Oversie Eekhout terug uit Korea De subcommissie voor de krijgsgevangenen Italië Het Brits-Noorse visserijgeschil De Veiligheidsraad ABtffsTitOOP Trein met levensmiddelen Noorwegen in het gelijk gesteld naar In Goes wordt gepiekerd over woningbouw De economische toestand van België Nieuwjaars- advertenties Amerikanen vol lot over de Nederlandse soldaten HAAGSE BURGERIJ GAAT SPAREN VOOR WONINGBOUW DE WEGENWACHT Op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag niet op de weg. KERSTFEEST IN WOONOORDEN DER AMBONEZEN DE STAKING BIJ DE „PAN AMERICAN" Regeling ziekenkosten ambtenaren 1951 STREMMÏNG TREINVERKEER Nieuw incident in Ismaiiia ,WEERS VERW ACHTIN G STAKING IN DE AMERIK. STAALINDUSTRIE? ARRESTATIE VAN GEESTELIJKEN TE SOETSJOU BESPREKING VAN EISENHOWER MET CHURCHILL HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per weck 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 19 DECEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1913. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uur Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Het ziet er naar uit, dat de Ne derlandse vrijwilligers in Korea zij het geen gezellige, dan toch een vrij rustige Kerstmis zullen kunnen vieren. Kort geleden is be sloten, dat het Nederlandse deta chement uit de achterhoede weer naar voren zal worden geplaatst, doch het zal in de tweede linie moeten plaats nemen en dus niet aan het front. Dit vertelde gisterenmiddag luit.- kolonel W. D. H. Eekhout, bevel hebber van het N.D.V N. Deze jeugdige commandant hij is pas 34 jaar vertrok op 26 October van het vorige jaar met het deta chement naar Korea als tijdelijk Ir. L. J. M. Feber, de wethou der van Wederopbouw en Open bare Werken, heeft in de Haag se gemeenteraad meegedeeld, dat de woningbouwvereniging „Centraal Beheer" (gemeente lijke woningbouw) en vakorga nisaties in Den Haag op het ogenblik plannen beramen ter bevordering van een spaaractie voor de woningbouw. De heer Th. M. Dresme, de wethouder van Financiën, liet uitkomen, dat deze spaaractie de andere geldleningen niet overbodig zullen maken. majoor. In Korea werd hij luit.- kolonel en bevelhebber. Na veertien maanden is hij gis termiddag om vijf uur, samen met kapitein T. de Haan van het N.D. V.N. in het lijntoestel van de K.L.M. uit Tokio op vaderlandse bodem teruggekeerd. De eerste, die hem bij zijn aankomst op Schiphol begroette, was zijn vrouw. Voorts was namens de minister van Oor log aanwezig kolonel J. Daniels van de inspectie verkeerswezen, die de terugkerende commandant en kapitein De Haan de gebruike lijke onderscheiding van H.M. de Koningin voor terugkerende vrij willigers, het kruis voor recht en vrijheid, op de borst speldde. In een gesprek met journalisten noemde kapitein De Haan het on geluk dat op 22 Sept. overste Eek hout en majoor Christan, die hem thans in Korea als bevelhebber is opgevolgd, overkwam, „een tacti sche fout, omdat twee commandan ten in één jeep werden vervoerd". Toen de jeep verongelukte waren beide commandanten tijdelijk bui ten gevecht gesteld. Overste Eekhout was van mening dat het Nederlandse detachement door zijn deel in de strijd veel beeft bijgedragen tot de goede verstand houding tussen de Verenigde Na ties en Nederland en dat het bij de Verenigde Naties zeer veel goodwill had gekweekt. „De Amerikanen en de andere strijders in Korea zijn vol lof over de Nederlandse soldaten", vervolg de hij. „De algemene opinie is, dat de Franse en de Nederlandse sol daten tot de beste in Korea beho ren. Overste Eekhout gaf als zgn persoonlijke mining te kennen, dat het einde van de oorlog in Ko rea nog niet in zicht is. Hij zag de besprekingen die thans voor een wapenstilstand vvorde.i gevoerd niet rooskleurig in. Toen overste Eekhout uit Tokio twee dagen geleden vertrok, wa ren in een hospitaal aldaar in totaal icht Nederlandse gewonden. Voor zover hem bekend werden in hospitalen op Korea niet meer dan twee Nederlandse gewenden ver pleegd op dat ogenblik. De A.N.WH.