RECHTSZAKEN Binnenlands Nieuws VAN SPRANG I f Provinciale Stoombiotdiensten in Zeeland Volgend jaar kuikens van de bon? TAFELTENNIS. SCHAKEN GEMEENTE TERNEUZEN FASSAERT „Ziekenhuisverplsging in Zeeuws-Vlaanderen" JONGEN Schrijf benodigdheden gecreosoteerde Palen Weet U i A. VAN DEN BRUELE I s EGYPTE TUNESiE DU1VENH0UDERS 5 x X X X X 1 Fa P. J. VAN DE SANDE Smaldeel vaar! weer ui! De algemene vergadering der V. N. AMOK OP TARUTUNG TERNEUZEN. Dakota van de K.L.M. had motorstaring Hei buitenlands debai in he! Lagerhuis INBRAAK OP HETERDAAD BETRAPT. He! ruime woonhuis Evangelisatie Samenkomsten R. J. DE KRAKER Y X 'e Bij haard of kachel behoort een handwerkje op uw schoot I Y Y CanJboutugicls 1952 SuinkcutugiJs 1952 Nacnens dc vocdsGlcoitimissa- ris van Gelderland werd op de jaarvergadering van de vereni ging van broederijen en pluim- veefokbedrijven in Nederland, welke in het concertgebouw te Barneveld werd gehouden, mede gedeeld, dat er overwogen wordt volgend jaar de kuikens van de bon te doen. Aan de leden van de V.B.N. werd de vraag voorge legd, of ze dit gewenst achten of" dat ze liever het huidige systeem gehandhaafd zien. Zoals bekend is, heeft het thans geldende systeem veel cntiek ontmoet. Het aantal kuikenbon nen is namelijk afhankelijk ge steld van de hoeveelheid maïs cn aardappelen welke door de pluimveehouder worden ver bouwd. Met deze maatregel wordt beoogd de eigen voemi productie zoveel mogelijk op te voeren. Het voordeel van ge ëxporteerd pluimvee en eieren is zo groot als er eerst duur voer voor ingevoerd moest worden. Aan de andere kant bracht dit de moeilijkheid mee, dat de bedrij ven, welke niet in de gelegenheid zijn mais enz. te verbouwen, niet zoveel kuikens kunnen kiijgen. En dit zijn vaak bedrijven, die n belangrijk deel van de inkom sten uit de pluimveehouderij trekken. Thans blijkt dus, dat men de kuiken-distributie wil opheffen. De voedertoewijzing blijft ech- Onder bevel van commandeur F T. Burghard zal het oefen smaldeel 5 op 4 Februari a.s. wederom zee kiezen. Behalve uit Hr. Ms. vliegkamp schip „Karei Doorman", dat zich op de terugreis uit de Nederland se Antillen eerst later bij het smaldeel zal voegen, bestaat het uit Hr. Ms. torpedobootjager „Bar.ckert", Hr. Ms. fregatten „De Zeeuw" en „Van Zijll" en Hr. Ms. onderzeeboten „Tijger- haai" en „Zwaardvis". Het smaldeel zal van 8 tot 10 Februari te Portland verblijven, waarna op 21 Februari tussen de Kaap Verdische eilanden en Ca sablanca rendez-vous wordt ge maakt met Hr. Ms. „Karei Door man". Van 22 tot 27 Februari ligt het smaldeel te Casablanca, van 7 tot 10 Maart te Algiers, van 14 tot 17 Maart te Gibraltar, van 21 tot 26 Maart te Lissabon Op 5 April worden de schepen weer in Nederland terugver- wacht. Gedurende deze reis zullen vliegoefeningen worden gehou den op het gebied van verken ning en onderzeebootbestrijding, aanvalsoefeningen en vuurlei- dings- en schietoefeningen. Evenals vorige jaren het geval was, zal het smaldeel, indien zich daartoe de gelegenheid voordoet, gezamenlijk oefenen met in de nabijheid oefenende oorlogsbo dems van andere landen van de Noord-Atlantische gemeenschap. Brieven voor opvarenden van bij het smaldeel ingedeelde sche pen dienen ais volgt te worden geadresseerd: Naam, rang of kwaliteit, mari nenummer, aan boord van Hr. Ms. (volgt naam van het schip), smaldeel 5, Amsterdam-C.S.