Toezicht op credietwezen in de Eerste Kamer it de Provincie Dr Schouten sprak in 's-Hertogenbosch DE RADIO? Terry en Berry AGENDA PREDIKBEURTEN Vergadering C.B.T.B. Afd. W. Zeeuws-Ylaanderen te Oostburg Belgische voetbalbond nodigt Scbijvenaar uit Wat brengt EN „DE WITTE Watersnood en staking in Zuid-ltalië Veldgeschut in de kanaalzone HET AANTAL VAN 50.000 WONINGEN PER JAAR MOET GEHANDHAAFD KUNNEN BLIJVEN Grote achteruitgang van de Australische voedselproductie TERNEUZEN. AXEL BOSCHKAPELLE. BRESKENS HULST SLUISKIL. ZAAMSLAG. Dinsdagmiddag is de Eerste Ka mer begonnen met de behandeling van het wetsontwerp tot regeling van het toezicht op het crediet- De heer De Wilde (A.R.) con stateert dat de belangstelling voor dit onderwerp vrijwel tot het nul punt is gedaald. De vraag of het ontwerp urgent is, beantwoord de minister beves tigend. Zonder deze wet zou naar diens mening het land niet te re geren z\jn. Dit argument aanvaardt spr. niet. Hij acht het ontwerp met urgent. Hij kan niet inzien, dat de controle nu ineens nodig zou rijn- Invoering van sociaal-economische controle is z.i. voldoen aan een socialistische hartewens. De regering wil het toezicht op het credietwezen geheel in de hand hebben en daardoor gaat weer een stuk vrijheid heen. Door de bankwet is de Neder- landsche Bank geheel afhankelijk van de minister geworden. Door de nu aanhangige wet wordt het credietwezen geheel aan de rege- In de Zuid-Italiaanse provincie Catanzaro is door overvloedige regenval gedurende 40 uren veel schade aangericht, vooral in de oljjf- en sinaasappeltuinen. In de provincie Catania zijn Dins dag 40.000 dagloners in staking ge gaan, zo meldt het communistische blad „Unita". De stakers eisen meer loon en de uitvoering van grote openbare werken. De Britse troepen hebben Maan dag in de kanaalzone voor het eerst veldgeschut gebruikt. Al dagen lang komen groepen Egyptische verzetsstrijders van 20 tot 30 man de kanaalzone binnen voor actie op grote schaal, zo wordt van Britse zijde medegedeeld. Het zjjn in hoofdzaak studenten uit Cairo. ring onderworpen. Het credietwe zen wordt gelicht uit de sfeer van de vrijheid en gebracht in de sfeer van de staatsmacht. Spr. verklaart tegen 's ministers politiek ernstige bezwaren te heb- De lieer Pollema (C.H.) acht het wetsontwerp even verwarrend als dualistisch in zjjn opbouw. Sprekers fractie is in haar ge heel een tegenstandster van het ontwerp. Spr. is van oordeel, dat of de minister in het kabinet niet thuis hoort öf dat hij de brede basis- politiek van de kabinetsformateur niet heeft verstaan. Hü heeft niet zoveel bezwaar tegen het bedrijfseconomisch toe zicht op het bankwezen daar over zou te spreken zijn maar zijn verzet gaat tegen het sociaal- economische toezicht. Wanneer er controle nodig is, moet dat con trole zjjn over het al het geld, het centrale bankgeld en het particu liere geld. Het is betreurenswaardig dat de partijen zo fel tegenover elkaar staan bij dit wetsontwerp. De stemming in de Tweede Kamer acht hij voor het brede-basis-kabi- net bedroevend. Men is hard bezig de staat zo danige exceptionele bevoegdheden te geven, dat de burger staats- slaaf wordt. Spr. verklaart, dat zijn fractie zal tegenstemmen. De heer Regout (K.V.P.) geeft te kennen, dat het oorspronkelijke wetsontwerp door de aangebrach te wijzigingen evenzovele verbete ringen heeft ondergaan. Het beroep op urgentie kan spr. tot op zekere hoogte beamen, voor zover het de sociaal-economische controle betreft. Ten aanzien van het bedrijfseconomisch toezicht is er van urgentie z.i. geen sprake. De vraag, of de noodregeling niet in een te ruime jas is gesto ken, beantwoordt spr. bevestigend voor wat het bedrijfseconomische toezicht betreft. Spr. acht het gewenst, dat aan het particuliere bankwezen een ruime mate van zelfstandigheid