Provinciale Staten van Zeeland De Woningnood De in beslag genomen wapens voor N*-Guinea SHAG Terry en Berry 7) VAT BRENGT DE RADIO? Lange-afstand-gas op 1 September 1952 Tariefsverhoging op de Westerschelde? Driehonderdduizendste dier op Bossche veemarkt EN „DE WITTE ELAND" De Chinese papegaai TWEEDE BLAD Vrijdag 21 December 1951 7e Jaargang No. 1915 In een vergadering, die nage noeg zes uur in beslag nam, heb ben de Provinciale staten deze week de begroting voor 1952 goedgekeurd. Er zijn in deze laat ste dagen van het jaar belangrij ke zaken aan de orde geweest in Middelburg. Wij noemen slechts de ko mende gasvoorziening van Z.- Beveland en Walcheren door de Sluiskilse cokesfabriekde indu strialisatie-mogelijkheden; de tarieven op de provinciale stoombootdienst op de Wester schelde en de kansen op terug keer van de Maatschappij Zee land naar Vlissingen. Gas en electriciteit. Het lid van Ged. Staten mr Van der Weel deelde mede, dat de levering van het lange-afstand- gas uit Sluiskil vermoedelijk reeds in September 1952 kan be ginnen. Aanvankelijk was 1 Ja nuari 1953 genoemd. Na gunstige onderhandelin gen met het rijk is een contract tot stand gekomen, dat nog met Middelburg en Goes moet wor den besproken. In Goes wordt een gasinstal latie gebouwd, zodat de gasle vering gewaarborgd zal zijn, in dien onverhoopt de zinkerlei ding door de Schelde eens mocht komen te stagneren. De heer Vermeire van de Middenstandspartij wees verder op de tarieven, welke de P.Z.E. M. berekent voor de industrie. Blijkens mededelingen van de heer Van der Weel gaat de P.Z. E.M. er van uit, dat de industrie haar eigen aansluitingen be kostigt. De industrialisatie. De heer Lockefeer uit Hulst, lid van G. S., herinnerde aan het bezoek, dat minister Van den Brink onlangs aan Zeeuws- Vlaanderen heeft gebracht. Spr. achtte maatregelen nodig om te voorkomen dat Zeeland vroeg of laat ontvolkt zou worden. De plannen voor stichting van een strocellulosefabriek zijn nog niet van de baan, aldus de heer Lockefeer. Verder wordt de mo gelijkheid nagegaan voor een tegelfabriek, waardoor vlasafval productief kan worden gemaakt en ook schijnt er sprake te zijn van een grof spinnerij. De heer Philipse deed enige mededelingen over de werkver ruiming. Hij noemde in dit ver- tegemoet waar het de veren over de Westerschelde betreft. Het gaat hier vooral om de ex ploitatie en G. S. zullen zich te gen overneming van de veren door het rijk blijven verzetten. Ook inzake de tarieven zijn G. S. niet gerust. Het college zal in de kwestie der tariefsverho ging gaarne eén woordje mee spreken. De heer Visscher uit Goes had enige critiek gehad op de bus verbinding Hoedekenskerke Goes. Hij noemde het een groot bezwaar dat op die lijn geen fietsen of kinderwagens ver voerd konden worden en hij be pleitte herstel der spoorverbin ding tussen Goes en Hoedekens kerke. In zijn antwoord meende de heer Philipse te moeten be twijfelen, of de minister hiertoe bereid zou zijn, vooral daar er geen motorwagens meer zijn. Overigens sprak hij zijn waar dering uit over de wijze, waar op de A.M.Z. haar verschillende busverbindingen door Z.-Beve land verzorgt. Wegschap Hulst- Paal uitgesteld. -De Bij het voorstel van G. S. tot instelling van een wegschap HulstDe Paal stelde de heer Vercauteren voor alsnog con tact op te nemen met enige pol ders en gemeenten over de on derhoudskosten. De heer C. Hamelink deelde namens G. S. mede, dat het wegschap nodig is voor 'n spoe dig herstel van de weg. De heer Vercauteren stelde voor de beslissing aan te hou den tot de zomerzitting. Dit voorstel werd aangenomen met 18 tegen 16 stemmen. 1000 Salarisverhoging voor G. S. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen een voorstel van de heer Verhagen om de sa larissen der leden van Gedepu teerde Staten met ingang van 1 Januari 1952 met ƒ1000 te ver hogen. EGYPTISCH GEZANT BIJ DE HEILIGE STOEL De waarnemende minister van Buitenlandse Zaken van Egypte, Faras Pasja, heeft mee gedeeld, dat het Vaticaan de benoeming van Ahmed Rasjid Bey tot Egyptisch gezant bij de Heilige Stoel heeft aanvaard en diens geloofsbrieven uit naam van „koning Faroek van Egyp te en Soedan" heeft goedge keurd. Een woordvoerder van de apostolische delegatie van het Vaticaan te Cairo deelde mee, dat men alleen wist, dat het Va ticaan de benoeming van de nieuwe Egyptische gezant heeft goedgekeurd. Diplomatieke kringen te Cairo staan sceptisch tegenover de Egyptische verklaring, dat het Vaticaan de nieuwe titel van ko ning Faroek zou hebben er kend. Dit heeft tot dusver al leen Perzië gedaan. Rasjid Bey is thans te Brussel. OLIE-UITVOER VAN IRAK De eerste zending ruwe olie van het Zubair-olieveld in Z.- Irak werd in het Britse tank schip „Niso" geladen te Fao aan de Perzische Golf, nadat een buisleiding van 120 km is aan gelegd van Zubair naar Fao. Het Britse tankschip nam 11.000 ton ruwe olie in, bestemd voor Rotterdam. Men verwacht heden een tweede tankschip, het Franse „Rhea", dat 12.500 ton zal inladen. Naar aanleiding van de kwes tie der wapenontschepingen ver neemt het ANP van welingelich te Indonesische zijde te Den Haag het volgende: Op 2 Dec. was in de haven Tandjong Priok gemeerd het m.s. „Blitar". Toen aan de ge zagvoerder van dit schip werd gevraagd, of zich aan boord wapens bevonden, antwoordde hij ontkennend. Na een onder zoek bleek, dat zich aan boord echter wel wapens en munitie bevonden. Deze werden op last van de militaire commandant van Djakarta en met goedvin den van de Indonesische rege ring in beslag genomen en naar de wal vervoerd. De Nederlandse hoge commis saris te Djakarta diende op 15 Dec. een protestnota in tegen deze beslaglegging. Hierin werd aangevoerd, dat Indonesië het u j r. 1 i verdrag van Barcelona van '21 band het drie-eilanden-plan en over wapendoorvoeren zou heb- hij hoopte pen overtreden en ten tweede, dat de Indonesische regering niet het recht had, de regelen van de staat van oorlog en be leg in deze zaak toe te passen, Tariefsverhoging? aangezien deze regelen slechts rechtsgeldigheid zouden hebben Naar de heer Lockefeer mede- binnen het rechtsgebied van deelde, zien Ged. Staten met Indonesië, enige bezorgdheid de toekomst I Verder deelde de Nederlandse dat de inpoldering van het ver dronken land van Saeftinge spoedig een feit zou worden. Deze week is in de veemarkt hallen te 's-Hertogenbosch het 300.000 dier aangevoerd. Het was een .biggetje van ongeveer 60 pond van C. van Beem uit Drumpt (Gld). Deze handelaar, die reeds 50 jaar zaken doet op de Bossche veemarkt, heeft van vele zijden gelukwensen in ontvangst moe ten nemen. Het college van B. W. verscheen aan de hallen om enig ceremonieel aan dit voor de veemarkt belangrijke feit te verlenen. De burgemeester memoreerde in zijn toespraak de groei van de stad en van de markt. Wat dit laatste betreft bracht hij dank aan de veehandelaren uit het gehele land, die mede de groei van 't Bossche veemarkt- bedrijf hebben mogelijk ge maakt. Hij 'overhandigde aan de heer C. van Beem een reus achtige taart, waarop in mar- sepain een miniatuur van de veemarkt was aangebracht en natuurlijk een marsepain var kentje met het getal 300.000. De handelaar schonk het biggetje, dat een lint met de kleuren van de stad had omkregen, aan het gemeentebestuur, dat op zijn beurt het dier ten geschenke gaf aan de Bossche Don Bos- costichting. Deze stichting zal met Pasen het dan volwassen 3691 stuks rundvee aangevoerd, hetgeen een nieuw record bete kent, daar dit de hoogste dag- aanvoer van rundvee is van alle Nederlandse veemarkten. Dolle koe. Terwijl het een en ander zich op de veemarkt afspeelde, heeft een