„Niet op de tegenstander vuren" ENGELAND EN HET PLAN-SCHUMAN Overeenkomst tussen Engeland en Egypte Noorse kernreactor gebruik genomen in Verhoging van eieciriciteitstarieven DE POLITIEKE COMMISSIE m ONTWAPENINGSVOORSTELLEN DONDERDAG 29 NOVEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1896. Afwachtende houding in Korea De strijdkrachten van de Verbondenen en de Noor delijken hebben Woensdag de strijd te land in Korea gestaakt, aldus een door de radiostations van New York omgeroepen bericht uit Seoel. De onderhandelingen De vastgestelde bestandslijn in Korea 'M-JÊl Alle Britse troepen zullenmilitairen zijn uit genoemde ste- den geëvacueerd, worden teruggetrokken uit de drie hoofdsteden in de Suez-kanaalzone, Ismai- lia, Port Said en Suez. Dit is bepaald in 'n overeenkomst, die Woensdag met de Egyp- Montgomery vertrokken Koninklijk bezoek aan Rotterdam WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. De regering heeft besloten het middel van de tariefsverhoging toe te passen, teneinde de zo nood zakelijke beperking van het electriciteitsverbruik te bevorderen, zo zegt de minister van Economische Zaken in een nota over de electriciteitspolitiek. Waar de huidige tarieven zijn gebaseerd op de historische kostprijs en de aanschaffingswaarde der voor productie en distributie benodigde apparatuur thans aanzienlijk hoger ligt dan vóór de oorlog, zal in vele gevallen een niet onbetekenende verhoging van het thans geldende tarief onvermijdelijk zijn. De minister meent echter op grond van terzake gemaakte berekeningen te mogen aannemen, dat deze verho ging gemiddeld als regel een percentage van 25 niet zal behoeven te overschrijden. Nov, 29 8.21 30 8.23 16.34 16.34 9.29 10.45 UW HOEST De gezondheidstoestand van Koning George Frankering bij Abonnement: Terneuzen Llrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 NA 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwsLlaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cem iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum p* advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adis Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 tnu Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uui landse troepen uit Korea moet bespreken. Nam II, verklaarde volgens generaal NuckoLs, dat het voor stel betreffende handhaving van de status quo met betrek king tot strijdkrachten en ma teriaal oninodlg zou zijn, indien er spoedig een conferentie wordt belegd ter regeling van de te rugtrekking der buitenlandse troepen. Joy antwoordde, dat dit >een kwestie is, die de regeringen en In de voornaamste sectoren van het Koreaanse front zijn Woensdagavond de gevechten tot stilstand gekomen. Dit volgde op berichten, dat de leden van tenminste één leger corps van de-V.N. (het Achtste) order hebben gekregen alleen te schieten, wanneer het vuur op hen wordt geopend. Onder de Verbondenen vatte de mening post, dat de Dinsdag ge sloten overeenkomst inzake de bestandslinie het staken van practisch alle strijd betekende. De woordvoerder van de V.N. brigade-generaal Nuckels zeide echter, dat de strijd zal worden voortgezet tot een volledige wa penstilstand zal zijn gesloten. Ook in een door het Achtste leger uitgegeven verklaring worden de troepen gewezen op de noodzaak om voorzorgsmaat regelen te treffen tegen verras singen. Voorts wordt gezegd, dat de hoop op een wapenstilstand „niet moet worden bedorven door overdreven optimisme". De order heeft betrekking op alle grondstrijdkrachten der V.N. In een tevoren uitgegeven ver klaring van het Achtste leger wordt o.m. gezegd: „Er is enige onzekerheid geweest omtrent de betekenis van de door de delega ties van de Verenigde Naties en de Noordelijken gesloten over eenkomst inzake de militaire af bakeningslinie". „De feiten zijn deze: De taak van het Achtste leger en de