De toestand in Egypte Politieke beschouwingen in de Eerste Kamer De besprekingen in Korea Franse versterkingen voor Tunesië Minister In 'tVeld slaat eerste paal Nederland profiteerde van handelsafspraak Commandoactiviteit in de Kanaalzone VRIJDAG 25 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1943. Het Britsch-Perzische geschil Opstand in Nepa! WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Franker!iig bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel m^r 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnumme'Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Woensdagavond laat hebben de Britse troepen zich grotendeels teruggetrokken van het terra n van de begraafplaatsen te Ismai- lia na een bezetting van twee dagen. Slechts een kleine groep bleef achter. De Egyptische minister van binnenlandse zaken, Foead Serag el din Pasja, heeft bekend ge maakt, dat de regering „belang rijke maatregelen" overweegt ter beantwoording van de „barbaar se daden" van Britse militairen in het gebied van het Suez-kanaal. De minister vermeldde niet de aard van deze maatregelen, doch voegde er aan toe, dat zij nood zakelijk zijn, omdat de regering herhaalde malen vergeefs gepro testeerd heeft tegen de acties van het Britse leger in de kanaalzone, speciaal te Ismailia. Volgens een communiqué van het Britse ministerie van buiten landse zaken hebben de Britse autoriteiten de Egyptische auto riteiten verzocht gemeenschap pelijk er voor te zorgen, dat de aan de kade Mohammed-Ali te Is mailia gelegen huizen worden verzegeld. De onder-gouverneur van Ismailia heeft echter in op dracht van de Egyptische minis ter van binnenlandse zaken ge antwoord, dat hij geen Britse functionaris zal toestaan bij het verzegelen der huizen te helpen, aldus dit communiqué, dat er aan toevoegt, dat de Britse autoritei bij 't aanbreken van de dag nog 'n Egyptisch dorp doorzocht op wa pens, munitie en sluipschutters. Zij troffen het dorp nagenoeg ver laten aan, doch ontwapenden 38 Egyptische politiemannen. Inci denten zijn niet gemeld. Een Brit se woordvoerder zeide, dat de ope ratie „volgens plan" verloopt. Zes actie' van „bevrijdingseenheden" zal steunen, aldus verluidt in Is mailia. Generaal Erskine, de Britse be velhebber, heeft verklaard, dat de Egyptische waarschuwing van Woensdagavond voor „belangrij ke maatregelen", die in overwe ging waren, een zaak was voor diplomaten. Erskine zou alle no dige voorzorgen treffen om zijn troepen te beveiligen. Sarag el Din, de Egyptische mi nister van Binnenlandse Zaken, zeide Woensdagavond in Cairo, dat zijn regering daadwerkelijk De bemiddelingsvoorstellen van Ibn Saoed voor het Brits-Egypti sche geschil worden thans op het Foreign Office bestudeerd. Zij worden vergeleken met de min der concrete voorstellen van de Iraakse premier Noeri es Said en die, welke opgesteld tezamen met Amerikaanse functionarissen bij het bezoek van Eden aan Wa shington, zo deelt men in gewoon lijk betrouwbare - kringen mede. De voorstellen van Ibn Saoed worden volgens waarnemers be schouwd als een eerlijke poging, hoewel zij waarschijnlijk niet ge heel door Engeland te aanvaar den zouden zijn. Naar verluidt zou het zelfbeschikkingsrecht van de Soedan in de voorstellen erkend worden. Tevens zou echter voor Blijkens het voorlopig verslag der Eerste Kamer omtrent de al gemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting voor het dienstjaar 1952 verklaarden vele leden zich met het beleid van het kabinet te kunnen verenigen. Zij waren van oordeel, dat onder de huidige omstandigheden de gren zen der overheidsbemoeiing rui- w -- mer moesten worden getrokken leden van de politie zijn gearres- beianPTijke maatregelen over- zien zijn in een Britse evacuatie d-,n voorheen oirbaar was. Niettie- teerd. Vier hunner bekenden be- woog om de barbaarse handelin- van de kanaalzone zonder een tot min waarschuwden zij voor over trokken geweest te zijn bij een „en 'der Engeisen in de kanaalzo-ir. details omschreven veiligheids- drijving; op dit stuk en mitsdien schietpartij in de buurt van wa- pP>> te? erann. Na deze waar- stelsel. Engeland zou nog steeds voor een overheidsbemoeiing, tAVinll ii v-i rff!»