wordt gelaten. Hoewel sprekers fractie de voor keur zou hebben gegeven aan een afzonderlijke tijdelijke voorziening voor het sociaal economisch toe zicht, zal zij haar stem niet aan het wetsontwerp onthouden. De heer Molenaar (V.V.D.) meent dat door deze wet grote macht aan de regering wordt ge geven, hetgeen verantwoordelijk heid medebrengt. Zijn fractie heeft steeds gewaarschuwd, dat met de financiering der vlottende schuld de minister zou vastlopen; dat is in de tweede helft van 1950 ook gebeurd. Nadat in onvoldoende mate tot consolidatie van schatkistpapier is overgegaan, gaat de minister zich nu opwerpen als monetair ver keersagent. De grote macht, welke het ont werp aan de regering zal geven, is een machtsconcentratie, welke spr. niet begeert. Hij kan de minister niet volgen. De heer Van Tilburg (Arb.) be toogt, dat het ontwerp geen socia listisch ontwerp is. Z.i. zou aan physieke controle de voorkeur moeten worden gegeven, maar nu men die niet wil, zal men tot cre- dietcontröle moeten overgaan. Het tijdelijk karakter van de wet had spr. gaarne anders ge zien. Te 17.35 uur werd de vergade ring gesloten. CREDITSTAND VAN NEDER LAND BIJ E.B.U. Bij de beantwoording der spre kers in de Eerste Kamer, die het woord hebben gevoerd bij het wetsontwerp „toezicht credietwe zen" heeft minister Lieftinck gis teravond medegedeeld, dat dezer dagen de debetstand van Neder land in de Europese betaling unie is overgegaan in een creditstand. HEDEN; TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. ,,Waar de rech te weg eindigt". Bovenzaal Hotel „Du Commerce", 210 uur: De monstratie Husqvarna- en Fridomaaimachines. Gemeentehuis, 9.30 uur: Aanbesteding leggen van een riolering met bijkomende werken in de Axelsestraat. Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winterlezing. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „De electrische stoel". MORGEN: TERNEUZEN: Concertge bouw, 8 uur: Toneeluitvoe ring C.J.M.V. Bidt en Werkt. Luxor Theater, 8 uur: Avond Ned. Reisver. met kleurenfilm „Voile Paris". SLUSKIL: Café Krijger, 3 uur: Openbare aanbesteding van een woonhuis aan de Middenstraat. DONDERDAG 17 JANUARI. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 7 uur Ds. A. de Reu ver. (Winterlezing). De fractieleider der anti-revo- lutionnaire partij in de Tweede Kamer, Dr. Schouten, heeft op een openbare vergadering te 's-Hertogenbosch van de anti- revolutionnaire kiesvereniging „Nederland en Oranje" gesproken over de politieke toestad en de taak der anti-revolutionairen: Spr. zag in het samengaan van K.V.P., en P. v. d. A„ oorzaak van de huidige moeilijkheden. Hij was van oordeel dat de K.V.P. meermalen in „het politieke touwtrekken" over een grens ge gaan was, die onder geen enkele omstandigheid overschreden had mogen worden. Ten opzichte van de P. v. d. A. merkte dr. Schouten op, dat de socialisten met het centrale probleem wor stelen om de maatschappij in de staat te doen versmelten met be houd van de menselijke vrijheid, die ook door de P. v. d. A. als levend kenmerk van de samen leving wordt erkend. Voor de woningbouw zullen ook de anti-revolutionnairen, al dus spreker, zich met alle kracht blijven inzetten. Het aantal van 50.000 woningen per jaar moet gehandhaafd kunnen blijven. Hij was van mening, dat het ministe riële en het kabinetsbeleid in deze, naarmate het aantal rede voeringen over dit onderwerp door de betrokken minister, steeds onduidelijker wordt. Tegen industrialisatie was geen enkel principieel bezwaar van de zijde der a.