Labour oppositie steunt buitenlandse politiek Vrees voor oorlog af ge nomen Griekenland biedt goede diensten aan De financiële maatregelen in Indonesië Algemene vergadering der Verenigde Naties DE BESPREKINGEN TE PAN MOEN DJ ON DE OVERSTROMINGEN IN FRANKRIJK Reusachtige uitbreiding Amerikaanse weermacht De diplomatieke betrekkin gen tnssen de Ver. Staten en de Kominformlanden OE OPSTAND IN NEPAL MIJN IN DE EEMS De jongste prijsstijging van het brood Betoging in Soedanese stad De toestand in Egypte Nadelig voor Japan voordelig voor Nederland Kapitein Carlsen dankt Tilburgs studentenkorps De Belgische dienstweigeraars WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952. 7e Jaargang No. 1953. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Indonesische partij over West-lrian Truman laai zijn naam siaan op candidatenlijsi in New Hampshire Nederlanders in vrijheid gesteld Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; IJE ZEEUW per maand 1,75; per week 42 cent Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel rrwer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het MaandagnummerZaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct; minimum per advertentie 1,80. De Britse minister van Buiten-Eden zeide, dat de Franse rege c. ring de huidige regelingen voor landse Zaken, Anthony Eden, Saarland ais tijdelijk en voorlo- heeft Dinsdag een debat over pjg beschouwt. De Fransen had- bmtenlandse zaken in het Lager- den herhaaldelijk verklaard, dat hun belangstelling voor Saarland huis, dat twee dagen zal duren, voornamelijk van economische geopend met een algemeen over- aard is. Er was ook een politiek zicht van de internationale probleem, maarjiij jvas er zeker toestand. dat dit kon worden opge- Amerika zal vermoedelijk zijn ambassadeurs in de Kominform landen naar Parijs ontbieden om de kwestie van het sluiten van alle Amerikaanse ambassades in die landen te bespreken, zo wordt te Washington meegedeeld. Naar vernomen wordt, zou 'het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken er voor zijn de Amerikaanse ambassade te Moskou open te houden als laat- te officiële contact met de com munistische wereld niettegen staande een eventueel besluit de andere ambassades te sluiten. van, lost. „De deur staat open voor discussie en onderhandelingen", aldus Eden. Over de Britse samenwerking met het Europese leger verklaar de Eden, dat de Britse regering het voornemen heeft een zo nauw mogelijke verbinding met de Europese defensiegemeen schap tot stand te brengen, in al haar politieke en militaire ontwikkelingen. Over Egypte zei Eden; Wij zijn absoluut oprecht in ons ver langen om een overeenkomst met Egypte te bereiken, die ce veiligheid van het Midden-Oosten en het Suezkanaal zal verzeke ren. Een dergelijke overeen komst moet, indien zij blijvende waarde wil hebben eveneens re- De Nepalse minister van Bin nenlandse Zaken heeft meege deeld dat de jongste (mislukte) opstandspoging in Nepal !„was geïnspireerd door de communis ten". Een Duits vissersvaartuig meldde Maandagavond, dat bij boei E E-4 op de Eems tussen Delfzijl en Borkum een mijn in zijn netten had gekregen. De Kon. marechaussee afd. grensbe waking van Delfzijl voer uit, ten einde de op deze route varende schepen te waarschuwen. De mijnopruimingsdienst van Den Helder is gewaarschuwd en de mijn onschadelijk maken. J Tijdens de behandeling door twee commissies van het congres van het door de regering der Verenigde Staten aangevraagde bedrag van 52 milliard dollar voor de Amerikaanse weermacht heeft de minister van Landsver dediging, Robert Lovett, ondei- meer het volgende medegedeeld: De sterkte van het leger be draagt thans 1.570.000 man. Op de been zijn achttien divisies en achttien regimentsgevechtsgroe pen (in Juni 1950 waren 590 000 man onder de wapenen, de Ver. Staten beschikten toen over