MINISTER VAN DEN BRINK BEZOCHT Z.-VLAANDEREN MOSSADEQ IN CAIRO Binnenlands Nieuws fP SCHEPEN IN NOOD Vele wensen en problemen werden de bewindsman voorgelegd SPECIALE VERKOOP DE KWESTIE NIEUW-GUENEA \0 ïi De Chinese papegaai Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot: Een ministrieel bezoek, waarvan goede resultaten mogen worden verwacht voor de toekomst Onlangs heeft minister Van den Brink ingediend het „Wetsontwerp Ontwikkelingsgebieden", dienen de tot wettelijke regeling van een urgentieprogramma voor acht gebieden in ons land, waar de industriali satie dient te worden bevorderd. Door dit „regiona lisme" wil men deze streken meer welvaart bezorgen en zo de bevolkings-afvloeiing naar de grote centra van ons land tegengaan. Op een kaart van Nederland met deze ontwikke lingsgebieden komt Zeeland NIET voor. ff Geef ze ,gezonde" industrialisatie in| verrassi RAT noch MUIS Ij manufacturen woninginrichting lJ NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN TELEFOON 2091 „Onzin, vader", protesteerde Bob. „Het is juist interessant." (Wordt vervogd.) Het gironummer is 36140, Twentsohe Bank, Gouda t.n.v. „OfiZe Gele Rijders". Toch dient Zeeland en daar mede dus ook Zeeuws-Vlinde ren door zijn geografische lieging in economisch opzicht met speciale aandacht te worden behandeld, daar de afvloeiing van jonge vakmensen door ge mis aan passende werkgelegen heid sterk in de hand zou wor den gewerkt. Dit goed geargumenteerde ver langen is minister Van den Umik gisteren tijdens zijn informatie! bezoek aan ons gewest kenbaar gemaakt naast vele andere vraag stukken en wensen, verband hou dende met de opbloei van Zeeuws-Vlaanderen. TE GOES. Te 10.30 uur arriveerde te Goes Z. Exc. Prof. Dr. J. R, M'rYar[ u1 Brink vergezeld van Dr.Ch. L. Truijen, directeur-generaal voor Handel en Nijverheid, en Ir. J. W. Bartelds, plaatsverv. directeur-ge neraal voor de Industrialisatie. Het gezelschap werd begroet door de Commissaris der Koningin m Zeeland Jhr. Mr. A. F. C. de <-a sembroot, die vergezeld was van het voltallige College van Ge Staten, met de griffier, Mr. J. Met het gemeentebestuur van Goes werd in hotel „De Koren beurs" een korte bespreking gehou den waar o.m. de financiering van een'vierde industriehal aan de or de kwam en de mogelijkheden voor vestiging van klem-industrie onde het oog werden gezien. Ook we ra een bezoek gebracht aan de ïndu- S' Betoogd werd, dat Goes richtus- sen 1925 en 1940 sneller ontwikkel de dan bijvoorbeeld Eindhoven en in de laatste tien jaar met een der deGoefefs belangrijkvoorhe^ach- woordelijk «oor het «J haar 13.500 inwoners, maar voorde 70.000 bewoners die de B®yelanden tellen Hier vandaan trekken, ten gevolge van voortschrijdende me chanisatie op landbouwgebied, jaarlijks 500 jonge mensen weg, waarvan 400 onder de leeftijd van 30 jaar. Goes wil daarom industria liseren. TE KRONINGEN arriveerde 't gezelschap omstreeks 11 uur 20, waar B. W. tijdens de overtocht naar Perkpolder °"}- wezen op het industrieterrein al taar en op het bevolkingsover- Prof. Dr. J. R. M. van den Brink schot. De aandacht van de be windsman werd hier ook geves tigd op de zeewier-fabriek aldaar, die alchimaat-pasta vervaardigt, 'n chemisch product, dat een uitste kend bindmiddel is voor bloedplas- ma, roomijs en andere producten. Uit een oogpunt van nationaal belang dient dit bedrijf, dat met eigen grondstoffen werkt, de volle aandacht. TE HULST SCHJP GEZONKEN IN DE NOORDZEE. Het Zweedde schip „Lunaria" heeft Dinsdagmorgen vroeg ge seind, dat een onbekend schip is gezonken ten O. Z. O. vaa de Dog- gersbank. Htet schip verzocht uit te zien| naar drenkelingen. Later meldde 'het ^chip, dat 2 schepen, die zich in de buurt van het gezonken! schip bevonden, zijn doorgevaren. Schepen die in de buurt van de aangegeven plaats komen, is verzocht uit te zien naar drenkelingen. Een later bericht meldt dat bet hier vermoedelijk