Het boven Joego-Slavië vermiste Amerikaanse vliegtuig is in Hongarije Politieke commissie over collectieve maatregelen 600 MILLIOEN DOLLAR VOOR FRANKRIJK M Kabouti Ernstige incidenten bij het Suezkanaal De besprekingen te Panmoendjon I?pa RUSSISCHE JAGERS DWONGEN HET TE LANDEN De kwestie van verkiezingen in oeheel Duitsland GEVECHTEN TUSSEN EGYPTENAREN EN BRITTEN DINSDAG 4 DECEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1900. DE PERZISCHE OLIE WEERSVERWACHTING op onder op Dec. 5 8.30 16.31 13.11 6 8.31 16.30 13.23 7 8.32 16.30 13.34 Mshamed Natsir over opheffing der Unie Dekappsr mei het aparte cachet Belgisch blad over Nederlands deviezenposiiie Belgische bestellingen in Nederland Amnestie in Griekenland t-">-H<iKt?ruiK r,U Abonnement: Terneuzen tilrecteur-Hooidredacteur I. van rle Sanct ftg«Gactie-a ores Noordstraat 55 57 Terneuzen Telefoon 2570 -- NS 5 uur: 2073 •gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4.55 per kwa utal t «r week 37 cent Losse nummers 7 cent DE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sarnie, ie»neuzen Huor'ek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cenl .edere regal meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum pa advertentie 1,80. Vermeiding: Brieven onder nummer, of: Actrar Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uu* Voor Het Maandagnummer: Zaterdags n u. Het officiële Russische pers-1 In het „Tass-telegram wordt bureau „Tass" heeft Maandag ^S^feT-Stenaren gemeld dat Russsche jagers het (Amrikaanse militaire vlieg tuig, |dat kortgeleden bij een vlucht boven Joego-Slavië is vermist, boven Hongaars ge bied tot landen hebben ge dwongen. De Russische lezing is dat het Amerikaanse toestel die Roe meense grens boven de omge ving van de stad Reshitsa schond. Het Amerikaanse vlieg tuig vlóóg enige tijd boven Roe meens gebied, waarna het boven de omgeving van de stad Djoela tjoven Hongaars gebied kwam- Het toestel poogde zijn reis voort te zetten, doch Russische jagers heblten het gedwongen te landen. De Russische ge vechtsvliegtuigen maakten deel uit van een vliegtuiggroep, wel ke overeenkomstig art. 22 van het met Hongarije gesloten vre desverdrag in dat land is gele gerd. Verder wordt verklaard dat de Amerikaanse militaire autori teiten een vliegtuig, waarin zieh Russische kaarten bevon den, naar Joego-Slavië hebben gezonden om daar een of meer spionnen van Tito aan boord te nemen, die met behulp van val schermen bóven gebied der Sowjet-Unie zouden worden neergelaten. Volgens de Russische lezing heeft het Amerikaanse militai re vliegtuig de grenzen van Roe menië en Hongarije opzettelijk geschonden. Dit blijkt uit op leden der bemanning gevonden crders. Volgens Tass zijn „kaarten van belangrijke Russische dis tricten o-a- in de Oekraine en langs de Wolga bij de bestuur der van het Amerikaanse toe stel aangetroffen, evenals kaarten van delen van Tsjecho- StowaJcije, Roemenië en Hon garije". Zoals gemeld, heeft de Ame rikaanse ambassade te Belgra do 20 November j.l. meegedeeld, dat Hongaarse en Roemeense grenswachten het vuur hebben geopend op een „C-47"-trans- portvliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht, dat 19 dezer op een vlucht naar Belgrado zijn koers had verloren. vonden ir. het Amerikaanse toestel een radio-zendinstallatie die aan een valscherm kon worden neergelaten. Er werden tevens 6 valschermen aangetroffen, die op zodanige wijze waren weggeborgen, dat hieruit bleek dat zij geen enkel deel uitmaak ten der uitrusting van de be manning. Ook zijn uit dekens bestaande pakjes aangetroffen, die even eens bestemd waren om per valscherm te worden uitgewor pen. Daar het 'vliegtuig dat be hoort tot de 85ste groep van de 12e Amerikaanse luchtvloot in Hongarije is geland, is het, evenals zijn bemanning, in han den gesteld der Hongaarse autoriteiten". Het Russische persbureau meldt verder nog dat ,,de na'viga- tie-instrumenten van het Ame rikaanse vliegtuig geheel in or de waren". Zoals gemeld, hebben de Hon gaarse en Roemeense regerin gen na de bekendmaking van de Amerikaanse ambassade bij de diplomatieke vertegenwoordi gers der