Uit de Provincie ampagne J. VAN DIXHOORN Van de Ree Enkhuizer Almanak r TAFELTENNIS. Sierwakkerljas J geen orgel, dan bazuinen TERNEUZEN. GOES. AXEL SLUISKIL. SLUIS. IJZENDIJKE DUITS EPISCOPAAT PROTESTEERT BIJ GROTEWOHL. OOSTBURG. EEDE. VLISSINGEN. Noorse kotter op een klip gelopen REDE VAN KIMBALL. 500 MTT.T.TOF.N DOLLARS VOOR MIT.TT ATRF, ORDERS N EUROPA. INCIDENT TN PF.RZTE. WET. SANERTNG GEEN SANERTNG SOW.TET-DTPT.OM ATEN UIT GR TEKENT, AND GEWEZEN. VAN KERKVOORT M. VAN KERKVOORT Jk Gooi Uw oude hoed niet weg tvcacsrvilften fioc d 12,50 nseiuillen lice 11,so Prijskaarting X N V. Fa P. J. van de San dis. A.s. Dinsdag 29 Januari breekt TOor de Herv. gemeente te We- •meidinge een historische dag aan. In een bijzondere dienst, die 's avonds om 7.30 uur in de Ned. Herv. Kerk zal worden ge houden, zullen dan voor de eer ste maal de bazuinen in gebruik worden genomen, waarmede voortaan in de godsdienstoefe ningen de gemeentezang zal wonden begeleid. Gedurende 1ö5 jaar leefde de Herv. gemeente onder de dwang van het testament van wijlen de amtoachtsvrouwe Maria Coo- mans, die in 1787 bepaalde, dat „geen orgel voor rekening der Jaarvergadering varkensver eniging „Onderlinge Samen werking". De varkensvereniging „Onder linge Samenwerking" te Driewe gen heeft haar algemene jaar vergadering gehouden bij de heer Joz. Klaassen te Driewegen. Aanwezig waren 32 leden. Blijkens het jaarverslag waren er ter keuring aangegeven 68 varkens, welke alle zijn op ja nomen. Er hebben 6 ziekenbe zoeken plaats gehad. Eén varken is er onteigend. De vereniging telde op 31 Dec. 57 leden en 1 donateur. Het was een gunstig jaar. i De inkomsten bedroegen f 293 en de uitgaven 145,35, zo k<erk ter begeleiding van de ge- ,er een goed slot viel te boe- meentezang mocht gemaakt of opgericht worden" op straffe van verbeurdverklaring der door haar gelateerde bezittin gen. Vele pogingen werden in de loop der tijden aangewend om aan het „orgelloos" zingen der gemeente een einde te maken, die echter zonder resultaat ble ven. Thans echter is het besluit gevallen, dat voortaan bazuin- geklank de gemeentezang zal ondersteunen. De gestolen anlo. In ons vorig nummer meldden wij de vermissing van de in de Brouwerijstraat geparkeerde Ci troen-wagen en konden wij nog juist vóór het ter perse gaan van ons blad er aan toevoc gen, dat de auto in een sloot langs de rijksweg tussen Rilland en Ber gen op Zoom was terecht geko men. Wij kunnen thans het gehele geval construëren. Bij het rondzwalken door Ter- neuzen trof Woensdagavond om streeks 10 uur de 21-jarige onge huwde fabrieksarbeider H. J. W. W., wonende te Axel, in de Brou werijstraat een aldaar gepar keerde auto aan. Hoewel niet in het bezit van een rijbewijs, wist hij de Citroen te starten en met een ging het in de richting Perk- polderhaven, alwaar hij juist op tijd arriveerde om met de laatste ove'zetdienst de Zuid-Beveland- se oever te bereiken. Toen de heer v. d. H. Woens dagavond van de vermissing van zijn auto aangifte deed bij de ge meentepolitie en deze het op sporingsapparaat in werking kon stellen, was het middernachtelijk uur reeds nabij, zodat de auto liefhebber een grote voorsprong had verkregen en o.m. de laatste boot verbindingen van de Zeeuws- Vlaamse oever voor die dag ten uitvoer gebracht. Tijdens de overvaart van de boot naar Kruiningenhaven vroeg W. aan twee hem onbekende automobilisten de weg naar Til burg. Hoewel deze vraag bedoelde heren ten zeerste bevreemdde, daar iedere in Zeeland wonende autobestuurder bedoelde weg uit de aard der zaak kent, raadden zij hem aan bij het verlaten van de boot met de Citroen tussen hen in te