het Nederlandse motorschip „Pinquin" betreft- DE „ERK/ALIN" Door de ruwe zee kan het Ne derlandse motorschip „Erkalin' dat Zaterdag bij de Zweeds© kust is gestrand, nog niet worden be reikt. -Een/ bergingsvaartuig, dat in de buurt van het schip bleef, is Dinsdag weer vertrokken om een gestrand Grieks schip bij te staan. Eer| ander bergingsvaartuig de „Neptun" is op weg naar de „tErkaliri"! DE „KATWIJK" OP SLEEPTOUW GENOMEN De sleepboot ,,Roode Zee" van L. Smit Go's internationale sleepdienst heeft Zondagavond om 7 uur het stoomschip „Katwijk" bereikt, dat zoals gemeld in de Golf van Biscaje ronddreef met 'n gebroken stuurinrichting. De „Roode Zee" heeft het stuur loze schip op sleeptouw genomen, waarna de reis naar een Spaanse haren ls ondernomen. kwam het gezelschap te half een aan, waarna in „De Koning van Engeland" een bespreking plaats had met werkgevers- en werkne mersvertegenwoordigers van vlas-, textiel- en klompenindustrie. Als zodanig waren hier o.m. aanwezig de heren: B. A. Th. M. Truffino, burgemeester van Hulst, P. F. Ver- cauteren, burgemeester van Clm- ge, P. H. Geirnaerdt, burgemees ter van St. Jansteen en J. F. Die- rick, burgemeester van Koewacht Voor de vlas-industrie waren te genwoordig de heren M. H. Fran ken, secretaris der R. K. vlassers federatie; de voorzitters der vlas sersverenigingen van St. Jans-teen, Koewacht, IJzendijke en Eede en als werknemer de heer Ph. Aerts. Voor de textielindustrie waren aanwezig de heren E. van Dorsse- laer, directeur der Clitex-fabriek te Clinge, de heer De Bruijn, direc teur der textielfabriek „Hollandia te Hulst, de heer E. Lockefeer en diens zoon de heer E. Lockefeer en de heer J. F. Stroecken. Namens de klompenindustrie wa ren tegenwoordig de heren C. See- gers en A. van der Kelen. Na verwelkoming door burge meester Truffino werd een confe rentie gehouden, waarbij vele vraagstukken aan Neerlands jong ste minister werden voorgelegd. Aan de orde kwamen het woning vraagstuk en het vervoerprobleem. Alles zal in het werk worden ge steld om aan de verlangens van het vrachtvervoer aan het veer te Perkpolder tegemoet te komen Ged Staten hebben hiervoor alle mogelijke aandacht en men zal bin nenkort bij Waterstaat dienaan gaande met twee concrete voorstel len komen. In den brede werd be sproken de vlasindustrie en het vraagstuk van de zuivering van het afvalwater. De thans gestelde eisen ten opzichte van deze materie zijn voor de vlasindustrie wel bij zonder zwaar. Daarom werd de mi nister gevraagd hieraan zijn spe ciale aandacht te willen besteden. Ook het drinkwatervraagstuk werd behandeld. Voorts werd besproken de moeilijkheid van de lonen in de top-periode der vlasindustrie, die inhaerent zijn aan de lonen in de gehele grenszone. Daarom werd van de zijde der werknemers een hogere classificatie over de gehele linie nodig geacht, waardoor een deel der moeilijkheden zou worden opgelost. Minister Van den Brink vestigde er de aandacht op, dat de vlasin dustrie en haar problemen ressor teren onder het departement van Landbouw en Voedselvoorziening. Verder kwam aan de orde het vraagstuk der grensarbeiders en de hogere lonen die hieruit voort vloeien, in verband met onze de viezenpositie. De heer Seegers sneed de kwestie aan van de moei lijkheden bij het vervoer van de bomen voor de klompenindustrie Hier werd meer ordening bepleit. Na beëindiging der conferentie werd de lunch gebruikt, waarna men om 3 uur in snelle vaart. vreedzamer. Het bedrijf werkt mo menteel hoofdzakelijk voor export. Burgemeester Vercauteren wees op de noodzaak van bouwvolume. Nederlandse textielarbeiders moe ten zich in België vestigen wegens woningschaarste op Nederlands ge bied. De minister antwoordde, dat wel in bouwvolume zou kunnen worden voorzien, wanneer de ge meente Clinge voor de financiering kan zorgen. De minister zeide hierbij versteld te staan van de vele vlasbedrijven in de grensstreek. Nadat