tien divisies en 11 regimentsgevechts groepen). Dj Amerikaanse vloot beschikt thans over 400 oorlogsbodems: de personeelssterkte bedraagt 790.000 man (in Juni 1950 waren deze cijfers respectievelijk 283 oorlogsschepen en 380.000 man). De luchtmacht: thans negentig groepen, met een personeels sterkte van bijna 900.000 man (in Juni 1950 48 groepen en 511.000 man). Mariniers: thans 219-000 man, tegen 74.000 in Juni 1950. Gestreefd wordt naar: 21 ge heel gevechtsklare divisies voor medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Westelijke wind. In de ochtenduren hier en daar nevel of mist. Overigens half tot zwaar bewolkt en droog weer. Matige en aan de kust tot vrij krachtig toenemende Westelijke wind. In de middag ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. DONDERDAG 7 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.29 0.04 0.44 0.54 n.m 11.57 12.32 1.12 1.22 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Febr. 6 8.13 17.36 7 8.12 17.37 8 8.10 17.39 MAAN op onder 12.35 13.35 14.44 6.05 6.51 7.25 het leger, 408 oorlogsbodems en zestien groepen vliegdeksschepen voor de vloot, drie volledig uit geruste divisies mariniers, die zullen kunr.en beschikken over drie vliegtuiggroepen en één uit 143 groepen bestaande lucht macht. Lovett zeide dat aanvankelijk een bedrag van 71 milliard dollar voor de Amerikaanse weermacht was aangevraagd. Het ministerie van Landsverdediging had dit be drag verlaagd tot 55 milliard en president Truman had het ver minderd tot 52 milliard dollar. Laatstgenoemd bedrag was vol gens Lovett onvoldoende om de hiervoor genoemde uiteindelijke Sterkte der Amerikaanse weer macht te verwezenlijken. Indien het werd otegewezen, zou men slechts naar deze sterkte toewer ken. „Zou op het bedrag van 52 milliard dollar nog worden be snoeid", aldus Lovett, "dan zou den de thans reeds in onze bere keningen verdisconteerde risico's zodanig worden vergroot, dat dit in strijd zou zijn met een verant woordelijk verdedigingsbeleid". De minister verklaarde nog dat er weinig tekenen zijn waar te nemen van een minder worden van het op wereldbeheersing ge richte streven der Sowjet-Unie". Minister LoVett legde zijn ver klaringen af voor de commissie voor toewijzingen van de senaat en de congrescommissie voor eco nomische zaken. In antwoord op vragen van senatoren deelde hij mede dat de Ver. Staten thans over gevechtsvliegtuigen be schikken, die beter zijn dan de „Mig"-straaljagers der Russen, „doch het zal wellicht enige tijd kosten om de Russisohe produc tiecijfers voor militaire vliegtui gen te evenaren en te overtref fen". De Amerikaanse minister van Landsverdediging besloot met de opmerking dat de Ver. Staten na de tweede wereldoorlog, wat be treft de weermacht, in slaap suk kelden, terwijl de Russen het motto „volle kracht voorwaarts" opgeld deed. „Naar mijn mening hebben wij na de oorlog niet ge- demibiliseerd wij hebben onze weermacht uit elkaar doen val len. Eén van de gevolgen hiervan is dat wij ons thans gedurende verscheidene jaren terdege zullen moeten inspannen, om onze pro ductie van vliegtuigen weer op peil te brengen", aldus Lovett. kening moeten houden met de ware en rechtmatige verlangens van het Egyptische volk. Hij bevestigde, dat Churchill tijdens zijn jongste bezoek aan Washington geen nieuwe ver plichtingen ten aanzien van Ko rea had aangegaan. Eden verklaarde, dat de mees te waarnemers op het Europese vasteland het er naar zijn mening mee eens zouden zijn, dat, hoe wel nog ongerustheid blijft, de vrees voor een onmiddellijke oorlog niet was toegenomen, maar integendeel afgenomen. Minister Eden kondigde voorts aan, dat Engeland een vertegen woordiger zal vestigen bij de ze tel van het hoge gezagsorgaan voor de Europese kolen en staal gemeenschap teneinde betrekkin gen met dit lichaan aan te kno pen. Toen de minister sprak over