dol geworden koe de bin nenstad op stelten gezet. Het beest ontsnapte bij het station en rende in de richting van de Dommel. Het dier dook het ri viertje in en zwom naar de over kant. Nog niet genoeg genoten van het koude bad, sprong de koe nogmaals te water, zwom onder de Wilhelminabrug door en be gon via de Havensingel een dol le galop door de binnenstad. De verkeerspolitie had handen te kort om het verkeer enigermate te regelen. In een garage tegen over het Oranjehotel raakte de koe buiten adem, doch zag nog kans enkele auto's te beschadi gen. Op advies van een veearts heeft de politie een eind ge maakt aan dit dolle koeienbe- staan. AUTOMATISCH OP TEMPERATUUR Een fabriek van bakkerij- hoge commissars mee, dat op 18 Dec. het m.s. „Talisse" te Tand jong Priok zou worden gemeerd met 170 ton wapens en munitie, met gelijke bestemming als de ,3litar". De Nederlandse regering deed aan de Indonesische regering het verzoek om, hangende de oplossing van de kwestie over de wapenen van de „Blitar", de wapens en munitie in het m.s. „Talisse" niet in beslag te ne men. Naar aanlieding hiervan wees men er van Indonesische zijde op, dat in Indonesië nog van toepassing is de bepaling van het militair gezag no. 2 van de legercommandant van Neder- lands-Indië van het jaar 1949, dat doorvoer van wapens door Nederlands-Indië (Indonesië) slechts kan geschieden met toe stemming van de legercomman dant (na de souvereiniteitsover- dracht, van de minister van De fensie). Deze toestemming is voor het vervoer van wapens met de „Blitar" nooit gevraagd en op grond hiervan werden deze wa pens in beslag genomen. Mocht dus de „Talisse" met wapens en munitie aan boord, bestemd voor Nieuw-Guinea, 'n Indonesische haven aandoen op weg naar Nieuw-Guinea, dan zou de Indonesische regering op grond van vorengenoemde be palingen ook beslag kunnen leggen op de wapenen en de munitie in dit schip. Het verdrag van Barcelona acht men in dit verband niet van toepassing, aangezien Ne derland bij het sluiten van dit verdrag nadrukkelijk Neder lands-Indië heeft uitgezonderd van de toepasselijkheid er van, zodat dit verdrag de republiek Indonesia niet bindt. Derhalve kan hier niet worden gesproken van een overtreding van de overeenkomst van Barcelona. De lading van de „Talisse" Aan boord van het vracht schip „Talisse" met bestem ming Nieuw-Guinea bevinden zich 150 ton wapens. Dit feit heeft een onderwerp van gesprek uitgemaakt tussen de Nederlandse hoge commissa ris, de heer Lamping en de In donesische vice-premier de heer Soewirjo. Naar Aneta van de militaire commandant van Tandjong Priok, de kapitein Muljono, ver nam, is hem formeel over de la ding van de „Talisse" nog niets bekend, aangezien het praai- rapport en de ladingslijst van dit schip nog niet werden ont vangen. Tot de vertrekdatum van het schip (24 Dec.) is er tijd om eventuele stappen te over wegen. De op de Blitar" in beslag genomen wapens zijn nog onder berusting van de heer Muljono in afwachting van nadere in structies. „Wat moet de regering naar uw mening in het komende jaar in de eerste plaats opknappen?" heeft het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie aan ve le mannen en vrouwen over het gehele land verspreid gevraagd. Dit zijn de belangrijkste ant woorden: Woningnood oplossen, wo ningbouw bevorderen, hui zen bouwen53 Lonen en prijzen in even wicht brengen10 Bezuiniging op regerings uitgaven, minder ambtena ren, betere besteding van de belasting5 °/c Belastingverlaging, verla ging van sociale lasten4 Pensioenen verbeteren, voor ouden van dagen zorgen.4 Werkloosheid oplossen, werkgelegenheid scheppen 4 De woningnood oplossen staat veruit bovenaan het verlang lijstje van het publiek. Meer dan de helft van alle onder vraagden vindt dat de belang rijkste taak van de regering Dan volgt pas „lonen