-Wegenwachten zullen op Eerste Kerstdag en op Nieuwjaarsdag niet op de weg zijn. Evenals andere jaren, zul len ook ditmaal de „pech.be- vrijders" tn staat worden ge steld, deze feestdagen in de huiselijke kring te vieren. In alle 48 woonoorden der in ons land verblijvende Ambone zen zal de Kerstboom branden. Deze wordt, tezamen met een Kerstmaaltijd, vanwege het mi nisterie van Uniezaken en Over zeese Rijksdelen geschonken. Zoals reeds werd gemeld, zal het Ned. Roode Kruis voor de versiering zorgen. Voor alle kin deren tot 6 jaar heeft het Roo de Kruis 50 gram breiwol ter beschikking gesteld en volwas senen zullen voorts een zoete Kerstversnapering ontvangen. In samenwerking met het mi nisterie en het Roode Kruis is ook de stichting „Door de eeu wen Trouw" doende de Ambo nezen een vrolijk Kerstfeest te bereiden. President Truman heeft een noo draad samengesteld met de taak een einde te maken aan de staking bij de „Pan American Airways". Deze staking, mocht zij aan houden, vormt een gevaar voor de luchtbrug naar Korea. Onge- I veer 6000 employé's van het vliegende personeel en het .grondpersoneel hebben 't werk neergelegd. Volgens de perssecretaris van de president wordt verwacht, dat de stakers naar het werk zullen terugkeren. voor het nummer dat DINSDAG 1 JANUARI des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den a 80 cent Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 re gels zal 80 cent meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. Inzending kan geschieden tot uiterlijk Donderdag 27 December. Bij K. B. is een interim-rege ling vastgesteld voor een tege moetkoming over het jaar 1951 in de kosten, verband houdende met ziekte, aan het burgerlijk Beide partijen van de subcom- rijkspersoneel, alsmede aan het missie voor de krijgsgevangenen personeel van inrichtingen voor onderwijs, voor zover dit niet verplicht verzekerd is ingevolge het ziekenfondsenbesluit. Ingevolge deze regeling zal van de Koreaanse oorlog hebben elkaar de lijsten met gegevens over de krijgsgevangenen over handigd. Op de door de Noor een bedrag van 1,8 pet. van het de|jjken ingediende lijst bevondt jaarsalaris worden lütgekeerd Neder. tot een maximum van 50 gulden Hcn °'a' ue voor gehuwden en van 25 gul- lar.der. den voor ongehuwden. Zij, die in de loop van dit jaar De lijst der Noordelijken bevat de dienst hebben verlaten, ko- ongeveer 11.000 namen, waaron- men op hun daartoe vóór 1 Febr. der 3100 van Amerikanen en 1952 in te dienen verzoek in aan- 1000 van soldaten uit andere lan- merking voor een evenredig deel den, die aan de zijde der v erbcm- van de tegemoetkoming. I denen strijden. Een der krijgs- Tengevolge van een defect aan de bovenleiding, even voor Arnhem, is 't electrische trein verkeer tussen Ede-Wagenin- gen sinds Dinsdagmiddag ge stremd. De reizigers worden van Arnhem naar Wolfhze en Ede- Wageningen vervoerd met auto bussen. De treinen tussen Am- hem en Nijmegen rijden nor maal. De stremming in het treinver keer tussen Arnhem en Ede was om 14 uur weer opgeheven. Het internationaal gerechtshof ste staat, heeft, uitspraak doende in het Met betrekking hiertoe bren- Brits-Noorse visserijgeschil met gen een aantal fundamentele be- betrekking tot de uitgestrektheid schouwingen, verbonden aan de van de Noorse territoriale wa- natuur van de territoriale wate- teren, Noorwegen in het gelijk gesteld. Het hof concludeerde, met tien tegen twee stemmen, dat noch de door Noorwegen ge ren, licht in de volgende criteria, welke de gerechtshoven een leid draad kunnen verschaffen: daar de territoriale wateren ten zeer- volgde methode voor afbakening ste afhankelijk zijn van 't vaste- van de territoriale wateren, noch land, moet de basislijn niet op de getrokken grenzen zelve, zoals enige merkelijke afstand af wij- vastgesteld bij decreet van 1935, ken van de algemene richting