He! beleid van minister In Veld Binnenlands Nieuws k Van de Ree G. J. Sloperij Trainingspakkc Gevoerde Fa Sc Wederopbouw en Volkshuisvesting DeChinese papegaai De Minister antwoordt Een T« A. VAN DEN BRUI I Een Taxi of e S TERNE In- soort Blijkens het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de begroting van wederopbouw en volkshuisvesting hebben vele leden vastgesteld, dat het aantal ambtenaren op 's ministers departement nog altijd aan de hoge kant is. In vergelijking met de vorige begroting is zelfs van een kleine toeneming sprake. Zij drongen aan op een efficiënt mogelijke werkwijze, opdat niet meer ambtenaren te werk wor den gesteld dan strikt noodzakelijk is. Autorijschool VAN DER SCHANS in verschillende kleun rood, groen, bruin ei marine. «KM,- EN KOUSENHU Noordstraat 45 Telcf. 2 Teraeuzen *W»CK8»3&öaOOCH>i>!>C« Va NAPPA in zwa b) TRICOT in Vo NAPPA Voor motor- en Noorc Filiaal: Van S ^BBBt838S8BC9S>afi8gC8C8t8gC Off. Hoover Dea HAVENSTRAAT Schi hu GRENULAAN 21 Dag en nac Woonhuis en berg naast het Schi POSTREKEN T E L E F O O van HKDI 'bij aankoop var GRATIS 2 Profiteert v GEI GEBE PAAR1 Steeds eerste LEVE NOORDST1 Andere leden moesten consta teren, dat de ontwikkeling van de woningbouw een weinig be vredigend beeld vertoont. Voor eerst valt op te merken, dat in de loop van het vorige jaar het aantal in uitvoering genomen woningen zo hoog werd opge voerd, dat tengevolge daarvan een ernstige spanning op de ar beidsmarkt, een schaarste aan bouwmaterialen en een verlen ging van de bouwtijd met alle schadelijke gevolgen van dien waarneembaar was. Dit is naar de mening van vele leden het gevolg geweest van het al te grote gemak, waarmede het voor 1950 geprojecteerde bouwvolume door toekenning van extra-toe wijzingen voor zo goedkope bouwplannen werd doorkruist. Waar de minister zelf bij her haling heeft betoogd, dat het bouwprogramma moet blijven binnen de prestaties, die het bouwbedrijf vermag te leveren, achtten zij het verwonderlijk en te betreuren, dat hij, voor wat de sector woningbouw betreft, het aantal in uitvoering zijnde wo ningen heeft laten oplopen tot circa 53.000, alvorens in te grij pen. De wijze, waarop is ingegre pen, achtten laatstbedoelde vele leden al evenmin bevredigend. Het geschiedde door invoering van een z.g. goedkeuringsstop, welke voor de maanden Decem ber 1950 en Januari 1951 heeft gegolden. Ze werd echter eigen aardig gehanteerd, getuige het feit, dat in deze periode het aan tal in uitvoering zijnde woningen niet daalde, maar bleef stijgen, n.l. van 53.400 per 1 December tot 53.800 per 1 Februari. Des ondanks werd met ingang van de laatstgenoemde datum de stop opgeheven. Geen wonder dat het noodzakelijk was hem een maand later opnieuw in toepassing te brengen. Deze gang van zaken getuigt niet van een gelukkig beleid. Het is verder van het hoogste belang, dat de minister de omvang van de bouwactiviteit stevig in de hand houdt, zodat deze zich niet gaat bewegen be neden, noch ook boven het ni veau, dat op basis van de be schikbare bouwvakarbeiders en bouwmaterialen mogelijk is. In plaats van de woningbouw tot sluitpost te maken in 't inves teringsproces, dient zij naar de mening van verscheidene leden in het opdelen van de beschik bare kapitalen met defensie en industrialisatie op één lijn te worden gesteld en derhalve tot een der primaire doeleinden van het regeringsbeleid te worden gemaakt. Gaarne zouden zij van de minister de verzekering ont vangen, dat hij dit standpunt tot het zijne maakt en dienovereen komstig in het kabinet voor de woningbouw op de bres zal staan. Vele andere leden vroegen, hoe groot de overloop ultimo December zal moeten zijn om de oplevering van 50.000 woningen maken. Zij vreesden gebouwd dienen te mogelijk dat door de beperkingen der goedkeuringen en door de stag natie in het tenuitvoerleggen der goedgekeurde plannen tengevol ge van financiële moeilijkheden de overloop een te ongunstig