Geen aecoord over de financiering Het Koninklijk Gezin te Sankt Anton De Oorlog in Korea SCHEPEN IN NOOD Vliegende storm in Golf van Biscaye de Britse schoener vergaan MAANDAG 31 DECEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1921. HET EUROPESE LEGER De zes ministers van Buitenlandse Zaken op de conferentie over een Europees leger te Parijs hebben in het bijzonder gesproken over het vraagstuk van één assemblée. Naar verluidt zou deze assemblee onmiddellijk na het ratificeren van het verdrag voor een Europees leger moeten worden opgericht. Zij zou zijn belast met het opstellen van definitieve voorstellen voor een federaal bestuur, waarvoor zij zes maanden de tijd zou krijgen. De regeringen zouden binnen 3 maanden deze voorstellen moeten goedkeuren. PERZIE. Een tekort aan deviezen. Mossadeq krijgt steeds meer vijanden. Ongeregeldheden bij de verkiezingen. DE URKER VISSERS ZIJN DE OCEAAN OVERGESTOKEN. De opvarenden van de „Flying Enterprise" gered Panamees schip heeft machineschade. De „Zwarte Zee" heeft averij. Weinig activiteit. De onderhandelingen. FRANSE ASSEMBLEE KEURT MILITAIRE CREDIETEN GOED. PONTECORVO. De „Gemma" vergaan. Tanker in tweeën gebroken. Zweeds schip vraagt sleepboothulp. Ned. kustvaarder in moeilijkheden. Aanvaring in de haven van Falmouth. DE PAUS SPREEKT TOT DE GEVANGENEN. ARRESTATIES IN JORDANIË. CANADESE WAPENZENDING. INDO-CHINA. De slag om de Zwarte rivier EGYPTE. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. EK»kering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redaetie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Ni 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per weck 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent, iedere regel meer 12 cent Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie L80. De besprekingen die werden gehouden op het Franse ministe rie van Buitenlandse Zaken, wer den 's-middags om zes uur onder broken voor een bezoek van ge- raai Eisenhower, die een toe spraak hield, welke zeer insloeg. De Westduitse bondskanselier en minister van Buitenlandse Za ken Dr Adenauer verklaarde hieromtrent na afloop tegenover journalisten: „Generaal Eisenho wer heeft een buitengewoon in drukwekkende rede gehouden. Op de vraag, wat Eisenhower gezegd had antwoordde Adenauer dat hij had gesproken over de Europese eenheid. De ministers stelden Eisenho wer op de hoogte van de gemaak te vorderingen. Hun rapport was betrekkelijk hoopvol en de gene raal verklaarde na afloop: „Ik ben buitengewoon ingenomen met de gemaakte vorderingen". Van welingelichte zijde wordt vernomen dat de ministers van Buitenlandse Zaken van Frank rijk, West-Duitsland, Italië, Ne derland, België en Luxemburg tegenover de opperbevelhebber der Atlantische strijdkrachten hebben uiteengezet dat de Ame rikaanse regering een fout zou maken door te wachten dat de gehele aangelegenheid van het Europese leger in een vloek en een zucht zou kunnen worden ge regeld. Zij deelden. Eisenhower mee dat o.m. over de volgende punten overeenstemming is be reikt: 1. De Benelux-landen hebben zich in beginsel uitgesproken voor het instellen van een Euro pese volksvertegenwoordiging, die zich met de zaken van het Europese leger zal bezig houden. Men moet het echter nog eens worden over de wijze van samen stelling en bevoegdheden er van. Het verluidt dat bondskanselier Dr Adenauer een compromisvoor stel heeft gedaan, om de uiteen lopende gezichtspunten van Frankrijk en Italië enerzijds en de Benelux-staten anderzijds, na der tot elkander te brengen. De Fransen en Italianen wensen de instelling van een wezenlijke volksvertegenwoordiging, die over volledige politieke en finan ciële bevoegdheden zal beschik ken. De Benelux-landen wensen, dat dit parlement een louter raadge vende functie zal hebben, zoals de raadgevende vergadering van de Raad van Europa. 