hiermee verbonden grond strijdkrachten van de V.N. in Ko rea is het afweren van commu nistische agressie in dit gebied. Het feit, dat een militaire afba- keningslijn is vastgesteld, is slechts een van de punten der agenda. Tot het tijdstip, waarop een overeenkomst over alle punten zal zijn toereikt, welke een wapen stilstand in Korea zal verzeke ren, zal het Achtste leger alle stappen doen, die het noodzake lijk acht om zichzelf tegen ver rassingen te beveiligen en zijn opdrachten te vervullen. Er is thans, op de 28ste No vember 1951, geen wapenstil stand in Korea. Er bestaat hoop, maar deze hoop moet niet wor den bedorven door een verkeerde gedachtengang". Later heeft de woordvoerder der V.N. brigade-generaal Wil liam Nuckols een verklaring uit gegeven, waarin hij zegt, dat de strijd zal worden voortgezet tot een volledige wapenstilstand zal zijn bereikt. De Noordelijken hebben Woens dag het voorstel der Verbonde nen, dat gemeenschappelijke in- spectiegroepen vrije toegang tot geheel Korea zullen hebben om toe te zien op naleving van de vredesregeling, van de hand ge wezen. Zij verklaarden verder, dat de Noordelijken het in het alge meen eens schijnen te zijn met de andere bepalingen voor een regeling van een wapenstil stand. De voornaamste onderhande laar ider Verbondenen Turner Joy, zei echter, dat hetgeen de Noordelijken van de hand had den gewezen het belangrijkste deel van het voorstel der Ver bondenen is. KOSON PJONGGANG oekTsongS^^ MpEdDOE^G KANSONG KOE M W ORWON\V^/V4 \v koemSjon n •INJE N ifj/i aP/W//, Hwafsion reservoir NMOEN Breedte graad ---- Oorspronkelijke be standslijn van de UNO Thans bereikte overeenstemming SOEWON 100 lm V.PELT 51424 De onderhandelaars in Korea zijn het ten slotte eens geworden over de lijn die als bestandslijn geldt. Zoals bekend moet nu binnen dertig dagen de wapenstilstand een feit worden, wil deze lijn haar geldigheid behouden. Onze kaart geeft het juiste verloop van de bestandslijn en het oorspronkelijke voorstel van de UNO. De Verbondenen stelden Dins dag de vorming van rondtrek kende inspectiegroepen voor in plaats van de gemeenschappe lijke commissie, die door de Noordelijken was voorgesteld- De Verbondenen vonden dit voorstel „niet ruim genoeg". De Noordelijken zeiden, dat het voorstel inzake inspectie- groepen onnodig scheen. De Noordelijken wezen ook het voorstel om het aantal wa penen en de militaire leveran ties na de wapenstilstand niet te vergroten van de hand, om dat het naar hun mening geen onderdeel kan uitmaken van een wapenstilstandsovereen komst. De Noordelijken stelden voorts een plan voor een spoedige con ferentie op hoog niveau voor, welke de evacuatie der buiten- niet de militaire delegaties aan gaat. Generaal Nam II noemde ihet plan betreffende de status quo ongeschikt en onpraktisch. Hij zei, dat de Noordelijken „veel objectiever dan tevoren" ble ken. Er waren „veel minder scheldwoorden' Joy deelde de Noordelijken mee, dat de Verbondenen niet aocoord zouden gaan met een wapenstilstand, waarbij geen minimum-garanties zijn vast gesteld. De Britse minister van Bin nenlandse Zaken, Sir David Hax. well Fyfe, heeft Woensdag in de raadgevende vergadering van de Raad van Europa medegedeeld, dat, indien de zes deelnemende landen aan het plan-Schuman voor een West-Europese steen kool. en staalindustrie dit plan ratificeren, Engeland een perma nente delegatie bij de zetel van de hoge autoriteit zal oprichten, die betrekkingen met haar zal aangaan en „zaken met haar zal doen". Over het plan-Pléven voor een Europees leger zei de Britse mi nister: „Ik kan niet beloven, dat on ze eventuele deelneming aan de Europese verdedigingsgemeen schap volledig en onvoorwaar delijk zal zijn". Indien er als gevolg van de besprekingen over het Europese leger te Parijs een nieuwe orga nisatie zou ontstaan, zouden de Engelsen