DE MELKSANERING Persconferentie van Audenauer u:i Je s Drama aan de grens Verklaring Fechteler van VOOR DE ZONDAG De Chinese papegaai rcDincie Nederlands houding tegenover de Benelux De „Ganges" is vlot Dansvergunnmg Avifauna" ingetrokken. Lezers die schrijoett ■>1 W....I.I! Kwaliteit wint altijd f TERNEUZEN. BRESKENS ■JH Bewegingen van Britse oorlogsschepen HULST OOSTBURG Regeling voor groenten met Engeland De Amerikaanse ambassadeur VERKLARING VAN LETOUBNEAU. Mijnheer de hoofdredacteur! j verdrukt te worden. U sta mij toe de melkbeker te 1 De taande-, wien nu de vrij- kruisen met de verbolgen huis- heid ^ntnomen wordt^m zjn ..k vaaer. niertegen protesteert, verliest m^rkt het is niet hellmaal dui- uit het oog, wat toch voor hem dehlk watde inzenderwit maar het belangrijkste moest zijn: hoe als ik hem goed begrijp, ziet hij Jgjg fege^dTHaag^te prijs Szo ook nog wel van de democratie, want die twee worden tegen- 15.000e INWONER VAN HOORN Gisteren is de vijftienduizend ste inwoner van Hoo-n inge schreven. Het is Anna Wilhel- mina Mantel, dochter van het echtpaar MantelOud in de P°- nerscraet. Anna ontving van de gemeente met een gulden. woordig nogal graag in één adem genoemd, misschien ook wel door de inzender. Het is met die vrijheid eigen aardig gesteld. Zodra iemand zijn eigen vrij heid beknot acht, schreeuwt hij van de daken dat de vrijheid ge keeld wordt. Met democratie gaat het al evenzo: kan men tegenover een meerderheid met al zijn argu menten geen gelijk krijgen, dan is de democratie in gevaar en dreigt men met de minderheid het beste schikt. De snelle groei van Te-neuzen heeft de oude wijze van distri butie der melk onmogelijk ge maakt. Wilde dezelfde melkslij- ter zijn oude klanten blijven be dienen, dan schoot hem daarvoor tijd te kort door het steeds wijder uiteen wonen van zijn klanten. De aanschaf van paard en wa gen of bromfiets deed de onkos ten stijgen, terwijl een evenredi ge verhoging van de melkprijs niet alleen niet gewenst, maar niet mogelijk was. Bovendien kwam al dat gerij door de stad aan de kwaliteit van de melk, vooral op den zomerdag, niet ten goede. Wat is er nu voor een bewon deraar van de vrijheid en van de demooratie meer hartverheffends denkbaar dan dat de melkslijters uit eigen volle vrijheid met enige vertegenwoordigers van de klan- Ruim drie uur heeft de gemeen teraad van Alphen aan de Rijn een spaarbankboekje zich bezig gehouden met de kwes- bedrag van honderd i tie van de aan het vogelpark „Avifauna" verleende dansver- gunning. De voorzitters van de protestants-christelijke raads fracties hadden een voorstel inge diend om de politieverordening zodanig te wijzigen, dat de door de burgemeester verleende ver gunning zal worden ingetrokken. N-'dat de indieners dit op prin- Dc geestesgesteldheid van de massajeugd In October 1948 heeft de mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetensfchappen aan 'n 7-tal organisaties op sociologisch en cipiele gronden hadden verdedigd, psychologisch gebied opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar het ontstaan en de beïnvloeding van de mentaliteit der zgn. „massajeugd". Meer dan aan de wetenschap pelijke waarde, welke dit onder zoek ongetwijfeld zou hebben, heeft de regering hierbij ge dacht aan de te verwachten re werd het woord gevoerd door bur gemeester Witschey, die er op wees, dat reeds vóór zijn komst in de gemeente de voormalige lo co-burgemeester, thans één der indieners van het voorstel, aan „Avifauna" vergunning