Blauwe Gillette Mesjes Terry en Berry en „De witte Eland mm Binnenlands Nieuws DE BEIAARD olk WAT BRENGT DE RADIO? MARKTBERICHTEN jm^\ Gemeente Terne»zen voor het Amerikaanse Lezers die scfirijven SAS VAN GENT. SLUISKIL. De toestand in Egypte STOPPELDIJK Eden over de verhouding iot Egypte Niet Schieveen maar Ypenburg Nieuwe rederijen in W.-9uiisland Orkaan teisieri deFidji-eilanden Amerikaanse bommenwerper in Japan verongelukt OVERVAL IN SCENE GEZET. Het woningtekort in Deventer Een „goeie morgenbegint met Gillette! ABE LENSTRA beste sportman 1951 BOUWVERORDENING DER GEMEENTE TERN EU ZEN. Dempingswerkzaamheden. Momenteel is men druk doende met het z.g. Molenwater te dem- oen achter de Kloosterlaan. lvxèt deze demping verliest de gemeen te Sas van Gent een van haar pittoreske en historische plekjes. Dit Molenwater is aangelegd in de tijd van prins Maurits en diende ter verdediging van de stad Een klein gedeelte van de vesting is tot heden nog aan de afbraak ontkomen. Tafeltennis. Maandagavond waren de teams van Animo te gast bij C.N.A. in het klein Casino. De dames van de laatstgenoemde vereniging wisten hun positie te handhaven tript oen 6—4 overwinning, ue teams van de gastheren bleken echter sterker, waardoor zij C.N.A. I en II een 4—6 nederlaag toebrachten. Volgens van de Britse ambas sade ontvangen berichten zijn in Cairo bij de onlusten van het afgelopen week-einde 40 gebou wen verbrand. De regeringswisseling heeft in de Soedan opzien gebaard. De leider der twee pro-Egyptische partijfracties der Asjigga heeft in een telegram aan de nieuwe premier, Maher Pasja, zijn ver trouwen uitgesproken, dat Ma- her Pasja de politiek van Nahas Pasja, het eisen van evacuatie van Britse troepen uit de ka naalzone en eenheid van de Nijl- vallei, zou voortzetten. Koning Faroek heeft het nieu we Egyptische kabinet ontvan gen. In een boodschap aan het nieuwe kabinet verklaarde de koning, te menen dat hij het niet hoefde te adviseren vast beraden van goeden wille te zijn. Troepenzending naar de kanaalzone opgeschort. Ongeval De heer J. van D. werd ge troffen door een ernstig onge val. Bij het verrichten van zaag- werkzaamheden in de timmer manswerkplaats van de heer J. alhier kwam" hij met zijn hand meen hoofdkwartier in 'n cirkelzaag, waardoor hem 3 Midden-Oosten, vingers van zijn linkerhand weraen afgerukt. Het slachtoffer werd overgebracht naar het zie kenhuis te Sluiskil. Het zenden van Britse troepen, die op Cyprus gestationeerd zijn, naar de Suez-kanaalzone, over zee en door de lucht, is opge schort als gevolg van de wijzi ging van de toestand in Egypte. Het bevel is, naar men meent te weten, uitgegaan van het alge voor het De Britse minister van Buiten landse Zaken, Anthony Eden, heeft Dinsdag in het Lagerhuis het aanbod aan de Egyptisohe regering, om de onderhandelin gen over herziening van 't Brits- Egyptische verdrag van 1936 te hervatten, hernieuwd. Het aanbod was reeds op 19 November gedaan. Eden verklaarde in een verslag over de jongste incidenten in Egypte, dat de gebeurtenissen in de Suez-kanaalzone Engelands „vermogen en vastbeslotenheid om zijn rechten krachtens het verdrag van 1936 te handhaven tot een ogenblik, waarop een nieuwe overeenkomst tot stand kon worden gebracht", niet heb- ben verkleind. „Het is het doel van de Britse regering overeenstemming te be reiken over regelingen voor de verdeging van de kanaalzone, welke tegemoet zouden