overwegen „hoe zij het best op een practische manier daarmee zouden kunnen sa menwerken", aldus de Britse minister. Hij zei, dat Engeland vastbeslo ten is een volledig aandeel te nemen in het werk van de Raad van Europa, maar hij herhaalde, dat Engeland zich verzet tegen aansluiting by een Europese fe deratie. Paul Reynaud (Frankrijk) zei, dat indien de Britse regering zou deelnemen aan het Europese leger hij er vrijwel zeker van was, dat het Franse parlement er eveneens niets mee te maken zou willen hebben. Hij was zeer teleurgesteld over de rede van de Britse mi nister. De enige manier om een ver enigd Europa op te bouwen is eerst ihet Europese leger te vor- tische autoriteiten is bereikt, men. 1 Hij geloofde, dat de Ver. Sta- ten West-Duitsland zouden her bewapenen en de West-Duitse regering een autonoom leger onder zijn eigen generale staf hebt'en, indien de West-Europe- se parlementen zouden weigeren de vorming van een Europees leger goed te keuren. De Nederlandse afgevaardigde Serrarens voegde zich in de rij dergenen, die Engeland criti- seerden. Churchills woord werd niet ingelost, zo meende hij en En geland kon de verantwoording daarvoor niet op zich nemen. Veldmaarschalk Montgomery is gistermorgen om tien uur van het vliegveld Valkenburg ver trokken. Montgomery werd uitgeleide gedaan dcor luitenant-generaal I. A. Aler als waarnemend voor zitter van het comité van ver enigde chefs van staven en de Britse ambassadeur, sir Philip Nichols. Het Britse hoofdkwartier heeft medegedeeld, dat Egypte in ruil voor de ontruiming toegezegd heeft te zullen helpen bij het be strijden van terroristen-activi teit". Bijna alle gezinnen van Britse Vrijdagmiddag om drie uur zul len H.M. de Koningin en H.K.H. prinses Wilhelmina een bezoek aan Rotterdam brengen ter plechtige onthulling van het door H.M. Koningin Wilhelmina aan het gemeentebestuur van Rotter dam aangeboden beeld „Sterker door strijd", een werk van mej. A. Hans, dat in de benedenhal van het raadhuis staat opgesteld. De plechtigheid zal geschieden in tegenwoordigheid van het ge- meentebesutur, de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de raadsleden met hun dames en de beeldhoudster. Onder het pluimvee van de landbouwer A. C. Coppens te Dinteloord is pseudo-vogelpest uitgebroken. De nodige maatregelen zijn reeds genomen om uitbreiding van de ziekte te voorkomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagoch tend tot Donderdagavond. Wisselend weer. Aanvankelijk zwaar bewolkt met enkele buien, later echter ook op klaringen. Tot krachtig of matig afnemende Noordwestelijke wind, in de middag krimpend naar West. Weinig verandering in tempera tuur. VRIJDAG 30 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.10 2.45 3.25 3.35 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Het ligt in de bedoeling de ta riefsverhoging, waarvan de tech nische bijzonderheden in overleg tussen het directoraat-generaal voor de energievoorziening en de electriciteitsbedrijven worden uit gewerkt, als volgt te doen plaats vinden: De thans bestaande ma ximumprijsvoorschriften voor het kleinverbruik zullen onver minderd worden gehandhaafd voor een hoeveelheid van 240 kwh per aangeslotene per jaar. Voorts ligt het in de bedoeling bii de uit werking van de tariefsverhoging uitzonderingsbepalingen op te ne men ten behoeve van enige vor men van kleinverbruik, waarin zonder zodanige bepalingen klaarblijkelijk onbillijkheden zou den ontstaan. Daartegenover zul len dan voor de tarieven voor het kleinverbruik, dat niet ingevolge het voorgaande is uitgezonderd, de huidige maximumprijzen zoda nig worden verhoogd, als noodza kelijk is om de totale opbrengst van de tarieven voor kleinver bruikers in overeenstemming te brengen met het hierboven ont wikkelde beginsel. Hiertoe zal n.m. ook het vastrechttarief een zeke- 2.23 re verhoging moeten ondergaan. 