OM EEN EUROPEES LEGER 1951 NA DE NOORDWESTERSTORM a Kerst- en Nieuwjaarskaai De suikercampagne In Munsan staat een trein die nooit vertrekt WAT BRENGT DE in De Papierprijsverhoging 0 .bed is ook voor U ideaal! De Chinese papegaai BEKENDMAKir luxueuze nieuwsfabriek aan Koreaans front Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Turkije zal Russische nota niet beantwoorden UITGEVER TE ROTTERDAM AANGEHOUDEN. 1901 10 Vijftig jaar si Op haar rondt Eén van C.N-. Onze smid: Kt 't Is een jovia Met in 't lijf Die zich, jamn Door zijn dagl 't Lijkt wel et Wrijft zo'n bet Dan hoor j'em En steeds korr Daarom Ko, 1 Hier als 't kaï Bij ons allen i En de zaak is Hiermede betuigen wfj btH-Selqfce dank aan t die blijken van belangstt ea medeleven hebben bet tijdens de ziekte en bi overlijden van mej. JOHANNA ZONNEVIJ geboren Van de Bro In het bijzonder aan D Huge en Zuster Wij na de door hen verleende Namens de Familie A. J. ZONNEVIJI Biervliet, 91 A, Dec. 1£ ZAAMSLAGPOLDE Het Bestuur van Zaamslagpolder «maakt kend, dat met ingang boden de tijdelijk vooi verkeer afgesloten Grc areg thans wederom ate verkeer is geopent Zaamslag, 8 Dec. 1951. Het Polderbestuur, K. DE KOEIJER, Dijkg STOLK, Ontv.-Griffiei ABe dagen VUEESCROQUETTE Een tractatie op Uw c avondjes. RE VRIES-ADRIAAN „'s-Lands Welva Noordstraat Wf zijn weer al geri Met onze collectie Oak met Engelse te Weekkalenders, Maan lenders (groot formaat) Humoristische Dagla der-B 1,95 (ook losse 1 1,-). Christ. Scheurk; ders 1,90- Een rr imaandkalender voor huiskamer reeds vanaf Boek- en Kantoorboekhandel A. J. VAN AKEN Branwerijstr. 2 Terne HALLO HAI WEDER ONTVANG1 de bekende veel gevra PLASTIC ZOLEN. J. HAKVOOI Br. Buijzestr. 16, Ternei F1 BINSDAG 11 DEC HILVERSUM I: 7-0 7-15 Een woord voo 7-30 Zendersluiting 9-10 Voor de vrouw; terstanden9-35 Li 10 00 Voor de jeugd1 te muziek; 10.40 Scl 11 00 Voor de vrouw; de school; 12 00 Ange Graan.; 12-30 Med 12 55 Zonnewijzer1 13.20 Vraaggesprek; 1 14.00 Gev- progr.; 14.1 1457 Koor; 15.20 Gr; Ziekenlof; 16.00 Voor i 16 30 Zendersluiting; 1 18 15 Actualiteiten; 18 18.30 Causerie; 1900 19.30 Gram.; 19.40 19.50 Gram.20.00 20-08 De gewone man feest; 21-10 Actualiteit Piano; 2150 Causerie; kest; 22.15 Huldigin; 22.35 Causerie22.41 23.00 Nieuws; '23.15 23.25 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zender sluiting; 9-00 Nieuws; 9.10 Mor genwijding; 9-25 Gram.; 9.30 Causerie; 9.35 Gram.; 10-50 Voor de jeugd; 11.00 Causerie; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Zang; 12-38 Mededelingen; 12.40 Pla no; 13-00 Nieuws; 13-15 Gram.; De Italiaanse minister-presi dent en minister van Buiten landse Zaken De Gasperi heeft Maandag in het slotdebat der raadgevende vergadering van de raad van Europa gesproken over de voorgestelde instelling van een. Europees leger. De Gasperi was de eerste van de vier minis ters van Buitenlandse Zaken, die sprak. JEr moet", aldus de Gasperi, .„eerst een door de Europese lan den gezamenlijk gekozen beraad slagend lichaam, dat over be voegdheden van beslissing en toezicht beschikt, komen, voordat kan worden overgegaan tot de instelling van een Europees leger- Men wil de strijdkrachten van verschillende staten samensmel ten in een blijvende, op de grondwetten der deelnemende landen gebaseerde organisatie, die tot taak zou hebben „het gro te vaderland" te verdedigen, dit kan slechts dan, indien dit vader land een zichtbare en levensvat bare werkelijkheid is". Na De Gasperi sprak de Belgi sche minister van Buitenlandse Zaken Paul van Zeeland. Deze sprak zich uit voor het aanwijzen van één algemene opperbevel hebber en het instellen van een college van commissarissen". „Het is een