Persconf eren tie Generaal Eisenhower De Franse Nationale vergadering De onderhandelingen in Korea De ongeregeldheden T unesië m De wapensmokkel naar Nieuw-Guinea Een grondwetgevende conventie? Churchill ontvangt ere medaille van New-York Geen terugtrekken der Fransen uit Tunesië DONDERDAG 24 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1942. Motie van vertrouwen in Belgische regering Dulles over het vredesverdrag met Japan Da reis van Koning George naar Zuid-Alrika Churchill uit de Ver. Staten vertrokken Oostduitse minister uit West-Duitsiand gezet „Karei Doorman" in Cura^au gearriveeid WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frsnkering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Temeuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs5,20 per kwartaal; per maand 1.75; per week 42 cent Losse nrs 8 ct Verschijnt gelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Op een persconferentie heeft generaal Eisenhower verklaard, dat Amerika er veel betekenis aan sou hechten, als de Europese landen een officiële, grondwet gevende conventie zouden bijeen roepen om problemen van een grotere politieke en economische eenheid te onderzoeken. „Ik zie geen ander aanvaard baar alternatief om tot een unie en een economische unie tussen de staten van West-Europa te komen, aldus Eisenhower. Om tot een geslaagde economische unie te komen, was politieke sa menwerking noodzakelijk. Iedere poging om Engeland onmiddel lijk in de verdedigingsstrijdmacht van Europa te betrekken zou eer der een hinderpaal dan een steun zijn, aldus Eisenhower. Hij meende, dat „met Enge- lands wereldomvattende verant woordelijkheden, de aard van het Britse gemenebest en de vele malen bewezen kracht van de banden daarvan een politieke en economische unie reeds bestaat". „Het is een deel van ons be staan en ik vind het een mooi deel." De Europese defensiestrijd macht beschouwde hij „als een stap voorwaarts naar de politieke en economische unie, die hij noodzakelijk acht". „Wij dienen ernaar te streven een stelsel van collectieve kracht te scheppen, dat een zo goedkoop, doelmatig en economisch moge lijk evenwicht teweeg zal bren gen. Dan zal de koude oorlog slechts een strijd tussen de twee ideologieën worden, aldus Eisen hower". De Sowjet-Unie zou een „dwaze politiek volgen, als zij een wereld oorlog beoogde. Ik geloof, dat zij dat inziet. Zij kan zeker niet ho pen een oorlog met één slag te winnen en daardoor zou zij zich in een uitputtingsoorlog storten", aldus Eisenhower. ,,De mannen in het Kremlin zullen zich wel lange tijd bedenken, voor zij hun macht en invloed in de wereld in een wereldoorlog op de proef stellen". Over Indo-China zei Eisenho wer: „wanneer het communisme tracht ergens in de wereld een gebied onder de voet te lopen, is de strijd daar belangrijk voor de gehele wereld. Frankrijk draagt een zware last en jammer genoeg meende men oorspronkelijk en Frankrijk deed niet veel om deze mening te doen herzien dat de oorlog in Indo-China slechts een nieuw koloniaal inci dent was". Over een mogelijke Russische actie, als de Duitsers wordt toe gestaan zich opnieuw te bewape nen, zei Eisenhower, dat de „Rus sische politiek zou worden be paald door de Russische positie en door wat de Sowjet-Unie op dat ogenblik voor zichzelf gun stig acht. Hij betwijfelde, of gebeurtenis sen in „de vrije wereld, zelfs zo belangrijke gebeurtenissen als ge deeltelijke Duitse herbewapening voldoende zouden zijn om de Sow jet-Unie belangrijk te doen afwij ken van de weg, die zij voor zich zelf had uitgestippeld". „Ik kan natuurlijk niet zeggen, dat Rusland op de lange duur niet ernstig de mogelijkheid van een wereldoorlog zal overwegen, doch voor het ogenblik zou dit een dwaze politiek zijn. Wij weten iets af van de be grensdheid der Russische indu strie