- mcrine. E'e frankering bedraagt 20 cents per 10 gram. ter gehandhaafd. Deze zal dan geschieden naar bedrijfsgrootte, Of men straks dus veel kuikens zal kunnen houden hangt met alleen af van de hoeveelheid voer welke men toegewezen krijgt, maar ook van de hoeveelheid voer welke men zelf kan ver bouwen. De leden van de V.B.N. bleken engsgezind te zijn in hun me ning over deze aangelegenheden. Een aantal juichte het toe, dat ie kuikenbon misschien verdwij nen zal, anderen hadden geen voorkeur en weer een groep zag °r geen voordeel in. Op deze vergadering werd ver ier nog medegedeeld, dat er b<>- ~in van dit jaar door de sex- s'chool te Barneveld een herha lingscursus gehouden zal worden voor hen, die vorig jaar niet slaagden. Ook zal er een nieuwe cursus worden gegeven. Door de V.B.N. is een broed- technische dienst ingesteld, die tot taak heeft de broeduitkom- sten te verbeteren. Als bestuursleden werden her- kozen de heren W. de Lange uit Ermelo, A. Schimmel uit We- num en A. H. Steenbergen uit Bennekom. Een punt van uitvoerige be spreking was de vaststelling van een richtprijs voor broedeicren en kuikens. Tenslotte werd het bestuursvoorstel aangenomen, waardoor de richtprijs voor broedeieren van de zware rassen f 0,28, voor die van lichte rassen ƒ0,23 en voor de kuikens zelf 0,48 is. Prof. Dr. C. Romijn hield op deze vergadering een causerie over „de ontwikkeling van het kuiken-embryo tijdens de broed- periode". De professor toonde voor hij aan zijn onderwerp be gon een nieuwe hydrometer, wel ke door hem speciaal ontworpen 's voor broedmachines en die binnen niet te lange tijd in de handel gebracht zal worden. De reis van Prinses Elisabeih Prinses Elizabeth en de her tog van Edinburgh zijn Vrijdag te Nairobi aangekomen, waar zij 2 dagen zullen blijven alvorens 5ich naar het buitenverblijf bij de berg Kenia te begeven. 7 Februari vertrekt het paar per schip van Mombasa naar eylon. Eden over zijn besprekingen met Schuman De Britse minister van Buiten- landse Zaken, Anthony Eden, heeft Vrijdag na afloop van zijn onderhoud met zijn ambtgenoot Robert Schuman verklaard, dat hij deze verslag had uitgebracht van de besprekingen, die Chur chill en hij te Washington hebben gevoerd. „Wij hebben vervolgens een aantal kwesties, die in het bij zonder onze beide landen aan gaan, bestudeerd en zullen Zater dag opnieuw bijeenkomen", aldus Eden. De algemene vergadering der V. N. heeft Vrijdag met 43 tegen 8 stemmen, bij 7 onthoudingen, een Peruviaanse resolutie aan genomen, waarin een beroep wordt gedaan op de staten-leden der Ver. Naties aanvragen om lidmaatschap objectief te be oordelen. Verder werd de Chinese-na- tionalistische resolutie, waarin wordt voorgesteld dat de Sow- jet-Unie haar verdragsverplich tingen overeenkomstig het in '45 afgesloten Chinees-Russische bondgenootschaps- en vriend schapsverdrag niet is nagekomen, met 25 tegen 9 stemmen, bij 24 onthoudingen, goedgekeurd. Overval op West-Duitse rechtse en linkse bureau* Te Tarutung, een plaats in West-Java, heeft zich een geval van amok voorgedaan. Een man die bekend stond als een rustig mens, geraakte plotseling in een toestand van bloeddorstige razer nij en viel met een mes drie man nen aan, onder wie zijn zoon. Twee hunner werden op slag ge food; de derde werd zwaar ge wond in het ziekenhuis opgeno men. De amokmaker heeft ten slotte zelfmoord gepleegd. In