Echtscheiding en Hazardspel DE ONTWIKKELING IN DE SOWJET-UNIE Slecht weer belemmert krijgsverrichtingen DE RADIO? Binnenlands Nieuws s. Wat brengt Terry en Berry BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKM Vragen aan de Minister De begroting van justitie Britse regering wint stemming Amerikaans schip in brand De hongersnood in India GEKNOEI MEI KOLEN Uitvoer van Nederlandse arbeidskrachten Mexicaanse olie voor Duitsland loe Louis naar Indonesië Bungalows voor Australia Geslaagde proeftocht van de „Gadjah Mada" AMELAND UIT ISOLEMENT VERLOST. Hei emigsanienvervoer naar Canada Broodbakkers en de feestdagen ERNSTIGE ONGEVALLEN IN HET NOORDEN VAN HET LAND. OFFICIËLE PUBLICATIE GEVONDEN VOORWERPEN in de bril van Sultan Sar m to het voorlopig verslag der Tweede Kamer over de begroting van justitie hebben verschillende leden uiting gegeven aan hun leedwezen over het aftreden van minister Struycken, wiens ambts uitoefening slechts van korte duur is geweest, doch die zich als een bekwaam bewindsman heeft doen kennen. Van verschillende zijden was men ernstig teleurgesteld, dat de minister zwijgt over het wetsont werp inzake het tegengaan van lichtvaardige echtscheiding. Er werd op aangedrongen, dat de minister zich zo spoedig mogelijk een oordeel over dit ontwerp zal vormen en dat hij binnenkort de memorie van antwoord zal inzen den, zodat het ontwerp nog vóór de zomer van 1952 in openbare behandeling zou kunnen komen. Van andere zijde zag men echter de wenselijkheid van een spoedige behandeling van dit ontwerp niet in, tenzij de minister het ingrij pend zou wijzigen. In verband met dit wetsont werp werd er aan herinnerd, dat er nog altijd een ander wetsont werp omtrent de echtscheiding bi de Kamer aanhangig is, n.l. het ontwerp-Goseling. Ten aanzien van de toegezegde indiening van een nieuwe pacht wet sprak men de hoop uit, dat nog dit zittingsjaar een nieuw ontwerp bij de Kamer zal kunnen worden ingediend. Het wordt tijd, dat omtrent deze rechtsfiguur, waarvan meer en meer gebruik wordt gemaakt, althans enige regeling in onze wetgeving wordt opgenomen. HAZARDSPEL. „GOED GEDRAG" {De eerste grote Japanser mis dadiger, die zijn straftijd achter de rug heeft, is de oud-minister van Buitenlandse Zaken van Japan Sjigemitsoe. Hij is wegens „goed gedrag" uit de gevangeais ontslagen. Van verschillende zijden ver klaarde men zich ingenomen met het krachtige optreden tegen de clandestiene speelgelegenheden. Men voegde daaraan toe te ver trouwen dat, indien de huidige wetgeving onvoldoende mocht bljjken om deze speelgelegenhe den de kop in te drukken, de mi nister niet zal nalaten met de grootste spoed maatregelen voor te stellen om hierin te voorzien Niettemin meenden vele leden dat uit het drukke bezoek van de ze clandestiene speelgelegenheden blijkt van het bestaan van een ze kere behoefte aan spel. Men be hoeft huns inziens deze behoefte niet volstrekt tegen te gaan. Vandaar ook het toestaan onder bepaalde voorwaarden van lote rijen. Zij zouden dan ook niet on der alle omstandigheden tegen standers zijn van een gereglemen teerd toelaten van roulette, bijv. in Scheveningen. Daarop zou dan een streng toezicht kunnen wor den uitgeoefend en men zou met des te meer kracht kunnen optre den tegen ongecontroleerde speel gelegenheden, welke tot ern stige misbruiken aanleiding kun nen geven. Deze leden juichten ook het optreden tegen de voet balpools toe. Andere leden, die zich even eens over het optreden tegen de voetbalpools verheugden, zouden ernstig bezwaar hebben tegen een reglementering van het roulette spel. Zij waren van oordeel, dat de overheid aan