De regering antwoordt de Tweede Kamer Politieke beschouwingen SPORTNIEUWS DON JU AN" maakte 2 slachtoffers Pcrzië een neutraal land Reacties op de rede' van president Truman Wat brengt DE RADIO? Verklaring van Makki DeChinese papegaai VOETBAL. Griep?'n Mijnhardtje O De beperkingen op de] Engelse invoer De regering heeft de Tweede Kamer haar antwoord doen toe kennen op het voorlopig verslag over de begroting voor 1952. Bij de steeds verder gaande coördinatie van de inspanning van de verschillende landen in centrum van de aandacht komen te staan. De regering onder schrijft het oordeel van de leden, die van mening zijn, dat het be drag van 1500 millioen per jaar het plafond is van hetgeen in Nederland kan worden gedra gen, zonder dat wezenlijke scha de wordt toegebracht aan de be langen op economisch, sociaal en cultureel gebied. De passage in de troonrede, welke mededeelt, dat buitenland se financiële hulp noodzakelijk zal zijn voor de volbrenging van het militaire vierjarenplan, doelt op de omstandigheid, dat in de eerstvolgende jaren naast de mi litaire hulp ook economische hulp noodzakelijk zal zijn, omdat anders de inspanning van 1500 millioen gulden per jaar voor onze economie niet te dragen zal zijn. Sommige leden hadden ge vraagd of er niet van een socia listisch overwicht in het kabinet sprake is, terwijl andere leden van oordeel waren, dat er geen voldoende tegenwicht is tegen de invloed van de K.V.P. en P. v. d. A. De regering merkt op, dat in elk van de twee genoemde par tijen zelf bij herhaling de klacht tot uiting komt, dat de andere partij zich te veel zou laten gel den en de eigen partij zich te zeer voor compromissen zou la ten vinden. In het kabinet bestaat het ern stige streven om ondanks ver schillen in uitgangspunt en be ginsel zoveel mogelijk gemeen schappelijk tot een zakelijk ver antwoord en aanvaardbaar be leid te komen. Homogeniteit in de zin van ge lijkheid van opvatting omtrent alle belangrijke vraagstukken is niet aanwezig en was ook niet te verwachten. Men kan niet tege lijkertijd verlangen een kabinet op brede basis en homogeniteit jn vorenbedoelde zin. Ten onrechte echter wordt on dersteld dat de minister van Eco nomische Zaken wel het belang zou inzien van de mogelijkheid van interne financiering der on dernemingen en de minister van Financiën niet. Het gehele kabinet acht het wenselijk, dat er ruimte is voor die mogelijkheid. Niettemin brengt de financiële toestand van ons land mede, dat de fiscus een belangrijk percentage van de winsten der ondernemingen moet opeisen, wat intussen niet heeft verhinderd, dat sinds de bevrij ding op grote schaal zelffinancie ring van uitbreidingen heeft plaats gehad. De belastingpoli- tiek is overigens een niet alleen door de minister van Financiën gevoerd beleid, maar heeft de steün van het kabinet. INDONESIË. De regering zegt, dat het on getwijfeld een zegen zou zijn geweest voor Indonesië zowel als voor Nederland, indien de overgang naar de zelfstandig heid van Indonesië zich geleide lijker en op geordende wijze had kunnen voltrekken en indien een nauwer en beter samengaan van Indonesië en Nederland had kun nen worden behouden. Anderzijds blijft zij overtuigd, dat onder de omstandigheden zoals zij zich in Indonesië, in Oost-Azië in het algemeen, en in de internationale verhoudingen hadden ontwikkeld, de gevolgen van afwijzing der vervroegde souvereiniteitsoverdracht zowel voor Nederland als Indonesië veel ongunstiger zouden zijn ge weest dan die van aanvaarding. De regering zou het onjuist