geheel West-Duitsland heeft de politie overvallen gedaan op bureaux van de communistische partij en de „Sozialistische Reichspartei". Volgens Gundelbach, een com munistische afgevaardigde in de bondsdag, zocht de politie naar documenten, die betrekking had den op mogelijk contact tussen dc communistische partij en de so ciaal-democraten, de belangrijkste oppositiepartij. Een juridische ad viseur van de laatste partij ver klaarde, dat hier een vergissing in het spel moest zijn en dat ge zocht werd naar mogelijke con- tactbewijzen tussen de communis tische partij en de socialistische rijkspartij. Ook het huis van ex- generaal Remer, die zelf in de ge vangenis zit, is doorzocht. Onder meer zijn documenten meegenomen, waarin personen genoemd worden, die- giften aan de communistische partij hebben geschonken. Ook propagandama teriaal is In beslag genomen. In Düsseldorf is volgens een com munistische zegsman huiszoeking gedaan in drie kamers, die gere serveerd warden voor communis tische afgevaardigden In de bondsdag. De woordvoerder zei- de, dat hiermede de parlementaire onschendbaarheid was geschon den. Het onderzoek was echter niet verhinderd, „omdat wij niets te verbergen hebben". De Egyptische minister van Binnenl. Zaken, Ahmed Mortada Maraghi Bey, heeft op een pers- jonferentie te Alexandrië beioofd de beperkende bepalingen in die tad met het oog op de rustige toestand aldaar te zullen ver zachten. Hij dankte de politie te Alexandrië voor hun bemoeingen bij het handhaven der orde en drong er op aan, dat geen aan dacht zou worden geschonken aan dreigbrieven. Hij zei, dat de laatste tijd veel dreigbrieven wa ren verzonden. Voorts drong de minister er bij eigenaars van bioscopen en open bare vermakelijkheden in Cairo op aan hun instellingen weer te openen. Hij gaf de verzekering, dat buitenlanders dezelfde rechten zouden genieten als Egyptenaren Mortada Maeraghi Bey zei, dat „bepaalde intriges en de aan stichters daarvan bekend waren. Wij zullen deze intriges verijde len en de nog onbekende aan stichters opsporen", aldus de mi nister. Donderdag is vernomen, dat de Wafdistische partij de voormali gs minister van Buitenlandse SNEEtTWTREKKER.STOF.SLAG INGETROKKEN. Naar het ministerie van Land- jouw, Visserij en Voedselvoorzie- ïing mededeelt, wordt de toe- temmmg tot het berekenen van QT, én cent per liter thuisbezorgde den voorwerpen inlichtingen melk of per thuisbezorgd brood zijn te bekomen aan de daarbij Beloning voor bemanning van „Turmoil Op een noenmaal te ere van de bemanning van de Britse sleepboot „Turmoil", die onlangs vergeefs getracht heeft het schip van kapitein Carlsen, de „Flying Enterprise", te be-gen, heeft de ^aken, Salah El Din Pasja, en de Amerikaanse ambassadeur in v00fmaiige waarnemend minister Gevonden voorwerpen. De inspecteur van politie te Terneuzen deelt hierbij mede, dat omtrent de volgende gevon- Londen cheques ter waarde van 25 000 gulden aan de bemanning van de „Turmoil" uitgereikt Kapitein Parker kreeg ƒ7500, stuurman Dancy, die vijf dagen met Carlsen aan boord van de Flying Enterprise" is gebleven, kreeg 5000. de resterende 25.000 was bestemd voor de an dere leden van de bemanning. De gelden zijn een gift van de eigenaars van de „Flying Enter- prise", de Isbrandtsen Mij-, als erkenning voor de betoonde moed bij de pogingen om de „En terprise" te bergen. van