had ver leend om op Zondag geopend te zijn en muziek te maken. Het lag dus in de lijn der verwachtingen, dat Avifauna op deze weg zou Hetgeen Ik u zeg, dat zeg ik ten om een tafel gaan zitten om allen: Waakt! Mark. 13 37. Daar is een macht van zonde ln de wereld in de kleine wereld van het eigen hart, en in de wereld rondom ons die ons gestadig in gevaar doet verkeren. Het eigen hart is zo arglistig wie zal het kennen En alleen wie zijn vijand kent, zijn sterkte heeft kunnen meten, alleen die is bestand tegen de strijd. Daar is één gevaar, boven alle andere dat ons bedreigt, en dat ook de besten onzer niet onge deerd laat Wij bedoelen het ge vaar der zorgeloosheid. „Zorge loosheid dreigt u met de val, waak daarom steeds, waak over al," zo zongen wij het vaak. Maar of het ons de zorgeloos heid verleerde? Zie, als wij God liefhebben, in beginsel wensen de weg Zijner geboden te lopen, dan zullen wij niet met voorbedachten rade de zonde doen. Maar het is de ge rustheid in ons zelf, die ons het waken doet vergeten, onnodig leert beschouwen, en die ons doet afwijken. Aanvankelijk moge de afwijking zeer gering zijn, zó ge ring, dat we geërgerd willen vra gen: is dat dan zo erg, steekt daar dan iets in? En toch, wie niet waakt voor de- kleine afwijking, is in gevaar van grote afdwalingen. Ook de verstgevorderde chris ten mag dit wachtwoord van 't christelijk leven niet voorbijzien. Slechts wie gering van zichzelf denkt, zal gevoelen hoe deze kracht ten allen tijde ons moet vasthouden. Welgelukzalig de mens, die geduriglijk vreest. Houd Gij mijn handen beide Met kracht omvat. Geef mij Uw vast geleide Op 't smalle pad. Alleen kan ik niet verder, Geen enk'le treê, Neem, trouwe Zieleherder, Mij, arme, meê! een voor alle belanghebbenden zo efficient mogelijke distributie van de melk bereiken? Ik stel mij zo voor, dat dat niet van een leien dakje is gegaan en dat het gevoelsargument van de inzen der bij de melkslijters ook zwmr gewogen heeft, maar de doorslag heeft stellig gegeven, dat de prijs van dit belangrijke volks- voedsel niet verhoogd mocht worden en dat voor de melkslij ters een redelijk inkomen verze kerd moest blijven. Wij leven hier in Temeuzen niet meer in een dorp en helaas zullen wij ook vele van de pretti ge gemoedelijkheden, die het dorpsleven eigen zijn, moeten gaan missen. De vrijheid wordt er echter niet door beknot in tegendeel zou ik haast zeggen, wanneer ik hoor hoe dat leven in sommige dorpen beknibbeld wordt en de inzender kan er zich van verzeke-d houden, dit de eerst nog onbekende stem die hem nu voortaan de melk komt aankondigen hem weldra even vertrouwd in de oren zal klinken als die van de „zelf gekozen" melkboer. Ik meen dat vrijheid én demo cratie betekenen, dat men rr'et uitsluitend elkanders verplich tingen, maar vooral ook elkan ders rechten in het oog houdt. Alleen zó kan een gemeenschap gebouwd en in stand gehouden worden, die geen tyrannie of on derdrukking te vrezen heeft. Vrijheid zonder beperking is ban deloosheid; democratie zonder 't zwaard der overheid is anarchie. P. TELLEGEN. sultaten voor de bestrijding der voortgaan. Hoewel zelf van C.H. „missificaties" van de jeugd. Zij - - stelde bij het verlenen van de opdracht nadrukkelijk vast, dat het onderzoek ten doel had een beter inzicht te verkrijgen in de geaardheid der te onderzoeken jeugdgroep en zo mogelijk con crete aanwijzingen te verzame len voor de beste wijze, waarop zij ten goede kan worden be ïnvloed alsmede om vast te stel