in strijd zijn met het intematio- van de kust. Het kan voorts nale recht. j noodzakelijk zijn rekening te houden met zekere economische Het oordeel, dat gisterenmor- belangen, in het bijzonder voor gen door het internationaal ge- een gebied, waarvan de realiteit rechtshof in het Brits-Noorse en het belang duidelijk is aafige- visserijgeschil werd gegeven, toond door 'n langdurig gebruik. In Ismaiiia zijn twee jeeps van de Britse strijdkrachten, op een afstand van 200 meter van het hoofdbureau van de Egyptische politie, in een hinderlaag geraakt Van de wegkant werd een bom geworpen en sluipschutters open den het vuur. Een luitenant werd dodelijk gewond en een korporaal liep ernstige verwondingen op. Later rukten gepantserde voer tuigen uit om de weg af te zet ten. Een auto van de luchtmacht, die de jeeps te hulp wilde komen, werd door hevig schieten ge dwongen terug te keren. De weg, waar het incident ge beurde, behoort door Egyptische politie bewaakt te worden. Hij wordt gebruikt voor voertuigen, die de veerboot van Timsah wil len gebruiken. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Aanvankelijk nog mist Vooral aanvankelijk nog mist. Overigens op de meeste plaatsen veel bewolking en hier en daar enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind tussen Z. en Z.W. Dezelfde of iets hógere tempera turen. maakt een einde aan een geschil, dat reeds een dertigtal jaren be staat. Eerst in 1922 verschenen de Britse trawlvissers weer in de Noorse wateren voor een her vatting van de visserij. Daarop volgde de aanhouding van een aantal Britse trawlers door de Noorse patrouillevaartuigen daar deze volgens de Noren ver schenen in de wateren, welke tot de Noorse visserij-zone behoor den. Noorwegen zei het recht te hebben op een grotere zone voor de visserij door de Noorse vissers dan de Britten van mening wa ren. In 1935 werd door Noorwegen een koninklijk besluit uitgevaar digd, waarin voor het eerst de grenzen van de Noorse visserij zone in het noordelijk deel van Noorwegen officieel werden vastgesteld. Deze grenzen waren gebaseerd op een viermijlszone vanaf rechte basislijnen, welke langs de uiterste punten van de Noorse eilandjes en fjorden werden getrokken. In zijn oordeel, dat het Noorse decreet van 1935 niet in strijd is met het internationaal recht, zegt het internationaal gerechts hof, dat de bepaling der grenzen van zee-gebieden altijd een in ternationaal aspect heeft, daar deze ook van belang zijn voor voor andere staten dan de kust staat. Dat wil zeggen, dat die bepaling niet alleen afhankelijk kan zijn van de wil van de laat- De voorlezing van het oordeel van het hof door de president nam ruim een uur in beslag. Na de voorlezing van het oor deel wensten de leden der Britse delegatie de leden van de Noorse delegatie geluk met het voor hun land gunstige oordeel. Manschappen der Chinese communisten hebben 5 Decem ber te Soetsjou (Kiangsi) de Amerikaanse Rooms-Katholieke bisschop Phillip Cote gearre steerd en met de handen op de rug gebonden, naar de gevan genis gebracht, aldus te Hong kong door katholieke autoritei ten ontvangen berichten. Dezelfde dag werden 8 Cana dese priesters en en broeder on der huisarrest geplaatst zonder opgaaf van redenen. Vier ton heeft het Nederland se volk ten bate van de slacht offers van de watersnood in Italië aan het Nederlandse Roo de Kruis ter beschikking ge steld. Een gedeelte daarvan is be-i steed voor de aankoop van le vensmiddelen, die Dinsdagmid dag in 12 wagons uit Venlo zijn verzonden. Aan het hoofdbe stuur van het Italiaanse Rood© Kruis te Rome is voorts een be drag van 33.000.000 lire over handigd voor het fonds, waar uit later noodwoningen zullen worden gebouwd voor degenen, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking zullen komen. De overblijvende gelden zal het Ned. Roode Kruis in overleg met de Liga van Roode Kruis verenigingen en het Italiaanse Roode Kruis