Ernstige ongeregeldheden in Egypte Staat van beleg te Cairo afgekondigd De conferentie over een Europees leger Westelijke resolutie over Korea Het wereldtekort aan krantenpapier Bosbranden in Australië Regering Nahas Pasja ontslagen Genees- en verbandmiddelen ziekenfondsverzekerden MAANDAG 28 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1945. Zaterdag hebben zich te Cairo uitgebreide wan ordelijkheden voorgedaan, waarbij duizenden anti- Britse betogers door de straten van Cairo renden en bioscopen, een speelzaal, benzinestations, winkels van Europeanen en het gebouw der Britse renbaan club in brand staken. In de wijk Kasr el Nil plunderden de betogers, ter wijl ook uit de menigte werd geschoten. De politie beantwoordde het vuur met grove hagel, waardoor verscheidene raddraaiers werden gewond. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Noors vissersvaartuig vermist eiiGÈNQ jfrankeriii« bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.20 per kwartaal: per maand 1,75; per week 42 cent Losse nrs 8 ct OE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V v/h Firma P, J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel m«er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het MaandagnummcZaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Onder de ordeverstoorders be-stations voor het verlenen van vonden zich duizenden studenten, die werden aangehist door leden der Egyptische „bevrijdingsbatal jons". De wanordelijkheden be gonnen Zaterdagochtend vroeg met demonstraties, waarbij volksmenigten zich verzamelden in de omgeving van de wijk, waar de buitenlandse ambassades zijn gevestigd. Leuzen werden geroe pen als „Zendt het Egyptische leger naar de kanaalzone"; „Er- skine de slager" en „Churohill de hond". Omstreeks het middaguur wa ren er reeds tienduizenden de monstranten, die zich langzaam verplaatsten en op een gegeven ogenblik vele straten van Cairo beheersten. Daarop begon het in brand steken van gebouwen. De étalageruiten van een Frans kledingmagazijn werden ingesla gen. De inhoud werd op straat geworpen, aan stukken gereten en verbrand, met uitzondering van de dassen, die de betogers in hun zakken staken. Het hoofdkantoor van een Britse bank en het pand, waarin een Britse winkel was onderge bracht gingen in vlammen op. De Ritz-bar werd bestormd. Fles sen likeur en de Inventaris wer den de straat op geworpen. Een winkel, waar rijwielen en jacht geweren werdén verkocht, werd leeggehaald. De rijwielen werden totaal vernield, de jachtgeweren werden meegenomen. Er Is aan zienlijke schade aangericht aan eigendommen van buitenlanders en Egyptenaren. Zaterdagmiddag gelastte gene raal Morad el Kholy, comman dant van de politie van Cairo, zijn mannen de orde te herstel len, zo nodig met gebruikmaking van vuurwapens. Een grote menigte demon streerde voor de ambtswoning wan premier Nahas Pasja. Zij ging uiteen, nadat de minister van Sociale Zaken, had verze kerd: „U zult binnen de komende ttvee dagen vernemen van beslis singen, die uw gevoelens zullen bevredigen". Een afgevaardigde van de „Wafd" (de regeringspartij) sprak de menigte ook toe. Hij Werd luide toegejuicht bij de op merking: „Wij zullen de Sowjet- Ünie om materiële hulp moeten verzoeken. Dat is de enige ma nier om het hoofd te kunnen bie den aan de Britse aanval in de Suez-kanaa lzone". Vele betogers riepen: „Wij willen in de kanaal zone gaan vechten". Volgens de eerste, nog onbe vestigde br richten, bedraagt het aantal slachtoffers van deze wanordelijkheden ruim honderd. Onder de doden en gewonden aonden zich vele buitenlanders bevinden. De ziekenhuizen zijn overvol. In gebouwen van clubs éii ln andere woonruimten zijn medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. ENKELE OPKLARINGEN. Slechts hier en daar nog een sneeuwbui, overigens enkele flinke opklaringen. Overwegend matige wind krimpend naar zui delijke richtingen. Temperaturen