-r. Dr. Schouten ful mineerde echter tegen de Zon- dagsarbeid die door de overheid aan bepaalde bedrijven in som mige omstandigheden wordt toegestaan. Wat de nationale De Australisch premier, Men- zies, heeft verklaard, dat de Australische voedselproductie 'n enorme achteruitgang te zien geeft. Hij zeide, dat hij persoonlijk belang stelt in de voorstellen om aan deze achteruitgang een einde te maken, doch hij' wei gerde mede te delen wat deze voorstellen inhouden. Van gezaghebbende zijde wordt echter vernomen, dat aan regeringsdekundigen opdracht is gegeven zo spoedig mogelijk een plan uit te werken om de daling van de voedselproductie tot staan te brengen. De vol gende maand zal. de minister van Handel en Landbouw voor stellen indienen bij de Austra lische Landbouwraad. premie-lening betreft, zeide de a.-r.-fractieleider, dat in dit spe culeren op de begeerte naar ha zardspel in menig geval een groot kwaad schuilt. Ten aan zien van het financiële beleid gedurende de laatste zeven jaar voerde dr. Schouten een tweetal bezwaren aan: de regering ging meerdere malen over tot het speculeren op toekomstige in komsten en de uitzetting van 't overheidsapparaat geschiedde op een kostbaarder wijze, dan het volk dragen kon. De afdeling West Zeeuws-Vlaan deren van de C.B.T.B. kwam Dins dagmiddag in vergadering in hotel De Vuijst bijeen. De voorzitter, de heer Joh. de Feijter, van Schoon- dijke, verwelkomde alle aanwezi gen, in het bijzonder de heer C. de Putter, van Axel, prov. voorzitter van de C. B. T. B., de heer drs Knik- ke, van Goes, alg. secretaris in Zee land, en de heer A. de Kam. Hij sprak zijn vreugde uit over het feit, dat, ondanks het slechte weer, de zaal zo goed gevuld was. Hij wees de leden op de mogelijk heid hun tractoren en auto's te kunnen verzekeren bij een maat schappij, waarmede de C.B.T.B. een speciaal contract gesloten heeft. Op verzoek van de voorzitter werd door de vertegenwoordiger dezer maatschappij een en ander nader toegelicht. De voorzitter achtte het gewenst, dat door de leden meer gebruik wordt gemaakt van het Bureau Wederopbouw Boerderijen van de Stichting voor de Landbouw te Goes, welke gaarne alle gewenste adviezen inzake de boerderyenbouw verstrekt. Evenals het vorig jaar zal ook dit jaar de voorziening van arbeidskrachten moeilijkheden op leveren. Met klem drong spr. er op aan dat de leden het collectieve arbeidscontract stipt na te leven en zich niet tot het uitkeren van zwar te lonen te laten verleiden. De be schikbare arbeidskrachten worden er niet door vermeerderd. De heer C. de Putter hield hier na een causerie over landbouwaan- gelegenheden 1952. Het zwaarte punt liet spr. vallen op het voor 1952 door de minister van Land bouw instellen van de z.g. product schappen, warbij alleen groep-A producten, welke voor de voedsel voorziening der bevolking van be lang zijn, door het rijk gegaran deerd worden tegen kostprijs plus 20 ondernemerswinst. Dat Henk Schijvenaar, die als linksback van het Nederlands elftal op 25 November van het vorig jaar in de wedstrijd Neder landBelgië zo ongelukkig was een been te breken, niet door zijn tegenstanders uit die wedstrijd wordt vergeten, blijkt uit het volgend schrijven, dat hij van de algemeen secretaris van de Ko ninklijke Belgische Voetbalbond, de heer J. Crahay, ontving: „Ter gelegenheid van het jam merlijke ongeval, waarvan U bij de jongste NederlandBelgië het slachtoffer werd, heeft U onge twijfeld de echo opgevangen van de sympathie, die onze voetbal liefhebbers en gans onze sportie ve bevolking U toedragen. Over talrijke kolommen heb ben de dagbladen Uw lof gezon gen en U en Uw tegenspoed be klaagd. Door de ambassadeur van Bel gië te 's-Gravenhage werden wij van Uw toestand op de hoogte gehouden. Ook de K.N.V.B. ver zochten wij om nieuws. De heer Brunt schreef ons, dat de voor- BELONING VOOR DE UITVINDER VAN RADAR. Een Britse koninklijke com missie heeft dezer dagen een bedrag van 50.000 pond (ruim 500.000) geschonken aan Sir Robert WatsonWatt, als be loning voor diens uitvinding van radar. De Britse pers heeft critiek