Slansky gearresteerd SPORT "A"'"'' Terry en Berry en „de KERKDIENSTEN Binnenlands nieuws RECHTSZAKEN MARKTBERICHTEN Telefoon 2356 Zichtzendingen door geheel Zeeuws-Vlaanderen Lang NIEUWS DE WINNAAR VAN DE 9e STEP IS J. VERMAST BORGHSTIJN Verklaring van Gross Voorstel van Dulles Reduc'.is voor buitenlandse bezoekers van de Belgische kust Agenda Goeree-Overflakkse vraagi betere oeververdediging izaam-aan-actie van de Belgische douane De beheerschapccmmissie Bung Tomo over de veiligheid Verklaring van Wilson DODELIJK ONGELUK IN DEN HAAG. De hulpverlening aan Joego-Slavië Beperking koperverbruik VAN DER BOG EK T HEEFT EEN HERSENSCHUDÖING. SCHAKEN. Noois schip meldt lek VOETBAL Posthoorn A 7 Philippine Voor Wollen Dekens en Lakens Slaagt U bij Smidt-Pothovei ir.ï r'-lw». Ernest Gross afgevaardigde van de V. S. bij de V.N. heeft m «en vraaggesprek voor de radio verklaard, dat zijn land geen be- zwaar zou maken tegen de instel- ling van een subcommissie ter bespreking van de ontwapening tenzij deze commissie zich zou bemoeien met het proces van de samenstelling van een ontwape ningscommissie. Een resolutie van Pakistan, Irak en Syrië in de politieke com missie dringt aan op de vorming van een subcommissie bestaande uit vertegenwoordigers van de grote vier en de president van de assemblee voor het bespreken van de verschillen tussen de Oos telijke en Westelijke ontwape ningsplannen. Gross zeide, dat het eigenlijke werk door de ontwapeningscom missie zou moeten worden ver richt. DE FRANSE OVERSTROMINGEN. Dinsdagavond zakte het peil van de Rhone nog langzaam. De overstromingen hebben echter in Zuid-Frankrijk meer schade aan. gericht dan de record-overstro mingen van 1935, aldus een offi cieel verslag. In het departement van de Rhöne-delta wordt de schade ge schat op ruim 2 milliard francs. De steden Arles, Barlbentane, Chateau-Renard, Tarascon en Saintes-Marries-de-la-Mer hebben het zwaarst geleden. DONDERDAG 29 NOVEMBER. (Dankdag voor het gewas.) Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft. Terneuzen: 7 u. Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma. Gereformeerde Kerk. John Foster Dulles, rondrei zend ambassadeur der V.S., heeft Dinsdagavond aangedrongen op het opbouwen van een machtige strijdmacht om een Russische agressie af te schrikken door de bedreiging met een vernietigen de tegenaanval. Dulles stelde dit voor als „prac- tisch alternatief", ingeval inter nationale overeenstemming over beperking van de bewapening tenslotte zou uitblijven. De voor gestelde strijdmacht zou in staat moeten zijn het binnenlandse communicatiestelsel van de Sow- jet-Unie zodanig te treffen, dat „haar uiterst gecentraliseerde, despotische politiestaat" uiteen zou vallen. Uiteraard, aldus Dulles, zou duidelijk gemaakt moeten wor den, dat de „punitieve" strijd macht op zichzelf nimmer een be dreiging zou zijn, doch slechts gebruikt zou worden bij wijze van represaille voor „openlijke, onuitgelokte agressie". Dulles verklaarde een en ander in'een toespraak tot een vergade ring van vertegenwoordigers van rSClamebureaux te Detroit. Tijdens een bijeenkomst van de hotelhouders te Knokke is het nieuwe program van toelagen aan de buitenlandse toeristen, die hun vacantie aan de kust doorbrengen buiten het eigen lijke toeristenseizoen, uiteenge zet. Van 1 Mei tot 30 Juni en van 1 September tot 30 September 1952 zal iedere buitenlandse toe rist, die uit Eelgisch-Kongo in begrepen, voor een periode van 7 dagen recht hebben op een toe. lage, overeenkomende met de prijs van 1 dag pension, voor een periode van 10 dagen op een toe lage, overeenkomende met de prijs van 1% dag pensioen en voor een periode van twee we ken op een toelage, overeenko- mende met de prijs van 2% dag pension. Hoek: 10.30 en N. Lammens, zand. 2.30 uur Ds. G. van Heinkens Gereformeerde Kerk (Onderh. art. 31 D.K.O.) Terneuzen: 3 uur Ds. Deddens, van Hoek; 7 uur Ds. Ten Hove. Hoek: 10 uur Ds. Deddens; 2.30 uur Ds. Ten Hove, van Ter neuzen. Gereformeerde Gemeente. AXEL: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. v. d. Berg, van Utrecht. Terneuzen: 9.30 u„ 2 u. en 6 u. Ds. Aangeenbrug. Hoek: geen dienst. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- „Saboteur". Concertgebouw, 6-30 uur: Gemeentefilm. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc- „Robin Hood Junior". MORGEN: TERNEUZENConcertge bouw, 6-30, 7,45 en 9 uur: Gemeentefilm; 4 uur: Kin dervoorstelling. TERNEUZEN: Ds. De Reuver Oud-Geref. Gemeente. 9.30, 2 en 6 uur Om een aanpassing hunner salarissen te bewerkstelligen past het douanepersoneel in de Ant werpse en Brusselse havens, als mede op het vliegveld Meis broek, sedert een tiental dagen de tactiek toe alle goederen zeer nauwkeurig te onderzoeken en de bepalingen zo gestreng mogelijk na te leven. Op het ogenblik zouden bij deze beweging, die een groot tijdverlies meebrengt voor de „slachtoffers", reeds 10.000 doua nebeambten betrokken zijn en ook de douane aan de grenzen zou aanstalten maken deze methode te volgen. De vakbon den voeren besprekingen om tot een vergelijk te komen. Frankrijk heeft de Beheerschaps- commissie der Verenigde Naties verzocht Italië's onmiddellijke toelating tot de V.N. te advise ren. Italië, aldus de Franse ge delegeerde, kon zijn verplichtin gen als beheerder van Somali- land niet volledig nakomen zon der lid te zijn van de Verenigde Naties. De voorzitter (Dominicaanse republiek) nodigde de Italiaanse waarnemer uit plaats te nemen aan de vergadertafel. Griekenland, Guatemala, Co lumbia, Peru en San Salvador steunden het Franse voorstel. Ook de Amerikaanse afgevaar. digde verklaarde, dat zijn land de Franse resolutie volledig steun de. De laatste tijd is het vervoer van en naar het eiland Goeree- Overflakkee een probleem ge worden. Bracht het slechte ver- voersaccommodatie met de veer boten op het veer Hellevoetsluis- Middelharnis reeds stagnatie, nu de brug over het Voornse kanaal voor het verkeer tot een wielbe- lasting van 3t£ ton is beperkt, is de toestand zeer ongunstig ge worden. De stichting „De Flakkese Ge meenschap" heeft onder leiding van burgemeester D. Rijnders van Middelharnis een openbare I vergadering gehouden te Som-1 melsdijk met burgemeester, wet- j houders, commissionarissen, land- t en tuinbouwers, vervoerders, be stuurders van middenstandsver enigingen en landbouworganisa ties, waar de toestand onder het oog werd gezien- Er werd een telegram aan de minister van Verkeer en Waterstaat gezonden, waarin de ongerustheid der be volking wordt kenbaar gemaakt. Besloten werd aan de regerings instanties te vragen definitief uitsluitsel te geven over de vaste oeververbinding en tevens om als een voorlopige oplossing direct een nieuwe veerboot te laten bouwen en bij de R.T.M. er op aan te dringen, dat een der be staande boten wordt vergroot. Verder zal met kracht bij de mi nister van Waterstaat worden aangedrongen op versterking van de brug over het kanaal en de pontons op de veerboot. „De Amerikaanse herbewape ning, met inbegrip van de pro ductie van „fantastische nieuwe wapens", vordert even snel als in de afgelopen oorlog", aldus verklaarde Charles Wilson, di recteur van de Amerikaanse de fensie-mobilisatie Dinsdag in de gemengde commissie van het Huis en de Senaat voor de defen sie-productie. Wilson voegde er aan toe, dat een reeks stakingen in de afgelopen vier maanden de productie had vertraagd. Er waren evenwel minder man uren verloren gegaan dan ten tijde van de tweede wereldoorlog toen een overeenkomst bestond, dat er niet gestaakt zou worden. BRAND IN WOONHUIS TE GRONINGEN. Een korte, doch