De van een vorming West-Duitse politiemacht Truman doel beroep op Sowjet-Unie inzake ontwapening EGYPTE De toestand in Teheran 'Massabijeenkomsten Ontwapeningsplan der Westelijke „Grote Drie Iets wat U bijzonder welkom is! I Oude en nieuwe nazi-liederen V Besprekingen der „Grote Vier'' Het geval Moeller President Truman heeft Woensdag een beroep gedaan op de Sowjet-Unie om in te stemmen met vérgaande en tot in bijzonderheden uitgewerkte ontwapeningsvoorstellen, die onder meer het uitein delijke verbod van op atoomkracht berustende wapens zouden inhouden. Verklaring van Schacht Opperbevelhebber Britse troepen tot zijn manschappen WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. Ontwapening over gehele wereld Franse treiier in moeilijkheden De financiële situatie in Engeland v.m. n.m. Rreskens terneuzen Walsoorden op onder op onder ïov. Liberia koopt de „Prinses Irene AMERIKA, ENGELAND en FRANKRIJK zullen bij de algemene vergadering der V.N. voorstellen indienen voor een ontwapening onder toezicht, na een onderzoek en telling van de wapens over de gehele wereld, atoombommen inbegrepen. De bespreking van het programma zou onmiddellijk kunnen beginnen, doch de uitvoering niet vóórdat de oorlog in Korea is geëindigd, aldus deze gemeen schappelijke verklaring. tt Luchtpost voor Nieuw-Guinea Hel voorstel van President Auriol I ïk I gs- a r. -» rankering bij Abonnement: Terneuzen Olrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande (tedactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwal taal 'er week 37 cent Losse nummers 7 cent DE Verschijnt dagelijks DONDERDAG 8 NOVEMBER 1951. 7e Jaargang No. 1879. Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum pc advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uu? Voor het Maandagnummer Zaterdags 11 uur In September 1950 hebben de ninisters van Buitenlandse Za ten der westelijke geallieerden ip hun conferentie in New York besloten de West-Duitse bonds- republek toe te staan 35.000 man gekazerneerde politietroepen te houden. Het scheppen van een afdoen de veiligheid tegen extremisti sche betogingen werd toen nood zakelijk geacht. Met de vorming van de politietroepen is het ech ter niet zo vlot gelopen als de bondsregering gewenst had. De landelijke besturen, bij wie de politiemacht berust, hebben geen afstand willen doen van hun rechten en zij hebben de eis ge steld, dat de gekazerneerde po litie onder hun bevelen zou blij ven. Het feit, dat in verschillen de landen de socialisten de rege ring in handen hebben, maakte ieze oplossing voor de centrale regering niet aantrekkelijk. Men stond voor het feit, dat de bonds regering in geval van nood geen machtsmiddelen bij de hand zou hebben en afhankelijk zou zijn van de inzichten van de lande lijke politiechefs- Wel is de poli- iewacht voor de bureaux van de jondskanselier dezer dagen ver vangen door wachtposten van de seer militair uitziende federale jrenspolitie. Deze grenspolitie heeft minis- er Lehr, de hoogste politiechef m organisator van het nieuwe ipparaat, gelegenheid gegeven loor de mazen van de grondwet leen te glippen. De grondwet egt de verantwoordelijkheid voor Ie politie bij de landen en geeft Ie bond slechts het recht een geperkte grenspolitie in te rich ten voor de grenscontrole. Tus sen Bonn en de landelijke hoofd steden is na lange strijd de over eenkomst getroffen, dat het poli- iecontingent in drie groepen zou jvorden verdeeld, namelijk 10.000 nan voor de landen, voor de prensbewaking en voor een later te vormen federale politie elk. De grenspolitie is er thans en de andelijke politietroepen zouden p het kemende voorjaar klaar moeten zijn. De eigenlijke fede rale politie kan echter eerst ge vormd worden wanneer de jrondwet gewijzigd is. Nu heeft de oppositie bij de iongste bcgrotingsdebatten mi nister Lehr verweten dat hij, zo lang hij niet over een werkelijke Eederale politie kan beschikken. 