GESLAAGDE VEEMARKT TE HULST RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS Markt Burgerlijke Stand Wat brengt de Radio? Terry en Berry KERKNIEUWS UfoorJeejü SLUISKIL. IJZENDIJKE. berichten VOETBAL WIELRENNEN. DE WINNAAR VAN DE 2e STEP IS P. PESJERS SCHIP „DUO" BORGHSTIJN f in de bril van Sultan Sar Zangavond gaat niet door Van de Ree LUXE DOZEN POST Jeugdtoneel. Reeds enkele jaren achtereen bezoekt het Nederlands Jeugd toneel onder leiding van Rob. Geraerd diverse streken van ons land. Zo komt West Zeeuws- Vlaan deren deze week weer aan de beurt. Voor de scholen uit alle gemeenten voert het gezelschap te Oostburg een Oosters sprookje op, getiteld: „De prinses, die de maan wilde hebben." Met de auto op konijnenjacht. Het is een bekend feit, dat de omgeving van het Zwin. rijk is aan konijnen. Vooral op Belgisch gebied zijn ze talrijk. Deze zomer kon men ze in groten getale waarnemen op de weiden in de omgeving van het vliegveld te Knokke-Zoute. Aan/ de gewassen op de aangrenzende landerijen wordt uiteraard schade toege bracht. Desondanks is het slechts aan enkelen toegestaan jacht op deze diertjes te maken. Toch ge beurt het nog al eens, dat onbe voegden de rust van de konijnen komen verstoren. Zo ook dezer dagen. Enkele jongelui trokken er met de auto op uit en in het schijnsel van de koplampen wer den de viervoeters neergescho ten. Natuurlijk trok dit de aan dacht van de jachtopzieners, die proces-verbaal opmaakten. De auto werd in beslag genomen,. Dodelijk ongeval. Toen gistermorgen omstreeks half twaalf personeel van de glas- handel firma Platteeuw en Zoon te Terneuzen op een steiger ter hoog te van ongeveer 20 meter aan een der gebouwen van de Ammoniak- fabriek ruiten inzette, brak, terwijl een kist met glas naar boven werd gehesen, een hjjsbaik. De 45-jarige glasbewerker J. C. B. uit Hoek, die met z'n broe der op de steiger stond en zich ge reed maakte om de kist op de stel ling te brengen, verloor hierdoor z'n evenwicht en stortte naar bene den. Ernstig gewond werd de on gelukkige naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd, waar hij enige uren later is overleden. Gecompliceerd verkeersongeval te Driekwart. Een wel zeer gecompliceerd ver keersongeval heeft zich gistermor gen te ongeveer 7 uur te Driekwart op de rijksweg voorgedaan. Een met bieten geladen vracht wagen reed in de richting Sas van Gent, toen ter hoogte van de pro vinciale weg naar Philippine een achter deze bietenwagen rijdende vrachtauto met aanhangwagen, eveneens met bieten geladen, wil de voorbijrijden. Op dat moment kwam uit de richting Zandstraat een vrachtauto met bieten de kanaalweg op rijden, die echter aan de twee eerstge noemde vrachtauto's voorrang had moeten verlenen. De bestuurder van de voorop rij dende vrachtauto moest om een aanrijding met de uit de Zandstraat komende bietenauto te voorkomen naar links uitwijken, hetgeen tot gevolg had, dat de vrachtauto van de vervoerder Cokheijt uit Absdale, die inmiddels naast de vooroprij- dende vrachtwagen was gekomen eveneens naar links moest uitwij ken. De nog beschikbare ruimte liet dit echter niet toe en zo kwam de ze vrachtauto tegen de ter plaatse staande schutborden terecht, die het begaven, waarop de vrachtauto in het kanaal dreigde terecht te ko men. Gelukkig kwam de vracht auto op een der meerpalen in de berm tot stilstand, waardoor de 2 personen die in de cabine zaten met de schrik vrijkwamen. De vrachtauto