DE ASSEMBLEE VAN DE RAAD VAN EUROPA HET GERUCHTMAKEND PROCES IN BELGIË Indonesië n wenk voor Sint Gillette WAT BRENGT DE RADIO? Verdedigingsinspanning en inflatiegevaar De Chinese papegaai TWEEDE BLAD Vrijdag 30 November 1951 7e Jaargang No. 1896 PRINS BERNHARD zal film vertonen voor Kamerleden NEDERLANDSE „METEOR" VERONGELUKT LOGGER IN MOEILIJKHEDEN ROVER NEERGESCHOTEN WEDEROM ROOFOVERVAL OP GROTE SCHAAL. GESPREK MET SUBARDJO BESLAG OP BELGISCH JACHTJE DE WOLKBREUK IN ARGENTINIË HET STORMACHTIGE WEER VAN WOENSDAG DE EUROPESE KOLENPOSITIE Het comité van ministers heeft I Van de Kieft, verklaarde voor gehoor gegeven aan het verzoek de -pers. van de Straatsburgse assemblee, vertegenwoordigers te zenden, teneinde de mening der assem blee over de toekomst van Euro pa te vernemen. De voorzitter van het comité de Noorse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dr. Lange, en de ministers Schuman en De Gosperi zullen Zaterdag 8 December aan de besprekingen deelnemen. De Europese assemblee zag zich Woensdag voor de harde noodzaak geplaatst, opnieuw naar anidere wegen te zoeken o,m uit de impasse te geraken, waarin zij gekomen is nadat de Britse conservatieve regering, ibij monde van Sir David Max well Fyfe, de minister van Bin nenlandse Zaken, onomwonden heeft verklaard dat zij zich niet aan de toestaande Europese plannen wenst te toinden. De nestor van de Nederlandse delegatie, het Eerste Kamerlid Z. K. H. prins Bernhard zal in de ochtend van Vrijdag 14 December in de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag enige films laten zien, welke' hij zelf 'heeft opgenomen gedurende zijn reis naar Zuid-Amerika- Hiervoor zijtn de leden der Eerste- en Tweede Kamer uit genodigd, benevens enkele autoriteiten. „Voor mij was het reeds volkomen duidelijk, dat Churchill is teruggekomen op zijn woord in deze assemblee van vorig jaar Augustus. Ik wil daarmee geen morele veroordeling uitspreken, doch slechts een feit constateren- Engeland heeft geweigerd de federale weg mee te be wandelen. Het heeft zich daarna accoord verklaard met de functionele weg, doch nu staan w:e voor het feit, dat het zich terzijde houdt bij al le pogingen om dit systeem te verwezenlijken". Ook Dr. Marga Klompe, die in deze assemtolée zoveel heeft ge daan om de functionele methode uit te werken, bleek geenszins verrast: ,,Dit was in het geheel geen nieuws", zo verklaarde hij. „Ik achit dit een zeer onge lukkige houding van de Engelse regering op een hoogst ernstig moment voor de Raad van Europa". De enige Nederlander, die in de assemtolée zelf Woensdag het woord voerde, de heer Serrarens noemde deze houding een slag voor de hoop van Europa. Hij had gedacht, dat de bestaande or ganisatie van de Raad een com promis was, dat voldoende con cessies aan het Britse gezichts punt inhield. Nu was gebleken, dat dat niet het geval was. De heer Serrarens achtte een nieu we oproep tot Engeland nodig. Hij zeide, dat Gr.-Brittannië de ideeën van Churchill inzake het Europese leger niet volgde. Het nam daardoor, zeide hij, een grote verantwoordelijkheid op zich, die het niet zou kunnen ont lopen. De ontgoocheling over de Britse houding waarvan de Fransman Paul Reynaud ge waagde, werd intussen niet al gemeen gedeeld. Zo hebben de beide Belgische afgevaardigden Van Cauwe- laert en Struije, de mening uit gesproken, dat de Britse hou ding niet geheel negatief kan worden genoemd. Van Cauwe- laert zeide dit in een rede tot de vergadering, waarin hij het plan Schuman op zo resolute wijze afviel dat de Nederlander Van der Goes hem meende te moe ten interpelleren. VVNW