Binnenlands Nieuws ORCAM De buitenlandse troepen Libye TUNESIË Terry en Berry KERKNIEUWS WEK DE GAL IN UW LEVER OP SPORTNIEUWS in De uitvoer van vruchtenpulp en „De witte Eland IND0-CHINA SNEEUWGLADHEID EN... DE GEVOLGEN! DOUWE EGBERTS VOETBAL. SCHAKEN. I port uitbracht over de stand der kas. Het jaar 1951 gaf een goed slot te zien van 2501, dat is bij na 100,- meer dan over 1950, toen het batig saldo 2403,56 be droeg. De aftredende bestuurs leden Jac. Jansen en F. Maas werden herkozen. De contributie is voor 1952 vastgesteld op 5,40. L'e vergoeding vóór gestorven of onteigende varkens boven de drie maanden werd van 1,50 op 2,- per kg gebracht; beneden de drie maanden geldt de gemid delde markt. De vereniging telt momenteel 75 leden en 9 donateurs. Na afloop vertoonde de heer But uit Terneuzen een film over *1 ijsfeest van 1938 op de Otheen- sekreek. Deze film viel bij de ouderen al evenzeer in de smaak als de tekenfilm bij de jeugd. Aanbieding van de Bijbel in nieuv/e vertaling aan H.M. de Koningin Maandagmorgen is namens het hoofdbestuur van het Nederlands Bijbelgenootschap een bijbel in de nieuwe vertaling aangeboden aan H. M. de Koningin. Dit was num mer 1 van de genummerde exem plaren der eerste editie, gebon den in rood leer. De bijbel werd aan H. M. overhandigd door d voorzitter van het genootschap prof. dr F. W. Grosheide, die daarbij uiteenzette het belang van het gebruik van de hedendaagse taal en van het behoud van de eenheid bij het bijbelgebruik. In het daaropvolgende gesprek werden verscheidene aspecten van de arbeid aan de vertaling be steed en de arbeid van het ge nootschap in het algemeen onder ogen gezien. Ook het belang van dundruk-uitgaven voor zakge- bruik en bijvoorbeeld voor lucht reizigers kwam daarbij ter spra ke. De deputatie was verder sa mengesteld uit de algemeen pen ningmeester, de algemeen secre taris en vertegenwoordigers van de Oud- en Nieuw-Testamenti- sche vertalingscommissie. Hel avontuur van Kurt Carlsen Het avontuur van de kapitein van de „Enterprise", Kurt Carl sen zal door Paramount worden verfilmd. De hoofdrol zal ver tolkt worden door Burt Lances- ter. Noors vissersvaartuig in Russische territoriale wateren De Noorse motorkotter „Brei- sund" die, naar reeds gemeld is, sinds Zaterdag 19 Januari ver mist was, is zoals al werd ver moed, inderdaad in de Russische territoriale wateren terechtge komen. Dat gebeurde op 21 Jan. De kotter heeft machineschade en kan dus niet op eigen kracht NED. HERV. KERK. Ds Sickesz naar Den Haag? Naar wij vernemen heeft ds J. C. Sickesz, Nederl. Herv. predi kant te Vlissingen, vroeger te Terneuzen, een beroep ontvangen naar Den Haag ais zieKennuispre- dikant voor de diaconesseninrich- ting „Bronovo". Ds Sickesz is te Vlissingen ook voorzitter van het chr. ziekenhuis „Bethesda". Syngman Rhee te Seoel ontvangen Voor het eerst sinds de Zuid terugvaren. Dezer dagen zou het Koreaanse president Syngman schip door de Russen worden Rhee zich door de ontwikkeling overgegeven aan de Noorse auto- van de Koreaanse oorlog gedwon- riteiten, die moeten zorgen dat gen zag, de hoofdstad Seoel met het naar huis gesleept kan wor- zijn regering te verlaten, heeft h.j den. zich Maandag van de trappen van het kapitool af tot het volk ge richt. Reeds verschillende keren heeft Syngman Rhee een bezoek aan Seoel gebracht, doch thans werd dende mineralen