2. De bijdragen van elk der zes deelnemende landen aan de voor het Europese leger op te steljen gemeenschappelijke begroting zullen worden berekend aan de hand van de netto-inkomsten der nationale begrotingen en niet vol gens de bruto-cijfers. Dit houdt in dat de Fransen hun begrotings- kosten voor dit doel zullen mogen verminderen met de kosten van de strijd in Indo-China (ongeveer tien procent van hun totale be groting voor het jaar 1952), ter wijl de Duitsers gerechtigd zullen zijn hun totale begrotingscijfers te verminderen met de kosten van het onderhoud van bijna 9 millioen vluchtelingen uit de Sow. jet-zone van Duitsland. Vernomen wordt dat deze beide posten onge veer gelijk zijn. De ministers der Benelux-sta ten deelden generaal Eisenhower mee dat de afzijdigheid van Groot- Brittannië de éénwording van Europa ten zeerste bemoeilijkt. Eisenhower antwoordde dit standpunt te begrijpen „doch" voegde hij hieraan toe, „wij moe ten stap voor stap in de gewenste richting gaan, zodat Groot-Brit- tannië uiteindelijk toch zal kun nen meedoen" en deelde de minis ters mee in gesprekken met Britse ministers uiting te hebben gegeven aan de wenselijkheid van een daadwerkelijke Britse mede werking aan de pogingen om tot een verenigd Europa te komen. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Mr D. U. Stikker verklaarde na afloop te genover verslaggevers: ,,Er zijn buitengewoon grote vorderingen gemaakt. De ministers van Bui tenlandse Zaken zullen het rap port van hun collega's voor Fi nanciën betreffende het opstellen van een gemeenschappelijke be groting voor het Europese leger bestuderen. De ministers van Fi nanciën hebben bijzonder goed werk gedaan" A.F.P. verneemt dat het ont werp van de ministers van Finan ciën niet slechts voorziet in een gemeenschappelijke begroting voor het voorgestelde Europese leger, doch ook eenstemmigheid vereist in de raad van ministers, die zal moeten beslissen over de bestemming er van. Bondskanse- heden zijn is niet medegedeeld. Te 13.30 uur des Zondags, na een nieuwe bijeenkomst van drie uur, waren de moeilijkheden nog steeds niet opgelost. Dit ver- klaarde de Italiaanse premier en -minister van Buitenlandse Za ken, Alcide de Gasperi. Uit conferentie-kringen is ver- nomen, dat een van de moeilijkhe den het verzet van Dr Adenauer is tegen het voorstel, dat de raad van ministers voor het Europese leger beslissingen moet nemen met algemene stemmen. De mi nisters van de Benelux zouden hier op staan. Zij betoogden, dat anders een meerderheid belas tingen zou kunnen opleggen zelfs tegen de wil van de parle menten der overige betrokken landen. Vooral van Belgische zijde zou men zich volstrekt kan ten tegen een dergelijk bigden moeten er hun hand- Wat het zuiver militaire aspect j tekening on(jer zetten voordat Een woordvoerder van de Per zische regering heeft Zondag verklaard, dat het thans aan Perzen verboden is naar het bui tenland te reizen. De maatregel was genomen met het oog op het tekort aan deviezen. Dit was ook de reden, dat op eerste Kerstdag de terugroeping werd bekend gemaakt van de Perzische am bassadeurs te Londen, Rome en Nieuw-Delhi en van 23 diploma tieke vertegenwoordigers. Voorts werd toen medegedeeld, dat de salarissen van andere Perzische diplomaten en leden van hun staven verminderd waren. Afgevaardigden van de opposi tie in Perzië zijn een campagne begonnen voor het verzamelen van handtekeningen voor een motie van wantrouwen in pre mier Mossadeq, aldus heeft een woordvoerder van de oppositie Zondag medegedeeld. Tot dusver hebben 18 afgevaardigden de motie ondertekend. Nog 23 af ge- (Van een speciale A.N. P.