gebiedende nood zaak, dat in de komende twee maanden wordt begonnen met het instellen van een. Europees leger. Het lot van het plan- Schnman en dat van het voorstel voor het vormen van een Euro pees leger zullen in deze maan den worden beslist. Onze ver antwoordelijkheid is loodzwaar. Wfj moeten slagen en vlug, de tijd dringt", aldus Van Zeeland, die vervolgde: „Wij moeten bij het instellen van een Europees leger een middenweg zoeken tus sen het vormen van een bondge nootschap en een volledige samenstelling van de strijdkrach ten der deelnemende landen. Een Europees leger moet worden ge grondvest op de nationale een heden der deelnemende landen. De basis-eenheid moet de lichte divisie zijn. Voorts is het noodzakelijk te komen tot het uitstippelen van éém enkele Europese politiek, die in overeenstemming met de Noord-Atlantische verdragsorga- msatie moet worden vastgesteld". Over internationale organisa ties in het algemeen sprekend, zeide Van Zeeland wantrouwend te staan tegenover het denkbeeld van een bovennationaal gezags orgaan, dat door de betrokken regering zou worden ingesteld. Ik vrees dat een dergelijk ge zagsorgaan zich noch de steun der nationale regeringen, noch die van enig in de toekomst in te stellen internationaal parlement zou verwerven. Het instellen van een bovennationaal gezagsorgaan zou tot verwarring en twijfel bij de openbare mening kunnen lei den. Een bevredigende oplossing zie ik in het instellen van een ge zagsorgaan, dat door het volk zelf is gekozen, of in het uit ministers die aan hun nationale volksver tegenwoordigingen verantwoor ding schuldig zijn, samen stellen van het orgaan". De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken zeide, dat het uiteindelijk noodzakelijk zou zijn alle internationale organisaties, zoals die waarin het plan-Schu- man voorziet en 'het voorgestelde Europese leger, onder het gezag te doen vallen van een Europese wetgevende vergadering. Deze zou volgens hem moeten bestaan uit twee Kamers, namelijk een Tweede Kamer, waarin de deel nemende landen op basis van hun nationale bevolkingssterkte vertegenwoordigd zouden moeten zijn. En een Eerste Kamer, waar in deze staten alleen evenveel zetels zouden moeten hebben. Minister Van Zeeland drong er op aan, dat de Raad van Europa sterker zou worden gemaakt- Hij zeide dat er naar moest worden gestreefd de werkzaamheden der speciale organisaties van de raad meer met elkander in overeen stemming te brengen. Dit han gende de instelling van een alge mene Europese volksvertegen woordiging. „Het is beter gebruik te maken van hetgeen reeds bestaat en is beproefd dam te pogen iets nieuws, waarvan de waarde nog twijfelachtig is, van de grond af op te bouwen", aldus Van Zee land, die besloot met te zeggen dat hij zich schaarde aan de zijde van hen, die het denkbeeld van een ook politiek verenigd Europa blijven onderschrijven. Ook al zou dit idee thans niet direct uit voerbaar zijn. DE MENING VAN SCHUMAN. De Franse minister van Bui- tenlandse Zaken, Robert Schu- man, zei gisteren in de raad van Europa dat men het spoedig eens moet worden over de maat regelen die genomen moeten worden in het belang van de Eu ropese eenheid. Als practische en conservatieve maatregelen worden aanvaard, aldus de mi nister, zullen Engeland en de an deren, „die er niet veel voor voe len," misschien tot deelneming kunnen worden overgehaald. Er moet een bovennationaal orgaan voor het Europese leger komen. Het vraagstuk der poli tieke éénmaking kon niet op de lange baan worden geschoven. Als Europa niet tijdig over zijn toekomst besliste, zou het de laatste gelegenheid kunnen mis sen. Schuman verklaarde zich voorstander van plaatsing van