Wysjinski sprak in de politieke commissie Winkelsluitingswet 1951 De „Times* over het werk der VJNL De uitwisseling van krijgsgevangenen 15 Britten in Egypte gedood eiGfeNe Moord in Bandoeng VOOSTELLEN VAN DE S&JSdSSStaffiw&S WERELTjTANK Volgens zijn mening hadden de Communisten verwerpen voorstel VRIJDAG 4 JANUARI 1952. 7e Jaargang No. 1925. AANVAL OP WESTELIJKE VOORSTELLEN. In de Donderdag gehouden bijeenkomst van de politieke commissie der Verenigde Naties heeft de Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Wisjinsky, een aanval gedaan op het nieuwe door de Westerse mogendheden gedane voorstel voor het instellen van een systeem van gemeen schappelijke veiligheid. RUIL VAN PERZISCHE OLIE TEGEN POOLSE GOEDEREN PERZIE ONTVANGT DE J! MONTREAL—A'DAM IN RECORDTIJD MINISTER IN 'T VELD NAAR DORDRECHT 20.000 VATEN HARING VOOR RUSLAND aardbeving in TURKIJE KANALEN TUSSEN DE OOSTZEE EN DE ZWARTE ZEE islf zTbesluifhltmüëi j wuirde n ^alï ook^de ^zufn^gi n gen van de „Times". I doorgang vinden. NOORS SCHIP NOG NIET VLOT WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement', rerpeuzéh Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,20 per kwartaal; per maand 1,75; per week 42 cent. Losse nrs 8 ct. DE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. »De Verenigde Staten hebben s^rote moeilijkheden ondervonden bij het op touw zetten van dit plan Aan 38 sta ten-leden der V.N. is verzocht deel te nemen aan het instellen van een internationaal ,,schaduw"-leger, doch slechts 18 landen hebben toegezegd strijd krachten voor dit doel beschik baar te zullen stellen. Negen sta ten, waaronder India en Pakistan, hebben elke medewerking aan het Amerikaanse voorstel gewei gerd", aldus Wysjinsky. Hij voerde het woord op de tweede dag van het debat in de politieke commissie over het rap port van de commissie voor iiet bestuderen van gemeenschappe lijke maatregelen, te nemen in geval van agressie. In het rap port zijn een aantal maatregelen op militair, politiek en econo misch gebied genoemd, die m ge val van agressie zouden worden genomen. De Russische minister oegon znn toespraak met een zinspeling op Korea (de in het rapport ge dane voorstellen hebben ten doel een „tweede Korea" te voorko men). „Het is een onjuiste voor stelling van zaken", aklas Wy sjinsky, „het te doen voorkomen alsof het de verenigde naties zijn, die in Korea strijden. Buiten de Verenigde Staten, Groot-Brit tan- Het Perzische kabinet heeft besloten een Poolse handelsmis sie in Teheran uit te nodigen voor het sluiten van een ruil overeenkomst voor Perzische olie tegen Pools constructie- staal, papier en triplex. Mossadeq verklaarde, dat de Poolse minister hem verzekerd heeft, dat Polen in staat is olie te vervoeren van Abadan. De minister van Economische Za ken verklaarde tegenover Reu ter dat het bedrag, dat zal wor den verkregen uit de verkoop van goederen, die door Perzië krachtens ruiltransacties wor den ingevoerd, uitsluitend zal -worden gebruikt voor het tot ontwikkeling brengen van de Perzische natuurlijke hulpbron nen. nië en de landen van het Britse Gemenebest hebben slechts acht staten strijdkrachten naar het Ko reaanse strijdtoneel gezonden". Volgens Wysjinsky zouden Australië en Nieuw-Zeeland, toen hun werd gevraagd strijdkrach ten voor het internationale „scha- duw"-leger beschikbaar te stel len, te kennen hebben gegeven elders verplichtingen te hebben. „De mededeling in het rapport der commissie voor collectieve maatregelen, volgens welke de staten-leden der V.N. in het alge meen op edelmoedige wijze ge hoor hébben gegeven aan de op roep om strijdkrachten voor een internationaal leger der verenig de naties beschikbaar te stellen, is ongegrond", aldus Wysjinsky. „Het plan der Westerse mo gendheden om zogenaamd ge meenschappelijke veiligheid