-verslaggever.) van het vraagstuk aangaat zou motig aan de sjah kan wor den aangeboden. Politieke waar nemers te Teheran zijn van me- een grote mate van overeenstem-1 aangeboden. Politieke waar- ming bereikt zijn. Een suggestie Tohoron ■7iin van me- van de zrjde van de „Grote Drie", ------- - - indien een" voldoende dat nationale burgerwachten ^^^^vaardigden de ver- geinternationaliseera lari zal tekenen, de sjah eveneens dienen te worden, of ten minste onder het toezicht van het hoge UeötClIllliiiiB u „F lier Dr Adenauer zou hebben ver- gezagsorgaan van het Europese klaard dat speciaal dit laatste leger gesteld zullen wordem werd punt onaanvaardbaar zou zijn daar hiermee in feite een recht van veto voor alle leden zou wor den ingevoerd. Nieuwe moeilijkheden op het punt van de financiering van het Europese leger zijn Zaterdag avond gerezen, nadat generaal Eisenhower een beroep had ge daan op de 18 ministers van de tenslotte definitief verworpen. De ministers zijn overeengeko men, dat een Europese defensie gemeenschap een uitvoerend commissie-orgaan, een assem blée, een ministerraad en een gerechtshof moet omvatten klaring maatregelen zal moeten treffen. Bij ongeregeldheden tijdens de Perzische algemene verkiezingen zijn vier personen om het leven gekomen en 106 personen ge wond. In het district Daragaz in N.-O.-Perzië is de stembus Ook prins Bernhard thans op de skies. Het heeft heel weinig gescheeld of de prinsesjes Beatrix en Irene hadden in Sankt Anton ondericht gehad in kunstrijden op de schaats van een der beroemdste rijparen ter wereld. De Pausins uit Weenen bevin den zich n.l. op het ogenblik on der de wintersportgasten in Sankt Anton. Toen zij hoorden, dat de prinsesjes hier óók waren, boden ze onmiddellijk aan haar enkele walsjes op de gladde ijzers te leren. Helaas hadden de prinses jes haar schaatsenuitrusting niet bij zich, zodat van dit spontaan gedane aanbod geen gebruik kon worden gemaakt. De prins heeft ook de tweede dag van zijn verblijf zijn kamer moeten houden en vertoonde zich Zaterdag slechts tijdens een kor te wandeling met de koningin. Zondag echter heeft hij voor het eerst ook de latten ondergebon den, maar na afloop van de eer ste tocht was prins Bernhard geenszins tevreden over zijn eigen prestaties. Inmiddels stromen nog steeds talrijke touristen Sankt Anton binnen, waar in het afgelopen jaar verscheidene nieuwe hotels Tenslotte heeft men overeen- door betogers gestolen waardoor stemming bereikt over het groot ste deel der vraagstukken, die zes landenrdie bezig z^n aan het betrekking heb^n op de inte- uitwerken van een plan om hun gratie en samenstelling gewapende strijdkrachten te ver enigen en West-Duitsland in staat te stellen aan de Westerse defensie deel te nemen. De drie ministers van Finan- en strijdkrachten. De ministers konden zo vast stellen, dat over de belangrijkste punten, die door deskundigen na.nr hen waren verwezen, over- be- verbouwd met behulp van Mar shall-gelden. Zó druk is het in het kleine dorp geworden, dat veldslagen worden geleverd om het bezit van