Buitenlandse Zaken, Farag Pasja, heeft benoemd als verte genwoordigers in het nationale front. In voorgaande berichten was gemeld, dat Salah El Din Pasja niet instemde met het deelnemen van de Wafdisten aan het front als voorspel tot heropening van besprekingen met Engeland. „Naar mijn kennis en geloof is het front niet bedoeld om onder handelingen te beginnen, die ge faald hebben de eerste verlan gens van het land te vervullen" aldus verklaarde Salah El Din tegenoer journalisten. /an 80U gram boven üe me* voor jeldende maximumprijs, welke Jiende als tegemoetkoming in de rosten van zogenaamde sneeuw- rekkers, met ingang van Zater dag 2 Februari ingetrokken. De bezuiniging in Engc-I„nd Met een meerderheid van 31 stemmen heeft het Britse Lager huis zich achter de regerings maatregelen om het hoofd te bie den aan de economische crisis geschaard. De Labourmotie werd met 309 tegen 278 stemmen verworpen. De vijf liberalen stemden voor •de regering. Een regeringsmotie die het huis vroeg het gevaar van de voortdurende vermindering van goud- en dollarreserves te erken nen en alle maatregelen nodig om de reserves weer op te hou den, goed te keuren met 306 te gen 275 stemmen (opnieuw een meerderheid van 31) aangeno men. Staking in Tunis De Tunesische nationalisten vermelde adressen: Jongenssjaal (grijs met rood), Dahliastr. 26; ceintuur, Nieuwe- diepstr. 85; ringetje met leeuw, Hendrikstr. 71; herenhandschoen en kie.n mesje, Scheldekade 34; paar bruine herenhandschoenen» Tholensstr. 100; rood kindertas je, Mart. Eijkestr. 13 2 witte ge breide wanten,'bur. van politie; portemonnaie, Oostkant 3; over schoen en 4 spaarzogels, bureau van politie; grijze ceintuur voor linnen regenjas, Nieuwediepstr. oi oiifanuje (speelgoedhanger tje), Tramstraat 18; 3 bankbil jetten, Apotheek Klaassen; 3 pakjes Blue Bend, Kerkhoilaan 25; grijze wollen handschoen, jNooruauaat o7; hondje, wit met bruin, Scheldekade 22; want, grijs, rood en blauw, Axelsestr. 121. Een Dakota van de K.L.M., die van het vliegveld Ringway bij Manchester met 11 personen en vracht aan boord was opgeste- gen met bestemming Amster- i dam moest terugkeren toen de so'aeidene getuigen, dat de fees piloot ontdekte, dat een motoi lelijkheden omstreeks half één DE BOETINCHEMSE MEINEEDZAAK. Donderdag werd voor het Arn hemse gerechtshof in hoger be roep de zaak behandeld tegen de 58-jarige opperman B. J. K. te Terborg. Deze werd door de Arn hemse rechtbank veroordeeld wegens uitlokking tot meineed tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Deze meineedzaak is een uit vloeisel van een eenvoudige kip pendief stal, gepleegd in de nacht van 23 December 1950 te Doetin- chem. Deze kippendiefstal werd gepleegd na een feest ten huize van de Doetinchemse grondwer ker E- S. De politie arresteerde als verdachte hiervan de 23-jari- ge J. W. en de 53-jarige J. E. E. Eerstgenoemde bekende en ver klaarde het feestje bij S. om streeks half één te hebben ver laten. E. ontkende en zeide, dat het feest tot omstreeks vier uur zou hebben geduurd. Voor de politie en de rechter commissaris verklaarden ver- haperde. waren afgelopen, maar tijdens de Zoals in een dergelijk geval pghandeling van de zaak van E. gebruikelijk is, werd op Ringway ivoor de rechtbank kwamen zij alles in gereedheid gebracht om terug op hun verklaring en zei ingeval van een ongeluk bij eem den) dat het feest