en de Russische vervoers- en verbindingsmoeilijkheden", al dus Eisenhower. Wij kermen vele van hun moeilijkheden evengoed als de verschrikkelijke kracht, die zij in de vorm van militaire macht opbouwen. Het zou voor niemand verstan dig zijn een wereldoorlog uit te lokken en ik meen dat dit ook voor de Sowjet-Unie geldt, aldus Eisenhower. Over het Europese leger zei hij, dat „op die manier van Duit se kracht gebruik kan worden gemaakt onder voorwaarden, die voor het Duitse volk bevredigend zijn en die toch geen gerecht vaardigde vrees in de rest van Europa behoeven te wekken". „De Noord-Atlantische ver dragsorganisatie moet slagen, omdat er voor geen van ons een bevredigend alternatief bestaat", aldus Eisenhower. „Samen met de andere landen van deze coali tie moet Amerika erkennen, dat zijn eigenbelang is gediend met het doen slagen van de N.A.V.O." Eisenhower verklaarde, dat op dit ogenblik in Europa een aan tal dingen kon worden gedaan, die geen geld kosten, zoals het De Franse nationale vergade ring heeft met 396 tegen 280 stemmen op de 616 stemmen be sloten het debat over de inter pellaties aangaande de toestand in Tunesië tot onbepaalde datum •it te stellen. Het uitstel was verzocht door de nieuwe premier, Edgar Faure. In de wandelgangen ziet men in de behaalde meerderheid een aanwijzing voor de sterkte der nieuwe regering. De socialisten hebben met de regering medege- stemd. De premier verdedigde de maat regelen om de nationalistische en ander nationalistische en com munistische leider Boerguiba naar afgelegen plaatsen over te brengen. Hij zeide echter, dat de Franse regering gaarne een spoe dige hervatting van de Frans- Tunesische besprekingen over hervormingen zou zien. De Tune sische ministers maakten een fout door te pogen de zaak voor de V. N. te brengen. Hun beroep kon niet in overweging genomen worden. De huidige maatregelen in Tu- •eaië, bedoeld om de orde te handhaven, waren slechts tijde lijk en door de omstandigheden gerechtvaardigd. De Franse resident-generaal, graaf De Hautecloque, genoot met zijn staf het volledig ver trouwen der regering met be trekking tot de taak om de Frans-Tunesische besprekingen te hervatten. Binnen de geza menlijke commissie, voorgesteld m het Franse antwoord van 15 December. Het antwoord betrof een Tunesische nota waarin on der meer voorgesteld werd aan Franse kolonisten stem in het kapittel te ontzeggen. Faure gaf een overzicht van de reeds ingevoerde hervormingen, zoals de instelling van een kabi net, waarvan de helft van het aantal leden Frans en de andere helft Tunesisch is en het opne men van meer Tunesische amb tenaren. Frankrijk was nog steeds voorstander van hervor mingen in stadia. Op het ogen blik dat de incidenten begonnen stond men op het punt nieuwe hervormingen in te voeren, zo als in het gemeentelijke bestuur en de samenstelling van een ka mer van tegenwoordigers. De beginselen van de Franse politiek waren gebaseerd op het volgende: 1. Geen terugtrekken van de Fransen uit Tunesië. 2. Voortgaan met de politiek van hervormingen in stadia. Het doel der Fransen was Tu nesië interne autonomie te ver lenen birnen het kader van de bestaande verdragen. Voor de stemming over het al of niet voortzetten van het debat ver klaarde Faure, de stemming te zullen beschouwen als stemming over de regeringspolitiek ten aanzien van Tunesië. De uitslag van de stemming, die, aldus Reuter, een procedure karakter draagt, betekent, dat de kamer de samenstelling van Faure's kabinet goedkeurt even als de algemene politiek. Gaullisten en communisten stemden tegen. plan-Schuman en de Europese de fensiestrijdmacht. „Mij lijkt het, dat het tijd wordt, dat na al deze maanden van studie de Europese leiders erkennen, dat er tot het bittere einde enige zeer moeilijke vraagstukken zullen blijven be staan", zei Eisenhower. Een hooggeplaatst officier van het N.A.V.O.