De Candidate!! voor liet Witte Huis Beschuldigingen der Chinese nationalisten De achtergrond der onderhandelingen België en de Benelux K0LENPR0DUCTIE IN NEDERLAND ABDIJSIROOP Politiek van V. S. en Frankrijk wordt voortgezet De Politieke Commissie Stimuleringsplan aanvaard NET N KUCHJE WOENSDAG 30 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1947. WEERSVERWACHTING hoogwater. Panmoendjon Moskou heeft het laatste woord Tunesië Frankering bij Abonnement: Terneuren Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent, iedere regel mrer 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adre3 Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het MaandagnummcZaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Generaal Dwlgth Eisenhower heeft min of meer in zjjn kwali teit van candidaat voor het pre sidentschap der Verenigde Sta ten zyn eerste persconferentie gehouden. De visie die hij gaf op de internationale politiek, wijkt niet zo ver af van de alge mene lijnen, welke Washington thans volgt. Hy achtte een eco nomische unie voor W.-Europa de beste oplossing Maar dan moest men vooral niet trachten Engeland hier direct in te be trekken. Over Rusland sprak hij optimistisch en zoals de generaal zeide de verschrikkelijke militaire macht der Sow jet-Unie (175 di visies van maximum 13.000 man) te kennen, zo wist hij ook een en ander van de moeilijkheden op industrieel gebied, de transport problemen en andere zwakheden van dit land. Hij voorzag dus niet direct oorlog. Wij nemen met Elsenhower aan, dat met Engeland geduld moet worden betracht en dat de door sommigen zo gevreesde derde wereldoorlog voorlopig wel een dreigende schim blijft. Een der promotors van Eisen howers candidatuur heeft Inmid dels verklaard, dat de generaal omstreeks 1 Maart wel als bur ger naar de Ver. Staten zal terugkeren. Zijn grootste tegen hanger Taft reist op het ogenblik reeds de staten door om stem men té werven voor de vóórver kiezingen (demi-finale voor de eigenlijke stembusstrijd In het najaar). Op die vóórverkiezin gen wordt uitgemaakt,- wie de re publikeinen op de Nationale Con ventie zullen vertegenwoordi gen: aanhangers van Eisenho wer, van Taft, van Stassen of van Warren. DAN MAAR NIET. MacArthur, die ook al candi daat was gesteld voor de repu blikeinse partij, heeft zijn naam telegrafisch van de lijst laten af voeren. Waarschijnlijk voelt hij wel, niet te kunnen tippen aan de populariteit van zijn medestan ders. Dewey, candidaat in 1944 en in 1948, laat ditmaal verstek gaan en bij de democraten hult Tru man zich in stilzwijgen. Men is Generaal MacArthur geen cand'daai Generaal Douglas MacArthur heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat New Hamp shire verzocht zijn naam af te voeren van de lijst van repu blikeinse candidaten voor het presidentschap. De generaal was ingeschreven door vrienden. Zelf heeft hij herhaalde malen verklaard zich geen candidaat te zullen stel len. De toekomst van Eritrea De bewoners van Eritrea zullen binnenkort een voorlopige na tionale vergadering kiezen de eerste gekozen assemblée in hun geschiedenis waar over de grondwet moet worden gestemd, die door de commissaris der V. N., Eduardo Anze Matienzo uit Bolivia, is opgesteld. Deze bekendmaking is een be langrijke stap naar de uitvoe ring van de resolutie der V. N., volgens welke de voormaligs Italiaanse kolonie Eritrea 15 September met Ethiopië zal worden samengevoegd. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Geen vorst van betekenis Veranderlijke bewolking met opklaringen en in de kustgebie den enkele verspreide buien. Tot matige of zwak afnemende wind uit westelijke richtingen. Plaat selijk nevel of mist. Temperatu ren om het vriespunt tot lichte dooi. DONDERDAG 31 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.50 5.25 6.05 6.15 n.m. 5.18 5.53 6.33 6.43 er dus nog niet zeker van wie op de democratische lijst zullen voorkomen; in elk geval zijn het behalve de tegenwoordige pre sident geen beroemde namen. Wij noemen b.v. MacMahon, voorzitter der commissie voor atoomenergie, Kefauwer, even eens senator, gouverneur Byrnes van Zuid-Carolina, ex-minister van buitenlandse zaken. Rech ter William Douglas, die door Roosevelt nog als mede-candidaat werd begeerd, heeft ook bedankt. EEN FRANS KABINET. Frankrijk bezit, een nieuwe regering, doch voor het leven van dit kabinet werd al direct ge vreesd in verband met de onge regeldheden in Tunesië, waar de regering van de bey zich tot de Verenigde Naties heeft gewend met klachten over Parijs, dat het protectoraat niet wil omzetten in een soort unie. Ondanks deze troebele sfeer schonk de Natio nale Vergadering met een ruime meerderheid haar vertrouwen aan het 40 man sterke kabinet- Faure. Dat wil zeggen dat niet alleen de samenstelling en algemene politiek, maar ook de gedragslijn ten opzichte van Tunis, welke Faure ontwikkelde werden goed gekeurd. De verbanning van de opstandelingen blijft dus van kracht, maar de besprekingen over de bestuurshe-vorming wor den hervat. Gehekeld werd de stap der Tunesische ministers bij de Ver. Naties. Een land, dat zelfstandig wil worden, kan dit niet ineens bereiken. Een der gelijke staatkundige reorganisa tie moet stap voor stap worden uitgevoerd. Overhaasting zou slechts schade berokkenen. De Franse politiek zal er nu op neerkomen dat Tunis nimmer losgelaten wordt en dat de gelei delijke politiek van staatshervor- ming volgens de vroeger uitge stippelde lijnen wordt voortgezet. Dat de socialisten in dit ver band hun vertrouwen aan Fau- re's programma schonken, is op merkelijk, maar verheugend. Het lijkt er waarlijk op, dat Faure kan bereiken wat vóór hem geen enkele andere minister-president kon verwezenlijken: de grootste mate van eenstemmigheid onder de partijen van het midden. Slechts de Gaullisten en de com munisten hebben tegengestemd. En de Gaullisten waarlijk niet om Tunis! In de subcommissie voor dc: uitwisseling van krijgsgevange nen hebben de Noordelijken er ii beginsel mee ingestemd, dat n; de ondertekening van een wapen stilstand in Korea zieke en ge wonde krijgsgevangenen he eerst gerepatrieerd zullen wor den. Zij verwierpen echter eer. Maandag aan hen overhandigde ontwerp der Verbondenen, waar in het tot nog toe bereikte in dc kwestie der krijgsgevangenen word samengevat. De woordvoerder der Verbon denen, brigade-generaal Nuckols verklaarde echter, dat dit ont werp de basis zal blijven voor d- behandeling van deze kwestie. Admiraal Libby had de Noor delijken meegedeeld, dat de vo gende stap thans van hen wordt verwacht. Kolonels hebben thans bij bei de partijen de generaal-majoors vervangen. H. K. H. prinses Beatrix die morgen, Donderdag 31 Januari, haar veertiende verjaardag viert (Opname M. Woldringh N.F.K.) De politieke commissie der Verenigde Naties zette Dinsdag de behandeling voort van de door de Chinese nationalistische dele gatie ingediende resolutie, waar- in de Sowjet-Unie wordt beschul digd van schending van het in 1945 gesloten Chinese-Russische vriendscliaps- en bondgenoot schapsverdrag. De vertegenwoordiger van 't nationalistische China, Dr. Tsjiang, zeide dat het nationalis tische China in de afgelopen 3 jaar geen versterkingen naar Birma had gezonden cn dat het niet voornemens is op welke wijze dan ook van Birma een militaire basis te maken. „De si tuatie zou minder gespannen worden", zeide hij, „inoien de' dat verwaarloosd wordt beginnen soms ernstige aandoeningen der lucht wegen. Bestrijdt het voortwoekeren van de besmetting met de zui verende, slijmoplossen- de en geneeskrachtige AKKER'S Werelds beste hoestsiroop - AON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 30 8.25 17.22 9.47 22.36 31 8.23 17.24 9.59 23.59 „La Libre Belgique" van gis terenmorgen