De bestandsbesprekingen voor Korea TOTAAL OPBRENGST „HAAK-IN'-ACTIE Het Syrische leger neemt de macht over fr/FRMOGENf Staatsgreep in Thailand REGERINGSOPROEP Ongeregeldheden in Egypte M Kabouter Zwaar- en luchtafweer geschut Ruim drie millioen eiGtae te steunen De Amerikaanse militaire hulp aan Europa J)e kapper met het aparte cach HOEST. GRIEP... Emigratie naar Australië VERKLARING VAN HET WITTE HUIS'' om Roode-Kruiscollecte van Zaterdag WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. op onder op onder Dec. 1 8.24 16.33 11.40 18.38 2 8.26 16.32 12.17 20.10 3 8.27 16.32 12.41 21.42 Engeland vreest Japanse concurrentie Film „Hollands Glorie" Uitleveringsverdrag tussen West-Duitsland en Frankrijk uit Amerika in Nederland aangekomen Toespraak van Generaal Eisenhower ZWITSALETTEN LOODSDIENST HERVAT. rtd nKennö hil Anonriftn^nt'I prr^Mr/*'»» t.irecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Ksfiaetle-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Nè. 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs4,55 per kws. (aal rei week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 30 NOVEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1897. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. («neuzen rtubnek Kleine Advertenties: 5 regels 75 ecu* iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum v- aóvertentie 1.80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre-i Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags i uu» Voor het MaandagnummeiZaterdags 11 »«e De bestandsonderhande- laars hebben gisteren geen voortgang gemaakt. De Noor delijken (hotfden vast aan het temgtrekken van alle buiten landse troepen uit Kora. IDe Noordelijken verklaarden, dat terugtrekking van alle bui tenlandse troepen uit Korea de enige garantie tegen een her vatting van de vijandelijkheden zou zijn- Turner Joy, de hoofdonder handelaar der Verbondenen, zei tegenover journalisten: „De communisten verwarren een vredesverdrag met een wapenstilstand". Het is steeds het standpunt der Verbondenen geweest, dat de terugtrekking der buiten landse troepen een politieke en geen militaire kwestie is. In een uitzending van Radio- Peking wordt gezegd, dat de buitenlandse troepen zich moe- te* terugtrekken, zodra er een volledige wapenstilstandsover eenkomst is getekend- Daarna zou men zijn problemen bij een vredesregeling kunnen bespre ken. Terugtrekking der troepen is de fundamentele voorwaarde voor een vredesregeling aldus de uitzending. Volgens generaal Nuckols heeft gdneraal Nam II aan Joy gevraagd, of hij er mee accoord zou willen gaan de geleidelijke vermindering der strijdkrachten te bespreken na de onderteke- pimg van een wapenstilstands overeenkomst. Het voorstel van generaal Nam II voor een vermindering der strijdkrachten in stadia, na ee* wapenstilstand is een wijzi ging van zijn vorige voorstel, dal alle buitenlandse troepen moeten worden teruggetrokken, zodra er een wapenstilstands overeenkomst is getekend. £>c afgevaardigden der Ver bondenen waren verrast door het nieuwe voorstel. Vice-admi- raal Turner Joy zei. dat de kwestie was .genoteerd". ©eneraal Nuckols verklaarde tegenover journalisten, dat het commando der Verbondenen op heldering zou vragen, alvorens een antwoord te geven- Te Tokio is gebleken, dat de commandanten en troepen in Korea in de eerste 24 uur na de overeenstemming over de be standslijn de indruk hadden, 'dat er een werkelijk staken van het vuren tot stand was gekomen. 