ontdekt en hij voor het eerst officieel door Uranium in Noord-Afrika In Marokko zijn uraniumhou- Churchill in Engeland teruggekeerd De Britse premier, Winston Churchill, is Maandag met de „Queen Mary" uit de Verenigde Staten in Engeland teruggekeerd. Te Southampton verklaarde hij tegenover verslaggevers tevreden te zijn over zijn reis. Op de vraag of hij het Lagerhuis mededeling zou doen over zijn besprekingen te Washington, zeide Churchill: „Misschien leg ik een korie ver klaring af, als men dit wenst. Vol gende week moet er echter een volledig debat worden gehouden over de buitenlandse toestand en ons bezoek aan Amerika". De premier weigerde politieke vragen te beantwoorden. DRONKEN OP EEN GASHOUDER. Nieuwe kruisers volgend jaar in dienst De twee nieuwe zware kruisers voorts is gebleken, dat de phos- phaten van Tunis eveneens ura nium bevatten, zo heeft Pomme- het gemeentebestuur ontvangen. Onlangs meldden deze leden van de Zuid-Koreaanse regering, rie, directeur voor de industriële dat zij in de lente naar Seoel productie in Marokko, medege- terug dachten te keren. Syng- deeld. I man Rhee was vergezeld van ge- Kolonel Pommerie heeft zojuist neraal Van Fleet in Parijs besprekingen gevoerd met personen van het commissa riaat voor atoomenergie. Hij zeide, dat uranium voor Frankrijk meer van industrieel dan defensief belang was. De ont dekking diende men voortaan voor ogen te houden bij het ver lenen van mijnconcessies. Het nieuwe Vietnamese leger zal 120.000 man sterk zijn. Aldus wordt te Hanoi van gewoonlijk betrouwbare Franse zijde ver nomen; het zal schouder aan schouder strijden met de zich in Indo-China bevindende Franse strijdkrachten. Dit is overeen gekomen in een bespreking, die het Vietnamese staatshoofd Bao Dai Zaterdag j.L heeft gehad met Jean Letourneau, de Fransche minister voor de verenigde Indo- Chinese staten Vietnam, Laos en Cambodja. Een zwaar beschonken man heeft Zondagavond laat gezorgd voor een niet alledaagse sensatie door de Beverwijkse gashouder te beklimmen en op het door sneeuw Het winterse weer en de glad heid van het wegdek heeft in Den. Haag gedurende het afgelopen weekend geen dodelijke ongeluk ken veroorzaakt, doen wel moest een zevental pe-sonen naar het ziekenhuis worden overgebracht. of meer ernstige VROUW DOOR GAS BEDWELMD. De 62-jarige mevrouw E. B., wonende op het Rauwenhoffplein v-ts Zaterdagavond alleen thuis. Haar bovenburen, die gas -oi"m, wegens min e.i Wisten, dat zij alleen was, be- kwetsuren, en ijzel spiegelgladde dak een gaven zich vlug naar n->i uen. Twee wielrijders kwamen in de halsbrekende wandeling te ma- doch op hun bellen kregen ze vroege morgenuren te vallen en ken. De oorzaak van deze zonder- geen gehoor. Direct wai e moesten met ribkneuzingen naar linge escapade lag in de'komst untie gewaarschuwd, die op on- het ziekenhuis worden gebracht- van enkele agenten, die door het derzoek uitging en in de kamer Een voetgangster kreeg een lin- publiek waren gealarmeerd, daar naast de keuken werd mevrouw kerbeenfractuur toen zij door de een dronken man hen met lege B. in half bewusteloze toestand gladheid op het trottoir kwant te bierflessen dreigde te bekogelen, aanget-offen. Het bleek, dat in vallen. B j het verschijnen van de politie de keuken de kraan van ce gas- Twee auto's reden op elkaar vluchtte de beschonkene het ter- oven van het fornuis opensiond toen een van de bestuurders door rein van de gasfabriek op en be- en vermoedelijk had de vrouw het slippen van zijn wagen de klom de trap van de gashouder, niets van het uitstromende gas m«cht over het stuur verloor. bemerkt. Er is niet bekend hoe Hij moest met een hoofdwond en Qe ir.