-hoofdkwartier ver klaarde, dat de Atlantische lan den nog niet in een positie zijn, waarin zij met goed gevolg een Russische aanval met volledige inzet van krachten kunnen tege moet treden. De landen moeten meer vliegvelden en meer oplei dingsprogramma's hebben. De Russen gaan voort met de voorkeur te geven aan kanonnen in plaats van boter, aldus deze of ficier, die de Sowjet-Russisehe landstrijdkrachten schatte op 175 divisies, wier kracht varieerde van 9000 tot 13.000 man. Hij raamde dat 15 A 18 maanden nodig zouden zijn om een com plete (Duitse) divisie op te lei den en gereed te maken voor ope raties. DE SUGGESTIE VAN EISENHOWER. Functionarissen van het State Department hebben verklaard, dat zij de suggestie van generaal Eisenhower voor bijeenroeping van een Europese grondwet gevende vergadering beschouwen als een poging om nieuwe drijf kracht te geven aan de voorstel len voor Europese eenheid, die thans door de zes West-Europese landen worden bestudeerd. Men gaf te verstaan dat Eisenhowers opmerkingen hieromtrent de steun van het State Department hebben. Op hun bijeenkomst van 27 December te Parijs bevalen de ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, West-Duitsland, Italië en dé Benelux de benoe ming van plaatsvervangers aan voor het bestuderen van midde- ler om tot politieke eenheid te komen. Deze studiegroep zou binnen zes maanden rapport moe ten uitbrengen aan de betrokken regeringen, die op haar beurt drie maanden de tijd zouden heb ben om antwoord te geven. De Belgische Kamer van Afge vaardigden heeft met 103 tegen 97 stemmen bij twee onthoudin gen (r ooms-katholieken) een motie van vertrouwen aangeno men in de nieuwe regering van Van Houtte. Tegen stemden alleen socialis ten en liberalen. Gisteren is de subcommissie voor toezicht op het bestand slechts 25 minuten ibijeen ge weest. De bijeenkomst is tot heden verdaagd. De communisten blij ven weigeren in te stemmen met 'n verbod van aanleg van vlieg velden gedurende een bestand. De strgd. Boven Sinandjoe is Woensdag een luchtgevecht geleverd tus sen 18 Sabre-vliegtuigen en 20. Migs. 40 Andere Migs keken toe zon der zich in het gevecht te men gen. Volgens de eerste berichten zou een Mig zijn neergeschoten, twee andere waarschijnlijk zijn neergeschoten en 1 Mig zijn be schadigd. Aan het front in Korea blijft het, wat de gevechten te land betreft, rustig. Beide partijen onderhouden patrouille-activi teit. Acher het front hebben zware bommenwerpers en jachtbom menwerpers het bombarderen van communistische versterkin gen voortgezet. Dinsdagmorgen vroeg ia te Port Farina een gendarme neer geschoten. Bij Sfax is door sabo tage een trein ontspoord. Twee van de betogers, die bij de demonstraties te Nabuël wer den gewond, zijn overleden. Maandagavond hebben onbe kenden winkeliers in de Europe se wijk van Tunis aangezegd hun winkels gesloten te houden. Om negen uur Maandagavond lagen de straten van Tunis zo goed als verlaten. De op het ogenblik in Parijs vertoevende ministeriële Tune sische delegatie heeft Dinsdag die de bey van Tunis ln April 1950 aan president Vincent Au- morgen een brief gepubliceerd, riol heeft gezonden en waarin hij de wens te kennen geeft tot dringende en werkelijke hervor mingen te komen. Bij de relletjes te Sousse zijn Dinsdagmiddag tien doden en 25 gewonden gevallen. De Franse kolonel Durand werd dodelijk gewond. Engeland zou Franrijk steunen als dit laatste land zich verzet tegen pogingen om het Frans- Tunesische geschil in de assem- blée van de V.N. ter sprake te brengen. Engeland is van mening dat het hier uitsluitend een zaak tussen Frankrijk en Tunesië be treft. Het Franse blad „France Soir" schrijft, dat in de afgelo pen nacht hulzen in brand zijn gestoken van Franse officieren en