-ir,frilln4-,,/-ir, +y-\ Cnr»T 1 i i l Het voornaamste bezwaar van pen tengevolge van allerlei sommige leden tegen dit kabinet wettelijke maatregelen het amb terzuiveringsinstallaties te Suez, schuwing zijn 12 luchtdoelkanon welke in het begin van de maand «ehJ gebracht om het plaats greep. Ook de stationchef garnizoen te Moascar, het hoofd- van Gemefa die beschuldigd gwartier van generaal Erskine, te wordt van „intimidatie is gear- hopen dat de oplossing gevonden zou worden in een zekere vorm van een gemeenschappelijk bevei- lipM^rrciod-^lcU Vr\1v' H0 "r resteerd, aldus de woordvoerder. Alle Britse garnizoenen in de beschermen. Van gewoonlijk betrouwbare kanaalzone zijn gealarmeerd met z,dde jf verklaard dat °°k a"" het oog op de mogelijkheid, dat 't dere Britse installaties^kanonnen Eevütische leeer een offensieve zlJn °PSesteld met het °°g °P isgypnscne leger een onensieve eventuele luchtaanvallen. Donderdag is de subcommissie voor toezicht op het bestand een ten desalniettemin alle noodzake- uur bijeen geweest. De bijeen- lijke maatregelen zullen nemen komst werd verdaagd. Over het om de bewaking der ontruimde algemeen duurden de bijeenkom- percelen te verzekeren. Ibrahim Farag, de Egyptische waarnemende minister van Bui tenlandse Zaken, heeft in een persgesprek verklaard, dat Egyp te de activiteit van commando's in de kanaalzone niet zal afgelas ten. Commentaar gevend op Britse suggesties tot bevordering van een hervatting van de Brits-Egyp tische betrekkingen zei hij: „De Britse strijdkrachten moeten zich in de kampen terugtrekken als eerste stap tot voltooiing der ont ruiming": Britse militairen hebben gister In de hoofdstad van Nepal, Khatmandoe is een opstand uit gebroken ender de binnenland se strijdkrachten. De opstand begon, toen de opstandelingen leider uit W.-Nepal Dr. Ki Singh, die onlangs werd gearresteerd, werd vrijgelaten. De regeringstroepen hebben het vliegveld, het arsenaal, de te efooncentrale en een radio station, die de opstandelingen aanvankelijk hadden bezet, her- o erd. De opstandelingen hiel den het regeringsgebouw nog bezet, waar zij door regerings troepen werden belegerd. Bij een poging om het gebouw te ver laten, werden 2 opstandelingen neergeschoten. Volgens officiële kringen is een burger tengevol ge van machinegeweervuur van de rebellen om het leven geko men. Barbarisme in Indonesië De .Daily Express" heeft zich Donderdag uitgesproken voor het sluiten van een verdrag sten van deze subcommissie deze week niet langer dan enige minu ten. De subcommissie voor uitwis seling van krijgsgevangenen heeft drie uur vergaderd. Ook deze bijeenkomst is verdaagd. Op de bijeenkomst van de sub commissie voor toezicht op het bestand omschreef de Chinese generaal Fang de communisti sche bedoelingen met betrekking loc vergiocmg van het potentieel van de luchtmacht gedurende het bestand. De afgevaardigde van de V. N„ generaal Turner, verklaarde in de woorden van de Chinese gene raal geen nieuwe gezichtspunten te kunnen vinden en vroeg de communistische delegatie „nu in duidelijke bewoordingen haar standpunt kenbaar te maken". Hsieh Fang beschuldigde de V. N. ervan de geallieerde macht in Korea te versterken door het openen van „militaire scholen". Hij zei voorts, dat de V. N. van plan waren gedurende het be stand op een zelfgekozen tijdstip belangrijke bombardementen te ontketenen. De communisten hebben zich bereid verklaard, krijgsgevange nenkampen in N.