was echter zodanig be schadigd dat zij moest worden weg gesleept. Inmiddels was de bestuurder van de eerste vrachtauto doorgereden en passeerde weer een uit de rich ting Sas van Gent komende vracht auto met pulp. Of de bestuurder hiervan op dat moment te veel aandacht had voor de in de berm terecht gekomen vrachtauto is niet bekend, doch in ieder geval be merkte hij niet dat uit de Zand straat een bus van de Z.V.T.M. op de kanaalweg kwam gereden, waardoor de pulpwagen klem ge raakte tussen de bus en de veron gelukte vrachtwagen van de heer Cokheijt. Dit liep eveneens goed af en zowel bus als pulpauto werden slechts licht beschadigd. Natuurlijk veroorzaakte een en ander op de drukke verkeersweg een opstopping van vrachtauto's. Toen een der bestuurders aan z'n collega D. uit Axel vroeg hoe het met z'n aanhangwagen was afge lopen, zeide deze: „Mijn aanhang wagen? Best natuurlijk, die hangt er nog achter!" Op het verwonderde gezicht van de vraagsteller ging de bestuurder kijken. De aanhangwagen bleek verdwenen te zijn. Ter hoogte van de Sassing was n.l. de koppeling tussen de vrachtauto en de aan hangwagen gebroken en was de aanhangwagen in een tuintje van een ter plaatse staand huis terecht gekomen, waar de bieten meteen waren gelost. Van dit alles had de bestuurder niets gemerkt! céhandschoeri, A. Riemen», Ka. naalzlcht 33; ejaal, S. Beelden», Pierssenpolderstraat 19; broche, C. Breepoel, Middenstraat 5; kin dertasje en' kinderportemonnaie, H. Visser, Veldstraat 25. Gevonden voorwerpen. De korpschef van gemeentepoli tie te Terneuzen maakt bekend, dat omtrent de navolgende gevon den voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Dop van autowiel, M. Bakker, Stroodorpe 24bruine heren gla- Sint Nicolaas komt. De winkeliersvereniging „Ons Belang" heeft besloten de over gebleven gelden van de 15de winkelweek te besteden aan een Sint Nicolaasfeestje voor de schoolgaande kinderen. In een samenkomst met de burgemeester en het onderwij zend personeel heeft men een en ander nader besproken. Het ligt in de bedoeling dat de goede Sint zal worden gevraagd om op 1 December naar IJzendijke te komen. Er zal naar gestreefd worden om voor de kinderen een film te draaien. Onder het draai en van deze film zal de Sint dan de kinderen van de kleuterscho len bezoeken waarna hij zich naar het bioscoopgebouw zal be geven om de kinderen toe te Het muziekgezelschap zal gevraagd worden om Sint op zijn tocht door de gemeente te vergezellen. Aanrijding. Op het kruispunt Biestraat Koninginnestr. kwam 'n vracht auto van de aannemer van de weg in aanrijding met de auto van de heer V. uit Waterland kerkje. De auto van V. werd ligt beschadigd. De politie maakte na onderzoek proces-verbaal op. RECHTBANK TE MIDDELBURG. De Middelburgse rechtbank veroordeelde A. D. de W„ fa brieksarbeider te Terneuzen, tot een jaar gevangenisstraf, waar van 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Hij was ervan beschuldigd op 26 Augustus in dronken toestand bij een café te Kemseke (B.) een fiets te hebben gestolen. H. H. F., oud 45 jaar, die op 6 October in beschonken toestand te Breskens een auto had be stuurd, werd veroordeeld tot een week gevangenisstraf met ont zegging van de bevoegdheid mo torrijtuigen te besturen voor de tijd van zes maanden. De los arbeider J. M. T. te Axel werd wegens een zedenmisdrijf veroordeeld tot 6 maanden met ter beschikkingstelling van de regering. SIPO-AGENT HOFMANN TOT 