Britse troepen bezetten I smalia SCHEPEN IN NOOD De toestand i miesie in Het Vaticaan en de reis van Ds Niemöller KOREA Aio. verqaderinq der V.N. rs&foS r i z Non door studenten doodgeschoten MAANDAG 21 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1939. Zondag hebben Britse troepen een gedeelte van Ismailia bezet en zal voortaan door de gehele stad worden gepatrouilleerd, na de vuurgevechten, die zich Zaterdag hebben afgespeeld, aldus een bekend making van de Britse bevelhebber generaal Erskine. Egyptische „bandieten", onder leiding van studen ten uit Cairo, hebben een religieuze vermoord toen zij Zaterdagmiddag een Frans klooster binnendron gen tijdens een gevecht met Britse troepen. De zuster, vermoedelijk een Ierse van geboorte, werd door de studenten voor de ogen van de andere zusters doodgeschoten. L De kapper met het aparte cachet_ rri Nieuw Frans kabinet WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankerhig bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 et. DE VRIJE Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J, van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel m^er 15 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Generaal Erskine deelde mede, dat hij besloten had een gedeelte van Ismailia van 1.200 meter lang en twee tot drie blokken huizen diep langs de Mohammed AJi-ka- de aan de noordelijke oever van 't zoetwaterkanaal, waarvandaan de Engelsen voortdurend waren be schoten, te bezetten. Dit gedeelte zal afgesloten en huis voor huis worden doorzocht. De bezetting zal duren zolang als nodig". De rest van de stad zal door pa trouilles worden doorkruist om een indruk te krijgen van wat er in de stad Ismailia gebeurd. Katerdag heeft de politie in Alexandrië een onderzoek inge steld naar „een explosie van vuurwerk" in toiletten van twee bioscopen. Men dacht aanvanke lijk, dat het handgranaten waren. Er zijn geen slachtoffers en er is ook geen schade aangericht. Niet temin zijn in alle bioscopen en amusementsinrichtingen strenge re veiligheidsmaatregelen getrof fen. Volgens een verslag van Reu ters correspondent hebben Britse militairen Zaterdagmiddag een vuurgevecht geleverd met Egyp tische verzetslieden aan de oevers van het zoetwaterkanaal bij Is mailia. Een Brits soldaat sneuvel de en zes andere Britse militairen werden gewond. Het gevecht brak Uit nadat een bom, verborgen in een kist sinaasappelen ontplofte, waardoor een vrachtauto van de R.A.F. zwaar beschadigd werd en drie militairen verwondingen op liepen. Op het hoogtepunt van de strijd reden Centurion-tanks in snelle vaart naar het Franse klooster, nadat de moeder-overste telefonisch had medegedeeld, dat er een bom was geworpen en dat gewapende Egyptenaren het klooster bestormden. Enkele leden van de Egyptische politie vuur den op panterswagens uit het hoofdbureau aan de Mohammed Ali-kade, waaraan het klooster is gelegen. Het hoofdbureau van po litie werd door de vurende pant serwagens met kogels doorzeefd. Toen het schieten tegen de avond ophield werden zware ontploffin gen gehoord, waarna zwarte rookkolommen opstegen. i» De correspondent van Reuter heeft een vraaggesprek gehad met de moeder-overste van het klooster. Zij vertelde, dat on danks de mededeling, dat rich in het klooster slechts vrouwen en kinderen bevonden, vier of vijf Egyptische jongemannen tussen 18 en 25 jaar „met bommen in de hand" de kloostertuin inkwa men. Sommige zusters renden ze tegemoet en trachtten ze tegen te houden. Zuster Anthony was een van hen. De mannen scho ven de zuster echter op zij en een van hen wierp een bom over de muur in de richting van de Britse soldaten. Zuster Anthony rende naar de telefoon en vroeg om hulp. Enige ogen blikken later hoorden wij Britse tanks aankomen en zuster An thony ging naar een zijdeur, die zij opende. Op dat moment werd zjj doodgeschoten. Onmiddellijk nadat hij verno men had van de moord op de kloosterzuster gaf generaal Er