-Qnn openkwam. Nadat de vrouw door personeel Tot grote ontsteltenis van de om standers zette hij zijn tocht voort naar de kap, die hij trachtte over te steken. Hij verloor zijn even- Van de G.G.D. zuu-stof was toe- Moeilijkheden te wachten. Ernstige bezorgdheid groeit in kringen van fruittelers en fabri- Het feit, dat de Marokkaanse kanten-exporteurs van fruitpulp phosphaatlagen vrijwel onuitput- over de gang van zaken in het ko- telijk waren, verleende de ontdek- mende seizoen. Aan fruitpulp king grote belangrijkheid, zelfs al zou het gehalte minimaal zijn. Men bestudeerde thans de moge lijkheid om het uranium langs chemische weg af te schieden. De- ze zaak werd ook met Amerika besproken. Voorts was te Azegoer pechblende ontdekt, aldus Pom merie. Verzoek van de V.S. aan Chinese nationlisten De Amerikaanse zaakgelastig- 'tP®Ruyfer" en de „Zeven Pro-de-ad-interim te Rangoon, Henry vinciën" zullen waarschijnlijk het Dey, heeft Maandag medegedeeld volgend jaar in dienst worden ge- dat de Amerikaanse regering, op steld. „De Ruyter", die gebouwd verzoek van de Birmese autoritei- wordt bij Wilton Feyenoord zal in ten, het bewind van generalissi- Augustus haar eerste proeftocht mus Tsjiang Kai-Sjek heeft ver maken. Drie maanden later volgt de „Zeven Provinciën". Deze krui ser is in aanbouw bij de Rotter damse Droogdok Mij. De beide achtertorens zijn reeds op de bei de schepen aangebracht. De voor torens zijn geheel gereed. Mede als gevolg van het gereedkomen van deze kruisers zal Hr Ms „Tromp", de enige (lichte) krui ser, die de marine thans in dienst heeft, geleidelijk aan uit de vaart worden genomen. Aan de wal ge meerd, zal de „Tromp" nog waar devolle diensten kunnen bewijzen, o.m. als opleidings. en instructie- schip. Verki ezingen in Perziè Uit de eerste uitslagen van de verkiezingen voor het Perzische parlement blijkt, dat de positie van de partij van het nationale front te Teheran ongewijzigd blijft. Elf van de twaalf gekozen candidaten voor Teheran zijn lid van het nationale front, dat aan de zijde van Mossadeq staat. De aanhangers van de Toedeh-partij schijnen geen zetel te hebben kunnen veroveren, hoewel zij een aanzienlijk aantal stemmen ver kregen. De oppositie van Djemal Ena- mi heeft slechts een gering aan tal stemmen behaald. zocht zijn troepen in het Noord- Birmees-Chinese grensgebied te rug te trekken. De Chinees-natio nalistische regering zegde toe het Amerikaanse verzoek te zullen inwilligen, doch de troepen van generaal Li Mi zijn niet weg ge trokken. Sigrid een liedje zong Sigrid Horne Rasmussen heeft in een Kopenhaagse revue een liedje gezongen, dat de Britse am- bassadeur in Denemarken aanlei ding heeft gegeven om bij het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te protesteren. Een couplet zou namelijk bele digend zijn voor de prinsessen Elisabeth en Margaret Rose. Sigrid mag het gewraakte couplet nu niet meer zingen. 