-Korea van wit- te Koreaanse letters te voorzien. Z j we.gerc.en echter de kampen des nachts te verlichten. Een week geleden uitten de Noordelijken de beschuldiging, dat geallieerde vliegtuigen 20 krijgsgevangenen - hadden ge dood, 15 ernstig gewond en 40 licht gewond door een aanval in de buurt van een kamp te Kang- dong. Van geallieerde zijde is toegegeven, dat inderdaad gealli eerde vliegtuigen boven het ge bied geweest zijn. Zij zeiden ech ter, dat het onmogelijk was uit te maken, of het kamp werkelijk was gebombardeerd, daar re Noordelijken de juiste ligging DE STKIJD FRONTEN. AAN DE Ten W. van Tsjorwon aan het Westelijk front in Korea hebben geallieerde tanks deelgenomen tanks en infanterie aanvallen uit op communistische stellingen. Kazematten werden vernield en een aantal tegenstanders uitge schakeld. Volgens Zuid-Koreaanse leger- aan een gevecht, dat zes uur i bronnen zijn bij de actie in de duurde. Ondanks zwaar commu- j Tsjiribergen in Z.W.-Korea 16 nistisch mortiervuur voerden de guerilla's gedood en 45 gevangen tanks geallieerde infanterie aan, die tot de aanval overging. Tussen Koemsong en de Poek- han hebben tanks van de V. N. langs een 11 km lang front com munistische kazematten bescho ten. Aan het Oostelijk front ver spreidde zware artillerie onge veer duizend communistische sol daten, die even ten Z. van Ko- song in Zuidelijke richting trok ken. Ongeveer 100 soldaten wer den gedood of gewond. Elders langs het front voerden genomen. IN KOREA GESNEUVELD. De regering deelt mede, dat eerst thans bekend kan worden gemaakt, dat tot haar leedwezen in Korea op 10 October 1951 is gesneuveld de soldaat R. G. Jon ker. Soldaat Jonker werd geboren op 24 Juni 1925. Hij was onge huwd en afkomstig uit Oister- wijk (N.-Br.) welke strikt genomen niet rede lijk verantwoord is. Zij drongen erop aan, dat de regering in de korte werkperiode, welke haar nog rest, zou schenken aan een tweetal voor de volkskracht es sentiële vereisten, n.l. de woning bouw en de voorziening in de nood der grote gezinnen. Andere leden betreurden, dat het ook aan het huidive kab'net met was gelukt klaarheid te brengen in tal van zaken, welke sedert geru'me tiid in ons volk ongerustheid hebben verwekt en twiifel hebben doen rijzen aan de handhaving van de indivi- duële vrijheid in Nederland. Zij doelden op een aantal re cente gerechtszaken, o.a. die be treffende het geval Menten en de kwestie-Schal'enberg, waar omheen een sfeer van cnbe- haaaliikheid is ontstaan en wel ke twiifel hebben gewekt of het mdiv'du fn Nederland wel recht kan krijgen. Deze lezen gaven als hun me- mng te kennen, dat een uitvoe rige voorlichting van onschat bare betekems is. Dat bij zoda nige voorlichting dag- en week bladen een voorname invloed kunnen uitoefenen, achtten zij onbetwistbaar. Wanneer dan ook het dagbladbedrijf door de monopoliekwestie van rijn voor naamste leverancier in een on houdbare toestand dreigt te ge raken, kan de regering dit niet zonder meer gedogen. Gaarne zouden zij vernemen, of de re- ger'ng voornemens is, maatre gelen te nemen ter voorkoming van een verdere beperking van de dagelijkse voorlichting van ens volk. pen niet gekenmerkt, zoals door de conventie van Genève wordt verlangd, aldus de geallieerden. tussen Engeland, Frankrijk, Ne- ervan niet hadden medegedeeld, denand, België en Portugal, ten- De communisten hadden de kam- e-nde een gemeenschappelijk front te vormen tegen de moei- lijKheden in hun overzeese ge bieden „Omdat deze mogendheden geen eenheid hadden bereikt, is Indonesië tot barbarisme terug gekeerd, worden Indo-China en M'alakka bedreigd en moeten de Fransen in Tunesië een crisis onder de cgen zien, d.e steeds ernstiger wordt", aldus het blad. Franse marine-commando's zijn in Tunesië gearriveerd om de Franse troepen in het gebied van Sousse en Sfax in Zuid-Tunesië te versterken. Dit gebied is de laatste dagen het toneel geweest van nationalistische on'usten. Men gelooft, dat Franse troe pen zich gereed maken om de plaats Teboelba ten Z. van Sous- se, die Woensdag door gewapen de nationalisten werd veroverd, te heroveren. In Tunis