18 JAAR VEROORDEELD. Zaterdag heeft de raad van cassatie de zaak behandeld tegen dè Sipo-agent H. Hofmann, die o.a. ook in Terneuzen van zich heeft doen spreken, was tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens het feit, dat hij een groot aantal arrestanten in JONGEN OVERREDEN. Gisteren is in de Haverland straat te Rotterdam de 11-jarige C. Peters door de aanhangwagen van een vrachtauto gegrepen. De jongen werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar bleek bij aan komst reeds te zijn overleden. Zeeuws-Vlaanderen had mishan deld. Verder had hij in Drente zes gevangenen doen fusileren- De procureur-fiscaal achtte termen aanwezig om een lagere straf op te leggen. Wel waren de feiten bewezen, maar een ver keerde plichtsopvatting, zwak karakter en een grote mate van onverschilligheid hadden Hof mann tot zijn misdaden gebracht. Frof. Langemcijer concludeer de tenslotte tot 18 jaar gevange nisstraf. Uitspraak op 19 December. De voorzitter van de veemarkt commissie, de heer C. de Maat, kon gistermorgen, toen hij te 10 uur de jaarlijkse veemarkt opende, zijn ge noegen er over uitspreken, dat on danks de minder gunstige omstan digheden, er een grote belangstel ling bestond van de zijde der land bouwers en de aanvoer boven de gestelde verwachting was. Het aan gevoerde vee bleek van goede kwa liteit te zijn en trok de bewonde ring van de bezoekers. Aangevoerd werden: 15 paarden, 147 runderen, 27 biggen en 11 var kens. INBRAAK IN VONDELPARK PAVILJOEN. Zondagavond tussen zeven en negen uur zijn inbrekers doorge drongen in het Vondelparkpavil joen te Amsterdam, met name in de bovenruimten, bewoond door de wed. van wijlen Herman van den Eerenbeemt. Mevr. van den E. en haar zoon waren niet thuis, zodat de inbrekers vrij spel had den. Zij zijn verdwenen met een buit van ƒ40.000 aan platina en gouden cieraden, tafelzilver, edel stenen enz. Onder meer is gesto len de 6 cm grote gouden gedenk penning, die Herman van den E. kreeg toen hij werd benoemd tot ereburger van 's-Hertogenbosch. De inbrekers zijn via een regen pijp over het dak aan de achter zijde de woning binnengedrongen en wel door een raampje van de keuken. Zij hebben het huis op dezelfde wijze weer verlaten, maar niet dan nadat zij alle kas ten en laden aan een grondig on derzoek hadden onderworpen. Omtrent de identiteit van de da ders tast de politie nog in het duister. Nader deelt de politie mede, dat bij het voortgezette onderzoek is gebleken, dat behalve de reeds genoemde sieraden etc. nog wor den vermist een vijftiende eeuws handschrift met vier miniaturen in geëmailleerde band met gou den voor- en achterplaat, bezet met edelstenen en waarop aange bracht tekeningen van Bellini. De waarde hiervan wordt geschat op 20.000. De kampioensprijs voor vetvee verkreeg de firma H. Picavet en Zonen te Hulst en die voor fokvee de heer Jos. Dobbelaere te St. Jan steen. De overige prijswinnaars waren: Groep Kalfvaarzen. Ie pr. B. Plasschaert te Graauw. Graskalveren. Ie pr. H. Picavet te Westdorpe. Vetvee met 4 tanden. Ie, 2e, 3e prijs en eerv. vermelding H. Pica vet en Zonen te Hulst. Vetvee met 6 tanden. Ie en 2e prijs H. Picavet en Zonen te Hulst. Vetvee met 2 tanden. Ie pr. H. Picavet en Zonen te Hulst; 2e pr. Jos. Kegelaar te Graauw. Stieren zonder tanden. Ie en 2e pr. B. Plasschaert te Graauw. Stieren met 2 tanden. Ie pr. A. Schuurman te Hulst. Graskalveren. Ie en 2e pr. Edm. Picavet te Hulst; 3e