schrijft, dat de Belgische regering nog steeds in het onzekere verkeert met be trekking tot de wijzigingen, die de Nederlandse regering aange bracht zou wensen te zien in het unieverdrag zoals het thans is opgesteld. Het feit dat de Nederlanders verder willen gaan dan dit ver drag, zo merkt het blad op, be tekent een nieuw en verwarrend element. Het blad, die dikwijls als spreekbuis dient van rege ringsinstanties, meent dat uit de persberichten opgemaakt mag worden, dat achter deze wijziging in de houding der Ne derlanders in de eerste plaats de heer D. P. Spierenburg staat van het Nederlandse ministerie van Economische Zaken. De heer Spierenburg, zo schrijft het blad letterlijk, blijkt de regering van zijn land te hebben meegesleept en deze bereid thans waarschijn lijk een nota aan de Belgische regering voor. Er zijn tekenen, die er op wijzen, aldus het blad, dat de Nederlanders nadrukkelijk 'n de tekst van het verdrag ge stipuleerd wensen te zien, dat na het overgangsregiem, nieuwe maatregelen ten aanzien van de unie zullen worden genomen, die tot een monetaire gemeenschap zullen reiken en die een bindend karakter zullen dragen. Dit is 'n verbintenis, aldus het blad, die België uiteraard niet kan aan gaan, in de eerste plaats niet vanwege de onzekerheid, die be staat met betrekking tot de toe stand in Nederland. Het herstel toch van dit land blijft matig en precair en het probleem van het evenwicht in de dollarbalans is nog even zorgwekkend als voor heen. Nederland weet zich thans te redden dank zij de Ameri kaanse toewijzingen, waarvan het tijdelijk karakter onweerleg baar is. België kan niet het ri sico lopen dat gelegen is in een terugkeer van Nederland naar een insolvabiliteit in zijn rela ties met de dollarzone". Volgens het blad kan er geen sprake van zijn noch in 1 noch in 3 etappes, een monetaire unie te vormen, die ten doel zou heb ben dat alle reserves in een ge meenschappelijk fonds worden gestort, waaruit een ieder naar believen zou kunnen putten. Een dergelijke monetaire ge meenschap zou door de verden king van een der partijen dat de andere bezig is de kas leeg te maken, binnen 1 jaar ontwricht zijn. •Overigens is het echter zeker dat de Belgische regering be paalde aanpassingen van het verdrag, die de tolunie zoude;* completeren niet zou weigeren. Ook de gezamenlijke handels vertegenwoordiging in het bui tenland en de mogelijkheid voor de Nederlanders Belgische pro ducten te plaatsen op de mark ten waar zij gevestigd zijn kan. aldus het blad, mits de nodige voorzorgen worden genomen, worden toegestaan. Wat de uitwerking van de handelsverdragen betreft, deze kan gemeenschappelijk geschie den doch alleen- dan indien Ne derland zijn balans in evenwicht heeft gebracht. Zodra dit het ge val is zal er geen sprake meer zijn van een controle op onze uitvoer. Vervolgens wijdt het blad uit over de accijnzen in het kader van de Benelux, waarbij het tot de slotsom komt, dat dit pro bleem nog geenszins is opgelost. Het blad is van oordeel, dat er geen spake van kan zijn de op brengst van deze accijnzen ge meenschappelijk te beheren. Er is niets dat er op wijst dat dit eens mogelijk zal zijn en als dit systeem aanbevelenswaardig blijkt, is er nog tijd genoeg om er over te denken. In fiscaal op zicht zou de enige wijziging, wel ke onder ogen genomen dient te werden misschien deze zijn, tot een schikking te geraken be treffende de „overdrachtbelas ting", zodat iedere betaling aan de grens vermeden kan worden. Dit is mogelijk zonder dat aan de Belgische of Nederlandse wetgeving wordt geraakt en zonder dot de opbrengst van de ze belasting in gemeenschap wordt beheerd. Tenslotte betoogt het blad, dat Nederland er verkeerd aan doet indien het de oplossing van zijn interne problemen wil zoeken in een economische unificatie. „Wij moeten de tegenwoordige tol unie vervolmaken zonder de