Korea werd hij herhaaldelijk on derbroken, vooral toen hij zijn vertrouwen uitsprak, dat „de Amerikaanse regering en het Amerikaanse volk even verlan gend zijn naar vrede in het Ver re-Oosten, als wij dat zijn". De Labour-afgevaardigde Ri chard Crossman bestreed deze mening en haalde verklaringen aan van de Amerikaanse minis ter voor de vloot en de Ameri kaanse admiraal Fechteler, waar in deze hadden gezegd, dat „In geval er geen wapenstilstand wordt bereikt, de oorlog zal wor den overgebracht naar de Chine se kust". Eden antwoordde hierop: „Ik hoop, dat de geschiedenis mij over een week, of over veertien dagen, of wanneer dan ook, in het gelijk zal stellen met mijn op vatting dat de Amerikanen een wapenstilstand wensen, indien deze kan worden bereikt". De minister verklaarde deze uitla ting echter niet nader. Eden besloot z'n toespraak met de woorden: „In Korea, in Egyp te en in West-Europa zijn de vooruitzichten heden ten dage hoopvoller. Kunnen wij in een, of in al deze gebieden de span ning verminderen en wederzijds begrip kweken? Ik geloof, dat wij hiertoe in staat zijn en ik ben eveneens van mening, dat succes van dit soort kan leiden tot meer wederzijds begrip. Dat is hetgeen wij willen bereiken. Wij verzoeken het huis ons bij deze taak te helpen". Het lid van de Tweede Kamer de heer Haken (C.P.N.) heeft gis termiddag bij de aanvang van de vergadering van de Tweede Ka mer verlof gevraagd aan de ministers van Landbouw en So ciale Zaken vragen te mogen stellen over de jongste prijsstij ging van het brood. Op voorstel Van de voorzitter zal de Kamer in de vergadering van heden over' dit verzoek be raadslagen. In de Soedanese stad El Fas- jer is een betoging gehouden bij een bezoek van de gouverneur- generaal, Sir Ronald Howe. Men riep: „Howe, ga naar huis". De betogers werden door de politie met gummiknuppels en traangas verspreid. Volgens tot dusver onbevestigde berichten, die in Kartoem zijn ontvangen, werden 50 personen gearresteerd j en verscheidene gewond. El Fas- jer is de hoofdstad van de W.- Soedanese provincie Darfoear. KONINGIN JULIANA BEZOEKT JOHANNA- STICHTING TE ARNHEM. Volgens het Wafdistische blad „Al Misri" zal premier Maher Pasja mogelijk zelf een poging doen om het Brits-Egyptische ge schil op te lossen, mocht hij er niet in slagen een nationaal front te vormen. Velen bespraken de mogelijk heid tot het houden van algemene verkiezingen, aldus het blad, doch zulks zou het vinden van een op lossing slechts vertragen. Mocht de vorming van een nationaal front niet gelukken, dan zal het huidige kabiet pogen een oplos sing te vinden. Over de vorderin gen zou het dan rapport aan het parlement uitbrengen. Reuter tekent hierbij aan, dat tot nu toe slechts de Wafdisten, de grootste partij in het parle ment, rechtstreeks toegezegd heeft deel te zullen nemen aan een nationaal front. Irak heeft gepoogd tussen Gr.- Brittannië en Egypte te bemid delen. Dit is door de Egyptische min.-president meegedeeld. De Iraakse gezant heeft de premier Gistermiddag heeft Koningin Juliana onverwacht een bezoek gebracht aan de Johannastich- ting te Arnhem. De leden van de Union of Wo men's Clubs uit de staat Oregon in Amerika hebben poppen ge- L maakt, die in Nederland ge- het bemiddelingsvoorstel van de brujkt zyn V00r een verloting Iraakse premier en een afschrift ten bate van het werk onder de van het Britse antwoord op het invalide jeugd. Deze verloting Iraakse voorstel, overhandigd. Te Cairo werd vernomen, dat premier Maher Pasja de eisen der buitenlandse luchtvaart maatschappijen om verzekering van de veiligheid hunner werk nemers en van de passagiers heeft 60.000 opgebracht. Er wa ren nog een aantal poppen over en die heeft de Koningin met nog andere poppen, die zij zelf bij de verzameling voegde, uit gedeeld aan de blauwe vogels, een padvindersgroep, die in de heeft