Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-V laanderen die echeifwh, le Chinese papegaai Nogmaals DÊ MELKSANERING Luitenants-titel voor duizend liter bier Sluiskilse gemotoriseerde douane neemt te Hulst 5500 kg roomboter ter waarde vt>n J 23.000, in beslag Na zeer kundig opgezet en dagenlang knap recher chewerk is het de ambulante dienst der Invoerrechten en Accijnzen uit Sluiskil gelukt een boterfraude op het spoor te komen, welke kans zag in vijf weken tijd 95.000 kg boter ter waarde van 400.000 tussen Nieuw Namen en Sintjansteen over de grens te smokkelen. DE FLYING ENTERPRISE Neem MACHINES BRACHTEN ƒ15.000 OP. Bedrijf voortgezet op bescheiden voet. te voren bij de boeren in ver schillende gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen met een melkauto van de fabriek opge haald, gaat dan de fabriekspoort binnen en wordt bewerkt, d.w.z. tot of met een zeke- percentage .afgeroomd", en de volgende morgen gaat deze melk in een grote tankwagen naar Terneu- zen. Me dunkt „gerij" genoeg! Dit bewerkte product wordt dan in de door de melkslijters ter plaatse in de Axelsestraat gereed gezette bussen gedepo neerd en tegen de tijd dat de melkboer zijn clientèle zal gaan bedienen aldaar afgehaald. Tenslotte de gestegen bedrijfs- onkosten: Is er één bedrijf te noemen, dat met zó weinig be drijfskapitaal en zonder enige vóóropleiding of vakstudie is uit te voe-en? Ik blijf dan ook van mening, dat iedere burger van Terneuzen volkomen vrij blijft te beslissen bij wie hij zijn melkgeld zal be steden en dat hij daarbij wel drommels goed zal uitkijken of hij de „behandelde" melk zal betrekken of dit bij uitstek ge zond volksvoedsel zal kopen bij de melkslijte-, die zijn melk rechtstreeks van de boerderij bij zijn cliëntèle bezorgt. Het was dan ook volstrekt niet willekeurig, dat ik mijn vorige ontboezeming besloot met de woorden: En betere waar en 10% korting! De beslissing of de melksane- ring al of niet in onze stad door zal gaan is niet aan de m°lkslij- ter doch aan de burgerij zelf. DE VERBOLGEN HUISVADER. De verkoping van de machines van de weverij- en confectiein- dustrie Comitas te Purmerend, welk bedrijf is opgeheven, heeft ongeveer 15.000 opgebracht. Enige Edammers hebben een aantal machines gekocht, waar mede men het confectiebedrijf, waar vele Volendammer meisjes werk venden, wil voort zetten. Een komische noot bij deze verkoping was nog, dat de af slager meende, dat de eigenaar van het Damhotel, waar de vei ling werd gehouden, de prijs ven een weefgetouw steeds maar opjoeg, omdat zijn hand voort durend in de hoogte stak. Later bleek, dat de man met zijn hand steun had gezocht bij een kapstok, zedat de indruk werd gewekt, dat hij steeds aan bod was. Mag ik nog even uw gastvrij heid vragen voor dit toch zo be langrijk onderwerp, waartoe mijn geachte opponent, de burgervaar- der, mij noodzaakt. Het is m.i. wel opmerkelijk, dat in diens „pro-sanering" geheel langs mijn eerste schrijven wordt heengegleden en er zelfs de poli tiek wordt bijgesleept. De burgervader dan schrijft o.m., dat door al dat gerij door de stad de kwaliteit van de melk niet ten goede komt. Dit nu is m.i. wel het zwakste argument dat vóór de sanering ooit had kunnen worden ontwik keld. Het is toch algemeen be kend op welke wijze hier een groot deel van de melk wordt aangevoerd en als men des mor gens om een uur of zes in de Axelsestraat komt, kan men het met eigen ogen aanschouwen. De in Terneuzen door de melk slijters gedistribueerde melk komt van de boterfabriek uit IJzcndijke. De melk hiervan wordt de dag Bij het traditioneel Sebas- tianusfeest van het jonge gilde van de Arcense schut terij is dit jaar de openge vallen 2de luitenantsplaats in het gilde aan de hoogst biedende toegewezen. Eigenaar van de titel werd Jan Kuipenberg voor niet minder dan duizend liter bier, dat aan het gilde ten goede zal komen. Het verdelen der titels is een van de middelen van 't gilde om de gebruikelijke „teerdagen" op het gewens te vochtige peil te houden. Volgens overeenkomst wordt de prijs van het bier tegen het „historische" be drag van 7 cent per liter berekend. Tl FT handelsregister. In het handelsregister waren op 1 Januari 1952 ingeschreven 4849 werkelijk bestaande zaken, met in begrip van filialen. In 1951 werden ingeschreven 297 zaken. In de reeds in het handelsregister ingeschreven zaken werden 1307 wijzigingen aan gebracht, terwijl de inschrijving van 145 zaken werd doorgehaald. DE LADING WAS ZELFRIJZEND BAKMEEL VAN

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2