skine bevel om het klooster te la ten bezetten door een afdeling in fanteristen. In de loop van de persconferentie gaf de generaal telefonisch opdracht om de Egyp tische politiemannen, die ook in het klooster zouden rijn, weg te zenden. De generaal deelde mede, dat de huidige regeling met de Egypti sche autoriteiten, de Britse troe pen Ismailia niet zouden bezetten •iet meer van kracht was. Hij zei- de: „Toen ik hoorde, dat een zus ter van het klooster meedogen loos vermoord was, voelde ik het als mijn plicht, maatregelen te nemen om te zien hoe de toestand in Ismailia is en om de rust en «de aldaar te handhaven". Generaal Erskine verklaarde verder de indruk te hebben, dat de meerderheid van de Egypti sche politie wel gepoogd had haar plicht te doen hoewel zij in een zeer moeilijke positie verkeerde. Daarom was hij tenminste voor het ogenblik niet van plan de ge hele taak van de Egyptische po litie in Ismailia over te nemen. Zondagavond is door het Brit se hoofdkwartier te Moascar of ficieel bekend gemaakt, dat bij de razzia van Zondag te Ismailia 41 verdachte personen zijn aan gehouden. Onder hen bevinden zich enige studenten, leden van „bevrijdingscommando's". Zwaar gevecht bij het station van Port Said. Een Britse woordvoerder heeft verklaard, dat Britse troepen met mortieren en anti-tankkanonnen het vuur hebben geopend op het spoorwegstation van Port Said, nadat Egyptische verzetsstrijders het vuur hadden geopend op een Brits kamp in de nabijheid van het station. Er ontstond een zwaar vuurgevecht, dat bijna drie uur aanhield. Volgens de Britse woordvoer der waren de Egyptenaren door het Britse vuur gedwongen zich van het station terug te trekken op andere posities. De Britse autoriteiten stelden zich in verbinding met de Egyp tische politie, die zich beijverde te helpen. Nadat de Britse troepen met vuren hadden gestaakt zui verde de Egyptische politie het station. Een Britse officier is in Port Said afgeranseld, de tweede op die dag. Men ontnam hem zijn pistool, doch hij werd niet ernstig gewond. Een Egyptische verbindingsof ficier op het Britse hoofdkwartier verklaarde, dat de Egyptische po litie maatregelen nam om alle po litiemannen, die bij de vuurge vechten op Britse troepen had den geschoten, te arresteren. A.F.P. meldt dat de Egyptische regering Zaterdag een nota aan de Britse ambassade te Cairo heeft gericht waarin geprotes teerd wordt tegen „de martelin gen en terechtstellingen van Egyptische patriotten", die door de Britse troepen in de Suez-ka- naalzone gevangenen genomen waren. Leerlingen van Egyptische middelbare scholen zullen buiten schooltijd een militaire opleiding krijgen, aldus heeft het Egypti sche ministerie van Onderwijs Zondag bekend ge-maakt. Beslo ten is de regeringsorganisatie, die belast is met de controle op de „bevrijdingsbataljons" te ver zoeken deze oefening op zich te nemen. Algemene staking in de Soedan. Het verbond van Soedanese ar beiders, dat vakverenigingen in het gehele land vertegenwoordigt, is een algemene staking begon nen. De aanleiding hiertoe is een besluit van de gouverneur van de provincie Khartoem om optoch ten te verbieden en een voorge nomen bijeenkomst voor het hoofdkwartier van het verbond af te gelasten. De staking heeft ten doel de eisen van het verbond, waaronder een loonsverhoging van 75 vrij reizen door het ge hele land voor arbeiders en hun gezinnen en beperking van de werkweek tot 39 uur, te steunen. Beide laatste eisen zijn door de „regering" fantastisch genoemd. De Ned. diplomatieke vertegen woordiger ontboden. De plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken van Egypte, Ibrahim Farag Pasja, heeft Zaterdag de Nederlandse, Noorse en Amerikaanse diploma tieke vertegenwoordigers ontbo den, teneinde hun vragen te stel len over het Britse verzoek om hulp in zake het Suezkanaal. Een woordvoerder van het mi nisterie heeft de plaatsvervan gende minister officiële inlichtin gen