komen aan de Egyptischeverlangens aldus Eden. Eden zei vervolgens: „Ik heb altijd geloofd, dat het mogelijk moet zijn een oplossing voor de geschillen tussen dit land en Egypte te vinden, welke de wet- tige nationale verlangens van het Egyptische volk bevredigt en tezelfdertijd de veiligheid van de vrije wereld niet in gevaar brengt". De Britse strijdkrachten had den te allen tijde haar uiterste best gedaan om een conflict te vermiiden, maar de toeneming van de terroristische activiteit fcnd de regering gedwongen han delend ot> te treden en de Britse bevelhebber had de vorige week De regering heeft besloten op de aanvrage van de gemeente Rotterdam om machtiging te verlenen voor het aanleggen van de verharde startbaan in de Zestienhovensepolder afwijzend te beschikken. De overwegingen, die hiertoe hébben geleid, waren o.a., dat het gemeentebestuur van Rotter dam de aanleg van bedoelde startbaan niet alleen ziet als noodzakelijk voor de vestiging van het bedrijf van Aviolanda in Rotterdam, doch ook als een be gin van een commercieel vlieg veld. Thans zal op korte termijn worden bevorderd de totstandko ming van een verharde start baan op Ypenburg, waar naast 't noodzakelijke militair luchtver keer voorlopig ook ongeregeld 't commercieel verkeer kan wor den toegelaten. Het aanleggen van de verharde startbaan in de Zestienhovense polder zal volgens de regering niet alleen grote investeringen en extra verlies van cultuur grond medebrengen, doch ook in het kader van de militaire vlieg velden geen aantrekkelijkheid hebben. Ook uit industrialisatie oogpunt komt de aanvrage niet voor inwilliging in aanmerking, omdat Aviolanda op reeds be staande vliegvelden vestigings mogelijkheid zal kunnen vinden. De beslissing is voorts in over eenstemming met de conclusies van de meerderheid van de com- missie-Ringers blijkens haar rap port van 13 Juli 1950, aldus de regering. .Sofareders" noemt men in Hamburg een groot aantal nieu we rederijen, die in de laatste maanden in de Duitse zeehavens zijn gevestigd met het doel staatscredieten en belasting voordelen in de wacht te slepen, die door de bondsregering wor den gegeven. In December werden 28 van deze nieuwe rederijen ln het handelsregister van Hamburg ingeschrev en, die vrijwel alle 'n kapitaal beneden 100.000 mark hebben. In Duitse rederskrin- gen ziet men deze nieuwe on dernemingen met gemengde ge voelens verschijnen, daar men er een al te sterke verbrokkeling van de voor scheepsbouw be schikbare middelen van vreest, waardoor de financiering van schepen voor de grote lijn diensten bemoeilijkt zou worden. Een orkaan heeft de Fidji- eilanden geteisterd, waardoor vermoedelijk 12 eilandbewoners weraen gedood en verscheidene honderden gewond. Men meent dat alleen op Viti Levu, het grootste eiland van de groep, schade tot een bedrag van ruim 10 millioen gulden is aangericht. De windkracht bedroeg bij wijlen 240 km per uur. Als ge volg van de aangerichte ver woestingen dreigt hongersnood te ontstaan. NEDERLANDSE KORPORAAL MISDROEG ZICH IN ZWEDEN. Het hoog militair gerechtshof heeft gisteren uitspraak gedaan tegen korporaal L. H. S. uit Den Haag, die zich als chauffeur van de Nederlandse militaire attaché in Zweden aan verschillende diefstallen heeft schuldig ge maakt. Het hof bevestigde de door de krijgsraad opgelegde straf: twee jaar gevangenisstraf met ontslag uit de militaire dienst. De advocaat-fixcaal bij het hof