beeld zal vertonen. Op grond hiervan betwijfelen zjj, of het gereedkomen van 50.000 woningen in 1952 wel te verwachten is. Gaarne zouden zij hierover de meest recente gegevens ontvan gen. Tussen de wereldoorlogen afgezien van de eerste jaren na 1918 is vooral gebouwd in de sector van de middenstands woningen (een uitspraak, die overigens door vele leden in twij fel werd getrokken. De z.g. par ticuliere bouw heeft toen hoogtij gevierd met als gevolg dat het aantal volkswoningen ver bene den de behoefte bleef. Mede daardoor is er na de tweede we reldoorlog 'n grote behoefte aan volkswoningen aan de dag ge treden, zodat het in ieder geval nodig is, dat aan de verdeling, zoals die voor het bouwplan 1951 oorspronkelijk was opgemaakt, wordt vastgehouden. Zelfs als de volkswoningen 60 pet. van 't bouwplan zullen omvatten, wordt de bestaande wanverhou ding niet verbeterd. De geprojecteerde bouw van 15.000 woningwetwoningen zal zeker niet verminderd mogen worden. Zou het contingent van 6000 woningen in de vrije sector niet worden bereikt, dan zou er zo mogelijk meer in de woning wetsector worden. Verscheidene leden wezen er op, dat volgens de memorie van toelichting het conflict in Korea en daarmede de hoge uitgaven voor militaire doeleinden de schuld dragen van de minder gunstige vooruitzichten met be trekking tot de woningbouw. Hoewel hiermede een der oorza ken is aangegeven, is er toch niet alles door verklaard. Het is duidelijk gebleken, dat de goed koop-geldpolitiek en tevehs de huur-politiek voor de woning bouw funeste gevolgen heeft ge had. Er zijn thans voldoende vakbekwame arbeiders en genoeg materialen om te bouwen maar het geld ontbreekt. Daardoor moest het bouwprogram voor 1952 worden verlaagd tot 40.000 woningen, terwijl er nog een enorme achterstand is. De rege ring heeft door haar financiële politiek tal van particuliere be leggers ervan weerhouden hun geld in de woningbouw te ste ken. Nu zitten de gemeenten met de moeilijkheden. Om toch het nodige geld voor de woning bouw bijeen te krijgen, doen zij thans pogingen om op eigen ge legenheid leningen te sluiten. Daarbij worden soms praktijken toegepast, die naar de opvatting feitelijk niet door de beugel kun nen. Ten opzichte van de huurpoli- tiek wreekt zich thans het feit, dat men bij de berekening van de gestegen kosten van levens onderhoud, die de basis vormden voor het vaststellen van de door gevoerde loonsverhogingen, de huren buiten beschouwing heeft gelaten. Op dit punt zouden zij bij de paragraaf, gewijd aan het huurbeleid, dieper willen ingaan. Waarom beperkt de minister het bouwen in de vrije sector tot 6000 woningen? Op dit gebied dient naar de mening van vele leden meer vrijheid te worden gelaten, hetgeen de oplossing van het woningvraagstuk zonder twijfel ten goedé zou komen. In verband met de vraag, wan neer de achterstand in de wo ningbouw zal zijn ingehaald, wees men van verschillende zij den op het adres van de bedrijfs- unie in het bouwbedrijf. Daarin wordt medegedeeld, dat in de jaren 1948 tot en met Juni 1951 152.895 woningen zijn gebouwd. Ieder jaar zijn ongeveer 35.000 woningen nodig voor het opvan gen van het bevolkingsacrès en de opruiming van krotwoningen. In 3% jaar betekent dit een aan tal van 12.500. Hieruit volgt, dat in die 3% jaar circa 30.400 wo ningen op de achterstand zijn in gehaald. De achterstand bedroeg eind 1947: 250.000 a 300.000. Gaat de bouw in hetzelfde tempo door (de verlaging van het tempo wordt dus nog buiten beschouwing ge laten), dan zou de woningnood eerst tussen 1972 en 1977 over wonnen zijn. Wat is het oordeel van de minister over deze cij fers? Hoe is deze te rijmen met de verwachtingen, die de minis ter zelf al meermalen heeft uit gesproken? Vele leden hadden met ver wondering geconstateerd, dat in de memorie van toelichting geen enkel woord wordt gewijd aan het huurprobleem. Indien alle huren op het econo misch noodzakelijke niveau zou- -den