Ver. Staten te Boeda pest en Boekarest geprotesteerd tegen „het schenden van hun luchtruim door een Amerikaans militair vliegtuig". Het hoofdkwartier van de At lantische luchtstrijdkrachten te Rocquencourt heeft het Tass- foericht „een poging om een toe val in een internationaal inci dent te veranderen" genoemd. Een officier verklaarde, dat de in het Tass-bericht genoemde voorwerpen tot de normale uit rusting van ieder vliegtuig be hoorden. Voorts vestigde hij de aan dacht op het feit, dat Russische en niet Hongaarse jagers het vliegtuig tot landen hadden ge dwongen. De Hongaarse regering heeft in middels bevestigd, dat het vermiste Amerikaanse toestel zich in Hon garije bevindt na op 19 November door Russische jagers in de omge ving van de stad Papa tot dalen te zijn gedwongen. Zulks is meegedeeld in een nota, welke Maandag aan de Amerikaan se zaakgelastigde te Boedapest is overhandigd. In deze nota wordt krachtig geprotesteerd tegen de „schending van de Hongaarse grens door het Amerikaanse mili taire transportvliegtuig met de misdadige bedoeling spionnen uit te werpen boven Hongaars grond gebied". De Hongaarse regering eist de bestraffing van de hiervoor verant woordelijke personen en verzoekt de Amerikaanse regering een her haling van dergelijke incidenten te voorkomen. In de nota wordt niet gezegd door wie de bemanning wordt vast gehouden, door de Russische of door de Hongaarse autoriteiten. De Perzische regering heeft de parlementaire oliecommissie ge machtigd, Polen en Tsjecho- slowakije uit te nodigen tot het zenden van delegaties ter be spreking van contracten voor de levering van Perzische olie, al dus is van gezaghebbende zijde vernomen. De politieke commissie der V. N. is begonnen met de behande ling van het rapport van de com missie voor collectieve maatrege len, het tweede punt van de agenda. Eén van de belangrijkste kwes ties is, of de maatregelen der V. N. tegen agressie kunnen wor den gekoppeld aan bestaande re gionale organisaties zoals de Noord- Atlantische organisatie. Joao Carlos Muniz van Brazilië, voorzitter van de commiss;e voor collectieve maatregelen, zeide dat het rapport in hoofdzaak een studie was van de methoden, die kunnen worden aangewend ter bestrijding var. agressie. Hoewel men lering had getrokken uit de in Korea opgedane ervaring, wa ren ook vele andere mogelijkhe den onderzocht, bijv. de ervaring van de volkenbond met sancties. De commiss'e, aldus Muniz, had een nieuwe gedachte van solida riteit in het toepasseri van eco nomische sancties ontwikkeld. Wanneer de veilighe'dsraad in gebreke zou blijven zijn plicht tegenover agressors na te komen, l»e V. S„ Frankrijk en Engeland hebben de V. N. verzocht een commissie te benoemen, die zou moeten onderzoeken of het mo gelijk is „vrije en geheime verkie- Hogen in geheel Duitsland" te honden. In een gemeenschappelijke re solutie, ingediend bij de politieke commissie van de algemene ver gadering, zeggen de drie regerin gen, dat zij, op grond van een voorstel van de Westduitse kan selier Adenauer, de algemene ver gadering hebben verzocht, een onpartijdige internationale com missie te benoemen. Volgens deze resolutie dient de commissie drie punten bij haar onderzoek, voor zover zij het houden van vrije ver kiezingen betreffen, te betrek ken: X De constitutionele voorzienin gen in West-Duitsland, Berlijn en Oest-Duitsland en haar toepas- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Blit geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Later opklaringen. In de ochtend zwaar bewolkt en op de meeste plaatsen nog enige regen. Later enkele opkla ringen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Z.W. en W. Hogere temperaturen dan gisteren. WOENSDAG 5 DECEMBER. Breskens 'Berneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.27 7.02 7.42 7.52 n.m. 7.05 7.40 8.20 8.30 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN onder 0.32 1.52 sing met betrekking tot de aspec ten van individuele vrijheid, in het bijzonder de mate waarin, in de practijk, het individu bewe gingsvrijheid, vrijheid van wille keurige arrestatie en hechtenis, vrijheid