BINNENLANDS NIEUWS an ars ■fssr ssssrs'-sssass br2k" "S, fre sssrt »s-jar.susw OF RADIO? Terry en Berry en „De witte Eland ifSS. -"h— *5£S,'.SS*8 Zeeland gaat vrijwilligers werven V30r S.W.G. TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. GROEDE. OSSENISSE OOSTBURG VLÏSSFNGEN. DE NACHTELIJKE VECHT PARTIJ TE DONDEREN. BRESKENS HOOFDPLAAT Wot brengt Uit de Provincie STANDAARD VAN DE BEVOLKING VAN WALCHEREN VOOR DE BRITSE MARINIERS GEWIJD EN OPGELEGD. De standaard, die door de be volking van Walcheren werd aangeboden aan de Britse mari niers, werd Zondag gewijd en op gelegd in de kerk van de kon. Britse mariniers in Portsmouth. De standaard werd aangebo den als blijk van erkentelijkheid voor het werk van de comman do's der kon. mariniers, die Wal cheren op 1 November 1944 van de Duitsers bevrijdden. De plechtigheid werd geleid door revernd J. Armstrong, cha- nlain van de marine, die ten tijde van de bevrijding van Walcheren bij de commando's was ingedeeld. WEG MIDDELBURGVEERE WORDT BEVEILIGD. Op verzoek van de A.N.W.B. Vooral bij regenachtig en mis tig weer levert de weg Middel- burgVeere gevaar op voor het wegverkeer. Het verloop van de weg is onder dergelijke weersom standigheden n.l. niet duidelijk te zjpn. Kortgeleden heeft de A.N.W.B. de Provinciale Waterstaat dan ook verzocht langs de weg „berm plankjes" te plaatsen. Dit zal thans in de loop van dit jaar ge schieden op alle punten, waar dit beslist noodzakelijk blijkt. Goed afgelopen. Zaterdagmiddag omstreeks half één waren enige jongens op de kade aan het kolen rapen bij de in het tweede dok in lossing lig gende Belgische kast „Sancta Maria". Een hunner, de 10-jarige L. de Lijzer, begaf zich op het schip, waarbij hij door onbekende oorzaak kwam te vallen en in het water terecht kwam. Gelukkig was dit door een der havenarbeiders opgemerkt. Deze smaakte het genoegen de knaap weer op het droge te brengen. Met een nat pak kon de jongen op de fiets naar de ouderlijke wo ning op de Baandijk terugkeren Diefstal van electrische rijwiellantaarn In de nacht van Zaterdag op Zondag werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal en ver nieling van een electrische rij wiellantaarn in de Kerkhoflaan onbeheerd staand rijwiel. On middellijk maakte de politie een aanvang met het onderzoek en in de loop van Zondag mocht het haar gelukken de dader op te sporen. De vernielde lamp werd nog in zijn woning aangetroffen en in beslag genomen. De rekening van zijn daad zal hij ter zijner tijd hebben ie vereffenen. Gouden bruiloft. Op Woensdag 6 Februari hoopt het echtpaar J. van den Bergen de Schepper zijn gouden huwe lijksfeest te vieren. Jan van den Bergen werd geboren te Stoppel dijk op 23 October 1875 en zijn vrouw, Nanne geheten, is een ras echte Boschkapelse. Zij is gebo ren op 18 September 1875. Zij zijn vanaf hun huwelijksdatum hier woonachtig geweest. Uit hun hu welijk zijn acht kinderen geboren. Zeven hiervan zijn nog in leven. Drie zoons en drie dochters zijn gehuwd en het aantal klein-klnde- ren bedraagt 26. 1 Gemakkelijk hebben Jan en Nanne het niet gehad. Met hard werken en sober leven heus geen eis van deze tijd alleen hebben zij zich echter kranig door alle zorgen heengeslagen. Onder de goede zorgen van een bij hen ingetrouwde dochter mogen zij thans op een onbekommerde oude dag hopen. Het familiefeest zal worden ge vierd op 6 Februari. De dag zal worden begonnen met een H. Mis en verder zal het feest in eigen kring worden gevierd. Ook de buurt zal er een gezel lig feest van maken op 9 Febru ari. Het feestcomité heeft reeds de nodige activiteit aan de dag ge legd. Aan het gouden paar zal een mooi cadeau worden