achten bij voorbaat een verband te leggen tussen het probleem van de terugkeer der Ambone zen enerzijds, hoezeer zij ook zelf een spoedige oplossing daarvan zou toejuichen, en haar bereid heid om aan de wijziging van de thans bestaande rechtsverhou ding met Indonesië mede te wer ken anderzijds. De regering ziet niet aanstonds een oplossing voor de Nieuw Guinea-kwestie, waarin de stand punten van Indonesië en Neder land zover uit elkaar liggen. De Nieuw-Guinea-kwestie heeft ove rigens voor Nederland meer as pecten dan die van het menings verschil met Indonesië alleen. Zo is b.v. de vraag, hoe Nieuw- Guinea het beste tot ontwikke ling kan worden gebracht, er een van eigen orde. De oorzaak van de ongeregeld heden, welke zich in enkele kam pen voor Ambonezen hebben voorgedaan, ligt naar het oordeel der regering niet in een tekort aan begrip voor de geestesge steldheid van de Ambonezen en een te geringe aandacht voor de oorzaken en omstandigheden, welke tot hun komst naar Neder land hebben geleid, doch veeleer in onjuiste opvattingen aan de zijde der Ambonezen omtrent hun positie hier te lande. Van deze opvattingen willen velen hunner ondanks voorlichting door de kampleiders bezwaarlijk afstand doen, mede tengevolge van de activiteit van een Ambonese or ganisatie, die zich als hun verte genwoordiger heeft opgeworpen. INDUSTRIE EN WONINGBOUW. Voor het behoud van een zo groot mogelijke werkgelegen heid is het van veel belang, dat de afzet der Nederl. industrie in het binnenland zoveel mogelijk wordt gestimuleerd. Voor het overige is de bevor dering van het gebruik van Ne derlandse producten vooral een kwestie van bestrijding van on gemotiveerde voorkeur bij het publiek voor buitenlandse fabri katen. In venband hiermede heeft de minister van Economi sche Zaken onlangs de hoofdcom missie voor de industrialisatie verzocht hem over dit onderwerp van advies te dienen en hem voorstellen te doen ten aanzien van de maatregeleiüo'welke het bedrijfsleven en de overheid zou den kunnen treffen om de nodige verbeteringen in de bestaande situatie aan te brengen. Het kan niet worden ontkend, dat het grote moeite zal kosten voor de gemeenten om leningen op lange termijn te verkrijgen voor de financiering van de wo ningbouw. Voor 1951 is de hoop gevestigd op de bereidheid van velen om gehoor te geven aan plaatselijke acties ten behoeve van deze fi nanciering. Deze acties gaan reeds van verschillende gemeen ten uit, vaak met succes. Voor 1952 zal hulp kunnen worden ge boden uit de bekende lening, welke door institutionele beleg gers ten behoeve van de woning bouw wordt verstrekt en waar van ruim 100 millioen gulden voor nieuwbouw in 1952 bestemd kan worden, zomede uit de op brengst van de nationale lenin gen. Gestreefd zal worden naar een verstrekking op zodanige wijze, dat een hiaat in het ver lenen van goedkeuringen voor woningbouwplannen zoveel mo gelijk wordt voorkomen. De gang van zaken met betrekking tot deze goedkeuringen is in de laat ste maanden niet ongunstig ge weest; in de maanden Augustus, September en October 1951 wer den resp. 4147, 4063 en 4336 wo ningen goedgekeurd. De regering meent op de vraag of een politiek, welke „op het eerste gezicht" tot goede sociale toestanden leidt, op den duur niet het gevaar in zich kan ber gen van een verstoring van het economische evenwicht, te moe ten antwoorden, dat inderdaad een dergelijk gevaar aanwezig kan zijn. Zij moet echter opmer ken, dat de door haar gevoerde politiek zowel voor de naaste als voor de verdere toekomst