de invoering van ,-oor'tvloeien, niet mag medewer ken- j Van verschillende zijden werd er aan herinnerd, dat 's ministers voorganger een commissie heeft ingesteld ter bestudering van de verhouding tussen justitie, de po litie en de pers met betrekking tot aanhangige strafzaken. Ge vraagd werd, hoe ver deze com missie met haar onderzoek gevor derd is. Men had de indruk, dat niet alle organen van justitie en politie tot dusver één lijn volgen, zodat het wenselijk is, dat hierin eenheid wordt gebracht, vooral met het oog op de belangen van personen, van wie later blijkt, dat zij ten onrechte verdacht zijn. Te gen het doen van sobere medede lingen aan de pers over vast staande feiten bestaan, zo meen den vele leden, geen bezwaren. Men hoede zich echter voor het verstrekken van inlichtingen, waarin een ongunstig beeld van een verdachte persoon wordt ge geven, vóórdat zijn schuld vast staat. Zeer vele leden zouden gaarne vernemen, hoe het staat met de strafvervolgingen, welke de „en quêtecommissie regeringsbeleid 1940—1945" in haar verslagen heeft aanbevolen. Het betreft hier twee gevallen van meineed, de ernstige mishandelingen e.d. in de Harskamp en een geval van ver moedelijk schending van de plicht tot geheimhouding. Het was deze leden bekend, dat in het eerste geval een vervolging is ingesteld en een veroordeling is gevolgd. Gaarne zouden zij vernemen, hoe deze veroordeling luidde en of zij reeds onherroepelijk is geworden. Ten aanzien van de overige ge vallen had men nog niet van een vervolging gehoord. De conservatieve regering heeft Woensdag haar tweede overwin ning behaald bij een stemming in het parlement. De uitslag was 305 tegen 227. Premier Churchill had aange kondigd, dat tot het Kerstrecès alleen regeringszaken zouden worden behandeld. Dit beteken de, dat het de oppositie niet toe gestaan zou zijn vóór die datum het initiatief te nemen tot een debat. Labour maakte hiertegen bezwaar en lokte een stemming uit. Dinsdalg heeft het 7000 ton me tende Amerikaanse vrachtschip „George Walton", dat met een la ding tarwe van Amerika op weg was naar Bombay geseind, dat zich aan boord een ontploffing heeft voorgedaan. Drie van de 39 leden van de be manning waren om het leven ge komen, de anderen waren gewond. iHet schip bevond zich op onge veer 300 mijl ten Westen van Kaap Flattery (ten Zuiden van het eiland Vancouver aan de Westkust van Amerika). ■Het Japanse motorschip „Ken- kon Maroe" heeft 7 uur na de ramp het schip bereikt. De „George Walton" staat ge heel in brand. Zeven leden van de bemanning zijn door het Japanse schip aan boord genomen. Het op pikken van de schipbreukelingen wordt ernstig bemoeilijkt door ru we zee. Een vliegtuig wierp boven de plaats van de ramp lichtfak- kels uit. In de „Sunday Times" is een ar tikel verschenen van de hand van Sir David Kelly, die tot voor kort Brits ambassadeur in de Sowjet- Unie was. Naar zijn mening valt in de Sow- jet-Unie de ontwikkeling van een soort contra-revolutie waar te ne men. De nieuwe Sowjet-staat, al dus Sn David, wordt opgebouwd op de ontkenning van de traditio nele socialistische houding ten aanzien van kwesties als interna- ticaalisimie, gezin, opvoeding en de „suprematie van het proletariaat Volgens gegevens van 't Indische ministerie van Voedselvoorzie ning te Bombay lijden als gevolg van de heersende hongersnood millioenen mensen honger. Vooral in de provincie Bombay is de toestand ernstig Door de in geheel India heersende droogte is daar zo goed als geen rijst ge oogst. Men raamt, dat in het economi sche jaar 1951-1952 minstens vier millioen ton rijst en tarwe zal in gevoerd