3e grenspolitie voor dit doel zou misbruiken. Enkele der politie kazernes zijn namelijk gelegen buiten de grenszone, die voor het optreden dezer politie is aange wezen. Bovendien is volgens de oppositie de opleiding dezer po litie slechts in laatste instantie kp grenscontrole gericht. Overi- lens heeft de minister deze cri- tiek nieuw voedsel gegeven door onlangs te verklaren, dat hij een Vergroting van de grenspolitie i 'Het Franse avondblad „France Boir" meldt, dat de Russische mi nister van Buitenlandse Zaken Wisjiosky zou hebben gezegd, dat maarschalk Stalin eerst wil wach ten op een officiële uitnodiging •an de „Westerse Grote Drie", af- vorens te heslissen, of hij zal deel nemen aan eventuele besprakingen der Grote Vier". zal aanvragen, indien de nood zakelijke grondwetswijziging niet tot stand komt. Tegen, extremisme- Minister Lehr heeft er geen twijfel aan laten bestaan, dat hij meent zijn politie-apparaat voor namelijk tegen eventuële com munistische acties nodig te zul len hebben. Het gevaar voor ex tremistische uitspattingen komt naar zijn mening van deze zijde, eerder dan van die der nieuwe nazi's. De meningen daarover zijn verdeeld en in de bondsdag heeft de oppositie zich zelfs on gerust getoond over nazistische bedoelingen in het nieuwe poli tiecorps zelf. Deze zijn, aldus de oppositie, gebleken uit inciden ten, die zich in Brunswijk, Han nover en Bonn hebben voorge daan. Daar hebben de leden van de grenspolitie bijzondere voorkeur getoond voor oude en nieuwe nazi-liederen. Minister Lehr heeft deze inci denten voorgesteld als „dron kemansdaden". Inderdaad ver keerden de politiemannen, die in Brunswijk lustig het Horst-Wes- sellied en dergelijke hadden aangeheven, in staat van dron kenschap. Hun afdelingschef had dit alles toegelaten en hij meende zich te kunnen verontschuldigen met te zeggen, dat hij niet wist dat het zingen van deze liederen in Ne- dersaksen verboden was. Tegen de zangers zijn maatregelen ge troffen, maar in het kamp der oppositie is daarmee niet de in druk weggenomen, dat er in het corps een reactionnaire weer machtsgeest heerst. Dit is vol gens de socialisten te wijten aan het feit, dat het grootste deel der politieleiders uit de weermacht afkomstig is en nooit vroeger po litieman is geweest. Dit laatste is volgens minister Lehr onver mijdelijk, omdat snelle gemotori seerde politietroepen gevormd moesten worden, wier technische uitrusting experts vroeg. Dat de jongere politieleiders vrijwel allen oud-weermachtsol daten zijn, is volgens minister Lehr uitsluitend een gevolg van het feit, dat in Hitiers jaren vrij wel alle politiemannen door de weermacht zijn gegaan. Overigens heeft minister Lehr zich persoonlijk borg gesteld voor de „democratische gezindheid en de staatstrouw" van zijn veelbe sproken politie. De Italiaanse politie heeft op verzoek van de internationale criminele politie (Interpol) de Deense consulaire employé, Boerge Moeller, die veertien da gen geleden in Turijn opdook, gearresteerd. Er is nog geen of ficiële verklaring voor deze ar restatie beschikbaar. De politie omsingelde 't krank zinnigengesticht „Collegno", in welk Moeller werd opgenomen, nadat hij Turijn bereikt had en niet in staat was zich te herinne ren wie hij was en waarom hij naar Italië was gekomen. Eind October was Moeller op geheim- zinnege wijze uit Antwerpen, waar hij ambtenaar voor scheeps- zaken