hevige brand woedde gisteravond in het per ceel Borgwold 33 te Groningen. Terwijl het ouderpaar Hofman uit was, roken buren een sterke brandlucht en toen zij buiten gingen kijken hoorden zij kinder geschrei. Onmiddellijk allarmeer. de men de brandweer en trachtte inmiddels toegang tot de woning te krijgen. In de woonkamer trof men een sterke vuurhaard aan en het was onmogelijk het kantoor tje. waar een baby van ruim een jaar sliep, binnen te dringen. Van buiten uit heeft men toen een ruit ingeslagen en men slaagde er in de baby, alsmede de negen jarige Thea Hofman te redden. Het jongste kindje is door de G.G.D. naar het Acade misch ziekenhuis vervoerd. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. De Gro ninger brandweer bestreed het vuur met twee stralen en kon de brand localiseren tot de grote woonkamer. Gisterochtend werden de twee gevaarten, die tien meter hoog zijn en een diameter hebben van 8,5 meter, op een zolderschuit ge hesen en om kwart over elf ver trok het transport naar Gouda. Zowel in Overschie als in Gouda moesten de gevaarten afzonder lijk over de bruggen worden ge bracht. DODELIJK ONGELUK. Gisteravond is op de Wetering, schans nabij het Weteringplant soen te Amsterdam een wielrijd- ster dodelijk verongelukt. Zij werd gepasseerd door 'n vracht auto met aanhangwagen en is vermoedelijk in aanraking geko. men met de achterzijde van de vrachtwagen. Zij kwam te vallen en raakte onder de aanhang wagen. HOND MISHANDELD. Mr. J. Hoeffelman, procureur- generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, heeft tegen een landbouwer uit Wijk bij Duur stede, een zekere Van der G„ vader van een gezin met vijf kinderen, een voorwaardelijke hechtenisstraf van 7 dagen ge- eist met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 30, subs. 10 dagen, omdat hij zonder redelijk doel met buks op een hond had geschoten, die hij zeide te willen wegjagen en daarbij het dier in de bek had geraakt. In eerste instantie had de poli tierechter in Utrecht verdachte veroordeeld tot 7 dagen onvoor- waardelijk. Van dit vonnis teken, de verdachte hoger beroep aan. Het hof zal uitspraak doen op 11 December a.s. die hoopten wijzer te zullen wor den wat betreft de door de En gelsen toe te passen tactiek. Uit de routine-training viel echter weinig op te maken. Walter Winterbottom vertelde dat de Engelsen wel een plan hebben en dat het aangepast zal worden aan de omstandigheden tijdens de wedstrijd. De Oostenrijkers trainden weer langdurig op het terrein van. Brentford. Na lichte spieroefe- ningen legden ze zich vooral toe op het schieten. MOEILIJK TRANSPORT STARTTE VLOT. De twee enorme tanks welke door de Delftse kopermetaalin dustrie te Delft in opdracht van een stearine kaarsenfabriek te Gouda werd vervaardigd, zijn gis teren door De Wits bergings- en transportonderneming te Rotter dam naar Gouda overgebracht. Nauwelijks twintig minuten na het ongeval met een personen auto in de Koninginnegracht te Den Haag botste een autobus van de W.S.M. elders in Den Haag, op de Loosduinseweg, tegen een driewielige invalide wagen, bestuurd door de 62- jarige mevr. B. K.van L. Mevr. K., die naar de politie ons mede deelde, geen voorrang had ver leend, is in ernstige toestand naar het ziekenhuis Westeinde vervoerd, waar zij is overleden. NIJMEGEN AAR IN DEN HAAG AANGEHOUDEN. De 35-jarige los-werkman J. C. Z. uit Nijmegen is in Den Haag aangehouden. De man had zich tot een dominéé in Loosduinen gewend met een verzoek om fi nanciële bijstand. De dominéé stuurde hem door naar een diaken en die eiste een bewijs van goed gedrag. Z. ging daarop naar een politiebureau maar het verlangde bewijs kreeg hij niet, want in het opsporings register stond zijn naam vermeld wegens een aantal rijwieldief stallen in Nijmegen. VOETBIAL-SUPF10RTERS