moeten worden. Rusland verwijdert zich van de sociale gelijkheid" even snel als het W'psten deze poogt te henade ren". lEr bestaat thans ongelijkheid in lonen op een schaal zoals spoedig ondenkoaar zal zijn in Engeland. V an nog groter belang is de onge lijkheid van voorrechten". Als oorbeeld van dit laatste wordt genoemd, dat personen met een reisvergunning van langere rang soms 6 tot 7 dagen op een plaats in de trein moeten wachten. Als voorbeeld van strenge dis cipline in de industrie wordt ge noemd dat een arbeider, die meer dan 20 minuten te laat komt, cor rectieve arbeid" tot een maximum van 6 maanden opgelegd kan krij gen en beboet kan worden tot een bedrag van een weekloon per maand. In een speciaal artikel in het zelfde blad schrijft Edward Crank- shaw, dat er bij de 34-ste verjaar dag van de October-revolutie, die deze week wordt gevierd, voor het eerst in 23 jaar geen 5-jarenplan is. Het 5-jarenplaa is in Decem ber na de tweede wereldoorlog af gelopen. Sindsdien is geen nieuw plan meer aangekondigd. Woensdag heeft het hoofd van het Noorse directoraat voor ar beid, Tannesfjeld, verklaard, dat de onderhandelingen tussen Noorse en Nederlandse autoritei ten over mogelijke „uitvoer van Nederl. anbeidskrachten naar Noorwegen" zijn afgebroken. De Nederlanders waren niet voldaan over de arbeidsvoor waarden, die Noorwegen te bie den had, aldus Tannesfjeld. Zij aanvaardden onze loon- en werk tijdenregeling, doch wensten onze algemene verblijfsvergun ningen voor buitenlanders voor een langere periode geldig te zien. Deze verblijfsvergunningen worden voor de tijd van een jaar verleend en deze tenmijn verlen gen zou neerkomen op immigra tie, zo voegde hij er aan toe. Mexico zal binnenkort een overeenkomst met de West-Duit se regering tekenen, waarbi Mexicaanse ruwe olie zal wor den geruild voor Duitse zware industriële machines, in het bij zonder installaties voor de olie velden. Een vertegenwoordiger van de Petroleos Mexicanos verklaarde, dat Duitsland bereid zou zijn 10 tot 20 meer te betalen dan de huidige werelprijs voor olie. Hij was van mening, dat Mexico in staat zou zijn minstens 800.000 bar per maand te leveren, hoewel dit minder zou zijn dan de Duitse behoeften. Naar Aneta van de zijde van de boksbond in Djakarta ver neemt heeft deze bond het plan epgevat boksers en worstelaars uit Amerika, Engeland, Australië en India naar Indonesië te laten komen. Hiertoe zal de bond zich spoedig met betrokkenen in ver binding stellen. Zo zal een schrijven worden gericht aan de Amerikaanse bokser Joe Louis. Het plan van de boksbond houdt verband met een verzoek van de Pasar Malam-stichting in Dja karta om medewerking te verle nen voor het doen slagen van de! grote Pasar Malam, die in 1952 in Djakarta zal worden gehouden. Op de ochtendzitting van Woensdag te Pan Moen Djon is geen vooruitgang gemaakt. Op deze bijeenkomst, die twee uur duurde, hebben de communisten hun nieuwe voorstel uiteengezet, dat de vijandelijkheden „de fac to" langs de huidige frontlijn zonder enige wijziging wil laten staken. Kort vóór de bijeenkomst van Woensdagmorgen verklaarde ge neraal Nuckols tegenover ver- slaggevers» dat voortdurende militaire druk" de enige „prik kel" voor de communisten was om in Korea tot een overeen komst te komen. Volgens hem waren de communisten „zeer verbaasd" geweest, dat de VN. de gevechten niet „geleidelijk had laten afnemen tot een wa penstilstand in feite was bereikt De feitelijke gevechtslinie, waar op een wapenstilstand zou wor den gebaseerd, kon blijven ver anderen tot op het ogenblik van cte ondertekening van een be stand, doch de communisten