mede op het economische evenwicht is gericht. MIDDENSTAND. De leden, die menen, dat de oplossing van de moeilijkheden in de middenstand in de eerste plaats zal moeten gezocht wor den in ordening en sanering, zij gewezen op de mogelijkheden welke de wet op de bedrijfsorga nisatie biedt voor het tot stand brengen van geordende toestan den in midden- en kleinbedrijf. De regering hoopt, dat de mid denstand er op zo kort mogelijke termijn in zal slagen van deze mogelijkheden gebruik te ma ken. Zij meent, voor wat dit be treft het initiatief aan het be örijfsleven te laten, in de geest van de volksvertegenwoordiging te handelen. De toepassing van de Vestigingswet Kleinbedrijf '37 heeft, naar de praktijk uitwijst, een bevredigende sanerende in vloed. Deze sanerende werking zal in de toekomst nog meer aan de dag treden naarmate in de vele bedrijfstakken, waarop de wet van toepassing is verklaard, de reeds voor het vaststellen van vestigingseisen in de bedrijfs takken gevestigde ondernemers plaats zullen maken voor een nieuwe generatie. HET PARTIJWEZEN. Dezer dagen kan de instelling van een staatscommissie worden verwacht, die o.m. de opdracht heeft na te gaan, of en zo ja, in hoeverre behoefte bestaat aan een wettelijke regeling van het partijwezen. Tenslotte worden over de koop kracht van de gulden de volgende opmerkingen gemaakt. Dat deze koopkracht in de afgelopen jaren is gedaald, wordt door de regering geenszins ontkend. Het gaat echter niet aan, dit ver schijnsel op rekening te stellen van het hier te lande gevolgde financiële en economische be leid. Op grond van de relatief grote betekenis van ons buiten landse handels- en dienstverkeer hangt de ontwikkeling hier te lande ten nauwste samen met die in het buitenland. Dit geldt o.m. ten aanzien van de ontwikkeling van de prijzen. Het is onvermij delijk, dat in een wereld, waarin alom de prijzen een stijgende ten- denz vertonen, ook ons land de invloed daarvan ondervindt en daardoor de koopkracht van de ghlden daalt. Uit de cijfers blijkt, dat sedert 1946 het eerste jaar dat voor Nederland in verband met de late bevrijding billijkheidshalve voor vergelijking in aanmerking komt de koopkracht van de gulden nauweljjks meer is gedaald dan die van de dollar. ZONDAG 11 NOVEMBER. EERSTE KLASSE A. Enschedése BoysEDO; Haar lemDWS; HeerenveenGVAV. EERSTE KLASSE B. VitesseRCH; AjaxLeeuwar den. EERSTE KLASSE C. DHC—SVV. EERSTE KLASSE D. ChèvremontHBS. ZUID I. TWEEDE KLASSE B. TSC—Rood Wit. DERDE KLASSE D. RCSDe Zeeuwen; Nw. Borg- vliet-Odio; BreskensCorn Boys VIERDE KLASSE H. KoewachtSteen; RIAHulst. -,1a eg oO rr' Het moet wel een „Don Juan" zijn gedweest, die D. G., wienis naam ter sprake kwam, toen zich voor de Rotterdamse rechtbank 2 jongedames te weten de 20-jarige kantoorbediende J. V. en de 28- jarige buffetjuffrouw H. de V., beiden uit Rotterdam, hadden te verantwoorden. Beide meisjes waren verliefd op deze man en dit leidde er toe, dat de kantoorbediende in de eerste helft van dit jaar een aantal ge stolen loonzakjes, waarin een be drag van circa 290 zat, voor deze vriend zou hebben bewaard. Verder vermeldde de dagvaar ding, dat zij f 4400 bij haar werk gever zou hebben gestolen. Hoessein Makki, secretaris van de Perzische oliecommissie t heeft tegenover een vertegenwoordiger van AFP verklaard, dat Perzië geen reden ziet om zich bij het voorstel inzake een verdedigings organisatie voor het Midden-JOos- ten aan te Isluiten. „Perzië moet evenals Zwitser land zijn neutraliteit afkondigen". Makki herhaalde, dat