te verkrijgen, is in feite een poging om anderen de kastanjes uit het vuur te doen halen", zei Wysjin sky. Hij haalde een passage aan uit een Woensdag door de Zweed se vertegenwoordiger gehouden toespraak, waarin deze zegt dat „het niet bestaan van overeen stemming tussen de grote mo gendheden over de waarde van het plan mogelijk aanleiding kan zijn tot een derde wereldoorlog". „Korea vormt slechts een ge schikt voorwendsel om liet plan aan de V.N. op te dringen", meen de hij. In het licht der televisielampen verklaarde de Russische minister hevig gebarend, dat Groot-Brit- tannië en de Verenigde Staten „valse geruchten over de voorne mens der Sowjet-Unie versprei den, louter en alleen om hun eigen agressieve handelingen te maskeren". „De voorgestelde ge meenschappelijke maatregelen, namelijk het instellen van een in ternationaal „schaduw"-leger en voorstellen voor een economische blokkade en diplomatieke of poli tieke maatregelen tegen een land, dat er van wordt beschuldigd de vrede te hebben verstoord, zijn een aanfluiting van het hand vest", aldus Wysjinsky. Sprekend over de toestand in het Midden-Oosten verklaarde de Russische minister, dat Engeland met steun van de Verenigde Sta ten" zekere plannen heeft ten seconden, aanzien van de onafhankelijkheid j n hpr.' van Perzië". Hij doelde voorts opl e u de mogelijkheid, dat Egypte zijn geschil met Engeland voor de Verenigde Naties zal brengen. De Sowjet-Unie had niets te maken druk en intimidatie ervoor ge zorgd, dat Griekenland tot lid van de Veiligheidsraad was gekozen in plaats van Wit-Rusland. Wysjinsky sprak vervolgens over de moeilijkheden, die de Westelijke mogendheden hadden tengevolge van de bewapening en noemde in dit verband België en Engeland. Hij eindigde zijn toespraak met te verklaren, dat zijn delegatie de resolutie, die thans wordt behan deld, „onbevredigend, schadelijk en gevaarlijk acht". Hij zou tegen stemmen en deed een beroep op andere delegaties „die vrede zoe ken", om hem te steunen. Tenslotte diende Wysjinsky een nieuwe ontwerp-resolutie in, waarin de Veiligheidsraad wordt verzocht, een „periodieke bijeen komst" te beleggen voor de be spreking van maatregelen ter be ëindiging van de internationale spanning. Verder stelde Wysjinsky voor een onmiddellijke bijeenkomst van de Veiligheidsraad „op het hoogste plan" te houden ten ein de de onderhandelingen in Korea salons ,,robert" markt- ifcV brouwerijstr. 9 nerneuzep J)ekapper mei het apartecachet^ ook voor betere toiletartikelen de definitieve haarmode is voor dagcoiffures kort, laat ons uw haar verzorgen. De PH-TDI (Enschedé) met gezagvoerder Johnson heeft het traject van Montreal naar Am sterdam in een recordtijd afge- legd. Woensdag vertrok het toestel uit Montreal en precies 10 uur en 7 minuten daarna landde het op Schiphol. De oude re cordtijd was 13 uur en 35 mm. Voor één van de vrouwelijke passagiers, mevr. Dukero-Besse- link uit Aruba, was deze record vlucht een meevaller. Zij was met het K.L.M.-toestel naar Ne derland vertrokken om in het ae ae imucnu>i>uu„^» ziekenhuis te Amsterdam een over een wapenstilstand tot eeA hersenoperatie te ondergaan. £)00rdat het vliegtuig van een gunstige wind profiteerde, kon zij enige uren eerder onder dok tersbehandeling komen. succesrijk einde te helpen bren gen. De minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting Mr. Dr. J. in 't Veld zal in de derde week van deze maand een be zoek aan Dorcu'echt brenger Hij zal de eerste paai slaan voor een complex van 612 flat woningen. Naar wij vernemen sloot op Oudejaarsavond de redersver eniging voor de Nederlandse ha ringvisserij een contract met Rusland af voor 20.000 vaten zoute haring. Onderhandelingen over een tweede contract moesten wor den afgebroken wegens de ge ringe aanwezige voorraden. Donderdag zijn door een aard beving in de provincie Erzurum (Turkije) minstens 33 personen om het leven gekomen. 