had twee jaar en zes maanden geëist. Een Amerikaanse bommenwer per is boven Kavasaki bij Tokio neergestort en in brand gevlogen. Volgens de eerste berichten hebben elf van de vijftien be- mannigsleden het toestel nog met een parachute kunnen ver laten. De provoost-geweldige te Yoko hama maakt bekend, dat 11 over levenden zijn opgepikt. Nader wordt gemeld, dat zich dertien personen in het toestel bevonden, twee bemanningsleden worden nog vermist, doch men hoopt, dat zij eveneens het leven er «hebben afgebracht. De gehele Demanning van 13 koppen heeft zich per valscherm in veiligheid gebracht Slechts 2 man heoben verwondingen opge lopen. OUDE MAN SLOEG RUITEN EN Een bewoner van het oudelie- dentehuis „St. Joseph" te Achter veld heeft in overspannen toe stand met een schop van prac- tisch alle kamers aan de noord zijde van het gebouw de ruiten stuk geslagen. Hierbij waren grote spiegelruiten en vijf en twintig van de grootste ruiten. Ook veel vitrage werd vernield. De caféhouder Van Ruitenbeek wist de man te overmeesteren. Voorlopig heeft men de ven steropeningen met planken dioht gemaakt. De politie in Rotterdam heeft de 44-jarige mevrouw P. de J. V. aangehouden, die dezer dagen in haar woning aan de Sophiaka- ie werd „overvallen", neergesla gen en van haar geld beroofd. Deze zaak is uitgezocht en nu kwam de ware toedracht aan het ucht. Van haar echtgenoot had ze ƒ180,—, bestemd voor een nieuwe fiets, gekregen om te be waren, doch het geld maakte ze .n haar huishouding op- Ze durf de het echter niet aan haar man te vertellen en toen zette ze een „overval" in scene. In de woonkamer richtte ze een ravage aan en ging vervolgens in de gang liggen met de voordeur op een kier. Na drie kwartier ontdekten de buren haar en na haar verhaal gehoord te hebben waarschuw den ze de politie. Verwondingen had ze echter niet en tenslotte bekende ze dat ze de „overval" op touw had ge zet. Er is proces-verbaal tegen haar opgemaakt wegens het doen van een valse aangifte. penen, aldus Eden. De «burgemeester van Deven ter Mr. H. W. Blöemers, heeft in zijn Nieuwjaarsrede sombere geen andere mogelilkheld dan de klanken doen horen omtrent de ihulppollti° te Ismailia te ontwa- huisvesting in Deventer. De bevolking Is het voorgaan de jaar toegenomen van 47.195 tot 43.107 zielen. Het aantal wo ningzoekenden nam weer met 303 toe tot 2504, hoewel door nieuwbouw de woningvoorraad met 268 woningen is toegeno men. Van de nieuw geboiïWde woningen zijn er vele toegewe zen aan industrie-employé's. Blue Gillette f 0.75 per 5 Een volmaakt paar Hun rijden en bewegen vormen een perfect geheel. Daaraan hebben zij bun succes te danken. Dat is net als bij Gillette waar apparaat en mesje een ideale eenheid vormen. Wie zicb snel, ge* makkelijk en perfect wil scheren, gebruike een Gillette scbeerappa* raat en Blauwe Gillette mesjes. •N GILLETTE SCIIEERAPPARAAT EN ZIJ BEHOREN BIJ ELKAAR GEEN MAATREGELEN TEGEN COLORADO KEVER GENOMEN. Twee landbouwers te Dinxper- lo, B. J. M. Dekkers en J. PI. Vlas winkel), die voor de rechtbank vonnis hadden horen eisen van 1100,boete wegens overtre ding van art. 2 der Colorado- keverwet (het verzaken van de plicht tot het tijdig spulten van hun aardappelveldenwerden door de rechtbank te Arnhem in hoger beroep van rechtsvervol ging ontslagen. De oorspronke lijke vordering van de ambtenaar van het O. M. van het kantonge recht te Terborg, werd niet ont vankelijk