gevraagd omtrent een Brits verzoek om met marine-eenheden de Britten in het kanaal bij te staan. Indien de berichten hier omtrent juist zouden zijn, zou de Egyptische regering dit „buiten gewoon ernstig" opvatten. A.N.P. tekent hierbij aan, dat de als gezant in Cairo benoemde heer Cnoop Koopmans rijn ge- KWARTIER-MEESTER OVER BOORD VAN „PIET HEIN" GESLAGEN. Op 18 Januari is om 12 uur des middags van Hr. Ms. „Piet Hein" door een plotselinge onverwaent zware zee over boord geslagen kwartier-meester F. van der Horst uit Voorschoten. Hem werd onverwijld een red dingsboei nageworpen. Van der Horst is echter vermoedelijk di rect buiten bewustzijn geraakt. Het schip heeft daarna nog ru.- me tijd ter plaatse gezocht, echter zonder resultaat. Na dit tijdsver loop moest elke redelijke hoop op lijfsbehoud worden opgegeven. Het slachtoffer was gehuwd en had geen kinderen. (Advertentie.) salons "robert" markt igN brouwerijstr. 9 ierneuz£T! wij adviseren u gaarne kort haar vereist speciale coupe en verzorging wij verzorgen u. Amerikaans schip op mijn gelopen- Zondagmorgen is het 7.191 ton metende Amerikaanse vracht schip „Thomas Sim Lee" voor de mond van de Elbe op een mijn gelopen. Het schip werd, slechts licht beschadigd en niemand is ge wond. Het schip is op eigen kracht op weg naar de rede van Brunsbuttel. Aan boord bevindt zich een bemanning van 38 kop pen. Coaster in moeilijkheden. De coaster „Globe" (300 ton) geraakte Zondagmiddag voor Hoek van Holland in moeilijk heden door de zware deining. Men heeft de lading overboord gezet daar deze was gaan schui ven. Een loodsboot bleef in de nabijheid en voor alle zekerheid voeren ook de sleepboot „Hud son" en de reddingboot „Presi dent Jan Leis" uit. Later in de middag is de „Glo be" op eigen kracht de haven van Hoek van Holland binnenge varen. Het schip, dat de lading gedeeltelijk verloren had, werd geëscorteerd door de sleepboten „Hudson" en „Maas". Het had Zondagochtend de haven van Hoek van Holland verlaten. Scheepsbotsing op de rede van Le Havre. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn 't 5.391 ton metende Braziliaanse s.s. „Lloyd Brasil" en het 1.140 ton metende Noorse „Karma" op de rede van Le Ha vre, waar beide schepen schuil den voor de storm in het Kanaal, in botsing gekomen. De „Lloyd Brasil" werd ernstig beschadigd en kreeg een lek in ruim 1. Het schip is Zondagmorgen op eigen kracht Le Havre binnengelopen. De „Karma", die op weg was naar Rouaan, was in staat zijn reis voort te zetten. FRANSE SOCIALISTEN ONGERUST. Acht personen hebben het leven verloren en 26 personen zijn ge wond geraakt van wie tien ern stig bij botsingen, die zich Zater dag hebben voorgedaan tussen Mohammedaanse betogers en de Franse politie te Mateur, ten Zuid-Westen van Bizerta. De ongeregeldheden begonnen toen de politie een menigte voor de kantoren der Neo Destour (de nationalistische partij) trachtte te verspreiden en drie nationalis ten arresteerde. Van Franse zijde is verklaard, dat de menigte de politie te lijf ging met stokken en stenen, op Franse tanks klauter de, die in de buurt geparkeerd stonden en deze met houwelen en schoppen toetakelde. Hoewel de politie de arrestanten vrijliet, werd de aanval voortgezet en na 45 minuten werd het vuur op de betogers geopend, aldus de Fran Gestrand schip blokkeert haven van Ouistreham. Zaterdag is het 3.657 ton me tende Franse vrachtschip „Phry né" op een zandbank voor r haven van Ouistreham gestrand Voor grote schepen is de toeganr tot de haven hierdoor geblok keerd. Twee Franse zeeslepers trach ten de „Phryné" los te krijgen, hetgeen Zondagmiddag echter nog niet was gelukt. Men zal de lading kolen van het schip lossen Noss (5815 N. 2.28 W.). voor een nieuwe poging, om de „Phryné" los te slepen, zal wor den ondernomen. De sleepboten bij Hoek van Holland. De reddingboot .