is Donderdagmorgen bekendgemaakt, dat de Franse resident-generaal, De Haute- clocque, een onderhoud zou heb ben met de bey. Politieke waar nemers zien hierin een gunstig teken. De Tunesische bladen zijn van mening, dat een onderhoud tussen de bey en de resident- Vervoer „buitenlandse" walvistraan voor Noren verboden Tijdens de behandeling van Gisteren heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting, Mr. J. in 't Veld, te Utrecht de eerste paal geslagen van een complex van 234 woningen, die gebouwd worden uit de z.g. bur- een rechtzaak in Sandeljord in grrzinlening en een door de in- Nojrwegen is verklaard, dat dustrie verstrekte lening Noorse tankschepen wa.vistraan Vool[dat de minister de heistel- zouden hebben geladen, die af- lin,g hf slaanfranky" komstio was van de Willem Palen betrad, werd hlJ toegespro- „Willem ken d00r de utrechtse burge. P erT I meester Jhr. Mr. C. J. A. de Ra vi ««ÜL /l le zegsma" ^er" nitz. Deze deed uitkomen.dat een„ i ln hiermede het bouwvolume van het verbod voor 1951 tot een begin van verwezen- re.n on\aan buitenlandse lijking komt. Helaas, zo zeide hij, wahisexpcdities mee te werken, is er nog maar weinig grond bin- VLa^rschijmijk ook inhoudt dat hen de Utrechtse grenzen voor Noorse tankschepen geen „bui- woningbouw geschikt. Spr. deed tenlandse" walvistraan mogen uitkomen, dat Utrecht de vroe- vervoeren. gere politiek van ééngezinswonin gen heeft verlaten en zelfs over gaat tot vier of vijf étage-bouw. Dit is noodzakelijk geworden i. v. m. de voortdurende groei van de bevolking. De minister heeft nog eens her haald, hoe aangenaam hij het vindt, dat de gemeenten met bur gerzin-leningen zijn gekomen, waardoor het bouwvolume vn 50.000 woningen kan verwezen lijkt worden, al is liet de vraag of zij alle in 1952 gereed zullen komen. Hierdoor kan ook de werkloos heid getemperd worden. De moei lijkheden van de kapitaalvoorzie ning blijven voorlopig wel vooit- bestaan. Deze moeilijkheden moe ten door de burgerij zelve worden opgelost. De enige remedie daar voor is; sparen. generaal de inleiding zou kun- tien zijn tan een her/atting der Frans-Tunesische besprekingen. Inspecteurs van politie zijn in Tunis beschoten door personen, die voorbijgangers met messen bedreigden. Een der aanvallers werd door de politie neergescho ten, de anderen vluchtten. De Egyptische bladen „Al Ahram" en „Al Misri" zijn in Tunesië verboden. AFP verneemt uit goede bron te Parijs, dat de resident-gene raal van Tunesië, De Haute- clocque, „met goedkeuring van de bey" een oproep tot kalmte zal doen. Men meent be weten, dat op het ogenblik de samenstelling van het Tunesische kabinet niet zal worden veranderd. Drieduizend militairen zijn op weg ter versterking van 't Fran se garnizoen in Tunesië, dat in totaal tienduizend man telt. De Egypte en de Sowjet-Unie Het Egyptische blad „Al Ah ram" bericht, dat Egypte de Sow- jet-Unie officieel om wapens heeft verzocht- Mohamed Salah el din Pasja, de Egyptische mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft volgens het blad aan de lei der van de Russische de'egat'e bij de Ver. Naties, Andrei Wi- sjinski, -het voorstel gedaan Rus sische wapens, vooral automati sche waper.s en tanks, te ruilen tegen katoen. De Egyptische minister van versterkingstroepen staan onder bevel van generaal Garbey, die in 1948 de opstand op Madagas kar de kop indrukte. Volgens 'n woordvoerder van de Franse re gering zijn tot nog toe geen Franse troepen in actie geko men, doch alleen politiemannen. was gelegen in de dirigistische tendenzen van zijn politiek. Inzonderheid betreuren zij, dat de KVP te dier zake in ster ke mate de leid'ng van de Par tij van de Arbeid aanvaardt. Enige leden hadden bezwaar teren de strekking van de troon rede. Zij waren van mening, dat een retrospectief overzicht aan het traditionele karakter van dit staatsstuk te kort doet en het op den duur overbodig dreigt te maken. I