bij nader in- noodlanding hulp te bieden. De Dakota was echter door de wind en de sneeuw gedwongen op de Amerikaanse basis van Burtonwood neer te strijken. Het vliegtuig maakte een ge slaagde landing. De passagiers werden naar Manchester \er- vcerd om zodra het defect ver holpon was, verder te reizen of met een ander vliegtuig de reis voor te zetten. zien niet om half één, doch om streeks vier uur zou zijn beëin digd. K. had hen een lijst voor gelegd met laatstgenoemde ver klaring en deze door hen laten tekenen. K. werd hierop vervolgd we gens uitlokking tot meineed en door de Arnhemse rechtbank veroordeeld, de gastheer S. werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en E. B., de echt genote van E., tot tien maanden gevangenisstraf wegens meineed. S- kwam tijdens de behandeling van zijn zaak terug op zijn latere verklaring en bekende meineed te hebben gepleegd onder druk van K. Hij handhaafde nu zijn oor spronkelijke verklaring tegen over de politie. Inmiddels heeft E. de diefstal van de kippen bekend, maar hij bleef bij zijn verklaring als zou het feest om vier uur zijn afge lopen. Ook thans voor het ge rechtshof hield hij vol, dat om streeks vier uur het tijdstip van beëindiging van het feest zou zijn geweest, waartegenover S., zijn dochter en zijn schoondochter, zomede de jonge W. bleven ver klaren, dat omstreeks half één de fuif een eir.de had genomen. Zij beschuldigden K. er van, dat hij S. zou hebben geprest een ver- k aring in strijd met de waarheid af te leggen ten gunste van de zaak van E- K. verweerde zich heftig tegen deze beschuldigin gen. Hij moest verscheidene ma len door de president tot mati ging worden gemaand. Het is niet onmogelijk, dat ook deze zark weer een vervolg zal hebben, want de procureur-gene raal Mr. Hoekstra deelde na het verhoren van E. mede, dat hij ook hem wegens meineed zal vervol gen. De zaak tegen K. werd aange houden voor het horen van de zoon van E., die volgens de ver dediger Mr. James Jr. verklarin gen ten gunste van verdachte zou kunnen afleggen. Hij was niet verschenen. Ook de meineedzaak tegen de vrouw van E. E. B., die even eens in hoger beroep zou te rechtstaan, werd aangehouden Premier Churchill ziet zich de volgende week geplaatst voor n debat in het Lagerhuis, dat een eind dreigt te maken aan een lange wapenstilstand „tussen de grote politieke partijen in Enge land t.a.v. de buitenlandse poli tiek". De Labour-oppositie heeft be sloten een motie van wantrou wen in te dienen als Churchilis verslag van zijn besprekingen te Washington voor haar niet be vredigend blijkt te zijn. De La buur-partij wil de verzekering, dat er geen poging gedaan zal worden om Engeland een lijn te laten trekken met rechtse ele menten in de V. S., die voor standers zijn van een „krachti ger" houding ten aanzien van communistisch China. Churchill zal het woord voe ren in het debat, over de buiten landse politiek, dat a.s. Dinsdag begint en 2 dagen zal duren Verwacht wordt, dat de minister van Buitenlandse Zaken het de bat zal openen. De regering za! ook de critici van Lafoour moe- ten geruststellen, dat het met in de bedoeling ligt een onafhan kelijke Duitse strijdmacht in het leven te rcepen. Donderdagavond is het onder zoek naar wapens en onruststo kers in het gebied van Kaap Bon, dat vier dagen heeft geduurd, ge ëindigd. Volgens officiële Franse kringen is de operatie