schenen te willen, dat de linie wordt vastgesteld vóór andere punten van de agenda zijn afge handeld. Aan het Westelijk-front werd de gevechtsactiviteit door het slechte weer beperkt tot blinde lings met artillerie beschieting van twee heuvels, die de commu nisten Zondag hebben veroverd. Aan het front in Midden-Korea rond Koemsong hebben gealli eerde tankpatrouilles verken- ningsaanvallen uitgevoerd en bijna 50 bunkers vernield. Ten Z. van Kosong aan de oostkust sloegen Zuidkoreaanse troepen tegenaanvallen op een onlangs veroverde heuvel af. Aan het oostelijke deel van het Centrale-front zijn vijf tanks van de V.N. door communistische mijnen beschadigd. In de afgelopen nacht hebben nachtjagers, door radar geleid, de Chinese linies met- bommen aangevallen. Omtrent de frauduleuze hande lingen, gepleegd door een lid van de boekhouding van de provinciale Gelderse Electriciteitsmij te Nij megen en 'n Nijmeegse kolenhan delaar vernemen 'wij van officiële zijde het volgende: Sinds enige tijd waren er ver denkingen gerezen dat bij de leve ring van fijnkool voor de electri- citeitscentrale niet alles ia orde was. Op verzoek van de centrale controledienst in Den Hiaag heeft de Nijmeegse politie 'a diepgaand onderzoek ingesteld. TenslPtte kon aan de kolenhan delaar ten laste worden gelegd, dat hij zich niet heeft gehouden aan de vaste prijzen voor de steen kolen maar bovendien is gebleken, dat de P.G.E.M. te Nijmegen aan de betrokken kolenhandelaar een partij fijnkolen leverde ter waarde van 5000. Thans blijkt, dat dit bedrag met is verrptwoord in de boekhouding en dat de betrokken ambtenaar H. en de kolenhandelaaar Van D. sa men dit bedrag hebben gedeeld. Beiden zijn ter beschikking ge steld van de justitie in Arnhem. Het vlaggeschip van de Indo nesische marine de „Gadjah Mada", die in het begin van dit jaar ten Oosten van Madura aan de grond is gelopen en ernstig werd beschadigd, heeft na repa ratie in Soerabaja een geslaagde proeftocht gemaakt. Het herstel heeft ruim 4 maanden geduurd en bijna 1 millioen rupiahs ge kost. De reparatiewerkzaam heden waren dermate omvang rijk, dat aanvankelijk gevreesd werd, dat herstel in Indonesië onmogelijk was en voorgesteld werd het schip naar Hongkong te zenden hetgeen na een tweede onderzoek onnodig bleek. Van de Nederlandse en Austra lische autoriteiten heeft de N.V. Etetona', (huisboten en bungalow- industrie te Zaandam) voor de derde maal toestemming ontvan gen om een partij vaa 20 bunga lows te exporteren. Zij zijn bestemd voor Nederlan ders, die geëmigreerd zijn, maar voor' hun vertrek hier een woning hebben gekocht- De N.V. Betona is de firma, die destijds in één dag een bungalow op de werf bouwde. Het Tweede Kamerlid Engel- bertink (K.V.P-) heeft aan de mi nister van Financiën de volgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat verscheidene oorlogsgetrof fenen, die nog uitkeringen vol gens art. 72, lid 5, van de wet op de materiële oorlogsschaden me nen te mogen ontvangen, in fi nanciële moeilijkheden geraken omdat zij verplicht zijn een deel van de genoten voorschotten te rug te betalen, nu de minister het stellig recht van bovenbedoelde wet ontkent? 2. Is de minister bereid deze verplichting tot terugbetaling op te schorten totdat over de vraag, of aan artikel 72, lid 5 een stel lig recht ontleend kan worden, beslist is? PRIJZEN VAN VOEDER- GRANEN. Het Tweede Kamerlid Van der Weijden (K-V.P.) heeft aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de prijzen van de voedergranen deze week met 20 cent per 100 kg zijn ver hoogd op voorschrift van het desbetreffende bedrijfsschap, ten behoeve van het C.C.D.