0/kaan over de Fidji-eilanden Het hoofdeiland van de Fidji- groep, Viti Levu, is door een or kaan met een windsnelheid van 240 kilometer per uur geteisterd. Uitgestrekte gebieden werden verwoest. In de hoofdstad Suva werd een groot blok kantoren en winkels vernield. Tien groot gebouw kan telde in zee. De stad ziet er uit alsof zij een bombardement heeft doorstaan. Volgens de eerste be richten is een Chinees om het le ven gekomen. Ook uit het op het zelfde eiland gelegen Lautoka wordt ernstige schade gemeld. Uit andere gebieden zijn geen be richten over de orkaan ontvan gen. Adenauer naar Canada uitgenodigd De Canadese minister van Fi nanciën, Douglas Abbott, heeft Maandag te Hannover medege deeld, dat hij bondskanselier dr Adenauer tot een bezoek aan Ca nada heeft uitgenodigd. De minister, die op het ogen blik de in Hannover gestation- neerde Canadese troepen bezoekt, heeft in het afgelopen weekeinde te Bonn een onderhoud met dr Adenauer gehad. Op een vraag van een journa list, of de uitnodiging officieel is, antwoordde de minister dat de bondskanselier haar als zodanig kan opvatten. U suit 's morgens „kiplekker** uit bed springen, ifilkc dag moet uw lever een liter tn uw ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet. het bederft. r,. r u raakt verstopt, wordt humeurig en Staton blijven en aan anderen wordt jaarlijks voor 20 k 25 mn- lioen gulden uitgevoerd, waarvan voor ongeveer o mniioen gulden naar Canada en de V er. Staten. Op het ogenoiiK dreigt een te kort aan verpakkingsmateriaal voor het komende seizoen. Dit materiaal moet in de Ver. Staten worden aangekoent en daarvoor zijn dollars nodig. Tot dusver is geen toestemming voor het uit geven van die douars ontvangen, terwijl de tijd nijpt. Hoe maiKwaardig het ook klinkt, voor het verpakken en vervoeren van vruentenputp zijn gebruikte wmskeyvaten no dig. De praktijk leerde, dat men xiuitpulp veiug aan deze vaten kan toevertrouwen. Met andere verpakkingen, aldus deskundigen, neeit men minder aangename er varingen. Op net vasteland van Europa en in Engeland wordt te weinig wmsKey gedronken om voldoende georuiKte varen voor de Neuer- landse fruitpuip op te leveren. Atleen Ameiika kan voldoende leveren en niet alleen aan Neder land. Onze industrie heelt OU.UU0 vaten nodig, die tezamen onge veer 20U.LKJO doxtar zuilen kosten. Die dollars worden niet verstrekt, zijn althans nog met verstiekt. Aangezien de leveringstermijn van deze vaten doorgaans een paar maanden is en men nog niets heeft kunnen kopen, wordt gevreesd voor een ernstig tekort aan verpakking in de komende zomer. l3it zou bederf en vernieti ging van en groot verlies van fruit met zich meebrengen. Volgens de betrokkenen staan de zaken thans zó, dat het minis terie van Landbouw wil meewer ken om de dollars toe te kennen. Bq het ministerie van Economi sch Zaken hebben zij echter nog niet voldoende begrip voor deze situatie kunnen wekken. Van die zijde is gesuggereerd om de va-J ten te beta ten "met de z.g: 10 per- cent bonusdollars, die ter beschik king van exporteurs op de Ver. kosten. Dit verschil zou ernstig kunnen drukken op de uitvoer- prijzen, die laag moeten zijn in de concurrentiestrijd met Austra lische, Franse en Engelse fruit pulp. Deze drie landen verrichten reeds aankopen van gebruikte whiskeyvaten in de Ver. Staten. De Nederlanders vragen zich in bedrukte stemming af, of zij niet te laat zullen komen. Bovendien stijgen de vaten in de Ver. Staten in prijs. wicht en viel, waarbij hij zich nog vast kon grijpen aan het con