Geen activiteit van betekenis in Korea De Politieke Commissie ptd mac N.A.V.O. BEREIKT OVEREENSTEMMING COLLECTE VOOR HULP AAN DE PO-VLAKTE DE RAAD VAN EUROPA ABDIJSIROOP BENAUWDE NOEST WOENSDAG 28 NOVEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1895. Aanvallen tegen Britten in Egypte .WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Beschieting van Hoengnam Montgomery bij Minister-President Mossadeq naar Den Haag? De regeling van de Duitse schulden De oppositie in de Perzische Kamer „De sluipende volksvijand" Nederlandse uitvoer naar West-Duitsland De vacantie in het bouwbedrijf Het Hoge Commissariaat in Duitsland De ve'kiezingen voor geheel Duitsland! De overstromingen in Italië r-M nKerine hJl Anoririeinwni Terneu'/er, l/lrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Ssfiactle-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N3t 5 uur: 2073 ■Gironummer 38150 Abonnementsprijs4,55 per kwa 2aal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, 'IWneuzen KubneR Kleine Advertenties; 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre; Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uiw Voor het Maandagnummer: Zaterdags 11 uuj lil het eerste communiqué, dat de leiding van het Achtste leger d«r Verbondenen na de overeen stemming over een afbakenings- lijn in Korea heeft uitgegeven, wordt medegedeeld dat er Dins dag „geen activiteit van beteke nis" aan het met sneeuw over. dekte gevechtsfront heeft plaats gewonden. De Verbondenen zijn er evenwel Dinsdagmiddag in geslaagd twee stellingen ten O. va* de rivier de Pekhan, die zij Maandag hadden verloren, te heroveren. De overeengekomen lijn zal bestandslijn worden als binnen 30 dagen een wapenstilstand wardt getekend. Eij zal dan lopen in het mid den van een 4 km brede buf- feiEone, die de troepen van beide partijen zal scheiden. Behalve over de uitwisseling van de krijgsgevangenen moet men het nog eens worden over de regeling van het staken van het vuren en de aanbevelingen aan de politieke autoriteiten van beide zijden. De Noordelijken hebben zich bereid verklaard het voorstel van de Verbondenen te over wegen dat beide zijden onmid- •tellijlk gegieVens over de ge vangenen verzamelen om de uitwisseling te vergemakkelij ken als eenmaal een wapen stilstand is getekend. Hierna deed admiraal Joy een voorstel in verband met hetgeen hij het belangrijkste onderdeel van de kwestie der regeling van de wapenstilstand noemde, n.l. de waarborg, dat de vijandelijkheden niet hervat worden. Joy stelde voor het toezicht daarop gemeenschappelijk te organiseren door het aanstel len van inspectiegroepen, die in haar werkzaamheden niet toe- perkt zouden worden. Hieraan zoraden regelingen moeten voor afgaan voor het terugtrekken van de troepen uit de gedemili tariseerde zone en voor het burgerlijk bestuur van de zone. 'Hiertegenover stelden de Noordelijken een plan van vijf punten 1. Einde van de vijandelijkhe den te land, ter zee en in de lucht op de idag van de onder tekening van 'n volledige over eenkomst; '2. Terugtrekken van alle troepen uit de gedemilitari seerde zone tinnen 3 dagen- Volgens het Britse hoofdkwar- tier in het Midden-Oosten zijn in de afgelopen 24 uur twee Britse soldaten en een Egyptenaar ge wond. Er is een herleving van aanvallen tegen de Britten waar. genomen. Volgens een Britse woordvoerder is een soldaat, die Maandagmorgen bij Abu Gamus telenfoonlijnen repareerde, door een groep van vijftien Egyptena- ren aangevallen en zwaar ge wond. Britse soldaten konden de gewonde ontzetten. 1b Port Tewflk is een bom ge worpen naar een Britse officier, een tweede bom werd geworpen naar drie vliegers op de weg ten Zuiden van Toessoem en een derde bij de Franse club van Is- mailia. Niemand werd gewond. In Ismailia werden soldaten beschoten en op de weg van Suez naar Fanara werd een Britse vrachtwagen aangevallen, waarbij een Brit werd gewond. Bjj de brug van Rasway is een uit Port Said komende vrachtwa gen eveneens aangevallen. De in zittenden openden het vuur en een Egyptenaar werd gewond. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Wisselende bewolking. Wisselend bewolkt met voorna melijk in de noordelijke helft van het land enkele verspreide buien. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust af en toe harde wes telijke wind. Matige temperatu ren. DONDERDAG 29 NOVEMBER. Breskens v.m. n.m. 1.26 1.40 Temeuzen 2.01 2.15 Hansweert 2.41 2.55 Walsoorden 2.51 3.05 3. Terugtrekking van alle troe pen van beide partijen uit het achterland en van de eilanden aan de kust binnen 5 dagen. 4. Alle strijdkrachten moeten uit het gebied van ide zone blij ven en zich onthouden van da den van gewapend geweld tegen de zone. 5. Heide partijen moeten ge lijk vertegenwoordigd zijn in een wapenstilstandscommissie en gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de feitelijke regeiinig van een wapenstilstand. De subcommissie der V. N. voor een wapenstilstandsover eenkomst heeft het Noordelijke voorstel tot het instellen van een gezamenlijke commissie ter supervisie van een wapenstil stand in Korea als „niet ruim genoeg" van de hand gewezenj omdat er geen bepaling in voor komt inzake inspectiegroepen, die de Verbondenen onmistoar achten. ZUIDKOREAANSE MINISTER OVER DE BESTANDSLINIE. De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Tao, heeft te Poesan verklaard, dat zijn re gering de huidige frontlinie niet zal aanvaarden als permanente grens tussen Noord- en Zuid- Korea. Hij deelde mee, dat Zuid-Korea de terugkeer van 4.616 burgers zal eisen, die de Noordelijken vorig jaar hebben „ontvoerd". Onder hen bevonden zich 27 par lementsleden en 326 vrouwen, allen adviseurs van de vroegere Zuidkoreaanse regering. Schepen en vliegtuigen van de V. N. hebben meer dan 200 ton springstof op Hoengnam, 160 km ten N. van de 38ste breedtegraad, laten neerkomen bij een beschieting van 2 dagen, aldus is door de Britse admira liteit .bekend gemaakt. De schepen, die aan de be schieting hebben deelgenomen, waaronder ook de Nederlandse, torpedcfoootjager „Van Galen", stonden onder commando vam de Britse schout-bij-nacht Mon- crieft, die de operatie leidde van de Britse kruiser Belfast. Nog geen Rode Kruisteams naar Korea. Voorshands zal het Int. Rode Kruis te Genève nog geen hulp teams voor de burgerbevolking van Korea zenden. Er kan nog geen zekerheid worden verkre gen. dat dergelijke teams zowel in het noordelijke als in het zui delijke deel van dit land zonder politieke beïnvloeding zouden kunnen werken. Zowel met de Noordelijken als met de Ver. Na ties blijkt het Intern. Rode Kruis nog niet tot overeenstemming te zijn gekomen. Ondertussen ligt de gehele or ganisatie voor Korea in Genève gereed. Nederland zou voor de rehabilisatie van de Koreaanse burgerbevolking een medicus, een chemicus en een sociaal wer ker zenden. Veldmaarschalk Montgomery, de plaatsvervangend oppertbevel- velhebber van de Nato-strijd- krachten in Europa, heeft gister, middag een onderhoud gehad met de minister-president Dr. W. Drees in diens kabinet. Gister morgen heeft de veldmaarschalk besprekingen gevoerd met de chefs van staven in het ministe rie van Marine en met de beide staatssecretarissen op het mi nisterie van Oorlog. Na afloop hiervan hebben de staatssecre tarissen aan Montgomery een lunch aangeboden in hotel „Royal". Hedenochtend om 10 uur vertrekt Montgomery uit ons land. De Perzische minister-presi dent Mossadeq zal zich naar Den Haag begeven om de zitting van het internationaal gerechtshof over het Engels-Perzische olie geschil bij te wonen, indien het hof Perzië hierover wil horen, al dus is te Teheran bekend ge maakt. Vice-premier Hoessein Fatemi heeft verklaard, dat een petitie wordt opgesteld, waarin de be voegdheid van het hof in deze zaak wordt betwist. Indien het westen er niet toe overgaat Per zische olie te kopen, zal Perzië de olie aan de Oost-Europese landen verkopen, zo