een badkamer, waar een matras in de badkuip is gelegd. De ski-leraren komen handen tekort en duidelijk blijkt, dat de éne kabelbaan, die Sankt Anton rijk is, bij de groei ende populariteit van het plaats je onvoldoende is. Sommige ski-ers moesten Zon dag drie uur wachten vóór het kabelbaantje hen naar de top van de Galzig kon brengen. Er be staan dan ook plannen om deze zomer met de bouw van een twee de kabelbaan een aanvang te ma ken. Koningin Juliana voelt zich hier tussen de wintersportliefhebbers volkomen op haar gemak, temeer omdat niemand bijzondere aan dacht aan haar schenkt. Het ko ninklijk gezin gebruikt hetzelfde menu als de overige gasten, staat te midden van de andere ski-ers in de volgepropte kabelbaan, gaat vroeg naar bed en is weer tijdig op de been om zoveel mogelijk van het licht, de zon en de sneeuw te kunnen genieten. Oudejaarsavond zuilen de konin gin, de prins en de prinsesjes tenrijk doorbrengen, doch reeds thans hebben zij zich voorgeno men om het ook op deze laatste avond van het jaar niet te laat te maken, want de vacantie ie weer snel voorbij en men wil geen enkele dag door te lang slapen verspelen. De prins heeft grote bewonde ring voor een jonge Noor, Erik Tandberg, die zonder ski-stokken de stijle afdaling van de Galzig maakt. Gisterochtend maakte hij zo met de camera voor het ge zicht enkele filmopnamen van hel skiënde koninklijke gezin en des middags presteerde Erik het op één ski naar beneden te komen, omdat de tweede tijdens de af daling gebroken was. en pensions zijn opgetrokken of evenals vorig jkar, weer m Oos- opnieuw gestemd moet worden. Betogers hebben de woning van de voorzitter van het comité belast met het toezicht op de verkiezingen in het district Te heran in brand gestoken. De voorbereidingen voor de verkiezingen van 136 leden van de Tweede K-uirir. die in Tehe ran en de noordelijke provincies op 18 December begonnen zijn, zijn thans bijna voltooid. Ver- Naar de correspondent van het A.N.P. te Oostende verneemt, is de Belgische vissersvloot met aan boord Nederlandse en Bel gische landverhuizers, die ziek in Argentinië gaan vestigen, te Recife (Brazilië) aangekomen. Verwacht wordt dat rondom de jaarwisseling het doel van de tocht, Mar del Plata in Argenti nië, bereikt zal worden. Naar an derzijds wordt vernomen is het dochtertje van vijf maanden van de Belgische visser Firmin De vev tijdens de overtocht van Ma deira naar Brazilië overleden. Het stoffelijk overschot werd met de gebruikelijke plechtighe den aan de golven toevertrouwd. ciën van Frankrijk, Italië en eenstemming kon worden West-Duitsland hebben Zaterdag reikt, waardoor de deskundigen ?,?S 'yiiT,Sr gfcSÜ:Sartle'1 ,n besUs zullen neme». Het Britse schip „Sherborne" heeft geseind, dat het Ameri kaanse transportschip „General Greely" de rest van de passagiers en bemanning van de „Flying Enterprise" aan boord heeft ge nomen. Kapitein Carlsen van het in nood verkerende schip heeft te kennen gegeven alleen aai. boord te zullen blijven tot een sleepboot is gearriveerd. Hij zond zijn dank aan alle schepen die aan het reddingwerk hebben deelgenomen. Het Amerikaanse s.s. „South land," heeft geseind dat het 15 mensen aan boord heeft geno men. Men neemt aan dat dit op varenden van de „Flying Enter prise" zijn. Het Amerikaanse schip, dat van Norfolk op weg is naar Rotterdam, wordt daar heden verwacht. De „Flying Enterprise" maakt thans een slagzij van 60 tot 80 graden over bakboord. Een Spaanse sleepboot en en kele vissersboten trachtten te vergeefs