-appa raat? 2. Indien deze vraag bevesti gend wordt beantwoord, acht de minister het dan gewenst het toch reeds dure veevoeder te be lasten met kosten, welke ter uit voering van de overheidstaak worden gemaakt en is de minis ter ook niet van oordeel, dat be doelde heffing, uitgaande van het bedrijfschap, achterwege dient te blyven? De postboot, die de dienst Nes- Holwerd vice-versa onderhoudt, heeft gistermorgen weer langs de normale route gevaren, zodat het isolement hiermede is ver broken en post en passagiers weer geregeld kunnen worden vervoerd. ONREGELMATIGHEDEN BIJ BANKKANTOOR. De directie van de Centrale Volksbank N.V. te Utrecht had in het begin van dit jaar enige onregelmatigheden ontdekt in de administratie van het toenmalige kantoor Limburg van deze bank instelling. Het onderzoek leidde tot de ontdekking, dat er een groot aantal vervalsingen in de boekhouding was aangebracht, die moeilijk te ontdekken bleken. De vervalsing had zo'n omvang genomen, dat men de politie te Maastricht erin betrok en het on derzoek leidde tot de aanhouding van de boekhouder-kassier F. L- Deze is na verhoor door de poli tie voorgeleid voor de officier van justitie en als gevolg van de mededelingen bij het verhoor werd enkele dagen later ook de reeds vroeger ontslagen direc teur van het bijkantoor L. G. uit Meerssen aangehouden en even eens in hechtenis gesteld. Naar wij vernemen bedraagt het bedrag van de gepleegde ver duisteringen ongeveer 40.000,-. Te vermelden valt dat door een inwendige reorganisatie van de spaarbank reeds vorige maand, onafhankelijk van deze verduis tering, het bijkantoor Limburg was omgezet in een agentschap, dat rechtstreeks in de centrale boekhouding is betrokken. Het politieonderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet, omdat men met de mogelijkheid rekening houdt, dat ook nog andere per sonen bij deze vervalsing zijn betrokken. De spaarders van deze instelling, die bijna allen uit de arbeidersstand zijn, zullen geen enkele schade ondervinden van het tekort, omdat de verze kering alle schade dekt. OJ Dit jaar zija er met verschillen de schepen van de Holland-Ame- rlkalijn'te Rotterdam 16.000 emi granten naar Canada vertrokken. In totaal zijn er 11 emigranten- e zen geweest en wel 9 met de .Volendam", 1 met de „Zuider- kruis" het tot emigrantenschip omgebouwde troepentransport- c Chip en 1 met het door de re gering gecharterde schip „Gastel Bianco". Verder is een gedeelte vaa het aantal emigranten via New York gereisd met een van de geregelde diensten van de Holland-Amerika- lijn. Men is alweer op volle kracht aan het werk om de toekomstige emigrantenreizen naar Canada voor te bereiden en er hebben zich nu alweer naar schatting 5000 perscaen bij de Holland Amerika- lijn aangemeld. Er zullen meer schepen van deze maatschappij voor 't vervoer naar Canada worden ingeschakeld dan tot dusverre het geval was. Zo zullen de „Rijndam" en de „Veendam" het volgend jaar enke le malen rechstreeks naar Halifax varen. De schepen kunnen naast passagiers voor de Ver. Staten 'n acatal emigranten meenemen. Voorlopig zijn reeds de volgende afvaarten uit Rotterdam vastge jeld Halifax: de „Rijndam" op 22 Februari a.s. 21 Maart,, 18 April, 16 Mei en 12 Juni en voor de „Veendam op 2 Februari en 30 M/ei a.s. Daarnaast ligt het in de bedoe ling van de regering het volgend jaar een van de tot emigranten schepen verbouwde troepenschepen in te schakelen voor het vervoer van emigranten naar Canada. In broodbakkerijen mag, on der bepaalde voorwaarden, de voorarbeid op Woensdag 5 Dec. twee uur vroeger beginnen, op Maandag 24 Dec. vijf