het leger onder ministerscomité, Aegcnda MORGEN: TERNEUZEN. Luxor Theater 8 uur: (Biosc. „De dodende straal". AXEL: Het Centrum, 8 uur. Biosc. „Zijn les geleerd". dat bij eenvoudige meerderheid beslissingen zou nemen. Een deel van de souvereiniteit van elk land zou dan moeten worden opgeofferd. Aangezien deze gang van zaken niet met de nationale grondwetten in overeenstem ming zou zijn, zou er tevens een gemeenschappelijk parlement en gemeenschappelijke hulpbron nen moeten zijn. Een andere mogelijkheid was de bevoegheden toe te vertrou wen aan een „college" van func- tionarissen, onafhankelijk van regering en het zakenleven. Dit was ook het geval bij het plan- Schuman. Een dergelijke oplos sing leek Schuman echter bij een politieke ins.elling niet geschikt. Alleen ministers moesten deel uitmaken van het politieke ge zagsorgaan. EEN LAGERE BIETENOOGST De weersomstandigheden /.ijn oorzaak dat, hoewel de met suiker bieten bebouwde oppervlakte dit jaar ongeveer even groot was als in 1950, de bietenopbrengst aan zienlijk minder is geweest, n.l. 2300 a 2400 millioen kg tegen 3100 mil- lioen kg vorig jaar. Hoewel het suikergehalte der bieten 0,3 procent hoger was, staat dit in geen verhouding tot de lage re bietenoogst. De campagne heeft ditmaal ca drie weken korter ge duurd dan verleden jaar. De mees te fabrieken hebben thans reeds af gemalen o£ zijn binnenkort klaar. Alleen in het Noorden van ons land waar de oogst naar verhouding be ter was dan elders, blijft één fa briek nog enige tijd draaien. De uit de bietenoogst te verkrij gen totale productie van witte sui ker wordt geraamd op 300.000 a 310.000 ton (vorig jaar 368.000 ton). Het zonnige weer in het najaar heeft het suikergehalte der bieten opgevoerd van gemiddeld 15,6 pet begin October tot 16,6 pet begin November. Daarna volgde een ach- „In Munsan staat een trein. De locomotief ervoor blaast als een wild dier. Er gaan roetzwarte wolken richting oostelijk front. Al vier maanden lang doet die trein po gingen om op gang te komen, doch slechts één keer is hij een paar meter van plaats veran derd, omdat de Amerikaanse ka- pitein Jim Brady een trein een machtig stuk speelgoed vindt. Dat heeft hij nog overgehouden uit zijn kinderjaren. De trein in Munsan-Ni blijft stilstaan net als de pogingen om oen paar kilometer verder, in die witte circustent, de vrede in Ko rea tot stand te brengen. De trein herbergt een dertigtal journalisten uit de geallieerde wereld. Er zijn tien wagons, waarin deze journalisten slapen, eten, de bar bezoeken, schrijven, telefoneren en radio-uitzendin gen verzorgen. Nu en dan gilt de locomotief, alsof hij bang is voor artillerie vuur, dat wat verder op is waar te nemen. Dat gillen komt ook al weer door die Jim Brady, die het leuk vindt om aan een ijzeren staaf te trekken, door welke behande ling ergens huilend hete stoom een uitlaatklep verlaat. Een Amerikaanse majoor loopt in de middaguren in naakt bo venlijf over de rand van een perron. Een evenwichtsoefening, «die hij enige uren weet vol te houden, elke dag als de zon schijnt. In deze wereld van 10 wagons wordt het nieuws van Korea ge maakt. Het wordt gehaald ruim een half uur rijdens van hier per truck in Pan Moen Djon. Elke dag wanneer er confe- renties zijn tussen geallieerden en communisten gaan de jour nalisten in de truck. Je kunt nooit weten! Misschien dat in eens 'n overeenstemming wordt bereikt; misschien dat dat een collega de historische woorden, de historische gebeur tenis zal missen De sergeant-kok bereidt met «een aantal Koreanen het eten en de bar-jongen is al aan het poet sen, want de nieuwsschrijvers zijn hongerig en dorstig. Een thuis gebleven journalist strekt