1 Zelfs toen het voorlopige ka rakter van de overeenstemming te Pan Moen Djon was uiteen gezet, vroegen de commandan ten zich af, hoe zij hun mannen gebied zouden kunnen binnen sturen, dat weer zou moeten worden opgegeven, indien er binnen de gestelde tijdslimiet (30 dagen) overeenstemming over een algehele wapenstil- stendsovereenkomst wordt be reikt. Verklaring van generaa Van Fleet. Generaal Van Fleet, bevelheb ber van het Amerikaanse 8ste leger in Korea, heeft verklaard, dat „bepaalde orders" aan zijn treepen na de overeenstemming met de Noordelijken over de wapenstilstandslijn „verdraaid" schenen te zijn- Hij was bezag dit thans recht te zetten. „Er is beslist geen be vel gegeven tot een staken van het vuren in Korea", aldus Van Fleet. BI IK WAV GEEFT OPHELDERING. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft Donderdag meege deeld, dat de opperbevelhebber der V.N., generaal Ridgway, in antwoord op een verzoek van het ministerie om opheldering over de situatie in Korea heeft geant woord, dat de berichten „over 'n order tot het staken van het vu ren in Korea zonder grond zijn". De toestand aan de fron ten. De geallieerde luchtmacht op Korea zet, in tegenstelling tot de landstrijdkrachten, haar ac tiviteit gewoon voort. (De Noordelijken hebben aan het Oostelijke front een aanval gedaan, ter sterkte van een re giment. Op het centrale front vielen zij aan met 300 tot 400 man, aldus een communiqué van het Amerikaanse 8ste leger, dat er aan toevoegt, dat de aanvallen werden afgeslagen. Artillerie van de Verbondenen heeft Donderdag een Noordelij ke stelling aan het Westelijke front beschoten. Een off ieder verklaarde: „Dit vernietigt de mythe, dat de troepen der V. N. bevel heb ben gekregen geen artilleriebe schietingen uit te voeren, tenzij uit defensief oogpunt". Opnieuw gevechtsacties. In het Donderdagavond uitge geven communiqué van het acht ste leger wordt medegedeeld, dat de Verbondenen „offensieve ac ties" hebben uitgevoerd en de Noordelijken met artillerie heb ben beschoten. De Noordelijken vielen aan op vele plaatsen langs het front. Het lot der geallieerde krijgsgevangenen. Het hoofdkwartier van gene raai Ridgway heeft Donderdag een verklaring uitgegeven, waar in wordt toegelicht waarom zo veel afwijkende cijfers zijn ver strekt over het aantal geallieerde krijgsgevangenen, dat door de communisten zou zijn omge bracht. Verklaard wordt dat er steeds nieuwe gegevens binnenkomen over gevallen, waarin melding wordt gemaakt van het om het leven brengen van geallieerde krijgsgevangenen. Deze gegevens zijn afkomstig uit vele bronnen. Er zijn rapporten bij van oogge tuigen, verklaringen van ont vluchte geallieerde en van com munistische krijgsgevangenen, berichten afkomstig van de ge heime dienst en bewijsmateriaal dat afkomstig is van verbonden eenheden, die in het vijandelijke gebied zijn opgerukt. Aan de hand van de nieuwste gegevens worden de cijfers voortdurend herzien. Zo kan het gebeuren dat vele gevallen, waarin men aan vankelijk tot een conclusie was gekomen, later worden gerang schikt onder de ongegronde of onbewijsbare zaken. In andere gevallen wordt nog geen conclu sie getrokken, totdat nieuwe ge gevens dit wèl gerechtvaardigd maken. Volgens de „New York Times" heeft de Amerikaanse minister van Financiën, John Snijder, de Europese ministers van Financiën en Defensie, die de vergadering vap de N.A.V.O. te Rome bijwo nen, verwittigd, dat Europa in het financiële jaar 1952 geen ver hoging van de Amerikaanse hulp voor zijn defensieprogramma kan verwachten. salens r.robert" markt-ièN brouwerijstr. 