en prijzen in evenwicht brengen". Reeds vele malen heeft het NIPO sinds de bevrijding deze vraag gesteld. Meestal staat „de ANGSTIGE VLUCHT BOVEN VLIEGVELD Een 4-motorig vliegtuig met 52 personen aan boord heeft meer dan anderhalf uur boven het vliegveld van Los Angeles gecirkeld. Het landingsgestel weigerde en de piloot vloog rond om de benzine op te maken, teneinde de kans op brand te verminde ren. Op het laatste ogenblik werk te het landingsgestel echter en kon het toestel normaal lan den. woningnood oplossen" boven aan. In April van dit jaar stond echter „lonen en prijzen in evenwicht brengen" bovenaan. 35 Procent noemde dit toen de meest belangrijke taak voor de regering. In Juli was dit percen tage weer gedaald tot II pro cent, nu is het 10 procent. Sinds 1949 is het percentage, dat als belangrijkste taak noemt het in evenwicht brengen van lonen en prijzen nog niet zo laag geweest. Belastingverlaging en bezui niging worden nu minder ge noemd dan in Juli van dit jaar. Toen noemden resp. 10 en 8 procent deze taken, nu 4 en 5 procent. MANIFEST VAN DE VADERLANDSE KRING Het hoofdbestuur van de „Va derlandse Kring" heeft in een manifest zijn ernstige onge rustheid over het resultaat der a.s. besprekingen omtrent de status van Nederlands Nieuw- Guinea geuit en zich tot het Nederlandse volk gericht met een dringend beroep, al het mo gelijke te doen om de regering te bewegen 't zelfbeschikkings recht der volken te handhaven en de rechten van de mens, ook die van de bewoners van Ne derlands Nieuw-Guinea, te res pecteren. „Overlevering van de ons goedgezinde bevolking van Nw.- Guinea, die ten volle op ons vertrouwt, zou een weergaloze rechtsschending zijn, waarvoor het Nederlandse volk de ver antwoordelijkheid niet kan en mag dragen", zo wordt o.m. ge zegd in dit manifest, dat na mens het hoofdbestuur van de „Vaderlandse Kring" o.a. is ge tekend door de waarnemend voorzitter, C. E. L. Helfrich, lt. a dm. to/d. Terry en Berry verborgen zich snel in het donkerste hoekje- van de stal. Zij waren nog juist op tijd. Eerst hoorden zij voetstappen naderen, daarop werd de stal deur wijd open geworpen en een man keek naar binnen. Satan stampte op de grond en rukte met zijn sterke gebit aan een paal, een speciale gewoonte van hem. Jack Jones liet een ogenblik het licht van zijn zaklantaarn door de stalruimts gaan. Gelukkig stonden Terry en Berry zo opgesteld, dat hij hen onmogelijk kon zien. De beren voelden hun harten in hun keel kloppen. Maar het licht van de lan taarn ging weer uit en de voet stappen verwijderden zich. „Nu moeten wij weg", fluis terde Berry, „voor hij terug komt". De beren holden als kleine herten door het bos. Hijgend kwamen ze bij hun oom aan, die juist een enorme pan met gebakken aardappels van het vuur haalde. geworden biggetje verwerken in orondst0ffen te Rotterdam (de het Paasmenu, brstemd voor n.V. Bovemo), heeft, zoals men arme gezinnen van de stad. zich zal herinneren, aan het Het 300.000ste dier is tevens i Ned. detachement in Korea een het 120.000ste varken, dat op de vaatje amandelspijs gezonden markt werd aangevoerd. Het als St. Nicolaas-presentje. Dit aanvoercijfer betekent, dat de j vaatje is blijkens uit Korea ont- gemiddelde dagaanvoer op de vangen antwoord goed aangeko- veemarkt 6000 stuks is, waarmee men. De temperatuur in Korea 's-Hertogenbosch aan de kop was toen (1 Dec.) zodanig, dat staat van alle veemarkten in geen koelkast nodig was om de het land. Zo werden Woensdag i amandelspijs goed te houden. door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 41) (Nadruk verboden). „Denk na", drong Chan aan. „Zoals ik tevoren heb gezegd, papegaai niet in staat oorspron kelijke opmerkingen te bedrij ven. Hij herhaalt. Als Tony in de nacht uitroepen „help, moord, gooi neer die revolver", zou men het zelfs