structiewerk. Wonder boven won der bleef de man ongedeerd, toen hij terecht kwam op een lager ge legen bordes, vanwaar men hem naar het politiebureau kon over brengen. BURGEMEESTER VAN WESTERBORK ONTSLAGEN. De burgemeester van Wester- bork, de heer F. J. van der Worp, is met ingang van 27 Januari ontslagen. Op 1 September 1950 werd hem op vermoeden van ge pleegde onregelmatigheden ver lof verleend, terwijl dit later ver anderd werd in een schorsing. Het onderzoek heeft er thans toe geleid, dat burgemeester Van der Worp is ontslagen. Burgemeester J. Tjalma van Hoogeveen fun geert sedert September van het vorige jaar als zijn plaatsver vanger. DE 20.000 ER UIT. In de 515e Staatsloterij, le kl., eerste lijst, is een prijs van 20.000 gevallen op lot no. 6497. hersenschudding naar het zie kenhuis worden ve-voerd. Een 48-jarige autobestuurder slipte met zijn wagen en reed het trottoir op waar hij een dertien jarige jongen aanreed die een linke-bovenbeenfractuur opliep. Een 23-jarive jongeman slipte met zijn fiets. Een hem achterop komende auto trachtte te rem men, maar slipte ook en reed de wielrijder aan. Met lichte ver wondingen werd de jongeman door de G.G.D. naar het zieken huis gebracht. In alle vroegte werd een 56-Ja- rige man naast zijn rijwiel be wusteloos aangetroffen. Men vermoedt dat h'i met zijn fiets is gevallen. Hij werd naar het ziekenhuis vervoe-d. Ook de wagens van de Hea^se tram hebben van het weer te lij den gehad zij het dan niet in di recte zin. Opgeschoten jongens vernielden een tiental grote spie- velru'ten van tramwagens door hun keihard nekneedde swiw- ballen. Een jongeman werd in dit verband door de nolitie aan gehouden, maar hij ontkent hardnekkig ook maar één sneeuwbal in zijn handen te heb ben gehad. tt»ETN OFEEP A^tto OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermiddag tegen kwart voor twee Is door tot dusverre onbe kende oorzaak de bestelwagen van de heer C. D. van de W. uit Heiloo, waarmede hij op weg was oaar Bakkum, door e°n tre'n uit Alkmaar, die om 13.46 in Oistri- cum moest arriveren, op de on bewaakte overweg van de Bra- kersweg te Bakkum gegrepen en 250 meter meegesleurd. In zorgwekkende toestand werd de bestuurder naar het St. Elisa- bethziekenhuis te Alkmaar over gebracht. Zijn auto is totaal ver pletterd. De trein, die aan de hebben te vorderen. Van dit be- voorkant eveneens besehnd'gd is, drag is ongeveer 6000 preferent, had 45 minuten vertraging. gediend, werd zij ter observatie in het ziekenhuis Bergweg opge nomen. WANG BIJ VECHTPARTIJ OPENGESNEDEN. In de Delistraat te Rotterdam raakten Zaterdagnacht een aan tal Finnen, Surinamers, Denen en Nederlande-s slaags. In het vuur van de strijd werd de 38-jarige Finse zeeman, op varende van het in de Rijnhaven liggende Finse s.s. „Warma", door een onbekende met een scherp voorwerp in het gelaat gesneden. Zijn linkerwang bleek geheel opengesneden te zijn. Via 't Zuiderziekenhuis werd de man naar zijn schip gebracht. De da der bleef onbekend. Een Engelse zeeman, dte ge tuige van de vechtpartij was, raakte zo overstuur, dat hij een uurtje rust ap een politie-brueeu nodig had, om weer een beetje op zijn verhaal te komen. HET FAILLISSEMENT VAN- DE KAPPER VAN EEN. Heden wordt in het gebouw van de arrondissementsrecht bank te Assen de verificatiever gadering gehouden in het faillis sement van de voormalige kap per