Kerstboodschap van Prinses Wilhelmina Onderhoud tussen de Ministers Eden en Stikker De Amerikaanse leveranties aan Europa IB.B. KERSTGAVEN VOOR WEGENWACHTERS De Russische klacht tegen Amerika INDONESIË M Kabouter Regime van terreur in Libye V Nieuwjaars- advertenties VRIJDAG 21 DECEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1915. kerstviering ten PALEIZE TE AMSTERDAM ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER STIKKER DE BROODPRIJS SLEEPBOOT NOORD- HOLLAND" SLEEPTE 100 DAGEN AAN 'N STUK STAKING IN TUNIS De echo van St. Paul's ST 2.«5ÏÏ£-SÏÏ2 ««*•- DRIJVENDE MIJN GESIGNALEERD TOEGANG ONTZEGD TOT UNIVERSITEIT Amerikaans antwoord op Russische protestnota Nederl. Bank he?va£ aan- en verkoop vreemde vaJufa WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. 21 8.46 16.30 12.25 22 8.46 16.30 1.14 12.35 VERKLARING VAN CONALLY DE VERKIEZINGEN IN FRANS INDIA „Mudcoal" voor Neder! schepen verboden MAN VERMOORDT ZIJN VROUW EN PLEEGT ZELFMOORD Fraskering bij Abonnement: Terneuzen Bire«tear-Hoofdredacteur I. van de Sande RedB«*ie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gir«timmer 38150 Ab»*»ementsprijs: 4,55 per kwartaal Per werk 37 cent Losse nummers 7 cent DE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Hubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 eeat; iedere regel meer 12 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Door de N C.R.V. is gister-lied. Op een avond als deze gaan avond een Kerstzangdienst in de wij onze eigen kleinheid voelen St Bavokerk te Haarlem uitge- en de betrekkelijke waarde van KJW 1 „1 U «iril r\rtc rnfTOTl IziinnPn zonden die georganiseerd was door de commissie voor bijzonde- re kerkewerk der Ned. Herv. ge meente en onder leiding stond van Ds Joh. Bransgeest te Haar lem. Tijdens deze dienst werd de volgende Kerstboodschap van Prinses Wilhelmina uitgezonden: „Over enige dagen is het weer Kerstfeest. In dit uur van ad- ventsjubel zingt gij allen hier aanwezigen, de lof van Hem, die aaL er geen piaato xi onze gestaltenis aannam. Die in-1 blyft voor jets anders. daalde in onze nood. „Leer ons I „„k™, in Uw naam geloven hoort zijn stem" klonk daareven uit uw al hetgeen wij ons eigen kunnen noemen, beseffen? Hoe sclinj- nend is dan nog bij velen de geestelijke armoede en innerlij ke leegte. Doch in dit uur van wijding worden wij boven ons zelf opge heven en worden wij ons gewaar van ieits stralends, iets dat ons verstand niet bevatten kan, doch des te meer ons hart, iets dat gelukkig maakt en dat ons in nerlijk wezen zó wil vervullen, dat er geen plaats meer over De Koningin en de Prins heb ben dit jaar allen, die in ko ninklijke dienst zijn met hun gezin uitgenodigd om gezamen lijk het Kerstfeest te vieren op Zaterdag 22 December in het van't Wij voelen het gebeuren van de Kerstnacht als het ware op ons afkomen: de grote liefdedaad van God. Dan gaan wij onze innerlijke leegte en armoede zien als de voorlopers van die heerlijke vol heid die bezit wil nemen van ons hart en leven. Zalig zijn de armen van geest, want hunner is het ko ninkrijk der hemelen. Dit is niet alleen een belofte voor de toe komst, maar de zekerheid voor het heden, voor nü. Het Konink rijk der Hemelen, dat is Christus in ons. Hij, die door Zijn Kruis die zo ver land komt men tezamen. Van de koninklijke houtvesterijen te Apeldoorn komt het grootste contingent. Dit en talrijke groe pen uit Apeldoorn, Soestdijk en Den Haag zal het aantal deel nemers tot over de 1200 doen stijgen. De Kerstviering zal worden ingeleid door een welkomst woord van de koninklijke gast heer. Hierna zal de Koningin 't Kerstevangelie voorlezen, ge volgd door een toespraak van de Prins. Zang van het zangkoor van paleis Soestdijk, een duet voor viool en piano en enige lie deren van de Kon. Mil. Kapel Vormen de muzikale omlijsting van