op dit besluit geoefend in dien zin, dat men het bedrag, onvoldoen de vindt. „Vrij van belasting is het een groot bedrag, maar is het genoeg voor de uitvinding, welke er zoveel toe heeft bijge dragen om Engeland te reddjen van ide Lufwaffe"?, zo vraagt men zich af. uitzichten thans bemoedigend zijn en dat hoogst waarschijnlijk op het einde der maand het zwaar gipsverband door een loopgips zal mogen worden ver vangen. In die omstandigheden hopen wij U op 6 April te Antwerpen te ontmoeten. Wellicht zal het U dan nog niet mogelijk zijn helaas Uw plaats in het na tionaal elftal te hernemen. Maar wij zullen het zeer op prijs stel len U zowel op de wedstrijd als op het daaropvolgend banket als onze eregast te ontvangen". De 2de groep, omvattende de z.g. basis-producten, worden slechts de kostprijzen gegarandeerd. De 3de groep, waartoe o.a. vlas behoort, is geheel vrij gelaten. Spreker kwam tot de conclusie, dat de minister een prijsbeleid voert, doch geen landbouwbeleid. Er moet naar gestreefd worden, al dus spr., dat de landbouwbelangen niet meer ondergeschikt zullen ge maakt worden aan de overige be langen en daaraan niet meer opge offerd zullen worden. Na de pauze sprak de heer A. de Kam over zijn reis met een studie groep uit verschillende landbouw organisaties en uit de tuinbouw sector samengesteld, naar Amerika. Spr. gaf de aanwezigen een beeld van hetgeen hij aan de overzijde van de Oceaan had gezien en ver duidelijkte met het vertonen van een serie projectie-plaatjes zijn ge sproken woord. De vergadering werd door de aan wezigen, waaronder tal van dames en jongens en meisjes uit de jonge rengroep van de C. B. T. B. Aan het eind der geslaagde ver gadering werd deze door de heer De Putter gesloten. DE „RADMAR" Engelse opvarende gewond. De sleepboten „Witte Zee", „Ganges" en „Blankenburg" zijn gisterenmiddag omstreeks vier uur weer begonnen met hun po gingen om de „Radmar" los te slepen. Om tien minuten over half vijf moest de eerste poging om een tros over te brengen als mislukt worden beschouwd. Een lid van de bemanning van de „Radmar" is in aanraking gekomen met de winch en,, naar het schijnt, vrij ernstig gewond. Deze man is door de reddingboot „President Jan Leis" aan land gebracht. De „Radmar" zit ongeveer een halve mijl Z.W. van het wrak van de „Groningen" dat bij laag water even boven water uit steekt. CHAUFFEUR NA AANRIJDING DOORGEREDEN. Maandagavond is de 41-jarige ongehuwde boerenarbeider H- Vlastuin uit Ederveen, die met zijn rijwiel op het ter rechterzij de van de rijksweg te Renswoude gelegen rijwielpad reed, aangere den door een luxe auto, komen de uit de richting Scherpenzeel. De automobilist is na de aanrij ding doorgereden. De wielrijder, die tegen de grond werd geslin gerd, is daar later door voorbij gangers aangetroffen. Hij werd naar het ziekenhuis te Ede ver voerd, waar hij na korte tijd is overleden. *3 Verkeersongeval. Gistermiddag te kwart voor één had op de provinciale weg TerneuzenAxel, even voorbij St. Anna een verkeersongeval plaats, waardoor het verkeer op deze weg tot ongeveer drie uur gestremd was. De bestuurder van een tankwa gen van de Shell, J. G. K. uit Hoek, had zijn wagen geheel rechts van de weg tot stilstand gebracht om een defect aan de ruitenwisser te herstellen. Achter de Shellwagen reed een Opel-auto, bestuurd door W. van S., handels vertegenwoordiger uit Rotterdam, die de stilstaande wagen wilde voorbijrijden, juist op het ogenblik dat uit de rich ting van Spui een bestelauto, be stuurd door F. A. B., loodgieter te Axel, kwam aangereden. Daar de breedte van de weg niet vol doende was om plaatsruimte te geven aan drie auto's, geraakten de Opel en de bestelwagen hal verwege de Shellwagen klem, met de nodige materiële schade. De Opel werd door een kraan wagen van garage-Visser wegge sleept, de bestelwagen van de heer B. kon, hoewel de vooras was ontzet, op eigen kracht naar de garage-Boone rijden, terwijl de tankwagen slechts licht werd beschadigd. Lezing Lasclub Z.