elk tegen de nationalisatiewet indruisend voorstel onaannemelijk zou hlijven en voegde er aan toe: t,Perzië is in beginsel bereid in testemmen met de aanstelling' van 'n buitenlandse directeur voor de olie-industrie. Deze zou evenwel geen Ameri kaan, Engelsman of Fransman moeten zijn, doch een burger van een werkelijk neutraal land. De Perzische olie-maatschappij heeft slechts 120 buitenlandse technici nodig. Wat hun nationaliteit be treft worden geen voorwaarden gesteld, doch burgers van neutra le landen genieten de voorkeur. Indien nodig zal de maatschappi. de tankers door Perzische vloot- eenheden tot de monding van de Tsjat el Arab escorteren. Daar Perzië 20 procent van het aande lenkapitaal van de Anglo Iranian bezit, eist het 20 procent van de tankervloot van die maatschappij op". Keuter meldt verder, dat de Per zische delegatie naar de assem- blée te Parijs de opdracht heeft gekregen ,Me vrijheidsstrijd van Marokko tegen de Fransen" te steunen. 101-JARIGE OVERLEDEN De oudste inwoonster van de gemeente Emmen, de weduwe H- WakkerEelsing te Nieuw Dord recht, die op 12 December haar 101-verjaardag hoopte te vieren is overleden. ONDERAFDELING ZEELAND. ZATERDAG 10 NOVEMBER. Tweede Klasse E. AZVV—SVD; Beren—Terneu- zense Boys; Driewegen—Zaam- slag; HoekSpui. Tweede Klasse F. Spui 2Zaamslag 2; Terneu- zense Boys 2Beren 2; Kruinin- gén 3Hoek 2; Zaamslag 3 AZVV 2. ZONDAG 11 NOVEMBER. Eerste Klasse A. PatrijzenVogelwaarde; Rapen burg—Luctor. Eerste Klasse B. SluisDomburgWalcheren Groede; SchoondijkeLewed. Boys. Reserve Eerste Klasse A. RIA 2—Hulst 2. Reserve Eerste Klasse C. Robur 2Terneuzen 3. De vriend stond buiten te wach ten, zo verklaarde zij en het geld heeft ze hem toen overhandigd. De Officier noemde haar een slachtoffer van G„ die succes bij de meisjes had ,.en als een vlinder van bloem tot bloem vloog". ,,M|aar G. liet de bloemetjes niet zo ongerept achter als de vlinder", besloot de Officier die tegen mej. J. V. een gevangenisstraf eiste van 12 maanden met aftrek, waarvan 4 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De raadsman merkte op, dat dit meisje heeft gefaald ender invloed van die man en hij meende, dat clementie hier op haar plaats was. Ook de 28-jaVige buffetjuffrouw zou geld voor G. hebben bewaard en wel een bedrag van 2875, al dus de president. Zij had eerst niet geweten, dat het gestolen was, vertelde zij. Dit tweede slachtoffer, aldus de Officier, was ook te zeer onder de invloed gekomen van G's bekoor lijkheden. Hij eiste een gevange nisstraf van 8 maanden met af trek, waarvan ;3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Hlaar raadsman vroeg onmiddel lijke invrijheidstelling, welk ver zoek werd afgewezen. Uitspraak in beide zaken op 22 November. Volgens waarnemers te Washing ton is het niet waarschijnlijk, dat Rusland Met enig voorstel accoord gaat, (dat betrekking heeft op een voortdurende controle op zijn atoom- en andere militaire instal laties door niet-Rnssische func tionarissen van de V. jN. Men vraagt zich te Washington in de eerste plaats af, of de Sow- jet-Unie met enig punt uit Tru- mans programma accoord zal gaan als uitgangspunt voor een propagandistische tegenactie tegen de Westelijke vredesvoorstellen. Het staat verder te bezien of bet huidige Amerikaanse Congres in zijn beduchtheid voor spionnage de vereiste toestemming zal geven voor de inspectie van de Ameri kaanse atoom-installatie. Men acht het overitgens on waarschijnlijk, dat het Congres ooit zal worden gevraagd deze toestemming te geven met