assistentie te verlenen. Toen de wind was gaan liggen schoot men drie lijnen over naar de „Gemma". Deze lijnen braken echter. Later schoot men wederom 2 lijnen over. De bemanning van de Nederlandse boot scheen toen echter te vermoeid te zijn om deze lijnen nog te kunnen bevestigen. Van de wal af bespeurde men geen leven meer aan boord en men vermoedde dat de uitgeputte bemanning, na een worsteling van bijna drie dagen met de woe dende elementen naar beneden was gegaan om wat te rusten. Het schip dreef in de loop van de nacht weer af naar zee. Vis sersschepen bleven in de directe nabijheid van de „Gemma' De wind is thans gedraaid en het weer is wat opgeklaard. De „Gemma" transporteerde zwavelzuur Bilbao naar Pasajes. „Leendert B" bevond zich onge veer 120 mijl ten N.O. van Barce- lona, toen het schip dit verzoek deed. Zijn roer is gebroken De „Zwarte Zee" die op weg was van Liverpool naar Ferol, heeft koers gezet naar het 7256 b.r.t. metende Panamese s.s. „Buccaneer", dat met schroef- schade te kampen heeft. De Nederlandse sleepboot „Zwarte Zee" heeft Zondagmid dag, blijkens een van Lands-end- radio ontvangen bericht, medege deeld, dat zij in de buurt van de Golf van Biscaye in aanvaring is geweest met het Deense schip „Bjoem Clausen" waardoor de „Zwarte Zee" aan bakboord water maakt. Volgens een geallieerd commu niqué hebben de Noordelijken dicht bij Panmoendjon een voor post der Verbonden troepen vèroverd. Zij werden Weibij ge steund door tanks en artillerie. Aan het oostelijke front verlo ren zij een heuvel, maar de ba lans van militaire winsten se dert het aflopen van de overeen komst betreffende de contactli nie is in het voordeel van de Noordelijken. In het algemeen is er aan het front weinig activiteit. Een officier van het Achtste leger heeft in antwoord op vra gen van journalisten verklaard, dat de Noordelijken in staat zijn een algemeen offensief te be ginnen en vol te houden. De oorlogsschepen der Verbon denen hebben Zaterdag en Zon dag hun beschietingen van Noordkoreaanse havens voort gezet. Amerikaanse bommenwer pers hebben belangrijke spoor wegverbindingen in N.-W.-Korea en een vliegveld aangevallen. De Noordelijke onderhande laars te Panmoendjon hebben op de vergadering van Zondag het voorstel der Verbondenen, om af te zien van inspectie uit de lucht doch in te stemmen met 'n verbod op het herstel van mili taire vliegvelden, een stap voor uit genoemd. Zij konden echter laatstgenoemd verbod niet aan vaarden. Een woordvoerder der Verbon denen verklaarde, dat zijn dele gatie niet verder kon gaan. Het zag er naar uit, dat de Verbon denen steeds moesten toegeven. Het was thans de beurt aan de Noordelijken. In de commissie voor krijgsge vangenen werd op de ochtend vergadering geen voortgang ge maakt. Met 510 tegen 109 stemmen heeft de Franse nationale verga dering de militaire credieten voor de verbonden staten en de over zeese gebieden goedgekeurd. De credieten bedragen 380 mil liard francs. Tegen stemden de communisten en acht radicalen en volksrepubliekeinen. De sinds October 1950 verdwe nen Britse atoomgeleerde Bruno Pontecorvo heeft volgens berich ten van de nationalistische Chi nese pers rijke uraniumvelden ontdekt in de provincie Sinkiang. Volgens de berichten zou Pon tecorvo op 25 October van Lan- tsjow, de hoofdstad van Sinkiang gevlogen zijn. Hij werd verge zeld door de meest bekwame geo loog van China, Dr Wong Wen How. Pontecorvo zou reeds enke. Ie maanden gezocht hebben naar uranium in Centraal- en West- China. Zondagavond