len, welk gedeelte van de jeugd van 12 tot 28 jaar onderwijs in enigerlei vorm geniet en door 't jeugdwerk wordt bereikt. Het resultaat van dit onder zoek is neergelegd in een door 6 der aangezochte organisaties onlangs aan de minister uitge bracht rapport onder de titel: „De geestesgesteldheid van de massajeugd". De zevende or ganisatie, het Mgr. Hoogveld instituut zal haar bevindmven beginselen en dus tegenstander van het dansenop Zondag, had spr. gemeend zich boven de par tijen te moeten stellen en zich uitsluitend te moeten laten leiden door hetgeen de wet hem voor schreef en wat het gemeentebe lang eiste. Bovendien was spre ker van oordeel, dat de overheid hoe11Te"w'-ordeiTom het de reg- Op een voor buitenlandse jour nals ten beiegue pecscomeientie heeft de West-Duitse bondskan selier Dr. AuJenauer onder meer verklaard dat de West-Duitse re- puuiiek) wat betreft de kosten voor een West-Duitse deelneming aan de verdediging van West- Europa, in een „uitzonderlijke positie verkeert". „West-Daits- land moet, in tegenstelling tot de andere by de West-Europese ver dediging betrokken staten, aan de kosten bijdragen, zodra het een desbetreffende overeenkomst heeft getekend, hoewel het dan nog niet over de strijdkrachten beschikt, welke in een te sluiten overeenkomst voor ons worden voorzien", zeide hij. Adenauer wees er verder op dat het uitzonderlijke karakter van de Westduitse bijdrage me de voortvloeit uit het feit dat Overeen is gekomen dat de kos ten voor het onderhoud van 9 mdlioen uitgewekenen en de voor West-Benijn uitgetrokken gelden zullen worden inbegre pen in het totale bedrag der W. Duitse deelneming. Hij herhaalde dat de W.-Duit se grondwet niet gewijzigd be rust te handhaven en te bevorde ren. Hij achtte zich niet gerech tigd zijn besluit te herzien. Van de zijde van de fracties van de P.v.d.A., de V.V.D. en de K.V. P. werd opgemerkt, dat protes tants-christelijke groepen niet het recht hebben om de beslissing in deze uit handen van de burge meester te nemen. Toen het voorstel in stemming werd gebracht, bleek dat de pro testants-christelijke fracties zich niet van hun standpunt lieten af in een afzonderlijk rapport ter brengen en met elf tegen acht kennis van de minister urengen, zodra deze organisatie daarmede is gereed gekomen. stemmen werd hun voorstel aan genomen. Bij monde van de voorzitter van de R.K.-raadsfractie werd daarop medegedeeld, dat de minderheid van de raad dit besluit ter ver nietiging zal voordragen bij Ge deputeerde Staten. Als gevolg van een conflict tussen de bond van scheepsbe vrachters en de vakvereniging van havenarbeiders ligt het werk in de haven van Philadelphia sinds Donderdagochtend stil. De opperbevelhebber der Ame-1 admiraal te antwoorden, aange- rikaanse marine, admiraal Fech-1 zien deze kwestie naar zijn oor teler, heeft in een rede te Was- J deel op politiek terrein lag. hington verklaard, dat de instel- ling van een Noord-Atlantisch 1 Hij deelde mee, dat de Ameri- marine-opperbevel, mogelijk ge- kaanse vloot wellicht tegen 1960 worden na de besprekingen tus- de beschikking kan hebben over sen Truman en Churchill, van 't geweldige, door atoomenergie grootste belang is, „omdat de gedreven vliegdekschepen. Deze bedreiging van onze bevoorra- schepen zouden weliswaar niet ring te Bonn mogelijk te maken jonge Duitse mannen onder de wapenen te roepen. Hij verklaarde verder gekant te zijn tegen het houden van 'n volksstemming over het vraag stuk ener Westduitse deelne ming aan de