eenmaking te dringen naar een punt, v/aar deze nog slechts de theoretici en utopisten interes seert. De Duitse „Zollvere'n heeft goed gefunctionneerd zon der dat men zich zorven heeft gemaakt over de unificatie, zoals Nederiand deze thans op het oog heeft. De Belgische regering moet dus beleefd doch met gro te kracht de suggesties, welke uit Den Haag worden verwacht, van de hand wijzen. Hierdoor zal zij de vitale belangen van België beschermen en de Bene lux in staat stellen met m'nder risico en tot de grootste voldoe ning van de drie betrokken lan den te werken". Het nieuwe jaar is al weer eni ge weken oud, doch de vorderin gen bij de wapenstilstandsbespre kingen zijn even gering als een maand geleden, toen men nog hoopte, dat het bevel „staakt het vuren" gecommandeerd zou wor den binnen de 30-daagse periode. Er zijn nog vele verschillenpun- ten op te lossen. Zodra men denkt, dat een bepaald agenda punt is behandeld, komen er weer moeilijkheden te voorschijn, die men niet had voorzien. Als men nadenkt over de resultaten van de besprekingen, moet men zich wel afvragen: „Zijn de com munisten nu wel zo verlangend naar een wapenstilstand?" „Wordt er oprecht geconfereerd en geven de onderhandelaars van beide zijden wel alles wat in hun vermogen is om tot een spoedige oplossing van het ge schil te komen?" Dit schrijft de Nederlandse oorlogscorrespondent, de res. kapitein B. M. Koster uit Korea. „Wanneer men zich deze vra gen stelt, wordt men minstens achterdochtig, indien men ten minste geen stap verder is ge gaan en de vragen met „neen" heeft beantwoord". En hij ver volgt dan: „We zijn te gast ge weest bij de Chinese nationaliti- sche generaal Kong en de luite nant-kolonel Liu, die in Seoel vertoeven als militaire attaché's. Natuurlijk hebben we hun me ning gevraagd over de wapen stilstandsbesprekingen en de uit wisseling van krijgsgevangenen. Hun antwoorden geven reden tot nadenken, zeker wanneer men eigen ervaringen nader be schouwt. Drze militairen van maarschalk Tsiang kai Sjek zeggen: „Altijd geb-uiken de communisten on derhandelingen om een oorlog te winnen. Zij hebben dat geleerd Door de besparingen op kolen- importen en het overdragen van de heffing op extra-geproduceer de steenkool in ons land door 't brandstoffenegalisatiefonds ver wacht minister prof. Van den Brink, dat na de aanlooptijd per jaar tien millioen gulden voor extra-woningbouw in de mqn. streek beschikbaar zullen komen. Aan de mijnen zal ongeveer 7 millioen gulden per jaar toeval len ter financiering van techni sche uitbreiding en nieuwe risi co's. De minister zeide voorts tijdens een persconferentie, dat de mijn- industrieraad het stimulerings plan unaniem heeft goedge keurd. Met de uitvoering, dus met woningbouw, aanwerving en opleiding van twee duizend man arbeidskrachten en voorberei ding van productieverhoging zal onverwijld worden begonnen. Minister Van den Brink zeide, dat bij een eigen kolenproductie van 12 millioen ton per jaar en een verbruik van 18 millioen ton per jaar vijftig procent van de eigen productie moet worden in- gr voerd. Van deze zes millioen ton invoer komt thans twee millioen en eer lang wellicht drie millioen ton uit de Verenigde Staten. Dit is een abnormale toestand, temeer daar onze normale leveranciers Engeland en West-Duitsland met dezelfde moeilijkheden te kam pen hebben als wij. Waar het ge middelde tekort in West-Enrnna 71/o% van de eigen productie be draagt, kan men bezien hoe moeilijk onze positie is. Het is daarom verheugend, al dus de minister, dat het stimule ringsplan thans effectief wordt. Gevraagd naar ontginnings plannen voor steenkool in de Peel en bij Vlodrop, verklaarde minister Van den Brink, dat de voorbereiding van het plan-Vlo drop thans gereed is. Hij hoopt dit project, dat naar zijn mening de toets der critiek kan door staan, binnenkort in de minister raad te kunnen