van vereniging en verga dering en vrijheid van menings uiting geniet: 2. Vrijheid van politieke partijen om zich te organiseren en haar activiteit te ontplooien; 3. De organisatie en werkzaam heden van de rechterlijke macht, de politie en administratieve or ganen. Verder verzoeken de drie mo gendheden de assemblee, een be roep te dóen op de autoriteiten van Oost-Duitsland, Berlijn en West-Duitsland opdat de commis sie vrij door Duitsland kan reizen en volledig toegang heeft tot die personen, plaatsen en documen ten, die zij van belang acht om haar taak naar behoren te ver vullen. Een Britse woordvoerder zeide, dat zijn regering voornemens was een kleine commissie voor te stel len, bestaande uit „neutrale" mo gendheden. De gemeenschappelijke resolu tie instrueert de commissie, haar bevindingen „zo vroeg mogelijk" aan de secretaris-generaal te doen toekomen. DE OVERSTROMINGEN IN N OORD-IT ALIE Volgens de eerste resultaten van het onderzoek dat in de door overstromingen geteisterde stre. ken van Noord-Italië is ingesteld, zouden 203 personen om het leven zijn gekomen. Hieronder bevinden zich 81 per sonen, die met een vrachtauto werden meegesleurd, toen de dijk bij Occhiobello bezweek. Om epidemieën te voorkomen is men begonnen de cadavers van de verdronken dieren met vlam menwerpers te vernietigen. zou dit geei beletsel mogen zijn voor de stalen leden van de V. N. om tegen de agressor op te tre den. L)e commissie beschouwde haar rapport niet als „definitief". Alle leden zouden gaarne waar devolle suggesties vernemen. Elf landen hebben een resolu tie ingediend, die alle leden van de Verenigde Naties verzoekt de volgende maatregelen te treffen: 1. Het aanwijzen van strijd krachten ten behoeve van dc V. N. 2- Een zodanige herziening van de nationale wetten in te voeren, dat onmiddellijke en doeltreffende hulp kan worden verleend aan optredende strijd krachten van de V. N. 2. Inventarisatie van de na tionale hulpbronnen teneinde te kunnen bepalen in hoeverre een actie tegen agressie kan worden gesteund. 4. Het beschikbaar stellen van de bronnen van regionale beveiligingsorganisaties ten be hoeve van de collectieve veilig heid der V. N. Aan secretaris-generaal Trygve Lie wordt verzocht, zo spoedig mogelijk een groep militaire des kundigen samen te stellen, die de leden-staten moeten helpen bij het organiseren en opleiden van strijdkrachten voor de collectieve veilgiheid. De resolutie zegt met nadruk, dat de V. N. over de mid delen moeten beschikken om de internationale vrede en veilig heid te handhaven in weerwil van het feit, dat de veiligheids raad in vijf jaar niet in staat is geweest voor de in het handvest voorziene strijdkrachten le zor gen. In geval van agressie, aldus de resolutie, moeten alle stalen, of zij leden zijn van de V. N- of niet hun krachten verenigen ter ver dediging van de beginselen der V. N. Aan de V. N. wordt ver zocht, bestaande regionale ver dedigingsstelsels als „een belang rijk aspect van het universele collectieve veiligheidsstelsel van de V. N. te sanctioneren. De indieners van de resolutie zijn: Australië. België, Engeland, Brazilië, Canada, Frankrijk, de Philippijnen, Turkije, de V. S-, Venezuela en Joego-Slavië. Het rapport voorziet in uitge breide actie voor het geval van agressie, o.a. in economische en financiële sancties een stelsel van handelsblokkades, embargo's op wapenen en strategisch materiaal en het verbreken van diplomatie ke betrekkingen. Een „uitvoeren de militaire autoriteit", bestaan de uit een staat of groep van sta ten, zou namens de V. N. moeten optreden. Deze autoriteit zou snel moeten handelen in geval van vredebreuk of agressie. De subcommissie van de poli tieke commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de grote vier en de voorzitter van de as- semblée, heeft besloten de wes terse ontwapeningsvoorstellen en de Sowjet-Russische amende menten te bestuderen. De bijeenkomst duurde 2Yz uur. Wysjinsky verliet het eerst de vergaderzaal. Op de vraag of er enige vooruitgang was bereikt, haalde hij de schouders op en zeide: „Ik weet het niet". De En gelsman Lloyd liet zich