-Vlaanderen. In de gisterenavond gehouden bijeenkomst van de lasclub Z.-Vlanderen in de bovenzaal van de Commerce kon de heer De Nie (voorzitter) een bevredigen de opkomst der leden vaststellen. Na een terugblik over het af gelopen jaar, zei de voorzitter de toekomst, met de grote vooruit gang der techniek niet somber in te zien. In het bijzonder heet te hij de heren Ir H. Boekema en W. de Vos, van de N.V. Philips- Verkoop Mij. in Nederland, wel kom. Na de verwachting te heb ben uitgesproken dat de aanwe zigheid van Ir Boekema, geen on bekende voor de lasclub, een be langrijke avond inhield, kreeg deze het woord. De heer Boekema hield een lezing over Basische electroden, toegelicht door lichtbeelden. Het bleek hieruit dat het gebruik van deze electroden veel voorde len biedt boven andere. De uiteenzettingen werden door de aanwezigen met grote belangstelling gevolgd en bleken zeer verhelderend en leerzaam. Na een korte pauze werd de film „Terra Incognito" vertoond, die niet naliet een grote indruk te maken, De heer De Nie verklaarde in zijn slotwoord, dat de techniek haast niet bij te houden is en daarom het van groot belang is, dat deze lezingen kunnen worden gehouden. Hij dankte in het bij zonder de heer Boekema voor deze leerzame en interessante lezing en was overtuigd te spre ken namens alle aanwezigen. In de aanvang van deze bijeen komst deelde de voorzitter mede, dat in Mei een excursie zal wor den gehouden naar het Hoog- ovenbedrijf te IJmuiden. Martin Rijkens cabaret- en revue-ensemble. Voor de tweede maal in dit sei zoen gaf het spaarfonds „O. en O" een avond voor haar leden. Thans trad bovenstaand gezel schap voor een tjokvol „Cen trum" op. De heer J. v. d. Plasse liet als voorzitter van het spaar fonds een optimistisch geluid horen. De ledenlijst van „O. en O." is thans zodanig overboekt dat het bestuur een wachtlijst heeft moeten aanleggen en men wellicht in de toekomst zal moe ten overwegen 2 avonden te or ganiseren. Martin Rijken leidde de avond in met voor 1952 Siem Nieuwen- huijzen te introduceren. Siem bracht verschillende schetsen met zijn partnerin Colleen Poldi voor het voetlicht. De muzikale prestaties van de xylophonist- drummer Franzia en de leider van het ensemble Rijken op pia no brachten de zaal in extase. Daarnaast was het wel voor namelijk de goochelaar Martin Vin jee, die verbluffende staaltjes te aanschouwen gaf. Het gezel schap werd gecompleteerd door het duo Scott and Black. De acrobatische toeren van dit twee tal vielen zeer in de smaak en zo werd het weer een echte „O. en 0"-avond en was het dra mid dernacht en tijd om nog even de gelegenheid waar te nemen voor een dansje op muziek van het ensemble. Een verloting droeg bij tot dekking der grote kosten, aan deze avond verbonden. GRIEKS SCHIP VLOTGETROKKEN. Het Griekse s.s. „Anna", dat gisterenmorgen bij het Antwerp- sche hoofd te Rotterdam aan de grond liep is Dinsdagmiddag om vijf weer vlotgekomen. Het ge schiedde niet op eigen kracht, maar met behulp van de sleepbo ten „Zweden", „Engeland" en „Rotterdam". Vergadering K.A.B. In het parochihuis werd een vergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. Als spreker trad op de heer J. Gubbens, die de wet op de P.B.O. behandelde. Oprichting Toneelclub. Oris dorp heeft tot nu toe ieder jaar van toneeluitvoeringen kunnen genieten. Gewoonlijk ging de voorbereiding voor een uitvoering echter met veel strub belingen gepaard, aangezien de spelers telkens moesten worden aangezocht uit de verschillende jeugdverenigingen. Gelukkig is hieraan nu een einde gekomen, omdat op initiatief van enkele jongeren tot