De besprekingen tussen Hederland en Indonesië Westelijke ontwapeningsresolutie goedgekeurd De strijd in Korea De Russische klacht in de Politieke Commissie Twee Russen wegens spionnage ter dood gebracht Unie een hinderpaal voor samenwerking Nieuwjaars advertenties DONDERDAG 20 DECEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1914. Gramofconplaai mei de siem van Koningin Juliana EXTRA TREINEN VOOR EN NA KERSTMIS Koffiebon aangewezen Kerstfeestviering in Paleis op de Dam Nieuw kanon voor de Noordelijken Frankrijk verwerpi Russische nota WEERSVERWACHTING HOOGWATER. SCHEEPSARTS „NOORDAM" AAN BOORD OVERLEDEN DE NED. BIOSCOOPBOND EN DE TELEVISIE-STICHTING BELGISCH UITVOER RECHT VOOR EXPORT NAAR NEDERLAND Christiansen in vrijheid gesteld De besprekingen tussen Eden en Salah Ei Din DE KOUDEGOLF IN DE VER. STATEN OOK IN UTRECHT MELKSANERING Kerstman valt uit de lucht Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs4,55 per kwartaal Per werk 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Ttmeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uttr Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uar Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum per advertentie 1,80. We, correspondent van Aneta j in Nederland verneemt over de stand der besprekingen tussen de Nederlandse regering en Prof. Swpoeao het volgende: De Indonesische delegatie ont ving uit Djakarta de goedkeu ring van haar regering voor het antwoord op de door de Neder landse regering aan Prof. Supo- mo overhandigde aide-memoire. Hierin had de Nederlandse rege ring opheldering gevraagd over de bedoelingen van de Indone sische regering bij de onderhan delingen. In het bijzonder ging het om de vraag, hoe de Indone sische regering het verband zag tussen beide punten der agenda, te weten Nieuw-Guinea en de Unie. Indonesië beschouwd de Unie als een hinderpaal voor de sa menwerking, evenals de kwestie Nieuw-Guinea. Wat dan, zo wordt van Nederlandse zijde ge vraagd, als de hinderpaal der Unie is weggenomen? Zal Indo nesië de samenwerking dan rea liseren ondanks het niet-opge- loste vraagstuk Nieuw-Guinea? De Indonesische delegatie heeft een concept-antwoord opgesteld en aan Djakarta voorgelegd. Hierin wordt de zaak aldus ge steld: DE VERBODEN VERENIGINGEN Protest van ide E.V.C. Het verfoondsbestuur van de Eenheidsvakcentrale heeft in een schrijven aan de min.-pre sident geprotesteerd tegen de beschikking, waardoor het mo gelijk wordt rijksambtenaren op grond van hun lidmaatschap van een aantal vooruitstreven de organisaties, w.o. de bij de1 E.V.C. aangesloten bonden, te' ontslaan. Het verbondsbestuur zegt in genoemde maatregel o.m. te zien: Een verder gaan op de weg naar het fascisme; een on derdeel van die maatregelen, welke 'ten doel hebben 't groei ende verzet tegen een politiek van oorlogsvoorbereiding, werk loosheid en armoede in te dam men; en onverdraagzaamheid jegens hen, die tijdens de be zettingsjaren voor de vrijheid vochten. Het schrijven besluit: „De E.V.C., die trouw is en blijft aan de strijd voor vrede en voor onafhankelijkheid van ons land, protesteert tegen het besluit, dat een aanranding be tekent van de democratische geest, die eigen is aan het Ne- Nederlandse volk en eist de on middellijke ongedaan-making van dit besluit". Een wijziging van de Unie zal zonder twijfel een der hinderpa len voor een goede ontwikkeling der samenwerking wegnemen. Wanneer dit echter geschiedt, zonder dat het vraagstuk Nieuw- Guinea wordt opgelost, zal er nog een laatste hinderpaal voor de samenwerking blijven be staan. De Indonesische regering heeft dit standpunt gesancionneerd. In een zitting van het kabinet van Maandag heeft de Neder landse regering over het Indone sische antwoord beraadslaagd. Het antwoord van Indonesië wordt niet geheel bevredigend geacht, in het bijzonder wat be treft hetgeen wordt opgemerkt over Nieuw-Guinea. De passage, waarin gezegd wordt dat, wan neer de Unie wordt opgeheven, doch de kwestie Nieuw-Guinea onopgelost blijft, er