pr. H. Picavet en Zonen te Hulst; 4e pr. Edm. Pi cavet te Hulst. Dikbillen zonder tanden. Ie pr. G. van Reijmbeke te Kapellebrug; 2e pr. Cam. de Moor te St. Jan steen. Vetvee met volle tanden: le pr. A. Schuurman te Hulst; 2e pr. H. Picavet en Zonen te Hulst; eerv. vermelding A. Schuurman te Hulst. Ossen met 2 tanden, le pr. Willy Rademaekers te Ossenisse. Melk- en kalfkoeien met 26 tanden, le pr. G. Dobbelaer te St. Jansteen; 2e pr. Edm. Picavet te Hulst. Idem met volle tanden: le pr. G. Dobbelaer te St. Jansteen; 2e pr. L. van Dorsselaer te St. Jan steen. Runderen met 2 brede tanden: le en 2e pr. Edm. Picavet te Hulst. Eenjarige runderen: le pr. Edm. Picavet te Hulst; 2e pr. B. Plas schaert te Graauw. Merriepaarden boven 3 jaar. le pr. Cyr. de Maat te Hulst; 2e pr. J. F. Everaart te Stoppeldijk. Slachtpaarden. le pr. J. Mesu te Zaamslag. Ruins boven 3 jaar: le pr. A. van Jole te Kuitaart. Merrieveulens beneden 2 jaar: le pr. J. Mesu te Zaamslag. Warmbloeden boven 3 jaar. le pr. A. van Waterschoot te Nieuw Namen; 2e pr. C. de Maat te Hulst; 3e pr. H. Picavet te West dorpe. Shetlandse ponny's beneden 3 jaar. le pr. C. Dieleman te Zaam slag; 2e pr. J. van Duijsse te Clin- ge. Idem boven 3 jaar. le pr. C. Die leman en 2e pr. J. van Duijsse vnd. Beste toom biggen, le pr. J. van Gelderland te Stoppeldijk; le pr. Arm. Inghels te Koewacht. Beste vleesvarken, le pr. L. de Meij te Axel. Beste vetvarken. le pr. A. Aude- naerde te Axel. Beste zeug. le pr. A. Audenaerde te Axel. Zwaarste varken, le pr. L. de Meij te Axel. GEREF. KERK (Art. 31). De ring én kring Zeeuws- Vlaanderen van de Gereformeer de Kerk (art. 31) heeft tegen Za terdag 24 November te Zaamslag een gecombineerde bijeenkomst uitgeschreven. Ds. C. van der Jagt van Zou- tespui zal spreken over de hou ding tegenover kerk en kerke- raad. TERNEUZEN. Geboorten. 8 Nov. Tanneke Adria- na, d. van Johan M. Kaijser en Maria C. van Cadsand. 10 Nov. Magdalena Debora, d. van Jan J. C. Willemsen en Nellij A. A. Schrier. 14 Nov. Adriaan Pieter, z. van Jan J. de Bruijne en Catharina van Doeselaar. Huwelijks-aangiften. 12 Nov. Jan H. Oijen, oud 27 j., jm. (won. te Bergeijk) en Amelia C. de Laat, oud 30 j., jd. 13 Nov. Johannes de Bruijne, oud 22 j., jm. (won. te Zaamslag) en Cornelia Witte, oud 25 j., jd. 14 Nov. Jan Scheele, oud 26 j„ jm. (won. te Axel) en Fran- cina S. Heule, oud 27 j., jd; Jaco bus F. van Es, oud 36 j., jm. en Ma ria F. de Zaegher, oud 28 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Nov. Arthur C. de Maesschalck, oud 31 j., jm. (won. te Westdorpe) en Lizzy E. Ronkes Agerbeek, oud 32 j., wed. 15 Nov. Leonardus F. Groothaert, oud 26 j., jm. (won. te Axel) en Paula Magdalena van Troost, oud 21 j., jd. Overleden. 9 Nov. Armand G. Ph. Goethals, oud 28 j., z. van Al- bert J. Goethals en Irma M. Cort- vriendt (won. te Sas van Gent). 10 Nov. Franciscus J. Renique, oud 62 j., echtg. van Maria Theresia Van Den Broeck (won. te Sas van Gent). 12 Nov. Jan Dieleman oud 74 j., weduwn. van Elisabeth Loof. 15 Nov. Amelia Seij, oud 72 j., echtg. van Franciscus J. van den Bulck. LOOP DER BEVOLKING. TERNEUZEN. In de week van 9 tot 15 Novem ber hebben zich in deze gemeente gevestigd P. D. Bos, v. Steenbergenlaan 21 van Brouwershaven; L. S. de Graaf, Bernhardstr. 33, van Epe; J. A. van Driel-Mollet, Pelmolen gang 6, van Indonesië; H. K. C. Rademacher, Nieuwstr. 41, van Katwijk; Th. A. M. van Rompu, Nieuwstr. 