40 Personen zijn gewond en uit 17 dorpen is ernstige schade gemeld. De schok duurde 20 Volgens Radio-Praag heeft de min.-president van Tsjecho- Slowakije meegedeeld, dat in samenwerking met Polen en Hongarije in de naaste toekomst een systeem van kanalen zal worden aangelegd, waardoor de Zwarte Zee zal worden verbon den met de Oostzee. De minister van Economische Zaken en de minister zonder por tefeuille, de heer Albregts, heb ben aan de Eerste Kamer hun memorie van antwoord doen toe komen over het ontwerp van wet tot regeling van de winkelsluiting winkelsluitingswet 1951 Hieraan is het volgende ont- leend: De ministers waarderen, dat vele leden hun voldoening hebben uitgesproken over de voorgestel de vervanging van de thans gel dende regelingen door een nieu we, moderne en overzichtelijke wet. Zij delen echter niet de me ning van bedoelde leden, dat het onderhavige ontwerp te weinig streeft naar eenvormigheid van recht en te grote invloed toekent aan de gemeentelijke wetgever. Een starre, uniforme regeling voor het gehele land zou naar hun stellige overtuiging niet in het belang zijn van onze rijk ge schakeerde bevolking. Dat het op rttiipe schaal raad plegen van belanghebbenden, zo als bij dit wetsontwerp is ge beurd, ook zijn moeilijkheden me debrengt, willen de ministers gaarne erkennen. Toch overtref fen naar hun mening de voorde len van deze methode de daaraan verbonden bezwaren. De minister zonder portefeuille kan de door bovenbedoelde leden geuite grief niet beamen, als zou hij zich bij de verdediging van het wetsontwerp in de Tweede Kamer te geredelijk naar de hui dige tijdelijke situatie hebben ge voegd in plaats van uit te gaan van het duurzame, algemene ka rakter van een wet. De duur zaamheid van de voorgestelde re geling wordt juist bevorderd, doordat zij binnen redelijke gren zen ruimte laat voor verdere maatschappelijke ontwikkeling. Wanneer de bovenbedoelde vele leden betreuren, dat het ontwerp de mogelijkheid opent van het bij gemeentelijke verordening instel len van een koopavond, hechten zij naar de mening van de minis ters te weinig betekenis aan het in artikel 14, tweede lid, bepaal de. Volgens dit voorschrift moet de gemeenteraad, alvorens een dergelijke verordening vast te stellen, de bevoegde kamer van koophandel en fabrieken horen. Het ware onjuist geweest de nieuwe wet te baseren op de hui dige tijdelijke moeilijkheden met de electriciteitsvoorzienmg. Het meest omstreden punt van dit wetsontwerp is steeds ge- weest het al dan ni©t imperatief voorschrijven van de halve-dag- sluiting. De minister zonder por tefeuille blijft van mening, dat een imperatief voorgeschreven VUU1 J""* halve-dagsluiting moeilijk te rij- yoor negen een einde gemaakt men valt met het streven naar de aan het lev zo nodige vèrhoging van de effi- genomen „omdat het standpunt wordt ingenomen, dat ook de win kelier en zijn' personeel er recht op hebben de Sint Nicolaasavond in de huiselijke kring door te brengen. De ministers zullen nog na gaan, of er aanleiding bestaat bi] hun ambtgenoot van Sociale za ken stappen te doen met het oog op een herziening van het werk tijdenbesluit voor winkels in ver band met de totstandkoming van de nieuwe winkelsluitingswet. ciency in ons land. Met de belangen van het plat teland. waarvan sommige leden menen, dat zij niet voldoende de aandacht hebben gehad, kan met een beroep op plaatselijke om standigheden overeenkomstig ar tikel 11, tweede lid, rekening wor den gehouden. De ministers achten in beginsel Twee revolverschoten hebben vlak voor Nieuwjaar om kwart voor negen een einde gemaakt aan het leven van de zestig-jari ge conciërge van het Christelijk Lyceum aan de Dagoweg te Ban doeng, de heer