rijden, daar zij zelf naar Bergen op Zoom moesten. Tijdens deze rit bemerkten zo wel de bestuurder van de voorop rijdende auto als de bestuurder van de achter de Citroen rijden de auto, dat onze vriend een slecht automobilist was, en niet gewoon was een auto te bestu ren, waardoor hun achterdocht, dat er iets niet pluis was, werd versterkt. Tussen Rilland en Bergen op Zoom gebeurde het, wat de auto mobilisten hadden gevreesd, de Citroen kwam in de naast de rijksweg liggende sloot terecht. Beide begeleiders stopten on middellijk om eventueel hulp te bieden, doch de vreemdsoortige automobilist was reeds uit de Citroen gestapt en nadat hij het contactsleuteltje in z'n zak had gestoken, verklaarde hij geen hulp nodig te hebben en wel met een auto in de richting Tilburg verder zou liften. Ook dit was uiterst vreemd, daar hij met bride heren had kunnen meerijden om te Bergen op Zoom een garage op te zoe ken om zijn verongelukte auto uit de sloot te halen. Toen W. zich verwijderd had, onderzochten de automobilisten de in de sloot liggende Citroen en namen daaruit de bij een auto behorende „papieren." Hierop reden zij naar Bergen op Zoom waar zij de politie met het voorgevallene in kennis stelden. Ook hier was direct het politie apparaat in volle actie en weldra kwam de mededeling binnen, dat de gezochte met een taxi in de richting Zeeland was vertrokken. Aan de grensposten en in de bureaux van rijks- en gemeente politie in Zuid-Beveland en Wal cheren rinkelde een moment later de telefoon en klonk het sein „wees op uw hoede." De wegen werden afgezet en spoedig kwam uit Hansweert het bericht, dat de vogel was ge knipt. De automobilisten stapten daar op in de gereedstaande politie auto en weldra kon op het bu reau der rijkspolitie te Hans weert de verdachte met bedoelde heren worden geconfronteerd en viel er voor W. niets anders meer te doen dan zijn euveldaad te be kennen, waarop hij thans voor de tweede maal naar Bergen op Zoom lifte. alwaar hij gistermor gen door de Terne uzense politie in ontvangst werd genomen en thans alhier in verzeke-de bewa ring is gesteld ter beschikking van de officier van justitie te Middelburg. ken van 147,65, benevens 30,85 aan rente over het jaar 1950, to taal alzo 178,50. De vereniging bezat op 31 Dec. 1749,43, welke gelden alle geplaatst zijn op de Rijkspostspaarbank. Aan de beurt van aftreding waren de heren J. Zegers en J. F. de Kubber, die met bijna al gemene stemmen werden herko zen. Tot lid van de financiële com missie werd gekozen de heer H. Zegers en tot bode de heer P. Rinkhoud. De uitkeringsbedragen zijn voor 1952 vastgesteld op 1,60 tot en met 22 kg en daarboven cp 1,40. De contributie be draagt 50 cent per varken per maand. Wie geen varken heeft betaalt 10 cent per maand. Daar op 9 Januari de vereni ging 50 jaar bestond, zal dit feit op een nader te bepalen da tum feestelijk worden herdacht. P.T.T.-veren. „Bundeltouw". In de bovenzaal van „La belle vue" hield de heer J. v. d. Weij> directeur der P.T.T. te Bergen op Zoom, gisteravond een lezing ever reizen naar Lugano, de N.- Italiaanse meren en Voralsberg. Een groot aantal leden, waar van velen met hun dames, volg den met grote belangstelling leze interessante re soesa af vingen, die aan de hand van fraaie kleurenbeelden werden verduidelijkt. Filmavond „De Rode Haan". In de bovenzaal van hotel „Cen traal" kon de voo-zittsr van de brandweer personeelsvereniging „De Rode Haan", de heer A. de Vin, gisteravond 'n groot aantal brandweerlieden van Terneuzen, Sluiskil, Driewegen en Zaamslag ve'welkomen. De heer But vertoonde 'n nieu we serie kleurendia's van Z. Vlaanderen. In de pauze