bijna een volslagen succes te noemen. In Kelibia zijn 30 personen ge arresteerd. C.N.A.Atae 28. De Axelse dames waren Vrij dagavond in het klein Casino zijn Vrydag hun aangekondigde goed op dreef en versloegen hun 24 uur staking begonnen. De lei- naaste concurrenten met ders der Tunesische nationalisti sche partij „De Nieuwe Destoer" hebben er bij de stakers op aan gedrongen tot elke prijs inciden ten te voorkomen. De 24 uursstaking is uitge schoven als ondersteuning van de eisen der Tunesische nationa listen, die zelfbestuur willen en als protest tegen de Franse be veiligingsmaatregelen. 90 Pro cent van alle markten on winkels was gesloten. De Franse autoriteiten hebben voorzorgsmaatregc len genomen. Vrachtauco's met troepen bevon- den zich nabij de ingangen tot de Arabische wijk van Tunis. Leden der republikeinse garde, met stalen helmen op en bewa pend met karabijnen, patrouil leerden door de verlaten straten. Buiten het gebouw van het Brit se consulaat-generaal, dat vlak bij de Arabische wijk ligt, ston den militairen op post. minder dan 28, waardoor de Atac-dames de leiding van de Sluiskilse overnamen. •K2&-— SPEELCLUB TE LAREN WORDT VERVOLGD. Naar de proc.-generaal te Am sterdam aan het A.N.P. mede1- deelde is de zaak tegen de vier /erdachten, tegen wie proces verbaal was opgemaakt bij de nval in de speelclub, gevestigd n Hamdorff te Laren aoor het ïof vérwezen naar de openbare ritting. De v erdachten hadden protest •angetekend tegen de dagvaar - ling, maar dit protest is in eer de en tweede instantie afgewe- en. De mogelijkheid bestaat rog, dat de verdachten in cas- atie gaan, in welk geval ook de oge Raad over de dagvaarding en uitspraak zal deen. In dat geval zal de behande- .ng in openoare zitt.ng nog eni- vorderen. Wordt geen de Leeuwarder rechtbank deze geruchtmakende zaak in behan deling nemen. Deze arrestatie was destijds nogal opzienbarend, •omdat O. bij zijn superieuren zeer goed stond aangeschreven. L3nge tijd wist hij door het leiden van 'n dubbel leven, zijn verkeerde praktijken te verbloe men. roen nij nog deel uitmaak te van de groep Joure en stand plaats had te bnikzwaag pleegde hij een overval op de coöp. Boe renleenbank te Akmarijp, waar hij ongeveer 7300 buitmaakte. Dat was in de nacht van 20 op 21 Januari 1917. Enige jaren ging het nu goed, maar teen hij weer m gerd.iood zat, vergreep hij zich aan een paar honderd gulden, welks nog aanwezig wa ren in het toen verzegelde kan toor van de bond van mobilisa- Goes I—Middelburg II. Voor de 1ste klasse competitie van de Zeeuwse Schaakbond werd deze week de belangrijke wedstrijd Goes I—Middelburg II gespeeld. De voorlopige uitslag was 3%—1% in het voordeel van Goes. Vijf partijen werden afge broken. Goes Middelburg. A. J. C. Nordlahne J. Blokpoel afgebr. L. PieterseH. Kraak afgebr. W. A. Duvekot p. Sanders 10 J TholenaarD. de Vos 1—0 J. de LangeJ. Denies 10 H. Verbeek L. J. Woudstra I. C. Franse F. de Buizer afgebr. Dr. A. Looyen W. Flissebaatje afgebr. J. van Zweeden-J. Joosse 0I H. Olieman» K. van Belzen afgebr. Vermoedelijk zal Goes winnen. Hiermee behoudt Terneuzen I een fraaie kans op het kampioen schap in deze afdeling. De be slissing valt zo goed als zeker in de wedstrijd Terneuzen I—Vlis- singen I, die op Zaterdag 9 Febr. in Hotel „des Pays Bas" te Ter neuzen wordt gespeeld. Opleiding van iankbemannirg De eerste