brengen. Ge vraagd naar concrete plannen over de extra-woningbouw in de mijnstreek zeide de minister, dat de meeste mijnonderneming? n de voorfinanciering der woning- stichtingen zelf ter hand zullen nemen. Bij productieverhoging zullen de baten vanzelf toevloei en uit het brandstoffenegalisatie fonds. De stichtingen zullen als bouw- en ook als financierings maatschappijen op kunnen tre den en ook vrij kapitaal aan kunnen trekken. De stiehtings- acten zijn reeds in concept ge reed. Tenslotte werd verklaard, dat geruchten over het produceren van anthraciet uit vetkool langs chemische weg, zogenaamd syn- thriet. voorbarig z'in. Deze mo gelijkheid v°rkrert in het labora torium-stadium. De verwezenlij king van dit product alsook mo- feliikhe^en tot lonende Produc tie staan nog niet vast. Gisteren heeft minister Van den Brink 'n bezoek gebracht aan de onder grondse mijnen en de onder- prenrisa werken van de staats- m'in Maurits. J Ter/elfdertijd bracht de minister portefeuille prof Dr A. H. M. Albrechts een bezoek aan het ondergrondse werk in de Oranje Nassau-mijn. van Moskou. Met succes passen zij het geleerde toe. Zij zaaien onrust in de wereld en alleen bij uiterste noodzaak komt het tot een „warme" oorlog. Dan gaan zij onderhandelen en gebruiken deze onderhandelingen in hun propaganda en zo en op geen andere wijze trachten zij tot een wereldheerschappij te komen. Wij hebben ervaring met deze lieden. Soms benutten zij de tijd, waarin men confereert, voor de opbouw van hun strijdmacht; soms stellen zij door onderhan delingen beslissingen uit, want Moskou moet altijd worden in gelicht en geraadpleegd. Tracta- ten worden, indien het zo uit komt, niet beschouwd als binden, de overeenkomsten, doch als nietszeggende stukjes papier. De Chinese roden hebben bij deze onderhandelingen meer achter gronden. Zij loeren op een erken ning van Amerika en andere landen. Wij zijn er zeker van, dat de V.N. krijgsgevangenen een goede behandeling hebben gekre gen in China. Allicht! Uit propa gandistische overwegingen zijn zij goed behandeld, want de we reld moet zeggen: „Zie je, die roden vallen wel mee". Wij hebben het meegemaakt, dat wij soldaten terug kregen op Formoso, die krijgsgevangenen waren geweest en opnieuw vrij gelaten. Deze soldaten hadden een dusdanige goede verzo-ging ontvangen, dat zij bij hun terug komst tegen de troep zeiden: „Waarom zullen we vechten tegen eigen volk? Wij zijn goed behandeld en we zien niet in, waarom we weer de wapenen zullen opnemen". Deze eenvoudige krijgslieden doorzien het einddoel van de communisten niet, n.l. de beheer sing der wereld. „Beziet men de onderhandelingen in Panmoen djon en gaat men na, dat reeds een half jaar wordt gesproken over wapenstilstand, dan ver zwakt het geloof in de vrede. Het heeft er te dikwijls de schijn van, dat de onde-handelaars niet kun nen en mogen beslissen, dat be sluiten worden ongehouden, tot dat van „boven af" bij de commu nisten van Moskou 'n beslissing is genomen. Reeds weken lang SDreekt men over uitwisseling der krijgsgevangenen. Aanvan kelijk bereikte men een accoord. Nu komen er allerlei moeilijkhe den bij, die niet vervat waren in de vooretellen. Er wordt dage lijks touwgetrokken in de circus tent te Panmoendjon. De journa listen. die deze bespekingen „ver slaan" voor hun krant, radio of wat dan ook, zijn moe geworden. Zij bezitten niet meer de frisheid, waarmee men dit „zaakje" eens zou trachten op te lossen. Zij gaan nu als in het leger in „rotation". Zij maken plaats voor hun collega's, die reeds lang in andere delen van het Verre-Oos ten hebben vertoefd. In de „pers- trein-wagens, ziet men andere ge- journalisten wonen in een aantal trein-wagens, ziet me andere ge zichten dan voor enige maanden. Fris bloed, dat was nodig om Ie- zenswaardige verslagen te ver krijgen. En naast de trein het is verheugend is men met man