2.58 Volledigheidshalve zij hier nog 3.38 vermeld, dat bij de huidige prij zen het gemiddelde aandeel van eleetriciteit in de kosten van le vensonderhoud 1,2 procent be draagt voor gezinnen met een in komen van ƒ50f 60 per week per 1 April 1951. Zou de aanpas sing van de electriciteitstarieven tot het door de regering noodza kelijk geachte niveau tot gevolg hebben, dat deze tarieven met ge- 3.48 16.13 17.16 middeld bv. 25 procent zouden stijgen, dan zou de invloed hier van op het indexcijfer van de kos ten van levensonderhoud 0,3 pro cent bedragen. Ten aanzien van de tarieven voor grootgebruikers zullen de maximumprijsvoorschriften wor den ingetrokken en wordt het aan de bedrijven zelf overgelaten om in overleg met de directeur-gene raal van de energievoorziening de bestaande tarieven zodanig te herzien, dat over het geheel ge nomen deze tarieven in overeen stemming zijn met het hierboven ontwikkelde beginsel. Calculaties terzake wijzen met een redelijke graad van betrouw baarheid uit, dat gemiddeld ca 240 kwh per gezinshuishouding nodig is om te voldoen aan de prima verlichtingsvraag. Het is om deze reden, dat een hoeveel heid van 240 kwh, zoals hierbo ven reeds werd meegedeeld, uit sociale overwegingen niet in prijs zal worden verhoogd. De regering verwacht, dat uit de tariefsverhoging een uiteinde lijke kolenbesparing voort zal vloeien van rond 200.000 ton per jaar. Hoewel de electriciteitsvoorzie- ning in de komende jaren geens zins verzekerd kan worden ge noemd, meent de minister, dat het mogelijk is door de maatregelen het vraagstuk tot oplosbare pro porties terug te brengen. Deze maatregelen zullen echter slechts volledig succes hebben, indien alle betrokkenen de han den ineen slaan. Gisteren is onder grote inter nationale belangstelling de offi ciële opening geschied van de kernreactor te Kjeller nabij Os lo, die wordt bestuurd door een gemengde NoorsNederlandse commissie, waarin zitting heb ben geleerden van beide landen, die zich in de kemphysica heb ben gespecialiseerd. Benatve koning Haakon wa ren ook de min-president van Noorwegen, de beer Oscar Torp en de minister van Onderwijs, Lars Moen bij deze plechtigheid aanwezig. Het gezelschap, dat zich te Oslo had verzameld, vertrok in de morgenuren naar Kjeller, dat op ongeveer 20 km afstand van de Noorse hoofdstad is ge legen. Het welkomstwoord werd ge sproken door Prof. Bjoern Trumpy, die sprak namens de gemengde commissie. Daarop nam de koning het woord. De koning zeide in zijn ope ningsrede o.a. dat hij de grote schare mannen van de weten schap wilde gelukwensen en danken, die op zulk een prach tige manier dit werk hadden, voltooid. Hij onderstreepte, dat Noorwe gen het eerste land ter wereld is dat zulk een installatie op internationale basis heeft opge richt. De komende jaren zullen een nauwe samenwerking met Ne- (lerlaml te zien geven op dit ge bied Deze dag openen zich nieuwe perspectieven voor heel ons wetenschappelijk onderzoek. Het kernonderzoek omvat bijna alle gebieden van ons leven, spe ciaal wat betreft de medische wetenschap, de industrie en de scheepvaart, en kan een omwen teling teweegbrengen. Velen zijn bang dat de atoomkrachten niet meer beheerst kunnen wor den en schadelijk kunnen wor den, maar het komt op ons men sen aan of wij deze machten in dienst van het goede kunnen stellen. Na er op te hebben gewezen dat 'de onderzoekers zich de grote verantwoordelijkheid be wust moeten zijn, verklaarde de koning de installatie voor ge opend met de woorden: „Moge het atoomtijdperk een vrije tijdperk worden". (Hierna werd de kernreactor door het gezelschap in ogen schouw genomen- Na die tlezichtiging sprak de directeur van het kernreactor instituut, de heer Gunnar Ran- ders. Hij zeide, dat Noorwegen zich niet kan isoleren. Het land moet actief deelnemen