een ernstige hinderpaal voor de samenwer king blijft bestaan, vraagt nade re opheldering. Deze is dan ook aan Prof. Su- pomo gevraagd. Nederland, wil bepaald niet dat na 'n eventuële opheffing van de Unie en het sluiten van een tractaat op in ternationale voet, de agitatie be treffende Nieuw-Guinea voort- 1 duurt en dat daardoor de sa menwerking, die men zegt na te streven, opnieuw verijdeld wordt. Van Indonesische zijde heeft men gesteld, dat men de hinderpalen voor de samenwer king wil wegnemen. Van Neder landse zijde zegt men thans, dat er nog andere hinderpalen be staan, o.a. de rechtspositie van de Nederlanders in Indonesië, die onbevredigend is, gezien de vele arrestaties van Nederlan ders. Voorts hebben de moorden op vele Nederlanders de aan dacht van de regering. Ook de redevoeringen van president Su karno tegen Nederland vormen een ernstige hinderpaal. Al deze zaken dienen op de conferentie te worden bespro ken. Nu heeft zich op het laatste ogenblik een complecatie voor gedaan, die zich ernstig laat aanzien. In Indonesië is bekend geworden, dat Indonesië het Ne derlandse protest inzake het be slag leggen op wapens aan boord van de „Blitar" heeft afgewezen en zich op het standpunt stelt, dat het hier niet een doorvoer, doch een invoer van wapenen betreft, daar men in Indonesië Nieuw-Guinea beschouwt als In donesische gebied. Deze wjjze van het stellen der kwestie wordt door de Neder landse regering hoogst ernstig opgenomen. In bevoegde kringen gaf men aan Aneta te verstaan, dat Indonesië de zaken hierdoor zodanig op de spits heeft gedre ven, dat het bijzonder moeilijk wordt „met het mes op de keel" te gaan onderhandelen over ,,een opruiming van hinderpalen voor de samenwerking". De kans wordt thans groot geacht, dat deze „juridische annexatie van Irian", zoals men het noem de, het begin van de onderhan delingen opnieuw zal vertragen. Het secretariaat van Hare Majesteit de Koningin deelt mede; Hare Majesteit de Koningin heeft op veler verzoek er in toe gestemd dat de door haar het vorige jaar op Soestdijk gelezen tekst van het Kerst-evangelie volgens Lokas 2, welke toen reeds op een gramofoonplaat werd vastgesteld, thans voor 'n liefdadig doel in de handel wordt gebracht. Dit is opgedragen aan Philips' phonographische industrie te Baarn. De Koningin heeft beslist dat de baten van de verkoop dezer plaat ten goede komen aan de uitbreiding van de arbeidsthe- rapie in het herstellingoord voor het asthmatische kind „Heide- heuvel" te Hilversum en in het Nederlandse studentensanato rium te Laren. voor het nummer dat DINSDAG 1 JANUARI des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den i 80 cent Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 re gels zal 80 cent meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. Inzending kan geschieden tot uiterlijk Donderdag 27 December De Nederlandse Spoorwegen zullen op 21, 22, 23, 26 en 27 December a.s. een aantal extra tremen laten rijden. In verband met het feit, dat op de Maandagen 24 en 31 December a.s. vele kan toren en fabrieken gesloten zijn, zal een aantal Foren sentreinen op deze beide da gen uitvallen. Aangedrongen wordt op een inter nationale ontwapeningsconferentie, wanneer de commissie voldoende met haar werk is gevorderd. De politieke commissie heeft de Russische eis tot een onvoorwaar delijk verbod op de productie van atoomwapens en tot vermindering van de bewapening van de grote vjjf met een derde verworpen. Het voornaamste resultaat van de onlangs te Parijs gevoerde ge heime besprekingen van de „grote vier" is overeenstemming over de niuewe ontwapeningscommissie om controle op atomische en conven tionele wapens te bestuderen. In de commissie zullen alle leden van de Veiligheidsraad en Canada zit ting hebben: zij zullen binnen 30 dagen met hun werk moeten begin nen en tegen 1 Juni 1952 hun eer ste verslag moeten uitbrengen. Deze commissie zal in de plaats van twee andere lichamen komen, nei oeur.jisci.ap vuu. fdie vergeefs hebben getracht tot zaden en