aangeboden, terwijl de fanfare ,,St. Cecilia" uit Stoppeldijk het geheel zal opluis teren met muziek. Het belooft zowel voor het echt paar en familie als voor het ge- is met ingang van 1 Mei a.s. be noemd tot hoofd der St. Jozeph- school te Roosendaal. Het gemeentebestuur heeft in samenwerking met de A. N. W.B. plannen gemaakt om bij verschil lende wegeningangen reflectoren te plaatsen. Deze zullen worden aangepast aan de geDruikeiijKe markeringstechniek en van drie kleuren worden voorzien, name lijk wit, rood en groen. Voorlopig zullen enkele proefpalen worden geplaatst. Mooie aanwinst. De collectie opgezette vogels van een zoon van de heer H. van Gassen is dezer dagen uitgebreid met een albino-fazant. Dit zeld zaam exemplaar werd indertijd door Baron Collot d' Escury ver schalkt Verg. Ned. Jagersvereniging, De afd. W. Z. Vlaanderen van de Kon. Ned. Jagersver. kwam Zaterdagmiddag in hotel Du Commerce in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer Pierre Blondeel uit Aardenburg, opende de vergadering. Hij sprak er zijn misnoegen over uit dat zo weinig leden aanwezig waren. Het ver enigingsleven is sinds het verloop van de vorige vergadering, nu bij na 3 jaar geleden, bijna tot het nulpunt gedaald, zo zelfs, dat nog moeilijk van een vereniging kan worden gesproken. Daarom is de vergadering bijeen geroepen om zo mogelijk de vereniging te ver nieuwen of een andere op te rich- ten. Met betrekking tot de uitgifte van jachtakten meent de heer Mabesoone dat de gemeenten zich niet storen aan de bij de wet vereiste jacht op een oppervlakte van 40 ha. De voorzitter vermoedt dat de uitgifte van het grote aantal jachtakten op het adres van de boeren en landeigenaren moet worden geschreven. Hij weet van gevallen, dat deze hetzelfde land aan een achttal jagers als jacht terrein hebben gegeven om zo doende van elke jager een aantal hazen per jaar te ontvangen. In de voorzittersvacature werd voorzien door de benoeming van de heer Termote te Hoofdplaat en tot vice-voorzitter de heer L. Cammaert. De heer G. Hendrikse werd tot secretaris herkozen. De aftredende consuls, t.w. de heren P. Cijsouw voor Aarden burg, St. Kruis en Eede; D. Eras mus voor Zuidzande, Cadzand, Nieuwvliet en Sluis; G. Hendrik- se voor IJzendijke, Biervliet en Hoofdplaat; A. Buijck voor Wa terlandkerkje, Oostburg, Schoon- dijke en G. Dusarduijn voor Groe- de en Breskens, werden herkozen. Uit het financieel verslag van de secretaris blijkt, dat de vereni ging thans 237,68 in kas heeft. Bij de rondvraag werd gewezen op de duurte van de patronen. Ook is er geen eenheid in prijs. De ene handelaar verkoopt ze voor 30 cent, de andere voor 42. dj* DRIEMANSCHAP PLEEGDE Aan de andere kant van de 21 INBRAKEN. stad, op de AmsterdamsesUaat- De Haagse politie heeft, aange- ter hoogte van het spoor- wusteloos in de met water ge vulde badkuip. Doktershuip was spoedig aan- houdenTn 7n Tet hu/rvan"bêwa- weiviaduct werd doo^ de SS-ja-wezig, maar toepassing van waarvoor men een aanmerk korting zal kunnen krijgen. 'militaire matroos S. en ue 19-ja- DIENSTTIJD KOREA TELT DUBBEL VOOR PENSIOEN. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de diensttijd van militairen die in Korea en andere gebieden in het Ver e-Oosten oienst hebben ge daan bij de ter beschikking van de Verenigde Naties gestelde strijdkrachten, dubbel telt bij de een groot kwantum aan te kopen, ""sloten dë~21-jarige~vis- rige Utrechtse autobestuurder I kunstmatige ademhaling met be- voor de pensioenberekening gel- waarvoor men een aanmerkelijke F 0M5<*k*en de zijange T. V. Z. een voetganger doodge- hulp van zuurstofapparaten had dige diensttijd. Onder Vene-Oos- - 'bewerker