het Kerstspel, dat door le den van de koninklijke stallen wordt opgevoerd. De Koningin en de Prins heb ben goed gevonden, dat de ge hele Kerstviering per radio zal worden uitgezonden. De Braziliaanss gezant in Ne derland, de heer J. de Sousa Leao, heeft ten departemente mededeling gedaan van de be noeming van Mr. D. U. Stikker tot grootkruis in de Braziliaanse orde van het Zuiderkruis. Deze onderscheiding is aan minister Stikker verleend door de Braziliaanse president als bewijs van zijn hoogachting en „om de aandacht te vestigen op de goede diensten, door Mr. Stikker verricht voor de van dag tot dag groeiende vriend schap tussen de beide landen". Cll afgedwaald zijn terug wil en kan leiden tot Zijn Vader en tot onze Vader. Als wij straks naar Bethlehem gaan, dan kan dat niet anders zijn dan in het besef van onze geeste lijke armoede en leegte. Hij deed immers afstand van alles voor ons. Als wij in deze houding vol harden tegenover Hem zullen wij in en door Hem vinden de oplos sing van alle vraagstukken, die zowel ons persoonlijk leven als het grote gezin der volken thans benauwen, in volmaakte liefde, in volmaakte wijsheid en in vol maakte gerechtigheid. Gezegend zij onze gang naar Bethlehem. Nooit kan 't geloof te veel ver- [wachten Des Heilands woorden zijn gewis, 't Faalt aardschen vrienden vaak [aan krachten, Maar nooit een vriend als Jezus [is: Wat zou ooit Zijne Macht be merken? 't Heelal staat onder Zijn gebied, Wat Zijne Liefde wil bewerken, Ontzegt Hem Zijn vermogen niet. satans „roberl" markt ig\ brouwerijstr. 9 terneuzen voor het nummer dat DINSDAG 1 JANUARI des morgens zal «erschijnen kunnen weder geplaatst wor den a SO cent Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 re gels zal 80 cent meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. Inzending kan geschieden tot uiterlijk Donderdag 27 December. BELGIE ZENDT RADIUM NAAR DE VER. STATEN Binnenkort zal België 50 gram radium naar de Ver. Staten zenden om in het Roosevelt- ziekenhuis te New York voor de behandeling van kanker te wor den aangewend. Deze grote hoeveelheid zal worden vervoerd in een meta len buis, die gepantserd is met een dikke laag lood. Hierdoor zal iedere uitstraling worden ver meden. De buis zal ongeveer 3 ton wegen. Het radium zal in genoemd ziekenhuis worden ge plaatst in een volgens de plan nen van professor Failla van de universiteit van Columbia ver vaardigd telecurie-therapie- apparaat. Zoals bekend, beschikt prof. Maisin reeds over een dergelijk toestel geladen met 50 gram ra dium, in het instituut voor kan kerbestrijding te Leuven. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Mr D. U. Stikker, heeft Donderdagavond zijn Britse collega Anthony Eden op het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken bezocht. Van Eden van deze gelegenheid ge bruik heeft gemaakt om zijn col lega Stikker in te lichten over de door hem te Parijs met de Franse premier en minister van Buitenlandse Zaken gevoerde OUlLtflIiailLUbc: üax\cn "oaucuv. officiële zijde verklaart men dat besprekingen, en wel met name het hier een beleefdheidsbezoek over de beraadslagingen over betreft, doch in gewoonlijk wel ingelichte diplomatieke kringen is men van mening dat minister 's-Gravendeelse bakkers ondernemen protestactie De 's-Gravendeelse bakkers hebben de prijzen voor het z.g. volkswitte- en bruibrood met 1 cent doen stijgen, waardoor zij zijn gekomen op 31 cent. Zij zijn van mening dat het onmogelijk is met de door de regering toegestane broodprijs van 30 cent uit te komen. De actie die ondersteund wordt door de Z.