nogal op timistisch uit. Een functionaris van de V. N. zeide, dat er „een minimum aan propaganda" bij de besprekingen was geweest. Wysjinsky over de ontwape- ningsbesprekingen. De Sowjet-Russische minister van buitenlandse zaken, Andrej Wysjinsky, heeft Maandag in antwoord op een vraag van een Reuter-correspondent, of hij regelmatig persconferenties zou houden om het Sowjet-stand- punt in de besprekingen over de ontwapening uiteen te zetten, verklaard: „Ik acht het niet no dig mijn standpunt duidelijker te maken. Het is volkomen dui delijk gemaakt in mijn redevoe ringen in de politieke commissie en het is tevens vervat in de tekst van de Sowjet-amendemen- ten op de driemogendhedenreso- lutie". Wysjinsky, die de hijeenkomst van de subcommissie voor ont wapening met een brede glim lach verliet, werd door verslag gevers gevraagd, of hij tevreden was over de besprekingen. „Ik ben altijd tevreden, wanneer ik in dit gebouw ben", antwoordde hij. Wysjinsky deelde de verslag gevers mede, dat zij geduld moes ten hebben, indien zij wilden weten, hoe de Sowjel-houding op de geheime besprekingen is. Naar aanleiding van een op merking, dat de westelijke mo gendheden inlichtingen verstrek ken en de Sowjet-unie niet, ver klaarde hij: ,Er zijn vele dingen, die niet worden gemeld". De Amerikaanse regering heeft verzekerd, Frankrijk 600.000.000 dollar ter beschikking te zullen stellen in het financiële jaar Juli 1951 tot Juli 1952, aldus heeft de Franse minister van voorlichting, Robert Buron, na een bijeen komst van de ministerraad mee gedeeld. Dit betekent, dat Frankrijk zijn dollarimporten niet zo in grijpend zal behoeven te verla gen als aanvankelijk noodzake lijk scheen en dat geen benzine rantsoenering behoeft overwo gen te worden. De minister van Financiën, Meyer, had dit meegedeeld na tfesprekingen met Harriman, de directeur van het programma en met de Amerikaanse minis ter van Financiën Sijder. Er is nog niet besloten, welk bedrag van de 600 millioen dol lar als „directe hulp" zal wor den gegeven en hoeveel hiervan 1 ctaiinti'es aan Frankrijk zal worden be taald ter voldoening van door de Ver. Staten in Frankrijk ge kochte defensieuitrusting of als terugbetaling van de Franse uitgaven voor de Europese de fensie. Met betrekking tot de toewij zing van 600 millioen dollar aan Frankrijk merkt Reuters fi nanciële redacteur het volgende op: De Amerikaanse toewijzing van 600 millioen dollar zal waarschijnlijk in ruime zin gunstige gevolgen hebben.' Frankrijk zal hierdoor in staat zijn devaluatie van de franc te vermijden en wanneer het duidelijk wordt, dat de franc niet zal devalueren, zal het publiek een devaluatie van het Engelse pond waarschijnlijk uitgesloten achten. 'Zoals bekend stond de franc onder grotere druk dan 't pond. Als resultaat van een en ander zal er vermoedelijk veel geld terugvloeien, zowel naar Enge land als naar Frankrijk, wel licht meer dan deze landen aan Amerikaanse hulp ontvangen. Toen tijdens de onlangs te Ro me gehouden besprekingen een bedrag van 609 millioen dollar werd genoemd als hulp voor Frankrijk, werd tegelijk een be drag van 500 millioen dollar ge noemd als hulp voor Groot-Brit- tannië. Nu Amerika de hulp voor de periode van 1 Juli 1951 tot 30 Ju ni 1952 heeft bepaald op 600 mil lioen dollar, is de Franse regering in staat om enerzijds haar invoer programma voor het tijdvak van 30 Juni a.s. te herzien en ander zijds haar begroting voor 1952 te voltooien. Wat het invoerprogramma be treft kan worden aangenomen, dat de invoer van kolen en ben zine onveranderd zal worden ge handhaafd en dat de invoer van nonferrometalen geen belangrij ke beperkingen zal behoeven te ondergaan. Echter blijven wel on vermijdelijk invoerbeperkingen voor andere producten, zoals pa pierpulp, tabak en industriële in De regering stelt zich bij het opstellen van de begroting voor 1952 ten doel de exploitatie-tekor ten der genationaliseerde onder nemingen te verminderen, het sparen te bevorderen, de produc tie te verhogen en de uitgaven en inkomsten van de staat in even wicht te brengen. Van de grote genationaliseerde ondernemingen hebben