het oog op de verwachte Russische bezwa ren tegen een controle door de V. N„ zelfs van de conventionele Wapens. Ten aanzien van de tot dusver in Engeland geliberaliseerde invoer kan worden aangenomen, dat de in het tussen Nederland en Engeland bestaande handelsverdrag over eengekomen contingenlten blijven gelden, totdat op basis van nieuw overleg andere afspraken zullen zijn getroffen,. Hoewel verscheidene Nederland se exportproducten door de nieu we restricties zullen worden ge troffen, geeft een eerste voorlopi ge indicatie aan dat bijv. kaas, uien, tomateri, vis, jam, textiel- stukgoederen niet aan de nieuwe restrictiemaatregelen onderhevig zouden zijn. Het is te vroeg om een duidelijk inzicht in het geheel der nieuwe maatregelen te hebben, zodat in dit stadium de gevolgen voor de Ne derlandse belangen niet met enige nauwkeurigheid kunnen) Worden bepaald. In Franse regeringskringen is) de red® van Truman met instemming begroet. „President Truman heeft het Amerikaanse publiek in kennis gesteld van de vredes- en ontwa peningsvoorstellen van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk", aldus een diplomatieke functiona ris en Frankrijk begroet de ver klaring van de president natuur lijk met instemming". Tweede Klasse B. Middelburg 5Retranchement; Biervliet 3Zuidzande. Tweede Klasse C. Hontenisse 3—Vogelwaarde 2; Corn Boys 3Zuiddorpe: Graauw Koewacht 2. Derde Klasse B. Sluis 2—EMM 3; Breskens 4 Zeeuwen 4. Derde Klasse C. Steen 3Rapenburg 2; Hulst 3 Graauw 2; Sluiskil 3Honte nisse 4. Daar de weersomstandigheden sinds het begin der competitie in September j.l. bijzonder gunstig zijn geweest, is er Zondag slechts een klein inhaalprogramma af te werken. Zo vindt in de Tweede Klasse B alleen de wedstrijd TSC Rood Wit plaats, welke onge twijfeld in een overwinning voor de gastheren zal eindigen. Interessant belooft de ontmoe ting in Souburg te worden, waar het ongeslagen De Zeeuwen de strijd moet aanbinden tegen de ploeg die in 3 D momenteel veel van zich doet spreken: RCS. We zijn benieuwd of de Vlissingers deze lastige uitwedstrijd tot een goed einde zullen brengen. Ook in Brabant zal het span nen daar Nieuw Borgvliet en ODIO elkaar weinig zullen toe geven. Op de Zeeuws-Vlaamse klei is Breskens de gastheer voor Corn. Boys. Een overwinning voor de West Zeeuws-Vlamingen is het meest waarschijnlijk. De vierde klasse H brengt een krachtmeting tussen het gepro moveerde Koewacht en het gede gradeerde Steen, en tyssen Ria en Hulst, resp. no. 2 en 1 op de ranglijst. In beide wedstrijden zal er van weinig krachtverschil sprake zijn, al hebben de bezoe kende clubs wel iets betere pa pieren. ZONDAG 11 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Vocaal kwartet; 10.00 Kerkdienst; 11.30 Gew. mu ziek; 11.45 Gram. 12.00 Koor zang; 12.15 Apologie; 12.35 Gram. 12.40 Amusementsmuziek; 12.55 De Pottebaas; 13.00 Nieuws; 13.10 Lunchconcert; 13.35 Uit het boek der boeken; 13.50 Piano; 14.25 Orkest; 15.30 Causerie; 15.45 Gram.; 16.00 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Jeugddienst; 18.00 Oud-Kath. Vesper; 19.00 Gram.; 19.15 Causerie; 19.30 Nieuws; 19.45 Actualiteiten; 19.52 Boekbe spreking; 20.05 De gewone man... 20.12 Gevar. programma; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Voor het platte land; 8.45 Gram.; 9.02 Sport; 9.05 Gram.; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Vocaal dubbelkwartet10.05 Met en zonder omslag; 10.45 Amusementsmuziek; 11.15 Caba ret; 12.00 Fries programma; 12.50 Voor de jeugd; 13.00 Nieuws; 13.10 