kunnen worden gebracht, zou de gehele financiële last van de woningbouw schier op het zelfde moment voor een belang rijk deel van het rijk afvallen. Er zouden minder- overheidsbe moeiingen nodig zijn bij de nieuwbouw, dus minder ambte naren; er zou daardoor vlotter en goedkoper kunnen worden gebouwd en wellicht gemakkelij ker kapitaal aangetrokken. Het onderhoud van de huizen zou beter verzekerd zijn. De waarde van het onroerend goed zou stij gen, hetgeen verhoogde baten aan inkomsten- en vermogens belasting voor het rijk zou op leveren. Een zodanige huuraanpassing zou echter voor vele huurders, voor- van na-oorlogse woningen, indien er geen voldoende com pensatie tegenover zou staan, een te zware belasting worden. De vraag is echter, of het rijk het hoge bedrag aan uitgaven, dat vrij zou komen, vermeerderd met wat minder aan personeels lasten behoeft te worden uitge geven en hetgeen aan inkoms ten- en vermogensbelasting van de huiseigenaren meer zal wor- is de begrotingsbijdrage van het exploitatietekort geraamd op 11.000.000. Daarnaast staan op de begroting posten voor bijdra gen voor na die datum gebouw de woningen van resp. 36 en 8,5 millioen. Erkend moet worden, dat een herstel van het even wicht tussen huren en stichtings- kosten de loon. en prijspolitiek van de regering in gevaar zou brengen, maar men heeft zich af te vragen, wat het zwaarst moet wegen. Behalve dat er nu reeds werkloosheid heerst in de bouwbedrijven en nog grotere werkloosheid voor de deur staat, wanneer niet meer dan het bouwplan voor 1952 verwezen lijkt zou worden, is de woning nood met al de daaraan verbon den morele en geestelijke ellen de zo groot, dat alles gedaan moet worden om ten minste tot een jaarlijks programma van 50.000 woningen te komen. Vele leden gaven de minister in overweging een bijzondere fi nancieringsregeling in het leven te roepen, die de bouw van be scheiden woningen voor zelfbe- woning tot een minder kostbare onderneming doet zijn en velen zullen aanzetten tot sparen, zo nodig ten koste van niet-noodza- kelijke comsumptieve uitgaven. Een combinatie van uitkering in eens en een aanvullende jaarlijk- den ontvangen, niet in een of an dere vorm als compensatie ten goede kan laten komen. Verscheidene leden zag een nauw verband tussen het huur beleid en de woningnood. Wat de minister tot nu toe heeft ge daan om de woningbouw selfsup porting te maken, beschouwden zij als stukwerk. Wij hebben nu drieërlei wijze van huurbereke- ning: woningen, vóór 1940 ge bouwd, mogen met 15% boven het vóóroorlogse niveau worden verhoogd; na 1940 gebouwde wo ningen met 30%, en na 1950 ge bouwde woningen met 45%. Des niettemin moet nog steeds met grote tekorten worden gewerkt, een toestand die naar hun stel lige overtuiging op de duur moet vastlopen. Alleen al voor de wo ningwetwoningen van voor 1946 se bijdrage in de exploitatiekos ten is hier misschien het beste systeem. Vele leden waren van oordeel, dat de voor de kerkbouw in het bouwplan 1952 uitgetrokken som de grote achterstand en de steeds van 15 millioen te laag is, gezien groeiende behoeften. Voorts drongen deze leden aan op een juiste verdeling van dit volume over de in aanmerking komende kerkgenootschappen. Zij meenden te weten, dat deze verdeling het vorige jaar niet geheel bevredigend is geweest. Een intensief en op objectieve gegevens gebaseerd overleg tus sen betrokken kerkformaties en de regering achtten zij nodig en zij zouden het op prijs stellen te vernemen, of de minister zulk een overleg wil bevorderen. DE JEUGD HEEFT HET OP AUTOMATEN BEGREPEN. De kinderpolitie heeft de laatste weken veel last ondervonden van een groot aantal jongens, die in de Indische buurt te Amsterdam jacht maakten op snoepgoed en repen chocolade uit automaten. Zij gooi den een dubbeltje in de automaat, sloten deze dan niet geheel en wis ten door ertegen te slaan, en te stompen grote hoeveelheden snoep goed uit de automaat te