^President Wierdsma" is Zaterdagochtend uit Stellendam vertrokken om de beide mannen, die nog aan boord van de „Ganges" waren, de kapitein en de machinist, er af te halen. De directie van de „Ganges" had de nadrukkelijke wens te kennen gegeven, dat de beide mannen het schip zouden verlaten. De reddingboot liep daarbij averij op. De „Witte Zee" is Zaterdag avond om half tien in Hoek van Holland door de „Blankenburg" binnengesleept. De „Nieuw Amsterdam" op uitreis moest Zaterdag in de Nieuwe Waterweg voor anker gaan liggen om te wachten tot dat de „Merope" binnen was. Voorts lag nog een tiental sche pen tussen Maassluis en de Hoek voor anker totdat de Panamees zou rijn binnengebracht. BRITS SCHIP IN NOOD. Het Britse schip „Amdale" heeft noodsignalen uitgezonden. Het schip ligt met de kop in de wind en maakt water in het ma- chineruim. De onmiddellijke hulp van een sleepboot werd verzocht evenals een pomp. Het vaartuig bevindt zioh 23 mijl te Z.O. van loofsbrieven nog niet heeft aan- se lezing. Later op de dag zou de geboden in verband met de kwes- rust zijn weergekeerd. tie van de titel van koning Faroek. I Ongeveer 300 demonstranten Berichten uit Vaticaanstad in de Duitse pers wijzen op de be zorgdheid, waarmee het Vaticaan heeft kennis genomen van de reis van de Hessische president der evangelische kerk, ds Niemöller, naar Moskou. Onlangs is reeds gesignaleerd, dat de toch reeds slechter geworden verhouding tussen de katholieke en de evan gelische kerken in Duitsland door deze reis opnieuw op de proef is gesteld. In Rome is men zich ervan be wust, dat de reis van Niemöller ondanks de kerkelijke vorm, die eraan gegeven is, een bij uitstek politiek karakter heeft gedragen, zo schrijft de Romeinse corres pondent van „Die Neue Zeitung", het door de Amerikanen in Duits land uitgegeven dagblad. De reis heeft volgens deze correspondent in Rome aanleiding gegeven, nog eens de problematische houding van het Duitse protestantisme tegenover de bondsrepubliek te onderzoeken. Er wordt op gewe zen, dat het protestantisme door de afscheiding der Oostelijke helft van Duitsland zeer aan betekenis heeft ingeboet en er daarom naar streeft dit verlies in te halen. Men acht het in het Vaticaan een tra gisch misverstand, dat hiertoe een man als Niemöller en met de hulp van Moskou pogingen in het werk worden gesteld. Ook het feit, dat een aantal evangelische kerklei ders zich van Niemöller hebben gedistancleerd, ontneemt naar Romeinse opvatting niet de grote betekenis van deze stap. Er wordt op gewezen dat de orthodoxe kerk in Rusland zich tot dusver van de evangelische kerken evenzeer had gedistanciëerd als van de katho lieke. Daarin is nu naar opvatting van Rome een wijziging gekomen en men vraagt zich af met welk doel, aldus de correspondent Hij wijst erop, dat ook onder de niet onder het Sowjet-bereik werkende orthodoxe kerk sedert enige tijd een toenemende neiging naar de liberale theologie van het protes tantisme merkbaar is. In dit ver band wordt op de richting van de orthodoxe universiteit van Athe ne gewezen. „Deze houding der orthodoxe kerken komt voort uit een oeroud anti-rooms sentiment. Daarom neigen zij eerder tot de naar ge loofsopvatting verder van hen verwijderde kerken. Noch de kerk der anti-communistische Russi sche emigranten, noch de kerk in de Sowjet-Unie onderscheiden zich in de heftigheid van dit voor oordeel van de Griekse kerk. Daar nu Niemöllers drijfkracht zonder twijfel mede voortkomt uit zijn anti-katholieke instelling, kan men vermoeden, dat hier van Sowjet-zijde een aanknopingspunt is gevonden, waardoor het ge sprek in een bepaalde richting kan worden begonnen", aldus in- marcheerden Zaterdag door een voorstad van Tunis. Zij verniel den een Europees café en staken een tramwagen in brand, die ge heel werd verwoest. De politie greep in en arresteerde verschei dene personen. 