West-Europese ver dediging, „daar dit slechts wind in de zeilen der uiterst rechtsen en linksen zou betekenen, die hiervan gebruik zouden maken door te pogen verwarring te zaaien". Hij was ook tegen het uit schrijven van nieuwe ■verkiezin gen en het laten beslissen van een n.euw gekozen volksverte genwoordiging over dit pro bleem, „daar een meerderheid van de bondsdag zich voor het standpunt der regering heeft uitgesproken en wij degenen, die ons hebben gesteund, niet op zijde willen schuiven door over hun hoofden heen nieuwe ver kiezingen uit te schrij,en". Reuter meldt dat Dr. Adenau er, na zijn voor buitenlandse verslaggevers belegde perscon ferentie, ook een onderhoud had met Duitse journalisten, waarin hij er onaer meer op wees dat 85 procent van de uitgaven ter bekostiging van een Westduitse deelneming aan de West-Europese verdediging in West-Duitsland zelf zou worden besteed, hetgeen een versterking van de economie van het iand zou betekenen. De B:ndskanselier verklaar de nadrukkelijk dat de West- Duitse industr.e niets ge,oelt voor het vervaardigen van zware wapens „want niets trekt een vijandelijke lucht macht zekerder aan dan een wapenindustrie" doch dat vee uitrustingsstukken, die W.-Duitse troepen nodig zou den hebben, in W.-Duitsland zouden kunnen worden ver vaardigd. Het nieuwe W.-Duitse leger zal zeer verschillend zijn van het oude. Door vooruitgang op technisch gebied bij de vervaar diging van wapens zul.en de jonge W.-Duitse militairen tij dens hun diensttijd veel tech nische kennis kunnen opdoen, „zodat hun 18 maanden militai re dienst, wat betreft hun bur- ger.oopbaan, niet als verloren kunnen worden beschouwd". Indien het West-Europese ver dedigingsverdrag van kracht wordt, zullen aüe nog voor de West-Duitse industrie geldende beperkingen worden opgeheven. Zolang dit verdrag nog geen rechtsgeldigheid heeft gekregen, zal West-Duitslan-1 blijven beta- ien op zijn gebied. Er wordt thans gesproken over de vraag wat West-Duitslan I ten deze zal moeten betalen, wanneer wel een dergeiyb verdrag is geslo ten. In de sloot. Tengevolge van de gladheid van het wegdek slipte gistemamid- dag omstreeks 5 uur een auto van de heer P. D. in de De Feij- terstraat en kwam in de naast deze straat liggende vrij diepe sloot terecht. Door een kraanwagen van de garage Kerckhaert werd de auto, die tamelijk was beschadigd, uit de sloot gehaald. Houdt trottoir vrij van sneeuw. Hoewel de sneeuwval nog ge ring is, wordt er de aandacht op gevestigd, dat de trottoirs voor de woningen sneeuwvrij moeten worden gemaakt en bij gladheid met zand of haardas bestrooid. Jachtwerf. Zoals reeds vorig jaar werd ge- De Britse kruiser „Glasgow", vertrok gisteren met onbekende bestemming van Malta. Van ge-1 meld, hebben de gebrs. Maas al- - -.ij- >-1 hier, die oorspronkelijk in hun In het najaar van 1950 werd de Belgische jager Beyens op de grens van België en Nederiand op het grondgebied van Aren- donk door het lid van de Neder landse marechaussee L. neerge schoten. Beyens, die in het be zit was van een Belgische jacht- acte, was in de vroege morgen uren aan het jagen en L. zou in de mening hebben verkeerd, dat het slachtoffer op Neder lands gebied aan het stropen was. Het onderzoeik heeft echter uitgewezen, dat Beyens op Bel gisch grondgebied werd gedood. Deze zaak werd op 4 Januari voor de rechtbank te Turnhout behandeld, waar L. echter niet was verschenen. Wel traden drie leden van de Nederlandse ma rechaussee als getuige op. De rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan en L. bij ver stek tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld alsmede tot een schadevergoeding aan de nabe staanden van Beyens van fr. 833.941. In de 14 bladzijden tel lende motivering van net von nis verklaarde voorzitter A. Boone, dat de rechtbank alles zins bevoegd is om deze zaak te behandelen. Hij sprak zijn te leurstelling uit over het feit dat L. niet ter zitting was versche nen. Hij zei verder, dat L. in Ne derland slechts een schriftelijke berisping heeft gekregen, om dat men daar aannam, dat hij in staat van wettige zelfverde diging handelde. In de motive ring wordt verder gezegd, dat in de verklaringen van de drie Ne derlandse marechaussee's, die als getuigen werden gehoord verschillende tegenspraken voorkomen en men de indruk krijgt van een enscenering. Sterfgevallen door Mond- en Klauwzeer Het aantal sterfgevallen ten gevolge van het mond- en klauwzeer bedroeg in de week van 6-13 Januari 1952: Runderen 27; kalveren 15; var kens 16; biggen 74; lammeren 7. Voorts werd het vermoeden uitgesproken, dat opperwacht meester Van Zalm, die zelf ja ger is en belang had bij een streng optreden tegen stropers, te strenge instructies heeft ge reven aan zijn ondergeschik ten, waarvan L. het slachtoffer ou zijn geworden. De advocaat van de burgerlij ke partij De Cannière, deelde nede, dat aan de Nederlandse taat als werkgever van L. ver- ocht zal worden vrijwillig de eëiste schadevergoeding aan de ïabestaanden van Beyens uit te 'ren. door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 70) Nadruk verboden. „Toch moet ik zeggen, dat ik zelf tamelijk nieuwsgierig ben. Charlie, je bent een oud vriend van de Jordans en jij kunt de verantwoordelijkheid voor dit uitstel op je nemen." „Hier op schouders rust ver antwoordelijkheid", zei Chan, „gelijk paarlsnoer rust op maag. Zij worden daar vertroeteld, deze Phillimore paarlen, gelukkig en tevreden zijn ze. Stel u nederig voor, deze doelloze reis naar Bar- stow te ondernemen." Bob keek op zijn horloge. „Ja, ik zal maar gaan. Een beetje stadsleven heeft nog nooit iemand kwaad gedaan. Maar ik zeg je vooruit, als ik terug kom, moet er wat licht zijn. Als er nog meer donkere, geheimzinnige dingen gebeuren op de ranch, loop ik weg en ga midden in de woestijn staan gillen." Hij was blij, dat hij had beslo ten de trein te nemen, want op het perron ontmoette hij Paula Wendell, die blijkbaar hetzelfde plan had. zy zag er keurig uit in dingsweg in de Atlantische Oceaan door onderzeeboten in geval van oorlog ons moeiiykste vlootprobleem zou zijn". Hij acht de instelling van een dergelijk commando een onmis bare factor bij de verdediging tegen het onderzeebootgevaar. ,,De Sowjetrussische onder zeeboten zouden in voorkomend geval gevaarlijker kunnen zijn dan de Duitse tydens de tweede wereldoorlog. Naar onze schat ting beschikken de Sowjets over meer dan 300 onderzeeboten, terwijl de Duitsers er in het be gin van de oorlog slechts vijftig hadden". In een vraaggesprek voor de radio verklaarde admiraal Fech teler verder nog, dat de Ameri kaanse vloot in staat was een blokkade te leggen langs de Chi nese kust, indien daartoe 't be vel zou worden gegeven ingeval van een mislukking van de on derhandelingen in Korea. Op de vraag of hij van me ning was, dat een vlootblokkade van communistisch China zou worden ingesteld, wanneer de wapenstilstandsbesprekingen zouden mislukken, weigerde de haar rijcostuum en haar ogen schitterden van