-Hollandse bakkersbónd, is bedoeld als een ernstig protest, daar andere me thoden practisch geen resultaat hebben opgeleverd. De sleepboot „Noord-Holland" van de N.V. Wijsmuller'te Umui- den is na een onafgebroken reis van 100 dagen in Ilbany (Australië) aangekomen. De sleepboot was 100 dagen geleden uit IJmuiden vertrok ken met de baggermolen „G. G. A" en de bakkenzuiger „Bever wijk HI" van Van Hattum Blankevoorts Aannemingsmaat schappij. Deze firma is in Australië bezig met havenaan- J0cr_ De „Noord-Holland" heeft de route langs de Westkust van Australië genomen, die meestal wordt gemeden om het slechte weer, dat daar pleegt te heer sen. De sleepboot heeft wel met slecht weer te kampen gehad, maar heeft niets bijzonders ge meld. O, KOM ER EENS LUISTEREN Woensdag werd de studio chef van de Avro, de heer B. Verhaas, opgebeld door een luisteraar, die hem vroeg wanneer de uitzending zou volgen van het een avond te voren met hem gevoerde te lefoongesprek over de kwa liteit van de bonte trein. De studiochef toonde zich zeer verbaasd en verzekerde de luisteraar, dat hij het slacht offer moest zijn geworden van een grappenmaker, want dat zulk een gesprek van Avro- zijde niet was gevoerd. Men stelle zich de schrik van de heer Verhaas voor, toen zijn assistent hem later opbelde met de mededeling, dat de studiohal vol stond met luis teraars, die eveneens bleken te zijn opgebeld en die in de veronderstelling leefden hun eigen telefoongesprek te kun nen beluisteren en daarna 'n rondleiding door de studio te mogen maken. Dit laatste was hun mede door de grap penmaker voorgespiegeld. De huishoudelijke dienst van de Avro toonde zich sportief en leidde het grote gezelschap rond, zij het dat men het ge noegen moest prijsgeven de eigen stem te horen. Later op de avond belde de grappenmaker op en hij ver ontschuldigde zich voor de bezorgde drukte. J)e kapper mei het aparte cachej^ wij adviseren u gaarne kort haar vereist speciale coupe en verzorging wij verzorgen u. De „Nieuwe Destoer", een na tionalistische Tunesische partij heeft een staking van 3 dagen afgekondigd ter ondersteuning van de eisen aan Frankrijk, die o.m. volledig zelfbestuur door 'n geheel uit Tunesiërs samenge stelde regering omvatten. Andere Tunesische partijen, w.o de „Oude Destoer", een partij die zich verzet tegen elke samenwerking met Frankrijk, hebben besloten aan de staking deel te nemen. John L. Lewis, hoofd van de machtige vakvereniging van mijnwerkers, heeft aan de Ame rikaanse regering een nieuw plan voorgelegd voor het zenden van meer en goedkopere kolen naar de Europese Industrieën. Hij verklaarde op een perscon ferentie, dat hij en de verte genwoordigers van de kolen mijn-exploitanten hebben voor gesteld een exportpool voor ko len op te richten. Er zullen schepen worden gehuurd van de regering om kolen naar Europa te kunnen vervoeren zonder winst op de vervoerskosten. Volgens Lewis zullen de Euro pese industrieën krachtens het plan kolen kunnen verkrijgen tegen aanzienlijk lagere prijzen. Hij verklaarde, dat 375 Liber- ty-schepen zijn gecharterd door particuliere scheepvaartmaat schappijen, waarvan de meeste kolen naar het buitenland ver voeren tegen noteringen, die hij te hoog acht en die de Europe se landen zich niet kunnen ver oorloven. Door de hoge kosten gaan de overzeese markten voor de Amerikaanse kolenindustrie verloren, omdat Europa ge dwongen wordt goedkopere ko len te betrekken van de landen achter het ijzeren gordijn. De verslaggevers vroegen, of een grotere Europese productie de behoefte aan Amerikaanse kolen niet zou verminderen. Lewis verklaarde hierop, dat de kolenproductie in Europa zich de eerste jaren niet aan zienlijk zal uitbreiden. Pistoolschoten, bij wijze van proefneming afgevuurd van de kansel in de St. Paul's kathe draal in het hart van Londen, bleken een echo van twaalf se conden lang op te roepen. De proef werd genomen naar aanleiding van pogingen om tot een oplossing van de bijzondere acoustische problemen in dit te geraken. Thans Engelands standpunt t.a.v. het voorgestelde Europese leger. Minister