werd aan de oud-commandant, de heer N. J. C. Lambrechtsen van Rit- them door de heer C. v. Strien een ingelijste foto aangeboden, onlangs gemaakt ter gelegenheid van de commando-ove -dracht bij de Terneuzense brandweer. De heer Lambrechtsen van Rit- them dankte voor dit geschenk en zeide dat de foto epn ereplaats in zijn woning zou krijgen Na de pauze werd een film ver toond die vele gebeurtenissen uit Terneuzen vertoonde, o.a. het af scheid van burgemeester Huizin- ga, de intrede van burgemeester Teilegen, de opening van de nieuwe brandweerkazerne, een reis van de ouden van dagen. Eveneens werd de film vertoond van de ter gelegenheid van de opening van de nieuwe brand weerkazerne gehouden demon straties. Burgemeester Teilegen, die het slotwoord sprak, zeide dat het bestuur had besloten, de heer Lambrechtsen van Ritthem te verzoeken het erelidmaatschap te aanvaarden en sprak daarbij de hoop uit, dat in de toekomst bij voorkomende gelegenheden een beroep zou kunnen worden gedaan op de adviezen van de oud-commandant. De heer Lambrechtsen van Rit them was erkentelijk voor dit erelidmaatschap en hoopte het corps nog indien nodig van dienst te kunnen zijn. De burgemeester was verheugd deze avond te neb ben kunnen bijwonen, speciaal om de aangename sfeer, die in het corps heerst. Openbare telefooncel. Op verzoek van de maritieme vereniging is van P.T-T.-zijde een dezer dagen een openbare tele fooncel geplaatst aan da zeesluis. Voor hen, die ter plaatse veel met de scheepvaart te maken hebben, betekent dit een wel kome verbetering in de commu nicatie met de scheepvaartkan toren e.d. Uiteraard wordt het gebruik van deze telefooncel beperkt tot hen, die hun werkzaamheden aan de zeesluis, hebben. Eede: Statenkring Sluis een algemene le denvergadering. Benevens enkele huishoudelijke aangelegenheden die werden aigewerkt hield de heer L. Lansu, secretaris van de kring Mid delburg, anders genoemd de kring Zeeland, een causerie over de orga nisatorische opbouw van de K.V.P., plichten en rechten van de leden, het politiek streven der K.V.P. en de verhouding tot andere politieke partijen. Daar dit jaar de verkiezingen voor de Tweede Kamer aan de orde ziin werd ook dit onderwerp aan- gesneden en werd op het grote be- lang gewezen van een Zeeuwse vertegenwoordiger. In aansluiting op de causerie van de heer Lansu ging de vergadering over tot het aanwijzen van candi- daten voor de Tweede Kamer. De volgende personen werden naar vo ren gebracht en schriftelijk onder steund: J. M. A. C. van Dongen bur gemeester van Aardenburg; Mr Dr A J J M. Mes te Heinkenszand, lid van Gedep. Staten van Zeeland. België voornaamste verbruiker van Zeeuwse oesters. België is de voornaamste ver bruiker van Zeeuwse oesters. Van een totale productie van 5.140.391 stuks in December 1951 werden 4 609.494 stuks in België inge- haar jaarvergadering Commissie jeugdvoetbal. Maakten we een paar maan den geleden in ens blad reeds me.ding van de vorming ener commissie, die als taak op zich zou nemen de tot de v.v. „Axel" behorende junioren en pupillen in een geest van kameraadschap en sportiviteit op te voeden tot „all round"-sportmen, thans mochten we op uitnodiging van deze commissie ons vergewissen, in hoeverre men in dit opzicht gevorderd is door een bezoelk aan het ontspanningslokaal, waar de Axeise jeugd iedere week na een uur van lichamelij ke training bijeenkomt om zich met alle soorten van gezel schapsspelen bezig te houden. De vcorzitter dezer jeugd commissie, de heter A. Brevet, vertelde ons een en ander om trent de gang van zaken en de ontwikkeling van dit werk. Cm te beginnen krijgen de .jongens