XVCVCV<V Het horen der getuigen in de zaak tegen de chirurg Dr. Rin- chard, die er o.a. van beschul digd wordt de gewezen burge meester van La Louvière, De- berghe, door leden van het on dergronds verzet uit de weg te hebben laten ruimen, duurt voort. Wat de zaak niet gemakkelij ker maakt is, dat vrijwel alle getuigen zich op belangrijke pun ten tegenspreken. Zo beweert de een, dat Dr Rinchard op de dag van de aanslag vergezeld was van twee mannen en dat er maar één auto was; de ander dat er 4 personen waren, nog een derde dat er twee auto's waren etc. De verdediger van Dr Rinchard Donderdagmorgen omstreeks half elf is een Gloster „Meteor" van de jachtvliegschool Twente neergestort in een bosperceel, twee km ten noorden van de weg Hengelo-Oldenzaal, bU 't plaats je Deurningen. De bestuurder is om het leven gekomen. De „Meteor", een toestel van het vierde type, (het type dat de L-S-K- in dienst kreetg toen do straalvliegtuigen hun intrede deden in de Nederlandse lucht macht) heeft men vrijwel lood recht naar beueden zien vallen. De machine, met de registra tienummers I 52, was, naar men ons van de zijde van de Lucht- machtvoorlichtingsdienst mee deelde op een proefvlucht. Het vliegtuig werd geheel ver nield. j Het toestel kwam brandend naar beneden en boorde zich in de omgeving van de boerderij van de landbouwer G. Heuvel in de grond. Ooggetuigen hadden de in druk dat de bestuurder nog wel getracht moet hebben, de ma chine uit de verticale stand te krijgen, maar dit is niet gelukt. Naar ooggetuigen die op de plaats waar het toestel neer kwam zijn geweest, verklaren ihe.eft de „Meteor" nftet in torand gestaan. Over de oorzaak is mets be kend. DE BESTUURDER. Bestuurder van de verongeluk te Meteor" was de 26-jarige gehuwde reserve-eerste luite nant vlieger H. Vrijenhoek uit Gorinchem. De sleepboot „Ebro" is giste rennacht uit Hoek van Holland uitgevaren om hulp te verlenen aan de Scheveningse logger die door machineschade in moeilijk heden was geraakt. De logger is de Sch. 284, die Woensdag reeds gesleept werd door de Sch. 159. Daarbij brak echter de tros. Donderdag morgen is de Sch. 284 door de ,,Ebro" de Nieuwe Waterweg opgesleept, zodat de logger thans in veiligheid is. Vier loggers die Woensdag avond al voor ide haven lagen, doch gunstiger weer afwachten, zijn gisterenmorgen vroeg Sche- veningen binnengelopen. Op de plantage „Broederschap" in Suriname is een rover neer geschoten die de laatste tijd 15 koeien, 16 geiten en 15 schapen heeft weggehaald. Deze rover, een jaguar met e'en lengte van kop tot staart 2.10 meter, had net weer een koe neergeslagen. De heer Johai, eigenaar van de boerderij, heeft door de eet lust van het roofdier een scha de geleden van 1400. De jaguar bleek een hoogte te hebben van 75 cm en woog 80 kilo. Hij werd neergelegd door de politiecommandant van Tij gerkreek. Op enkele kilometers van de plek, waar verleden jaar de Amerikanen Doyle en Kennedy werden vermoord, n.l. tussen Bandung en Cheribon nabij kam- pung Bugol, werd Dinsdag door een bende van 200 man een hin derlaag gelegd. De bende hield acht auto's aan die werden ge plunderd en vermoordde de be kende sportvlieger W. D. Rous. De heer Rous, die vertegenwoor diger was van de „General Mo tors", 'weigerde te voldoen aan de sommatie om te stoppen, waarna de bendeleden de weg versperden met een brandende vrachtauto. Toen de heer Rous uit zijn auto sprong en trachtte te ontvluchten, werd hij door acht kogels getroffen en op slag gedood. De inzittenden der acht aange houden auto's, waaronder drie autobussen, in totaal ongeveer 