Stikker is Donderdag ochtend voor het bespreken van zaken, verband houdende met de Europese economische samen werking te Londen aangekomen. Hij maakte de reis per yliegtuig. De minister keert Vrijdag per schip naar Nederland terug. Minister Stikker zal namens Nederland de van beslissende betekenis zijnde ministersconfe rentie, die Donderdag a.s. te Parijs over de voorgestelde inr stelling van een Europees leger zal worden gehouden, bijwonen. Op deze bijeenkomst zal worden gepoogd de verschillen van in zicht terzake tussen de Benei ux- landen enerzijds en Frankrijk, - - - zijds, te overbruggen. De heer Stikker heeft van zijn verblijf te Londen gebruik ge maakt om persoonlijk navraag te doen naar de gezondheidstoe stand van de Nederlandse am bassadeur te Londen, Jh1" Mr E. F. M. J. Michiels van Verduyen, die Woensdag voor de tweed* maal is geopereerd. aangebracht van luidsprekers, die met onderlinge tijdsvertra ging het op de kansel gesproken woord op diverse plaatsen in de kathedraalruimte weergeven. Volgens de eerste rapporten klinkt het geluid uit de luidspre kers nu zodanig, dat het recht streeks van de kansel schijnt te komen. Het Panamese stoomschip „Hassan" heeft gemeld een drijvend voorwerp gezien te hebben, dat het uiterlijk ver toonde van een drijvende mijn. Het voorwerp bevond zich 2 mijl ten Z. van het lichtschip bij de Goodwin-zandbanken. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. rDoet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. De inspecteurs van de We genwacht van de ANWB kunnen voor Kerstman gaan spelen. Gisteren ontvingen zij uit de handen van de voorzitter van het. Kerstactiecomité voor de Wegenwacht, de heer J. Voer man te Gouda, ruim 100 Kerst pakketten om aan de man schappen uit te delen. De in houd dezer pakketten is bijeen gebracht in natura en grotere en kleinere gaven in geld, welke laatste in goederen werden om gezet. Zo kon een flinke doos met allerlei versnaperingen, ta bak, sigaretten, een shawl e.id. voor iedere man worden gevuld. De heer Voerman zeide, dat de ze Kerstverrassing een van de weinige vormen is, waarin men de grote waardering voor We genwacht in stoffelijke vorm tot uitdrukking kan brengen. IJver, toewijding en vriende lijke correctheid worden door de weggebruikers op hoge prijs gesteld. De hulp van de Wegen wacht geeft de automobilist of motorrijder een gevoel van vei ligheid, terwijl de bedrijfszeker heid der verkeersmiddelen stijgt. De waardering voor de goede diensten, verricht bij alle mogelijke weersomstandigheden, wordt dan ook gaarne tot uit drukking gebracht. Een foto toestel en enige andere grote geschenken zullen onder de manschappen worden verloot. De senaat van de Rijksuniver siteit te Utrecht heeft, te reke nen van 1 Maart 1951 af, de toegang tot de rijksuniversiteit voor de tijd van 2 jaar ontzegd aan één der studenten, die be kend heeft diefstallen te heb ben gepleegd. De laatste jaren werden er geregeld diefstallen onder de studenten gepleegd. De senaat acht dit een hoogst ernstig ver schijnsel en heeft gemeend dat er een voorbeeld moet worden gesteld. In de speciale politieke com- misssie van de V. N. heeft Egyp te er op aangedrongen, dat- de commissaris der V. N. in Libye, de Nederlander A. Pelt, onmid dellijk naar Parijs wordt ontbo den om verslag uit te brengen over het „regime van terreur" in de voormalige Italiaanse kolo nie, dat zou zijn ingesteld door de „door Engeland gesteunde" voorlopige regering. De toestand in Libye werd „snel slechter". „Goede vader landers" werden gearresteerd en „de vrijheid onderdrukt". De Egyptische afgevaardigde las een telegram van „het natio nale congres" in Libye voor, waarin wordt gezegd dat de ver kiezingen voor een vrij parle ment „gevaar lopen te worden vervalst door de Britse imperia listisohe autoriteiten". De Britse afgevaardigde sir Gladwyn Jebb ontkende nadruk kelijk, dat Engeland de onafhan kelijkheid van Libye wilde ver tragen. Het land zou onafhanke lijk worden vóór de door de al gemene vergadering der V. N. vastgestelde datum, n.l. 1 Jan. 1952. Uit betrouwbare bron te Lon den verluidt, dat Libye op 3* December een onafhankelijke e» souvereine staat zal worden. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de voorlopige regering van Libye heeft goedgevonden, dat de Brit se troepen in het land blijven tot na de verkiezingen in Maart. Donderdag heeft de politieke commissie van de V.N. de be- commissie van ue *.n. uc ««=- Na een huiselijk samenzijn sprekjng van je Sowjetrussische met de inspecteurs van de We- klacht tegen de Amerikaanse genwacht werden de pakketten wet tle wederzijdse veiligheid in de inspectie-auto s geladen. yoortgezet. Een kwartier nadien reikte de j-jc pO0[se afgevaardigde Wier hoofdinspecteur A. Mosheuvel 't b]0WS]£i) noemde de wet „een eerste pakket op de weg tussen I dorament van misdadige oor- Gouda en Den Haag uit aan n logsophitsing", dat het Hand- Wegenwachter, die juist bezig was een motor te repareren. El ders snorden de gele inspectie autootjes naar alle oorden des lands om de gulhartig geschon ken verrassingen te bezorgen. vest van de V. N. ondermijnt. Dr. Pimentel Brandao (Brazi lië) noemde de Sowjetrussische resolutie niet ernstig, hoewel de bewoordingen van de Ameri kaanse wet aanleiding tot ver- kaanse afgevaardigde Mansfield aan het woord, die zei dat de beschuldiging van agressie, sa men met de beschuldiging van inmenging in binnenlandse Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Vrijdag het onlangs te Moskou overhandigde antwoord op de Sow jet-Russische protestnota van 21 November naar aanleiding van de Amerikaanse wet op de wederzijdse veiligheid gepubli ceerd. Hierin ontkenden de Ver enigde Staten, dat zij een tegen de Russische regering gerichte beweging in het leven willen roepen en zij noemden de be schuldigingen, dat zij zich ia Russische binnenlandse aange legenheden mengen, vals. O.m. wordt in de nota ver klaard, dat de beschuldigingen zijn geuit door een regering, die „zelf reeds een aantal jaren on dermijnende activiteit tegen de Amerikaanse regering steunt". De Nederlandse Bank N.V. deelt mede, dat met ingang va» vandaag de aan- en verkoop van vreemde valuta's op termijn ral worden hervat. Het beginsel dat in de na-oor- aangelegenheden, „de ernstigste logse periode aan het systeem i j:. i;^ ..<-.-1-. Ar\ /Jor tArmiinrJokkina fpn PTOTlfr- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag, ochtend tot Vrijdagavond. ZWAKKE WIND. Zwakke wind uit uiteenlopen de richtingen en over het alge meen weinig bewolking. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 22 DECEMBER. n.m. 8.05 8.40 9.20 9.30 v.m. 7.28 8.02 8.42 8.52 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Nederlands administrateur vermoord. De administraeur van de on derneming Mandaling in het Sukabumische, de heer G. Bee- kom, is bij een moordaanslag om het leven gekomen. Deze aanslag, waarbij tevens 2 leden van de Apri, een politie man en een dessawacht werden gedood vond plaats een etmaal na de moord op de planter Borg. De heer Beekom reed met zijn auto in de richting van de Wijnkoopsbaai, toen de wagen muntjans werd nog een politie man door de bende gedood en 2 gewond. Nederlander doodgeschoten Even buiten Subang werd de 23-jarige Nederlandse ondeme- mingsemployé H. Borg door on bekenden doodgeschoten. Het slachtoffer was in dienst van de P. en T.-landen. Hij reed op een motorfiets naar de on derneming „Tjibo" van genoem de organisatie. Men vond hem enkele km buiten Subang met een schot in Bij ieder pakket was door het draaiing konden geven. Hij Ned. Bijbelgenootschap 'n over- druk van het Evangelie van van Lucas, verlucht met foto's uit het Heilige land, gevoegd. I DRINK LOUTER Senator Tom Connally, voor zitter van de Amerikaanse Se naatscommissie voor buiten landse betrekkingen, heeft in een rede verklaard, van mening te zijn, dat W.