l Qen u ue v^iu.na, I ree en. Twee auto's reden daar geen resultaat meer. De beide t«-i wordt m dit besluit verstaan: Opgekomen werd tegen het op leeriing van de Zeevaart-1 achter elkaar in de richting Zui- ruime schaal verstrekken van scil00i p up drietal heeft niet len. De 73-jange Utrechter J. B. jaentakten voor schadelijk ge- m;ncjer ^an 21 inbraken op zijn die de drukke weg overstak, liet dierte De heer Ch. L. Cauweis, i<erfst0K, die in de afgelopen ja-de eerste auto voorbij gaan jachtopziener te Aardenburg, is ren werden gepree^d. bereid als de leden last hebben van kraaien of eksters, komen wegschieten. deze te DODELIJKE VAL Zondagmorgen vond men op |doch lett^ niet op de achte"°P De aangehoudenen begonnen in komende. Alhoewel de bestuur- 1950 met een inbraak in een con- der hiervan een zeer matige snel- sumptietent op het strand. Toen heil reed, kon hij ..e man met dit kraakje gelukte, besloten zij meer ontwijken, die als gevolg Bal wielersportvereniging. de inbraken voort te zetten, waar- hiervan dodelijk verongelukte. De wielersportvereniging te bij zij hoe langer hoe driester te Oostburg organiseerde Zaterdag- werk gingen. Als zij op het pad avond in hotel „Du Commerce" gingen, dan keken zij eerst oi er- een balavond. De voorzitter der gens een deur of een deurraamp- bet dsk van een scbjPi dat ge- vereniging Ed. van Hulle opende 1 je openstond dan wel of er een meerd jag aan de Bassinkade met een kort woord deze gezellige mogelijkheid was zich op een ge- b;. de Kon Nederlandse papner- avond. Het doel der avond was makkelijke wijze tot een perceel fabriek ts Maastricht, het lijk tweeledig: de bevolking een ge- toegang te verschaffen. Bleek dit zellig bal te bezorgen en om de het geval te zijn, dan werd veilig- kasmiddelen te versterken, waar- heidshalve eerst aangebeld of ge- door het weer mogelijk wordt een telefoneerd. Bij geen gehoor ^ging attractie op sportgebied te Oost- men dan naar binnen. S. heeft be- burg te organiseren. kend de inbraak aan de Men- Het bal, waarbij de muziek ninckstraat te hebben gepleegd, werd verzorgd door „The Rhytme aarbij voor ongeveer 1400 werd Fans" uit Terneuzen, duurde tot gestolen. Deze inbraak was voor- bereid door Den D. een neef van de bewoonster van dit pand. Bij huiszoeking bij S. werd nog het grootste gedeelte van de buit aan getroffen. Het driemanschap heeft onder meer de volgende inbraken be- apo- kindere n bleken ree s te zijn China, Japan en Korea met aan overleden. Een onderzoek wordt grenzende zeegebieden. De mlli- ingesteld naar de juiste oorzaak tairen worden geacht te hebben van het gebeurde. ROMEINS GRAF IN DE KELDER VAN POIJTÏE- BUREAU. Tijdens werkzaamheden in de verwarmingskelder van 't hoofd bureau van politie te Maastricht in November van het vorig jaar, deelgenomen aan krijgsverrichtin gen gedurende de tijd, dat ziin na 25 Juni 1950 in werkelijke dienst zijn geweest bij de U-N.O.-strijd- krachten en niet in krijgsgevan genschap hebben vertoefd. De scheepvaartmaatschappij „Isbrandtsen" heeft het vracht- werden menselijke skelet-resten gchi „Noonday" (8.258 ton) ge- aangetroffen. Op verzoek van o-e kocht Het is nog niet bekend, of commissaris van politie werd kapitêin Carlsen het bevel over d /-v v» d/\ av*nnm/-\l/-\nrr Bv-n T C door de archaeoloog drs J. Spren ger te Maastricht, een uitgebreid onderzoek ingesteld. Op grond van verschillende aanwijzingen o.a. scherven van Romeins aardewerk vlak bij het geraamte gevonden kwam de heer Spren- ger tot de conclusie, dat het een in de kleine uurtjes voort. Ontspanningsavond. In café „De Eenhoorn" organi seerde de Z.L.M. en L.J.G., afd. Oostburg-Groede een ontspan