VOOR DE RECHTBANK BRAND IN HELMOND. In een gesprek, dat de corres pondent van Aneta in Soerabaja met Bung Tomo (Sutomo) had, zeide deze laatste, dat de bevol king van Oost-Java zeer tevreden dient te zijn over de steeds toe nemende veiligheid in deze pro vincie. Vergeleken bij West- Java, waar volgens Bung To mo vooral de Preanger zwaar te lijden heeft onder de terreur van benden, is Oost-Java thans een hemel op aarde. „Onlangs heeft president Soe- karno de morele crisis onder de jeugd van Indonesië ter sprake gebracht. Die crisis is thans zeer ernstig. Om aan deze toe standen een einde te maken dient men, aldus Bung Tomo, de sociale omstandigheden radicaal te veranderen". Wat de houding van hoge ambtenaren betreft zei hij, dat het thans in Djakarta niet de kunst is om geld te verdienen, doch om geld uit te geven. Engeland, Frankrijk en de Ver enigde Staten zullen binnenkort e Belgrado onderhandelingen voeren over nieuwe hulpverlening 'aan Joego-Slavië, zo deelde een woordvoerder van het Engelse ministerie van Buitenlandse Za ken mede. De besprekingen zul len betrekking hebben op de hulp voor de eerste helft van 1952. Vol gens welingelichte bron te Lon den zal een bedrag van 25 mil- lioen pond sterling als uitgangs punt dienen. Zoals bekend hebben de drie mogendheden in Augustus j.l. een lening van 17 millioen sterling aan Joego-Slavië verstrekt. Zoals onlangs door de O.E.E.S. is bekend gemaakt, zijn de 18 lan den, die bij deze organisatie zijn aangesloten, overeengekomen een gemeenschappelijke regeling te treffen om in verband met het grote tekort aan koper, het ge bruik van dit metaal zoveel mo gelijk te beperken. Deze regeling verbiedt het gebruik van koper of koperlegeringen, die 40 of meer koper bevatten, bij de ver vaardiging van ruim 200 verschil lende producten. In de Nederlandse Staatscou rant d.d. 27 November 1951 no 231 is thans een bekendmaking met bijlage van het centraal rijksbu reau verschenen, waarbij het hier te lande sinds 28 April j.l. van kracht zijnde z.g. toepassingsver bod koper en koperlegeringen wordt aangepast aan deze O.E.E S.-regeling. Rudolf Slansky, voormalig al gemeen secretaris van de Tsje- cho-Slowaakse communistische partij, is gearresteerd onder be schuldiging van spionnage en van al zijn officiële functies waaronder zijn lidmaatschap van de nationale vergadering, onthe ven, aldus heeft president Kle ment Gottwald op een ministers bijeenkomst verklaard. Het ka binet heeft dit besluit van Gott wald met algemene stemmen goedgekeurd. In de officiële verklaring is ge zegd, dat „nieuwe bewijzen ver kregen zijn. Waarnemers te We nen concluderen hieruit, dat een nieuwe zuivering op handen is. Nog slechts tien dagen geleden, zo tekent Reuter hierbij aan, ont vingen de twee eerste delen van de werken van Slansky „schitte rende" recenties in de Tsjecho- Slowaakse pers. Slansky is van Joodse afkomst en had, aldus Reuter, sterke Zionistische sym pathieën. Hij zou tegenstander zijn van de „Tsjechoslowaakse afhankelijkheid van de Sowjet- Unie op economisch gebied". Slansky heeft zijn opleiding in Moskou gehad. In de oorlog was hij verbonden aan het „partisa- nenhoofdkwartier" van Kief. Hij nam deel aan de Slowaakse len te-opstand tegen de Duitsers. In Ssptember werd Slansky ontheven van zijn post van secre taris-generaal. Hij kreeg de func tie van vice-premier. Men zag hierin een teken, dat hij niet wer kelijk in „ongenade" was geval len. In kringen van uitgeweken Tsjechoslowaken in Londen wijst men op het samenvallen van de tegen Slansky genomen maatre gelen en de aankomst van de nieuwe Sowjetrussische ambas sadeur in Praag, Lawrentief. Lawrentief was ten tijde van de „afval" van Tito Sowjetrussi sche ambassadeur in Belgrado. Hij is niet in het openbaar we gens deze afval berispt, aldus deze