54, van Amsterdam; P. D. de Clercq, Zwaluwstr. 29, van Axel; M. B. Ekkelenkamp-Hulle- man, Dokweg 28, van Deventer; M. H. de Krijger-Hagens, Kerk hoflaan 28, van Tilburg; A. Boer- rigter, Nieuwstr. 41, van 's-Gra- venhage; G. Kooijman, Nieuwstr. 41, van 's-Gravenhage; C. J. Kort lever, Nieuwstr. 41, van 's-Graven- hage; G. Lindenberg, Bernhardstr. 35, van Axel; W. C. J. v. d. Velden, Bernhardstr. 32, Van Tilburg; J. Gosselaar, Bernhardstr. 30, van Tilburg; J. Lourens, Emmalaan 1, van 's-Gravenhage; C. J. Cavaljé, Herengracht 2, van Katwijk; J. v. d. Form, Nieuwstr. 41, van 's-Gra venhage. Vertrokken: Ph. A. Knieriem, Axelsestr. 87, naar Axel; A. 't Gilde, Wilhelmina- plantsoen 2, naar Arnhem; C. J. van Es, Tuinstr. 18, naar Koude- kerke; D. van Aalst, Dahliastr. 8, naar Axel; J. M. Vermaire, van Steenbergenl. 13, naar Apeldoorn; M. A. Sleijpen-De Gijsel, Midden- str. 84, naar Beek (L.); M. C. v. d. Straaten, De Jongestr. 5, naar Zuid-Afrika; L. M. Brugman-De Groene, Narcisstr. 5, naar Axel; C. J. Galle, Grenulaan 51, naar Middelburg; J. J. Scheele, Piers- senspolderstr. 35, naar Axel; J. M. Jansen, Hogendijk 23, naar Vlis- singen; M. J. Wullems, Zwaluw str. 4, naar Sas van Gent. Fransman Harzic leidt Neder landBelgië. De interlandwedstrijd: Nederland- België, die Zondag 25 Nov. te Rotterdam wordt gespeeld, zal worden geleid door de Franse scheidsrechter Harzic. SteenOostburg 12. Oostburg wint de toss en ver kiest met de wind in de rug te spelen. Steen wist zich het eerst los te werken en uit een goed opgezette aanval maakt Vervaet 10. Het spel blijft heen en weer golven en met deze stand komt de rust- Na de thee komt Oostburg ge ducht opzetten en uit een dezer aanvallen maakt de midvoor met een prachtig schot gelijk. Steen zet de aanval op aan val op maar tot doelpunten, zelfs voor open doel, komt het niet. Van het verre opdringen van Steen maakt de rechtsbuiten van Oostburg handig gebruik om door te breken. Een goed schot en het is 12 in het voordeel van Oostburg. Steen probeert het nog een paar maal en als scheids rechter Holtrer, die zeer goed leidde, het einde blaast heeft Oostburg met 12 gewonnen. RES. TWEEDE KLAS D. De stand in de Res. Tweede Klasse D van de K.N.V.B- luidt: doorgang vonden, kon Terneu- zense Boys, dat wèl speelde en met 31 van AZW won, de lei ding van Zaamslag overnemen. Een verzwakt Hoek bond op Zuid-Beveland de strijd aan tegen SVD. Het werd een zware 130 nederlaag voor de Zeeuws-Vla mingen. De stand in 2E is nu: Tern. Boys 10 8 1 1 38- -11 17 Zaamslag 9 8 0 1 36—10 16 SVD 10 7 0 3 50—24 14 Spui 8 5 0 3 29- -12 10 Driewegen 9 4 1 4 20- -29 9 Hoek 9 2 1 6 21- -38 5 AZW 10 1 1 8 18—44 3 Beren 9 0 0 9 12- -56 0 M'burg II 9 7 2 0 38—13 16 Axel II 8 6 1 1 35—12 13 Vliss. II 7 6 0 1 26—6 12 Bresk. II 8 4 1 3 20—19 9 Tern. II 8 4 0 4 24—19 8 Zeeuwen II 9 3 1 5 26—27 7 Goes II 9 2 1 6 21—40 5 RCS II 7 1 0 6 9—27 2 C. Boys II 9 1 0 8 9—45 2 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL- Tweede Klasse E. Daar in deze klasse Zaterdag middag enige wedstrijden geen Tweede Klasse F. Ook hier slechts twee wedstrij den, n.l. Tern. Boys 2AZW 2, welke een krappe 54 overwin ning voor de thuisclub oplever de, en Driewegen 2Spui 2, bij welke ontmoeting de thuisclub eveneens aan het langste eind trok. Dit kostte Spui 2 de vierde plaats, die nu door Tern. Boys 2 wordt ingenomen, zoals uit de hieronder volgende stand blijkt. Hoek 2 Driewegen 2 Zaamslag 2 Tern. Boys 2 