100 personen, werden door de bende de djatibossen ingedreven. Volgens de eerste berichten zijn alle aangehoudenen terecht. Vermoed wordt, dat de bende deel uitmaakt van de „Tentera Islam Indonesia" (Indon Islamie- tisch leger) en dat deze daad is verricht door dezelfde groep, die onlangs een aanslag pleegde op de expressetrein van Surabaja naar Djakarta. Van officiële zijde vernam Ane- ta, dat de achtervolging is inge zet door een mobiele brigade van leger en politie. De bende nam de wijk in de richting van Indrama- ju, uit welke richting zij ook ge komen was. De heer Rous werd gistermid dag ter aarde besteld. Deze be kende sportvlieger was de eerste, die met een „Hermoth Moth" in September 1936 van Indonesië naar Nederland vloog. Hij was drager van een kruis van ver dienste voor tijdens de oorlog verrichte daden. De vermoorde heer W. D- Rous was een der leidende figuren op het gebied der motor- en auto- mobielsport-kringen op Java. Na de Japanse capitulatie heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt bij de evacuatie van vrouwen en kinderen uit de Japanse kampen. Het kruis van verdienste was hem door de Nederlandse rege ring toegekend. In een gesprek over zijn er varingen bij de Ver. Naties te Parijs heeft Su'bardjo onder meer tegenover Aneta verklaard dat de ontmoeting met Mr. Stikker in aangename sfeer is verlopen en zeer verhelderend is geweest. Met betrekking tot Irian kon Sutoardjo geen nadere medede lingen doen, gezien de hangende besprekingen. Ten aanzien van de omzetting der Unie zei Su toardjo van Nederlandse zijde geen onoverkomenlijke bezwa ren te verwachten. Hij verklaar de tenslotte desgevraagd dat 'n Indonesische delegatie, die niet groot zal zijin zeer spoedig vermoedelijk begin December naar Nederland zal vertrek ken. De delegatie zal een technisch politiek karakter dragen met de nadruk op het technische deel der te voeren onderhandelingen. Enige weken geleden is het Belgische jachtje „Baby", toe behorende aan een Antwerpe naar, ter hoogte van Petten in moeilijkheden gekomen, toen het scheepje onderweg was van Duitsland naar Antwerpen om vandaar met 2 Duitsers en een paar Belgen de oversteek naar Zuid-Amerika te wagen. De LTmuidense kotter Texel (Urn- 5), heeft daarna de emi granten op sleeptouw genomen en ze in Umuiden 'binnenge bracht. Er is thans een verschil van mening over de financiële econ- quenties van deze assistentie en de eigenaar van de IJmudden 5 heeft met toehulp van een deur waarder de „Baby" aan de ket ting laten leggen zodat het scheepje gedoemd is in Umui den te blijven tot de beslissing in 'de hangende civiele procedu re is gevallen. Na de hevige regens van Dinsdag, werd Tandil, 290 km van Buenos Aires, getroffen door een zware hagelbui, waar door op sommige plaatsen een halve meter ijs kwam te liggen. Reeds zijn de lijken van 14 personen, van wie 7 kinderen geborgen. De meeste slachtoffers ver dronken op straat. Anderen kwamen om het leven, boen ge bouwen onder het gewicht van de hagel instortten. Hoge toornen, die minstens 4 ton wegen, werden door het wa ter uit de straat gerukt en mee gevoerd. Het water vernielde het plaveisel van de straten en nam meubilair uit vernielde huizen met zich mee. Tot dusver zijn er 20 doden, meer dan 60 vermisten en een zeer groot aantal gewonden. HOOG WATER TE ROTTERDAM. Woensdagavond heeft de hoofd commissaris van politie te Rot terdam belanghebbenden ge waarschuwd voor het- hoge water dat in die gemeente omstreeks half vijf werd verwacht. Daar de westewind in vergelij king met Woensdag aanzienlijk was afgenomen, viel het nogal