levenslust. „Hallo", zei ze. „Waat gaat de reis naar toe?" „Naar Barstow. voor zaken", verklaarde hij. „Is het gewichtig?" „Natuurlijk. Ik zou mijn grote talenten niet voor iets anders be schikbaar stellen." Een rammelend treintje kwam aanrollen en zij gingen samen in een der beide wagens zitten. „Het spijt me, dat u bepaald naar Barstow moet", zei het meisje. „Ik stap een paar stations vroeger uit. Daar ga ik een paard huren en een lange rit doen naar de Eenzame Kloof. Het zou niet zo eenzaam zijn geweest als u mee had kunnen gaan". Bob glimlachte gelukkig. Men kreeg niet veel kansen om te kij ken in de ogen als de hare. „Aan welk station moeten wij uitstappen?" vroeg hij. „Wij? Ik dacht dat u zei „De waarheid is dezer dagen niet in mij. Barstow heeft even min behoefte aan mijn tegen woordigheid als u aan een schoonheidsdokter. De Eenzame Kloof zal vanaf heden een an dere naam moeten hebben." „Goed", antwoordde zij. „Wij stappen uit bij de Zeven Palmen. De oude rancher, die mij een paard verhuurt, zal er ook wel een voor u hebben, denk ik." „Ik ben niet goed gekleed voor deze rol", zei Bob. „Maar dat zal sneller kunnen varen dan de huidige vliegdekschepen, maar zouden hun topsnelheid „vrywel onbeperkt" kunnen handhaven. Bovendien zouden zij grote hoe veelheden vliegtuigbrandstof kunnen meenemen in de ruimte, welke thans voor de scheepsmo toren werd gebruikt zo verklaar de Fechteler. woonlijk betrouwbare zijde is verklaard, dat de kruiser naar de kanaalzone gaat. De kruiser .Liverpool" be vindt zich reeds te Port Said. Naar gemeld wordt, stoomt de kruiser „Cleopatra" ook naar 't Suez-kanaal op. Torpedobootjagers en fregat ten te Valetta maken zich even eens gereed zee te kiezen. Marine-autoriteiten op Malta geiven geen commentaar op de berichten dat de vloot naar de kanaalzone zal vertrekken. Een woordvoerder van de ad miraliteit te Londen zei dat de „Cleopatra" de .Liverpool" gaat iflossen, die daarna naar Mal ta terugkeert. Hij wist niets over de beweeinven Geslaagd. Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde voor het ingenieursexamen Nederlandse landbouw de heer P. J. B. Lan- genhorst te Hulst. Landbouwhogeschool. Aan de landbouwhogeschool te Wageningen slaagde ojn. voor het ingen .eursexamen Neder landse landbouw, de heer A, A M. de Bruijukere te Oostburg. (Naar het A.NT. verneemt zal de door de Britse regering ge stelde regeling 1952 voor invoer van -groenien uit Nederland de zelfde zijn als die, welke voor 1951 gold. Dit betekent, dat dezelfde tijd vrije tijd zich bezig hielden vakken voor invoer van de di- het bouwen van jac p verse pr0ducten zijn vastgelegd haventerrein een P en daarmee o>k de gesloten bouwd, en zich gevestigd ais *i4j.„!,ic]ien yn in„ morden veal- iachtbouwers. Het eerste jacht tyavaxxen. in iaoi werden veai dat na hun vestiging wordt afge- huldig, by wijze van concessie, leverd zal a.s. Maandag te water de „open invoer periodes" ver worden gelaten. |lengd. Dergelijke verlengingen Het is een jacht van het type gelden niet voor 19o2. Zy kun- Noorse jol, dat voor rekening van nen eventueel tijdens het sei- de heer W. Vrints, wethouder van zoen gegeven worden. Antwerpen werd gebouwd. Voor de invoer v an fruit uit Het jacht is 13,25 m lang, 4 mNederland is nog geen regeling breed, heeft een diepgang van vastgesteld. Deze zal bij de ko- 2 m en heeft 10 slaapplaatsen, menae handelsbesprekingen tus- Het is voorzien van 2 masten die 90 m2 zeil kunnen voeren. Te Antwerpen zal het jacht van