uur vroe ger (maar niet voor 0000 uur), op Maandag 31 Dec. drie uur vroe ger dan normaal. Op 27 Dec. en 2 Januari mag één persoon om 0000 uur beginnen met ovensto- ken. Bakkersgezellen mogen op Woensdag 5 Dec. ten hoogste tien uur, op 24 en 31 Dec. ten hoogste dertien uur werken. FRAUDE BIJ P.T.T. IN DEVENTER. De 42-jarige J. F. W-, houder van een agentschap van de P. T. T. aan de Kazernestraat te De venter, die tevens een sigaren- handel dreef, is gearresteerd, verdacht van verduistering van ongeveer 20.000. De fraude, be dreven met girobiljetten, loopt vermoedelijk over de jaren 1949, 1950 en 1951. De man wordt van daag aan de justitie te Zwolle overgegeven. VIJF ARRESTATIES IN VER BAND MET BOTERSMOKKEL. De commiezen van de ambu lante dienst te Tilburg hebben In het Noorden van het land deden zich gistermiddag en in de avond enkele ernstige ongevallen voor, waarvan twee met dodelijke afloop. Gistermiddag reed de 23- jarige vertegenwoordiger H. de Haan uit Zwaagwesteinde met een personenauto door de brug leuning van het Vliet te Frane- ker. De auto kwam uit de rich ting Harlingen. Toen men de auto met een kraanwagen om hoog takelde, waren de levens geesten van het slachtoffer reeds geweken. Op de Kylster achterweg tussen Wildervank en Bareveld reed een personenauto bestuurd door Dr. H. Huizinga uit Wildervank op een andere personenauto be stuurd door de heer M. K. uit Groningen. Dr. H. verleende geen voorrang aan de op de voorrangs- weg rijdende auto van de heer K. Dr. H. werd met ernstige verwon- dingen naar Wildervank ver voerd, de heer K. kwam met de schrik vrij. Omstreeks 7 uur reed een poli- tiejeep met 6 agenten uit Veen dam op dezelfde weg tegen een stilstaande auto. Twee agenten werden hierbij ernstig gewond. In Ter Apel stak de 11-jarige D. v. d. V. plotseling de rijweg over en werd door een autobus gegrepen. Het slachtoffertje was op slag dood. Toen het driejarig dochterje van de familie Key te Bussum Dinsdag op de deksel van een wasketel zat, gleed de deksel weg en viel het kind in het ko kende waswater. Even na aan komst in het ziekenhuis te Naar- den is het meisje aan de gevol gen overleden. Te Rumpt (Betuwe) is de 41- jarige veekoper W. van Aseh die op een bromfiets reed, op onge veer 25 meter afstand van zijn woning tegen een auto gereden. Hij was op slag dood. De man was gehuwd en vader van vijf kinderen. een vijftal personen aangehouden in verband met botersmokkel. Bij de gearresteerden bevinden zich enkele Belgen. Eén der ver dachten is een Belgische vrouw. Gedurende dit jaar zouden de gearresteerden honderden kilo's roomboter hebben gesmokkeld, die in de omgeving van Baarle Nassau over de grens gingen. Bij de arrestatie werd op één der verdachten bovendien een aantal horloges gevonden. Het onderzoek in deze zaak is nog niet gesloten. DE „PRIMA" HEEFT MACHINESCHADE. Het 400 b.r.fc metende m.s. „Prima" van de firma Dammers en Van der Heide te Rotterdam is gisteren de Nieuwe Waterweg binnengelopen met het doel de opgelopen machineschade te Rot terdam te laten repareren. Het schip was op weg van Goole naar Nantes, maar heeft zijn reis on derbroken. DRIELING IN COEVORDEN. In de nacht van Dinsdag op Woensdag schonk mevr. A. A. Leemhuis-Reinink te Steenwijks- moer, gem. Coevorden, het leven aan een drieling, twee jongens en een meisje. De kinderen wogen samen 15 pond. OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN, Voor de dienstplichtigen, die op 9 November a.s. voor eerste oefe ning onder de wapenen moeten komen in Assen, 's-Hertogen- bosch, Grave en Arnhem, lopen enkele extra treinen. Genoemde dienstplichtigen moeten