voegde Fate mi eraan toè- Gisteren hebben vertegen woordigers van Frankrijk, Enge. land, de Verenigde Staten en West-Duitsland de onderhande- lingen over de regeling van de buitenlandse schulden van Duits land hervat. Na de bijeenkomst heeft het Engelse ministerie van financiën een communiqué uitgegeven, waarin werd gezegd, dat de on derhandelingen beogen te komen tot overeenstemming inzake de algemene lijn en van de regeling der schulden, die voortvloeien uit de na de oorlog door Enge land, Frankrijk en de Verenigde Staten aan West-Duitsland ver leende hulp. In overeenstem ming met de beginselen, die door deze drie landen zijn aanvaard, zal de regèling van de Duitse na-oorlogse schulden afhankelijk zijn van het tot stand komen van een billijke en bevredigende over- eenkomst inzake de vooroorlog se schulden op een begin 1952 te houden conferentie. Aan deze conferentie zal worden deelgeno. men door de vertegenwoordigers van de betrokken regeringen en van de particuliere crediteuren en debiteuren. Naar verwachting zullen de thans begonnen besprekingen veertien dagen duren. De Poolse onder-minister van Buitenlandse Zaken Wierblowski verklaarde Dinsdag in de poli tieke commissie der algemene vergadering: „De Europese open bare mening heeft de Verenigde Staten gedwongen een verbeter de lezing te geven van hun ont wapeningsplan, doch de basis ervan is ongewijzigd gebleven. Het westerse voorstel is een vij geblad, slechts bedoeld om de Amerikaanse oorlogsplannen te verbergen. Minister Acheson wil een grens stellen aan de bewapening die een land mag hebben, b.v. te be palen aan de hand van de bevol kingssterkte. Dit toont aan, dat hij wil verzekeren dat de strijd krachten - van het Atlantische pact en de pan-Amerkaanse sta ten een overweldigende meerder heid hebben". L. N. Palar (Indonesië) zou ver heugd zijn, indien de Russische vertegenwoordiger zou kunnen zeggen, welke punten van over eenstemming er tussen de Rus sische en westerse ontwape ningsplannen bestonden. Hij on- dersteunde van ganser harte de Indische resolutie, die voorziet in het instellen van een studie groep om de denkbeelden van Oost en West meer met elkan der in overeenstemming te bren gen. De Egyptische afgevaardigde Adly Andraos Bey zeide, dat het verbod van atoomwapens ook in de practijk moet worden verwe zenlijkt. „Ik zou niet weten wel ke reden van bestaan de Ver. Na ties hebben, indien het niet in de eerste plaats zou zijn om ontwa pening tot stand te brengen", al dus Andraos Bey. Nadat de afgevaardigde van Saoedi-Arabia nog had gespro ken, verdaagde de voorzitter de zitting tot Woensdag. De commissie-ad-hoc. Joego-Slavië heeft in de twee de politieke commissie (de com- missie-ad-hoc) een resolutie in gediend, waarin aan de algemene vergadering der Verenigde Na ties wordt verzocht, aan de Sow- jet-Unie en de andere Oost-Euro pese landen de volgende aanbe velingen te doen: 1. De betrekkingen te verze keren en de geschillen te rege len overeenkomstig de geest van het handvest der V.N. 2. Zich in hun diplomatieke betrekkingen te richten naar de regels en gebruiken der interna tionale betrekkingen. 3. De grensgeschillen te rege len door middel van gemengde grenscommissies of op andere vreedzame wijze. Naar Dinsdag te Teheran wordt bericht, hebben alle leden van de oppositie in de Perzische Kamer een petitie aan de organisatie der V.N. getekend, waarin zij zeggen, dat hun leven in gevaar is. Er zijn Zondag weliswaar geen stemmen uitgebracht tegen de motie van vertrouwen in de rege ring Mossadeq, maar 17 afge vaardigden onthielden zich van stemmen en 29 waren niet op de vergadering aanwezig. Deze af gevaardigden zijn Dinsdag in het blad van het regeringsgezinde „Nationale Front" heftig aange vallen. De leider van de opposi tie, Djemal Imami, wordt „de trouwe dienaar van de Brits- Iraanse oliemaatschappij" ge noemd. Het blad zegt voorts, dat op een bijeenkomst van „patriot ten" besloten is hem te doden „wegens het verkopen van zijn land". HET BRITS-PERZISCHE OLIE GESCHIL VOOR HET INTER NATIONAAL GERECHTSHOF. Het is nog niet bekend, wan neer de openbare behandeling van het Brits-Perzische oliege- schil voor het internationaal ge rechtshof een aanvang zal ne men. Zoals bekend heeft Groot-Brit- tannië haar memorie aan het hof overhandigd. De memorie van antwoord van Iran moet vóór 10 Januari bij het hof worden ge deponeerd. De Noordatlantische raad heeft Dinsdag in beginsel overeenstem ming bereikt over grotere natio nale bijdragen in manschappen en wapens in 1952 voor de Westelij ke defensie. Dit is het eerste belangrijke besluit, dat de raad te Rome heeft genomen. Men meent te weten, dat de raad in een eenstemmig aangeno men resolutie de verzoeken om troepen en uitrusting, die Maan dag door generaal Eisenhower werden gedaan, heeft aanvaard. De V. S. en België dienden ver schillende resoluties in over de vorming van een Europees leger. In een resolutie verplichten de ministers, naar men meent te we ten, de landen der N.A.V.O. tot het op de been brengen van veer tig parate divisies in Europa te gen de zomer van het volgende jaar. Dit is veertien meer dan te gen het eind van dit jaar gereed zullen zijn. Om dit mogelijk te maken zal aan Engeland gevraagd worden zijn aantal divisies in Europa van vijf op zeven te brengen, Frank rijk van tien op twaalf of meer, Italië van drie op zes en de Bene- lux-landen van twee op vier. Aan Noorwegen en Denemarken zal worden verzocht samen drie vol- ZON. EN MAANSTANDEN. ZON op onder Nov. 28 8.20 16.35 29 8.21 16.34 MAAN op onder 7.59 9.29 15.31 16.13 Nadat het hoofdbestuur van het Ned- Rode Kruis verleden Zaterdag telegrafisch aan alle burgemeesters heeft verzocht een collecte voor hulp aan de Po- vlakte te mogen houden, is hier op thans reeds een eensluidend ja-woord ontvangen. Op 1 De cember zal in vrijwel alle ge meenten des lands een offertje worden gevraagd om de door overstromingen zo zwaar getrof fen bevolking van de Povlakte bij te springen. Ook in vele bios copen zal de collectebus ramme len op advies van de Ned. Bio scoopbond. Enkele theaters zul len gala-voorstellingen geven ten bate van het goede doel. In Den Haag en andere steden is de voorbereiding voor de straatcollecte met 1200 collectan ten reeds in volle gang. In Rot terdam hoopt men 300.000 Rode Kruis-vlaggetjes te verkopen; in Den Haag minstens een kwart millioen. De opbrengst van de collecte zal ter beschikking van het Int. Rode K>uiscomité te Genève worden gesteld. Nagegaan zal worden hoeveel van dit geld voor de hulpverlening voor aankopen in Nederland zal kunnen worden besteed. Inmiddels is de eerste gave van het Ned. Rode Kruis al ter beschikking van Genève gesteld. Op Zwitserland na gaf Neder land het meeste van alle landen in Europa, welk bedrag tien pro cent van de Amerikaanse gave voor leniging der eerste noden bedraagt. Organisaties en comité's, die zich reeds bezig houden met in zamelingen ten bate van de ge troffen bevolking van Noord- Italië, hebben hun werk in dat van de algemene hulpactie van het Rode Kruis opgelost. Hedenavond om 18.50 uur zal over de zender Hilversum II een klankbeeld worden uitgezonden over de „sluipende volksvijand", rheumatiek, een der meest ver breide en hardnekkige volks ziekten. In dit klankbeeld zullen o.a. spreken de staatssecretaris van Volksgezondheid, Dr P. Munten dam, de pionier der rheumatiek- bestrijding, Dr. Jan van Breemen en Jan van Zutphen van „Zonne straal". ledig uitgeruste parate divisies te leveren. Naar men verwacht zal de uit eindelijke sterkte der gezamen lijke strijdkrachten o.m. 43 infan terie- en pantserdivisies omvat ten met de daarbij behorende onderdelen en luchtstrijdkrach. ten. Hiervan zal Frankrijk er 14 leveren, West-Duitsland 12, Italië 12 en de Beneluxlanden 5. De Canadese minister van Bui tenlandse Zaken, Lester Pearson, verklaarde na afloop van de zit ting, welke besloten was, dat de