peulvruchten te Den overeenstemming te komen over Haag heeft bon 524 algemeen vermindering van herbewapening, aangewezen voor het kopen van n.l. de commissie voor atoomener- „n- -TV1l.an „nwimippÏA TfArtr De politieke commissie van de VN. heeft de resolutie, waarin de Westerse ontwapeningsplannen zijn vervat, in haar geheel met 44 tegen 5 stemmen (de Sowjet-Unie, Wit- Rusland, Tsjecho-Slowakije, Polen en Oekraine) goedgekeurd. Tien landen (Afghanistan, Ar gentinië, Egypte, India, Indonesië, Pakistan, Perzië, Syrië, Saoedi- Arabië en Jemen) onthielden zich. De resolutie gaat nu naar de al gemene vergadering. Zij voorziet in de oprichting van een ontwape ningscommissie onder verantwoor delijkheid van de Veiligheidsraad. Het bedrijfschap voor granen, 125 "gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrijdag 21 De cember 1951 worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen van koffie bij de detaillist tot en met 5 Januari 1952. Het rantsoen moet dienen voor 6 weken. De eerstvolgende bon- aanwijzing zal op 31 Januari 1952 plaats hebben. gie en de commissie voor conven tionele wapens. De nieuwe commis sie zal plannen opstellen voor een ontwerpverdrag voor „regeling, be n.,nn„r!nVil!rrn imWVl.n^ö blijven voor controle, „tenzij e«n beter en niet minder doelmatig plan wordt opgesteld". Het verdrag of de verdragen zul len open staan voor alle landen. De Amerikaanse afgevaardigde. Jessup, verklaarde na de stem ming, dat de resolutie een construc tief plan wil, waarmee het moge lijk zou zijn voortgang te maken en de onderdelen, waarover over eenstemming is bereikt, uit te brei den. Hij vestigde er de aandacht op, dat de paragraaf over instelling van de nieuwe commissie zonder tegenstemmen was goedgekeurd. Naar wij vernemen zal de Kerstviering in het paleis op de Dam te Amsterdam in haar ge heel rechtstreeks via de radio worden uitgezonden. Deze uit zending geschiedt Zaterdag 22 December te 17.00 uur via Hil versum I op golflengte 402 m. In verband hiermede zal het aangekondigde K.R.O.-program- ma een wijziging ondergaan. De wereldomroep zal van deze Kerstviering een uitgebreide re portage maken, welke Eerste ontwerpverarag voor „regemiK. uv- perking en evenwichtige verminde- Kerstdag zal worden uitgezon «Jv, sv" ïrnn olln otrii/HrrOfhtOTl pn dCTl- fcj *-11 V»U1.»..W ring" van alle strijdkrachten en doelmatige internationale controle van atoomenergie. Zij zal streven naar verbod van atomische wapens en het gebruik van atoomenergie voor vreedzame doeleinden. Andere hoofdpunten van het Westelijke plan zijn: trapsgewijze bekendmaking en Volgens Raldio-Moskou zijn 2 Russen wegens spionnage ter dood gebracht. Zij waren boven Russisch gebied uit een Amerikaans vliegtuig gespron gen. Hun namen werden opgege ven als A. I. Osmanof en I. K. Sarantsef. Het vonnis werd met de kogel voltrokken. Vólgens de radio betreft het hier .Amerikaanse diversionis- ten", die in de zomer onder dek king van de duisternis door een Amerikaans vliegtuig naar de van een commando voor het Midden-Oosten van de hand ge wezen. De Franse regering heeft de Moldavische republiek CSowjet Russische nota van 24 Novem- d gebracht. ber over de beoogde oprichting veiligheidspolitie arres teerde hen en vond op hen val se documenten, wapens „en an dere zaken voor het voeren van diversionnistische en terroris tische activiteit". Zij hadden te vens een grote hoeveelheid geld bij zich. In de nabijheid van de plaats van arrest werden ge opende valschermen gevonden. Het vonnis werd geveld door een militaire rechtbank van het opperste Sowj et-gerecht. Osma nof en Sarantsef hadden .be kend. (Zij hadden gezegd door de Amerikaanse geheime dienst in W.