verklaard wegens vormgebrek in de dagvaarding. LIMBURGERS IN ROTTERDAM AANGEHOUDEN. De Rotterdamse politie heeft de 18-jarige A. van der W- uit Kerkrade aangehouden, die van haar broer in Kerkrade J 75, bad gestolen. Met haar toekom stige man de 22-jarige bakker L. PI. G. V. uit Voerendaal ging zij naar Rotterdam. Plet geld was weldra op en toen logeerden ze in twee hotels, ech ter zonder te betalen. Ooit werd or in twee restaurants gegeten en weer werd er niet afgerekend. I'oor een vlucht probeerden zij zich aan een achtervolging te onttrekken en Zondagnaoh: zwierven ze op straat. Maandagmiddag zijn ze in een cafétaria, waar ze voor J 3, hadden besteld, aangehouden en via het bureau tsergsmgei ie Rotterdam werden ze naar Kerk rade overgebracht. HELMOND IN MOEILIJK HEDEN. Het nieuwe ziekenhuis, dat men voornemens is te Pieimond te bouwen, zal op het ogenblik reeds 3.870.000 meer kosten, dan in Juli 1950, toen het bouw plan voor het nieuwe ziekenhuis door de interdepartementale commissie werd goedgekeurd. Dat betekent tevens dat door de stijgende rentestandaard per jaar ongeveer 75.000 aan rente zal moeten worden betaald, hetgeen neerkomt op een stijging van de verpleegprijs van 0,70 0,80 per dag. Dit verklaarde de voor zitter van Helmonds raad naar aanleiding van een tweetal vra gen, wedce door de heer J- An- driesse waren gesteld. Als tweede punt, waardoor Helmond in grote moeilijkheden dreigt te geraken, werd medege deeld, dat met grote vreze wordt gevreesd, dat de millioenen-obli- gatielening waarschijnlijk niet zal worden goedgekeurd. De ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën schijnen principiële bezwaren te hebben tegen de consequenties welke een dusdanige lening voor de ge meente kan hebben. De raad was het hier volkomen mee eens, maar de woningbouw wordt van zulk een evident belang geacht, dat men de consequenties op de koop toe wilde nemen. Burge meester en wethouders deden de toezegging om alies op alles te zetten om alsnog de voorgenomen financiering te doen slagen. DIEFSTAL VAN KOPER. Gedurende de afgelopen maanden cn ook in deze maand werd in een fabriek te Delft ge regeld koper gestolen. Toen de politie een aanwijzing had gekre gen omtrent de identiteit van de daders bleek, dat zij de wijk had den genomen naar België. We gens gebrek aan geld keerden zij echter terug en te Zundert werden zij door de marechaussée gegrepen. Het zijn twee jonge mannen van 19 jaar uit Den Haag cn Rijkswijk. Zij zijn naar Delft overgebracht en hebben bekend in totaal 250 kg koper te hebben gestolen. De opbrengst besteedden zij in dancings en bibscopen. Zij zullen voor de officier van justitie worden ge leid. In Den Haag en Voorburg werden helers aangehouden. WOONHUIS EN BRANDSTOFOPSLAGPLAATS DOOR BRAND VERWOEST. DONDERDAG 31 JAN. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zender- sluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Mor genwijding; 9.25 Gram.: 9.30 De groenteman; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Amateursiprogram- ma; 11.50 Groeten van emigran ten; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.; Een woonhuis en een brand- 12.50 Weekoverzicht; 13.00 Nws.; stof opslagplaats te Zuidhorn (G.) 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 brandden gisteravond tijdens een Causerie; 14.00 Causerie; 14.15 felre brand totaal af. De brand, Gram.; 14.25 Causerie; 14.35 waarvan de oorzaak nog niet be- Piano.' 