aan iedere fundamentele technische ont wikkeling zolang dit in zij^i macht is. Als dit werk buiten 's lands mogelijkheden ligt, moet het samenwerken met andere naties om de ontwikkeling te kunnen volgen. Als men deze regel niet op volgt zal een klein land spoedig de rijen der beschaafde naties moeten verlaten en in een toe stand verkeren, die alleen nog van belang is voor de acheolo- gen en hen, die oude beschaving bestuderen. Aan de toespraak, die de Ne derlandse minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschap pen, Prof. Dr. F. J. Th. (Rutten, bij deze ingebruikneming van de kernreactor, heeft gehouden is het volgende ontleend: Minister Rutten ving aan met uiting te geven aan zijn grote dankbaarheid voor de gastvrij heid, die Noorwegen de Neder landse wetenschap heeft gebo den. Hij zeide er zich volledig van bewust te zijn dat het oorspron kelijk de bedoeling van Noorwe gen was geweest, op eigen kracht een centrum voor weten schappelijk kern-spli'tsingson- derderzoek te stichten. „Men kan zeggen dat het be schikbaar stellen door Neder land van een niet grote hoeveel heid uranium niet overeenkomt met het vele werk, dat onze Noorse vrenden reeds hebben verricht en de door hen daar aan ten laste gelegde kosten. Doch hoe dit ook zij-, beide deel genoten zullen gelijke rechten hebben. De Nederlandse geleerden zul len onder dezelfde omstandig heden werken als hun Noorse collega's. De wetenschappelijke leiding berust bij een gemeen schappelijke commissie, waarin Noorwegen en Nederland gelij kelijk zijn vertegenwoordigd. Nederland is trots op zijn ge leerden. Een redelijk gedeelte van 's werelds beroemde en ge leerde mannen was van Neder landse stam en ik hoop dat dit ook in de toekomst zo zal zijn. In tegenstelling tot Noorwegen is het in Nederland in de naaste toekomst niet mogelijk een kern reactor te bouwen". Minister Rutten besloot met een vergelijking te trekken tussen bouw en splitsing van het atoom en de daarbij vrij komende reusachtige energie en de samenwerking tiussen de volkeren, „waarbij in de kern waarden wordt aangetroffen of afstotend werken en die in het eerste geval het mensdom tot samenwerking zullen brengen". „In deze speciale Noors-Ne derlandse samenwerking", aldus de minister, „zijn de omstandig heden op een dergelijke ideale wijze met elkander in overeen stemming gebracht, dat er be trekkelijk weinig nodig zal zijn om grote krachten, dit tot wel zijn van Noorwegen en Neder land zullen strekken, vrij te maken". Het hoogtepunt van de plech tigheid was het in beweging zetten van de installatie van de atoomzuil, welk proces aan de gasten werd uitgelegd door de heer M- Bogaardt, een Neder lander die gedurende 5 maan den in Kjeller heeft gewerkt. Behalve de reeds genoemde gasten bevond zich ook de Ne derlandse gezant In Noorwegen Dr. R. Flaes bij het gezelschap dat 'de plechtigheid bijwoonde. Zij zaten allen in de halvormige ruimte die de met' aluminium- verf bestreken mantel van dei zuil omgeeft. Door middel van een met de atoomzuil verbonden microfoon konden de aanwezigen het ge luid van de bombarderende neu tronen horen. De microfoon verraste hen toen een plotse ling lawaaiig sirenegehuil de technici waarschuwde dat het proces van het vrijmaken van ■atoomkracht was begonnen. PA STILLES VOOR De Britse bevelhebber, generaal Erskine, heeft tevens toegezegd af te zien van het fouilleren van Egyptenaren bij Britse blokkade- posten langs de wegen en het zenden van militaire patrouilles in de drie steden. De Egyptische regering heeft medegedeeld, dat zij besloten heeft de „bevrijdingsbataljons" onder haar gezag te stellen, „omdat gevaarlijke elementen" tot deze groepen doorgedrongen waren. Deze elementen, aldus de verklaring, waren gevaarlijk voor de binnenlandse veiligheid. De regering zou binnenkort maatregelen bekend maken voor het