de benen tussen de lakens en dat op een paar mijl van het front. Hij heeft een fles bier in de ene hand en een boek in de andere. Wat verder, op die twee de heuvelrij daar voor u, zoeken soldaten naar de gaten in de grond, naar de foxholes. Daarin moeten zij him slaapplaats vin den. Zij gaan liggen wachten, wachten op het sein van optrek ken, aanvallen of het inslaan van artillerie, of mortiervuur, wach ten op de nachtelijke kou van nu reeds 18 graden onder nul, maar in ieder geval wachten wachten wachten". Zeer rampzalig is wel de po ging van Deense redders om de Nederlandse hopper-zuiger „Kin- hem" tehulp te komen, afge lopen. De „Kinhem", eigendom van de aannemingsmaatschappij Den BreejenVan der Bout te Aerdenhout, had de haventoe gang van Esbjerg uitgediept en was nu op weg terug. Bij Hvide- Sande, tussen Esbjerg en Ring- koebing aan de Westkust van Jutland, raakte het vaartuig echter in moeilijkheden. Het gaf lichtsignalen (radio was er niet aan boord) en daarop voer, on danks de zeer sterke wind en on danks waarschuwingen, de red dingboot van Hvide-Sande uit. Bij de „Kinhem" gekomen ver nam men, dat deze geen red dingboothulp, maar sleepboot hulp nodig had. De reddingboot keerde daarom terug, maar sloeg, reeds vlak bij de haven geko men, om. Vijf van de acht red- ders verdronken. Hun lijken zijn aan land gespoeld. Uit Esbjerg is nu het bergingsvaartuig „Mi- mer" onderweg naar de „Kin hem", die voor anker ligt. De ramp met de Deense red dingboot is de grootste in de Deense historie van 't reddings wezen sinds 1893. Naar de oor zaak van het rampzalige onge val zal een regeringsonderzoek worden ingesteld. De bevolking van Hvide-Sande is verontwaardigd over het feit, dat de „Kinhem" lichtkogels af schoot, hoewel het schip slechts een sleepboot nodig had en alles verder geheel in orde was. De „Kinhem" is Maandagmor gen half zeven vastgemaakt aan de tros van het Deense bergings vaartuig „Mimer". De zuiger wordt eerst een paar mijl uit de kust naar dieper wa ter getrokken. De sleep blijft buitengaats wachten op beter weer en zal dan de haven van Esbjerg binnenvaren. De 12 kop pige bemanning van de hopper zuiger zijn ongedeerd. Finse s.s. „Havnia" op weg naar Den Helder. De sleepboot „Holland" heeft het 1571 brt. metende s.s. „Hav nia" van de Duitse treiler „Bran- beck" overgenomen en sleepte de Fin naar Den Helder. Op verzoek van de „Havnia" is de motorreddingboot „Dorus Rijkers" Maandagmorgen om 7 uur uit Den Helder uitgevaren en begeleidde om zo nodig ter stond assistentie te kunnen ver lenen het convooi naar Den Hel der, waar het in de middag op de ree voor anker is gegaan. De „Westkust" gezonken. nog niet De Nederlandse kustvaarder „Westkust" werd Maandagmor gen nog drijvende aangetroffen. De lampen brandden ook nog. De Britse trawler „Oltile" (226 ton) meldde dat zij in de buurt van het schip was. Het was even wel niet mogelijk het zinkende schip op sleeptouw te nerfien in venband met de aanwakkerende wind. Tien zeelieden van de 499 ton metende Nederlandse kustvaar der zijn Maandagochtend vroeg te Bridlington in Yorkshire (En geland) aan land gezet, nadat zij van het zinkende schip waren gered. Eén der redders is door verwondingen, opgelopen bij het redden, om het leven gekomen. De kapitein van de „Westkust" is in het ziekenhuis opgenomen. Hij was aan een schouder ge wond en leed aan een shock. Drie reddingsboten van Scarborough, Bridlington en Flamboroughwaren de „West kust" te hulp gekomen, nadat het schap op ongeveer 50 km ten Z.O. van Flamborough-Head (Yorkshire) via de radio om hulp had verzocht. Het schip werd Zondagavond na het in vallen van het duister door mid del van lichtkogels