W. P. Herman. Het slachtoffer werd vlak voor zijn woning neergeschoten. Of schoon roof vermoedelijk het doel was, wordt er niets vermist. De heer Herman had in de mor gen een bedrag van rp. 44.000 van de bank gehaald, dat bestemd was voor de salarissen van de jr was voor ue sami een algehele sluiting der winkels leraren en het overige personeel. f7««/1nrr *xror» colli Ir Tn uP DTclK- ,_V.I __u «nL+or t'PPrlc: VDOT CC11 ai5^"v,iv- e> --- op Zondag wenselijk. In de prak tijk is echter gebleken, dat deze bezwaarlijk is door te voeren. Dat de in het wetsontwerp ver vatte regeling geen rekening zou houden met de grote betekenis van de verkoop in brood- en ban ketbakkerijen en in chocoladewin kels op 5, 24 en 31 December, me nen de ministers, voor wat beide laatste dagen betreft, te moeten tegenspreken. Bedoelde inrichtm- gen zullen dan immers tot 21 vur voor het publiek geopend mogen zijn, waarna nog tot 24 uur wa rén ter bezorging zullen mogen worden uitgezonden. Voor d De cember is, na overleg met het be drijfsleven, geen uitzondering op VOlgens zijn mening iiauucii wc -- -- Verenigde Staten door middel vanj gebied gezonden De Perzische premier Mossa deq heeft gisteren van de We reldbank te Washington voor stellen ontvangen voor de ex ploitatie van de Perzische olie industrie die, naar hij verklaar de, niet in overeenstemming Éjn met de voorstellen, welke hij on.angs tijdens zijn bezoek aan Washington heeft ontvangen. Te Teheran wordt vernomen, dat Mossadeq de bank ophelde ring zal vragen. SO WJET -VLIEGTUIG BRENGT MEDICIJN UIT BERLIJN Een dfplomatiek vliegtuig van de Sowjet-Unie heeft Donder dag Berlijn verlaten met een ge neesmiddel tegen de ziekte van Hodgkins, een levensgevaarlijke isiekte. Ret doel is Parijs, waar het geneesmiddel in eerf ander toe stel zal worden overgebracht om naar Algiers gevlogen te wor den. Het is bestemd voor een. functionaris aldaar, naar men meent van Franse nationaliteit. Twee Franse officieren verge- Eellen de kostbare lading, die door een Amerikaan en een Brit naar het vliegveld in Berlijn is gebracht. Het middel is in de nacht, op een dringend verzoek uit Al giers, bereid door de vinder pro fessor Enderlein en heet Endo- biont-Chondritin. De professor zeide dat de Amerikaanse lucht macht de transportkosten zou betalen. Het Sow jet-vliegtuig kreeg toestemming zonder de gbrui- keljjke formaliteiten naar Parijs te vliegen. De berichten uit het getroffen gebied komen moeilijk door. Zware sneeuwval en vorst be lemmeren de verbindingen en bemoeilijken de reddingswerk zaamheden. Uit Ankara worden met de meeste spoed levensmiddelen en 500 tenten naar het getroffen In een artikel over het werk der Verenigde Naties wijdt de „Times" een beschouwing^ aan de gevaren, die de organisatie door de huidige gang van zaken bedreigen. Na te hebben gewezen op de aanvaarding door de algemene vergadering van de Westelijke plannen inzake ontwapening en betreffende het instellen van een neutrale commissie van onderzoek voor het houden van algemene verkiezingen in geheel Duitsland, komt het blad tot de conclusie, dat de organisatie der V.N. zich geplaatst ziet voor de keuze om hetzij een wereldorganisatie te blijven, wier doel het is vreedza me oplossingen te vinden voor de bestaande vraagstukken, hetzij een combinatie van anti-commu nistische landen te worden. Volgens de „Times" zullen de Verenigde Naties wellicht ge dwongen zijn haar keuze dienaan gaande te doen bij het huidige debat over de voorstellen van de commissie voor het bestuderen van collectieve maatregelen. Zolang de twee grote groepen mogendheden gescheiden zijn door een diepe kloof, acht het Londense blad het onvermijdelijk, dat de rol, die de organisatie kan spelen en het werk, dat zij kan doen, beperkt en onvolkomen blijven, onverschillig hoe boven bedoelde