iedere week in het gym nastieklokaal der openbare school een uurtje lichamelijke conditie-training. De deelname hieraan is verplicht gesteld, want wie niet opkomt naar de voerd d.i. circa 90 In Decem ber 1950 bedroeg de totale pro ductie 4.300.287 stuks, waarvan 3.667,717 stnuks op 85 naar België werden verzonden. Scheepvaart. Voor de kolenschuif van de A. C. Z. kwam het Noorse zee schip „Katja Dan" aan om een lading cokes in te nemen. Bondsavond A.N.W.B. Donderdag 31 Januari organi seert de A.N.W.B. in hotel „San dersDe Paauw" te Sluis een bondsavond voor leden en niet- leden. Het programma vermeldt o.a. een causerie over het doel en werk van de A.N.W.B.; de ver toning van de Wegenwachtkleu renfilm „Ridders van de Weg" en de hondsfilm „De Horizon wijkt". Voor de aanvang en tijdens de pauze is er gelegenheid een col lectie bondsuitgaven te bezich tigen. afd. Sluis Bond voor Bevorderd. Onze plaatsgenoot de heer M. van de Broeke werd door de P.Z. E.M. bevorderd tot districts-mon- teur-electricien le klasse. Teeravond „Geduld Overwint". De werkende leden van het mu ziekgezelschap hielden hun jaar lijkse teerdag. Nadat enkele nateurs caféhouders waren be zocht, ging men naar de „Porte d'Or" om de inwendige mens te Vertegenwoordigers van het Duitse episcopata hebben bij de premier van Oost-Duitsland, Otto Grotewohl, geprotesteerd tegen de maatregel, volgens welke R.K. geestelijken en studenten in de do- theologie uit West-Duitsland de toegang tot Oost-Duitsland is ontzegd. De maatregel is sinds 1 December 1951 van kracht. versterken. Na de maaltijd hield Daar de bisdommen in Oost- de voorzitter een korte toespraak Duitsland nog geen eigen oplei- waarna de verdere avond werd doorgebracht met kaartspel en andere vermakelijkheden. Een uitvoering. De zangvereniging „Zanglust" zal op Woensdag 6 Februari haar jaarlijkse uitvoering voor dona teurs geven. Behalve de zangnum mers staan er ook een tweetal kluchtspelen op het program. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Meijers. dingscentra hebben, betekent de maatregel, zo verklaart men in katholieke kringen, dat de „re serve aan geestelijken" geduren de tenminste zes jaar geheel af gesneden is. Jaarvergadering van de R. K. E.H.B.O. Dinsdag hield de afd. Sluis van de R. K. Bond voor E.H.B.O. Vergadering Ceres. De vrouwenvereniging Ceres afd. W Z VI. kwam Donderdagmiddag in'hotel De Vujjst in vergadering1 bijeen. Mevr. Van Crutjmngen opende met een toepasselijk woord en heette allen welkom, in het by- zonder mevr. N. Dekker-Harder uit Vlissingen, die een lezing kwam houden over voeding en rauwkost. Mevrouw Dekker, die hierop het woord kreeg, schetste van hoeveel belang de voeding voor de gezond heid van de mensen is. Rauwkost is de door de natuur aangewezen voedingsvorm, waarin het lichaam alle noodzakelijke stoffen, zoals vi taminen, zouten enz. nodig voor de instandhouding van een gezond or ganisme, vinden kan. Spreekster schetste de voordelen van de rauw kost in een zeer optimistisch be toog. Zij zelf is enkele jaren ge leden als gevolg van een ziekte aan de rauwkost begonnen en 't bevalt haar uitstekend. Rauwkostgebrui- kers zijn slanke mensen, dus de da mes, die zich van overtollig vet wil len ontdoen, moeten niet aarzelen op rauwkost over te schakelen. Proefondervindelijk is bewezen, dat kinderen van moeders, die tijdens train'ng, mag ook aan het on- de zwangerschap rauwkost hebben middellijk daaropvolgende ont- genuttigd, zich van de andere ba- sn-nnmo-enmr niet deelnemen by's onderscheiden door hun rustig sp^nnrngsuur mei ueememen. ljef karakteri terwijl de gezond- Op de training wordt ook on derricht