is ten Z. van Guethary bij StJeandeLuz de Nederlandse teertanker „Gem ma" op de rotsen geslagen. Personeel van de douane en de zeepolitie, dat het wrak zo dicht mogelijk genaderd is, heeft geen enkel teken van leven waargenomen van de acht leden der bemanning. Men heeft wei nig hoop de leden levend terug te vinden. Inmiddels is het nog niet geïdentificeerde lijk van een man op het strand aangespoeld. Men acht het mogelijk, dat dit één der opvarenden van de „Gemma" is. Het schip ligt met de kiel om hoog. Men is van mening, dat, indien de bemanning een sloep heeft uitgezet, voordat het schip op de rotsen liep, deze sloep moet zijn omgeslagen en door de gol ven meegesleurd. Hedenochtend zal men bij eb trachten het wrak te bereiken. Zaterdagnamiddag bevond het schip zich 10 mijl ten O. van San Sebastian in 'n vliegende noord- wester-storm. Dg situatie van se kustvaarder ,,Leenaert d de Gemma" werd hopeloos ge- heeft Zondagochtend i-ndiof""'- noemd. I fisch om bijstand verzocht. De Het Zweedse schip „Gunny" heeft bij Santander in de Golf van Biscaye 34 man aan boord genomen van het achterschip van een tanker, waarvan de naam in een alhier opgevangen radiobericht wordt gegeven als „Oestesau". Het tankschip was in tweeën gebroken. Het Amerikaanse schip „Battle Mountain" heeft een radio-bood- schap van het Deense schip „Samos" doorgegeven, volgens hetwelke het Zweedse schip „Calla" om sleepboothulp heeft verzocht. Het sch'" 'n "c-vt machineschade. De „Calla" be vindt zich ongeveer 270 mijl Z. Z.W. van Lands-end. Zij zond lichtsignalen. De 500 ton metende Nederland- Het 7240 ton metende Ameri kaanse s.s. „Henry Stevenson" liep Zaterdagochtend vroeg de haven van Falmouth, in Corn wall (Z.-En<*eland) binnen, om een wijkplaats te vinden voor de woedende elementen. In de ha ven bevond zich ook de voor het zelfde doel binnengelopen Neder landse „Eendracht" (2612 ton). De „Henry Stevenson" werd op een gegeven ogenblik van zijn ankers losgeslagen en kwam daardoor in botsing met de „Een dracht". De vertegenwoordiger v„n ,Llovd«" te Fplreouth r-e'dt dat de voorsteven van de „Een dracht" zwaar is beschadigd. De „Henry Stevenson" liep lichte schade op. Ter hoogte van het Britse graafschap Devonshire is de Britse houten schoener „Nellie Bywater" omgeslagen en gezon ken. Twee personen, onder wie 'n 17-jarige dochter van de kapi tein, worden vermist. De overige 9 opvarenden zijn te Plymouth asn lan-t gebracht. De „Nellie Bywater" komt in verschillende films voor. De Paus heeft een radiotoe spraak gehouden voor de gevan genen in de gehele wereld om uitdrukking te geven aan zijn „vaderlijk medelijden". Hij zei onder meer, dat, hoe wel God rechtvaardig was, hij soms toestond, dat onrecht ge schiedde. „Wij begrijpen het wrede, vooral geestelijke, marte laarschap, dat zij moeten onder gaan", zo zeide de Paus, doelend op hen, die onschuldig leiden ten gevolge van onrechtvaardige wetten. Zulks betekende echter niet, dat God toestond, dat on- gesanctionneerde ongebreidelde handelingen toegestaan waren. Hij zeide te hopen, dat het voor beeld van de rechtvaardig ver oordeelden een waarschuwing zou betekenen voor hen die in werkelijkheid schuldiger zijn, hen, die pers, film en soms zei s de school misbruikten voor gul zig gewin. De jeugdige delinquenten wa ren het slachtoffer van een ver dorven maatschappij, waarin zij de zegeningen van een juiste op voeding misten. De Paus zeide te bidden, dat de gevangenen spoedig vrij ge laten zouden word°n en „dat gij, veranderd, door het