ontdekt. Het voer in een zware noordwesten wind in zuidelijke richting, toen het in een wilde zee door een hevige windstoot werd gewend. Het helde daarop sterk over tot één kant bijna onder water stond. Op het ogenblik, dat de reddings boot uit Scarborough de „West kust" had ontdekt, stond één kant van het schip onder water. De bemanning van de „West kust" was in staat zelf aan land te gaan, maar sommige leden hadden onders .euning nodig. Maandagmiddag is de „West kust", naar verluidt met twee man aan boord, op sleeptouw genomen door de 684 ton meten de trailer „Swanella" uit Huil. Bijna geen scheepvaartver keer op Nieuwe Waterweg. Tengevolge van het slechte weer is de loodsdienst in Hoek teruitgang tot beneden 16 pet. Ook de opbrengst aan bijproduc ten blijft achter bij die van het vo rige jaar. Naar raming zal 70.00» ton gedroogde pulp en suikerpuip en 750.000 ton natte pulp worden verkregen (v.j. resp. 75.000 ton en 900.000 ton). Beide producten war den gebruikt als veevoeder. Aan melasse (voornamelijk bestemd voor alcoholbereiding) zal ca 90.000 ton worden opgebracht (v.j. ruim 100.000 ton) en aan schuim aarde ca 85.000 ton (v.j. 100.090 ton). Dit laatste wordt een uitste kende kalkmeststof geacht. Moest vorig jaar ca 100.000 ton ruwe suiker (gelijk staande met ca 90.000 ton witte suiker) worden geïmporteerd, de lagere bieten oogst en de grotere bevolking zou den ditmaal wel een invoer van bij na 200.000 ton ruwe suiker nodig maken, zo meent men. Het voor naamste suiker exporterende land is nog steeds Cuba. De Javasuiker-industrie heeft zich nog niet gerehabiliteerd. De pro ductie daarvan is in hoofdzaak voor binnenlands gebruik bestemd. van Holland nog steeds gestaakt- De nachtboot uit Harwich is nor maal Maandagmorgen om kwart voor zes in Hoek van Holland aangekomen. Verder is er sinds Zondagavond vijf minuten over acht, toen uit Antwerpen het 6688 b.r.t. metende Nederlandse m.s. „Saparoea" arriveerde, op de genoemde nachtboot na, geen en kel schip meer de Nieuwe Wa terweg binnengelopen. De vissers op zee hadden het slecht. Door het stormachtige weer zijn slechts enkele Scheveningse loggers aan schot gegaan. Deze moesten alle Maandag morgen nog halen. Het meren deel der schepen ligt voor de wind in afwachting van beter weer. Volgens radiografische be richten uit zee was het weer zeer slecht. De vissers spraken over een orkaan. De Sch. 353 is van de vleet afgegooid en was er naai aan het zoeken. De loggers in het Kanaal hebben niet gevist en zochten een schuilplaats in een Franse haven. Ook zij wachten beter weer af. Hn een gehouden vergadering te Amsterdam heeft het bestuur van de Nederlandse Journalis ten Kring zich bezig te houden met de gevolgen, welke de om- nenkort in te voeren aanzienlij ke verhoging van de papierprijs zal kunnen hebben op het ge bied van de voorlichting. Het bestuur heeft zijn ernsti ge bezorgdheid uitgesproken dat aan de noodzakelijke geestelijke en culturele weerstand van het Nederlandse volk ernstig af breuk zal worden gedaan indien de verhoging van de papierprijs zou leiden tot inperking van de toch reeds nauwelijks toereiken de omvang van kranten, nieuws bladen, weekbladen, periodieken enz. en dat deze gevolgen nog ernstiger zouden worden wan neer deze inperking in feite zou leiden tot een inperking van de democratische verscheidenheid in de voorlichting, wanneer sommige bedrijven door de pa pierprijsverhoging voor zo grote moeilijkheden zouden komen te staan, dat sluiting van onderne mingen onvermijdelijk zou blij ken te zijn. Het bestuur van de N.JLv heeft tenslotte behalve zijn gro te bezorgdheid voor deze te vre zen ontwikkeling als zijn me ning uitgesproken, dat