ningsavond. Een luid applaus wan hun ïminbraaMn'ïïn V°De klucht De gescheurde drogisterij aan het Haanplein, stemming in. Na de declamatie van „De pol- niet kon vinden; inbraken in di verse sigarenwinkels, waar de der" van Henr ette Roland Holst heren een speciale yoorkeur voor volgde de hoofdschotel van de duurdere merken sigaren aan de avond: het toneelstuk „Mensen dag legden, een mbraa in Lnoed°iSnngtërw^ hefspeT^n 100 pakjes sigaretten werden fike critiek verheven stond. buitgemaakt; een inbraakt aan t Bij de verloting trok de burge- Westeinde waar hun 2>00 in han- meester van Oostburg de winnen- den viel; een inbraak aan de Stuy- Hierna sprak hij cantine aan de Dr Lelykade, waar van de heer P. J. A. H. C. hoofd commies op de provinciale grif fie aldaar. De hee- C. is Zater dagmiddag tegen 16.00 uur van huis weggegaan en is daar niet meer teruggekeerd. Omstreeks 24.00 uur is hij in de stad gezien. Vermoedelijk is het slachtoffer graf werd gevonden in de aard- door de duiste-nis misleidt van laag uit de Romeinse tijd en men de vier meter hoge kademuur neemt dan ook aan, dat hier een op het schip doodgevallen. De Romein werd begraven, heer C. was 60 jaar, gehuwd en Het rapport omtrent deze werkzaam op de derde afdeling merkwaardige Romeinse vondst van de provinciale griffie. werd inmiddels aan de commissa- dit schip zal voeren. GEVONDEN VOORWERPEN De inspecteur van politie te Terneuzen deelt hierbij mede, dat cmtrent de volgende gevon- MILITAIR ZWAAR GEWOND TIJDENS OEFENING. ris van politie uitgebracht. Het is nu het derde Romeinse graf het welk buiten het vroegere Romein woorden "van wa^deringTot de meegenomen; een inbraak bij een Hir» wat hatreft dp on- kruidenier aan de Kerklaan, geen werd geboden, getuigt van een inbraak in een kiosk aan de meden|emetenteVdie eeTkwijnfnd in een melkhandel aan het West- besttan ^hden Tevens vond h« einde, waar zij ƒ83 en een dames- de c^Mret der avond? het rende- ment te benutten voor een maan delijks te houden ontwikkelings middag met films enz. zeer lof waardig. Na de voorzitter, de heer Van Iwaarden, een spoedig herstel te hebben toegewenst, besloot de burgemeester zijn toespraak. Indonesisch kustvaartuig vertrekt. Het 423 b.r.t. metende Indone sische kustvaartuig „Tongkol", toebehorend aan de Pepuska" in Indonesië, dat ruim een week ge leden ter hoogte van het Gallo per vuurschip motorschade op liep, is in Vlissingen gerepareerd. Het heeft Zaterdag de reis naar Tandjong-Priok vervolgd. lende inbraken in consumtieten- In Zeeland wordt op grote die ressorteren onder S.W.G. zal krachtig worden opgebouwd. Kolff deelde schaal begonnen met de werving van vrijwilligers voor het Nat. Inst. Steun Wettig Gezag. Men wil deze werving ondermeer be vorderen door alle buitengewoon dienstplichtigen folders te zenden, door het gebruik van nieuw pro- pagan da-materiaal, door het op richten van schietverenigingen en door provinciale schietwedstrij den. Aldus werd medegedeeld op 'n Zaterdagmiddag te Goes belegde bijeenkomst voor leden van de provinciale, en plaatselijke com missies in Zeeland waar de moge lijkheden en moeilijkheden die er zijn voor het instituut werden be sproken en waar door mr A. B. Roosjen uit Amsterdam, lid van het nationaal bestuur, een rede werd uitgesproken. De bijeenkomst werd bijge woond door de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr Mr A. F. C. de Casembroot, de comman- Romeins skelet-graf betrof. Het1 den voorwerpen inlichtingen zijn j lbekomen aan de daarbij ver melde adressen: Gele das, Dekkerstr. 39: paar blauwe wollen wanten Nieuwe- diepstr. 9heren polshorloge, Leliestr. 