oprichting van een toneelclub is overgegaan. In het voorlopig bestuur namen zitting de heren: Th. Janssen, voorzit ter; R. van Bunderen, secretaris; W. Lambert, penningmeester; P. de Rooy en Joh. de Poorter. Als regisseur zal optreden de heer H. Duchelne. Vergadering voetbalvereniging. Zaterdagavond vergaderde de voetbalvereniging „Breskens" in Hotel Valk. Nadat de voorzitter de heer De Pree de vergadering had geopend en het jaarverslag was voorgelezen, werd overge gaan tot verkiezing van een kas- commissie. Hierin werden geko zen de heren E. Seuss en P. Kra- DONDERDAG 17 JAN. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zender sluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Morgenwijding; 9.25 Gram.; 9.30 De groenteman; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Lichte mu ziek; 12.00 Koor; 12.30 Medede lingen; 12.33 Gram.; 12.50 Kro niek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Orkest; 13.55 Oauserie; 14.15 Gram.; 14.25 Causerie; 14.35 Piano; 15.00 Voor de zie- il l HU!: In de 'loop van het gesprek met de sheriff, werd het oom Baer wel duidelijk, dat de poli tie niet zo heel veel voor hem, kon doen. „Ik toen de enige man hier in Dawson", zei de sheriff „en wanneer ik de plaats verlaat, wordt de hele boel afgebroken, Het beste wat ik je kan raden is, ga naar de kermis, waar die ook is en haal Terry zelf terug". „Ja, maar waar is er dan ker mis?" vroeg oom Baer. „Een ogenblikje" zei de she riff en hij begon met het ge meentebestuur van de omlig gende plaatsen te telefoneren. Spoedig wist hij wat hij we ten wilde. „In Kingston is vanavond ker mis", zei hij. „Ik maak direct mijn auto in orde", zei oom Baer dreigend, „zij zullen vanavond een merk waardige kermisganger meema ken!" Jack Jones, die zich inmiddels voor de achterdeur had gepos teerd en die het grootste deel van het gesprek had kunnen opvangen, wist nu genoeg. „Die vlieger zal niet opgaan", grijnsde hij. ken; 16.00 Lichte muziek; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de jeugd; 18.40 Or gel; 18.55 Voor de kinderen; 19.00 Causerie; 19.05 Allerlei; 19.15 (Orkest; 19.40 Kunst; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.10 Orkest21.30 Samenspraak 21.55 Gram.; 22.25 Gev. progr.; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Zang; 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nws.; 9.10 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Gew. muziek; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Voor de zieken: 11.45 Koor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Piano; 13.35 Viool; 14.00 Gram.; 14.30 Ensemble; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Kwartet; 16.00 Lezing; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Voor de jeugd; 13.40 Causerie; 18.50 Leger des Heils; 19.05 Levensvragen; 19.20 Verzoekprogramma; 22.15 Bui- tenl. overz.; 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Lich te muziek. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.30 Piano; 15.00 Eng. les; 15.15 Dansmuziek; 15.40 Franse les; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nieuws; 19.30 Lich te muziek; 19.40 Pol. tribune; 19.50 Klankbeeld; 20.20 Verzoek programma; 21.00 Nieuws; 22.15 Ensemble; 22.55 Nieuws; 23.05 Gram. mer. De elftalcommissie bleef ongewijzigd, terwijl ook de pe riodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. Volgens een verdere mededeling van de voor zitter komt er een nieuw voet balveld. Dit zal worden aangelegd in D.U.W.