mee en alleen de Oosterkade het laagste punt stond blank. Er bevinden zich hier in de direc te omgeving geen huizen. Van een paar andere kaden stond slechts een klein stukje straat onder water. Na half vijf begon het water weer te zakken. Van het K.N.M.I. ontvingen wij het volgende weeroverzicht: De storm, die Woensdagmiddag opstak en die in een groot deel van het land Woensdagavond zijn hoogtepunt bereikte, werd veroorzaakt c'.cor een zgn. trog in de lucntdrukverdeling. De lucht, die er daarbij over ons land stroomde was afkomstig uit Canada en Groenland. Deze van origine koude lucht werd op haar tocht naar het zuiden in de onderste lagen sterk verwarmd en kreeg toen een onstabiele op bouw, waardoor zich zware buien konden ontwikkelen, die in vrij wel het gehele land onweer en op vele plaatsen hagel gebracht hebben. Langs vrijwel de gehele kust heeft de wind Woensdag de stormgrens bereikt. Men begint van storm te spreken, als de ge middelde windsnelheid 75 km per uur bedraagt. Let men alleen op de gemid delde windsnelheid, dan kan ge zegd worden, dat de wind de stormgrens in het algemeen niet heeft overschreden. Dat neemt echter niet weg, dat er tijdens de buien 'hier en daar bijzonder zware windstoten zijn opgetre den. In Valkenburg werd Woens dagavond een windstoot van 108 km per uur geregistreerd, op Schiphol eveneens een windstoot van 108 km per uur om ongeveer negen uur. Om tien uur Woens dagavond werd in Den Helder tijdens een uitschieter 110 km per uur gemeten. Ook meer in het binnenland zijn nog zware windstoten voor gekomen: In Groningen meldde het vliegveld Eelde om vijf uur 's-middags een stoot van 95 km per uur, Leeuwarden had om acht uur 's-avonds een wind vlaag van 80 km per uur en in Twente werd omstreeks negen uur 's-avonds tijdens een bui 76 km per uur geregistreerd. weet van al deze tegenstrijdighe den een handig profijt te trek ken, zodat het de lekenjury wel moest beginnen te duizelen en zij niet veel toeter kon doen dan vast te houden aan de verklaring van Dr Rinchard, dat hij op het ogenblik van de aanslag zelf in de auto is blijven zitten en de verzetsman Wauthier, vergezeld van een zekere Vienne, zijn uit gestapt, waarna Wauthier Deber- ghe op de drempel van diens huis zou hebben neergeschoten. Deze verklaring wordt overigens bevestigd door Wauthier. In de afgelopen week zijn 40 getuigen gehoord en aangezien er thans nog 350 voor het assi senhof moeten verschijnen, zal dit proces zeker nog twee maan den in beslag nemen. De commissie van onderzoek, die naar Duitsland is gezonden om daar het dossier op te sporen, dat de Duitsers hebben aange legd van de zaak Detoerghe en waaruit zou kunnen worden op gemaakt of het inderdaad Rin chard is geweest, die Deberghe in 1940 aan de Duitsers heeft verra den, heeft inmiddels doen weten, dat het dossier zich in de Sowjet. Russische zone bevindt en het dus wel tot de onmogelijkheden behoort het te achterhalen. In tussen is ook een telegram ont vangen van Dr Meiborg, die tij dens de bezetting chef was van de kommandantur te La Louviè re, waarin deze aankondigt op 30 November te zullen komen ge tuigen in de zaak Rinchard. Op merkelijk is, dat het Dr Rinchard zelf is geweest, die het hof ver zocht heeft nasporingen te doen naar het dossier-Deberghe en heeft voorgesteld Dr Meiborg uit te nodigen te komen getuigen. Deze getuigenis van Dr Meiborg zal van groot belang zijn, aange zien hierdoor ondubbelzinnig zal komen vast te staan of Dr Rin chard Detoerghe al dan niet bij de Duitsers heeft aangebracht en er zodoende reden voor hem be stond de gewezen burgemeester uit de weg te doen ruimen uit vrees, dat deze hem aanklagen zou wegens verraad. In een rapport hebben de voor aanstaande economische deskun digen van de organisatie voor Europese economische samen werking een ernstige waarschu wing laten horen voor het ge vaar vani inflatie in Amerika en Europa- Volgens hen is de kans, dat Europa zowel kanonnen als boter krfjgt, gering. Gedurende 2% maand hebben deskundigen uit de 18 O.E.E.S.