van Hontenisse) 31 j. jm. en J. M. van Kerkhoven 25 j. jd. Geboren. 4 Jan. Etiënne A. A., z. van P. A. de Maat ernA. M. J. de Leeuw; 7 Jan. Elly M. A., d. van A. M. Roels en B. A. Bidde- lo. Overlijden. 23 Jan. Jacobus Baart, 82 j„ echtg. van Rosalia Verschuren. Eindstand bridgecompetitie. Deze week werden de laatste partijen gespeeld in de bridge- competitie der afdeling Zeeuws- Vlaanderen van de N.B.B. De eindstand van de 4-tailen competitie is: Hoofdklasse. Hulst I 12 C P. 120 ME Sas I 10 C.P. -t 17 M-P. Terneuzen I 9 C.P. 18 M-P. Terneuzen II 8 C-P. - 31 M.P. Hulst II 1 C.P. 186 M.P. lste Klasse. Terneuzen 3 10 C.P- 138 MT. Sas 2 8 C.P. 9 M.P. Terneuzen 4 4 C.P. 78 MI5. Sas 3 2 C.P- 69 M.P. Hjalmar Andersen door Broekman geslagen. Voor de tweede maal binnen enkele dagen werd Hjalmar An dersen, het onoverwinnelijk ge achte Noorse fenomeen, door een Nederlandse schaatsenrijder ge slagen. Zag Wim van der Voort te Oetsersund tijdens de Europe se kampioenschappen kans op de 1500 meter Andersen achter zich te houden, Kees Broekman haal de voor 4000 toeschouwers te Drontheim het stoute stukje uit op bijzonder fraaie wijze de 3000 meter te winnen en wel op zo'n overtuigende wijze, dat het zelf vertrouwen van de Europese M. Coppaert E. Bleijenberg 8253 O. Dehulster M. Stockman 65--79 E. v. WaesP. Maas 6875 M. DehulsterJ. Sijs 6533 M. v. AkkerenH. jnnse 6040 A- Plasschaert L. Heijdens 58—33 R. v. Bastelaere J. Casteleijn 5328 In een bijeenkomst van de or ganisatie voor Europese econo mische samenwerking heeft de Franse minister voor Economi sche Zaken, Robert Buron, aan- getondigd, dat de Franse «-'ÈSKftTCÏ gering binnenkort een aantal tijd van «,n; gsec kwam voorstellen zal formuleren, £jroekrnBn zeer dicht bij het waarvan het doelis de Europese baanrecord vanDrontheim, dat samenwerking doeltreffender te kersen in zijn bezit heeft met maken. Er zal over dit onder- 4 min 56 9 sec werp een memorandum worden ingediend. In een commentaar op de re de van Buron schrijft „Le Mon de", dat de minister van Econo mische Zaken een op elkander afstemmen van de wetten en re gelingen op economisch, sociaal en belastinggebied in de landen, die bij het OEES zijn aangeslo ten zal voorstellen. Dit zou het mogelijk maken, dat men spoe diger zou kunnen komen tot een werkelijke überalisatie van het mijn Heden herdenkt goede Vriend C. VAN FKAAIJENHOVE, Slager te Zaamslag, zijn 75e Geboortedag. Van harte gelukgewenst op deze dag door L. DEKKER. Terneuzen, 7 Febr. 1952.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3