van Een Van Rooyen, thans te Antwerpen woonachtig. De curator in dit faillissement, Mr R. Staal te Assen, heeft inmid dels de lijst van betwiste en niet- betwiste vorderingen ter griffie "rp r°phtbank gedeponeerd. Hieruit blijkt, dat de lijst van be twiste schuldvorderingen 14 na men van ncsonen bevat, die in totaal hebben te vorderen 2045.50. op de lijst van niet-be- twiste schuldvo-deringen komen 175 personen voor, die in totaal een bedrag van ongeyeer 31000 loom. Neem de plantaardige carter's kunnen worden overgedragen. LEVERPILLETJES om die liter gal j_jei „r-ote bezwaar van fahrikin op te wekken en uw sptjevertenng en nel &role oezwaar van iaDriKan- etoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpllletje» Eisenhower definitief candidaat Generaal Dwight Eisenhower is definitief candidaat bij de repu blikeinse voorverkiezingen voor de presidentschapscandidatuur, aangezien hij niet heeft verzocht zijn naam te sohrappen voor de voorverkiezingen in de staat New Hampshire, die 11 Maart worden gehouden. Franse leger- en politietroepen hebben hun huis-aan-huis on derzoek in het gebied van Kaap Bon Zondag voortgezet. Er werden enige wapens ge vonden. Franse autoriteiten deel den mee, dat Zondag op vijf plaatsen in Tunesië telefoonka bels zijn doorgesneden. Een mili taire patrouille, die het vuur van een groep verzetslieden ten Z. van Kairoean beantwoordde, ver wondde een der aanvallers en nam drie anderen gevangen. In Tunis zelf was de toestand rustig. „Vampire'-straalvliegtuigen en 'n verkenningsvliegtuig patrouil leerden de gehele dag boven Medjes Ei Bab om eventuële demonstraties en branden direct te signaleren. In Marseille zijn nieuwe Fran se versterkingen scheep gegaan naar Tunesië. Onder deze troe pen bevinden zich Spahi's. Habib Boergulba, de leider van de nationalistische „Neo-Destoer- partij", verklaarde Zondag, dat de onrust binnen twee of drie dagen in Tunesië zal terugkeren, als de Franse regering niet een „nieuwe basis voor onderhande lingen" legt. Zoals bekend wordt Boerguiba in een afgelegen kustplaats in hechtenis gehouden, sinds de on geregeldheden in Tunesië zijn uitgebroken. Als minimum-con cessie beschouwde hij de verze kering van Franse zijde, dat het land uiteindelijk zelfbestuur zal krijgen. Hij was van mening, dat het land over twee of drie jaar hier voor rijp zou zijn. Hij ontkende met de communisten verbonden ten en exporteurs van fruitpulp Maandag in de speciale politieke hiertegen is, dat bonusdollars in- i commissie der V.N. verklaard, plaats van ongeveer ƒ3,80 waar-' dat de aanwezigheid van buiten- sehijnlijk 5,20 tot 5,40 zullen j landse troepen in Libye een zaak Is van de Libysche regering. Naar zijn mening was de critiek van Egyptische zijde gegrond op „verkeerde of mogelijk verdraai de inlichtingen". Sprekend over de Egyptische en Russische resoluties, waarin wordt aangedrongen op terug trekking der buitenlandse troe pen uit de nieuwe staat, zeide Fathy, dat enige uitspraken in de commissie „geen ander doel kunnen hebben dan het steunen van de ene politieke partij tegen te zijn, maar was daarentegen van mening, dat de Arabische wereld met het Westelijke blok diende samen te werken. De Tu nesische klacht bij de Veilig heidsraad zou eerst dan worden ingetrokken, als er geen reden voor klagen zou zijn, aldus Boer guiba. Frangois Mitterand, de Franse minister