New York calling; 13.15 Orkest; 13.50 Even afrekenen, heren!; 14.00 Gram.; 14.05 Boek bespreking; 14.30 Discogram; 15.00 Solistenconcert; 15.45 Film praatje; 16.00 Dansmuziek; 16.30 muziek; 17.25 Voor de jeugd; 17.45 Piano; 17.55 Sport; 18.15 Nieuws; 18.30 Korte kerkdien sten; 19.00 Voor de jeugd; 19.35 Bijbelvertelling; 20.00 Nieuws; 20.05 Weekoverzicht; 20.15 Strijk orkest; 20.45 Allerlei; 20.48 Hoor spel; 21.30 Opera; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Radio- door EARL DERR BIGGERS. Vertaald door P. OREILLE. 6) Nadruk verboden. „Ik ben wat ik ben", antwoord de' hij. ,.Ik moest het u vertellen, anders zou de triomf niet vol komen zijn." Eden kwam binnen. „Alstu blieft, meneer Madden. Als u dit wilt ondertekenen dank u." „U krijgt een telegram", zei Madden. „In New York, denk er aan en nergens anders. Goedendag." Hij keerde zich naar mevrouw Jor dan en stak haar de hand toe- Glimlachend nam zij die. „Vaarwel. Ik kijk nu niet langs u heen. Eindelijk zie ik u." „En wat ziet u nu?" „Een vreselijk ijdel man maar sympathiek." „Dank u. Dat zal ik niet ver geten .Vaarwel." Hij verliet hen. Eden zonk ver moeid in een stoel. „Nu dat is afgehandeld. Hij put iemand uit. Ik wou aanhouden om een hoger bedrag, maar het leek hopeloos. Hoe, weet ik niet, maar hij wint het altijd." „Ja", zei mevrouw Jordan. „Hij wint het altijd." „Wat ik zeggen wou Sally, „ik wou niet, dat je die secretaris vertelde, wie de paarlen brengt. Maar het is goed, als je het mij zegt." „Natuurlijk. Nu, Charlie brengt ze." „Charlie?" „Deteetive-sergeant Chan, van de politie in Honolulu. Lang ge leden, in het grote huis op het strand, was hij onze vertrouwde jongen." „Chan. Een Chinees?" „Ja. Chan is van ons naar de politie gegaan en hij heeft een mooie staat van dienst. Hij heeft altijd gewenst het vasteland te bezoeken, dus heb ik alles in orde laten maken zijn verlof, zijn verlóf, zijn paspoort als burger, alles. E:i hij, komt met de paar len. Waar zcu ik een betere bode kunnen vinden? Wel ik zou Charlie mijn leven toevertrou wen neen, dat is niet heel kostbaar meer. Ik zou hem het leven toevertrouwen van degene, die ik het meest lief heb op de wereld." Vanavond vertrekt hij, zei je?" ,Ja met de „President Pier ce". Die komt a.s. Donderdagmid dag aan." De deur ging open en een knap jongmens stond op de drempel. Zijn gezicht was mager en ge bruind, zijn optreden evenwich tig en vol zelfvertrouwen, en zijn glimlach had juist juffrouw Cha se aan het dromen gebracht in het voorkantoor. ..O, vader, het spijt me als ik u stoor. Neen maar, wie is dat?" „Bob!" riep mevrouw Jordan. „Jij schavuit. Ik hoopte je te zien. Hos gaat het?" „Ik ben juist ontwaakt tot heerlijk leven", vertelde hij. „Hoe gaat het u en al de jongelui in uw buurt?" „Best. dank je. Maar zeg eens, je hebt te lang getreuzeld met je ontbijt. Je bent een heel mooi meisje misgelopen." „O neen. Niet als u Evelyn Madden bedoelt. Ik zag haar be neden, toen ik binnen kwam ze praatte met een van de ver bannen groothertogen, die wij in de zaal; hebben om de klanten te bedienen. Ik ben niet gebleven ik ken haar al lang. Overal waar ik de afgelopen week heen ging, heb ik haar gezien." ,Ik vind haar heel mooi", zei mevrouw Jordan. „Maar ze is een ijsberg", wierp de jongen tegen. „Brr wat waait de winterwind in haar na bijheid. Toch geloof ik wel, dat ze daar eerlijk aankomt, ik ben de grote J. P. zelf op de trap tegengekomen." „Onzin. Heb je ooit je glimlach op haar geprobeerd?" „Wel even. Niets bijzonders dat is de echte