6; herendas, Grenu- laan 39; 3 zilverbons, Catspol- derdijk 16; kolenschop, Lange- Kerkstr. 84: parapluie, Noordstr. 68; donkerblauwe handschoen en een plastic ceintuur, P. de Poo- ter, E 41, gem. Hoek; Belgisch bankbiljet, Tramstraat 4; zinken bak van weegschaal, Garage Kerckhaert; zilveren kinder armbandje, Lange-Kerkstr. 68; rode damesportemonnaie met inhoud, Axelsestr. 119; rode da mesportemonnaie met inhoud, Hendrikstr. 4; gebreid kinder wantje (wit) en bruine heren- handschcen, Postkantoor; vul pen, D.-Visserstr. 101; lipssleutel, Axelsestr. 193; grijze want, Nar- cisstr. 14; padvinderspet, Dek kerstraat 39; zwarte parapluie, Kazernestr. 2; hamer, Hondius- str. 22-, paarlen collier, Van Steenbergenl. 13; groen gebreide dameswant, Axelsestr. 119. Tiidens een militaire oefening se castellum werd gevonden. De oo de rivier de Oude Maas ter overleden Romein werd vermoe- hooete van de Spijkenisserbrug delijk zonder enig omhulsel in de is Zaterdagmorgen de soldaat A. grond gelegd, met bijvoeging van S. uit Amste-dam zwaar gewond, enkele gebruiksvoorwerpen Door het ontploffen van een1 springlading werd zijn rechter hand afgeslagen en de duim aan zijn linkerhand verbrijzeld. Hij In de nacht van 2s op 26 Nov. is opgenomen in het Zuiderz e- maakte een aantal jongelui kenhuis te Rotterdam. drukte en ruzie voor de winkel Soldaat S. behoo-t tot het korp van de bakker Weggemans te commandotroepen uit Kooze - £>0nderen (gem. Vries). De bak- daal. Zijn onderdeel was Zate ker kwam ujt zyn becj en begaf morgen aan het oefenen rond een zich naar buiteilj waar hi;j woor_ aantal bruggen op Voorne-put- den kreeg me^ de 19-jarige land- ten. Op een gegeven ogenbiiK bouwer Geert B. uit Vries. Deze kreeg S. met de soldaat v. d. w. d;encje de bakker van repliek opdracht een springlading aan te door hem een slag in het gezicht trengen onder de Spijkemsser- toe te djenen Dezelfde nacht nog brug. Terwijl straaljagers over overjeed de bakker aan een hart- de rivier scheerden, roeiden cie aanvak die vermoedelijk het ge- twee soldaten in een rubbe-boot volg is geweest van de nachtelijke naar de brug. Toen zij bezig wa- vechtpartij. De officier van ju- ren de springlading aan te bren- stitie achte B. hiervoor moreel gen, explodeerde de springstof wej verantwoordelijk, doch straf- dant van de rijkspolitie in Zee- een onverg dke dag landj maj w H van Ballegoyen de Jonge; de commandant der Op hazenjacht. kon marechaussee in Zeeland, b Een aantal „jagers" uit ons kapt. W. H. van Haersma Buma; dorp maakte van de sneeuw ge-' de commandant van de groep Burgemeester mede, dat 31 Januari een lande lijke stichting „De Vrijheid" is opgericht welke de reeds opge richte plaatselijke schietvereni gingen zal overkoepelen. Nieuwe schietverenigingen zullen tevens worden opgericht waarvoor de plaatselijke commissies van S.W.G. zullen worden ingescha keld. Mr Kolff wees in dit ver band op de mogelijkheid de plaatselijke commissie een kleine reorganisatie te doen ondergaan. Voor de provinciale schietwed strijden waaraan alle vrijwilli gers kunnen deelnemen, heeft Mr A. F. C. de Casembroot een fraaie beker beschikbaar gesteld. Na hem hield Mr Roosjen een rede. De Commissaris der Koningin zeide nog een en ander over de nieuwe organisatie tot bescher ming van de burgerbevolking. Hij was van mening, dat hier een taak ligt voor de burgemeester en de plaatselijke commissies. bruik om gemakkelijk op het spoor van de haasjes te komen. E>e politie dacht er echter anders over en toonde zich zeer mild in het uitdelen van verbaaltjes. De veerdienst. De K.N.A.C. deelt mede, dat de stremming van de veerdienst VlissingenBreskens voor het autoverkeer vermoedelijk niet eerder dan Dinsdag of Woensdag a.s. zal zijn opgeheven. Zoals bekend is, is deze strem ming het gevolg van een aanva ring van een der aanlegsteigers. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer E. W. Carels slaagde te Goes voor het diploma boekhouden. Mej. H. de Meijer slaagde voor het examen machineschrijven. Benoeming. De heer J. de Jong, hoofd der St. Aloysiusschool te Slijkplaat, ten. Het geld werd uitgegeven in cafétaria's en voor bioscoopbe zoek. De familie van het drietal was volkomen onbekend met de ze praktijken. SCHIP IN HAVEN VAN HENGELO GEZONKEN. In de haven van Hengelo is het schip „De drie gebroeders" van schipper Duizendstra uit Hooge- zand, gezonken. Het 90 ton grote schip was geladen met grind- and, bestemd voor Enschedé. Tijdens de vaart in het Twente kanaal was het schip daags te voren door de zuiging van een casserende motorboot met de boeg in de wal geschoven en heeft daardoor waarschijnlijk schade opgelopen. De schipper en zijn vrouw werden Zondag morgen wakker door het ver schuiven van pannen en meu belen in de roef. Ze konden zich op het nippertje redden en moes ten in nachtgewaad het zinkende schip verlaten. ERNSTIGE AUTO-ONGEVALLEN. 3 Dodelijke slachtoffers. Zaterdagavond zijn in Utrecht twee auto ongevallen gebeurd, die in totaal drie doden eisten. Om ongeveer half acht reed 'n Chevrolet Fleetmaster) met een vaart van 80 kilometer op de ter plaatse zeer gladde rondweg om Utrecht, komende uit de richting Jutfaas op het viaduct bij de Lu netten tegen de afscheiding tus sen de rijweg en het voetpad. Door de geweldige klap schoof de auto over de brugleuning, waarvan een balk van links in de auto drong tot aan de rechter zijde. De inzittende, de 26-jarige mej. G. M. uit Amersfoort werd uit de wagen geslingerd en over leed ter plaatse. De 57-jarige be stuurder H. G„ een bedrijfsleider uit Baarn, zat zodanig beklemd dat de kraanwagen der brand weer er aan te pas moest komen om hem uit de wrakstukken van de geheel vernielde Chevrolet te bevrijden. Toen men G. tenslotte bevrijd had bleek ook hij te zijn overleden. - van welke aard deze was is nog niet bekend door onbe kende oo-zaak. Zwaar gewond werd soldaat S. door de schok uit de boot in het water geslin gerd. Soldaat v. d. V/. sprong hem onmiddellijk na en wist zijn mak ker van de verdrinkingsdood te redden. m.s. N.V. DE „HAULERWIJK" GEREPAREERD. Het 5.034 brt. metende „Haulerwijk" van de Stoomvaart Mij „Wijklijn" te Rot terdam, dat ruim een week gele den, onderweg van Rotterdam naar Cuba, met machineschade 's teruggekeerd naar Ponta del Gada, is nu gerepareerd. De benodigde onderdelen zijn per vliegtuig uit Nederland naar genoemde havenstad gebracht. DIEFSTAL OPGEHELDERD. De Rotterdamse politie heeft de 22-jarige monteur M. aange- luchtwachtdienst Breda, kapt. T. H. E. van Wijmen; de comman dant van de reserve grensbewa king, maj. W. A. Hulsman; de ka pitein P. Kloosterman verbonden aan de staf der Nat. Reserve, dis trict Zeeland; de secretaris van het nationaal bestuur, de heer J. J. A. Keuchenius, alsmede vele burgemeesters uit de provincie. De bijeenkomst stond onder lei ding van burgemeester Mr B. Kolff uit Vlissingen die in zijn openingswoord mededeelde, dat in Zeeland thans de duizendste vrijwilliger is geboekt. In Oost Zeeuws Vlaanderen, Vlissingen, Goes en Schouwen-Duiveiand loopt de aanmelding goed. In de andere plaatsen en delen van Zee land zal de activiteit worden op gevoerd. Voor de reserve grens bewaking zal speciale actie wor den gevoerd in Sas van Gent, Aardenburg en Sluis. De reserve rijksgemeentepolitie loopt aardig in Zierikzee, Goes en Vlissingen. Koerier verzoekt asy! in Engeland Vrijdagavond