Ook wilde het hun voorkomen, dat beschouwelijk proza meeir op de kansel dan op de troon thuis hoort. I Wat de Raad van Europa be treft, uitten vele leden hun te- I leurstell'ng over de weinige po- sitieve uitkomsten van het ver handelde. Het jongste optreden van de heer Spaak in de raad gevende vergadering achtten zij niet alleen in strijd met de waardigheid, welke in zulk een bijeenkomst past, doch ook schadelijik voor de federale ge dachte. Het had hen bevreemd, dat tegen dat optreden geen protest was geuit. Vrij algemeen verzocht men te worden ingelicht omtrent de uitkomsten van het bezoek van de min.-president aan de V. S. van Amerika. Enige leden zouden gaarne "•ernemen, welke vraagstukken de regering aan Prof Supomo heeft opgesomd, als in aanmer king komende om ter sprake te worden gebracht, indien cp ver zoek van de Indonesische rege- 'rinig de Nederlands-Indonesi sche unie aan een hernieuwde bespreking zal worden onder worpen. De leden hier aan het woord waren van mening, dat het be leid van het kabinet ten opzich te van Nw.-Guinea als weife lend moet worden gekenschetst. Wordt het voortgezet, dan acht ten zij een behoorlijke welvaart- cntwikkeling aldaar onbereik baar. Sommige leden betuigden hun instemm'ng met het standpunt, hetwelk 't kabinet totdusver had ingenomen inzake Nw.-Guinea. Grote waardering hadden zij voor de kloeke houding van de min.-president te dezer zake. Zij spraken de hoop uit, dat het ka binet niet bereid zal zijn te zwichten voor de tegenstanders ten onzent en zou volharden bij zijn aanvankelijk voornemen om n'et mede te werken aan enige overdracht van souvereiniteit over bedoeld gebied, voordat de bevolking in staat zal zijn, over eigen lot te beschikken. Vele leden stelden het op prijs nader te worden ingelicht om trent den grondslag van het re geringsbeleid met betrekking tot de woningbouw. Fn'se leden betreurden, dat trots de tijdsomstandigheden welke tot inperking zouden no- telijk apparaat nog steeds wordt uitgebreid. Zij hadden hierbij 't oog op de wet toezicht crediet- wezen, de wet op het assurantie- bemiddelingsbedrijf, de kinder bijslagwet zelfstandigen, enz. Een ander onderwerp van al gemeen regeringsbeleid oordeel de men de huurpolitiek. Grond slag voor het te voeren oeleid moet, naar men meende, zijn: een huurpell, waarop rendabel kan worden gebouwd. Het had enige leden bevreemd, dat de regering eensdeels de toeneming van de Nederlandse bevolking als een zegen be schouwt ten bewijze waar van de onderscheidene kinder bijslagregelingen kunnen strek ken doch anderdeels het ver laten van 't land door bevorde ring van emigratie in de hand werkt. Deze leden waren van me ning, dat de regering te dien aanzien een grote verantwoor delijkheid heeft aanvaard. Zij meenden, met name wat de emi gratie naar Australië betreft, 'n waarschuwende stem te moeten laten horen. Hierbij hadden zij niet alleen het oog op de toe komst van de emigranten. Zij zouden ook de aandacht willen vestigen op het onvoldoende be vorderen van de gedachte, dat Nederland voldoende nationale waarden bezit om de bevolking te nopen binnen de eigen lands grenzen naar een eerzaam be staan te streven. Zij hadden bij een deel van onze jeugd de ge neigdheid geconstateerd, op grend van de speciale Neder landse situatie aan een vertrek over de landsgrenzen de voor keur te geven. De Stavanger gemeenteraad zal zich bezighouden met een geschil dat is gerezen tussen de Belgi sche kreeftimporteurs en de Noorse kreeft-verkoop-commissie. In December 1949 werd tijdens geheime besprekingen in Oslo tussen vertegenwoordigers van de Belgische kreeftimporteurs en de Noorse kreeft-verkoopcommis sie afgesproken, dat de Noren een bonus zouden betalen op elke aan België te leveren kilogram kreeft. Deze bonus zou zowel aan I grossiers als aan visafslagen I worden verleend. Ondanks het feit, dat de af spraak tijdens geheime bespre- kingen werd