de ere-wijn was rondge diend, vertrok het gezelschap via St Jansteen en Axel naar Sluiskil. TE SLUISKIL arriveerde men om kwart voor vijf, waar men voor het imposante kam toorgebouw der Compagnie Néér- landaise de 1' Azöte werd ontvangen door de directeuren, de heren Ir C. J. F. M. Watz en G. J. v. d. Berg. Na bezichtiging dezer fabriek werd ook de Cokesfabriek met een be zoek vereerd, waarna een bespre king plaats had met de Kring van Werkgevers en fabriekskernen in de kanaalzone en met de burge meesters van Terneuzen, Axel, Westdorpe en Sas van Gent. De Commissaris der Koningin gaf in het kantoorgebouw der Ammo- niakfabriek in een persconferentie een uiteenzetting van de gevoerde besprekingen. ZEELAND VEREIST. In het Noorden van ons land zijn noodgebieden, die door werkloqs- heid worden geteisterd en waar in dustrialisatie een dringende eis is voor meerdere welvaart. Hoewel in Zeeland nog van geen werkloosheid kan worden gesproken, eist de toe komst zeker maatregelen. De eer-1 ste 20 jaar groeit het aantal man- nelijke vakmensen met 700 perso- nen per jaar, dat kan men stellen door huwelijk op 3000 personen per jaar, waarvoor lang niet vol doende emplooi te vinden zal zijn. Deze jonge mensen gaan zich el- ders vestigen en een dergelijke „drainage" der bevolking is nade lig voor ons gewest. Wij moeten dus nieuwe welvaartsbronnen aan boren om onze mensen hier te hou den, mede in verband met een goe de bevolkingsopbouw. In het onderhoud, dat de burge meester van Terneuzen met minis ter Van den Brink heeft gehad, vond hij o.a. de gelegenheid te wij zen op de woningnood en op de ex ploitatie van de terreinen voor de kleinindustrie. Wat het eerste betreft, kan wor den medegedeeld dat, indien de ge- meente het voor de bouw van in dustriewoningen benodigde kapi taal heeft, zij de vrijheid bezit tot de bouw over te gaan. Verder deelde de minister nog mede, dat hij juist de beschikking had getekend, waarbij de gemeen- te een subsidie van 75 wordt verleend van de onrendabele top van de exploitatie der industrieter-1 reinen. Tenslotte wees de Commissaris der Koningin met nadruk op de in formatieve aard van dit ministe rieel bezoek, waarvan men thans nog geen resultaten dient te ver- I wachten. Eerst in de toekomst zal men op de thans verstrekte gege vens kunnen voortbouwen en door nieuwe economische mogelijkheden het welvaartspeil van ons gewest I opvoeren. Moge het zo zijn'. keer gezicht RED BAND - ROOSENDAAL^TURNHOUT RIETWERKER VEROORDEELD De 48-jarige rietwerker C. V. uit Almkerk werd. door de Rotter damsel rechtbank conform de eis veroordeeld tot een. boete van 50 subsi. 10 dagen hechtenis. H$j zou op 6 Aug. een sigarei^- tenpeukje hebben; weggeworpen, waardoor torand zou zijn ontstaan. Eert juichende menigte van stu denten en arbeiders heeft Dinsdag de Perzische premier Dr. Mossa- deq verwelkomd bij zSjn aankomst per vliegtuig in Cairo. Ook Egyptische „bevrijdingsaf delingen!" warert ter begroeting aanwezig. Toen Mossadeq uit het vliegtuig stapte riep men in spreekkoor; „Lang leve de leider van de strijd tegen het imperialis me". Het gedrang om de auto van Mos sadeq was zó hevig, dat verschei dene menlsen flauw vielen. Mossadeq zal 4 dagen in Egypte blijven. De gehele 25 km lange route van het vliegveld naar het Abdin paleis, de officiële residentie van koning Faroek, waar Mossadeq het koninklijk register zou teke nen, was door de politie afgezet. De Perzische premier zal zijn intrek nemert in het luxueuze Ho WIJ BRENGEN GEDURENDE 14 DAGEN EEN SERIE ARTIKELEN IN DE VERKOOP TEGEN SPECIALE ST. NICOLAAS-PRIJZEN. ben hun intrek genomen in het hotel „Shepheres" in het cen trum van de stad inplaats van in het hotel „Semiramis", zoals oorspronkelijk het plan was. Het laatste hotel staat in de buurt van de Britse en Amerikaanse ambassades. Mossadeq verklaarde bij aan komst te Cairo: „De Perzische natie ziet met bewondering