heeft de Londen- se politie een Tsjechosiowaaks koerier van de naam Rosa in ver zekerde b:.waring genomen. Hij werd halverwege een regenpijp van de Tsjechoslowaakse ambas sade gezien. Rosa heeft verklaard dat hij in een kamertje op de bo venste verdieping opgesloten was geweest en dat men van plan was hem terug te zenden naar Praag om mogelijk doodgeschoten te worden. Hij heeft om asyl ge vraagd. Thans is hem „ergens in het land geheim asyl verleend" Naar verluidt bevindt zijn vrouw zich bij hem. De Tsjecho siowaken hebben zijn uitlevering verzocht. Zaterdagavond hebben speciaa- uit de Sowjet-Unie gekomen vei ligheidsambtenaren post geno men buiten de Sowjet-ambassade, zulks naar aanleiding van inbra ken in ambassades in Londen en rechtelijk niet. Voor een andere mishandeling, waaraan B. zich te Donderen op 8 Mei 1951 schuldig maakte, vroeg de officier van justitie 1000 subs. 6 maanden hechtenis. MEDISCH CONFLICT TE APELDOORN. Een medisch conflict, dat reeds ruim een jaar geleden in Apel doorn is ontstaan, dreigt binnen kort ook in de gerechtelijke sfeer te zullen komen. Plet gaat tussen het college van regenten van het semi-gemeentelijke Julianazieken- huis en de arts J. Mooy, die ja renlang als patholoog-anatoom in dit ziekenhuis werkzaam is ge weest. Zonder overleg te plegen vaar digde het regentencollege in Ja nuari 1951 een z.g. stafreglement uit, waaraan alle twintig specia listen, die met de geneesheer-di recteur de staf zouden vormen, j-.-o- - - zich moesten onderwerpen. Acht houden, die vorige week uit het hunner weigerden dit en na ver- groothandelsgebouw een partij schillende strubbelingen werd radiatorkranen, koppelingen en met ingang van 15 October j.l. aftapkranen ter waarde van 3.000 heeft gestolen. Ook de heler werd aangehou aan dokter Mooy de toegang tot zijn in het ziekenhuis gevestigde laboratorium ontzegd, zodat hij den. Beiden zijn ter beschikking dit elders moest onderbrengen, van de Justitie gesteld. De taxi Nu heeft het regentencollege hem chauffeur, met wiens auto de per aangetekende brief doen we- goederen werden vervoerd kreeg een proces-verbaal. OP GEVAARLIJK IJS GESPEELD EN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag zijn er in het stadje Huissen, bij Arnhem, twee jongetjes verdronken bij het spe len op gevaarlijk ijs. De beide knaapjes waren pas 5 jaar oud. G ASVERSTIKKIN G. Vrijdagavond heeft zich in Weert een droevig ongeval voor gedaan, dat het leven heeft ge kost aan twee kinderen. De beide zoons van de familie G. Jongen te Weert, resp. 12 en 6 jaar, namen die avond een bad. Op een onbewaakt ogenblik zijn zij, vermoedelijk tengevolge van ontsnappend gas uit de geyser, bedwelmd geraakt. Toen hun moeder even later in de hadka mer kwam, vond ze beiden be- DINSDAG 5 FEBR. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9.25 De groenteman; 9.30 Wa terstanden; 9.35 Gram.; 10.50 V-oor de jeugd; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Piano; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram 13.20 Dansmuziek; 14.00 V-oor de huis vrouw; 14.30 Gram.; 14.40 V-oor de school; 15.00 Gram.; 15.30 Causerie16.00 Gram.13.30 Voor de kinderen; 16.50 Koor: 17.15 Gram.; 17.25 Piano; 13.