het gas- en electriciteits- bedrijf en de kolenmijnen een sluitende begroting. Hetzelfde kan niet gezegd worden van de sociale dienst der regering en van de spoorwegen. De minister van financiën, Réné Mayer, heeft te kennen gegeven, dat de regering voornemens is het exploitatiete kort van de sociale diensten ge heel te elimineren en het tekort van de spoorwegen te verminde ren tot 80 of 90 milliard francs. Om het sparen te bevorderen, overweegt de regering verschil lende maatregelen, die haar de beschikking zullen geven over I DRINK LOUT ruim 450 milliard francs. Om het plaatsen van leningen te verge makkelijken zal de regering de beursbeiasting verminderen, faci liteiten scheppen voor het omzet ten van obligaties in aandelen en maatregelen treffen, die de mo gelijkheid tot verhoging van de dividenduitkeringen zullen ver groten. Verder is een verzachting van de successierechten aange kondigd. Op nalatenschappen zui len de rechten aanzienlijk worden verlaagd. Productieverhoging wordt als een eerste voorwaarde voor het welslagen van de strijd tegen de inflatie beschouwd. Er zullen maatregelen worden genomen om de productiviteit te stimuleren, die o.m. belastingverlichtingn in houden voor ondernemingen, die hun bedrijf moderniseren en de productiviteit per arbeider ver hogen. Of verlenging van de ar beidsweek zal worden overwogen is niet bekend. Oud-premier mr Moh. Natsir, voorzitter van de partijraad der Masjumi (Islamietische partij)-. heeft aan Aneta medegedeeld, dat de Masjumi nimmer zal goedkeu ren, dat een eventueel vastlopen van de besprekingen over Irian aanleiding zou zijn tot een abrupt verlaten van de reeds ingeslagen weg ten aanzien van de opheffing der Unie en het overgaan tot een spectaculaire unilaterale verbre king. Zulk een methode zou een politiek zijn, „waar ik eenvoudig niet bij kan" en zou afwijken van de elementaire normen van diplo matiek verkeer. Mr Natsir legde er de nadruk op, dat de kwestie- Irian in het politieke vlak ligt, terwijl het vraagstuk van de Unieverhouding op technisch ni veau is aangeland. Ten aanzien van de kwestie van de opheffing der Unie in normale internatio nale betrekkingen reeds gebaand is en dat in Nederland „geen en lcele partij van enig belang zich nog krampachtig vastklampt aan- de Unie", zodat hij dit program- mapunt op vlotte wijze uitvoer- baar achtte. De Egyptische minister van Binnenlandse Zaken heeft Maan. dagavond in het parlement mede gedeeld, dat bij een gevecht, dat Maandagmiddag in de Suez-ka- naalzone is geleverd tussen Egyptische politie en Britse troepen, 9 Egyptische politie, agenten zijn gedood en 62 ge wond. Turner Joy heeft op dc bijeen komst van Maandag de Noor delijken beschuldigd van het plan, een wapenstilstand te ge bruiken om de aanvalskracht te versterken. ,,De V. N. zullen alleen in gaan op een voorstel tot wa penstilstand, wanneer beide partijen tijdens de wapenstil stand geen militair voordeel kunnen behalen", aldus Üe vice-admiraal. Volgens een woordvoerder der Verbondenen heeft generaal Nam II thans zeer toeslist ge zegd, dat de Noordelijken zich zullen Terzetten tegen het vor men van gemeenschappelijke inspectiegroepen, daar zij dit als een inmenging in binnenlandse aangelegenheden beschouwen. Naderhand hebben de Noor delijken een compromis-voor stel gedaan, n.l. om inspectie- groepen met leden van neutrale xanaen in te stellen. Verder stellen zij voor, dat na het sluiten van een wapenstil stand geen bewegingen van troepen en materiaal meer zou zijn toegelaten. Waarnemers te Tokio zijn van mening, dat de eis van neutra liteit in de Koreaanse oorlog voor de leden van de inspectie- groep vermoedelijk betekent, dat niemand kan worden toegelaten uit die landen, die op enigerlei wijze de oproep der V. N. tot het bieden van hulp in Korea beantwoord hebben. (Enkele landen in Z.