25 Mohammedanen werden ge arresteerd bij een „begrafenis" toen de politie ontdekte, dat on der het rouwfloers van de lijkba ren geen doodkisten maar wapens en flessen benzine en carbid ver borgen waren. Het bestuurscomité en de parie- mentsfractie van de Franse so cialistische partij hebben Zater dag in een verklaring hun onge rustheid uitgedrukt over de toe stand in Tunesië. De partij, aldus de verklaring, verzet zich tegen het verbod van het congres van de Neo Destour en de overbrenging van zekere leiders van die partij naar andere plaatsen. Zij is er van overtuigd, dat slechts rechtstreeks onder handelingen kunnen leiden tot een algemene regeling van de be trekkingen tussen Frankrijk en Tunesië. In de huidige geschapen toestand, zo wordt verder gezegd, acht de socialistische partij het dringend gewenst, dat wederzijds gelijktijdig stappen worden ge daan, nodig om een klimaat te scheppen, dat het openen van on derhandelingen in een geest van wederzijds begrip mogelijk maakt. In de verklaring, die aan de pers werd uitgereikt, wordt nog gezegd, dat de arrestaties van leiders van de Neo Destour en de communisten, welke Donderdag werden verricht, aantonen, dat er gepoogd wordt de oudste Destour en de communisten, die elke Frans-Tunesische toenadering willen verhinderen, te verwarren met de vertegenwoordigers van de Neo Destour, die „herhaalde- Brits schip in zinkende toestand. Het Britse schip „Magrix" heeft Radio-Cullercoats geseind, .ARRESTATIES IN GRIEKENLAND. In Griekenland zijn Zaterdag 29 dat het de bemanning van het i leden van de communistische par- Britse schip „Acclivity" (389 ton) aan boord heeft genomen en dat de „Acclivity" zich in zinken de toestand bevindt, in de buurt van de Farne Islands in het uiterste N.O. van Engeland. De „Merope" in Waalhaven aangekomen. De „Merope" en de begeleiden de sleepboten zijn Zaterdagavond veilig in de Waalhaven aangeko men. Om kwart voor acht is toen de Nieuwe Waterweg voor bin nenkomende schepen weer opengesteld. tij gearresteerd op beschuldiging van „spionnage en verstandhou ding met de vijand" in verband met een onderzoek, dat is inge steld na de ontdekking van gehei me radiozenders. Onder de gear resteerden bevindt zich de oud afgevaardigde van Saioniki. Gra vrilodis. Verder zijn Zaterdag het in Athene verschijnende dagblad „Dimocratiki" en het weekblad „Hoeders van de vrijheid" verbo den wegens hun „communistisch karakter en hun betrekkingen met de communistische partij" De nieuwe Franse premier, Ed gar Fanre, heeft Zondagmorgen tegen 10 uur de samenstelling van zijn kabinet bekend gemaakt na de gehele nacht besprekingen te hebben gevoerd. Het kabinet omvat 25 minis ters, van wie 23 reeds in het vo- terpreteert de Duitse correspon dent de opvatting van het Vati caan. „Bij een sterk genoeg anti katholieke instelling is namelijk de gedachte aan een nationale kerk aanlokkelijk, zo zegt dit blad. Een welwillende studie van de nationale kerk, zoals die in de Sowjet-Uriie bestaat, zou op de ^rr£'ï<ïn™"„,1,jS!;j|l,kVi1nt ko™> Frankrijk te regelen en die, blijkens de recente gebeur- rige kabinet zitting hadden. Bijna allen hebben dezelfde portefeuille zoek van zulke toenadering meent werking kunnen hebben. Wan neer Niemöller de gedachte op neemt, dat de nationale kerk een oplossing zou kunnen bieden van het probleem tegen het Oosten, dan ziet men het gevaar, dat een deel van het tot nu toe conse quent Westelijk denkende Duitse protestantisme zou afglijden in de vorm van een Oostelijke staatskerk. Dit zou op de beslis sing over het toekomstige uiter lijk van Duitsland niet zonder in vloed blijven". Er wordt op gewezen, dat Ro me vriendschappelijk respect koestert tegenover de gematigde vertegenwoordigers van het Duit se protestantisme. Temeer be treurt het Vaticaan het, dat het niet gelukt is een langzaam naar het extreme overhellende hou ding, zoals die van Niemöller, aan banden te leggen. Dit niet omdat de Katholieke kerk zelf toenade ring tot de Russische kerk zou zoeken, doch juist omdat zij zich na diepgaand onderzoek van zul ke toenadering tot de Russische kerk zou zoeken, doch