gemaakt, kwamen de Nederlandse kreeftimporteurs er achter dat aan hun Belgische collega's een bonus werd ver leend. De Nederlanders, die in het laatste seizoen ongeveer 200.000 kg kreeft van de Noren kochten, eisten dat zij op geli.,ke voet met de Belgen zouden wor- Oorlog, Mocstapha Norsa Pasja, !den gesteld. Aldus geschiedde en heeft naar A.F.P. me'dt, ver- klaard dat het eerste geheel in niet gerechtigd Nederland te laten profiteren van een met hen gemaakte afspraak. Zij achten zich hierdoor benadeeld. De Noorse commissie erkende dat zij fout had gehandeld en bood de Belgische kreeft-impor teurs als „schadeloosstelling" een bedrag van 10.000 kronen aan. De Belgen sloegen het aanbod af. De Noren nemen het geschil nogal hoog, want men heeft nu beslo ten, dat de Stavanger gemeente raad zal moeten beslissen op welke wijze de Noren hun fout kunnen herstellen. De Russisch-japanse hardel Sowjet-Rusland heeft goedkeu ring gehecht aan de uitvoer van 200.000 ton steenkool uit Sacha- lin naar Japan. De uitvoer is be stemd voor de Naigai-handelsmij. te Tokio. Genoemde maatschappij zal spoedig besprekingen openen met de Russische autoriteiten over prijzen en andere voorwaar den. De verscbeiingsmaatregelen in Engeland Onder voorzitterschap van An thony Eden is het Britse kabinet Donderdagochtend bijeengeko men. Vo.gens welingelichte poli tieke kringen zou het voor naamste onderwerp Van bespre kingen de tweede serie versobe ringsmaatregelen zijn, welke door de minister van Financiën Butler zullen worden aangekondigd, wanneer het parlement op 29 Januari weer bijeenkomt. Aange zien deze maatregelen nieuwe in voerbeperkingen zullen omvatten voor goederen, afkomstig uit de dollarzone, verwacht men in po litieke kringen dat mogelijk weer benzinerantsoenering zal worden ingevoerd, de invoer van tabak verminderd en de prijs van siga retten verhoogd. De invoer van Amerikaanse katoen zal bijna ge heel worden stopgezet. Verder is het niet uitgesloten, dat de rege ring besluit tot een nieuwe ver mindering van de toewijzing van buitenlandse valuta aan Britse toeristen, welke toewijzing in November reeds van 100 tot 50 pond sterling was verminderd. Egypte b'-men zijn. _-e vervaardigde vliegtuig een maand gereed zal Londense busstaking algelopen De staking van acht honderd mm buspersoneel te Londen, welke twee dagen heeft geduurd, is Donderdagavond afgelast. De stakingsleiders riepen het personeel op het werk Vrijdag te de Noren betaalden de Neder- hervatten, hangen ie o me i- in landse kreeftimporteurs voor-1 lingen over de schorsing van 2 lopig een bonus van 45.000 kro- arbeiders, die geweigerd hadden Egyptische minister Buitenlandse Zaken heeft de be richten tegengesproken nooh be vestigd. Hij ontweek alle vragen nen. De Belgen verbaasden zich hierover ten zeerste: zij beriepen van [zich op de gemaakte afspraak, de bonus die alleen aan België zou worden verleend. De Noorse kreeft-verkoopcommissie was, volgens een nieuwe Zondags- d'enstregeling te werkm. Het personeel zou, naar de stakers verklaarden, volgens de nieuwe regeling langer moeten werken. De staking had niet de steun medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, gel 'ig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. RUSTIG WEER. Veel bewolking en aanvankelijk overwegend droog weer. later in de middag in het noorden van het land kans op enige regen of sneeuw. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. De zelfde of iets hogere temperatu ren dan gisteren. ZATERDAG 26 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.52 1.27 2.07 2.17 n.m. 1.20 1.55 2.35 2.45 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MA Ah van journalisten over de kwestie- - volgens de Belgische importeurs van de vakbond. 26 i 27 28 29 op 8.30 8 29 8.27 8.26 ondpr 17.16 17.17 17.19 17.20 8.38 9.03 9.21 9.35 16.31 13 08 19.42 21.11

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1