tz.t. besteden. Om 11.00 uur Dinsdagmorgen zijn op het station te Venlo wa gons met giften van het Neder landse Roode Kruis voor het door watersnood getroffen Ita lië overgedragen. De speciale goederentrein bestond uit 11 wa gons, die goederen voor een waarde van 162.000 bevatten. De heer Van Embden van het Roode Kruis deelde mee, dat voor het getroffen Italië thans ƒ400.000,— bijeen is gebracht. Een bedrag van 200.000,zal worden uitgetrokken voor hou ten noodwoningen, die naar de Po-vlakte zullen worden gezon den. Voor het resterende bedrag zullen eveneens goederen wor den gekocht. Bij deze gelegenheid werd nog maals dank gebracht aan het Ne derlandse volk, dat deze actie tot de meest succesvolle naoor logse campagne van het Roode Kruis heeft gemaakt. De pakketten zullen nog vóór Kerstmis aan de slachtoffers worden uitgereikt. Met het oog hierop hadden verscheidene fa brieken hun waren van een fleu- rige Kerstverpakking voorzien. Op speciale etiketten stond ver meld: „Donna delle Croce Rossa Hollandese". De N. S. die evenals enige bui tenlandse maatschappijen gratis het vervoer verzorgen, werden in de dank niet vergeten. Hierna vertrok de trein via Bazel naar Chiasso. gevangenen is volgens deze lijst de Amerikaanse generaal-majoor William Dean, bevelhebber van de Amerikaanse 24ste infanterie divisie, die sinds Juli, toen de Verbondenen zich uit Noord- Korea terugtrokken, vermist werd. De door de V. N. inge diende lijst bevat 132.474 namen van krijgsgevangenen. Volgens schatting der Verbon denen hebben de communisten 70.000 tot 80.000 Zuid-Koreanen en 12.000 tot 14.000 militairen van andere nationaliteiten ge vangen genomen. Na de uitwis seling der lijsten is de vergade ring der subcommissie verdaagd, opdat de gegevens wederzijds bestudeerd kunnen worden. Op de lijst der Noordelijken bevinden zich de namen van 234 Turken, 40 Philippijnen, 10 Fran- sen, 4 Zuid-Afrikanen, 3 Japan ners, één Canadees, één Griek en één Nederlander. De lijsten, die per straalvlieg tuig naar Tokio worden ge bracht, zullen gerangschikt naar nationaliteiten gepubliceerd wor den. De Londense correspondent van de „New York Times, meldt, dat generaal Eisenhower naar verluidt tijdens zijn bespreking met Churchill zal aanbieden, zijn plan om zich candidaat te stellen voor het presidentschap der Ver. Staten op te geven en, opperbevelhebber der Noord- Atlantische strijdkrachten te blijven, indien Engeland be looft zich bij de vorming van een Europees leger aan te slui ten. De employé's van de W.-Ber- lijnse vervoersmij. hebben ge dreigd in staking te gaan als hun eisen tot loonsverhoging over 't jaar 1952 niet zijn ingewilligd. DE HAAGSE TANDARTS In verband met het bericht over de aanhouding en naar In een rede op het feestmaal van het Vlaams economisch Ver bond te Gent heeft de- heer Coppé, Belgisch minister van Economische Zaken, een uiteen zetting gegeven van de toestand van het land. Toen de oorlog in Korea uit brak, aldus de bewindsman, kwamen wij terecht in een perio de van een aanzienlijke economi- DONDERDAG 20 DECEMBER. Nederland geleiding van een sche expansie, waardoor de pro Haagse tandarts, die reeds eni ge tijd voortvluchtig was en wordt verdacht van valsheid in gschrifte bij een oorlogsschade- vergoedingseis, kan nog worden meegedeeld, dat de man tot de bemanning behoorde van een Noors schip, dat de haven van Cura§ao aandeed. Daar de havenpolitie het zeer merkwaardig vond, dat een Ne derlandse tandarts deel uit maakte van de bemanning, stelde zij een onderzoek in met het gevolg, dat de Nederlandse politie zijn aanhouding ver zocht. Daarop is hij met het eerste schip van de K.NHJVI. naar Nederland gebracht. Breskens Terneuzen Hansweert v.m. 5.49 6.24 7.04 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder 21 8.46 16.30 12.25 22 8.46 16.30 L14 12.35 23 8.47 16.31 2.32 12.48 24 8.47 16.32 3.55 13.03 Phillip Murray, voorzitter van het Amerikaanse