de over heid nog meer dan tot nu toe het geval bleek te zijn open oog zal moeten hebben voor de be dreiging van de democratische en culturele belangen van ons volk voor deze aangekondigde verhoging van de papierprijs en bij haar tér overweging geno men maatregelen om deze nade lige effecten te voorkomen niet voor eerst economische normen mag laten gelden, omdat hier geheel andere waarden in het spel zijn gebracht en op het spel komen te staan. i door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 32) (Nadruk verboden). Plotseling veranderde Madden van toon. „Ket spijt me", zei hij. „Maar dit is erg vervelend, dat noet je toegeven. Ik wou van daag op reis met dat halssnoer." „De dag begint pas", herinner de Bob hem. „Het kan nog best." „Ik hoop het", mopperde Mad den. „Ik ben aan zulk gezeur niet gewend, dat zeg ik je." Zijn grote hoofd ging boos ach terover toen hij de kamer verliet. Bob keek hem na, diep in ge dachten. Madden, de meester van millioenen, legde wel wat al te grote nadruk op dat halssnoer. De jongen verbaasde er zich over. Zijn vader begon oud te worden hij was ver van de markt in New York af. Had hij zich schromelijk vergist, toen hij die paarlen schatte? Waren ze misschien heel wat meer waard, dan hij ervoor vroeg, en schuim bekte Madden nu om ze in han den te krijgen voor de juwelier zijn vergissing ontdekte en mis schien de koop te niet deed? Alexander Eden had wel zijn woord gegeven, maar toch kon Madden vrezen, dat ze hem ont glippen zouden. De jongen liep langzaam de patio op. De kille nachtwind was verdwenen, en hij zag de woes tijn uit liederen en verhalen, gloeiend onder de onbarmharti ge zon. Op het zandige erf was allerlei leven. Vette kippen en trotse kalkoenen stapten in hun ren heen en weer. Even bleef hij kijken bij een aardbeienbed, vol rode, verleidelijke vruchten. Bo ven hem, aan de kale takken der populieren, zag hij knoppen, een zwijgende belofte dat weldadige schaduw niet ver meer was- Vreemd, zoals alles leefde en groeide hier in dat verlaten land. Hij ging de tuin verder in. In een hoek was een groot reser voir, half vol water wat moest het prettig zijn daar op een Augustusmiddag naar te kijken Toen hij weer op de patio kwam, bleef hij staan om met Tony te praten, maar deze zat treurig op zijn stang. „Hoo la ma", zei hij. Er kwam leven in Tony. „Sung kai yat bo", merkte hij op. woord de Bob ondeugend. „Gee fung Low hop", voegde Tony er zwakjes aan toe. „Misschien, maar ik heb het anders gehoord", zei Bob, en liep door. Hij vroeg zich af, waar Chan mee bezig was. Blijkbaar leek het de speurder het beste Thorn's bevel op te volgen en van de vogel af te blijven. Dat was niets vreemds, want de ra men van de secretaris keken juist op Tony's stang uit. Weer in de woonkamer geko men, nam Bob een boek op. Een paar minuten yoor twaalven hoorde hij het asthmatisch ge kuch var. Horatius Greeley op het erf, en hij stond op om Will Holley binnen te laten. De redac teur glimlachte en zag er ener giek uit „Zo", zei Bob. „Madden is daar, met Thorn, bezig aan het pers- gesprek. Ga zitten." Hij kwam heel dichtbij. „En denk er aan, dat ik de paarlen niet meege bracht heb. Mijn zaken met Mad den zijn nog niet afgewikkeld." Holley keek hem met belang stelling aan. „Ik snap het- Maar gisteravond dacht ik, dat alles zo prachtig was. Wat „Dat hoor je nog wel", viel Bob in. „Misschien kom ik van- „Ja, en wat jammer op. 1 GUU lil. hè?" ant- middag naar de stad." Hij begon luider te spreken. ,Ik ben blij, dat je komt. Ik vond juist de woestijn tamelijk saai, toen jij kwam aan tuffen." Holley glimlachte. „Moed hou den. Ik heb wat voor je. Een wa re bron van geest en wijsheid-" Hij