-Duitsland te zijn gere- cruteerd in kampen voor ver plaatste personen. Zij hadden een speciale oefening ontvan gen in topografie, parachute springen, het gebruik van wa pens, spionnage en andere za ken. Zij waren via Griekenland naar de Moldavische republiek, tussen Roemenië en de Oekraine gevlogen. Na het volbrengen van hun opdracht hadden zij zich naar Kars, een Turkse plaats aan de Armeense grens moeten begeven, waar functionarissen van de Amerikaanse geheime dienst hen zouden opwachten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. ENIGE REGEN. Aanvankelijk nog hier en daar nevel of mist. Overigens half tot zwaar -bewolkt met later eni ge regen. Matige tot krachtige, iangs de Waddenkust mogelijk harde, zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. VRIJDAG 21 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 6.37 7.11 Terneuzen 7.12 7.46 Hansweert 7.52 8.26 Walsoorden 8.02 8.36 ZON. EN MAANSTANDEN. h ZON MAAN op onder op onder 21 8.46 16.30 12.25 22 8.46 16.30 1.14 12.35 23 8.47 16.31 2.32 12.48 24 8.47 16.32 3.55 13.03 26 8.47 16.32 5.23 13.26 De scheepsarts van de „Noor- dam" van de Holland Amerika- lijn, de 40-jarige Dr. J. M. Vink, is Zaterdag aan boord overle den. Het schip maakte de over tocht naar Amerika deze keer onder slechte weersomstandig heden. Toen Zaterdag de storm haar hoogtepunt -had bereikt vond men Dr. Vink dood bij zijn schrijftafel. Vermoed wordt dat hij aan hartverlamming is ge storven. Het schip is met de vlag half stok in Hoboken aangekomen. De onderhandelingen. Naar aanleiding van de publi catie, dat het er thans naar uit ziet, dat een principieel accoord tussen de Nederlandse bioscoop bond en de Nederlandse televi- siestiohting in het verschiet ligt, vernamen wij van de zijde van de televisiestichting, dat het bestuur van de bioscoop bond weliswaar opnieuw het ge wijzigd ontwerp-contract aan de televisiestichting heeft toege zonden, maar dat dit concept nog in een vergadering van het bestuur der Ned. televisiestich ting moet worden behandeld, waarna, vermoed wordt nog wel over enkele geschilpunten, op nieuw met de bioscoopbond zal moeten worden onderhandeld. Hoewel het bestuur van de te levisiestichting nog steeds goe de hoop koestert dat 't bestuur van de bioscoopbond aan het verstrekken van films voor de televisie zijn volle medewerking zal verlenen, kan niet worden gezegd, dat inderdaad een ac coord is bereikt. Aan het westelijke front heb ben de Noordelijken Dinsdag kort voor het invallen van de schemering, een zware aanval met 800 man ondernomen. Het gold hier dc rwaarste aanval In de laatste weken. Kort voor de schemering open de de Noordelijke artillerie het vuur, waarbij een nieuw snel vuurkanon in gebruik werd ge nomen. Daarna rukten stoottroe pen op ondanks zwaar machine geweervuur van de Verbondenen. De stoottroepen kwamen tot staan bij een prikkeldraadver sperring en de hoofdmacht moest tenslotte wijken. Een woordvoer der der Verbondenen verklaarde echter, dat kleine groepen de strijd voortzetten. De haven van Tsjiampo, aan de West-kust, is door Britse en Australische schepen zwaar be schoten. Bommenwerpers der Verbon denen hebben de N.W.-verbin- dingslijnen en de frontgebieden bestookt. Geallieerde krijgsgevangenen in communistische handen. De niet-officiële Amerikaanse reactie op de door de communis ten verstrekte lijst van zich in hun handen bevindende gealli eerde krijgsgevangenen, waarop de namen van 3198 Amerikanen voorkomen, was: Wat is er ge beurd met de 9000 andere Ame rikaanse militairen, waarvan of ficieel is opgegeven dat zij ver mist zijn? Generaal Ridgway heeft, als gemeld, kortgeleden verklaard dat naar schatting 6000 Amerikaanse militairen, die door de communisten in Korea krijgs gevangen waren gemaakt, zijn vermoord. Op de lijst komen de namen van 919 Britse krijgsgevangenen voor. Dit cijfer klopt ten naaste bij met de schatting, dat onge veer 1000 Britse militairen in Korea vermist zijn. Van officiële Amerikaanse zij de is Dinsdagavond tegenover verslaggevers verklaard dat zelfs het voorkomen van de naam van een vermiste Amerikaanse mili tair op de door de communisten verstrekte lijst van krijgsgevan genen geen waarborg is dat de betrokkene inderdaad nog in het leven is. De naam van de Nederlandse krijgsgevangene in Korea. A.F.P. meldt uit Tokio, dat de naam van de Nederlandse krijgs gevangene, voorkomend op de lijst, welke de Noordelijken de vertegenwoordigers der V. N. hebben overhandigd Arie Biever luidt. Zweden in neutrale commissie. Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat Zweden in princi pe bereid is waarnemers naar Korea te zenden, die eventueel deel zullen uitmaken van de voorgestelde neutrale commissie voor toezicht op naleving van een wapenstilstand. Bij Belgisch Kon. Besluit van 17 December j.l., dat op de dag Naar het A.N.P. verneemt, i» de voormalige „Wehrmachtbe- trapsgewijze bekendmaking en f hlshaber ln den Niederlanden", verificatie van alle strijdkrachten lehlsnaoer in u en bewapening, inclusief de atomi- generaal F. G. Christianseni gw sche en doelmatige internationale terenenige dagen nadat hij ï- controle. jaar was gewordenin vrijheid Het V.N.-plan (gebaseerd op de geste!d. voorstellen van Baruch) voor con- jg van de gevangenis aan trole van atoomenergie en verbod p0mpstationsweg te Scheve van atomische wapens zal de basis ningen door de rijkspolitie naar en Nieuwe Schans gebracht daar over de grens geleid. Christiansen was door het bij zonder gerechtshof te Arnhem tot twaalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Aanvankelijk lieert De Britse en Egyptische mi- 1 hij beroep van cassatie ingesteld, nisters van Buitenlandse Zaken doch dit later ingetrokken. Bh Anthony Eden en Salah el Din wijze van gratie is destijds vier Pasja, hébben geen vorderingen jaar van zijn straf afgetrokken gemaakt ten aanzien van een verzoening van de standpunten van hun regeringen in het Brits-Egyptische geschil, aldus meent men in gewoonlijk wel ingelichte diplomatieke kringen te Parijs te weten. li OJCCCIlIiJCi J.l., mevu up Ut v-4t-*'Ö ïiomjuix unuiruvii van publicatie in het Belgische geteisterd, heeft 588 mensenle- De sneeuwstorm heeft in de staat New Yörk wegen onbe gaanbaar en gevaarlijker ge- maakt In de stad New York kon het verkeer slechts langzaam vorde ren door een ijslaag, ontstaan door bevroren regen. Talloze voertuigen bleven op v.^.. ae wegen steken. De vliegvelden afdeling Nijmegen van het Ko- irieWild en La Guardia buiten ningin Wilhelminafonds een -- gift van 5000 uit het Antoon Jurgens-fonds te Londen voor het te stichten kankercentrum te Nijmegen. DE NATUURRAMP OP DE PHILIPPIJNEN De wervelstorm, die de vorige week de Visayan-eilanden heeft GIFT VOOR KANKER CENTRUM TE NIJMEGEN De medische faculteit der R. K.-universiteit te Nijmegen i Talloze voertuigen oieven op ontving door bemiddeling van de 1 de wegen steken. De vliegvelden afdPiincr Niimes-eri van het Ko- Irlewjlcj en La Guardia bulten New York werden gesloten, tot dat de start- en landingsbanen zijn vrijgemaakt. Staatsblad 19 December in wer king is getreden, wordt de uit- voerbelasting voor uit België naar Nederland uitgevoerde producten, die aldaar worden verbruikt, uniform op 1 procent gebracht. vens geëist, aldus een medede ling van het Philippijnse Roode Kruis. Door de uitbarsting van de vulkaan Hibok-Hibok op het eiland Camiguin hebben 20.000 personen het leven verloren. Als eerste van de grote steden zal in Utrecht naar het voor beeld van o.a. Amersfoort, Am- hem, Apeldoorn en Hilversum in Januari de z.g. „melksane- ring worden ingevoerd. De Utrechtse melkhandel is met de langdurige voorberei ding nu zover gevorderd, dat zo mogelijk reeds ingaande 7 Jan. de melk in 300 wijken van de stad elk door een vaste melk handelaar zal worden afgele verd. De melkhandel is van mening, door deze sanering meer sociale zekerheid, normale werktijden In de middagzitting van Woens dag heeft de politieke commissie van de VN. de Sowjetrussische klacht tegen Amerikaanse „agres sieve daden" en .inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van andere landen" behandeld. De Sowietrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, zeide dat Amerikaanse inmenging bleek uit de toewijzing van 100 mil- lioen dollar voor het recruteren van personen en organiseren van gewapende groepen onder