de heilige strijd van het Egyptische volk voor zijn bevrijding en ver zekert Egypte van zijn algehele steun". Te Londen is Dinsdag medege deeld, dat Sir George Erskine tot 15 April 1952 opperbevelheb ber der Britse troepen in Egypte zal blijven en dan door generaal Festing zal worden vervangen. Sir George wordt op 28 Mei 1952 bevelhetolber van de Noordelijke zone der Britse eilanden. De Egyptische minister van onderwijs, Taha Hoessein Pasja, heeft bepaald dat Britse inspec teurs van scholen worden ge schorst, „daar hun bezoeken een algemene vijandige gezindheid jegens hen zouden kunnen ver oorzaken". In de particuliere kamer, waar over de Britse premier in het Lagerhuis beschikt, is Maandag avond een speciale kabinetsver gadering gehouden waarop, naar algemeen wordt aangenomen, ook is gesproken over de ver slechtering van de toestand in Egypte en het Zondag tussen Britse troepen en Egyptische po litie geleverde vuurgevecht te Ismailia. I tel Semirarmis, dat uitzicht biedt op de Nijl. Op eenj receptie van de burgemeester van Cairo zal aan Mossadeq het ereburgerscbap van Cairo worden verleend. Een van de hoofdstraten van Cairo, ge noemd naar de Franse Egypto loog Gaston Maspero, zal her doopt worden in Mossadeqstraat. De Britse troepen hebben Dins dag de bureaux van de Egypti sche gezondheidsdienst in de Suez-kanaalzone die zij sedert 15 October j.l. hadden bezet, ont ruimd. De gezondheidsdienst kan in gevolge een thans bereikt ac- coord zijn normale werkzaamhe den hervatten. De Egyptische re gering had verscheidene malen bij Engeland geprotesteerd tegen het feit, dat het personeel van de dienst niet in staat was de volks gezondheid te beschermen. De gouverneur van de kanaal zone, Ghazali, en de Britse opper bevelhebber in Egypte, Sir Geor ge Erskine, zijn overeengekomen, dat de Egyptische politie te Is mailia geen wapens zal dragen, zolang de Britse gezinnen in het gebied nog niet allemaal geëva- i cueerd zijn. Dinsdagavond is na een diner, dat aan de Perzische premier, Mossadeq, werd aangeboden, een film, „Britse wreedheden in Egypte", vertoond. De politie had met het oog op de omvang van de demonstraties te Cairo een speciale alarmtoe stand afgekondigd voor de duur van het verblijf van premier Mossadeq. De gehele Egyptische pers heeft Mossadeqbegroet als de pRANSE REGERING KRIJGT I trekt een parallel tussen de MOTIE VAN VERTROUWEN, „strijd van Perzië tegen het Brit- De motie van vertrouwen in de se imperialisme en die, welke Franse regering is door de natio- Egypte thans voert". nale vergadering met 247 tegen Mossadeq en zijn gevolg heb- 229 stemmen aangenomen. ontsnapt aan net onweerstaanbare Ae Dr. Darmasetiawan, secretaris generaal van het Indonesische ministerie van buitenlandse za ken, heeft verklaard, dat er grote kans bestaat, dat Nederland be reid is de kwestie-Irian op de agenda van de besprekingen over de uniewijzigingen te plaatsen. Hij wilde niet antwoorden op de vraag, of Indonesië contact met het buitenland over Irian heeft opgenomen of zal opnemen. De minister-president Sukiman heeft aan de pers verklaard, dat de Indonesische regering thans bezig is nadere verklaringen te verkrijgen over de Australische houding ten aanzien van West- Irian. In welingelichte kringen zeide men te verwachten, dat de Indonesische regering haar am bassadeur in Australië, Mr. Utojo, zal opdragen in Canberra stappen te ondernemen om een duidelijk inzicht te krijgen in het Australische standpunt. NAAR CLINGE reed, waar een bezoek werd ge bracht aan de textielfabriek „Cli- tex". De gasten werden ontvangen en rondgeleid door de eigenaar, de heer P. Tiberchien en de directeur, de heer E. van Dorssjelaer. Alle af delingen: de weverij, de stoppage- afdeling, de scheerderij, de wol spinnerij, het verven, wassen, vol len en appreteren hadden de volle aandacht van de bewindsman. In totaal werken op deze fabriek on geveer 500 