óm het vriespunt tot lichte vorst. DINSDAG 29 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.23 3.58 4.38 4.48 auto's gemonteerde zware machi negeweren en lichte luchtdoelar- tillerie, waren Zaterdagavond be zig met de bezetting van het voor naamste gedeelte van Ismailia. Het is de bedoeling dat zij enige tijd in de stad zullen blijven. Ongeveer 350 Britse gezinnen vrouwen en kindei en van mili tairen en bij het leger dienst doen de burgers en familieleden zijn Zaterdag weggevoerd uit Tel el Kebir, waar zich reusachtige op slagplaatsen van het Britse leger bevinden. Men verwacht dat zij in de eerstvolgende dagen per vlieg tuig naar Groot-Brittannië zullen terugkeren. 52 leden der Egyptische politie, 50 manschappen en 2 officieren, zullen in Ismailia dienst blijven doen. Zij zullen voorlopig orders ontvangen van de Britse autori teiten en aan hen verantwoorde lijk zijn. Als gevolg van door de Britse militaire autoriteiten genomen maatregelen, was de Suez-ka- naalzone Zaterdagavond geheel van de rest van Egypte afgeslo ten. Het verkeer over de weg is bijna tot stilstand gekomen. Er rijden nog enkele treinen. Egyp tische ambtenaren en andere personen, die zich voor noodza kelijk werk in de zone moeten bevinden, kunnen nog ongehin derd van Cairo naar dit gebied reizen. De schade in Cairo tengevolge eerste hulp gevestigd. De Britse ambassade deelde Zaterdagavond mede dat 18 Britten worden ver mist Men neemt aan dat tenm'n- ste drie Engelsen bij de wanorde, lijkheden om het leven zijn geko men. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd in de straten van Cairo van tijd tot tijd hevig ge schoten. Vele branden zijn nog niet geblust. Sommige gedeelten van de Egyptische hoofdstad wo-den nog door de ordever stoorders beheerst. Militairen en politie hebben een cordon getrok- krn rondom het gebied (in het centrum van Cairo), waar de wanordelijkheden het ergst zijn geweest. Óok het terrein rondom het paleis van koning Faroek en de gebouwen, waarin de Britse en Amerikaanse ambassade zijn on- dergebracht, is afgezet. De Egyptische minister van Binnenlandse zaken, deelde Zon dag mee, dat bij de ongeregeld heden te Cairo mee*- dan 20 per sonen om het leven zijn geko men en ongeveer 200 gewond. Er waren driehonderd arrestaties verricht. Staat van beleg te Cairo afgekondigd. De Britse ambassade te Cairo heeft aan het te Ismailia geves tigde hoofdkwartier der Britse strijdkrachten in de Suez-kanaal- zone medegedeeld dat koning Faroek, op verzoek der Egypti sche regering, Zaterdagavond de staat van beleg voor Cairo heeft afgekondigd. Alle sleutelpunten van Cairo zijn Zaterdagavond door.troepen van het Egyptische leger, uitge rust met stalen helmen en torn- mvguns, bezet. Een Britse militaire woordvoer- verklaarde te Ismailia dat uit de boodschap van de Engelse am bassade te Cairo bleek dat de Egyptische autoriteiten er maar minister van Buitenlandse Za- juist in waren geslaagd de toe- ken, Salah el din Pasja, had ver stand voorlopig weer te beheer- scheidene vergeefse pogingen sen. De anti-Britse betogers gedaan telefonisch verbinding te richtten zich ook tegen koning krijgen met Cairo. De minister Faroek en de opperbevelhebber van het Egyptische leger, veld maarschalk Mohammed Haida Pasia. Eenheden van het Egyptische leger hebben met licnie lauKS alle strategishc belangrijke pun ten té Alexandrië bezet. De au toriteiten hebben aangekondigd „buitengewoon strenge maatre gelen te zullen nemen om elke wanordelijkheid te onderdruk ken. Avondklok ingesteld. Officieel is medegedeeld dat met ingang van Zondag dp avond klok te Cairo is afgekondigd. On- zou heden naar Egypte vertrek ken. Volgens de woordvoerder zou men uit het vertrek van Salah kunnen lei-den, dat Egypte niet van plan is het geschil met En geland ln de naaste toekomst voor de V.N. te brengen. Corps Diplomatique protesteerd. Alle staten, die een diplomatie