-Amerika en het Midden-Oosten hebben aan deze oproep geen gehoor gegeven. Men verwacht, dat ook de Sowjet-Unie en de andere Oost-Europese staten zich als neutraal zullen beschouwen. DE GEVECHTEN. Luchstrijdkrachten van de V. N. hebben Zondagnacht aan vallen gedaan op 1400 Noorde lijke motorvoertuigen, die voor raden naar het front vervoer den. 158 Voertuigen werden ver nietigd- Volgens de bemannin gen van de vliegtuigen waren de voertuigen een gemakkelijk doelwit, daar de Noordelijken geen dekking zochten en met de lichten aan bleven rijden. Aan het front hebben de Ver bondenen zich opnieuw in het bezit gesteld van 2 vooruitge schoven stellingen. Overigens was de gevechtsac tiviteit gering. De Noordelijken hebben in November 44.729 man verloren waarvan er 30.285 zijn gesneuveld en 965 gevangen werden genomen. NOORDELIJKEN HEROVE REN EILAND. Radio-Pjongjang heeft giste ren gemeld, dat de Noordelijken Zondag het eialnd Taehwa, 110 km ten N. W. van Pjongjang hebben heroverd. Hierbij sneuvelde het gehele garnizoen van 500 Amerikaanse en Zuidkoreaanse soldaten. De havenarbeiders van Suez, die eerst op verzoek van de rege ring hadden besloten het werk op niet-Britse schepen te hervat, ten, hebben zich thans opnieuw beraden en zijn overeengekomen zich van elk werk te onthouden, zolang de Britse strijdkrachten niet geheel uit de kanaalzone zijn teruggetrokken. Later corrigeerde de Egypti sche minister van Binnenlandse Zaken de in zijn verklaring over het gevecht in de kanaalzone ge noemde cijfers. Hij deelde mee, dat negen Egyptenaren waren gedood, onder wie een politie agent en 62 Egyptenaren waren gewond, onder wie vijf politie, agenten en een brigadier. De Britse lezing van het inci dent is, dat Maandagmiddag bij het verplaatsen van een militaire opslagplaats van benzine in de buitenwijken van Suez naar het garnizoen van deze plaats Egyp tenaren het vuur op de Britse militairen openden. Deze laatst, genoemden hadden eerst terug geschoten, toen een groep Egyp tische politie-agenten verscheen en de Britten eveneens beschoot. Hierop kwam een compagnie Britse militairen te hulp. Volgens het Britse communiqué werden vier Egyptenaren gedood, onder wie drie politie-agenten. 25 Per sonen werden aangehouden. Een tweede incident deed zich voor, toen twee Britse militaire auto's nabij Suez uit een hinder laag werden beschoten. Ook werd een brandbom geworpen. Aan Britse zijde kwamen zes Mauri- tianen om het leven. Een Britse majoor en een lid van de Genie worden vermist. Eerstgenoemde is, naar men vermoedt, eveneens om het leven gekomen. In de nacht van Zondag op Maandag heeft men te Ismailia twee ontploffingen waargeno men, één nabij de brug van Suez en de andere in het district Ara- sjija, aldus een bekendmaking van het hoofdkwartier van de Britse luchtmacht te Moascar. De oorzaak der explosies is onbekend. Amerikaans journalist moet Egypte verlaten. Fred Zusy, chef van het kan toor te Cairo can Associated Press, heeft van de Egyptische regering bevel gekregen het land te verlaten. Gevraagd naar de reden van de> uitwijzing verklaarde een Egyp tische ambtenaar: „Wegens en kele artikelen die Zusy heeft ge schreven". salons "robert" markfc-'jgy brouwerijstr. 9 Têrneuz£p Wij adviseren u kort haar maakt jong, aantrek kelijk, sportief, vlot, laat ons uw haar verzorgen.. Het Belgische financiële blad „L'Echo de la Bourse" schrijft dat de gestadige verbetering van de Nederlandse deviezensituatie zeer opmerkelijk is. Het blad merkt in dit verband, op, „dat Nederland de inflationa- listische landen een voorbeeld: geeft, waarvan de deugdelijkheid niet genoeg geprezen kan wor den". Het is van oordeel, dat aan gezien een der voornaamste be lemmeringen thans uit de weg is geruimd, Benelux zijn verwezen lijking nabij lijkt". Op een congres van het alge meen Belgisch vakverbond, waar in hoofdzakelijk vraagstukken werden behandeld, welke ver band houden met de sociale ver zekering, werd een resolutie aan genomen, waarin wordt geprotes teerd tegen het feit dat liet mi nisterie van landsverdediging be stellingen voor legeruniformen in Nederland heeft geplaatst, omdat de lonen daar lager zijn. De Griekse ministerraad heeft besloten om allen die veroor deeld zijn wegens het dragen of verbergen van wapens, gratie te verlenen. Alle vervolgingen we gens deze vergrijpen zullen wor den gestaakt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1