keuze zou uitvallen. Als een uitgesproken bondgenoot schap tegen het communisme zou de organisatie naar de mening van de „Times" niet in staat zijn het groeiende stelsel van militai re allianties te vervangen. Als in stelling voor discussie zijn de V. N eehter in staat een bescheiden en nuttige taak te vervullen, die soms buiten het bereik van de grote mogendheden ligt, aldus de „Times". Het blad voegt hieraan toe, dat veel van het belangrijk ste werk, dat de V.N. hebben ver- De communisten hebben Donder dag op categorische wijze het Woensdag ingediende en uit zes punten bestaande plan der Ver bondenen voor de Uitwisseimg van krijgsgevangenen verworpen. In een geallieerde verklaring wordt gezegd, dat bij de bespre kingen in de subcommissies voor toezicht op het naleven van een wapenstilstand en voor de uit wisseling van krijgsgevangenen niet de minste vorderingen zijn gemaakt. Het verworpen geallieerde voorstel voorzag in het uitwisse len der krijgsgevangenen op .ba sis van man tegen man. De daarna nog niet uitgewis selde krijgsgevangenen (er zijn veel meer krijgsgevangenen in handen der Verbondenen dan in die der communisten) zouden worden uitgewisseld tegen bur gers, die de wens te kennen ge ven terug te gaan naar dat ge deelte van Korea, waar zij oor spronkelijk vandaan komen. Er werd voorzien in een aan tal stadia, waarin de uitwisse- iciaicn tn uvi «=>- Dit geld werd echter reeds voor het grootste deel door hem uitbe taald. Zelf had hij op het ogen blik van de moord een bedrag van ruim 1800 rupiah in zijn broek zak, doch de moordenaar(s) heb ben dit geld onberoerd gelaten. Ook zijn horloge, vulpen en ver dere bezittingen bleken alle nog aanwezig. Het slachtoffer laat een vrouw en 4 kinderen achter. FRANSE REGERING KRIJGT VERTROUWENSVOTUM. De Franse regering heeft gis teravond het vertrouwensvotum betreffende de nieuwe begroting gewonnen. De niet-officiële stemmencijfers zijn 254 vóór de regering en 247 er tegen. Deze cijfers later officieel be vestigd. Met de stemming, aldu§ Reuter, heeft premier Pléven de „eerste ronde" van het debat gewonnen. De geringe meerderheid zal oor zaak zijn, dat zijn regering het de komende weken zwaar te verdu- ren zal hebben. De moeilijkheden zullen zich vooral doen gevoelen bij de stemming over de rege ringsvoorstellen tot het invoeren van bezuinigingen bij de spoor- wegen en het stelsel voor sociale zekerheid en het voorstel voor nieuwe belastingen. De socialisten, die tegen genoem de bezuinigingen zijn, gaven de regering bij de stemming 'n kans door zich te onthouden. Bij de komende kwesties echter zal Pléven moeten pogen een ver zoening tot stand te brengen tus sen de socialisten enerzijds en zijn radicale en conservatieve aanhangers anderzijds. De laatsten weer wensen de richt, tot stand is gekomen, niet in de algemene vergadering of de commissies, maar in persoonlijke ontmoetingen tussen afgevaardig den tijdens de periodieke bijeen komsten der organisatie. Als voorbeelden hiervan wor den genoemd de besprekingen tussen Italiaanse en Joegoslavi sche vertegenwoordigers over Triëst en de onderhandelingen, welke minister Eden onlangs heeft gevoerd met zijn Egyptische ambtgenoot en andere vertegen- woordigers uit het Midden-Oos- ten. In vergelijking met deze nutti ge diensten zijn de tactische over- lin zou plaats vinden. Een der geallieerde onderhan delaars, scnout-bij-nacht Libby, zeide na afloop der bijeenkomst,: „Wij hebben de communis tische verwerping verworpen, daar de Noordelijken of ons voorstel niet goed hebben be grepen of er opzettelijk een verxeerde uitleg aan hebben gege\ en". De communistische vertegen woordigers in de suD-commissie voor toezicht cp het naleven van een wapenstilstand hebben hardnekkig vastgehouden aan hun eis, dat zij het recht heb ben ook tijdens een