trekken. Een winkelier heeft hierdoor in één week tijd ruim honderd gulden schade geleden. De kinderpolitie heeft nu een zestal jongens aange houden. Een van hen, die al meer malen met de politie in aanraking is geweest en ook dit „roverijtje" op touw had gezet, is voor de offi cier van justitie geleid. In sommige gevallen gooiden de jongens pok vreemde muntstukken in de auto maten, waardoor deze beschadigd werden. GASVERGIFTIGING IN STADSKANAAL. Vijf personen een bejaard echtpaar en drie gehuwde doch ters zijn in bewusteloze toestand in een woning te Stadskanaal aan getroffen. Het bleek, dat zij tenge volge van gasvergiftiging waren bedwelmd. Hun toestand is redelijk en er is geen reden tot ongerust heid. Het bejaarde echtpaar was plotseling onwel geworden. Toen drie gehuwde dochters hun ouders wilden bezoeken, vonden zij het tweetal bewusteloos in de woning. Ook de dochters geraakten bewus teloos. Een schoonzoon, die even later de woning betrad, waar schuwde onmiddellijk een dokter. Deze constateerde gasvergiftiging. Het bleek dat in enkele oude gas buizen, die onder de woning door lopen (de woning zelf is niet op het gasnet aangesloten) een lek was ontstaan. Uit dit lek is een hoeveel heid reukloos gas ontsnapt. In Stadskanaal maakt men sedert eni ge tijd gebruik van reukloos gas. Het echtpaar en de drie dochters zijn door deze gassen bedwelmd. DIEFSTAL VAN KOPER TE EINDHOVEN. De Eindhovense recherche heeft de hand kunnen leggen op twaalf personen, waarvan er 7 als ver dacht van koper en de 5 anderen, als verdacht van heling voor de of ficier van justitie te Den Bosch zijn geleid. Regelmatige controle door de politie bij opkopers van oude metalen leidde tot de ontdekking, dat drie arbeiders van de P.T.T. telefoonleidingen, welke zij moes ten afbreken, bij een opkoper te gelde hadden gemaakt. Drie andere mannen bleken bij de N.V. Philips honderden kilo's afvalkoper gesto len en bij een opkoper afgeleverd te hebben. Verder hield de recher che een jongeman aan, die in de St. Catharinakerk drie koperen kandelaars en in de St. Joriskerk één koperen kandelaar had gesto len, bij de verkoop bleken drie op kopers te Eindhoven te zijn betrok ken, alsmede een opkoper in Den Bosch. DIEFSTAL METHYLALCOHOL BIJ PHILIPS. Sinds verscheidene maanden werd bij de N.V. Philips te Eindho ven vastgesteld, dat er methylalco hol werd gestolen. Men slaagde er maar niet in de daders te snappen, totdat twee dieven op heterdaad konden worden betrapt toen zij be zig waren een vaatje uit een groot vat af te tappen. De beide mannen verklaarden de gevaarlijke drank het gebruik hiervan kan blind heid tengevolge hebben ver kocht te hebben aan een Eindhove- naar en een Helmonder. Alle vier zijn aangehouden. Een der mannen heeft verklaard van het gestolen goedje likeur te hebben gemaakt en deze zelf te hebben opgedron ken, iets wat de politie niet bepaald geloofwaardig voorkomt. BRUTALE LOODDIEVEN. De bouwondernemers in Niime- gen en omgeving laten des nachts hun bouwwerken bewaken door opzichters. Geregeld wordt er het lood- en zinkwerk en sanitair uit de in aanbouw zijnde woonhuizen gestolen. Een brutaal stukje heb ben looddieven, die blijkbaar ben den vormen, waarvan de politie geregeld leden arresteert uitge haald in de nacht van Vrijdag op i Zaterdag. Zij zijn binnengedron- 1 gen in het tijdelijk leegstaande oud-hotel Pays Bas aan het Ma- riaplein te Nijmegen, thans eigen dom van het Wilhelminazieken- huis. In het huis hebben zij bijna alle loden pijpen weggesneden ook van de waterleiding, zodat de kelder deels onder water kwarh te staan. Zaterdagmorgen zou een der dieven nog een partij loden pijpen in een zak zijn komen weghalen. MEN ZAG DE ZON DRAAIEN! Een 60 a 70 inwoners van het dorpje Leende (N.Br.) hebben Zaterdag volgens hun zeggen tussen half twaalf en twaalf uur lichtverschijnselen in kleuren rond de zon gezien, terwijl de zon zelf naar zij verklaarden draaide. De verschijnselen