een 54 PK motor worden voorzien. Als tweede bouwnummer staat voor Belgische rekening op de Am en demeni-p»f titelen De sociale commissie van de Verenigde Naties, die ta melijk over tijd is met de behandeling van haar agen da, ziet zich thans geplaatst voor bespreking van een Sowjetrussisch amende ment op het Amerikaanse amendement op het Sowjet russische amendement op het Afghaanse amendement pp het Amerikaanse amen dement op de gezamenlijke ontwerpresolutie van Af ghanistan, BPma, Egypte, Indonesië, Perzië, Irak, Li- bonon, Pakistan, de Philip- pijnen, Saoedi-Arabië, Syrië en Jemen. „Glasgow", maar zei te geloven helling een z.g. motorcruiser, die en, uat het r-.utuie-va„. oc- I geheel in mahoniehout zal wor- treft. I den uitgevoerd. stens de uiting zijn van de be- In bevoegde kringen te Brussel zwaren van bepaalde Nederland sen Engeland en Nederiand ter tafel komen. wordt verklaard, dat geruchten uit Nederlandse bron, als zou de Nederlandse regering voorne- se kringen, die met lede ogen aanzien dat de Nederlandse rege ring zoals gezegd wordt, een mens zijn de ondertekening van overeenkomst zou ondertekenen, de overeenkomst met betrekking die een reeks afwijkende clausu- tot de Benelux-Unie van een aan- les zou inhouden, die op de hui tal voorwaarden, o.m. van een dige conjunctuur zijn afgestemd, voorafgaande conventie tot inwis- Krachtens deze clausules zou aan .,1 1 I Jn ,,n!4Vi/\irl «IT/irrloM het paard wel niet veel kunnen schelen." Het bleek, dat het paard er geen bezwaren tegen had. Het droefgeestige uiterlijk van het dier gaf de indruk, dat het niets beters verwacht had. Zij lieten de kleine nederzetting, bekend als de „Zeven Palmen" achter zich en galoppeerden de woestijn in- „O! Deze wijde wereld zien, bewonderen en aanschouwen!" reciteerde Bob. „Voor ik hier kwam, heb ik nooit ingezien hoe wijd ze was." „Begint u van de woestijn te houden?" vroeg het meisje. „Nu, wel een beetje", gaf hij toe. „Je ontkomt er niet aan, dat is zeker. Ik weet niet, hoe ik dat gevoel in woorden moet uitdruk ken." „Dat kan ik ook niet", ant woordde zij. „O,, ik benijd u, om dat u hier voor het eerst komt. Kon ik deze streek maar weer fris en onbevangen bekijken! Ik zie alleen maar achtergronden. Ik zie om mij heen de cowboys, de caballero's van Hollywood, treur spelen, reddingen en ontsnappin gen. Ik kan u zeggen, dat deze heuvels en kloven heel wat ge filmd zijn." „Jaagt u vandaag ook op ach tergronden?" vroeg Bob. „ik ben altijd op jacht", zucht te zij. „Ze hebben mij juist een nieuw manuscript gestuurd zo nieuw als de bergen ginds. Alle maal over de ruwe koeienjager en selbaarheid van de munten, af hankelijk te maken, van alle grond ontbloot zijn. Deze geruchten kunnen hoog de tedere millionnairsdochter uit het Oosten u kent het wel!" „Zeker- Dat meisje heeft na tuurlijk genoeg van deftige par tijen, nietwaar?" „Wie zou er niet geneog van krijgen? Maar, die partijen wor den geheel gegeven, zelfs een zwemfeest, zoals altijd. Maar met dat gedeelte heb ik niets te ma ken. Pas als zij hier komt, ver langend een echte man te ont moeten, beginnen mijn zorgen. Moet ik er nog bij vertellen, dat zij hem ontmoet? Haar paard gaat er tussen uit, de woestijn in. en werpt haar af in de struiken. Op het goede ogenblik vindt de koeienjager haar. Ondanks alle verschil van stand, b'.oeit de lief de in deze onvruchtbare land streek. Soms ben ik blij, dat mijn beroep begint te verouderen." „Hoe komt dat?" „Wel, de bioscoop gaat steeds vooruit. Enige