kwesties betreffende het Atlan tische opperbevel en de stan daardisatie van geweren niet ter sprake zijn gekomen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Ache son, bracht de raad verslag uit over de vorige week te Parijs gehouden besprekingen tussen de drie westelijke ministers van Buitenlandse Zaken en de West- Duitse bondskanselier, Dr Ade nauer. Generaal Eisenhower en Har- riman, die de vergadering bij woonden, vlogen onmiddellijk na afloop naar Parijs. Tevoren had Eisenhower een bespreking met de Britse minister van Buiten landse Zaken, Eden, gehad. Naar men meent is hieibij over het Atlantische opperbevel en de standaardisatie van geweren ge sproken. Heden zal de raad spreken over de hulp aan Italië. Demonstratie in Rome. Dinsdag heeft de politie te Ro me ongeveer 800 communistische demonstranten, die een betoging tegen de zitting van de Atlanti sche raad wilden houden, gear resteerd. Zoals in Italië gewoonte is zul len de meeste gearresteerden waarschijnlijk, wanneer de ge- ipoederen wat zijn gekalmeerd, worden vrijgelaten. Van verscheidene punten in de binnenstad zijn gevechten met politie gemeld. Het politieverbód om de bijeenkomst te houden was niet in de communistische pers gepubliceerd. Voor Dinsdagmiddag had de communistische partij een alge mene staking van een uur uitge roepen. Bus en tramverkeer was echter normaal. Hier en daar in fabrieken en werkplaatsen in de voorsteden van Rome werd ge staakt. s.s. „HESTIA" HEEFT PECH. Het s.s. „Hestia" van de K.N.S.M., dat Zondag met be stemming Barranquilia uit Am sterdam is vertrokken, heeft de steven moeten wenden. Op zee werd namelijk ontdekt, dat de af dichting van de schroefaskoker defect was. Het schip zal dokken in Amsterdam en na de repara tie de reis opnieuw beginnen. Als andere middelen gefaald hebben Uw hoestaanvallen min der benauwd te ma ken neem dan het middel waarop nog slechts zelden ver geefs een beroep is gedaan: AKKERS -V Werelds beste hoestsiroop - De Westduitse autoriteiten hebben een bedrag van 1.625.000 dollar beschikbaar gesteld voor de invoer van wollen weefsels uit Nederland, alsmede een be drag van 200 000 dollar voor de invoer van diverse producten eveneens uit Nederland. Laatsgenoemd bedrag betreft de invoer van artikelen, welke niet voorkomen op de lijst van geliberaliseerde producten en waarvoor in het zesde en ze vende Duitse programma voor de Europese betalingsunie geen contingenten waren vastgesteld. Over de wijze waarop de va cantie in het bouwbedrijf in 1952 zal worden geregeld, deelt de be- drijfsraad voor het bouwbedrijf mede, omtrent de regeling daar van nog geen enkel besluit te hebben genomen. Het is de bedrijfsraad niet on bekend, dat tegen de uitwerking der vacantiespreidingsidee, welke gedurende een aantal jaren in het bouwbedrijf werd gekozen, ernstige bezwaren zijn gerezen en dat daarom voor 1952 door velen de oplossing voor dit pro bleem wordt gezocht in een rich ting, welke meer recht doet we dervaren aan de alom in deze be drijfstak levende wens tot weder invoering van de vroeger ge bruikelijke vacantieweek. Een beslissing hieromtrent is echter niet vóór half December te verwachten. De voorzitter van de Belgische Senaat, Paul Struye, heeft Dins dag in de raadgevende vergade ring van de Raad van Europa er nogmaals krachtig op aangedron gen, dat Engeland deelneemt aan de plannen voor éénwording van Europa. Sprekend namens de politieke commissie van de raad meende hij, dat de volgende punten de ba sis moeten vormen voor de „Europese politiek" van de raad van Europa: 1. Een politiek gezagsorgaan met werkelijke macht. 2. De „college" van ministers voor Europese zaken voor het coördineren van de buitenlandse politiek van de leden-staten, in het bijzonder wat hun verhouding tot de Verenigde Staten betreft. Een permanent afgevaardigde van de raad moet „Europa" ver tegenwoordigen bij internationale besprekingen. 