9 iferneuzen ook voor geverfd en moeilijk haar In het Internationaal Cultureel j E. Verbouwing Van laborato- voor individuele haar- en huidver zorging geven wij gaarne inlichtin gen. De weldadige warmte van Ther- mogèpe stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. Het Syrische leger heeft de macht in het land overgenomen. Het heeft de controle over alle veiligheidsstrijdkrachten in han den genomen wegens een toege nomen instabiliteit. Na uitzending van een Syrisch legercommuniqué gaf de radio een verklaring uit, waarin de volkspartij, wier leider Woensdag een nieuwe regering heeft ge vormd, wordt aangevallen. Radio-Damascus verklaarde, dat de volkspartij herhaaldelijk heeft getracht dc onafhankelijk heid van het land te vernietigen door het oproepen tot vereniging met andere staten. De volkspartij eiste, dat de bin nenlandse veiligheidsstrijdkrach ten onder haar controle zouden worden gesteld, opdat deze tij dens de voorgenomen verkiezin gen gebruikt zouden kunnen worden. De kabinetsformateur, Maaroef Dawalibi, heeft waarnemers ver rast door zelf het ministerie van Defensie to nemen. Het is een tijd geleden, dat een burger mi nister van Defensie is. Men gelooft, dat een van de redenen voor de lange duur der kabinetscrisis is, dat men verschil van mening had over de vraag, of dan burgerlijke of militaire autoriteiten het ministerie zou den beheren. De staatsgreep van het leger de vierde in minder dan drie jaar werd geleid door kolonel Adib el Sjisjikly. stafchef van het leger, die in December 1949 eveneens een staatsgreep leidde. (De directe oorzaak voor de po litieke crisis in Syrië was het verschil van mening over het Amerikaans-Brits-Frans-Turkse voorstel voor 'n militaire allian tie in het Midden-Oosten). De leden van de Woensdag ge vormde Syrische regering bevin den, zich naar wordt gemeld in arrest. Hét 'leger heeft alle belangrijke centra in Damascus bezet. Alle verbindingen met het land zijn op bevel van het leger verbro ken. Er zijn speciale wachten ge plaatst bij het paleis van de pre sident. Het leger bezette even eens alle kantoren van de volks partij. Centrum te Amsterdam heeft de voorzitter van de N.C.R.V., mr A. B. Roosjen, gisteren bij notariële acte het totaal bedrag; van de „Haak in"-actie overgedragen aan de voorzitter van het Koningin Wilhelminafonds, mr A. J. d'Ail- iy. Notaris K. Apma las de acte voor, waarin vermeld wordt, dat de totaalopbrengst van de „Haak in"-actie is geworden: 3.016.306,83. In de acte wordt gememoreerd, dat op 24 Mei 1951 in het Concert gebouw te Amsterdam reeds een bedrag was overhandigd van 2.626.589,91. Daarna zijn nog de volgende bedragen binnengekomen: Opbrengst bazar te Amsterdam 75.981,23; Opbrengst landelijke tentoonstelling 51.788,09; Op brengst bazarcourant en verkoop curiosa ƒ1.920,80; Rente ƒ20.930. Het bedrag, dat door de radio actie van de N.C.R.V. is bijeenge bracht, was inmiddels aange groeid (na 24 Mei 1951) 2.865.686,71. Mr d'Ailly deelde mede, dat eigenlijk nog niet het eindbedrag is bereikt, want Zaterdag a.s. zal in gebouw „Odeon" te Amster dam een veiling worden gehou den van goederen, die op de bazar zijn binnengebracht en waarvan de opbrengst eveneens ten goede zal komen van het Koningin Wil- helmina-fonds. Mr d'Ailly deelde voorts mede, dat de bestemming van de gelden van het „Haak in"-fonds als volgt is: A. Steun aan bouw van insti tuten te Amsterdam en Rotter dam 2.000.000, B. Inrichting van centra aan de universiteitsklinieken 500.00, C. Inrichting van sub-centra 200.000,- D. Aankoop van radium, ra dio-actief kobalt of andere bestra lingsmiddelen 180.000, ria en röntgenafdelingen 135.000,— Johan Bodegraven overhandig de namens de N.C.R.V. aan mr d'Ailly een gecalligrafeerde oor konde, waarop het totaal bedrag van de actie vermeld staat. Omtrent de besteding van de gelden werd nog het volgende medegedeeld: In Amsterdam en in Rotterdam worden op het ogenblik plannen uitgewerkt om te komen tot be tere huisvesting en inrichting van resp. het Antonie van Leeu wenhoekhuis van de vereniging „Het Nederlands Kankerinsti tuut" en het Rotterdams radio therapeutisch instituut. Na ingewonnen advies en met instemming van het N.C.R.V.