misdadi gers en oorlogsmisdadigers, die uit de Sowjet-Unie waren gevlucht. Voorts zei Wisjinsky, dat overeen komsten tussen de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie voorzien, dat beide partijen zich onthouden van steunen van militaire of andere or ganisaties, die een gewapende strijd tegen de andere partij wil voeren. Hij zou een resolutie indienen, die een beroep doet op de V.N. om de wet als in strijd aan het hand vest van de V.N. te veroordelen en om de Amerikaanse regering aan te bevelen maatregelen te nemen, om in de toestand te voorzien. Namens de V. S. sprak Mansfield de Sowjetrussische aanklacht te gen. De V. S. hebben geen agressie tegen de Sowjet-Unie of enig ander land gepleegd en zullen ook geen nl/Iile MonofiolH gen, die willen deelnemen aan de verdediging van de Noordatlanti- sche gemeenschap, te helpen", al dus de Amerikaanse vertegenwoor diger. Mansfield verklaarde verder dat de Atlantische strijdkrachten nog slechts klein zijn, in vergelijking met de geweldige legers der com munistische landen. „Doch zij wor den sterker", voegde hij hieraan toe. „Geen enkele communistische re gering is ooit op eerlijke wijze en Als de weersomstandigheden het toelaten zal op 24 December te St. Moritz in Zwitserland een levende Kerstman uit de lucht komen vallen. De exploitant van het in die stad gelegen hotel Suvretta heeft gemeend de Kerstman dit jaar eens <pp die manier zijn in trede te moeten laten doen Hij plaatste, om zijn plan te doen slagen, een advertentie in „The Times" waarin gegadigden wer den opgeroepen die ervaring hadden in het parachutesprin gen boven een doel met een be perkte oppervlakte Er kwamen meer dan 200 sol licitaties binnen, voor het me rendeel uit Engeland zelf, maar ook uit Nederland, Amerika, Frankrijk, Zwitserland, Duits land en Italië. De uitverkoren adspirant Kerstman is een 25-jarige jon geman die door zijn onderzoe kingswerkzaamheden betreffen de het gebruik van de land macht van de lucht uit 62 para chutesprongen heeft gemaakt. Harrison, zoals hij heet, zal moeten zien terecht te komen 6ciiu6 w f r. als resultaat van vrue verkiezingen Q een bevroren meer. Hij zal aan het bewind gekomem. liet is t,eklped ?iiv in het trajiitionplp hierom dat de Sowjet-Unie geen 0eKLeea zijn in net iraainoneie vertrouwen heeft in de door haar tenue van Kerstman, maar uil overheerste volken. Het Kremlin voorzorg onder zijn muts toch begint te slaan naar schaduwen en een helm dragen. Zijn baard en denkbeeldige vijanden, De^Sowjet-snor zullen extra stevig worden Unie ziet overal agressie. Haar ge hele politieke stelsel is doortrokken van vrees en verdachtmaking", al dus de Amerikaanse vertegenwoor diger. Een van de hoofdpunten van de thans in de wereld .estaande span ning is het zich inlaten van de Sow jet-Unie met de binnenlandse aan gelegenheden van andere landen. Het is een van de meest iromscne voorvallen die ooit in de wereldge schiedenis zijn geboekstaafd, dat het nu juist de Sowj et-regering moet zijn die een anue.e uaiten- landse regering_en nog wel die en een redelijk bestaan voor de^'^'p^genT' aldui"Mansfield: handelaar te bereiken en het Volgens hem had de Sowjet-Unie der Verenigde Staten beschul- publiek een betere kwaliteit een verwrongen beeld van de wet digt van het zich inlaten met Rus- melk en betere service te kun-gegeven. Het werkelijke doel van sische binnenlandse aangelegenhe id (\e wet was „politieke vluchtelin- I den", aldus Mansfield. nen bieden. vastgeplakt, want anders kon het wel eens gebeuren dat een baard- en snorloze Kerstman de op hem wachtende kinderen zou ontmoeten. Die harige at tributen van de kindervriend zijn n.l. niet zo best bestand te gen de langs de parachutist stromende lucht tijdens de eigenlijke sprong. De zak met cadeautjes voor de kinderen zal Harrison maar afzonderlijk naar beneden laten werpen, dat leek hem beter. Hij moet echter maar afwachten of die geschenkenzak hem in zijn luchtspoor volgt

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1