3. Het coördineren van de be staande instellingen, welker werkterrein binnen Europa ligt, in het raam van de raad. 4. Het bijeenroepen van een Europese conferentie in het begin van 1952, waaraan moeten deel nemen afgevaardigden van de verschillende regeringen en par lementen, vertegenwoordigers van de raad van Europa en afge vaardigden van de voornaamste economische, arbeiders-, werkge vers- en juridische organisaties „teneinde de Europese instellin gen te reorganiseren" volgens de genoemde richtlijnen. Engeland zou aan het „minis terscollege" kunnen deelnemen zonder afbreuk te doen aan zijn bijzondere gemenebest betrekkin gen, aldus Struye. De Britse liberaad Lord Layton verklaarde van mening te zijn, dat de Amerikaanse delegatie, die onlangs besprekingen heeft ge voerd met leden van de raadge vende vergadering, het stand punt van Engeland en de Scandi navische landen voldoende be greep „om er zich van te weer houden voor te stellen welke stappen wij precies moeten doen teneinde Europese solidariteit aan te kweken". De Franse radicaal Pierre de Felice stelde voor, dat de raad gevende vergadering een confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken bijeen zal roepen om de raad met politiek gezag te bekleden. Ten aanzien van het voorge stelde EuropeSe leger was De Fe lice van mening, dat het politieke gezagsorgaan, dat hierover gaat, moet worden ingesteld vóór de oprichting van het leger zelf. Mr. J. J. R. Schmal (Neder land) verklaarde, dat de huidige toestand het noodzakelijk maakt met de voorbereidingen van een Europese eenheid voort te gaan ook zonder Engeland en de Scan dinavische landen. Men verwacht, dat de Ameri kaanse hoge commissaris in Duitsland, John McCloy, Duits land zal verlaten, zodra de status van West-Duitsland is geregeld. McCloy stelt er geen prijs op de eerste Amerikaanse ambassadeur in West-Duitsland te worden, al dus wordt uit de omgeving van McCloy gemeld. Robert Murphy, de Amerikaan, se ambassadeur .te Brussel, wordt als waarschijnlijke candi- daat voor het ambassadeurschap genoemd. McCloys plaatsver vanger, Benjamin Buttenwieser. vertrekt half December. De Franse hoge commissaris, André Francois-Oncet, en zijn plaats vervanger Armand Berard zijn voornemens spoedig na het eind der handelingen over Duitsland te vertrekken. De Britse hoge commissaris, Sir Ivone Kirkpatrick, zal waar schijnlijk in diplomatieke dienst blijven. DIT JAAR 52.000 WONINGEN? Dr Ir Z. IJ. van der Meer, di recteur-generaal van de Volks huisvesting, heeft gisteravond ter gelegenheid van het leggen van een herdenkingssteen in de eerste 20 „vrije tijdswoningen" te Culemborg verklaard, dat in de eerste negen maanden van dit jaar 42.000 woningen gereed kwamen en dat men hoopt de laatste drie maanden dit aantal tot ongeveer 52.000 op te voeren. Een woordvoerder van de W. Duitse regering heeft verklaard, dat zijn regering nogmaals tot uitdrukking heeft gebracht, dat de Oostduitse pogingen om tot overleg tussen Oost en West te geraken, verworpen worden. Maandag werd gemeld, dat een Oostduitse verkiezingscommissie overleg tussen Oost- en West- Duitsland heeft voorgesteld op grond van de kieswet van de re publiek van Weimar. De woordvoerder zeide dat, in dien de Oost- en West-Duitse Olympische comité's zelfs geen overeenstemming konden berei ken, zulks ook niet te verwach ten was met betrekking tot de Duitse eenheid. Britse, Amerikaanse, Franse en Italiaanse genie-troepen wer ken thans aan een schipbrug van „eiland tot eiland" in het over stroomde gebied in de Po-vlakte om de mensen, die op de hoge delen opeengehoopt zitten, te be vrijden. Het water blijft dalen. De communistische burgemees ter van Corbola is met z'n plaats vervanger gearresteerd op de be schuldiging, dat hij voedsel en kleding niet op de juiste wijze on der zijn burgers zou hebben ver deeld, doch deze aan personen van buiten het overstroomde dorp zou hebben gegeven om pro pagandistische redenen".

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1