-Duitsland zich zou moeten bewapenen voor zijn eigen verdediging en zou moe ten toetreden toL de NAVO. Hij geloofde, dat de militaire opbouw van de Ver. Staten te- LI wu V»- I wvxwn* "O ter hoogte van de kampong het hart. Zijn polshorloge was Pasrikabis werd beschoten, gestolen, doch de licht bescha- waarbij de heer Beekom en 3 digde motorfiets hadden de da- van zijn 5 passagiers, n.l. 2 ie- ders laten liggen. Het slachtof- öen van de Apri en een dessa- fer zou op Oudejaarsar ond in wacht werden gedood. het huwelijk treden. Anderhalf opuouw van ue ver. cnarai „e- n Bij de hulpverlening door een jaar geleden kwam zijn vader gen 1953 of 1954 zou zijn vol- selijke aangelegenheden van politie-eenheid uit Parkan-1 door een aanslag om het leven, i tooid. I het Franse gebied. achtte Russische inmenging in binnenlandse aangelegenheden van andere staten welbekend en betwijfelde het morele gezag van de Sowjet-Unie om een an der van dergelijke inmenging te beschuldigen. Kiselef (Wit-Rusland) zei, dat de wet „de vrede en veiligheid in de gehele wereld in gevaar brengt". Na Kiselef kwam de Ameri- De socialistische partij van Frans India, die thans aan de macht is, heeft alle 39 zetels veroverd in de verkiezingen voor de assemblée der 4 gebieden van Frans India, zo is officieel be kendgemaakt. De nationalistische partijen, die aansluiting bij India wen sen, hebben deze verkiezingen geboycot. De assemblée revolt de plaat aanklacht is, die een lid van de V. N. tegen een ander lid kan indienen. In geen geval mocht een dergelijke klacht worden geuit uit propaganda- of ande re oppervlakkige oogmerken te dienen, aldus de Amerikaanse afgevaardigde. Volgens hem had de Sowjet-Unie geen enkel be wijs geleverd en hij leidde hier- der termijndekking ten grond slag heeft gelegen, blijft gehand- haafd. Eveneens tot dusver moe ten de deviezenbanken de met haar cliënten afgesloten termijn- transacties oversrluiten bij de Nederlandse Bank. Wel wijken de termijnkoersen voor enkele valuta's af van die, welke tot 17 dezer werden genoteerd. Ook W1 8 "C1CVC1U Cll Al ij n-iuuo iliUi -f uit af, dat zij andere oogmerken ligt het in de bedoeling de ter- hart mijnkoersen van tijd tot tijd te Hierna deelde de voorzitter herzien indien de termijnpositie v^n de commissie, de Noor Finn van de Nederlandse Bank in de Moe, mee, dat op de lijst van betrokken valuta of de noterin- sprekers nog 11 namen voorko- êep °P de termijnmarkten in het men. Overeengekomen werd de buitenland daartoe aanleiding spreektijd tot een half uur te geven. beperken. In verband met de scheeps rampen overkomen aan de mo torschepen „Pinguin" en „West kust", welke beiden geladen wa ren met „Mudcoal", zodat er aanleiding bestond tot de ver onderstelling, dat de aard dezer lading oorzaak was van deze rampen, werd dezer dagen door de inspecteur-generaal voor de scheepraart bepaald, dat han gende het onderzoek het ver boer van „Mudcoal" of soortge lijke steenkoolproducten door schepen onder Nederlandse vlag is verboden. Donderdagmiddag heeft een 32-jarige man in een bakkers winkel aan de Hoofdweg te Am sterdam zijn vrouw neergescho ten en daarna zichzelf een ko gel door het hoofd gejaagd. De vrouw is aan de bekomen verwondingen overleden. De man, een 32-jarige reiziger, schoot voor de ogen van het personeel en de klanten met 'n revolver tweemaal op zijri echt genote. Daarna richtte hij het wapen op zichzelf en maakte met een schot door zijn hoofd een emd aan zijn leven. De politie neemt aan, dat ja loezie het motief voor dit tra gisch gebeuren is geweest.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1