gegeven in kennis der spelregels. Verder brengt men de jongens het besef bij van sportiviteit en ridderlijkheid je gens de tegenstander. Teen wij ons in het ontspan ningslokaal in de neutrale frö belschool bevonden, waren tien tallen jeugdleden met hun lei ders bezig met allerhande spel en sport, zoals tafeltennis, sjoe- en, dammen, enz. De animo is in 2 maanden tijds zodanig gestegen, dat thans reeds een 60-tal jeugdleden hun wekelijkse contributie voor dit onderdeel van het lidmaatschap offeren. In de naaste toekomst zal de v.v. „Axe." verzekerd zijn van de beschikking over 3 a 4 jeugd- elftallen. Medische keuring zal verplicht worden. Verder ligt het ook in de be doeling In de zcmervacantie een weekje te gaan kamperen. Aan de burgemeester is ver gunning gevraagd tot het hou den van een collecte -voor dit jeugdwerk. Vergadering K.V.P. der Statenkring Sluis. Op Donderdag 24 Januari hield de afd. Eede van de K.V.P. in de heid van deze rauwkostbaby's op perbest genoemd mag worden. De borstvoeding van de rauwkostmoe- ders bevat eveneens alle voor de baby's noodzakelijke voedingsstof- i fen in de gewenste proporties. Zo is spr. absoluut tegen het gebruik De secretaris deelde in zijn jaarverslag mede, dat de afde ling thans 32 leden telt, waar onder 20 gediplomeerden. Het plan is in de loop van 1952 in de gemeente verschillende ver- toandposten uit te zetten. Voor de inrichting hiervan is aan de gemeenteraad subsidie ver zocht. Door het vertrek van de hui dige voorzitter, de heer P. J. A. Geeraert, naar Haarlem moest in de ontstane vacature worden voorzien. Na diverse stemmin gen werd gekozen de heer P. J. de Bruijne. Verschillende sprekers spra ken woorden van dank voor het door de heer Geeraert in het belang van de afdeling ge dane werk waarvoor hem tevens enkele stoffelijke herinnerin gen werden uitgereikt. Veerdienst Vlissingen gestaakt. De veerdienst van Vlissingen is Donderdagmorgen om 8 uur ge staakt. De veerboot „Koningin Juliana" heeft een mankement aan de schroef opgelopen en is uit de dienst genomen. Passa giers werden voorlopig vervoerd door de sleepboot „Van Woelde- ren". 's Middags Gisteravond om halfacht is de uit Drontheim afkomstige kotter „Linesoey", aan boord waai-van zich negentien man bevonden, vóór de Noorse kust in de buurt van Fosnavaag op een klip gelo pen. Naar verluidt zijn vijf of zes opvarenden door een ander schip gered. Een andere vissersboot zou 2 bewusteloze mannen aan boord hebben genomen. Verscheidene vaartuigen zijn naar de plaats van het ongeval gekomen. De zee is ruw en het reddingswerk schijnt een dramatisch karakter te hebben. Een ambulance is naar Fosnavaag ontboden. De „Linesoey" meet 63 bruto- ton. De Amerikaanse minister van marine, DAn Kimball, heeft te Milwaukee verklaard, dat de ma rine de „krachtige rechterhand" van Amerika zou blijven en dat zij de gevechten naar het land van de aanvaller" zou overbrengen. „Een volgende oorlog zullen vrij niet in de Verenigde Staten uit vechten", aldus Kimball, die een van te voren klaargemaakte rede, welke reeds aan de pers was ver strekt, zonder opgaaf van rede nen had laten vervallen. Wij zul len elders strijden en het zal de taak van de marine zijn het leger, de luchtmacht en de mariniers naar hun nieuwe posities te ver voeren. Het zal ook de marine zijn, die deze strijdkrachten van de benodigde voorraden zal voor zien, zo besloot Kimball. zou een reserve van frites door kinderen; dit zet de lever tot een te grote activiteit aan. Melk moet genuttigd worden in on gekookte toestand, maar dan moet men er verzekerd van zijn, dat melk uit tuberculose-vriie -telle" afkomstig is. Witte