hun gezinnen. Er zijn geen slachtoffers, doch verscheidene gezinnen moesten worden ge- evacueerd en de schade zou groot zijn. In Sfax zou de alarm toestand door de militaire auto riteiten zijn afgekondigd. De Franse bladen van Woens dagochtend zijn het er over eens, dat de gebeurtenissen in Tunesië waar Dinsdag te Sousse 10 personen om het leven zijn gekomen bij relletjes ernstig zijn en dat de regering maatregelen moet nemen om de spanning te verminderen. De Tunesische ministeriële de legatie, die zich op het ogen blik in Parijs bevindt, heeft Woensdagochtend de tekst ge publiceerd van het antwoord van de Tunesische regering op de jongste brief van de Franse resident-generaal De Haute- clocque, aan de bey, te laten uit komen, dat een afschrift van dit antwoord aan het secretariaat van de V.N. is overhandigd. De Tunesische delegatie heeft echter hierbij geen enkel verzoek om doorzending aan de leden van de V.N. gedaan, zo si van de zijde van het secretariaat van de VJN. verklaard. Het hoofd der Tunesische re- streeks bestuur en dat Tunesië autonoom moei K-orden op bin nenlands gebied, „zoals door Frankrijk plechtig is beloofd". De Tunesische regering heeft na het mislukken van de onder handelingen met Frankrijk ge meend, niet te moeten aarzelen om een beroep te doen op de V. N. voor bemiddeling. Een dergelijke actie kan door de eerste minister, die het vertrou wen geniet van zijn souverein, gevoerd worden, aldus het Tu nesische antwoord. Wat betreft de verwijzing van Frankrijk naar de verplichtingen van het verdrag van 1881 verklaart Chenik, dat volgens art. 35 van het Handvest Tunesië gerech tigd Is een beroep te doen op de V. N. Nader wordt gemeld, dat te Moknin 5.000 Arabische demon stranten een politiebureau be stormden, waarbij drie politie mannen werden gedood, 2 ont voerd en één gewond. De onge regeldheden vinden nog voort gang. Te Menzel boe Zelfa, 45 km ten O. van Tunis, werd een Fran se politiebeambte gedood. Zeven personen werden gearresteerd. De ongeregeldheden, die ont stonden na de verwijdering van nationalistische en communisti sche leiders uit Tunis, schijnen zich vooral voor te doen in het gebied Sousse-Sfax. Politie en militairen staan in dit gebied gereed voor optreden. Naar verluidt zullen te Pakijs vertegenwoordigers van veertien Arabische en Aziatische delega ties bij de V.N. heden een bezoek brengen aan de voorzitter van de assemblée, Padilla Nervo, om de toestand in Tunesië te bespre ken. Zij zullen volgens Arabische kringen trachten hem over te halen tot het verlenen van goede diensten om een beëindiging van de wanordelijkheden te bewerk stelligen. In Tunis was het Woensdag in het algemeen rustig. De Tunesische minister van Justitie, Ben Yoessef, die op het ogenblik in Parijs verblijft om te trachten de kwestie-Tunesië voor de V.N. te brengen, zeide, dat de verklaring van de Franse premier, Faure, over Tunesië in de nationale vergadering „niets nieuws" bevatte. Faure's verkla ring omtrent souvereiniteit voor Tunesië, wordt vrijwel een her senschim door zijn medeling, dat de Fransen in Tunesië deel moeten nemen aan de openbare instelling van het koninkrijk". Dé spanning in Tunesië is gis teren weer toegenomen. In het plaatsje Moknin in het Zuiden van het land werden bij een tref fen tussen politie en bevolking drie politiemannen gedood. Twee anderen zijn door de bevolking ontvoerd. Een menigte van naar schatting 500 mensen deed een aanval op het politiebureau. Des middags was de rust nog niet hersteld. De Franse autoriteiten hebben versterkingen naar Mok nin gezonden. Ook in twee naburige plaatsen zou de toestand gespannen zijn. In de havenplaats Sfax is voor de troepen de alarmtoestand af gekondigd. Er is daar een alge mene staking uitgeroepen. Naar aanleiding van de bewe ringen van het dagblad „Abadi" (Djakarta) over het smokkelen van wapenen en aanvoer van troepen naar Nieuw Guinea heeft het A.N.P. in bevoegde Haagse kringen naar een reactie ge vraagd. „Dat de overheid betrok- ken zou zijn bij wapensmokkel, is te dwaas om over te praten, zo gen plan om zoveel mogelijk wa pens naar Nieuw Guinea te ver voeren", zoals „Abadi" tracht te suggereren waarbij het blad geheel ten onrechte de „Blitar" en de „Talisse" betrekt even min. Eventuele wapensmokkel door buitenlandse handelaren is aan werd gezegd Nederland oefent de de Nederlandse regering niet be- souvereiniteit over Nieuw Gui-kend. Zodra het artikel van nea uit en dit verplicht de over-1 „Abadi" onder haar aandacht heid tot alle maatregelen, welke kwam, heeft zij aan haar ver een normale gezagsuitoefening, tegenwoordiger te Manilla op- waartoe het handhaven van rust dracht gegeven bij de Philippijn en orde behoort, vereist. Dit be tekent dus ook een normaal ver voer van Nederlands personeel van marine en luchtmacht, nor male aflossing van dit personeel gering Moh. Chenik, verklaart: en normale aanvoer van de no- er in, dat de bey „volledig ver trouwen" heeft in zijn minis ters. De regering van Tunis is van mening, dat een einde moet dige munitie en wapens voor het op peil houden van de voorraden. se regering te informeren, wat die regering over eventue.e wa pensmokkel van de Philippijnen naar Nieuw Guinea bekend is. De Nederlandse regering deed daar bij uitkomen, dat zij het zou toe juichen, indien de Philippijnse re gering krachtig zou optreden Aan de Oost- zowel als aan de Westkust hebben geallieerde oorlogsschepen bevoorradings centra en havens beschoten. Een woordvoerder van het 8e leger heeft meegedeeld, dat de geallieerde landstrijdkrachten sedert 1 Januari j.l. de tegen stander 13.292 man hebben doen verliezen. .Schending van neutraal ge bied? Radio-Peking heeft de Ver bondenen er van beschuldigd 't Van illegaal optreden van de j tegen zulk een wapensmokkel, in- Nederlandse overheid is dus geen dien deze inderdaad mocht be- worden gemaakt aan het recht- - sprake en van een „weloverwo-staan.'' John Foster Dulles, de repu blikeinse raadgever van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken voor aangele genheden betreffende het Verre Oosten en voornaamste opstel ler van het vredesverdrag met Japan, heeft getuigenis afgelegd voor de commissie voor buiten landse betrekkingen van de Amerikaanse senaat Dulles zei o.m. dat er geen plannen bestaan om voor het ge bied van de Stille Oceaan een verdedigingstelsel op te bou wen, dat overeenkomt met de N.A.V-O.-organisatie. Hij was echter wel van mening, dat een grotere mate van beveiliging tot stand zal worden gebracht. Dulles zei verder, dat „Japan zich niet zonder de toestemming der vrije landen kan inlaten met op atoomkracht berustende pro ductiewijzen", waaraan hij toe voegde: „Het is thans ook niet in staat atoomwapens te ver vaardigen". „Ik heb er volkomen vertrou wen in", aldus Dulles, „dat Japan in staat zal zijn zijn economie in toenemende mate te ontwikkelen, zonder dat het zijn toevlucht be hoeft te nemen tot handel drijven met door de communisten be heerste gebieden". Hij besloot met te zeggen, dat de bepalingen van de „battle act", waarin is bepaald dat de Verenigde Staten geen hulp zullen verlenen aan staten, die van strategisch belang zijnde goederen verkopen aan door communisten beheerste ge bieden, ook op Japan van toepas sing zullen zijn. neutrale gebied van Kaesong opnieuw te hebben geschonden. In de uitzending werd ge zegd, dat Dinsdag eeh Ameri kaans vliegtuig boven Kaesong heeft gecirkeld. Voorts hadden 4 Amerikaanse straaljagers bo ven het gebied van Panmoen- djon gewogen. Tank met schee-apparaat. De Britse centurion-tanks in Korea zullen worden uitgerust met eiectrische scheerappara- ten, die door een Britse firma per vliegtuig naar Korea worden overgebracht. De apparaten zijn aan de spe ciale omstandigheden aange past om de tankbemanning het gebruik er van gemakkelijk te maken. „Ais we dit nieuiwe „wapen" niet geheim houden, aldus een tank-officier, „zullen er spoedig rijen infanteristen bij de tanks verschijnen om te wachten op het opengaan van de barbiers salon". Gesneuveld in Korea. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea is gesneuveld de soldaat Ch. F. Toerinik, geboren 17 Januari 1927, ongehuwd en woonachtig te Borne (Overijsel). Te Londen is officieel meege deeld, dat koning George en ko ningin Elizabeth van Engeland in de ochtend van de 10e Maart per trein naar Portsmouth zul len vertrekken, waar zij zich zullen inschepen aan boord van het Britse slagschip „Vanguard"^ Het schip vertrekt 11 Maart naar Kaapstad, waar de oorlogs bodem 26 Maart zal aankomen. In de mededeling is niet ge sproken over prinses Margaret, die volgens het oorspronkelijke reisplan met haar ouders zou meereizen. Men neemt aan dat zij haar ouders zal vergezellen. Het Britse koninklijke paar zal in Z.-Afrika o.m. een bezoek brengen aan het „Botha-huis", de in Zuid-Natal gedegen wo ning van min.-president Malan. Winston Churchill heeft Dins dag de ere-medaille van de stad New-York ontvangen, welke hem werd overhandigd door bur gemeester Impelliteri. Dit zou oorspronkelijk op het stadhuis zijn geschied. De plechtigheid kon echter niet doorgaan wegens de verkoudheid van de Britse premier. Zijn gezondheidstoe stand gaat inmiddels goed voor uit. aldus een bulletin van zijn arts. De Britse eerste minister, Win ston Churchill, is Woensdag morgen na een verblijf van twee weken in de Ver. Staten en Ca nada met de „Queen Mary" naar Engeland vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door Bernard Baruch, die de laatste dagen zijn gastheer was, de chef van het protocol van 't Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, die hem groette namens president Tru man en minister Acheson en zijn De O.-Duitse minister van Handel, Dr. Karl Hamann, voor zitter der liberaal-democrati sche partij, is onder politiege- leide van Franxrijk naar de grens tussen W. en O.-Duits land uitgewezen. Dr. Hamann had „door het verstralen van onjuiste en on volledige gegevens" te Fulda 'n verblijisvergunning weten te be machtigen, aidus meldt de pers dienst der bondsregering. Dr. Hamann had verzwegen, dat hij minister is en zich als boer uit gegeven. Naar verluidt betond Hamann zich in W.-Duitsiand om con tact te zoeken met personen, die voor besprekingen betref- iende eenheid van geheel Duits land zijn. dochter de actrice Sarah Chur chill. In zijn afscheidsboodschap tot de burgemeester van New York, had Churchill tevoren o.m. ge zegd: „Als Amerika en Engeland samenwerken bestaat er nog hoop op de wereldvrede". De „Karei Doorman" met aan boord het uit seafuries bestaan de 860ste squadron en het uit fi reflies bestaande 4e squadron van de Marine Luchtvaartdienst welke aan boord van de bodem zijn ingedeeld en het uit 12 fi reflies bestaande le squadron van de Marine Luchtvaartdienst, welk squadron op de Nederland- se-Antillen zal worden gesta- tionneerd is gisteren in Curacao aangekomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. LICHTE VORST. Veel bewolking, maar overwe gend droog weer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen. Temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. VRIJDAG 25 JANUARI. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 11.50 0.25 1.05 1.15 n.m. 12.22 12.57 1.37 1.47 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON 25 23 27 28 op 8.31 8.30 8.29 8.27 onder 17.14 17.16 17.17 17.19 MAAN np 8— 8.38 9.03 9.21 Onrt#» r 14.56 16.31 18.08 19.42

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1