mensen, waaronder een aantal Belgische arbeiders. De di recteur zeide, dat de moeilijkheden met de grensarbeiders lang niet zo groot waren als ln Frankrijk. De mensen zijn hier arbeidzamer en ASBAKKEN REL. Twee agenten gewond, twee arrestanten. Een politieverordening in Den Haag verbiedt het leeghalen van asbakken. To-en dus een agent Zaterdagmorgen in de Karzen- straat een man in asbakken zag snuffelen hield hij hem „staande" zoals de vakterm luidt en gelast te hem mee te gaan naar het bu reau. De man, de 19-jarige los- werkman J. V. ging eerst gewil lig mee doch op 'n gegeven ogen blik vond hij dat zijn overtreding niet zo ernstig was, dat hij als een misdadiger moest worden opgebracht en hij zei volgens het proces-verbaal, tegen de agent: „Ik verd... het". De agent bleek dit besluit niet te waarderen. Er ontstond een woordenwisseling en er vielen klappen. De agent liep de meeste schade op. Zijn kunstgebit brak en hij verloor bovendien nog een kies. Ten slotte gelukte het hem toch zijn arrestant met een te hulp ge snelde collega weg te leiden. Ondertussen was er een grote oploop ontstaan. Een derde agent, die de mensen gelastte door te lopen, zag zich plotseling aangevallen door de 26-jarige rij wielhersteller 't G. De agent werd bewusteloos geslagen en later met een hersenschudding opgenomen. Toen politiever- sterking was gearriveerd, is G. opgebracht. EEN DURE VERGISSING? Maandagmorgen werd in Schie dam aanbesteed de bouw van een nieuwe technische school. Men kon inschrijven voor twee bestekken: de dure oplossing met een vaste! cantine aan het schoolgebouw en I de goedkopere met de bouw van door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 15) Nadruk verboden. Weer in zijn hotelkamertje, legde hij enkele dingen, die hij er eerst uitgehaald had, in zijn goedkope handkoffer. Bij na vraag bleek, dat zijn grote koffer in het hotel was bezorgd, maar nog niet boven gebracht. Hij liet hem opbergen tot zijn terug komst, betaalde zijn rekening en in oen grote leren stoel in de voorzaal wachtte hij geduldig, met zijn handkoffer aan zijn voe ten. Precies cr.i half elf kwam Bob Eden binnen en wenkte hem. Op stiaat gekomen, zag Chan een grote limousine vóór staan. „Spring er maar in, meneer Chan", zei de jongen, zijn tas overnemend. Toen dö speurder instapte, groette Alexander Eden hem uit het donker. „Zeg, dat Michael langzaam rijdt ik wil praten", riep de oudere man tot zijn zoon. Bob Eden zei iets tegen de chauf feur, sprong in de auto, en weg reden zij. „Meneer Chan", zei de juwe lier, „ik ben zeer verontrust." „Hebben meer gebeurtenissen plaats gegrepen?" „Ja, beslist", antwoordde Eden. „U was vanmiddag niet in de ka mer toen ik vertelde dat ik was opgebeld vanuit een publieke telefooncel." Hij herhaalde de bijzonderheden. „Vanavond heb ik Draycoft, de chef van het Detective Bureau Gale geraad pleegd, waarmee ik connecties heb. Ik vroeg hem onderzoek te doen en zo mogelijk die man in de overjas, die Bob bij de haven zag, te vinden. Een uur geleden rapporteerde hij, dat hij onze vriend zonder veel moeite had ontdekt „In het Killarney-hotel mis schien?" opperde Chan, zonder vertoon van triomf. „Lieve hemel", haperde Eden, „dus u hebt hem ook ge vonden? Nu dat is verbazend. „Verbazend geluk", zei Chan. „Vergeef alstublieft onbeleefde onderbreking. Zal niet meer ge- Bfrurem." „Nu dan, Draycott heeft die kerel gevonden en rapporteerde dat het Slappe Flip is, één van de gebroeders Maydorf, een slimmer stel oplichters dan er nog ooit uit New-York is vertrokken om ge zondheidsredenen. De kerel lijdt aan malaria, geloof ik, maar an ders is hij in goede conditie en zeer belangstellend in onze zaken. Maar nu uw eigen verslag, me neer Chan hoe ter wereld hebt u hem gevonden?" Chan haalde de schouders op- „Een speurder, die succes heb ben", zei - hij, „is heel dikwijls man wie de fortuin een glim lachend gelaat toewenden. He denavond