15.00 Voor de zieken; kend is, woedde in het woonhuis 16.00 Piano; 16.30 Zendersiui- en opslagplaats van de heer K. tin?; 18 00 Nieuws; 18.15 Voor de Boerema, brandstofhandelaar aan jeu<>-d- 18 40 Enquete; 18.55 Voor de Schoolstraat te Zuidhorn. Op dr kinderen NATIONAAL PRO- het tijdstip, dat de brand ont- GRAMMA- 19 00 Klok; 19.01 Gev. stond, was de echtgenote van de programma- 20.00 Klok; 20.01 heer B. even in het dorp. Toen de Nieuws- 20.08 Gev. muziek; 21.30 heer B. thuis kwam zag hij een Gram.;' 21.40 Klankbeeld; 22.05 Aaiend vuur Zijn kinderen wa- Ned. folkloristische moiz.22.15 ren reeds het huis ui^erend. Causerie; 22.25 Orkest; 22.50 Ten doch zijn bejaarde vfdej was^nog besluite....-; 23.00 Nws.; 23.15 MAN OVERBOORD. MAAR NOG TIJDIG GERED. Gisteren is in de Middellandse Zee, kort voor de aankomst te Port Said, kwartiermeester M. J. W. Dekker van de „Willem Ruys" door tot nu toe onbekende oor zaak overboord geslagen. Geluk kig werd het ongeval terstond opgemerkt. Er werden onmiddellijk red dingsboeien uitgeworpen. Na het vieren van ten boot mocht liet gelukken de man weer behouden aan boord te brengen. De gezond heidstoestand van Dekker is re delijk wel en geeft geen reden tot ongerustheid. Ter verwerkelijking van het wetenschap, het voormalig ver voornemen, dat H.M. de Konin- zet, enz. De elf grootste klokken van de beiaards zullen de elf Nederland se provinciën symboliseren. Actualiteiten; 23.30 Gram. in het brandende perceel. Deze kon met grote moeite worden ge red. Hij liep ernstige brandwon den op. Aan redden viel niet meer te denken. Het vuur greep snel om zich heen en vond gretig voed sel in de opslag anthraciet en an- 1000 HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zenderslultlng; 9.00 Nws.; de vrou^"' 9-40 Gram.; Jjere k0]en Van ongeveer 10.00 Gew. muziek; 10.30 Mor- hectoliter, gendienst; 11.00 Voor de zieken; De brandweer van Zuidhorn 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 bestreed het vuur met groot ma- Gram.; 12.30 Mededelingen; terieel en riep assistentie in van 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; de Groninger brandweer. Beide 13.20 Gram.; 13.35 Zang; 14.00 corpsen konden echter niet ver- (Orkest; 14.45 Voor de vrouw; hinderen, dat het perceel afbrand- 15.15 Gram.; 15.30 Koor; 16.00 de. Door de vrij sterke wind vlo- Iiezing; 16.30 Zendersluiting; gen brandende houtdelen over 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de kin- naar de nabijgelegen woonhuizen, deren; 18.40 Causerie; 18.50 Le- waarvan enkele in allerijl werden ger des Heilsmuz.; NATIONAAL ontruimd. De brandweer zag PROGRAMMA. Zie Hilversum I: evenwel kans hier ieder begin van 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. brand de kop in te drukken. I De heer Boerema was laag ver- BRUSSELV1.: 12.00 Gram.; zekerd. Pe Politie heeft een on 12.30 Weerbericht- 12.42 Gram.; derzoek ingesteld naar de oorzaak 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 van de brand- Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Eng. tes; 14.15 Gram.; 14.36 Franse les; 14.