suiker is voor kinderen zeer sciiauehjk; alleen de z.g. levende suiker, al- komstig van het suikerriet, kan zond- bezwaar worden gebruikt. Ook honing maakt deel uit van het rauwkostmenu. Knoflook, zo uit het vuistje genuttigd, beveelt spr. I in de aandacht van de vergadering aan. Met rauwkost kunnen wij alle maal 100 jaar worden. Mevr. Van Cruijningen dankte de spreekster voor haar leerzame le- zing. Hierna vertoonde de heer Schie man, oud-Axelaar, die reeds 20 jaar in Canada is en nu met vacantie zijn oude streek weer opzoekt, een serie lantaarnplaatjes met betrek king tot het natuurschoon, land bouw en machinerieën in de land bouw. De heer Schieman lichtte de plaatjes met een kort woord toe. Wij twijfelen er niet aan, of hij is er met zijn mooie gekleurde plaa'- jes in geslaagd een goede indruk van Canada te geven. Na een zeer leerzame middag gingen de dames voldaan huis waarts. schip worden ingelegd. Motorrij wielen en auto's zullen ever.we niet op dit schip worden toege laten. Het reserveschip z*l ui< sluitend passagiers en fietsen veevoeren. De veerdienst Vlisslngen-B-es- kens was van gisteravond 7 uur af weer in bedrijf zowel voor personen- als voor autovervoer De dienst werd al gedeeltelijk hervat met het inleggen van de „Prins Willem I". Alleen voor het autovervoer gelden nog enige re stricties. Auto's, zwaarder dan 30 ton, geladen auto's met aan hangwagens en auto's breder dan 2.40 nr. en hoger dan 3.40 m. kun nen nog niet worden meegeno men. Woningbouw. Naar uit Washington wordt vernomen zouden de Amerikaan se autoriteiten in beginsel hebben besloten om van de gelden, waar over het bureau voor wederzijdse beveiliging de beschikking -heeft, 500 millioen dollars te bestemmen voor het plaatsen van bestellin gen voor militair materieel in de N.A.T.O-landen. De verdeling van de orders over de verschillende landen is nog niet vastgesteld, doch men meent te weten, dat er in Frank rijk voor 150 a 200 millioen dol lars zal worden beste'd. De be stellingen zouden voornamelijk betrekking hebben op munitie en onderdelen van militair mate rieel. Volgens berichten uit Teheran is Woensdag bij een botsing tus sen leden van rechtse partijen en aanhange-s van linkse groepe ringen één persoon om het ieven gekomen on werden verscheide ne anderen gewond. Dit is het eerste incident van deze aard sinds het begin der verkiezingen in de Perzische hoofdstad. De regering heeft de ambtena ren Donderdag vrijaf gegeven om hun stem te kunnen uitbrengen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben de raaa voorgesteld een bedrag tan f 500.000 te verstrekken aan de won'ngbouw-vereniging „Goed Wonen" ten behoeve van de bouw van 99 woningen in het „plan-Bonedijke". Het te verstrekken bedrag wordt gevonden in een geldle ning, groot 600.000 welke reeds op 30 November j.l. werd aange gaan. Het landelijke verbond van midden- en kleinsigarenfabrikan- ten, gevestigd te Gouda, ver spreidde aan het begin van dit jaar een plan om tot sanering van het bedrijf te komen. Men wil een vijfhonderdtal van de kleinste fabrikanten uitkopen om :odoende tot meer üoeunatige productie te komen. Tegen deze plannen komt :hans de „l ederat.e w>n Ne derlandse sigaienfabrikanten- verenigingen in de midden- en kleinindustrie" in het geweer. Men is van mening, dat uitkoop niet de enige weg tot sane-ing is. Gestreefd wordt naar verla ging van kostprijs om de sigaren binnen de koopkracht der massa te brengen. De federatie be weert, dat het plan afkomstig is van -oen kleine groep fab-ikan- ten. Men acht het plan niet uit voerbaar on heeft zich daarom met protest tot de vakgroep sigarenindustric en de