ke vertegenwoordiging in Egyp te hebben, waaronder de Arabi sche staten, hebben bij de Egyp tische regering officieel gepro testeerd tegen de gebeurtenissen te Cairo. Regering Nahas Pasja krijgt ontslag. Koning Faroek heeft Zondag avond de regering van Nahas Pasia ontslagen. Aly Meher Pasja heeft reeds een nieuw kabinet gevormd. Meer Britse troepen naar Suez. In scheepvaartkringen is Zater dagavond te Larnaca (Cyprus) vernomen dat Zondag de eerste eenheden der „Scots guards" en „Coldstream guards" scheep zijn gegaan, met bestemming Suez. Nederlanders zijn veilig. Bij navraag deelde het ministe rie van Buitenlandse Zaken me de, dat volgens de eerste berich ten die daar zijn ontvangen, de Nederlands© kolonie in Cairo vei. lig is. De zes ministers van de bij de conferentie over het Europese leger aangesloten landen hebben Zondagochtend de volgorde vast gesteld van de organisaties van de Europese verdedigingsgemeen schap, tw.: 1. Een ministerraad. 2. Een gemeenschappelijke ver gadering. 3. Een commissariaat van de Europese verdedigingsgemeen schap. 4. Een gerechtshof. De ministers hebben besloten, dat het commissariaat van de Europese verdedigingsgemeen schap uit negen voor zes jaar be noemde leden zou bestaan. In de eerste phase zal het mandaat van de commissarissen echter drie jaar duren, waarna nieuwe benoe mingen volgen. Onder de regen leden zullen er niet meer dan 2 van eenzelfde nationaliteit zijn. Het aantal leden kan bij eenparig besluit van de ministerraad wor den verminderd. Vervolgens hebben de ministers Zaterdag hebben Amerika, En- genland en Frankrijk een beroep gedaan op de V.N. om een spe- van de ongeregeldheden worden eiale zitting van de algemene ver- geschat op tien millioen Egyp tische ponden. Naar verluidt bevinden zich onder de gebouwen, die bij de botsingen in Cairo zijn verbrand, ook de consulaten van Zweden en Libanon. De president van de Britse luchtvaartmaatschappij B.O.A.C. heeft medegedeeld dat alle vrou welijke employé's der maat schappij zijn geëvacueerd. Het gehele personeel van de B.O.A.C. in Egypte bevond zich in veilig heid. Men had echter plannen ge maakt om allen met vliegtuigen van Cyprus uit af te halen., Een woordvoerder der Egypti sche delegatie bij de V.N. te Pa rijs verklaarde, dat Egypte „zeer waarschijnlijk" de diplo matieke betrekkingen met Enge land zal verbreken. Hij deelde echter mee, dat zijn delegatie sinds de botsingen van Zaterdag te Cairo geen contact meer had gehad met haar regering. De gadering bijeen te roepen, als een bestand in Korea wordt getekend of een noodzitting bijeen te roe pen, als de oorlog in Korea wordt hervat. De 2 voornaamste punten van de resolutie zijn: 1. Op het ogenblik, dat een be stand in Korea 'wordt gesloten, zal de secretaris-generaal een spe ciale bijeenkomst van de algeme ne vergadering in New York bij eenroepen. 2. Ingeval van „andere ontwik kelingen" hetzij falen om tot een bestand te komen of vertra ging van de besprekingen, hetzij hervatting der vijandelijkheden zal de secretaris-generaal met de 60 leden van de V.N. overleg ple gen of een speciale zitting of een noodzitting van de algemene ver gadering in New York gehouden zal worden. Tevens vraagt de re solutie de in December ingestelde commissie voor buiten de begro ting vallende fondsen vrijwillige bijdragen van leden-staten in te zamelen voor het V.N.-program- ma voor hulp en rehabilitatie voor Korea. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse delegatie is een oogmerk van de resolutie om iedere „voortijdige bespreking" van het Koreaanse probleem ge durende de huidige zitting te voorkomen. Tezelfdertijd willen de drie Westelijke mogendheden duidelijk maken, dat de Koreaan se kwestie nog „grote voorrang" heeft en dat uitstel Van bespre king geen vermindering van be langstelling betekent. Op een persconferentie wilde een Westelijke woordvoerder niet in bijzonderheden treden over de term „andere ontwikkeling". De mogelijkheden waren volgens hem echter beperkt tot: 1. Als er onrechtmatige vertra ging is bij de besprekingen; 2. Als het opperbevel van de V. N. officieel bekendmaakt, dat een bestand onmogelijk is; 3. Als opnieuw gevechten op grote schaal ontstaan. De resolutie zal binnen enkele dagen worden ingediend. de samenstelling van de gemeen schappelijke vergadering en het evenwicht der stemmen in de mi nisterraad besproken. De nationaliteit van de negen leden van het commissariaat zal als volgt verdeeld zijn: Frankrijk, West-Duitsland en Italië elk twee leden, de Benelux-landen elk één Minister Stikker heelt nog maals gevraagd dat het aanta vertegenwoordigers van Frank rijk, Duitsland en Italië in de ge meenschappelijke vergaderin; slechts 18 zal bedragen, zoals ir de assemblee van de kolen- e- staalgemeenschap, en niet 24 zo als door De Gasperi, de Italiaans' premier, is gevraagd. Men is tot de volgende verde ling van de zetels in de gemeen schappelijke vergadering geko men: Frankrijk, West-Duitsland en Italië ieder 21 zetels, België en Nederland elk 13 zetels en Luxemburg zeven zetels. In de overeenkomst heeft men een artikel opgenomen, dat het overgangskarakter van de rege ling onderstreept. Aangaande de wijze van stemmen in de minis terraad heeft men een stelsel aanvaard, dat rekening houdt met de militaire bijdragen en de budtataire lasten van de leden- staten. salons ..robert' markt |g\ brouwerijstr. 9 lerneuien De kapper met het aparte cachet Het motorschip „Randi" uit Harstad, dat met een lading van 111200 hl haring van Aatesund op weg was naar Harstad, heeft sinds Dinsdag niets meer van zich laten horen. Toen stond de „Randi" voor het laatst via de sche°psr?dio in contact met de rederij. De schippe- Arthur Tra- ne vertelde toen dat hij Donder dag in Harstad zou arriveren. Alle pogingen sedertdien om in radiocontact met de „Ra tdi" te komen, zijn tevergeefs -eweest. De „Randi" heeft vier man aan boo-d. De „Randi" is Zaterdagmorgen onverwacht de haven van Har stad binnen-elonen. Alles was wel aan boord. De kapitein van de „Randi" was ziek geworden en de overige leden van de be manning waren niet in de gele genheid geweest radiocontact •net de thuishaven op te nemen. Het weer was slecht eeweest en bovendien had het schip tijdens de vangst enige schade opgelo pen. Hel Noord-Albnfisch leoer Zondag is te Bremerhaven het eerste Amerikaanse contigent manschappen aangekomen voor de Atlantische strijdkrachten van generaal Eisenhower. Dit contingent, bestaande uit ruim 1.500 officieren en man schappen met straalvliegtuigen en bommenwerpers, zal in Frankrijk gestationneerd worden. ook voor geverfd en moeilijk haar Planter vermoord De 45-jarige planter G. W. L Whitlau, eerste geëmployeerde van de N. V. Thee-onderneming „Gedhe" is, naar de Java-bode vernam, Donderdag in 't Tjand- jurse op lafhartige wijze door vier schoten in de -ug vermoord. Het slachtoffer bevond zich in de tuinen der onderneming voor bespuitin'T van het theeblad toen hij van achteren werd beschoten. De vier kogels troffen hem in de rug, waardoor hij onmiddellijk werd gedood. Amer'tk. luchibases in België Volgens de „Standaard" van Zaterdag zullen in de Antwerpse voor individuele Kempen drie Amerikaanse lucht- haar- en huidverzor- bases met startbanen van 2V& ging geven wij gaarne km aangelegd worden. Ongeveer inlichtingen 300 ha grond zullen voor dit doel onteigend worden. De Nederlandse Staatscourant bevat een lijst van genees- en verbandmiddelen, waarop ver zekerden van algemene zieken fondsen na 1 Februari a-s. geen bevoegden zullen zich tussen zes meer zullen hebben. Ver uur 's avonds en zes uur s mor- gens niet buiten hun woningen ua t n vvo fond mogen bevinden. Alle universi- sen deze lijst ook van toepassing ten en scholen te Cairo zijn tot nader o-der gesloten. Het leger heeft opdracht ge kregen zonder waarschuwing op