- landen en waarnemers uit de Verenigde Staten en Canada de bedreiging voor de valuta's en de werkelijke levensstandaard be studeerd, die veroorzaakt is door de inflatie na de oorlog op Korea. De betrokken regeringen heb ben het rapport goedgekeurd en overwegen thans, welke verdere maatregelen kunnen worden ge nomen tot bestrijding van het euvel, dat hun economische leven, sociale zekerheid en verdedi gingsinspanningen dreigt te on dermijnen. De deskundigen zijn van me ning, dat een verhoging met 5 °/o van de nationale productie in de Europese landen in het komende jaar voldoende zal zijn tot dek king van de in September j.l. be staande defensieprogramma's, mits tegelijkertijd maatregelen worden genomen om te voorko men, dat de extra koopkracht van arbeiders in wapenfabrieken de prijzen van consumptiegoede ren omhoog drijft. Wanneer de bewapeningsprogramma's over eenkomstig de mening, die de Geef hem een Gillette veiligheidsscheerapparaat Sinds 50 jaar is 'n Gillette een zeer welkom geschenk. JUNIOR ARISTOCRAT één-delig precisie-scheer- apparaat met een Dispenser, (om snel de mesjes te kunnen verwisselen) bevattende 10 Blauwe Gillette sleufmesjes, in aantrekkelijk etui van kunstleer. Prijs f7.75. Andere practiscbe geschenken: Gillette apparaten ia prijzen van f 1.- tot f 20.-. Dispensers met 20 Blauwe Gillette mesjes ook los verkrijgbaar A f 3.-. Gillette S3 Een ,£oeie morgen" begint met Gillette! De Ver, Staten zullen in 1952 35 tot 40 millioen ton kolen naar Europa uitvoeren, welke leve ranties 600 tot 700 millioen dol lars zullen opeisen van de gel den, die Amerika voor hulpver lening aan de landen van het Noordatlanbisch verdrag heeft 'bestemd, aldus werd voorspeld door Paul Porter, de waarne mende vertegenwoordiger voor Europa van de Amereikaanse regering. Volgens Paul Porter is er geen reden om aan te nemen, dat Europa over een jaajr of ander half jaar niet zonder Ameri kaanse kolen zal kunnen. Op het ogenblik beweegt de Europese kolenproductie zich echter nog op 93 procent van 't vooroorlogse peil, zo zeide hij. Porter vergeleek de Engelse productie van ongeveer 1,2 ton kolen per mijnwerker per dag met de Nederlandse productie, die ongeveer 2 ton per mijnwer ker per dag bedraagt en op deze basis de hoogste Europese pro ductie is. Hij verklaarde, dat er in Bel gië, Frankrijk, Duitsland en Italië nog veel kan worden ge daan om de productie te verho gen. Porter verwacht, dat W.- Eurotpa dit jaar ongeveer 28 millioen ton Amerikaanse ko len zal verbruiken. door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 23) (Nadruk verboden). De wagen hotste voort, nu en dan steigerend, maar Holley's handen hadden het stuur stevig vast. Hier en daar strekte een Jozuaboom hongerige zwarte ar men uit, alsof hij de nachtelijke reizigers grijpen wilde en over de grauwe woestenij kreunde voort durend een klagende wind, kil, scherp en snijdend. Bob zette de kraag van zijn overjas op. „Ik moet denken aan dat oude liedje", zei hij. „U weet wel van die jongen, die beloofde iemand lief te hebben „tot het woestijnzand koud wordt". „Dat was me de belofte wel!" vond Holley. „Of hij hield haar vcor