-be- stuur heeft het bestuur van het „Koningin Wilhelmina-fonds" voor dit doel een bedrag van 2.000.000 gereserveerd. Uit reeds verkregen middelen was voor ditzelfde doel reeds 2.500.000 uitgetrokken, zodat thans voor de spoedige vernieu wing van de centrale instituten in Amsterdam en Rotterdam een bedrag van 4.500.000 beschik- tot baar is. Dit bedrag is ongetwij feld belangrijk, doch 't zal straks onvoldoende zijn om de kosten van bouw en inrichting volledig te dekken. Het bestuur van het „Ko ningin Wilhelmina-fonds" heeft echter het volle vertrouwen, dat het Nederlandse volk de kanker bestrijding; in zodanige mate zal blijven steunen, dat ook de ver dere financiering geen moeilijk heden zal opleveren. Van de commissaris voor de Emigratie vernemen wij, dat de aanmeldingen voor emigratie naar Australië van 29 November af weer mogelijk zijn. Met de Australische autoritei ten is overeengekomen, dat er voor de categorieën, welke tot dusver niet voor emigratie in aanmerking kwamen, thans emi gratie-mogelijkheden bestaan. Verder is de mogelijkheid om als geschoold vakman onder ge noemde overeenkomst te emigre ren zodanig gewijzigd, dat daar bij tewerkstelling in eigen beroep enigermate beperkt is. In een door het „Witte Huis te Key West uitgegeven verkla ring is gezegd, dat „er in Korea geen wapenstilstand kan bestaan, totdat de bestandsovereenkomsrt zal zijn getekend". Tirumans secretaris, Short, deelde mede dat een ibericht uit Seoel volgens welk op bevel van de hoogste autoriteiten (moge lijk van het Witte Huis zelf) de vijandelijkheden te land geheel, zij het tijdelijk, waren gestaakt., niet juist was. Short legde de verklaring af na een bespreking van drie en een half uur van president Tru man met generaal Huil, vice- stafchef voor het leger en Mat thews, plaatsvervangend onder minister van'Staat. In Washington heeft het mi nisterie van Buitenlandse Za ken na vragen van journalisten bekendgemaakt, dat het geen officiële inlichtingen had ont vangen van het gemelde staken van de vijandelijkheden in Ko rea. Het ministerie had de opper bevelhebber van de V. N„ gene raal Ridgway Woensdagmiddag verzocht om „opheldering" doch nog geen antwoord ontvangen- De regering richt de volgende oproep tot het Nederlandse volk: Be'ter, dan welk ander volk ook, weet het Nederlandse volk, wat overstromingsrampen bete kenen en het is voor een Ne derlander dan ook niet moeilijk zich een duidelijk beeld te vor men van de bittere nood, waar in de bevolking van Noord - Italië is komen te verkeren door de geweldige overstromingen in de Po-vlakte. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. ZACHT WEER. «ver het algemeen veel bewol king maar overwegend droog weer. Vrij krachtige tot harde vind tussen W. en N.W. Zacht «oor de tijd van het jaar. ZATERDAG 1 DECEMBER. Rreskens ïerneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.53 3.28 4.08 4.18 n.m. 3.15 3.50 4.30 4.40 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN In het Britse Lagerhuis is de vrees uitgesproken, dat herleving van de Japanse industrie oneer lijke concurrentie voor de Britse katoen-, aardewerk- en andere industrieën zal betekenen. Bij de tweede lezing van het Japanse vredesverdrag verklaar de de onder-minister van Bui tenlandse Zaken, Nutting, dat het zelfs als het wenselijk zou zijn, onmogelijk zou zij neigen douane maatregelen aan een door een aantal staten getekende interna tionale overeenkomst toe te voe gen. De Labour afgevaardigde Smith stelde voor het verdrag te verwerpen. Hij toonde de leden van het Lagerhuis twee kopjes, één van Japans fabrikaat dat bijna gelijk was aan het andere, Brits fabrikaat, doch dat voor een derde van prijs werd ver kocht. Dit was, aldus Smith, eco nomische agressie van het ergste soort. Zoals reeds is bekend ge maakt. zal het Nederlandse Roode Kruis op Zaterdag 1 De cember a-s. in ons gehele land collecteren ten bate van de zwaar getroffen gebieden in N.