kringen, doch „sedert dien is zijn waakzaamheid voortdu rend er op gericht een herhaling van 'n geval-Tito te voorkomen". Radio-Praag en Brno hebben Dinsdagavond laat verklaard, dat de nieuwe feiten, die leidden tot de arrestatie van Slansky, te voorschijn gekomen waren uit 'n recente ondervraging van andere groepen gevangenen, die tegen de staat hadden samengezworen. Tijdens de afwezigheid van de bewoners is gistermiddag brand ontstaan in de woning van de accordeonist Ad Kleingeld te Helmond. De woning brandde ge heel uit, terwijl van het meubi lair niets te redden was. Enkele voor de verkoop bestemde accor deons werden zwaar beschadigd. De schade die geschat wordt op ongeveer 10.000 wordt gedeelte lijk door verzekering gedekt. De brand is ontstaan doordat een theemuts vlam vatte. De muts stond op de theepot, die op een brandend theelichtje stond. Het 13-jarig dochtertje had de thee gezet en had toen het huis verlaten. Op 11 Maart van dit jaar was in de competitie voor de tweede klasse KN-V.B. de wedstrijd R.K.BSV (BrunssumS-V.N. (Nieuwenhagen) van toeslissen- de betekenis voor het kam pioenschap. De wedstrijd eindig de in het voordeel van Bruns- sum. Na de wedstrijd stroomde het publiek ihiet terrein op en de scheidsrechter werd voor alle zekerheid onder escorte naar de kleedkamer gepracht. De hoofdagent van politie P- M. Huijts trachtte orde te schep pen. (Hij kwam in de knel en trok zijn gummistok. Daarbij is er een handgemeen ontstaan met de 3 gebroeders Op de B u,it Nieuwenhagen, die de poli tieman schopten, aan de haren trokken en duwden. Zij stonden thans voor de Maastrichtse rechtbank te recht, waar de politieman Huijts en een collega bezwa rende verklaringen aflegde, die bezwarend waren voor de ge broeders. Ten aanzien van een vierde verdachte J- L. bestond onze kerheid of hij aan de geweld pleging tegen de hoofdagent had deelgenomen. Het O. M-, waargenomen door Mr. F. van Rijckevorsel, wees cp de ontaarding van de sport bij de enthousiasten. Openlijke geweldpleging achtte het O. M- bewezen en vroeg daarom te gen de gebroeders Op de B. ieder 100 boete of 50 dagen hechtenis en een maand hech tenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Tegen L. werd vrijspraak ge vraagd- Uitspraak 10 December. De voorzitter van de keuzeeonv missie de heer A. W. Verlegh heeft een bezoek gebracht aan Van der Bogert. De rechtsbuiten van het Nederlands elftal pres teerde in de tweede helft, saar bekendis, niet veel, maar daar voor bestond alleszins aanleiding. Tien minuten vóór rust had hij bij een uittrap van Kraak de zware bal verkeerd op het hoofd ge kregen. Even duizelde het hem, maar een nat sponsje van Van der Leek over het gezicht, knap te hem weer op. In de rust had hij last van hoofdpijn, maar hij vertelde dat aan niemand. Bij de hervatting was hij duize lig en naar hij zelf na afloop ver klaarde waren hem vele gebeur tenissen uit de tweede helft vol komen ontgaan: hij bleek een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Voorlopig zal de Utrechter rust moeten houden. Terneuzen, II slaat Sluiskil. Voor de tweede-klasse-competi tie van de Zeeuwse Schaakbond speelde Terneuzen II Dinsdag avond in het clublokaal „Pays- Bas" tegen V.S.V. (Sluiskil). De uitslag was 8%1% in het voor deel van de thuisclub. Terneuzen II V.S.V. A. J. de Coninck J. C. v. d. Sluis 1—0 D. J. van Wijck-A. Wullems 1—O M. de Putter— G. Verstraeten J van Bemmelen-J. de Jong 10 C. B. Boerman-C. Platteeuw 1—0 H. BarentsenA. G. Arnold 1—0 A. van de Ree F. v. d. Hooft J. FrancoisA. J. Dourleijn 1O J. P. van Bortel M. Millenaar 0—3 J. de Waal—A. A. Dourleijn 1—6 Totaal 8%1'; Het Britse kuststation Wiek (Schotland) meldt bericht te hebben ontvangen van het Noor ENGELAND—OOSTENRIJK. Voor de wedstrijd Engeland V O ~C, r7tM^tnn"Oostenrijk, in