ingewilligd, evenals een stichting lessen volgt, verzoek om het behandelen der Hare Majesteit werd verwei- paspoorten door de Egyptische komd door de voorzitter en aan beambten sneller te doen verlo- de bestuursleden voorgesteld, pen. 1 Het hoogtepunt van het bezoek 1 was wel deze uitreiking door De Griekse afgevaardigde bij Hare Majesteit van de poppen, de V.N. Kyroe heeft de goede De kinderen hadden zelf ook een diensten van zijn land angebo- verrassing voor Hare Majesteit, den om te helpen bereiken, dat De mandjes en het vlechtwerk, Egypte en de andere Arabische dat op de eigen werkplaats wordt Labour steunt buitenlandse politiek. De Labouroppositie in het Brit se Lagerhuis heeft Dinsdagavond een motie ingediend, waarin zij haar steun aan de buitenlandse politiek bevestigt, doch op pre mier Churchill persoonlijk critiek oefent, „omdat hij er niet in ge slaagd is de Britse politiek inzake Korea aan de Amerikanen duide lijk te maken". In een gesprek, dat Aneta had met de voorzitter van de „Dewan Ekonomie" (een overkoepelende economische organisatie in Indo nesië), de heer Tedjasukmana, over de nieuwe maatregelen op financieel gebied, zeide de heer Tedjasukmana, dat de import zich nu meer dan tot heden zal gaan interesseren voor goederen uit landen met een „zachte valu ta", waarvoor immers geen dol- lar-exportbewijzen noodzakelijk zijn. „Dit zal een gevoelige klap voor de import in Indonesië uit Japan betekenen", zo zeide hij en opperde daarbij de veronderstel ling, dat uit dit oogpunt mogelijk een poging kan worden gedaan om de onderhandelingspositie van Indonesië tegenover Japan te versterken. De heer Tedjasukmana zeide voorts, begrepen te hebben, dat deze regelingen tevens een be scherming van de binnenlandse industrie tegen de te overvloe dige import uit Japan beogen. „Zeker is dat de West-Europese industrie, met name de Neder landse industrie, in het voordeel komt", aldus de heer Tedjasuk mana. Hij noemde de nieuwe maatregelen, gezien vanuit het standpunt der regering, die tracht, het sluitend maken van De algemene vergadering heeft i gaven er de voorkeur aan de op- met 51 tegen vijf stemmen en lossing van het Koreaanse vraag- twee onthoudingen een resolutie stuk over te laten aan „militai- goedgc keurd volgens welke de risten" en poogden zelfs de be- politieke toekomst van Korea standsbesprekingen te doen mis staten deelnemen aan een weste lijk verdedigingsstelsel. In een vraaggesprek voor de radio verklaarde Kyroe, dat het vervaardigd, werden haar ten geschenke aangeboden door de makers zelf. Om vier uur vertrok de hoge gast weer, hartelijk nagejuicht Griekse volk Egypte verbonden door de samengestroomde Am wil zien met de westelijke we- hemmers. reld. „Ik ben werkelijk van me ning, dat Griekenland de rol van een soort bemiddelaar tussen Egypte en zijn Arabische vrien den enerzijds en de westelijke mogendheden anderzijds kan spelen", aldus de Griekse afge vaardigde. In antwoord op het gelukstele gram van het dispuut „a one" van het Tilburgs studentencorps St. Olof heeft kapitein Kurt Carl sen van de „Flying Enterprise" het ere-lidmaatsehap van dit dis puut aanvaard. Uit Amerika is Maandag het antwoord van kapi tein Carlsen binnengekomen. De Een woordvoeder van het Britse hoofdkwartier te Ismailia heeft meegedeeld, dat de Britse autoriteiten zijn begonnen de onlangs ingestelde beperkingen in de kanaalzone te verzachten, zulks wegens het verbeteren van de toestand in de laatste dagen, inhoud van deze brief is ais volgt: Het onderzoek van personen bij „Mijne heren, ik grijp de eerste de verschillende controleposten is gelegenheid, die mij wordt gebo- gestaakt en er zullen meer olie- den aan mijn diepe erkentelijk- tankauto's van en naar Suez mo- heid te betonen aan u en uw stu- gèn rijden. Het doorzoeken van dentencorps voor de mij verleen- voertuigen bij wegversperringen