vonnis en gekeeld tot het Christelijk ge loof, een bolwerk zult vormen I tegen het kwaad". De Jordaanse politie heeft Za terdag een zekere Foead Nimeh Nassar, van wie gezegd wordt, dat hij de leider is van de Ara bische communisten in Israël, te Amman gearresteerd. Ook drie andere personen, die in het ge heim met Nassar vergaderden, zijn gearresteerd. Verder zijn een drukpers en een hoeveelheid communistische literatuur in be slag genomen. Vanwege het Canadase leger is meegedeeld dat in Januari een zending luchtdoelartillerie, be stemd voor 't Nederlandse leger, zal worden afgescheept. Het be treft hier zestien stukken ge schut, kaliber 3.7 inch, dertien bijbehorende machinegeweren, die voorzien zijn van een instru ment ter bepaling van de hoogte van vijandelijke vliegtuigen, ra dar-installaties, onderdelen een millioen patronen. De radicale ex-premier Edouarti Daladier heeft in de Franse na tionale vergadering de regering met nadruk verzocht zich tot de Verenigde Naties te wenden, op dat de oorlog in Indo-China ao spoedig mogelijk wordt beëin digd. Hij gaf hierbij zijn eigen standpunt weer en niet uat dei radicale partij. Onder toezicht van de V.N. zou een referendum moeten worden gehouden, waar na de Franse troepen zich uit 't binnenland zouden terugtrekken. Daladier critiseerde het bestuur van Bao-Dai, dat tot dusver slechts 4 divisies had gevormd. Hij verzocht de assemblée de mi litaire credieten voor Indo-Chi na niet te aanvaarden. De motie-Daladier werd met 406 tegen 206 stemmen verwor pen. Zij werd gesteund door de communisten en de meeste so cialisten, doch slechts door tien radicalen. Premier Pléven meende, dat 't karakter van de strijd in Indo- China zou veranderen, als de Ko reaanse oorlog ten einde is. Hij zei dat het Vietminh-leger thans op basis van een staand leger was georganiseerd en dat liet hulp van communistisch China ontving. In een te Saigon door het Franse opperbevel uitgegeven communiqué wordt gezegd, dat in de loop van de „slag om de Zwarte Rivier" de Vietminh-op- standelingen vijf duizend doden en evenveel gewonden verloren hebben. Bovendien hebben de Frans-Vietnamese strijdkracht ?n ruim duizend gevangenen ge maakt en vele wapens buitge maakt. Volgens het communi qué zijn de twee beste divisies van de Vietminh ..grondig ge desorganiseerd". Van officiële zijde te Cairo is verklaard, dat hulpverlening aan buitenlandse troepen in Egypte spoedig bij de wet strafbaar zal worden gesteld voor Egyp- tenaren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. LOODDIEVEN DEDEN ZICH ALS LOODGIETER VOOR. Twee mannen belden dezer dagen 's morgens bij alle éta ges van een woning in Am sterdam-West aan met de mededeling, dat de bewoners water moesten tappen, omdat er een reparatie aan de water leiding moest worden verricht. De reparatie duurde erg lang; 's avonds was er nog geen wa- i ter. Het bleek, dat de twee onbe kenden 7 meter waterleidin"- p'ip achter d- hoofdkraan had den gesloopt en meegenomen. Toenemende bewolking. Aanvankelijk opklaringen, latei- echter weer toenemende bewol- king met in de middag kans op en regen. Meest matige wind tussen Z.W, en W. Later op de dag ech ter toenemend tot krachtig -en draaiend naar Zuid. Ongeveer de zelfde temperaturen. DINSDAG 1 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.25 5.00 5.40 5.50 n.m. 4.55 5.30 6.10 6.20 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Jan. 1 8.48 16.38 11.17 22.14 2 8.48 16.39 11.29 23.38

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1