-verband, waarvoor te vens een subsidie aan de gemeen te zal worden gevraagd. Dit veld zal naast het bestaande terrein dienst doen voor het eerste elftal en zal worden aangelegd in het verlengde van 't tegenwoordige. Bij de rondvraag deelde de heer A. de Baare mede te bedanken als lid van de vereniging wegens de geringe medewerking van 'n deel van het bestuur in verband met de uitkering, na het ongeval dat hem was overkomen tijdens de wedstrijd tegen R.C.S. in November. Vismijn. Aanvoer aan de Vismijn alhier, in de week van 6 Jan. t/m 12 Jan. 1952: 181 kg bot 0,72—0,57; 141 kg schar 0,76—0,61; 2175 kg sardijn ƒ45—ƒ0,20; 92552 kg haring ƒ0,41—ƒ0,30 en 2018 kg garnalen 2,44—1,60. Vijfde pantserwagen in beslag genomen. Buit van 2000 kg boter. In de nacht van Zondag op Maandag is de ambulante dienst van de douane te Sluiskil er, in samenwerking met de mare chaussee te Hulst, in geslaagd be slag te leggen op de vijfde pant serwagen sinds korte tijd. De smokkelaars liepen in de val op ongeveer 500 meter van de marechausseekazerne te Hulst, waar de wagen met 2000 kg boter in handen der ambte naren viel. Dit succesvol optreden is in niet geringe mate een gevolg ge weest van de uitstekende samen werking met de Belgische rijks wacht van De Klinge (B.). De pantserwagen was reeds bij het passeren der grens gesig naleerd, maar had kans gezien aan de Nederlandse douane te ontglippen, doch nadat de smok kelaars ongeveer 60 km in België hadden rondgetoerd, besloten zij toch nog eens te proberen de Ne derlandse grens over te rijden. Nabij De Klinge werd de wa gen door de rijkswacht met sten- guns beschoten, waarbij de ben zinetank en één der banden wer den stukgeschoten. De smokke laars reden echter door naar Nederland. Hier was de gemoto riseerde douane hen aldra op het spoor en samen met de mare chaussee, die door de rijkswacht was ingelicht, slaagde zij erin de hand te leggen op de auto, die zonder benzine was vastgereden in het woonwagenkamp te Hulst. De inzittenden waren gevlucht. De smokkelauto bleek een vroé gere Amerikaanse legerauto te zijn, voorzien van pantserplaten, en droeg als nummerplaat HX 4672, welk nummer thans door gegeven is aan de Rijkspolitie in Nederland. Het onderzoek, waarbij gebruik gemaakt werd van een politie hond, is nog in volle gang, maar heeft, naar wij vernemen, enige arrestaties opgeleverd. Een gevaarlijke plaats. Tijdens het lossen van mate rialen aan de kade van de 1' Azote geraakte de losinstallatie onklaar van een beurtschip. Het betrof nu „De 2 Gezusters". De giek werd uit de hengels gelicht en kwam met een oorverdovend la waai naar beneden. Gelukkig konden de mensen zich in veilig heid brengen, waardoor een on geluk werd voorkomen. De bestrating van is Kerkstraat. Verleden week ls men gereed gekomen met het derde deel van de bestrating in de Kerkstraat. De versmalde weg is gelegd van het ziekenhuis tot even voorbij de kerk. In de breedte heeft men nu een 2 meter strook grond over en aangezien er geen be stratingsmateriaal meer aanwe zig is, mag men aannemen dat deze strook nog wel een poosje zo zal blijven liggen. Het overige gedeelte van de Kerkstraat zal op betere tijden moeten wachten. Mutaties P.T.T. In de loop van deze maand zijn er in de personeelsbezetting van het postkantoor enige wijzigin gen gekomen. Begin van deze maand vertrok mej. Dourleyn naar Rotterdam, terwijl deze week mej. M. Lybaert, na een 8-tal jaar trouwe dienst de P.T.T. verliet. Haar plaats wordt inge nomen door mej. N. van Esch alhier. Voor de chronische rieken. Morgenavond wordt in het ver enigingsgebouw te Zaamslag de film „Doortje Verkerk" ver toond, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de ehr.vereni- ging tot verpleging van behoef- tife chronische zieken „Het Zon nehuis". Deze vereniging, welker ka rakter interconfessioneel is, biedt in haar inrichtingen plaats aan iedereen, ongeacht tot welk kerkgenootschap h'ij (of zij) be hoort. De tehuizen der vereni ging zijn gelegen te Beekbergen (Veluwe) en Schiedam. Voor na dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer.

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 3