ieder te schieten, die zich niet aan 't voorschrift van de avond klok houdt. Voor journalisten wo-dt geen uitzondering ge maakt. Krijgswet in geheel Egypte afgekondigd. De Egyptische regering heeft Zaterdagavond de krijgswet voor geheel Egypte afgekondigd. Pre- mier Nahas Pasja hield een ra- zullen verklaren op de vrijwillige verzekering. Krachtens de beschikking die nen de verzekerden zelf te beta len voor geneesmiddelen, die tevens voedingsmiddelen zijn, zo als suiker, melksuiker, kinder meel en raapoliegeneesmiddelen die tevens genotmiddelen zijn, zoals alcohol, cognac, wijn, sac charine; laxeermiddelen. De z.g. spécialité's, waarvan de samen stelling niet volledig op de ver pakking is ve-meld; alcohol als desinfectiemiddel met uitzonde ring voor lijders aan euiker- dio-rede, waarin hij de aanstlch- z;ekte; schoonheidsmiddelen, ZON- EN MAANSTANDEN. ters tot de wanordelijkheden te n.m. Cairo als „verraders" brand- 3.49 merkte. In een regeringsverkla- 4.24 rin<- wordt gezegd: „Staatsvij- 5.04 andige elementen hebban Zater- vën; clyceriATvoo^ ruwe' handen 5.14 dag gepoogd de Egyptische rege- en Hoffmen's druppels; reti ring volgens een vnomf beraamd mmrsmiHSeien v.. plan omver te werpen1 bijv. huidcrèmes; llkdoornmidde- len, tandpasta's en tandpoeder, huismiddeltjes, zoals vaseline, voor zover niet verwerkt in zal ZON 29 8 26 17.20 30 8.25 17.22 31 8.23 17.24 MAAN Ismailia grotendeels bezet. 9.35 21.11 Ruim 1500 man Britse troepen, 9-47 22.36 die beschikten over gevechts. en 9-59 23.59 pantserwagens, die op vracht- ringsmiddelen, bijv. aceton, ben zine en creoline; verplegingsar- tikelen, zoals talkpoeder en kam- ferspiritus. Deze maatregel staat niet on zichzelf. Binnenkort zal een al gemene regeling worden inge voerd ten aanzien van de soorten en hoeveelheden van genees- en verbandmiddelen, die voor reke ning van algemene ziekenfond sen aan verzekerden mogen wor den verstrekt. Tot die regeling behoort ook de lijst van midde len, waarvoor geen voorafgaan de goedkeuring van het fonds nodig Is, terwijl voor andere middelen de behandelend arts vooraf goedkeuring behoort aan te vragen. Voo-ts omvat de regeling lijs ten van maximale hoeveelheden van genees- en verbandmiddelen, waarop verzekerden recht heb ben. Alle lijsten, waaruit de nieuwe regeling bestaat, zijn opgesteld door een uit artsen en apothe kers gevormde commissie, inge steld door de ziekenfondsraad. Deze heeft de rreeling goedge keurd en zal een beroep doen op de algemene ziekenfondsen om in overleg met de artsen en apothe kers deze maatregel toe te pas sen. In verschillende delen van het land bestaan reeds dergelijke re gelingen, die onderiing verschil len. De n'enwe regeling <-eldt voor het gehele land en wil een einde m-ken ean onnodige uitga ven van de fondsen voor genees- en verbandmiddelen. D KONINGIN OPENDE NIEUWE IJSSELBRUG TE DOESBURG. Doesburg is thans door een vaste brug met het westen van het land verbonden. Een lang ge koesterde wens is daarmee in vervulling gegaan. H. M. de Ko ningin verrichtte de openings plechtigheid. Nadat de minister van Verkeer en Waterstaat, de heer H. H. Wemmers Hare Majesteit met enige toepasselijke woorden had uitgenodigd over te gaan tot opening van de brug, trok de ko ningin aan een koord 'Waardoor schermdelen weken en de brug open was voor het verkeer. Op dit niet alleen voor Does burg zo historische moment schoten tientallen vlaggen op de brug in top en loeiden alle sire nes en stoomfluiten van schepen en fabrieken uit de naaste om geving. Volgens R. M. Fowler, de voor zitten van de vereniging der Ca nadese pulp- en papierindustrie, is de voornaamste oorzaak van het huidige wereldtekort aan krantenpapier dr enorme toene ming van de vraag in de Ver. Staten, die in de periode van '46 tot '50 elk jaar hun verbruik met ruim 400.000 ton hebben ver groot. Fowler acht het echter niet waarschijnlijk, dat het Ame rikaanse