een oude vrouw kunnen vergeven als zij denkt hij herhalen wat pas ge hoord is. Hij herhaalt woorden in herinnering komen door wat?" „Ga voort, Charlie", zei Bob. „Door gebeurtenis, juist kreet voorafgaande. Wat voor ge beurtenis? Ik diep denken wat is dit? Misschien door plot seling aandraaien en lichten in slaapkamer, gebruikt door Mar tin Thorn, de secretaris". „Charlie, wat weet je nog meer?" vroeg Bob. „Vanmorgen ik oude vrouwen plichten doen in slaapkamer van Thorn. Ik zie op muur vage omtrek, zelfde grootte en vorm als mooi schilderij is verhan gen merk ik, en niet lang gele den. Waarom werd schilderij verhangen? Ik het oplichten in mijn handen en daaronder ik zien gaatje, dat alleen van vlie gende kogel kan zijn". Bobs adem stokte. „Een ko gel?" „Precies het feit. Eén kogel, die gedrongen in muur. Eén kogel, die is afgedwaald en niet rust plaats vond in lichaam, die To ny om hulp hoorde roepen in de nacht, kortgeleden". Weer keken Eden en Holley elkaar aan. „Nu", zei de redacteur, „daar was immers de revolver die van Bill Hart die weg was uit de woonkamer. Dat moeten we meneer Chan vertellen". Chan haalde de schouders op. „Spaar Uzelf de moeite" raad de hij. „Reeds gisteravond heb ik lege localiteit verlaten door dat wapen, opgemerkt. Ik vond ook dit in papiermand". (Hij haalde een verkreukt pa piertje uit zijn zak, waarop te lezen stond: Aangeboden aan P. J. Madden door William H. Hart. 29 Sept. 1923". beroep niet vergeten. Wij keren Will Holley knikte en gaf het terug, naar de ranch en vinden teruÉ „Heel de dag", ging Chan ver der, „ik zoeken naar ontbreken de revolver. Zonder succes tot nu toe". Will Holley stond op een gaf Chan warm de hand. „Meneer Chan", zei hij, „sta mij toe hier te zeggen dat ik u zeer bewon- wat wij zullen vinden. Sommi gen zouden zeggen, Madden is er, geef hem hassnoer. Onze plicht als prachtige Amerikaan se burgers dat niet toestaan. Als wij halssnoer afgeven en wij weggaan, wordt de waarheid geworgd; voor ons schuldige ontsnapping. Halssnoerverkoop der", en tegen Bob: „Kom nooit valt nu op de tweede plaats". meer bij mij om raad. Volg me neer Chan liever". Eden knikte. „Dat zal ik doen", zei hij. „Denk dieper", stelde Chan voor. „Om oude vrouw te vol gen. Wat voor eer zijn daar in?" Eden lachte. „Toe Charlie, vergeet dat. Ik bied van harte mijn verontschuldigingen aan". Chan straalde. „Warm be dankt. Dan is het afgesproken. Wij overhandigen geen paarlen vanavond?" Hij pakte de bewijzen betref fende Tony bij elkaar en stak ze weer in zijn zak. „Arme Tony. Vanmorgen nog hij mij vertellen ik te veel pra ten. Nu gelijk boem-boemerang, opmerking keert terug en treft hem. Het is mijn dringende plicht te onderhandelen met- koopman in eetwaren. Ontmoet mij over 15 minuten vóór hotel deur". Toen hij weg was, zwegen i Holley en Eden een poosje. „Neen, natuurlijk niet", gaf I „Nu", zei de redacteur, ten Eden toe. „Wij zijn op het spoor van iets de hemel weet waar van. Het is alles aan jou, Char lie, van nu aan. Ik volg je". „U bent immers één profeet", zei Charlie. „Postbode met va- cantie doet lange wandeling. Hier in wijde woestijn kan ik laatste, „ik had ongelijk he lemaal ongelijk. Er is iets gaan de bij Madden". Eden knikte. „Dat is zeker. Maar wat?" (Wordt vervolgd). PERSCONFERENTIE VAN ACHESON De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Acheson, heeft op zijn persconferentie sedert zijn terugkeer te Was hington verklaard, dat de „Europese landen meer voort gang hebben gemaakt in de richting van eenheid in 4 jaar dan in de afgelopen 500 jaar". Dé Westelijke geallieerden hoopten in het begin van het volgende jaar de regelingen voor zelfbestuur van W.-Duits land en de deelneming van dit land aan de W.