- Italië. Dat de solidariteit van de volken niet slechts een wens droom, maar een werkelijkheid is zal het Nederlandse volk Za terdag a s. met de daad kunnen tonen door er aan mee te wer ken de actie van het Neder- ladse Roode Kruis te doen sla gen, waardoor er toe kan wor den bijgedragen het leed van de bevolking van N.-Italië enigs zins te verzachten. De Nederlandse regering doet gaarne een beroep op alle Ne derlanders om deze hulpactie tot een zo groot mogelijk succes te maken door allen naar ver mogen een bijdrage te geven voor dit zo goede, menselijke doel. In een Woensdagavond op het Britse ministerie van Oorlog ont vangen verslag wordt gewag ge maakt van nieuwe incidenten in de kanaalzone. Te Suez werden twee granaten geworpen naar Britse militaire voertuigen. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers of schade. Te Tel el Kebir deed zich op een spoorweg een ontploffing voor bij het passeren van een militaire trein. Toen de trein stil stond werd hij van een hinder laag uit beschoten. De inzitten den beantwoorden het vuur. Na een kort oponthoud kon de reis worden voortgezet. In de omgeving van Aboe soe Air heeft een Egyptisch burger Britse soldaten aangevallen en getracht zich van het geweer van één hunner meester te maken. Hij werd ter plaatse neergescho ten. Op een Egyptische autobus, die weigerde te stoppen, bij een wegversperring, hebben wacht- p uniif it i>\/v i\ Wij vernemen, dat de regisseur Brian Desmond Hurst, die de film „Hollands Glorie" van Jan de Hartog zal regisseren, begin De cember naar Nederland komt voor het uitzoeken van de bezet ting. De auteur van het boek werkt thans te Parijs aan het draaiboek. Hoewel er onderhandelingen zijn geopend met Nederlandse beroepsacteurs, houdt de Engelse regisseur de mogelijkheid open bepaalde rollen te doen bezetten door personen zonder toneeler varing. Te Bonn is medegedeeld dat een uitleveringsverdrag tussen de bondsstaat en Frankrijk is ge tekend. Het verdrag heeft slechts betrekking op criminele gevallen van na de oorlog. De landen behoeven geen bur gers van de eigen nationaliteit te leveren. Ook heeft het verdrag geen betrekking op politieke uit gewekenen of personen, die ge handeld hebben tegen de militai re wetten. Bovenvermeld verdrag is het eerste van deze aard, dat West- Duitsland met een vreemde mo gendheid sluit. Eén posten het vuur geopend- reiziger werd gewond. In het verslag wordt voorts nog vermeld, dat een Britse pa trouille een aantal Egyptenaren verraste, dat te Tel el Kebir be zig was kabels door te snijden. Drie Egyptenaren werden gedood en vier gewond. Te Port Said heeft de eigenaar van een gebouw, waar Britse ge zinnen gehuisvest zijn, een waar schuwing gekregen dat het ge bouw opgeblazen zal worden als hij niet dadelijk zijn huurders op straat zet. Door een staatsgreep is Don derdag de regering van Thailand ten val gebracht, aldus meldt Ra dio. Bangkok. Volgens een proclamatie van het leger is de regering van maarschalk Piboel Songgram ontbonden en heeft een voorlopi ge commissie van negen onder leiding van de opperbevelhebber van het leger, generaal Pin Tsjoen Ahanwan, het bestuur over het land in handen geno men. 3Y2 Jaar geleden is Songgram door het leger aan de macht ge bracht. In Juni werd Songgram door marine-officieren ontvoerd, doch nadat de kanonneerboot, waarop hij zich bevond, was ge bombardeerd en gezonken, wist hij zich zwemmend in veiligheid te stellen. Veel marine-officieren, onder wie de opperbevelhebber van de vloot en tien hoge officie ren, werden toen gearresteerd. Radio-Bangkok heeft Donder dagavond verklaard, dat 't nieu we kabinet zo spoedig mogelijk Direct nadat de staking van havenarbeiders in New York. die 26 dagen heeft geduurd, was beëindigd, werden