op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting krijgen op de voor hen bestemde extra-trein. Voor dienstplichtigen uit de provincies Friesland en Groningen met bestemming As sen loopt een ex,tra-treinGronin gen v. 9.42, Assen a. 10.13. Voor dienstplichtigen met bestemming 's-Hertogenbosch en Grave (spoorwegstation Wychen) lopen de volgende extra treinen: Rot terdam D.P. v. 8.03, Feijenoord v. 8.14, Dordrecht v. 8.42, Slie drecht v. 8.56, Gorinchem v. 9.11 Geldermalsen v. 9.37, 's-Hertogen bosch a. 10.00, s'Hertogenbosch v. 10.10, Wychen a. 10.49 en Roo sendaal v. 8.51, Breda v. 9.15, Til burg v. 9.38, 's-Hertogenbosch a. 10.01. Voor de dienstplichtigen met bestemming Arnhem loopt loopt een extra trein: Den Haag S.S. v. 8.22, Voorburg v. 8.28, Zoe termeer V. 8.38, Gouda v. 8.53, Utrecht C.S. v.. 9.23, Driebergen/ Zeist v. 9.34, Arnhem a. 10.06. Dienstplichtigen, die van ge noemde extra-treinen geen ge bruik kunnen maken, reizen over eenkomstig hun lastgeving per eerste gelegenheid na 7.00 uur met treinen van de normale dienstregeling. VRML?) \G 9 NOV. HILVERSUM Ij: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord vooi de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.30 Water standen; 9.35 Schoolradio; 9.45 Orkest; 10.15 Orkest; 10.45 Kwar- tet; 11.00 Voor de zieken; 11.4C Gram.- 12.00 Angelus; 12.01 I Lunchócacert; 12.30 Mededelin gen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewij zer- 13.00 Nieuws; 13.20 Actuali teiten; 13.25 Piano; 13.45 Voor de vrouw- 14.00 'Schoolradio; 14.2( Piano;'14.45 Koor; 15.00 School radio; 15.30 Gram.; 16.00 Voor dt zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.1f Koor; 17.35 Gram.; 18.00 Nieuws 18.15 Causerie; 18.25 Gram.; 18.4C Causerie; 18.50 Lichte muziek 19.05 Causerie; 19.15 RegeringSj uitzending; 19.35 Gram.; 19.51 Actualiteiten; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.15 Orkest 20.50 Klankbeeld; 21.35 Orkest 21.55 Causerie; 22.15 Orkest 22.35 Causerie; 23.00 Nws.; 23.15 Amusementsmuziek; 23.55 Lichtt muziek. 'HILVERSUM II: 7.00 Nieuws 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.Of Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor d( vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.21 Gram.; 10.30 Schoolradio; 10.5< Piano;' 11.10 Causerie; 11.30 Or. gel; 12.00 Orkest; 12.30 Medede lingen; 12.33 Sport; 13.00 Nieuws 13,15 Gram.; 13.20 Zang; 13.5< Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.2t Gram.; 15.15 Voordracht; 15.4; Reportage; 16.00 Gram.; 16.31 Voor de kinderen; 17.00 Koor 17.20 Causerie; 18.00 Nws.; 18.1! Felicitaties; 18.45 Denk om d< bocht; 19.00 Koor; 19.15 Prijzen, praatje; 19.30 Causerie; 19.50 Be richten;' 20.00 Nieuws; 20.05 Boe kennieuws; 20.10 Gram.; 20.3' Benelux; 20.40 Causerie; 21.0' Opera; 21.50 Overzicht; 22.0 Pop. muziek; 22.40 Causerie; 22.4 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Cau serie; 23.30 Orgel. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht; 12.43 Orkest 12.50 Koersen- 12.55 Gram.; 13.0' Nieuws; 13.15 Orgel; 14.00Schooi radio; 15.30 Gram.; 17.00 Nieuws 17.10 Amusementsmuziek; 18.0 Gram.; 18.10 Causerie; 18.20 Lach te gram.; 18.30 Voor de soldaten 19.00 Nieuws19.30 Actualiteiten 19.45 Gram.; 20.00 Kroniek; 2Ö.1 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Jazz muziek; 22.45 Gram.; 23.00 Nws. 23.05 Gram. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 13 Oc Temeuzen. De korpschef van het gemeen telijk politiekorps maakt bekend, dat de navolgende gevonden voor werpen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Herenportemonnaie, J. Hame link, Axelsestraat 81rode auto ped, H. Verstraten, Dahliastraat 28; licht grijze overjas, J. de Le ge, Schuttershofweg 2; donkergrij ze'herdershond, Smeenk, Hendrik straat 6; lapjeskat, D. van Vliet, p.a. De Groot, Hansweert; broche met rode steentjes, G. Kok, Van Steenbergenlaan 17. Aan het 'bureau van politie zijn te bekomen: Mes, een paar dameshandschoe nen, huissleutel, kinderportemon- naie, zakmesje, zilverbon, cein tuur van regenjas, schooletui sleutel, wit halssnoer, grijze jon- M. J. Wullems, 26 j. (won. te Ter neuzen) en M. L. van Hoije, 20 25 Oct. J. J. de Vos, 24 j. (won. t Terneuzen) en I. A. L. van Len 23 j. 29 Oct. G. C. Schoonen, 25 en M. T. J. Nelen, 21 j. Huwelijks-voltr.: 2 Oct. J. Oos terhout, 30 j. en I. M. Begijn, 27 Geboorten: 29 Sept. Rage Petrus, z. van E. Lammens en M. Wullems. 2 Oct. Christin Eugenia Othilia Maria, d. va J. A. T. M- Kieboom en J- D Noschka. 5 Oct. Walter Oscar, van A. C. M. Calseijde en S. R van Oppen. 6 Oct- Carolina Ma thilda, d. van P. van der Velde en J. C. M. de Jong; Jaap Jan, van M. Kroon en L. Peetoor 7 Oct. Lisan Ilonorine, d. van I Ducarmon en M- Claeyssen Oct. Robert Achilles CyriH« Maria, z. van R. C. Vermoet e R. P. M. Andriessen. 14 Oct. Js cobus Johannes, z. van H. J. d Lc-ux en M. J. Seegers; Mathild Margaretha en Elisabeth Marc dochters van R. E. Kox en B. R Remorie. 27 Oct. Raymond Mac rice, z. van R. J. Rammeloo en J M. Haverhals. 29 Oct. Cornel: Marinus Maria, z. van C. i Schetters en C. M. Quir.tus; Ann Elisabeth Petrus Maria, d. va II. G. M. van den Eynde en G. R Baart. Overlijden: 7 Oct. P. A. M. va Herwijnen, 78 j., echtg. van P. W. Ongenae. 8 Oct. Rosalia va Haute, 67 j„ wed. van T. va Craenenbroeck. 27 Oct. Bertha de Guytenaer. 50 j., echtg. van I C. Morcus (overl. te Terneuzer 28 Oct. C. L. Acda, 84 j., echt, van M. P. Martens. SAS VAN GENT. Ingekomen: A. Jager en ech gensjas, vulpotlood, damesporte- genote van Rotterdam; P. 3 feuille, kinderwantje, ret en een sleutel. groene ba- Voorzichtig slopen Terry, Berry en de Sirdar over het beboste eiland. De sultan volgde samen met Hassan. „Misschien komen ook van d.e andere zijde vijanden", zei Berry, „ze zullen ons zeker willen om singelen". „Ik ga vast achter deze boom zitten", kondigde de Sirdar aan, „wanneer er dan iets beweegt bij de uitgang van de tunnel neem ik het onder vuur". Terwijl hij dit zei waren Halef en zijn mannen echter al naar bui ten gekropen. „Wij moeten ons met boomtak ken bedel:ken", zei Hplef, ,,want die Sirdar mist nooit iets als hij schiet". ,,Moet de zaak in brand?" vroeg een der rovers. „Eerst wachten op orders van HhleP' zei een andere. Voerman en gezin, van Westdoi pe; A. M. C. Fermont, van Vlil singen; C. M. van Aerde, va Westdorpe; L. S. E. Schelstrat van Westdorpe; J. A. Duister e gezin, van Nieuwenhagen; Timmer, van Aardenburg; J. I W. Bonnier en echtg., van An sterdam; J. M. Bodel en gezi van Frankrijk; T. M. M. B. Boi neville, van Frankrijk; J. P. E Martens, van Terneuzen; D. Wi( ringa, van Maastricht; A. Koen, van 's-Gravenhage; C. Hamelink, van Terneuzen; Maas en gezin, van Terneuze P. J. Riemens, van Leiden; L. 1 de Maillie, van Westdorpe; J. Keizer, van Oud-Vossemeer; i M. Stubbé, van Westdorpe. Vertrokken: J. W. Sijpestei en gezin, naar 's-Gravenhage; v. Culenborg, naar Aardenbur J. F. Nelissen, naar Rotterdar F. Leloir, naar Frankrijk; 1 Weggemans, naar Alblasserdai J. van der Meulen, naar Nieuv Ginneken; E. M. Boutens, na; Aardenburg; J. R. L. de Vis, na Gent-Brugge; R. F. Morcus, na Westdorpe; T. Slabbekoorn, na; Axel; I. M. Simoen, naar Belg:

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3