de gek of hij was nooit bij nacht in de woestijn geweest. Maar is dit uw eerste kennis making met dit land? Wat voor soort Californiër bent u eigen lijk?" „Merk: de Gouden Poort", glimlachte Bob. „Ja, ik ben nog nooit hier geweest. Iets zegt mij, dat ik veel heb gemist." „Dat hebt u zeker. Ik hoop, dat u niet dadelijk weer -wegholt Hoe lang denkt u hier te blijven?" „Dat weet ik niet", antwoordde Eden. Hij zweeg even; zijn vriend had hem verteld, dat Holley te vertrouwen was, maar eigenlijk had hij die verzekering niet no dig. Eén blik was voldoende. „Holley, laat ik maar vertellen waarom ik gekomen ben", ging hij voort. „Maar ik reken op ge heimhouding. Dit is geen persge- sprek." „Net zoals je wilt", antwoordde Holley. „Ik kan een geheim be waren, als het moet, maar als je het liever niet vertelt „Ik vertel het liever wél', zei Eden. Hij deed het verhaal van Madden's aankoop van de Phili- more paarlen, zijn verzoek om ze in New York te leveren, en zijn daarop volgende draai naar de woestijn. „Dat was op zichzelf wat verontrustend", voegde hij er bij. „Ja, vreemd", beaamde Holley. „Maar dat was niet alles", ging Bob voort. Met weglating van Charlie's aandeel in de zaak, ver telde hij de hele geschiedenis het telefoongesprek uit de siga renwinkel in San Francisco, de hartelijke bezorgdheid aan de ha ven en daarna van de man met de donkere bril, de daarop ge volgde ontdekking dat het Slap pe Flip Maydorf was en tenslotte het feit, dat Louise Wong van Madden's ranch was weggeroe pen door zijn bloedverwant in de Chinezenwijk. Toen hij dit alles daar in de eenzame woestijn ver telde, kreeg het een nieuw en on heilspellend aanzien, de toekomst doemde dreigend en donker op. Was die grote opening tussen de heuvels in werkelijkheid de Poort naar het Avontuur geweest? Zo scheen het wel. „Wat denkt u er van?" besloot hij. „Ik" zei Holley. „Ik denk dat ik dat persgesprek niet krijg." „U gelooft niet dat Madden op de ranch is?" „Zeker niet. Denk eens aan wat Paula laatst heeft ondervonden. Waarom kon zij hem niet spre ken? Waarom joorde hij haar niet aan de deur, en kwam niet kijken wat er te doen was? Om dat hij er niet was. Mijn jongen ik ben blij, dat je je niet alleen gewaagd hebt- Vooral wanneer je de paarlen bij je hebt, zoals ik vermoed." „Nu, in zekere zin heb ik ze. Die Louise Wong kent u toch zeker?" „Ja. En ik heb hem laatst op een morgen aan het station ge zien. Kijk de Eldorado Times van morgen eens in, daar staat de ge schiedenis, onder de persoons- berichten. „Onze geachte stads genoot, de Louise Wong, is Woensdag voor zaken naar San Francisco vertrokken." „Woensdag, nietwaar? Wat voor iemand is Louise?" „Wel een gewone Chinees. Hij is al lang hier. Sinds vijf jaar is hij huisbewaarder op de ranch van Madden, het hele jaar door. Ik weet niet veel van hem. Hij heeft hier nooit veel gepraat behalve met de papegaai." „Wat voor papegaai?" „Zijn enig gezelschap op de ranch. Een grijs, Australisch vo geltje, dat een of andere zeekapi tein Madden 'jaren geleden heeft gegeven. Madden heeft de vogel hier gebracht voor de gezellig heid van de oude huisbewaarder. Hij heet Tony een ruwe klant is het. Tony hing vroeger in het volkslogies op een Australische boot. Zijn taal, toen hij pas kwam was ver van netjes. Maar die Australische papegaaien zijn knap. Deze heeft, door zijn sa menzijn met Louise Chinees leren spreken." „Verbazend", zei Bob. „Och, niet zo verbazend als het lijkt. Zo'n vogel herhaalt alles wat hij hoort. Dus Tony ratelt in twee talen. Een echte taalkundi ge. De ranchers in de buurt noe men hem de Chinese papegaai". Zij hadden nu een groep populie ren en peperbomen bereikt, die een mooi bakstenen huis beschut ten een oase in de kale vlakte. „Hier zijn we bij Madden", zei Holley. „Maar eh heb je een revolver?" (Wordt vervolgd). Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Acheson, tijdens de bijeenkomst van de raad van de organisatie van het Atlantisch pact te Rome naar voren heeft gebracht, zullen worden versneld, dan zullen naar de mening van de deskundigen de berekeningen van de O.E.E-S. opnieuw ge maakt moeten worden. Een vooraanstaande functiona ris van de O.E.E.S., aan wie ge vraagd werd, of een productie vergroting van 5 °/o zowel kanon nen als boter mogelijk zou ma ken, antwoordde: „Niet precies". „Men zou er kanonnen en meer staal en kolen door krijgen". De Britse voorzitter van de bestuurs commissie van de O.E.E.S-, Sir Edmund Hall Patch, noemde Zwitserland een modelland, aan gezien daar de inflatie in be dwang wordt gehouden door de grote zelfdicipline, welke het volk zich oplegde, terwijl gelijk tijdig Zwitserland een land is met een zeer sterk en kostbaar defen siestelsel. In het rapport" worden Frankrijk en Engeland twee dui delijke voorbeelden genoemd van landen, waar men op het ogen blik de inflatie nog niet geheel in bedwang heeft. ZATERDAG 1 DEC. HILVERSUM I: 7-00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7-30 Zendersluiting; 9-00 Nws.; 9-10 Voor.de vrouw; 9-30 Water standen; 9-35 Gram.; 10.00 Voor de jeugd; 1015 Koor; 1040 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12-00 Angelus; 12.03 Gram.12.30 Mededelin gen; 12.33 Gram.; 12-50 Boek bespreking; 13.00 Nieuws; 13-20 Lichte muziek; 14 00 Hoorspel; 14-20 Eng. les; 14.40 Orkest; 15.00 Kroniek; 1548 Piano; 16.05 Orgel; 16.20 Voor de jeugd; 16-30 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18-00 Nieuws; 1815 Week overzicht; 18-25 Amusements muziek; 18.40 Regeringsuitzen ding; 19 00 Film; 19.20 Over zicht; 19-30 Gram.; 19.52 Ac tualiteiten; 20-00 Nieuws; 20-08 de gewone man; 2015 Liohtta- ken; 20-40 Voor de heren; 21.00 Gev. programma; 21.53 Amuse mentsmuziek; 22-30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23-15 Esperanto; 23.22 Orkest. HILVERSUM II: 7 00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zender sluiting; 9 00 Nieuws; 9-12 Gram-; 9-50 Voor de vrouw; 10,00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Voor de arbeiders; 11.30 Piano; 12.00 Orkest; 12 30 Mededelingen; 12.33 Amuse mentsmuziek; 13 00 Nieuws; 13-15 Hoorspel; 13.30 Orkest; 14.10 Voor de jeugd; 14.30Zang; 14.50 Boekbespreking; 15.05 Or gel; 15-30 Causerie; 15-45 Lichte muziek; 16-15 Sporti 16.35 Or kest; 17-15 Voor de jeugd; 18-00 Nieuws; 1815 Varia; 18.20 Lich te muziek; 18-35 Volksdansen; 19.00 Staalkaart; 19.30 Cause rie; 19-55 Causerie; 20 00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Ti- roolse muziek; 20.45 Camedie; 21.45 Soc. commentaar; 22.00 Gev. muziek; 22.30 Hoorspel; 22-50 Gram.23 00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Orgel. BRUSSEL VI: 12.00 Gram.; 12-30 Weerbericht; 12 34 Orkest; 13 00 Nieuws; 13.15 Zang; 13-30 Gram.; 14.00 Orkgst; 14.15 Lich te muziek; 15.15 "Orkest; 15-45 Gram.; 16.00 Kroniek; 16.30 Gram.; 16-45 Accordeon; 1700 Nieuws; 17.10 Accordeon; 17.25 Gram.; 17.30 Orgel: 1830 Voor de soldaten; 19 00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20.00 Lichte muziek; 20-30 Verzoek programma; 21-00 Actualiteiten; 2115 Verzoekprogramma; 22.00 Nieuws; 22.15 Gev. muziek; 23 00 Nieuws; 23 05 Verzoekpro gramma; 23 50 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 5