de onderscheiding van het orde- zal voortgaan. Een verdere ver- teken van uw dispuut. Uw geste hrt^smatebudee^wat1'de" inkom- zachting der beperkende maatre- schenkt veel voldoening aan deze sten ^teeft geheel afhankelijk gelen zou afhangen van de sa- nederige zeeman Met oprechte Lken van dl extra in en uit- menwerking van de zijde van de hoogachting Hendrik Kurt Carl- voerrechten „moedig en ge- plaatselijke Egyptische autori- sen. P S. De eigenaars van mfjn voerreenten, „moemg en ge y a£us de WOordvoerder. maatschappij verzekerden mij, waagd" „Indien Nederland niet bereid is West-lrian aan Indonesië terug te geven, moeten wij de Neder landers in Indonesië verbieden geld over te maken naar Neder land en moeten wij geen pensioe nen uitbetalen aan de hier verblij vende Nederlanders", aldus ver- President Truman heeft beslo ten zijn naam op de candidaten- lijst voor de voorverkiezingen in New Hampshire te laten staan, aldus het Franse persbureau dat er spoedig 'n nieuwe „Flying Enterprise" zal zijn". klaarde Ringga Deang Mapdji te A.F.P. Surabaja als afgevaardigde van Het witte Huis maakte de in de Indo-nationale partij voor de houd van een brief ben 'tul. /a - afschaffing der minoriteiten. Hij ;n president zeide, dat hij ge- zei dit op een vergadering in de zwicht was voor het verzoek regentswoning, die bedoeld was van de voorzitter van de demo als voorbereiding van een binnen- cratiSehe partij, Frank McKin- kort te houden bijeenkomst met ney> en ;>veie goede democraten alle Irian-comité's in Indonesië. ln New Hampshire" Vrijwel alle 16 sprekers eisten annulering van de R.T.C.-overeen- komsten, die zij als bron van alle kwaad beschouwden. Sommige sprekers waren van oordeel, dat Indonesische troepen naar West- lrian dienen te worden gezonden. Ook werd bepleit de Nederlan ders in Indonesië .te-boycotten. Een commissie zal een onder zoek instellen naar de gedragin gen van imperialistische en kolo niale elementen, die het streven om West-lrian in te lijven in de weg staan. Een Belgische dienstweigeraar is, nadat hij een gevangenisstraf van 15 maanden had uitgezeten, van zijn militaire verplichtingen ontslagen op voorwaarde, dat hij gedurende een periode van drie jaar ondergrondse arbeid in een mijn verricht. Ook voor andere gevallen van dienstweigering op grond van gewetensbezwaren zou men de dienstweigeraars in de toekomst voor de keuze willen stelen, drie jaar in de mijnen te werken. niet besproken zal worden, zolang de bestandsbeperkingen gaande zijn. De resolutie stelt voor een speciale vergadering bijeen te roepen als een wapenstilstand getekend wordt en een noodzit- ting indien de oorlog in Korea volledig hervat wordt. De motie, die ingediend was door Amerika, Frankrijk en En geland, was het laatste onder werp op de agenda van de alge mene vergadering. Zij was reeds eerder in commissie goedge keurd. De motie verzoekt ook speciale fondsen voor de voort zetting van het hulpwerk en het herstel van Korea. Chili en Ye men onthielden zich, de comin- formlanden stemden tegen. De Zuid-Koreaanse vertegen- woo-diger, Tsjang, heeft een ver klaring uitgegeven waarin hij uitdrukking geeft aan de „vurige wens", dat Zuid-Korea vertegen woordigd is bij iedere bespreking waar besluiten over Ko-ea wor den genomen. Malik (Sowjet-Unie) heeft de Verenigde Staten er van beschul digd, dat zij „bevreesd zijn voor de openbare mening naar aanlei ding van de slechte behandeling van het Koreaanse volk". Zij lukken. Hij drong er nogmaals op aan, dat de politieke commissie op dracht zou ontvangen de politieke kwesties van het Koreaanse ge schil te behandelen. De algemene vergadering diende Amerika te dwingen een einde te maken aan „zijn agressie tegen het Koreaan se volk" Er werd voor een stemming over de gehele Westerse resolutie eerst gestemd over enkele onder delen. G-oss Amerika) zeide, dat