en mocht bazig om een vl'egveltl aan te leggen, opdat de zieke en gewonde krijgsgevangenen zo snel mogelijk kunnen worden ontvangen. Het enige teken op dit moment Birmese regering geïnterneerde Chinees-nationalistische burgers menselijker zou behandelen". De Amerikaanse vertegen woordiger John Sherman Cooper herhaalde zijn waarschuwing van Maandag jegens de Sowjet-Unie en het communistische China dat elke nieuwe agressie in Zuid- Oost-Azië zou leiden tot onver wijlde actie van de Verenigde Naties. Hij ontkende opnieuw dat de Ver. Staten de Chinees- nationalistische troepen zouden helpen. D'. Tsjiang verklaarde nog, dat de Verenigde Staten de Chi nees-nationalistische regering in de afgelopen oorlog hadden ge holpen, zonder hiervoor tegen prestaties op economische of po litiek gebied te vragen. „Formosa is geheel vrij", zeide hij. „De Verenigde Staten hebben daar geen concessies". De Poolse afgevaardigde Katz- Suchy vroeg Cooper, wat er waar was van berichten in verschillen de dagbladen, volgens welke Amerikaanse „Constellations" de 93ste Chinees-nationalistische di visie in Noord-Birma bevoorra den. Ook wilde hij weten, of het juist was dat Amerikanen in deze divisie dienden. Hij vroeg verder, of „de Verenigde Staten Groot-Brittannië kortgeleden er. toe hebben weten te bewegen mee te doen in een volledige oor log tegen het communistische China, het bombarderen van Chi nese bases inbegrepen". De Russische vertegenwoordi ger Malik was van mening, dat de Amerikaanse delegatie-leider Cooper geen enkele beschuldi ging der Sowjet-Unie betreffen de „Amerikaans wreeten in Z. Oost-Azië" had weerlegd speciaal niet wat betreft het „hulp ver- irnen aan Chinees-nationalisti sche troepen in Noord-Birma". De Britse delegatie-leider, Sir Gladwyn Jebb, betwijfelde of 'n bevredigende oplossing voor het geschil zou kunnen wo-den ge vonden. Hij meende ondanks de „in roerende bewoordingen voor gedragen argumenten van Tsjiang", dat aanneming der Chinees-nationalistische resolu tie zelfs tot een verhoogde span ning in het Verre Oosten zou kunnen leiden; Groot-Brittannië zou zich daarom van stemming onthouden. Voorzitter Finn Moe (Noorwe gen) deelde mede, dat Thailand een amendement op de Chinees- nationalistische resolutie had in gediend, dat voorzag in het ver vangen van het woord „schond" (met betrekking tot de handel wijze van Rusland jegens het Chinees-Russische verdrag) door „bleef in gebreke uitvoering te geven aan". Chinese resolntie aangenomen. De politieke commissie heeft Dinsdagmiddag met 24 tegen 9 stemmen bij 25 onthoudingen dc door de Chinese nationalistische afgevaardigde ingediende resolu tie aangenomen, waarin de Sow jet-Unie wordt beschuldigd het in 1945 gesloten Chinees-Sow.let- russischc vriendschaps- en bond. genootschapsverdrag NIET te zijn nagekomen. In de resolutie wordt voorts verklaard, dat de Sowjet-Unie de regering van Tsjang kai Sjek had verhinderd, het gez-re der Chinese nationalisten in Mand- sjoerije na de Japanse overgave te herstellen en de communisten in hun strijd tegen de nationalis tische regering had geholpen. Dinsdag hebben twee brigades van het leger en de poiitie het onderzoek in liet gebied van Kaap Bon naar leiders van de ongere geldheden voortgezet. Een onbekend aantal personen werd aangehouden. Het leger heeft voor het betrokken gebied de avondklok ingesteld van 19.00 uur tot Woensdagmorgen 6.00 uur. Zij die zich niet aan de avondklok houden, worden aan gehouden en ingeval van tegen stand zal onmiddellijk worden geschoten. In Mateur (Oost-Tunesië) blie zen verzetslieden een kleine elec- trische centrale op. FHTT HEIN" OP MALTA AANGEKOMEN. De Nederlandse torpedoboot- jager „Piet Hein" is op weg naar Korea te La Valetta op Malta aangekomen. De „Piet Hein" zal worden na gezien, voordat de reis wordt voortgezet.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1