bij het Deense consulaat was, verdwenen. Dr. Hjalmar Schacht, voormalig president van de Duitse Rijksbank, heeft te Calcutta verklaard, dat hij „actief" heeft deelgenomen aan een aantal complotten om Hitier te vermoorden. Schacht zeide dit tegenover journalisten op thuisreis van In donesië. Hlij had zich voortdurend tegen Hitlers oorlogspolitiek verzet. Zelfs vóór de oorlog had hij verscheidene pogingen gedaan om Hitler en zjjn regering te doen verdwijnen, aldus Schacht. Teza men met de generaals Witzleben en Halder had hij in September 1939 een complot beraamd, maar dit 'was helaas door de overeen komst van München verijdeld. Ook het laatste complot, op 20 Juli 1944, faalde. Generaal Sir George Erskine, opperbevelhebber der Britse troe pen in de Suez-kanaalzone, heeft de Egyptische regering in een tot zijn manschappen gehouden radio rede beschuldigd van „misdadige onmenselijkheid" door een toe stand van paniek onder haar eigen bevolking te scheppen, waarna zij niet in staat blijkt de hierdoor ver wekte chaos op te heffen. „Ik aanvaard geen enkele ver antwoordelijkheid voor toestanden, die opzettelijk door de regering te Cairo zijn teweeggebracht. De Britten hebben geen geschil met de Egyptische burgerbevolking. Vele Egyptenaren hebben lange jaren met grote plichtsbetrachting voor ons gewerkt, doen nu wordt nedegedeeld door het K.N.M.I. te Bilt, geldig van Donderdag- chtend tot Donderdagavond. Tijdelijk regen. Meest zwaar bewolkt met tijde- ijk regen of buien. Overwegend natige Zuid-Oostelijke wind. Wei- lig verandering in temperatuur. VRIJDAG 9 NOVEMBER. De ministers van Buitenilanckse Zaken van de Ver. Staten, Enge land. en Frankrijk, resp. Acheson, Eden en Schuman, hebben te Pa rijs overeenstemming bereikt over de inhoud van een gemeenschap pelijke verklaring ten aandien van een ontwapening over de gehele wereld. Voorts zouden de drie ministers voornemens zijn hun in de verkla ring vervatte voorstellen persoon lijk voor de algemene vergadering van de V. N. toe te lichten. Verder is de kwestie-China be sproken. De miaisters kwamen overeen hun standpunten in dezen to handhaven. Engeland heeft de regering te -Peking erkend, de Ver. Staten en Frankrijk echter niet. Naar verluidt besprak men ten slotte het vraagstuk van het hou den van vrije verkiezingen in de beide delen van Duitsland. De drie ministers zouden opnieuw hebben verklaard, dat zij het verzoek van de Westduitse regering om een in ternationale commissie te zenden teneinde te onderzoeken, of vrije verkiezingen in beide delen van Duitsland mogelijk zijn, krachtig steunen. hun vrees aangejaagd door benden bandieten en moordenaars, die re volvers, messen en knuppels ge bruiken om hen te dwingen hun normale werk bij ons op te geven", aldus de generaal, die verder ver klaarde -over onwederlegbare be wijzen te beschikken dat de Egyp tische politie in sommige gevallen aan deze schrikaanjagende cam pagne heeft deelgenomen. ,De Egyptische regering", zo besloot de Britse opperbevelheb ber, „doet alles cirn ons te belege ren, uit te hongeren en vrees aan te jagen, doch wij zullen niet ver trekken". Britse razzia. Woensdagochtend vroeg hebben Britse militairen een razzia ge houden in het -Egyptische dorp Abu Gamoo|s in, de kanaalzone na bij Ismail ia- Na ,3 uur zoeken hadden zij één revolver en één stengun gevonden. De 2 wapens werden een meter onder de grond aangetroffen. Hlet dorpje, dat 1500 inwoners telde, werd afgezet en Britse troe pen, met de bajonet op het geweer en voorzien van mijndetectors, verspreidden zich door de nauwe straten. Alle mannen moesten de huizen verlaten op één in elk ge zin na, die bij