zijn land opnieuw de gelofte aflegde „alles in het werk te stellen om een rechtvaardig en eervol be stand in Korea" te bewerkstelli gen. Hij was onaangenaam ge- In Djakarta werden Zaterdag dr Ir Ter Bruggen, waarnemend hoofd van de dienst van mijn bouw, dr A. L. Simons van de geologische dienst en prof. dr M. E. Akkerswijk van de afdeling geologie der faculteit van techni sche wetenschappen, weer op vrije voeten gesteld. Zij werden enige maanden geleden gearres teerd, omdat zij wetenschappe lijke gegevens (o.m. over Irian) zouden hebben verduisterd. Geallieerde en Noordelijke staf officieren die regelingen bespre ken voor het toezicht op de wa penstilstand, hebben gisteren een compromis bereikt over het aan tal inspectiegroepen voor de ge demilitariseerde zone. De V.N. hadden aanvankelijk 15 ploegen voorgesteld, de Noordelijken vijf. Het cijfer is thans vastgesteld op 10. Over de neutrale groepen voor een inspectie achter de linies moet nog overeenstemming bereikt worden. De subcommissie voor het vraagstuk van de krijgsgevange nen heeft geen noemenswaardige vorderingen gemaakt, nadat er Maandag op gezinspeeld is, dat men voortgang maakte. Beide partijen verschillen nog steeds van mening op het stuk van de vrijwillige repatriëring. De Garonne heeft gisteren het watervloeden tegen de oude forti- ohoogst geregistreerde peil be- ficaties beuken. Het water in de troffen door de langzame vorde- reikt. Op sommige plaatsen staat stad stond reeds 40 centimeter ringen in Panmoendjon doch het overstroomde land drie meter hoog. achtte een wapenstilstand moge- onder water. Elf personen zijn Nader wordt gemeld, dat niet lijk. Besprekingen in de alge- omgekomen. Honderden boerde- elf personen om het leven zijn ge mene vergadering op dit tijdstip rijen staan onder water en zware komen, doch dat vier terecht zijn. zouden het bereiken van een be- schade is aangericht aan de voet De spoorlijn tussen Bordeaux en stand niet in de hand werken de van de Pyreneeën. Acen, met Toulouse is te Langon bij Bor- Sowjet-bemoeienissen hadden de een bevolking van 33.500, staat deaux afgesneden. Dank zij de besprekingen in Panmoendjon voor twee derden blank. Men reeds kwaad gedaan. De politie- zoekt met hefschroefvliegtuigen ke en economische zaken zouden naar ingesloten gezinnen, na het sluiten van een bestand Gevaar dreigt voor Marmande ■besproken worden. l (12.000 inwoners), waar nieuwe verleden jaar gebouwde stenen versterking om de grot van Lour- des en andere kerkelijke gebou wen aldaar zijn deze niet door het water aangetast. Heden zal men weer bijeen komen na een plenaire bijeen komst van de algevaardigden, de eerste voltallige vergadering sinds 4 December. Vice-admiraal Libby verklaar de te hopen, dat het dan moge lijk zal zijn, de kwestie van de uitwisseling van krijgsgevange nen naar de stafofficieren ter grondige bestudering te ver wijzen. Geallieerde infanteristen héb ben voor het aanbreken van de dag een aanval ondernomen aan het Westeijke front en zender 'n schot te lossen een stelling her overd, die de Chinezen hun had den ontnomen. Tegenaanvallen der geallieerden met het doel de 100 man Chinese stormtroepen te verdrijven mislukten. Dinsdag bleek, dat de Chinezen waren verdwenen. De actie heeft zich op schotsafstand van Panmoen djon afgespeeld. Bommenwerpers der V. N. hebben opnieuw Noordelijke verbindingen en Noordelijke stellingen aan het front aange vallen. De Amerikaanse kruiser Manchester steunde een actie van geallieerde landstrijdkra la ten 15 km landinwaarts aan het Oostelijke front. Het commando van de V. N. voor civiele hulpverlening heeft goed verstrekt aan 5000 perso nen, die dakloos zijn geworden levensmiddelen, kleren en cedde- goed tengevoigen van een brand, welke Zondag in Poesan heelt gewoed en 2 menslevens heeft geëist.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1