zouden tevoren door Mathieu Jacobs uit Weert, die reeds eerder verschijningen heeft gehad, zijn aangekondigd aan een inwoner van Leende. Naar het A.N.P. van de sterre- wacht van de universiteit ver neemt kunnen de kleurverschijn- selen veroorzaakt zijn door be- jaaalde omstandigheden in de dampkring, die gepaard gaan met brekingsverschijnselen van het zonlicht. IN NIJMEGEN IS HET VLEES SPOTGOEDKOOP. Behoorde Nijmegen tot de ste den met hoge vleesprijzen, thans slaat de weegschaal naar de an dere kant over. Eén slager drukt de prijs bijna tot onder de waar de van de veemarkt, waar de runderen (o.a. in Den Bosch), on geveer 1,50 het pond deden. Men vreest, dat deze vleesprij zenoorlog de ondergang gaat betekenen van menige slager, die niet voldoende bedrijfskapi taal ter beschikking heeft. „VICTORIA-BISCUIT" GENOOPT 190 MAN TE ONTSLAAN. Tengevolge van de nieuwe be perkende importbepalingen waar door de uitvoer van biscuit naar Engeland is stopgezet heeft de di rectie van N.V. Victoria Biscuit- en Chocoladefabriek te Dordrecht ach genoodzaakt gezien 190 werkne mers van wie honderd vrouwen en 90 mannen, ontslag aan te zeggen. De ontslagen gehuwden en kost winners krijgen hun loon tot 1 Ja nuari en de andere tot 1 December uitbetaald. Het aantal ontslagenen is tot deze groep beperkt gebleven daar men hoopt binnenkort de ex port naar Engeland te kunnen her vatten. Anders zou men een nog groter aantal ontslag hebben aan gezegd. PLEZIERREISJE IN GESTOLEN AUTO. Eén dode. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is in de omgeving van Neede op de rijksstraatweg NeedeZut- phen een auto in volle vaart tegen een boom gereden en vrijwel ge heel vernield. Een van de inzitten den, de 19-jarige L. N. uit Almelo werd zo zwaar gewond, dat hij kort na het ongeval overleed. De bestuurder de 18-jarige rij wielhersteller G. R. kwam er met lichte verwondingen af. De laatste, die volgens de politie sterk onder de invloed van sterke drank ver keerde, trachtte te vluchten, doch omstanders grepen hem en lever den hem aan de politie over. Ach teraf bleek, dat de auto was gesto len uit een garage te Almelo. Na dat de beide jongelui in verschil lende Almelose café's borrels en biertjes hadden gedronken, rees het plan om er met een auto tussen uit te trekken. Zij gingen naar een wat achteraf gelegen garage, waar van de deuren werden geforceerd en kozen hier een auto uit, welke toebehoorde aan de heer J. P. Zij reden naar Hengelo en Enschede, waar verschillende café's werden bezocht. Toen het hen ook hier niet beviel, besloten zij naar Zutphen te gaan met het bovenomschreven tragische gevolg. De bestuurder van de auto R. verklaarde aan de politie in totaal 8 borrels en glazen bier te hebben gedronken. Voorts bleek, dat het reeds de vierde maal is, dat R. en N. een auto wegnamen om een ritje te gaan maken. R. heeft reeds 3 veroordelingen voor dit „plezierrijden" achter de rug. door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 7). (Nadruk verboden). „Volgende Donderdag hoor ik van je", zei EdenJ senior. „Maar eh het spijt me toch voor joui dat het niet meer was". ,,Het was verbazend veel", ant woordde ze. „Ik ben er heel blij mee". Tranen kwamen in haar ogen. ,,Die lieve vader. Hij zorgt nu nog voor më", voegde ze er bij en ging vlug weg. ESden wendde zich tot zijn zoon. „Je hebt toch zeker geen baan tje aan de krant aanvaard?" „Nog niet". De jongen stak een' sigaret op. Natuurlijk lopen alle, redacteurs me achterna. Maar ik heb gevochten om ze van me af te houden". ,,Nu, vecht daar dan nog 'wat langer voor. Ik wil, dat je 2 of 3 weken vrg zelf een karweitje de volgende bent. Ik heb voor jé". „Natuurlijk, vader". H'ij gooide een lucifer in een on schatbare Kank-Tsi-vaas. „Wat voor karwei? Wat doe ik?" „Vooreerst ga je aanstaande Donderdagmiddag naar de „Presi dent Pierce", aL die aankomt. „Dat klinkt veelbelovend. Ik vermoed, dat er een jonge vrouw,' zwaar