de vrouwen en kin deren mocht -blijven. De huizen werden daarna doorzocht- De afgelopen 2 dagen zijn Britse voertuigen in het dorp vijfmaal be schoten. Een 50-tal verdachte dorpelingen werd binnen prikkeldraad opge sloten in afwachting van een zeer nauwkeurig verhoor. Op enkele na zijn zij later op de dag vrijgelaten. Dinsdagavond hebben twee ge wapende Egyptenaren te Port Foead aan de Oostelijke oever van het Suezkanaal een Britse serge ant gedwongen zijn stengun af te geven. De laatste paar dagen is ver scheidene malen diefstal van wa pens door Egyptenaren gemeld. Britse torpedobootj-agers naar Port Said. De Britse torpedobootjagers „Corunna" en „Agincourt" zijn gisteren naar Port Said vertrok ken. De Franse treiier „Duquesne" verkeert door motorstoring in moeilijkheden. Het schip bevindt zich 20 mijl ten Z.O. van Beachy- Head (in het Kanaal). Aan de scheepvaart is verzocht uit te zien en bericht te zenden. In zijn over de gehele wereld uitgezonden radio-rede over „in ternationale ontwapening" zeide de president dat de kern van het plan, dat door de Westerse mo gendheden aan de algemene ver gadering der Verenigde Naties is voorgelegd, bestaat uit het voor stel om nauwkeurig vast te stel len over welke strijdkrachten en wapens elk land beschikt. Trumans plan bestaat uit drie punten: 1. Door de Verenigde Naties aangestelde inspecteurs krijgen tot taak de strijdkrachten en be wapening van elk land ter wereld voortdurend te controleren en rapport uit te brengen over hun bevindingen. 2. Terwijl de controleurs bezig zijn met hun taak zullen afzon derlijke overeenkomsten worden gesloten voor een daadwerkeijke vermindering der bewapening. 3. De betrokken landen zullen aan de hand van het voorgaande zo spoedig mogelijk tot verminde ring van hun bewapening over gaan. „Een dergelijk programma", al dus Truman, „zou door alle lan den, die over een aanzienlijke mi litaire macht beschikken, moeten Juist deze weken vóór Sin terklaas moet U ervoor zorgen, dat U het Snoepje van de Week krijgt. U kunt immers best wat extra snoepgoed gebruiken om de schoentjes te vullen voor weinig geld! En dan nóg wat: er zijn bij hel Snoepje verpakt aller aardigste kaarten met ver rassend geïllustreerde Sin lerklaasliedjes. Zo kunt U 4 kaarten met acht liedjes in Uw bezit krijgen. De Gruyter s Snoepje van de Week kost ook n u nog slechts 10 cent U krijgt het elke keer als U 4 gul den aan De Gruyler-arti- kelen besteedt. Dat gaat vlug genoeg: bedenk maar eens wat Uper week alleen al aan margarine uitgeeft! -■* 511108 worden aanvaard en bekrachtigd overeenkomstig de in elk land daarvoor geldende grondwettelij ke werkwijze". Het onderzoek door de inspec teurs der V.N., vervolgde de pre sident, „zou zich ook moeten uit strekken tot de op atoomkracht berustende wapens. Ook nadat er overeenstemming zou zijn bereikt over een ontwapeningsprogram ma en dit reeds ten uitvoer zou zijn gelegd, zou de controle moe ten voortduren. Wanneer de feiten bekend zijn, zou men over kunnen gaan, tot het sluiten van wederkerige over eenkomsten, waarin nauwkeurig zou worden vastgelegd over wel ke strijdkrachten en wapens elk land uiteindelijk zou mogen be schikken. Het zou bijv. mogelijk zijn te bepalen dat de strijdkrach ten van iedere staat in overeen stemming moeten zijn met de grootte van zijn bevolking, met een maximum-grens, die door geen enkel land zou mogen wor den overschreden. Voorts zou elk land zich moeten verplichten niet meer dan een bepaald maximum gedeelte van zijn nationale inko men voor militaire doeleinden te besteden. Er zal ook controle moeten ko men op de door kernsplitsing te weeggebrachte energie. De