wapenstil stand vnegvelden te mogen aanleggen, aldus deelden de on derhandelaars der Verbondenen mede. De strijd in Korea. Het Amerikaanse Achtste le- Verder is meegedeeld, dat in November 30.285 Noordelijken gesneuveld, 13.478 gewond en 936 gevangen genomen zijn. De cijfers voor December waren resp.: 10.520, 5.677 en 344. De uitwisseling van krijgs gevangenen. Volgens Radio-Peking is het jongste plan der V.N. voor een uitwisseling van krijgsgevange nen in Korea op basis van één tegen één voor de Noordelijken niet aanvaardbaar. De radio noemt het plan een poging om meer dan 165.OOG Noordelijke krijgsgevangenen vast te houden. Verder wordt gezegd, dat de V. N. ongeveer 178.000 Noordelij ke krijgsgevangenen in handen hebben, doch de Noordelijken slechts ongeveer 11.000 man der geallieerden. Vijf sleepboten waren gisteren enderweg naar het Noorse s.s. „Frameggen", dat Woensdag morgen nabij Petten op de kust té gelopen. De positie van het schip is de zelfde gebleven en voor ae be manning, die aan boord is ge bleven, bestaat geen gevaar. Het publiek toont grote be langstelling voor het schip en een autobusonderneming heeft een extra-dienst ingelegd van Alkmaar naar Petten. Op de dijk zijn enige tentjes en stalletjes verrezen om de kijklustigen van warme 'dranken en spijzen te voorzien. EGYPTISCHE SABOTEURS Donderdag hebben Britse manschappen geschoten op een nei /ivhunuc ie- maug aujvenu cnauu gcv-uuauucoiu ger heeft bekendgemaakt, dat dat zou kunnen dienen als vliegbasis Woensdag de activiteit aan het in de Atlantische Oceaan. Het ge- Koreaanse front slechts gering vaarte zou een U-vorm hebben met is geweest. armen van 2 meter lengte. Volgens het Duitse blad „Eu#o- =--- - paische Wehrkorrespondenz" wordt groep saboteurs, die probeerden in de baai van Chesapeake 'n kunst- j telefoonkabels lan?s het Suez- matig drijvend eiland geconstrueerd kanaal door te snijden, aldus heeft een officiële Britse woord v0->"d°r meegedeeld. Twee der saboteurs werden gewond. De Egyptische minister van "Binnenlandse Zaken heeft be kendgemaakt, dat Donderdag bij een botsing te Suez 15 Britse soldaten om het leven zijn ge komen. Voorts werden 7 Egyptische politiemannen en 7 burgers ge wond, aldus deze mededeling. Volgens het blad „Al Balagh" is Woensdag te Suez, in het kamp van de verbindingstroepen een mijn tot ontploffing gebracht, die de gehele plaats deed beven. Er zouden ongeveer 120 Britse slachtoffers gevallen zijn. De mijn, aldus het blad, was ge plaatst door Egyptische comman do's. Uit Ismailia wordt gemeld, dat in het duister hier en daar ge schoten werd. Op verscheidene plaatsen poogde men kabels door te snijden. Ook werden Griekse en Cyperse winkeleigenaars ge intimideerd. In Adabiya deed zich een ontploffing voor. Volgens het Egyptische commu niqué werd de politie gewaar- j schuwd, dat de Britse strijdkrach ten het vuur geopend hadden op de werkplaats van de Egyptische staatsspoorwegen in Suez. De Egyptische politie was toegesneld en had een strijdmacht van 1.800 Britten met tanks, artillerie en automatische wapens aangetrof fen. Er ontstond daarop het ge vecht met de eerder vermelde re sultaten. Het Egyptische commu niqué zegt niets omtrent de oor zaak van een en ander. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Rustig zonnig weer. Wisselend bewolkt met flinke opklaringen en in de kustgebie den aanvankelijk nog enkele ver spreide lichte buien. Matige tot zwakke wind tussen Noord-West en Zuid-West. In de middag onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. ZATERDAG 5 JANUARI. Breskens Terneuzen Hmsweert Walsoorden v.m. 7.47 8.22 9.02 9.12 n.m. 826 9.01 9.41 9.51 ZOiN. EN MAANSTANDEN. ZON op onder Jan. 4 8.48 16.42 5 8.48 16.43 6 8.47 16.44 MAAN op onder 11.52 12.06 12.22 0.58 2.17 3.36

de Vrije Zeeuw | 1952 | | pagina 1