-Europese verde diging te voltooien. De toestand in het Midden- Oosten was ernstiger geworden en de Westelijke landen hadden terrein verloren bij hun pogin gen om een redelijke oplossing voor de Perzische en Egyptische crisis te bereiken. Acheson verklaarde, dat het neerlaten van 2 spionnen in de Sowjet-Unie door de V. s. een „verzinsel" was. Het bericht was in overeenstemming met de „communistische pogingen om de Ver. Staten en hun -bondge noten te beschuldigen van agressieve bedoelingen ten op zichte van het rode blok". DE PRIJS VAN BRAZILIAANSE KOFFIE De Braziliaanse minister van Financiën, heeft categorisch het door een Amerikaans blad ge publiceerde bericht tegenge sproken, dat hij verklaard zou hebben, dat gelden uit de Bra ziliaanse openbare kas gebruikt zouden zijn voor het beïnvloe den van de koffieprijs, hetgeen sterke prijsstijgingen op de koffietermijnmarkt te New York tot gevolg zou hebben gehad. Hij voegde er aan toe, dat de Braziliaanse regering op geen enkele wijze maatregelen op de beurzen te New York of in Bra zilië heeft genomen, om ook maar de geringste prijsverho ging voor koffie tot stand te brengen. Deze prijsstijging kan slechts zijn veroorzaakt door de wet van vraag en' aanbod. De jongste berekeningen omtrent de koffievoorraden, die tot aan de nieuwe oogst beschikbaar zijn, hebben angetoond, dat de ze kleiner zijn geworden. ,Dat is de enige reden, die de jongste wijzigingen in de prij zen heeft veroorzaakt, die on afhankelijk zijn van enig optre den van de Braziliaanse rege ring, welke zich van iedere in menging op de markt onthoudt", aldus de minister. NOG STEEDS OORLOGSTUIG Wederom is men te Overloon op gevaarlijke projectielen ge stoten. Een landbouwer, bezig met graven van een kuil haal de een pantservuist op. Bij na der onderzoek waren er nog 6. Elders in het dorp bij het bouwen van een huis vond men een aantal granaten en mortie ren. De mijnenopruimingsdienst heeft een en ander onschadelijk gemaakt. Zaterdag 22 Dec. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nws. 9.10 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.00 Voor oe jeugd; 10.15 Gram.; 10.35 Or- xest; 11.00 Voor de ziexen; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Ork.; 13.50 Moderne mu ziek; 14.20 Eng. les; 14.40 Koor; 15.00 Jongenskoor; 1d.30 kro niek; 16.08 Orkest; 16.20 Cause rie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Weekoverzicht; 18.25 Orkest; 18.45 Commentaar; 19.00 Film; 19.20 Overzicht; 19.30 Koor; 19.45 Actualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.08 De gewone man; 20.15 Lichtbaken; 20.40 Voor de heren; 21.00 Orkest; 21.20 Voordracht; 21.35 Kamer muziek; 22.05 Orkest; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nws.; 23.15 Esperanto; 23.22 Orkest. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zender sluiting; 9.00 Nieuws; 9.12 Gram.; 9.50 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.35 Piano12.00 Lichte muz. 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Hoorspel; 13.30 Orkest; 14.10 Film; 14.35 Gronings program ma; 15.00 Gev. muziek; 15.30 Causerie; 15.45 Dansmuziek; 16.10 Sport; 16.25 Orkest; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Amusements muziek; 18.40 Regeringsuitzen ding; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Gev. progr. 21.15 Weense muziek; 21.45 Soc. commentaar; 22.00 Orkest; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.35 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Zang; 13.30 Gram.; 15.15 Ethnische muziek; 16.00 Kroniek; 16.30 Gram.; 16.45 Accordeon; 17.25 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Cau serie: 20.00 Klankbeeld; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gev. progr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. DE VRIJE ZEEUW GRAM Special Superior 85 A. v. d. BIGGELAAR Co. N. V. ROOSENDAAL

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 5