gesluierd, aan wal komt". „Neen. Er komt een Chinese aan wal". „Eten wat?" „Eten Chinese detective uit Ho nolulu en hij heeft een parelsnoer, dat meer dan een kwart millioen dollar waard is, in zijl', zak". üBob Eden) knikte. „Ja. Bn dan?" „Dan", zei Alexander Eden peinzend, „wie kan dat zeggen? Dat is misschen nog maar het be gin". HOOFDSTUK II. D'e speurder uit Hawaii. Om 6 uur, de volgende Donder dagavond, reed Alexander Eden naar het SJewart Hotel. Heel de dag had een Februarif- regen over de stad gespat en de schemering viel vroeg in. Een ogenjblik bleef Eden aan de in gang van het hotel staan kijken naar de parade van op en neer gaande paraplu's en naar de lich ten, die dof-geel gloeiden in de druipende mist- In San Francisco komt iemands leeftijdi er niets op aan, niet veel tenminste en hij voelde zich weer als een jongen, toen' hij in de lift naar de kamers van Sally Jordan ging- Zij wachtte hem op aan de in gang van haar zitkamer, mooi als een jong meisje, in een nauwslui tend grijze avondjapon. Stand spreekt voor zichzelf, vooral als men de zestig bereikt heeft, vond Eden), toen hij haar hand nam. „Zo Alec", glimlachte zij. „Kom binnen. Je kent Victor nog wel?" Victor kwam opgewekt naar hem toe en Eden keek hem met belangstelling aam. Hij had Sally Jordans zoon in jaren niet gezien en merkte op, dat Victor op zijn 35ste jaar de Sporen begon te ver tonen van zijn onstuimige loop baan van boemelaar. Zijn bruine ogen stonden vermoeid, alsof ze te lang in schitterende lichten hadden gekeken, zijn gezicht Was te bol, zijn taillemaat veel te groot. Maar zijn kleding was vol maakt; klaarblijkelijk moest zijn kleermaker het nieuws, dat de fortuin der Philimores aan het ta nen was, nog horen. „Kom binnen. Kom binnen zo; Victor vrolijk. Zijn hart was licht, want hij zag een belangrijke soms gelds in het verschiet. ,,Als ik het wel heb, .s dit de avond der avonden". ,,En ik ben er blij om", zei Sal ly Jordan. „Ik zal blij zijn als dat hals snoer uit mijn gedachten is. De last is te zwaar op mijn leeftijd". Eden ging zitten. ,,(Bob is naar de „president Pierce", merkte hij op. „Ik heb hem gezegd dadelijk hierheen te komen met uw Chinese vriend". „O ja", zei Sally Jordan. (Wordt vervolgd.) WIELRIJDERS, LET OP HET ACHTERLICHTJE. Op vragen van het Tweede Ka merlid Verkerk (A.R.) in verband met de controle op rijwielachter- lichten met betrekking tot de aan duiding „rijkskeur" heeft de minis ter van Verkeer en Waterstaat het volgende geantwoord: De vorige minister van Verkeer heeft zich in Juli 1950 tot zijn ambtgenoot van Justitie gewend inzake het wederinvoeren van toe zicht op het gebruik van goedge keurde rij wiel achterlichten. Dit heeft er toe geleid, dat in Septem ber 1950 de procureur-generaal, fungerend directeuren van politie, is verzocht in het vervolg streng te doen optreden ook tegen lichtere verkeersovertredingen. Hierbij werd met name genoemd het niet voeren van een rijwielachterlicht van een goedgekeurd type. Kort daarna is het publiek gewaar schuwd door een publicatie in de pers, waarin speciaal de aandacht erop werd gevestigd, dat bij de in werkingtreding van het wegenver keersreglement rijwielen zouden moeten zijn uitgerust met een rood achterlicht, voorzien van een rijks- kleur. Aangezien de indruk bestond, dat desondanks het gebruik van niet van een rijkskeur voorziene rij wielachterlichten nog steeds voor komt, is onlangs bij de minister van Justitie nogmaals op het doen uit oefenen van controle op dit punt aangedrongen. 't is t Wij S Ook 1 Met onze lUUUClilC Wagcna otciivii w xj [U nooit teleur! BURG. GEILLSTR. 5 TERNEUZEN Telefoon 2571 weg 23. Terneuzen. Verloren; een Swan Vul penhouder. Tegen beloning terug te bezorgen bij VAN KEUMEN, Westkolkstraat 2, Terneuzen. Nieuwstraat 14 TERNEUZEN Noordstraat 82 Tel. 2250 Artistieke Bloembinderij Filiaal: Jnl. van Stolberg laan 2 - Tel. 2584

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2