oefenen van deze groepen „teneinde de reputatie van dit land te beschermen". De particu. liere verzameling van fondsen voor deze „bevrijdingsgroepen" is verboden, tenzij deze georga niseerd is met toestemming van het bureau van de premier. In de verklaring wordt gezegd, dat na de afbreking van het ver drag met Engeland, jongelieden zich opgaven als vrijwilligers „voor de bevrijding van het land van Britse militairen". Sommige organisaties hadden op zich genomen oefenkampen op te richten. De regering had zulks weliswaar toegejuicht doch had moeten constateren dat „bepaalde gevaarlijke personen, die een gevaar voor de binnen landse veiligheid betekenen" zich in de rijen dezer jongeren hadden gedrongen, incidenten en geld afpersten in naam van de „bevrijdingsbataljons". Reuter tekent hierbij aan, dat deze bataljons een „guerillaoor- log" tegen de Britse troepen voeren. Het Britse schip „African Prin- ce" is Woensdag uit Alexandrië vertrokken zonder zijn lading katoen en andere goederen, be stemd voor Engeland. De Egyp tische havenarbeiders hebben ge. weigerd het schip te laden. Dit is het eerste geval van deze aard, sinds het uitbreken van het Brits-Egyptische geschil. De Britse ambassadeur in Cai ro is naar de kanaalzone vertrok ken „op een van zijn periodieke bezoeken, teneinde het contact met de Britse militaire leiders te onderhouden". Buckingham Palace heeft een oemmuniqué uitgegeven van de volgende inhoud: „Naar men hoopt zal de koning in staat zijn in het vroege voorjaar een zee reis te maken van enkele weken. „De koning en de koningin zullen deze tocht maken op Z. M.'s „Vanguard". Reuter te kent hierbij aan, dat de „Van guard" het grootste slagschip van Engeland is. Inlichtingen over het doel der reis konden niet verkregen worden. Men neemt aan, aldus Reuter, dat de gezondheid van de koning, die negen weken geleden een longoperatie onderging, zeer ge diend zou zijn met een zeereis in een warm klimaat. De koning diende in zijn jeugd bij de marine. Hij houdt veel van de zee. De Oekrainse afgevaardigde Baranofsky heeft Woensdag in de politieke commissie der V. N. verklaard, dat de Westelijke ont wapeningsvoorstellen in het ge heel niet voorzien in een doel treffende internationale controle en het verbod van de atoombom. De Britse afgevaardigde Sel- wyn Lloyd zei dat hij teleurge steld was over Wysjinsky's rede van Zaterdag, daar de Westelijke mogendheden gehoopt hadden op „een of ander positief antwoord op hun voorstellen". In antwoord op vragen van Wysjinksky zei hij, dat aanvaar ding van het Westelijke plan een verklaring ten gunste van een onvoorwaardelijk verbod van de atoombom en een strenge inter nationale contröle zou zijn. De Britse afgevaardigde zeide voorts, dat de Westelijke mo gendheden het er over eens waren, dat er een internationaal contröleorgaan moet worden op gericht voor aanzienlijke vermin dering van bewapening en strijd krachten. „Wij hadden gedacht", zo zeide Lloyd, „dat, nu de Russen zelf hebben ontdekt hoe atoombom men moeten worden vervaardigd, zij meer begrip zouden tonen voor de moeilijkheden bij het op stellen van een plan voor de con tröle op atoomenergie". Hij drong er bij do Sowjet-Unie op aan de Westelijke voorstellen nauwkeu rig te bestuderen. Vervolgens sprak Sava Kosa- novitsj van Joego-Slavië. Hij zeide, dat het Westelijke plan niet volmaakt was, maar dat zijn land het in beginsel aanvaardt als een stap naar de vrede. EMIGRATIE NAAR DE UNIE VAN ZUID-AFRIKA. Van de commissaris voor emi gratie vernemen wij, dat de mo gelijkheid bestaat voor 300 mon teurs naar de Unie van Zuid-Afri- ka te emigreren. Van de „Suid- Afrikaanse Motor werkgevers organisatie" werd bericht ont vangen, dat zij in ons land wil aanwerven 250 automonteurs, 25 auto-electriciens en 25 auto-revi- seurs.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1