vakverbond van staalarbeiders, heeft ver klaard, dat het er naar uitziet, dat de staalarbeiders met in gang van het nieuwe jaar in staking zullen gaan, omdat de geëiste loonsverhoging van 15 ct 6.19per uur en een bepaalde toeslag 6.54 niet toegezegd is. De fabrikanten zeiden de loonsverhoging niet te kunnen geven zonder te weten of de re gering prijsverhoging zou toe staan. Regerigsfunctionarissen heb ben gezegd dat een staking „ca tastrofaal" zou zijn met het oog op de nieuwe defensiebehoeften. n.m. 7.34 De Veiligheidsraad heeeft met de Bebler stelde voor als enig 8 stemmen tegen 1 (USSR), bij agendapunt „de toelating van 2 onthoudingen, (Joego-Slavië nieuwe leden" aan te houden, en India) besloten de kwestie van het Italiaanse lidmaatschap van de V. N. te bespreken vóór dat van de andere landen die het hebben aangevraagd. De Russische afgevaardigde Malik wilde eerst de toelating van nieuwe leden in het alge meen besproken zien. Hij zag niet in, waarom Italië in een bevoorrechte positie moest wor den geplaatst. De Franse afgevaardigde dien- te doen deelnemen hadden wij 't voornemen België te betrekken in de militaire inspanning, hoe wel wij wisten, dat onze militaire begroting daardoor zou verdub belen. Het kwam er dus op aan een middel te vinden om die be groting te financieren, zonder 'n inflatie te veroorzaken. Het gaat volgens de minister niet aan te beweren, dat een algemene prijs verhoging een bewijs van infla tie is. De stijging van de econo mische expansie was uitzonder lijk groot, maar de stijging van de geldomloop is geen inflatie- verschijnsel. Met betrekking tot hetgeen de minister de spiraal van prijzen en lonen noemde, wees hij erop, dat, zo men de prijzen en de lo nen geblokkeerd had, men aan Bedenk, dat uit een dirigisme zou hebben gedaan, onverzorgde kinder- Maar het was onjuist te spreken hoest een zwakke borst van een spiraal, waar zij zichzelf kan overblijven. Help en grotendeels heeft geabsorbeerd, bescherm Uw Kleine met Vervolgens bestreed de minis- akker's_ ter de mening, dat het dirigisme socialer zou zijn dan Ie vrije economie, waarbij hij onder streepte dat zijn beleid steunt op zijn onwankelbaar vertrouwen in de vitaliteit van het Belgisch bedrijfsleven. Sedert het Koreaans geschil, zo besloot de heer Coppé, hebben wij in België een levensstan daard gehandhaafd, die de hoog ste van geheel Europa is on danks de 17 milliard voor de mi litaire inspanning, de 10 mil liard voor de woningbouw en de 10 milliard die wij als credieten aan het buitenland hebben ver leend. ductie en de Buitenlandse han del van België toenamen. Naast ons streven om België aan deze economische opleving De financiering van de wo ningbouw stelt ook de gemeen te Goes voor grote problemen. Premieleningen en obligatiele ningen behoren er tot de on mogelijkheid en evenmin kan men, zoals in andere gemeenten het geval is, een bedrag voor woningbouw bijeen krijgen doordat industriëlen bereid worden gevonden de moeilijk heden te helpen omzeilen. Goes heeft nu eenmaal geen industrie, van beteken s. Men wil nu een beroep doen op de burgerzin van de gehele bevolking om in wezen zichzelf uit de nood te helpen. Dat betekent dat per hoofd een bedrag van ongeveer 3 bijeen gebracht zou dienen te worden. Onafhankelijk van het gemeen tebestuur is daarom enige tijd geleden een aantal ingezetenen over dit probleem aan het na denken. Deze groep mensen, voortkomend uit verschillende maatschappelijke kringen, vond een oplossing, althans meent die te hebben gevonden. Men redeneert als volgt: Er is geen geld, dus er moet een mamer worden gevonden om het te vinden. Laten we nu de woningzoekenden eens in schakelen om het benodigde geld te verzamelen. Wil Goes 500 duizend kunnen lenen, dan zal ei toch zeker 37.500 door hen bijeen moeten worden gebracht. Op die manier zou men dan 50 tot 60 huizen kunnen bouwen. Men geeft, zo redeneert men verder, deze woningzoekenden nier