van staat voor Moslem zaken, heeft in een weekblad aangedrongen op hervatting van de onderhandelingen met Tune sië. Het nationale comité van de republikeinse volksbeweging, waartoe ook de minister van bui tenlandse zaken Robert Schuman behoort, heeft Zondagavond een motie aangenomen, waarin even eens hervatting der onderhande lingen wordt gevraagd. Franse troepen en politie heb ben Maandag het schiereiland Kaap Bon ten O. van Tunis afge sloten en zijn begonnen met het doorzoeken van de dorpen om de leiders van de nationalistische betogingen van de vorige week in arrest te nemen. Tanks staan gereed om zonodig aan de operatie, die wellicht ver scheidene dagen zal duren, deel te nemen. Burgers, met inbegrip van journalisten, mogen het schier eiland niet betreden. Het algemeen verbond van Tu nesische ambtenaren, aangeslo ten bij het algemeen vakverbond, heeft tot een algemene staking op 1 Februari besloten. Aan de ambtenaren wordt in een communiqué verzocht eens gezind hun wil tot verzet te to nen. De Libysche minister van Ju- zouden helpen bekostigen. Hij stitie, Fathy Khakhia, heeft zeide dat hij nooit een „zekere ongerustheid" had verba-gen over de huidige vorm van finan ciële hulp aan Libye op „bilate rale basis" (van Frankrijk en Engeland) met het oog op een mogelijke „ongewenste politieke terugslag". De commissie verwierp hie-na de Egyptische resolutie, waarin werd gevraagd de buitenlandse troepen binnen zes maanden te rug te trekken en de buitenland se bases over te dragen aan de Libysche autoriteiten. De stem- menverhouding was 29 tegen 14 stemmen bij tien onthoudingen. De commissie ging accoord met een resolutie, waarin er bij de algemene vergadering op de andere' bij de huidige verkie- wordt aangedrongen Libye tot zingscampagne in Libye. I de V.N. toe te laten, „nu dit land De voormalige commissaris een onafhankelijke en souverei- der V.N. voor Libye, de Neder- ne staat is geworden". De stem- lander Adriaan Pelt, hoopte dat menve-houding was 48 tegen nul meer landen „zowel van het Oos. stemmen. Er waren geen onthou. gedaan ook in eevallen waar Je ten als van het Westen" het eco- dingen. De Sowjet-Unle nam geen onuoeper geen ad fvan de be- nomlsche program van Libye deel aan de stemming. treffende club- OTTO DE VRIES LID KEUZE COMMISSIE. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft de keuzecommissie als volgt samengesteld: A. V/. Verlegh (Breda), voor zitter; H. Mommers (Utrecht) en O. de Vries (Delft) leden. In de technische commissie ls geen wijziging gekomen: de heer K. J. J. Lotsy blijft het voorzitter schap voorlopig waarnemen. PREMIES BIJ VOETBAL WEDSTRIJDEN. Van meerdere zijden is de aan dacht van het bestuur van de K.N- V.B. gevestigd op het feit, dat er bij wedstrijden soms min of meer waardevolle premieën worden uitgeioofd, dan eens voor een winnend elftal in zijn geheel, een andere keer voor een indivi duele speler, bijvoorbeeld de ma ker van het winnende doelpunt. Het boi.osbestuur houdt zich er van verzekerd, dat ook de ver enigingen overtuigd zijn van het onjuiste van dergelijke hande lingen en van de gevaren, die deze voor onze sport meebrengen. .Djenuien zijn ze in strijd met de letter van de amateursbepa- iingen. Krachtens artikel 12 zijn zowel zij, die dergelijke premieën uitloven, ais de spe.ers, die ze accepteren, straibaar. Het bonds- bestuur meent in verband met een en ander goed te doen ter al gemene kennis te brengen, dat het voornemens is tegen verdere overtredingen van dei.e aard met gestrengheid op te treden. Uiteraard zijn de verenigings besturen ook verantwoordelijk mor mededelingen, die, via een luidsprekersinstallatie, die zich op het terrein bevindt, worden SCHAGEN—D.T.S. GING DOOR- Schagen beleefde op deze sneeuw-Aoiidag een unicum.