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kin deren; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.40 Causerie; 19.50 Klankbeeld; 20.20 Verzoekpro gramma; 20.45 Gram.; 21.00 Voor de vrouw; 22.00 Nieuws: 22 30 Piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Lich te «muziek. STERFGEVALLEN DOOR MOND- EN KLAUWZEER. -Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer bedroeg in de week van 13 tot 20 Januari 1952: 13 Runderen, 6 kalveren, 6 varkens, 46 biggen en 2 scha pen. Een kleine dertig duizend, om precies te zijn 299921 luisteraars hebben deel genomen aan een door AVRO-sportrevue uitge schreven wedstrijd, waarin de mening der luisteraars werd ge vraagd, wie in 1951 de beste sportman of sportvrouw was ge weest. Gisteravond, na afloop van het bontetrein-programma. is in de Hilversumse studio de uitslag van deze wedstrijd be kend gemaakt, hetgeen geschied de door de nestor van de Neder landse sportjournalisten, de heer H. Meerum Terwogt. Abe Lenstra heeft ln deze test opnieuw zijn grote populariteit bewezen. Hij verkreeg alleen ruim een derde van het totaal aantal stemmen, namelijk 10357, ge volgd door onze grote kampioene en athlete mevr. -Fanny Blan- kers-Koen met 8103 stemmen. De derde plaats was voor de wielrenner Wim van Est met 4716 stemmen, de vierde voor de zwemster Irma Schumacher met 2030 stemmen. Daarna volgden de schaatsenrijder Wim van der Voort, de biljarter Kees de Ruy- ter, de stayer Pronk, de nationa le doelman Kraak, de schaak kampioen Dr Max Euwe, de ten nisser Dr Van Swol en voorts o. m. Geertje Wielema, Schijve- naar, de boksers Luc van Dam en De Bruin. AVRO's directeur Willem Vogt reikte aan Abe Lenstra, die per soonlijk uit Heerenveen was ge komen, een wisselbeker uit, om dat in de bedoeling ligt deze wed strijd ook in volgende jaren te houden. Voorts waren er voor Abe en Wim van Est elk een fraaie zilveren sigarettendoos, terwijl de dames Blankers en Schumacher, die beiden niet aan. wezig konden zijn, elk een zilve ren roomstel ontvingen. Vele be kende sportfigmen uit ons land waren naar de studio in Hilver sum gekomen om de bekendma king der uitslag bij te wonen. gin bij haar aanstaand bezoek aan Amerika namens het Neder landse volk aan het Amerikaanse een beiaard zal aanbieden als uiting van de gevoelens van er kentelijkheid voor al hetgeen door de Verenigde Staten voor ons volk werd gedaan, is een co mité van aanbeveling samenge steld. In dit comité, waarvan Mr. J. A. Jonkman, voorzitter der Eer ste Kamer het voorzitterschap op zich heeft genomen, hebben de Commissarissen der Koningin in de onderscheiden provincies zit ting. Inmiddels is een werkcomité gevormd, waarin o.m. zitting hebben genomen: Mr. L. G. Kortenhorst, voorzit ter van de Tweede Kamer, voor zitter; Mr. Arn. J. d Amy, burge meester van Amsterdam, vice- voorzitter; Mr. W. H. Fockema Andrae, firmant R. Mees en Zoo- nen, penningmeester; H. B. Ver- wayen, secretaris en mevr. J. A. Baretta. tweede secretaresse. De klokken van het carillon zullen elk een bepaalde Neder landse bevolkinggroep symbolise ren, bijv.: de jeugd, de studenten de vrouwen, de kunstenaars, de I streerd. De Nederlandse jeugd zal in het carillon gesymboliseerd wor den door het lichte octaaf, waar van de kleinste klok het kleuter klokje zal zijn. Aan de Koningin is verzocht haar goedkeuring er aan te hechten, dat prinses Ma rijke op 14 Februari het kleuter klokje in ontvangst zal nemen uit handen van een deputatie van de Nederlandse jeugd. Het prin sesje zal het klokje op haar beurt overdragen aan haar moeder. Aangezien het noodzakelijk is, dat de gelden voor dit carillon bijeen zijn vóór het tijdstip van vertrek van de Koningin naar Amerika, wil het werkcomité op 16 