de middenstand na een half jaar 50.000 bijeen kan brengen. Deze 50.000 zouden gedeeltelijk op dezelfde manier als genoemd bedrag van 37.500 kunnen worden aangewend en de rest eventueel voor de defi nitieve aankoop van een wo ning. Zo'n huis zou dan door de middenstand als premie .be schikbaar kunnen worden ge steld, terwijl bij.de hoofdpremie niet aleen het recht van bewo- nig, maar tevens de volle eigen dom zou kunnen worden gege ven. Een en ander houdt tevens in een zekere medezeggenschap van de middenstand bij het be zetten van de andere 49 of 50 woningen. Beide plannen betekenen na tuurlijk een verstoring van het huisvestigsbeleid en het is de vraag of het college van B. W. daar iets voor voelt. Binnen kort zullen B. W. deze pian- nen worden voorgelegd. met de aanbeveling van de alge mene vergadering inzake Italië als ondergeschikt punt. Dit voor stel werd met 6 tegen 3 stem men bij 2 onthoudingen verwor pen. DE KOUDEGOLF IN DE VERENIGDE STATEN. BINNENBRAND IN GRAND HOTEL SCHEVENINGEN. Dinsdagmiddag om 17.30 uur werd de Haagse brandweer ge- iui meerd voor een zware bin nenbrand in het „Grand Hotel" te Scheveningen. Onmiddellijk vertrokken er 2 auto-spuiten, een ladderwagen en een materiaalwagen naar de plaats van de brand. Kort na aankomst van de brandweer was deze het vuur, dat woedde in een bijv. een aantal coupures mee, kamer op de 4e étage van het die 3 waard zijn. Degene die hotel, spoedig meester, nu aan de distributie van deze De brand werd veroorzaakt coupures onder alle Goese inge- door kortsluiting in de snoer zetenen de grootste bijdrage le- van het bedlampje, waardoor vert, heeft de meeste kans op het bed in brand geraakte, een woning. Er was volgens de brand- Het bezwaar, dat in deze cou- weer op dat tijdstip niemand in pures zwarte handel zou kunnen de kamer aanwezig, entstaan, is volkomen nihil, De brandweer rukte met groot want iedereen kan voor 3 zo'n Prieel uit, omdat het G'-and coupure kopen. Hotel tot een van de grootste Ten gevolge van de koudegolf in het N. en O. van de V.S. zijn de namens Vietnam een verzoek in de afgelopen dagen 152 per- em toelating als lid in De volgende landen hebben nu om toelating verzocht: Oostenrijk, Ceylon, Finland, Ierland, Italië, Jordanië, Ko rea, Portugal, Nepal, Albanië, Mongolië, Bulgarije, Roemenië," Hongarije en Vietnam. De Joegoslavische afgevaardig- van de Atlantische Oceaan. sonen om het leven gekomen. De koude duurt nog voort. In Water- town in de staat New York is tot dusver 80 cm. sneeuw gevallen. Voor Pennsylvanië, New York en Noord-Ohio wordt 7 tot 22 cm sneeuw verwacht. Een nieuw koudefront nadert VEILIGE BERGPLAATS De politie te Hilversum werd gisterenmiddag door 'n opgewonden echtpaar opge beld, dat mededeelde, dat uit hun woning aan de Eikbos- serweg een bedrag van 600 was ontvreemd. De recherche, die een on derzoek instelde, vond het vermiste bedrag terugin de zak van het pyamajasje van de heer des huizes hotels van West-Europa kar worden gerekend. De totale schade bedraagt 35< alleen het bed ging verloren. Op de terugweg naar de brand weerpost passeerde één van dt souitwagens de Rotterdamse-str 25A, van welk pand de bewoners juist hadden bemerkt, dat hun schoorsteen in brand stond. Zij wisten de voorbij snellende koop van een bepaald bedrag brandweerwagen noer juist aan een D n ,e v i te houden en vertelden wat er ze verkoop zouden dan de deel- aan de hand was. Terloons nemende winkeliers een gering ook dit euvel door de actieve percentage schenken als bijdra- Haagse brandweer uit de wereld ge. Men schat, dat op die ma- geholpen. ANDER IDEE. In een van de middenstands verenigingen is een ander idee geocperd, n.l. om in een half jaarlijkse middenstandsactie eens een doosje bonbons of als het goed valt geen stofzuiger cadeau te doen, maar een huis. Deze idee zou men willen ver wezenlijken door bijv. bij aan-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1