handelsglimlach. Maar wacht ik ben er achter. U v/ilt mij belangstelling inboe zemen voor de verouderde in stelling van het huwelijk." „Dat heb jij nodig zoals alle jonge mannen." „Waarvoor?" „Als een prikkel. Om je aan te sporen het beste uit het leven te halen-" Bob Eden lachte. „Luister nu eens. Als de mist de Gouden Poort binnen komt en de lichten beginnen te twinkelen, dan wil ik door geen enkele prikkel belem merd worden, mevrouw. Buiten dien, de meisjes zijn niet meer wat ze waren toen u harten brak." „Dwaasheid", antwoordde zij. „Ze zijn veel aardiger. De jonge lui worden dom. Alec, ik moet weg." (Wordt vervolgd journaal; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de sol daten; 14.00 Operaconcert; 15.30 Gram.; 16.00 Reportage; 16.45 Gram.; 17.00 Concert; 17.40 Vlaamse liederen; 17.45 Sport; 17.50 Gram.; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gev. programma; 21.30 Actualiteiten; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekprogramma; 23.00 Nws.; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 12 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Sport; 7.15 Een woord voor de dag; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.10 Voor de zieken; 9.35 Familie-competitie; 10.10 Or gel; 10.30 Morgendienst; 11130 Alt en piano; 11.25 Gev. muziek; 12.25 Gram.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Mededelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 14.00 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Ka merorkest; 16.00 Bijbellezing; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 18.25 Voor de man nen in grijs, groen en blauw; 18.30 Gemengd koor; 19.00 Cau serie; 19.15 Engelse les; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Vijf minuten; 20.15 Mannenkoor; 20.45 Sémi-klas- sieke muziek; 21.15 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.20 Causerie; 22.30 Piano; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 715 ochtendgymnastiek; 7.30 Zendersluiting; 9.00 Nieuws; 9.12 Gram.; 9.50 Voor de vrouw; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Vaor de zieken; 11.35 Cello en piano; 12.00 Gram.; 12.15 Accordean; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het plateland; 12.38 Accordeon; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de mid denstand; 13.20 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Kamermu ziek; 14.15 Cabaret; 15.45 Haar lemse Orkestveren., koor en so listen; 16.05 Voor de jeugd; 16.30 Zendersluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Militair commentaar; 18.25 Varia; 18.30 Gram.; 18.50 Rege ringsuitzending 19.00 Parlemen tair overzicht; 19.15 Piano; 19.45 Regeringsuitzending; 20.00 Nws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Hoor spel; 21.15 Amusementsmuziek; 21.45 Causerie; 22.00 Radio Phil. Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.20 Orgel; 23.45 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Film muziek; 12.00 Gram.; 12.15 Operamuziek; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Concert; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Omroeporkest; 16.00 Operamuziek; 16.45 Int. radio universiteit; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.20 Gram.; 18.25 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radio-feuille ton; 20.00 Kamermuziek; 29.25 Concert; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Orgel; 22.35 Verzoekprogramma; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprog.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 6