Pattontanks, welke onlangs aan België werden gele verd, zullen worden benut voor de opleiding van het voor deze tanks bestemde personeel der elgische, Nederlandse en Deen se strijdkrachten. Een Amerikaanse instructie groep van vijf man zal de eerste groep leerlingen, totaal circa 40 man, in een cursus van één maand oefenen in het onderhoud van deze tank, het rijden en het vuren. De leerlingen zullen daarna in het opleidingscentrum en bij de eigen onderdelen optreden ais instructeur. De cursussen wor den voortgezet, totdat voldoende personeel zal zijn geoefend. Zij worden gegeven in kamp Beverlo nabij Leopoidsburg, met schietoefeningen in kamp Eisen- borg; beide piaatsen zijn in Bel- gie ge.egen. De eerste cursus, waaraan elf Nederlandse leerlin gen zullen deelnemen, vangt aar. op Maandag 4 Februari. Tegelijkertijd zal in Frankrijk te IVIailly een soortgelijke oplei ding beginnen voor Frans, Por tugees en Italiaans personeel. BOK GEZONKEN. De sleepboot „Schelde" rappor teert dat 3 mijl ten N. W. van routehoei etl4 (.bij Ameland) een ook is gezonken. De drijvende bok, die eigen dom is van de Scheepvaartmij Zuid-Holland te Rotterdam is Donderdagnacht om half twee gezonden. De sleepboot „Schel de" van L. Smit Co's interna tionale sleepd.enst was er op 23 Januari mee uit Brunsbuttel ,ertrokken. Op 28 Januari kwam de sleep in Delfzijl aan, van- waar men op 39 Januari vertrok met bestemming Rotterdam. De bok had een hefvermogen van 180 ton. DRACHTSTER BRIGADIER VOOR DE RECHTBANK. Op 13 Februari, meer dan een jaar na de arrestatie van de brigadier der gemeentepolitie te Drachten de 38-jarige J. O., zal welke plaats hij was overge- prnatst. Nog in datzelfde jaar en spuitmrichting m dePe^'en stak hij zijn motorrijwiel in Van Bovenstraat 18— 2.„ kad brand, maar teen beging hij een straal bekend gemeente Terne - fout. Hij rikte een bnefje, waar- zen, sectie L, nr. 1175 in zijn chef werd meegedeeld, op Vrijdag 15 Februari a-s„ dat hij, vijanden had. De des namiddags 3 uur, zal ten ge- schrijfmachine werd later opge- meentehuize gelegenheid bestaan spoord. Zijn laatste wanhocips- I om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedu- rende drie dagen, vóór het bo- Een nachtwaker van een nacht- vengenoemde tijdstip, ter secre- veiiigheidsdienst te Amsterdam tarie der gemeente kennis nemen ontdekte Donderdagnacht, dat de van de ter zake ingekomen deuren van een metaalwarenla- schrifturen. briek aan de Gijsbrecht van Am-| De aandacht van belangheb- st eist raat openstonden. Boven- benden wordt er op gevestigd, dien hoorde hij verdacht gestom- dat tot beroep gerechtigd zijn de mei in het gebouw. aanvrager van de vergunning of i-^.„e.j.eeK de politie ook de concessionaris en de in per- al dc luent van het onraad te heb-| soon of bij gemachtigde op de in ben gekregen. Zodoende konden artikel 7 der Hinderwet bedoelde twee jeu^u-ge Amsterdamse m- zitting verschenen belanghcbben- brekers, d.e de fabriek met een1 de. ongewenst bezoek vereerden, op TerneUzen, 1 Februari 1952. «e-invaüden te Drachten, naar binnen afzienbare tijd de be rechting in openbare zitting van deze 4 verdachten te verwach ten. HINDERWET. Eurgemecster en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter Gemeente secretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van A. L. DE V/N te Terneuzen om vergunning tot het oprichten en ir.werking- brengen van een autoplaatwerk- daad was het in brand ste.ien van het door hem bewoonde pand te Drachten. heterdaad worden betrapt en ge grepen. Z.j hadden Zien mmidueis een paar honderd gulden toege ëigend. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, Burgemeester. A. J. DEES, Secretaris. Hartelijk dank voor de be langstelling op 19 Januari ondervonden. De Fam. WIELAND. Terneuzen, Febr. 1952. Noordstraat Telef. 2616 IS NIET DUUR van Zaterdag tot en met Woensdag. p. 100 gr. Goudse Kaas v.v. 25 ct. Gemalen Kaas 35 ct. Witteroodbol 28 ct. Paardenrookvlees 44 ct. Gehakt van 40 voor 32 et. Tongeworst 39 ct- Choc- Vlokken 25 ct. Choc. Hagel 25 ct. Boterkoekjes 250 gr. 57 ct. 250 gr. beste Koffie 1,92 Huishoudzeep p. stuk 25 ct. Boterkusserrijes p. 150 gr 25 ct. MEISJE GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. Goed loon. C. FAAS, Speeltuin - Axel. Bij vonnis der Arrondis- sements-Rechtbank te Mid delburg d.d. 30 Januari 1952 is in staat van faillissement verklaard P- DOBBELAAR, wonende te Axel, Zeestraat 1, met benoeming van de E.A. Heer Mr. A. J. W. VAN ROYEN tot Rechter-Com- missaris en van onderge tekende tot Curator. Mr. H. B. L. DE RECHTER, Steenstraat 35, Hulst. Uit de hand te koop wegens verhuizing: met erf en tuin, Vlooswijk- straat 34, Terneuzen, te aanvaarden eind Maart 1952. Te bevragen ten kantore van Notaris HOVING te Terneuzen. Over stomen en verven gesproken: ,JDE ACHTERSTE MOLEN" EPE, stoomt en verft beter! Aflevering zelfs binnen één week. FRANKEN—SMET, Nicuwstraat 9, Terneuzen Vanaf Januari niet meer in het Ziekenfonds, b.v. niet meer verplicht-verzekerd of boven de weistandsgrens? Sluit dan NU een verzekering nu nog mogelijk zonder wachttijd bij de vereniging: VLOOSWIJKSTRAAT 14 Telef. 2334 TERNEUZEN Op Maandag 4 en Dinsdag 5 Februari a.s. hoopt D.V. te spreken in lokaal Bethel De heer J. SEVENSMA, van Amsterdam. Aanvang 7-30 uur. GEVRAAGD: een flinke leeftijd 15 tot 18 jaar. VAN OVERBEEKE, Westkolkstraat. Fa. P. J. VAN DE SANDE TE KOOP: bij W. BOEIJE te Zaamslag van L. DIELEMAN te Wa terlandkerkje. dat Kraker ook Kruiwa- genwielen met luchtband levert? AXEL - Telef. 44 De 100 °/o fraudevrije ISGASCONSTATEUR is te bezichtigen in de étalage. 9 V I Y 'i V 9 Handwerkjute: 140 cm (naturel-gebleekt-terra goudgeel en bruin) Stopgaas: 80 cm. Handwerklirjicn: 140 cm Smyrnagaas: 60 - 100 - 120 en 150 cm Smyrnawol: 1,99 100 gr. Kelimwol 2,33 100 gr. In Smyrna en Kelim kunt U vervaardigen: Karpetten - Kussens - Lopers - Kleedjes - enz. Prachtige Ontbijtlakens: vanaf 9,95 Kleedjes - Nachtzakken - Schorten Overhanddoeken enz. 't Is nu een mooie tijd om aan Uw uitzet te werken. Wij helpen U bij al Uw handwerken. WOL- EN KCUSENHUIS Als gevo!g van het door aanvaring buiten werking gera ken van de los- en laadinrichting te BRESKENS, kunnen voorshands geen auto's worden overgezet op het veer VLISSINGEN—BRESKENS. VOORHANDEN: en Twee boeken met een schat van gegevens tegen de uitzonderlijk lage prijs van 5, per gebonden exemplaar. Bestel nog heden Uw Landbouw- en/of Tuin- bouwgids 1952 bij Kousenreparatie NOORDSTRAAT 45 - onzichtbaar stoppen Tel. 2546 TERNEUZEN Kosteloos verrichten wij de eerste reparatie aan alle kousen die U bij ons koopt. NOORDSTRAAT 55 TERNEUZEN Het verlangde boek wordt U dan franco per post toegezonden.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3