verbruik in hetzelfde tempo zal blijven toenemen. Vol gens de gegevens, waarover hij de beschikking heeft, was de too. neming van het verbruik in 1951 reeds veel kleiner dan in het voorafgaande jaar. Fowler zeide reden te hebben om aan te nemen, dat het we reldtekort aan krantenpapier nog geen 3 pet. van de werkelijke vaag bedraagt. Tot de werke lijke vraag rekent hij niet de hoe veelheden, die men in overzeese landen zou willen afnemen, wan neer de benodigde dollars heseJv In baar waren en de aankopen niet van overheidswege werden be perkt. Naar Fowler voo-ts mededeel de is de Canadese productie v. n krantenpapier het afgelopen jaar met 4 gestegen tot ruim 5.500.000 ton. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN MEXICO. Bij een autobusongeluk nabij Puebla in Mexico zijn Zate-dag 44 personen, onder wie drie kin deren, levend verbrand. De bus was vol arbeiders, terwijl zich ook passagiers op het dak be vonden. Voorts werden twee grote vaten benzine vervoerd. Men neemt aan, dat deze door onvoorzichtigheid in brand zijn gevlogen. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de passagiers zich niet in veiligheid koMen brengen. Men heeft de lijken niet kunnen identifice-en, friar zij geheel verkoold waren. De chauffeur is voorvluchtig. Grote branden woeden in Australië op duizenden hectares kurkdroge bosgrond. Minstens drie personen kwa men in de vlammen om, honden den huizen werden door het vuur lische staat Victoria is door bos- dag uit de verwoeste gebieden b-an-'en van telefoon- en tele- in het district Rivernia van graafverbindingen cmet debui- Nieuw-Zuii-Wales zijn bin->enge- tenwereld afgesneden. komen, zijn ten minste 80.000 Walwa heeft een tinindustrie, schapen en 1000 stuks ande- vee Het laatste bericht uit Walwa omgekomen, vermeldde, dat zeven personen Verder zijn een half millioen verwoest. De reuk van brandend ernstige brandwonden hebben acre weiland en vele woningen vlees vervult de lucht in de opgelopen. Per auto en per verwoest. Negen plaatsen wor- af gelegen plaatsen waar waarde- vliegtuig wordt bloed plasma aan- den door vijf grote branden be- volle kudden schapen en vee gevoerd. dreigd. Duizenden boeren, mili- een prooi der vlammen worden, i Tot dusver zijn 5 mensen om tairen, politiemannen en inwoners Het grootste gedeelte van Nieuw- het leven gekomen tengevolge zijn dag en nacht in de we- ge- Zuid-Wales ligt onder een go-- van de verwoestende branden in weest om het vuur te stuiten, dijn van rook. Vuurtorenwach- het afgelopen etmaal in de sta- Zaterdagavond hebben dodelijk ters schieten raketten af en la- tan V'ctoria en Nieuw-Z.-Wales. vermoeide politiemannen en boe ten de misthoorn klinken om de In vele stadjes heeft de politie ren hun strijd tegen de grote scheepvaart te waarschuwen. |aan vluchtelingen dekens, voed- bosbranden bij Melbourne, waa-- Een ondoordringbaar -ookgor- sel, kleren en nachtlogies ver- door in de afgelopen drie dag'n cijn drijft van 't verwoeste land strekt. acht mensen om het leven zijn over de zee. Dr volledige omvang van de gekomen, hervat. Door de opste- Na drie da-en van hevige schade is nog niet bekend. Wel kende wind laaien de vlammen hitte zijn de boerderijen en b^s- weet men, dat duizenden stuks opnieuw op. g-or.den in Victoria, Nieuw-Z.- vee zijn omgekomen en duizen- Het za~ °r n'pr uit, dat made Wales, Zuid-Australië en Tas- dan hectaren land, landbouw- door zw-re regens in het geteis- verzekerden blijven recht manië een willige p-ooi voor de machines, kilometers afrastering te-de gebied de brand onder con- hribben op alle middelen, welke vimmen geworden. en tientallen woningen in vlam- trole was. doch in sommige delen voor hun herstel noodzakelijk Het plaatsje Walwa aan de men zijn opgegaan. worden kleine steden nu op zijn. I rivier de Murray in de Austra-Volgens berichten, die Zater- nieuw bedreigd.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1