de versche pingen van oorlogsmateriaal naar Nederland en de andere NATO-landen weer met spoed ter hand genomen- Dit bleek wel toen de afge lopen 2 weken 7 stukken zwaar geschut in Rotterdam aankwa men, waardoor het aantal van dit type wapen dat ons land sinds Augustus bereikte, tot 10 steeg. Twee van de grote' kanonnen, welke tot d'e krachtigste stuk ken veldartillerie in het arse naal der Westerse democratieën gerekend kunnen worden werden op 16 November in Rotterdam uit de ruimen van een Neder landse vrachtvaarder gehesen. De 5 andere stukken kwamen op 22 November in Rotterdam aan, eveneens met een Neder lands schip. Eerstgenoemd vaartuig zette eveneens aan wal 4 eenheden van die 4-loops luchtdoelmitrall- leur, in vakkringen „vierling" genoemd, elk zeer beweeglijk en in staat tot het afgeven van snel en geconcentreerd vuur te gen laagvliegende vliegtuigen. Het tweede schip vervoerde behalve de 5 zware stukken ge schut 2.500.000 stuks machine geweerpatronen (caliber 50) en een kleinere hoeveelheid van het caliber 30- Een derde lading Amerikaan se materiaal voor de verdedi ging van Nederland arriveerde op 20 November in Poortersha ven. Deze lading bestaande uit 2,31 ton ammunitie voor artille rie, w o. ook anti-tank Bazooka raketten, werd aangevoerd door een Amerikaans vrachtschip. Bovendien arriveerde nog afge lopen Dinsdag een Nederlands vrachtschip met aan boord twee vol-aütomatisdhe electranisohe vuurleidingstoestellen voor zwaar luchtafweergeschut. Het ligt in het voornemen nog voor het eind van dit jaar bo vengenoemde zendingen door andere te laten volgen. Enige ladingen zijn reeds onderweg. zal worden samengesteld. De wij ziging was louter van binnen landse aard en niet van invloed op de buitenlandse politiek van Thailand. Het vliegveld van Bangkok heeft medegedeeld, dat de diens ten van het vliegveld normaal functioneren. Volgens een in Singapore op gevangen radio-uitzending is de staatsgreep uitgevoerd omdat het land door communistische in vloeden werd bedreigd. De hui dige regering en het huidige par lement hadden afgedaan, aldus de uitzending. Er was een voor lopige uitvoerende raad inge steld, waarvan onder meer hoge leger- en vlootofficieren deel uitmaken. Generaal Eisenhower heeft Maandag op een besloten zitting van de ministers van het Atlan tische pact een toespraak gehou den, waarvan de tekst thans ge publiceerd is. Hij zeide onder meer, dat het Westen op basis der huidige bewapeningsplannen een aanval van de Sowjet-Unie „schaakmat" kan zetten, indien zij tot een aanval zou overgaan. Eisenhower drong met klem aan op het vormen van een Europese eenheid. De dictatuur, aldus de generaal, bezat deze eenheid, „weliswaar met geweld bereikt". Europa diende steeds voort te gaan pogingen te doen om de voordelen van een eenheid deel achtig te worden. De gestelde doelen van de Navo zouden veel gemakkelijker be reikt kunnen worden, zonder dat deze een bedreiging voor anderen zouden vormen en zodanig, dat de Duitsers met zelfrespect kon den deelnemen. Van „huurlin gen" kon men geen effectieve medewerking verwachten. In de Navo was geen plaats voor „se condaire landen of secondaire soldaten". Een Duitse hulp, in dien vrijwillig gegeven, zou een zeer grote bijdrage vormen. De taak, die men zich gesteld had diende boven alle andere verheven zijn behalve boven die van het verzekeren van een „an- vaardbare levensstandaard". Het volk diende te weten, „dat wij verenigd zijn voor de zaak van de vrede". DE ANTI PUN TABLETTEN De loodsdienst van Hoek van Holland, die Woensdagnacht heeft stilgelezen is gisterenmor gen omstreeks 7 uur hervat.^,. Ook de loodsdienst v^p.ï^muin den is gisterenmorgen weer hervat. x .q rt B» tU te e- n ir P P L a S 4 I 9 9 i

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1