Februari de actie tot inzame ling van de benodigde gelden houden. De inzameling zal per gemeen te worden georganiseerd. Ter ondersteuning van deze gemeentelijke activiteit zullen te beginnen op 9 Februari de radio- omroepen en de pers worden in geschakeld. In de periode van 116 Februari zullen voor zover mogelijk mobiele carillons in de gemeenten worden gedemon RING IN VLEESBLHS IN LIVERPOOL HOORDE IN VOEDEN THulS. Op 8 Januari vond, zoals be kend een dame in Liverpool in een blik met vleescor.serven, af komstig uit Nederland, een gou den ring. De reoherche te Deven ter heeft thans de verliezer ont dekt. Het was een slagersknecht, W. te Vorden in Gelderland, die enige maanden geleden, toen hij werkzaam was in de vleesconser- venfabriek A. van der Heyden te Deventer, bij het inpakken van vlees in bussen de gouden ring had verloren. Deze ring had de initialen van W.'s echtgenote, A. T. B. 7-8-'49. De man had het verlies van de ring wel opge merkt, doch kon haar niet meer terug vinden. Hij had er ook niet veel rucht baarheid aan gegeven, daar hij wist dat aan het personeel der fabriek het dragen van ringen tijdens het werk verboden was. W. zal de verloren ring thans door bemiddeling van de Engelse en de Nederlandse politie terug krijgen. EEN HUZARENSTUKJE? Dinsdagmorgen lag Amers- foort's onvolprezen kei als een reuzen tomaat in de sneeuw. On bekenden «hebben Dinsdagnacht deze kei, waarop al meer aansla gen. zijn gepleegd, knalrood ge verfd. Iedereen, die deze morgen de kei passeerde, wreef zijn ogen uit en staarde ontzet naar de kei en de rode verfspatten, die als bloedsporen in de sneeuw lagen. Natuurlijk heeft men een ver moeden, wie dit stoute stukje heeft uitgehaald en velen zeggen, als die huzaren in Amersfoort afzwaaien, moéten we beter op onze kei passen. Overigens blijkt het schooi, maken geen eenvoudig karwei. Misschien lukt het met chemische hulpmiddelen. NOTARIS GEARRESTEERD. Op 17 December j.l. werd de heer W. F., notaris te Terschel ling door een waarnemende no taris vervangen en werd er door do raad van toezicht een onder zoek naar zijn gedragingen inge steld. L«e heer F. verliet het eiland, doch is dezer dagen op verzoek van de officier van justi tie te I eeuwarden te Zeist gear resteerd op vermoeden van ver duistering. Hij is naar Leeuwar den overgebracht en aldaar in het huis van bewaring ingesloten. Het zouden voor het merendeel kleir.e lieden op het eiland en en kelen daar buiten zijn die het slachtoffer van deze affaire zijn geworden. DE MELKSANERING. Na de ontboezemingen van de mannen komt nu ook eens de huisvrouw aan het woord, die met het probleem „melkboer" wel het meeste te maken heeft. Wij hebben dus een nieuwe melkboer en mijn ervaring is. dat het hoegenaamd geen verschil maakt, want na jaren van pretti ge bediening door de vorige kan ik ondanks de nog korte kennis making niet anders zeggen: On ze conversatie is meestal niet lang en dat zal bij de meeste huisvrouwen wel zo zijn. De prijzen zijn bovendien bfj beiden gelijk. Waarom zou er dan reden zijn tot critiek, als het voor de melkboeren gemakkelij ker is en wij onze melk op tijd, of zoals bij ons, nog vroeger krijgen? Spijtig vind ik het dat er nu dingen bijgehaald worden, die met de sanering niets te maken hebben. Zo is er van eensgezind heid nooit sprake. Het gaat hier enkel om de sanering van de melk. En daar ik, en velen met mij, er geen bezwaren tegen kan voelen, zeg