koester ik mij in hart verwarmende grijns." Hij ver telde van zijn bezoek bij Chan Lee Kim, van het telefoonge sprek met de woestijn vanuit Wongs porceleinwinkel en van de man in de overjas, die hij er uit had zien komen. „Daarna heel eenvoudig hem te volgen naar hotel", besloot hij. „Nu, ben ik ongeruster dan ooit", zei Eden. „Ze hebben de huisbewaarder van Madden's ranch weggeroepen. Waarom? Ik zeg je de zaak staat me niet aan. Voor mij niet. Ik ben niets in mijn schik met de belangstelling van de Maydorfs en dan, waar is de andere? Ze zijn niet van het moderne soort oplichters, het slag, dat vertrouwt op een revol ver. Het zijn lui met hersens ouderwetse vogelvrijen, waar de politie respect voor heeft, omdat ze er jaren lang tegen vechten moesten. Ik heb Sally Jordan op gebeld en geprobeerd het hele plan te niet te doen maar die zoon van haar zijn vingers jeuken om het geld te hebben, en hij spoort haar aan door te zetten. Wat kan ik dan doen? Als het iemand anders betrof, zou ik me zeker terugtrekken maar Sally Jordan dat is een oude vriendin. En zoals u vanmiddag zei, meneer Chan, er is zo iets als trouw in de wereld. Maar ik zeg dat ik jullie met de grootste tegenzin laat gaan." „Niet tobben, vader. Het wordt vast een mooie grap. Mijn hele leven heb ik al verlangd, betrok ken te worden in een flinke, spannende moordzaak- Als toe schouwer dan, natuurlijk." Waar praat je over?" vroeg zijn vader. een tijdelijke cantine op de speelf- plaats. Tijdens het voorlezen van de in schrijvingsbedragen door archi tect Boekhorst bleek, dat de firma Boesschoten uit Doom de moge lijkheid met vaste cantine op 945.000 en die met tijdelijke can tine op 1.010.000 had ingeschre ven. Hoewel hier duidelijk een ver gissing in het spel was moet de beslissing van het rijk worden af gewacht. Immers, die inschrijving was of ficieel en het rijk kan de aanne- mensfirma houden aan de door haar ingeschreven laagste prijs. Met dit denkbeeld enj de conse quenties van zijn vergissing voor ogen, werd het de vertegenwoor diger van de betrokken firma te machtig en hij viel flauw. De laagste inschrijvers waren overigens: Van Ommen en De Groot uit Rotterdam f-. 949.770 voor de eerste oplossing en 884.270 voor de tweede oplos sing. De hoogste inschrijvers wa ren J. K. Simon 1,255.000 en f 1.180.000, DE ARRESTATIE VAN OVER VALLERS OP KASSIER. Omtrent de arrestatie van drie verdachten van de roofoverval, Vrijdagavond in een kolenhandel te Apeldoorn gepleegd, vernemen wij, dat deze Zondagavond is ge schied door de gemeentepolitie van Apeldoorn in samenwerking met de hoofdstedelijke centrale recherche. De aangehoudenen zijn de 22-jarige machinebank werker J- W. B., wonende in Arnhem, die zich veel in Amster dam ophield en een goede be kende van de politie is en twee Amsterdammers, t.w. de 35-jari- ge instructeur van een rijschool G. de B. en de 23-jarige timmer man II. K. Bij fouillering werd op de drie mannen in totaal circa ƒ800, aan contanten aangetroffen. Een ander deel van de vermiste 2700,- is kennelijk besteed voor nieuwe kleren, waarin B. en K. zich Zaterdagmiddag hadden ge stoken. In de woning van De B. werd een regenjas in een teil met zout water gevonden. Ook tal van andere kledingstukken heeft de politie bij haar onderzoek in beslag genomen. Vast staat, dat de drie mannen Vrijdagavond in Amsterdam een auto hebben ge huurd en dat zij daarmede naar Apeldoorn zijn gereden, KERSTPAKKETTEN VOOR DE GELE RIJDERS. Met Kerstmis 1950 maakte men het ons mogelijk 105 gele rijders van de Wegenwacht een feest dag te bereiden. Ook dit jaar zal hun feestdag worden bereid. Deze mannen staan steeds klaar op alle wegen van Neder land en men wil deze kranige kerels als blijk van waardering voor hun hulp een Kerstpakket met vreugdegevende inhoud overhandigen. Als alle Wegenwacht-leden eens één kwartje stuurden

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2