juist om dat zij zich na diepgaand onder behouden. Schuman is weer mi nister van Buitenlandse Zaken en Bidault van Defensie. Faure is tevens minister van Financiën. Queuille en Bidault zijn tevens vice-premier. te moeten onthouden. Op grond van dit onderzoek meent Rome, dat een contact met de Russische kerk geenszins zulke vruchten kan dragen, dat zij de reis van Niemöller zouden rechtvaardigen. tenissen de meest representatieve vertegenwoordigers van het Tu nesische volk zijn. PANMOENDJON. De subcommissie voor controle op een wapenstilstand in Korea is Zondagmorgen tien minuten bijeen geweest zonder iets te be reiken. Volgens een der onderhande laars der geallieerden was het nutteloos „elkaar te blijven ritten aankijken"; nu het wederzijdse standpunt ongewijzigd bleef. AAN DE FRONTEN. Britse, Canadese en Australi sche oorlogsschepen zijn de laatste 24 uur in actie geweest aan de kust van Korea, terwijl het aan het front ongewoon rustig was. Bij een luchtgevecht tussen 15 straalvliegtuigen ..Sabre" der geallieerden en 60 „Migs" van de tegenstander werden twee vlieg tuigen der Noordelijken neerge schoten. Het hoofdkwartier van het Zuidkoreaanse leger meldt de voltooiing van „de tot nog toe bloedigste fase" van de strijd tegen de guerilla in de Tsjirisan- bergen. Vrijdag en Zaterdag werd onafgebroken gevochten. 810 Guerillastrijders werden ge dood. VLIEGONGELUK Een vliegtuig uit Korea met veertig militairen en een beman ning van drie personen aan boord is voor de kust van Brits Colum bia in zee gestort. Tot nog toe zijn slechts 7 personen gered. Eerst had het vliegtuig gepoogd een noodlanding te maken op de Queen-Charlotte-eilanden. Amerikaanse torpedo boot jager dringt Noord-Koreaanse ha ven binnen. Naar gemeld wordt heeft de Amerikaanse torpedobootjager „Halsey" kans gezien heimelijk de Noordkoreaanse haven van Sambo binnen te dringen en wel op klaarlichte dag. Het vaartuig zou een opslagplaats vernietigd en vele boten en het havenhoofd beschadigd hebben. Sneeuwstormen werkten be lemmerend voor de geallieerde activiteit in de lucht. Russisch plan inzake atoom wapens naar ontwapenings commissie. De algemene vergadering der V.N. heeft met veertig tegen vijf stemmen, bij drie onthoudingen, een reeds door de politieke com missie goedgekeurde resolutie be krachtigd, waarin is bepaald dat de ontwapeningscommissie vijf punten zal behandelen uit het Russische voorstel, dat voorziet in een algeheel verbod van het gebruik van atoomwapens en een tezelfdertijd van kracht wordend internationaal toezicht, om na leving van dit verbod te verzeke ren. Verworpen werd het gedeelte van het Russische vredesplan, dat aandringt op een onmiddellijke wapenstilstand in Korea, ontrui ming van Korea door buitenland se troepen binnen drie maanden en het sluiten van een vredespact door de grote vijf. DE VERJAARDAG VAN PRINSES MARGRIET. Prinses Margriet, die Zaterdag 9 jaar is geworden, is die dag als alle dagen gewoon naar school gegaan en heeft der ge woonte getrouw, de kinderen van haar klasse mogen tr^cte; - Zaterdagmiddag zijn enkele vriendinnetjes en vriendjes op paleis Soestdijk gekomen, met wie de verjaardag werd gevierd. ARRESTATIES IN MAROKKO. De Franse politie in Marokko heeft Zaterdag zes leden van de nationalistische beweging Istiq- lal in Oujda gearresteerd we gens „het verspreiden van ge ruchten, die de openbare orde dreigen te verstoren". medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. OM HET VRIESPUNT. Overwor^rd zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of sieeuw Matige tot krachtige N.O.-wind. Temperaturen onj het vriespunt. DINSDAG 22 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.36 9.11 9.51 10.01 n.m. 9.26 10.01 10.4.1 10.51 ZON. EN MAANSTANDEN. 22 23 24 25 op 8.35 8.33 8.32 8.31 '/.ON onder 17.09 17.10 17.12 17.14 MAAN op 4.24 5.49 7.04 onrfer 11.52 12.32 13.33 14.56

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1