- .De enige competitiewedstrijd, welke in ons land werd gespee.-d, was de ontmoeting SchagenDTS in de Vierde Klasse A van district Vvest i. Toen de consul vroeg in de morgen een kijkje op het veld kwam nemen, was ue grasmat bedekt met een laag sneeuw van tenminste 5 cm. Schagen wilde eenter van geen uitstei weten en met man en macat trokken'be- stuursiefen en enthousiaste sup porters met bezems en schoppen naar het veld van hun ciuo en een paar uur later was hei ter rein van 6600 vierkante meter sneeuwvrij gemaakt Het veld b.eek uitstekend be speelbaar, maar de lucht was loodgrijs en omstreeks 10 uur brak een gewe.dige hagelbui :lus. Intussen trokken enkeie be stuursleden met een bellev/agen door üenagen en omgeving uni Je bevolking op de hoogte te stejlen van het doorgaan vau de kracht meting met ae mannen van (Jud- Karspel. Zo was het aantal toe schouwers, dat om twee uur langs de lijnen stond zo mogenjk inag groter dan anders en toen de scheidsrechter na de laatste Reti ring van het ve.a bereed b.nez de wedstrijd doorgang te laten fun- den. en zodoenue de moeite ent het doorzettmgsve. mogo.i van j de Schagenaren beioondc, kon; bet spel beginnen. Schagen won met 21. S 't 'Ï'-'y, - H V-, U' In tegenstelling tot Pug Ma- lone was de sheriff toch geen lafaard. Nadat hij eenmaal met de enorme vuisten van oom Bear had kennisgemaakt, ontwaakte er strijdlust in hem. Hij krabbelde overeind en trok bliksemsnel zijn tweede revolver. „Sta of ik schiet", riep hij met bulderende stem. Oom Bear stond dreigend voor hem. Het geweldige gebit was gereed om toe te bijten, de ziware klau wen stonden op het punt ten tweede male toe te slaan. Maar com Bear wist wel dat er met een revolver niet te gek scheren viel en dat bracht hem, hoewel wat laat tot inzicht. „Mag ik u even uiteenzetten hoe de zaak in elkaar zit?" I. Risseeuw (Zuidzande) F. Teetaert P. Risseeuw (Oostburg)— G. Calus Sr. J. Smits (Breskens) O. Rosseel G. van Oorschot (Sluis) G. Vantuijne D. Vermet (Zuidzande) Dr. Gèsquierre H. Enkelaar (Oostburg) R- Linger J. Hovestadt (Breskens)— A. Hayman ro-v o-m Bear, nu op zijn L' Verheiïe (Siuis)— beurt beleefd. lT T„to,. „U ma? mij volgen naar het i tlJ i? politiebureau", zei de sheriff ijs- w Wnlf Vanhoore :>ord, ,/vat u te vertellen hebt de Woly°osteurg kunt u daar doen." I r ver^,,i^ m lw 'e Twee mannen uit het publiek (M vermeire waren nu dapper geworden en F. Claerhoudt'(Sluin wierpen, nu zij de krachtpatser A v u- OOSTENDE KLOPT VVEST ZEEUWS-VLAANDEREN. Zaterdagavond vond ondanks de grote sneeuwval in Hotel SandersDe Paauw te Smis een schaakwedstrijd plaats tussen een twaalftal uit Oostende (B.) en een vertegenwoordigend twaalf tal uit Vest Zeeuws-Vlaanderen. De gedetailleerde uitslagen zfjn als volgt: 1— 0—1 0—1 0—1 .t 0—1 0—1 D. Dehondt 01 0—1 1—0 1—0 zij de krachtpatser veilig onder dwang van de re- vcher wisten, op de grote beer. A. Deknuijdt 01 Totaal 3%—9%

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3