gaf hem een courant. „De Eldorado Times van deze week, zo juist van de pers. Lees over Louie Wong's reis naar San Francisco. En al het andere nieuws." Eden nam de aangeboden cou rant acht kleine bladzijden, nieuws en advertenties. Hij liet zich in een stoel zinken. „Nu zei hij, „het schijnt dat het sou per voor Hulp aan Dames ver leden Dinsdag bepaald geslaagd is; en niet alleen dat, maar de dames, die de leiding hadden, hebben ijverig gewerkt en haar komt alle eer toe." „Ja, maar het voornaamste staat binnen in", merkte Holley op. „Op bladzijde drie. Daar ver neem je, dat het in het dal erg wordt met de prairiewolven. Veel mensen zetten al vallen." „Onder deze omstandigheden", zei Eden, „is het maar gelukkig, dat Henry Gratton zorgt voor de kippen van meneer Dickey, ter wijl die in Los Angelos is-" (Wordt vervolgd). Foead Koproeloe, de Turkse minister van Buitenlandse Ka ken, verklaarde Maandag in de nationale vergadering, dat de tweede Russische nota aan Tur kije over diens toetreden tot de Navo niet beantwoord zou wor den, aldus meldt Radio Ankara. Een notawisseling tussen Aaka ra en Moskou was volgens de minister zinloos. Minister Koproeloe verklaarde volgens Radio-Ankara voorts, dat de Navo „alleen diegenen, die agressieve bedoelingen hebben, kan verontrusten". Turkije was niet van plan aan wie ook bases voor aanvallen af te staan. Zij zouden door Turkije en rijn bondgenoten gebruikt worden „slechts binnen de grenzen van samenwerking in geval van agressie". De 28-jarige uitgever A. G van A, had sedert Januari van het vorig jaar honderden men sen t'ezooht om advertenties te verzamelen voor een adresboek, dat hij zou gaan uitgeven. Het boek is echter niet ver schenen, maar de advertenties werden vooruit «betaald. Daar de uitgever het geld ten bedra ge van 5000 zou hebben opge maakt, is hij ingesloten. BLUFT STIJGEN •Het aantal aangegeven radio- ontvangsttoestellen in Neder land bedroeg op 1 December j.l. 1.613.326 tegen 1.603 158 op 1 November. Op 1 November waren er 479-785 aangeslotenen op het rijksradiodistributienet tegen 427.201 op 1 October. van de Raad van State; afdeling voor de geschillen van bestuur. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Nederland verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van 10 dagen genoegen worden genomen. Zolang omtrent zoda nige overschrijding geen beslis- Het is de goud- of zilversmid, kashouder, horlogemaker, rij wielhandelaar, uitdrager, opko per of tagrijn verboden, tenzij met vergunning van burgemees ter en Wethouders, enig goed op te kopen. Artikel 3. 1. Burgemeester en wethou ders kunnen aan de vergunning, bedoeld in artikel 2, voorwaar- De houder van een vergun ning, als bedoeld in artikel 2 is verplicht onverwijld kennis te geven aan een ambtenaar der gemeentepolitie, indien hij In de gelegenheid is enig goed op te kopen, waarvan hij redelijker wijs moet aannemen, dat het van misdrijf afkomstig is of voor de rechthei Ibende verloren is gegaan. Hij moet voorts enig goed, 11WXX CVCLli WC WAJ-ZiCAA. ^rL»AAUlC_ ambtenaar. Op eerste vordering van de in het vorige lid bedoelde personen moet het register voor onder zoek aan deze worden afge- staan 5. De inschrijving in het regis ter moet plaats hebben vóór het overnemen van het verkregen of verkochte goed is geschied en moet duidelijk leesbaar ge schieden met inkt of anilinepot- Ziijnae aeze verordening door Ged. Staten van Zeeland bij hun besluit van 19 November 1951. no. 3171/239, 3e afdeling, goed gekeurd. En is hiervan afkondi ging geschied waar het behoort de 8e December 1951. 'i •Burgemeester en Wethou ders van Terneuzen- P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2