jaren geleden was het belangrijk werk, achtergron den vinden kon niet iedereen. Nu is het grootste gedeelte van deze streek geëxploireerd en in kaart gebracht, en elke filmondeme- ming is voorzien van grote al bums vol plaatjes. Teikens als er een nieuwe bezuinigings-specia- liteit komt dat gebeurt eens per week en begint te schrap pen, dan zijn mijn vakgenoten er het eerst bij. Over een poosje zijn wij uitgestorven." (Wordt vervolgd-) de rc geringen de vrijheid worden gelaten met gepaste maatrege len, die tot een exportbeperking kunnen gaan, de ernstige moei lijkheden te bestrijden, die in de Europese betalingsunie kunnen rijzen. Niets wijst er op dat deze opi nie, die reeds herhaaldelijk werd naar voren gebracht, door de Ne derlandse regering wordt ge deeld. Hoogstens zijn de Neder- Omstreeks half twee Vrijdag middag is de sleepboot „Ganges", die zoals men weet bij Hoex van Holland aan de grond zat, vlot- getrekken. De boot werd het Goerese Gat binnengesleept. De sieepooot is viotgexomen door de sleepboot „Zeepaard" van Van der Taks bergingsbe drijf N.V. te Rotterdam. De sleep heeft koers gezet naar HeliEvoetsluis. Tegen 4 uur is de „Ganges" in de buitenhaven van Helle- voetsluis binnengebracht. Het schip is echter zwaar lek. Het roer is ernstig beschadigd. Aan fcakboordzyde, vóór en achter de zgn. „walengang" heeft de '„Gan ges flinke deuken opgelopen bij de aanvaring met de „Witte Zee". Hedenochtend zal het schip via Dordrecht naar Maas sluis worden gebracht, om daar te worden gerepareerd. DE AMERIKAANSE HULP AAN BELGIE. landers bereid de afwijkende Brussei( Robert Murphy, heeft clausules tot een strikt minimum te herleiden, terwijl de Belgen wegens de bekende redenen nei ging hebben zoveel mogelijk voorzorgen te nemen. Het Belgische standpunt is be kend. België is voorstander van de oprichting van een unie en van de instelling van de coöpe ratie en coördinatielichamen, die r'e inwisselbaarheid van de mun ten ten spoedigste moeten tot stand brengen en de handelspo litiek met derde landen moeten unificeren. Indien men thans een nieuw en meer spectaculair offensief dan de voorgaande meemaakt van de voorstanders van 'n voor afgaande inwisselbaarheid van de munten, is zulks volgens de bevoegde kringen toe te schrij ven aan de verbetering van de toestand in Nederland.' De Ne derlandse handelsbalans is in evenwicht en Nederland heeft 'n creditsaldo in de E.B.U. Sommi gen leiden daaruit af, dat Neder land niet langer een zwakke partner is, doch van Belgische zij de Nederlandse kringen schij nen hiervoor begrip te tonen verwacht men tastbaarder waar borgen. op een door de Amerikaanse club gegeven receptie meoger deeld dat de Ver. Staten beslo ten hebben België voor meer dan een milliard irancs militai re uitrusting te verstrekken. België ontvangt sind3 eaige tijd Amerikaanse wapens, waar van de aanschaffingskosten ten laste komen van dit voor Bel gië uitgetrokken bedrag. Jean Letoumeau, de Franse minister voor de Verbonden sta ten van Indo-China, heeft Vrij dag verklaard, dat de Indo-Chi nese staten overeengekomen wa ren, dat indien in Korea een wapenstilstand gesloten zou worden, Frankrijk zou moeten pogen eenzelfde oplossing in Indo-China te verkrijgen. Een dergelijke stap zou op In ternationaal plan moeten wor den gedaan. Volgens hem was er geen sprake van rechtstreek se vredesonderhandelingen tus sen de Franse unie en Bo-Tsji- Minh, de leider van de Viet- minh.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 2