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Piano; 19.15 Causerie; 19.20 Jazzmuziek; 19.50 Causerie; 20.G0 Nieuws; 20.05 Actualiteiten: 20.15 Gev. programma; 21.15 Ik vreet, wat u niet weet; 21.30 Causerie-, 21.35 Amusementsmu ziek; 22.05 Discogrem; 22.45 Bui- tenl. overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; vervolge zelf de pathologie-anato- T-R» Gymnastiek: 7.30 Grajn.j mie zal verzorgen, omdat het in ^-45 Gebed; 8.00 Nieüws; i-.'m dokter Mooy geen vertrouwen Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 ten, dat het ziekenhuis in den ver meer stelt. Laatstgenoemde over weegt de afzonderlijke regenten voor de rechtbank te Zutphen te doen dagvaarden wegens aantas ting van zijn goede naam en we gens broodroof. Het regentencollege daarente gen heeft van meet af aan de kwestie gezien als een intern ge schil, waarbij alle specialisten vol komen vrij blijven, daarvoor in aanmerking komend materiaal door hun collega Mooy als voor- Gram.; 9.40 Causerie; 10.00 Voor de jeugd; 10.15 Gram.; 10.40 Schoolradio; 11.00 Voor de huis vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Me dedelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Causerie; 13.25 Orkest; 14.00 Gev. prosr.; 14.55 Gram.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Causerie; 16.00 Voor de zieken; 1-6.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Nieuws; 18.16 heen gebruikelijk te laten onder- Actualiteiten; 18.20 Sport; 18.30 zoeken. Van broodroof is dan ook Gram 18.45 Causerie; 19.00 volgens hen geen sprake. Het aantal opposanten is in- Hier is vrij Europa; 19.30 Gram.; 19.40 Causerie; 19.50 Gram.; middels tot twee geslonken, daar 2o 00 Nieuws- 20.08 De gewone de overigen de wens te kennen m9n 20.15 Orkest; 21.10 Actua- hebben gegeven, tot de staf van - - het ziekenhuis toe te treden. In Middelburg en Terneuzen is woninge van buitenlandse diplo- no" weinig gedaan. maten. Onder meer is ingebroken De luchtwachtdienst, de jong- in het huis van de Sowjetrussi- ste telg van de reserve-diensten sche militaire attaché Razin. Bij een wegkruising stapte oom Bear uit zijn auto en haal de de kaart voor de dag. Hij tuurde er longe tijd aan dachtig op en knikte teen. „Mooi zo", zei hij en voor het eerst sedert de verdwijning van Terry zag hij er vergenoeed uit. „Wat is er oom?" vroeg Berry. „Ik heb een plan gemaakt", zei oom Bear geheimzinnig, „wij nemen hier de grote weg in plaats van de -oude en komen dan een e'nd verder weer -op de oude helle weg uit. Het gevolg zal ziin", docee^e oom Bear met stemverheffing, „dat wij Pug Malcns de pas afsnijden. Daardoor hebben wij gelegen- he'd hem prachtig in de val te lokken, zodat iedere tegenstand uitgesloten is „Dat is de manier, oom"! juichte Berry geestdriftig. liteiten; 22.10 Ensemble-, 22.45 Herdenking voor de vervolgden van onze dagen23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.25 Orkest BRUSSEL VI.12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12 34 Grom.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte mnz.; 13.30 Gram.; 13.45 Lichte muz.; 14.00 Schoolradio; 17.00 Nws; 17 10 Gram - 17.15 V-oor de kin dexen; 17.30 Causerie; 17.40 i-ram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Causerie 18.30 Voor de acldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muziek; 19.50 Kroniek; 20.00 Hoorspel; 21.15 Gram.; 21.45 Actualiteiten- 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Berry was wijs genoeg -om zijn voede oom er niet aan te her- :nneren, dat hij 10 minuten ge leden zelf dit plan al naar vo ren had gebracht. Oom Bear aette de motor tot extra spoed aan. Het oude gevaarte liep als een uur" erk en toen de auto weer -p de holle weg kwamA was er n~g veen enkel spoor van de woonwagen te bekennen. DE REIS VAN DR DREES NAAR AMERIKA. Hedenavond om vijf over 9, zal de VARA in de rubriek „Din gen van de dag" een vraagge sprek uitzenden met minister president Dr W. Drees over de eis van de minister naar de Verenigde Staten, en in het bij zonder over zijn contact met de Amerikaanse vakverenigingen.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3