het stadion van se s.s. „Arthur Stove (Tb43 ton, Wembly zijn alle kaarten ver. van de „Lorentzens rederij te,, Oslo), waarin dit schip seint om half tien (Ned. tijd) lek geslagen te zijn. Mogelijk zal assistentie nodig zijn. De „Arthur Stove" bevindt zich op ongeveer 250 mijl ten W. van Wiek. Het Britse schip „Spendour is hedennacht bij het Noorse schip aangekomen. De „Arthur Stove heeft geseind, dat het elk ogen blik in tweeën kan breken. De Nederlandse sleepboot „Hud kocht, "hetgeen zeggen wil dat i bijna 100.000 toeschouwers de ontmoeting zullen bijwonen. Het veld is misschien wat zacht, maar het verkeert in uit stekende staat en snel spel zal mogelijk zijn. Volgens Walter Winterbottom de ploegmanager, zijn alle Engel se spelers in goede conditie. De Engelse ploeg heeft ge oefend op een hockeyveld waai Lofthouse, Wright en Medley de sederlandse sleepboot „Hud- ^^;e'len 0*der Vuur namen leköze^oVlsïtenüeTe11 ver-''onder eritisehoog van yerschei- lenen. onaer cnuscu uug dene Oostenrijkse journalisten Aan boord van de „Vancouver" hoorden Terry en Berry, dat het schip niet naar Canada voer, zoals zij dachten, maar naar New York. „Dan lopen wij even van New York naar Canada", zei Terry, die gewend was de dingen licht op te nemen. De reis viel onze gebroeders niet mee. De mensen hielden de beren nogal op een afstand. Er was echter ©en uitzonde ring en van hem hadden Terry en Berry juist erg veel last. Die uitzondering heette Pug Malone en hij noemde zich ïm- pressario. „Als jullie in Amerika geld willen verdienen", zei hij, „zal ik die zaak wel in handen ne men". „Dank U zeer", zei Terry toe- leefd, dooh beslist, „wij zijn mans genoeg om onze eigen za ken te tebartigen". Maar de man gaf het niet op. Hij scheen leen soort van ker misexploitant te zijn, die Terry en Berry wilde gebruiken om goud te verdienen. Op de duur werd hij zelfs zo brutaal, dat hij een voorstel ling aankondigde van de won- derberen „Mug en :Snug"- Illllllllllllllllllll>lililililililllilllllllll|ll|l|"l"ll,l","'""""""""""l<l" VEEMARKT ROTTERDAM 27 NOV- Totale aanvoer 4087. Vette koeien en ossen 853; ge- bruiksvee 975; vette fcaivesr- 150- graskalveren 177; nuchtere kalveren 769; varkens 205; big gen 419; paarden 152; veulens 25; schapen of lammeren 294; bokken of geiten 63- Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw- 2.45 tot 2,60; 2e kw. 2 20 tot 2.25; 3e kw. 2 tot 2,15. Vette kalveren le kw 2,50 tot 2,65; 2e kw. 2 30 tod 2,40; 3e 'kw- 2 tot 2,25- Slachtpaarden le kw. 1,80; 2e kw. 1,80; 3e kw. 1,75. Prijs in guldens per stuk- Graskalveren le kw. f 325; 2e kW. 240; 3e kw. 200. Nuchtere kalveren le kw. f 57; 2e kw. 543e kw- 50. Biggen le kw. 55; 2e kw- 52; 3e kw. 45. Schapen le kw- 115; 2e kw- 100; 3e kw. 85 Lammeren le kw. 105; 2e kw. 90; 3e kw. f 75. Kalf- en melkkoeien le kw- 9002e kw. 890; 3e kw- 760. Vare koeien le kw. f 656; 2e- kw. 600; 3e kw. f 54(1 Vaarzen le kw- 6752e kw. J 625 3e kw. 550. Pinken le kw- 475; 2e kw- 425; 3e kw. 350. Overzicht. Vette koeien aan voer groter, handel slepend, prijjzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer iets korter, handel lui, prijzen als vorige week. iGraskalveren aanvoer iets minder, handel stil, prijzen con stant. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, jprfj- zen vooral niet hoger. Biggen aanvoer kleiner, han del redelijk, prijzen onveran derd. Slachtpaarden aanvoer ge woon, handel redelijk, prjjren constant. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel tame lijk. prijzen iets hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm, prjjzen prijshoudend. Vare koeien aanvoer tamelijk, handel stug, prijzen staibiel. Vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel flauw, prij zen onveranderd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3