Spui 2 AZW 2 Zaamslag 3 Beren 2 Kruiningen 3 8 6 2 0 32—18 14 9 6 0 3 25—14 12 8 4 2 2 31—17 10 7 4 1 2 31—16 9 7 4 0 3 19—13 8 8 3 0 5 29—29 6 7 115 19—33 3 7 115 13—31 3 7 115 19—47 3 SCHULTE TWEEDE IN OMNTUMWEDSTRI.il) De internationale omniumwed strijd te Ziiricht, welke 6 bekende cracks aan de start bracht, is ge ëindigd met de zege van Rik van Steenbergen die 2 manches won, het sprintnummer en de punten- raoe. Schulte werd eerste in de afval wedstrijd en plaatste zich tweede in het eindklassement biet en KÜbler. vóór Ko- De uitslag was. 1., Van Steenbergen 5 punten. 2. Schulte 8 punten. 3. Koblet 9 punten. 4. Kübler 10 punten. 5. Dupont 14 punten. 6„ Bartali 17 punten. Prijsbiljarten. De plaatselijke biljartclub O.B. K., gevestigd in cafe „Du Com merce" bij O. Stockman, organi seerde voor leden en niet-leden een biljartwedstrijd. De uitslag was': 1. R. SandriniJ. Segers; 2. C. ScheleFr. Sijs; 3. F. Bleijen- bergP. Maas. De hoogste serie n.l. 13 caram- bols, werd gemaakt door C. Scheele. De blinde serie van 2 carambols werd door niemand gewonnen, doch bij loting toege wezen aan W. Froment. VEEMARKT ROTTERDAM 19 Nov. Totale aanvoer 1594. Vette koeienl en) ossen 1064; varkens 530. Prijs per cent in kg. Vette koeien le kw. 2,40 tot 2,52; 2e kw. 2,20 tot 2,30;i 3e kw. 1,90 tot 2,10. Varkens le kw. 2,172e kw. 2,14; 3e kw. 2,05. Overzicht. Vette koeien aanvoer zeer ruim, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend. Varkens aanvoer groter, handel tamelijk, prijzen iets lager. GRAANBEURS ROTTERDAM 19 Nov. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, kalm, op vochtconditie 23,50 tot 24,65. Prima kwaliteit zonder vocht conditie 24,50 tot 25. Zomergerst, bij gering aanbod vast, 35 tot 38. Haver, met flinke aanvoer ma tig gevraagd, 27 tot 31,50, zware daarboven!. ■Rogge, minder ter markt en zeer vast, 32 tot 34,50. Peulvruchten; (boerenschoen) Groene erwten, in de puike kwa liteiten gezocht, 41 tot 57,50. Schokkers, goed prijshoudend 45 tot 60. Bruine bonen, kalm, 45 tot 52,50. AAiRDAFPELBEURS ROTTERDAM 19 Nov. Alles per 100 kg. Klei 35 mm opwaarts. ■Eigenheimers 10,75 tot 11. Bintjes 8,75 tot 9. Alpha's 8. Bevelanders 10,50 tot 11. Furore 10,50 tot 11. Meerlanders 10 tot 10,50. Zand 35 mm opwaarts. Voran 7,25. Voeraardappelen. Gemengd 4,50 tot 5,50. WOENSDAG 21 NOV. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Voor de zieken; 9.30 Waterstan den; 9.35 Gram.; 10.30 Morgen- dienet; 11.00 Orgel; 11.15 Hoor spel; 12.00 Piano; 12.30 Medede lingen; 12.33 Kwartet; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Causerie; 13.20 Orkest; 13.50 Regeringsuitending; 14.00 Gram.; 1445 Voor de meisjes; 15.00 Ork. 15.45 Voor de jeugd; 16.30 Zen dersluiting; 18.00 Nieuws; 18.13 Piano- 18.30 Causerie; 19.00 Cau- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Toen het feestmaal was afge lopen, vertelde de sultan dat hij voor Terry en Berry nog een "bij zonder geschenk had bewaard. Twee Oosterlingen kwamen plechtig binnen methet kleedje, waarop Terry en Berry naar Perzië waren/ gereisd. „Hooggeachte Effendi's", zei de sultan, ,,ik bied U hierbij als be wijs van mijn erkentelijkheid voor uw goede trouw, volharding en doorzettingsvermogen en niet minder voor uw listige breinen die glansrijk hebben bijgedragen tot de overwinning van het recht in dit land, dit oude eerwaardige Per zische vervoermiddel aan. Wanneer ge het verblijf in mijn land, dat altijd voor