verenigin gen van grootfabrikanten ge wend. Volgens betrouwbare bronnen zullen twee Sowjet-diplomaten in Griekenland worden uitgewe zen. De vreemdelingenpolitie zou opdracht hebben ontvangen hun verblijfsvergunningen niet te ver lengen. De maatregel is getroffen als represaille tegen het Sowjet- besluit om geen verblijfsvergun ning te verlenen aan een secre taris bij de Griekse ambassade te Moskou. De Sowjet-ambassadeur in Griekenland, Constantin Rodion- nof, verliet het land in 1947. Sinds die tijd staat een zaakge lastigde aan het hoofd der Sow- jet-ambassade. Slechte resultaten van Tempo. Woensdag, en Donderdagavond 'werden te Terneuzen enige com petitiewedstrijden voor de Z.V.T. B. gespeeld. Alleen Tempo 5 wist een surcesie te behalen door met De Polder 3 (Westdorpe) de pun ten te delen (5—5). De overige teams van Tempo verloren, nJ. Tempo 3—Polder 2 46; Tempo- 2Animo 1 (Sas van Gent) 3—7; Tempo 4Animo 3 28. Met grote blijd schap geven wij hiermede kennis van de geboorte van ons Zoontje FRANCOIS LOUIS. F. L. RIJNEERG Jr. A. C. RIJNBERG— VERMEULEN Terneuzen, 23 Jan. 1952. Tijdelijk: Ziekenhuis Sluis kil, kamer 4. Heden is, tot onze diepe droefheid, nog zeer plot seling, van onze zijde weggenomen onze ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Zuster, Behuwdzus ter en Tante, Mevrouw LUCIE MARTHA VLAMINCK, in de leeftijd van 56 jaar. Terneuzen: W. ZEIJLEMAKER RIE en WILLY K. ZEIJLEMAKER— èn Kind Fam. ZEIJLEMAKER België: Kinderen VAN ONDENBERGEN Fam. FOPPE VLAMINCK Fam. VENNEMAN— POPPE Fam. DE BRUIJCKER POPPE Gansche Fam. VLAMINCK Terneuzen, 23 Jan. 1952, Wilhelminaplantsoen 12- Voor de zeer vele blijken van medeleven en belang stelling, ondervonden bij het tragisch overlijden van onze geliefde Man en Vader, de Heer DANIEL CORNELIS SCHIEMAN, betuigen wij hiermede langs deze weg onze hart grondige dank. Wed- S. SCHIEMAN— LOURENS en Kinderen. Axel, 23 Januari 1952. Vaartwijk N 17. BEKENDMAKING. Het Bestuur van de Z A AMSLAGPOLDER maakt bekend: dat een Buitengewone Vergadering van Stembe voegde Ingelanden zal wor den gehouden op Dinsdag 5 Februari 1S52 (aanvangende om 14 uur), in het Café van de heer R. J. van de Veke te Zaamslag, ter behande ling o.m. van het navol gende agendapunt: Voorstel van het Bestuur tot verbetering (vernieu wing) van a. Drieweg, b. Groenstraat, c. Reuzenhoekse dijk, d. Zaamslagsc dijk, e. Oude Zeedijk. Het Polderbestuur, K. DE KOEIJER, Dijkgraaf STOLK, Ontv-C-riffier. PROFITEERT VAN DEZE GELEGENHEID Hoe oud of versleten Uw hoed ook is, wij betalen bij aankoop van een en bij aankoop van een voor Uw oude hoed terug In Café „KOLKZICHT" geeft de Kaartclub „EEN OM EEN" Zondag 27 Januari a.s. een Ook voor niet-leden. Inleg 1.25. Consumptie niet verplicht. Aanvang 19 uur. Tc koop: een Kookhaard, Dressoir, Schemerlamp, 2- pers. Ledikant met nieuwe spiraal, 1- en 3-pits Petro- leumsteUen, Keulse potten. Adres: Bureau van dit blad. HET SPECIAALHUIS VOOR HERENMODE-ARTIKELEN ZIET ETALAGE TERNEUZEN Te koop tegen billijke prijs: do juist leeggekomen Wo ning Baandijk 10A, Terneu zen. Adres: Axelsestr. 100, Terneuzen. Gevraagd: 'n Werkster voor één of twee dagen in de week. Adres: Hieuw straat 56, Terneuzen. Nieuwstraat 14 TERNEUZEN Te koop aangeboden: in goede staat zijnde Haard. Te bevragen: Hendrikstraat 12, Terneuzen. VOORHANDEN: VAN ZWAAMEN'S en THOMPSON'S Prijs 0,96. Franco toezending per post 0,95. Bevat naast hoogwatertijden van Terneuzen o-m. zon- en maansverduisteringen in 1952, alle vee- en paardenmarkten, weekmarkten, data kermissen, enz. X X 's' NOORDSTRAAT 55 jven TERNE V?

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3