ik vrolijk: „Goeden morgen, melkboer". EEN HUISVROUW. VEEMARKT ROTTERDAM 29 Jan. Totale aanvoer 3367. Vette koeien en ossen 950; ge- bruiksvee 437; vette kalveren 50; graskalveren 148; nuchtere kal veren 981; varkens 79; biggen 248; paarden 127; veulens 9; schapen of lammeren 301; bok ken of geiten 31. Prijs per kg. Vette koeien le kw. 2,72 tot 2,86; 2e kw. f 2,45 tot 2,65; 3e kw. 2,20 tot 2,40. Vette kalveren le kw. 2,79 tot 2,90; 2e kw. 2,50 tot 2,70; 3e kw. 2,30 tot 2,50. Slachtpaarden le kw. f 2,10; Be kw. 2; 3e kw. 1,95. Prijs per stuk. Graskalveren le kw. 350; 2e kw. 260; 3e kw. 220. Nuchtere kalveren le kw. 60; 2e kw. 56; 3e kw. 52. Biggen le kw. 55) 2e kw. 52; 3e kw. 45. Schapen le kw. 145; 2e kw. f 125; 3e kw. 105. Lammeren le kw. f 130: 2e kw. f 120: 3e kW. 110. Kalf- en melkkoeien le kw. 1000; 2e kw. 9083e kw. 770. Vare koeien le kw. 720; 2e kw. 650; 3e kw. 580. Vaarzen le kw. 725 2e kw. 675; 3e kw. 580. Pinken le kw. 550; 2e kw. 4503e kW. 350. Overzicht. Vette koeien aan voer iets ruimer, handeltame lijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren aanvoer even groter, handel willig, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel traag, prij zen onveranderd. Biggen aanvoer even ruimer, handel matig, prijzen constant. Slachtpaarden aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prfjzen Iets stijver. Schap en en lammeren aan voer groter, handel redelijk, prijzen als Maandag. Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel stil, prijzen on veranderd. Vare koeien aanvoer iet^s min der, handel slepend, prijzén sta biel. Vaarzen en pinken aanvoer klein, handel lui, rijzen als vo rige week. Terwijl oom Bear, door de re volver van de sheriff gedwongen met zijn' handen in de hoogte naar het politiebureau wandel de, werd Terry weer door me vrouw Malone aan zijn tafelpoot vastgebonden. „Je moet niet denken, dat die harige familie van jou de Ma- lones ooit te slim af kan zijn, lelijke aap", zei mevrouw Malo ne schamper. Terry, die zich diep vernederd voelde, antwoordde niet. „Wij mceten dadelijk de hele zaak inpakken", zei Pug Malone tegen zijn vrouw, „het is zeker dat die smerige beer vrij komt". .En dat hij dan terug komt", voegde zijn vrouw er aan toe. „En dan moeten wij hoog en treed verdwenen zijn", zei Pug Malone en hij begon de harin gen van de tent uit de grond te trekken. „Hier heeft u het portret van mijn neef Terry", zei com Bear, die zijn kalmte nu had terugge kregen, teen hij op het politie bureau tegenover de sheriff zat. „Tk was te heftig en dat is een fout van mij geweest. Maar hoe is men wanneer een dierbaar fpm'liehd wederrechteijk wordt ontvoerd". „U bent vrij en kunt op de be scherming der wet rekenen", zei de sheriff toen oom Bear alles had verteld. GEEN SPREEKUUR. De burgemeester van Terneu- •en maakt bekend, dat hij he denmiddag geen spreekuur zal houden. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken békend, dat vanaf heden gedurendje drie maanden op de gemeentesecreta rie voor een ieder ter lezing is neergelegd een door de gemeente raad in zijn vergadering van 25 October 1951 vastgestelde wijzi ging van de bouwverordening van de gemeente Terneuzen in zake de hoogte van vertrekken en verticale wandgedeelten. De wijzigingsverordening wordt tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld. Terneuzen, 28 Januari 1952. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3