u zal open staan, wilt afbreken, beschikt ge hier over het snelste vervoermid del ter wereld'". „Heer sultan", antwoordde Ter ry, „wij kunnen) geen woorden van dank vinden. Mocht ge ooit in moeilijkheden zijn, ge zult nim mer vergeefs bij ons aankloppen". serie; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Ensemble; 22.30 Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.20 Causerie; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Zenderslui ting; 9.00 Nieuws; 9.10 Gram.; 9.50 Voor de vrouw; 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 10.30 Piano; 10.45 Voor de vrouw; 11.00 Causerie; 11.30 Gram.; 12.00 Voordracht; 12.15 Dansmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.38 Dans muziek; 12.55 'Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Klassieke muziek; 13.40 Orgel; 14.00 Causerie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Piano; 15.30 Voor de jeugd; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.20 Reportage; 18.30 Actualiteiten; 18.40 Orkest; 19.00 Toespraak; 19.15 Vocaal octet; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar; 20.15 Orkest; 20.50 Hoorspel; 21.50 Or kest; 22.30 Causerie; 22.45 Lich te muziek; 23.00 Nieu'ws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Orkest; 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Kro niek; 13.35 Gram.; 14.00 School radio; 15.30 Gram.; 16.30 Cause rie; 16.45 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Orgel; 17.50 Boekbespre king; I8.1OO Voordracht; 18.30 Voor de soldaterij 19.00 Nieuws 19.30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20.00 Orkest; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws-, 23.05 Ver zoekprogramma, Heden werd plotseling, door een noodlottig on geval van, onze zijde weggenomen, onze ge liefde Man en der kin deren zorgzame Vader, Zoon, Schoonzoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, JACOBUS CORNELIS BERWALD, in de leeftijd van slechts 45 jaar. PH. A. BERWALD— SNELLAERT- Fam. BERWALD. Fam. SNELLAERT. Hoek, 19 Nov. 1951. N.-Neuzenpolder A 20. Met ontsteltenis geven wij kennis van het plotseling overlijden, tengevolge van een noodlottig ongeval, van onze getrouwe mede werker, de heer J. C. BERWALD, In de ouderdom van 45 jaren. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in ere worden gehouden. Firma J. R. PLATTEEUW Zn Terneuzen, 19 Nov. 1951. Burg. Geillstraat 7. Diep geschokt door het noodlottig ongeval, geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze beste Vriend, de heer J. C. BERWALD. Wij verliezen in hem een beste metgezel met wie wij jarenlang mochten samenwerken. HET PERSONEEL van de Firma J. R. PLATTEEUW Zn Terneuzen, 19 Nov. 1951. Maandag 26 November a-s. hopen D.V., onze geliefde Ouders, Groot- en Over grootouders, C. RIBBENS en T. RIBBENS—LOS in enge familiekring hun 55-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Terneuzen, Nov. 1951. Westkolkstr. 38. Geen bezoek. Bij mijn vertrek naar Zuid- Afrika zeg ik Familie, Vrienden en Bekenden een vaarwel toe. DAAN SCHRIER a/b s.s. „Zuiderkruis". 17 November 1951. LEGER DES HEILS Woensdag. 8 uur n.m. door Afd. Goes. De VETVEEMARKT te IJZENDIJKE op 24 November a.s. Wel het bal ten bate van deze markt. HET BESTUUR. Vervaardigd van ■Ovtrwlt Gero-metaai. hecht verbonden met een zware Laag zuiver zilver Nleuwstraat TERNEUZEN K.V. Fa. P. J. v. d. SANDE Boekhandel Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3