Ver enigde Naties hebben hiervoor een plan, dat wij blijven steunen. Vanzelfsprekend zijn de Wester se staten te allen tijde bereid te beraadslagen over een beter plan'1. Truman besloot zijn radiotoe spraak met de woorden: „Indien de Sowjet-Unie en de van haar afhankelijke staten werkelijk be vreesd zijn voor de voornemens van een .of meer der vrije landen, zoals zij zeggen te zijn, dan heb ben zij hier een plan dat zij zon der risico kunnen aanvaarden. Het zou hun, in elke fase van zijn tenuitvoerlegging, op dezelfde wijze beschermen als elk ander land en aan de andere kant zou den ook wij het ons kunnen ver oorloven met een dergelijk plan in zee te gaan, daar wij dan over waarborgen zouden beschikken indien de wederpartij van kwade trouw zou blijk geven". De Britse minister van Finan ciën, Richard Butler, heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat Engeland door „bankroet en hon ger" zou worden bedreigd, tenzij onmiddellijke maatregelen wor den genomen ter verbetering van de financiële situatie. Butler deelde mede, dat de re gering had besloten maatregelen te nemen ter beperking van de invoer, waardoor 350 millioen pond per jaar zou worden 'bespaard op de externe uitgaven. Tot de artikelen waarvoor in voerbeperkingen zijn te verwach ten, behoren ham in blik en vleesconservem, diverse soorten suikerproducten, iblikfruit en blikgroente, vers fruit en noten. De beperkingen zullen onmid dellijk in werking treden. Het bedrag, dat Britse toeristen naar het buitenland mogen me- denemen, wordt verlaagd van 100 tot 50 pond sterling voor de 12 maanden per eind October 1952. Butler verklaarde voorts, dat de strategische voorraadvor- ming in een trager tempo zou moeten geschieden. 10.38 11.14 11.13 11.49 Hansweert 11.53 12.29 0.03 12.39 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 7.47 17.00 15.15 2.43 P 7.49 16.58 15.26 4.02 l 7.51 16.56 15.38 5.21 i 7.53 16.55 15.53 6.40 P 7.54 16.53 16.11 8.00 Het luxe passagiersschip „Prin ses Irene", eigendom van de heer Doeksen op Terschelling, is aan gekocht door de regering van Li beria en zal als jacht door de pre sident van deze Afrikaanse neger republiek worden gebruikt. Het jacht, dat oorspronkelijk bestemd was voor vacantiereizen naar de Middellandse Zee, zal eerst door de jachtbouwers De Vries Lentsch onder handen ge nomen wordes voor enige wijzigin gen in de accomodatie. Het zal half December naar de Westkust van Afrika vertrekken ender commando van kapitein Visser, een vroegere commodore van de Wlest-Afrikalijn. Naar wij vernemen komt er een Nederlandse equipage op 't schip. Alle omroepers van Radio-Tehe- ris van de oliecommissie uit het i ran zijn in staking gegaan, omdat zij hun salaris deze maand no,g niet hebben ontvangen. De lezing van het nieuws-bulle- tin is overgenomen door het hoofd van het departement voor Pérs en Propaganda. Als gevolg van de staking moest een belangrijke officiële verkla ring over de activiteiten van de pro-communistische Toedeh-partij worden uitgesteld. Egyptische politie heeft de En gelse kapitein van het Egyptische stoomschip ^Seqqara" gearre steerd, nadat Egyptische leden van de bemanning hem er van hadden beschuldigd, dat hij „een hooggeplaatste Egyptische per soonlijkheid had beledigd". De gouverneur van Suez heeft een onderzoek naar de beschuldi ging gelast. Massabijeenkomsten te Teheran. Ongeveer 10.000 personen heb ben een massabijeenkomst te Te heran bijgewoond, die door de re ligieuze leider Kasjacii was hijeen- geroepen. In zijn openingsrede wenste Kas- jani het Perzische volk geluk met zijn overwinning in de „strijd om de olie" Perzische parlement, Hoessein Maki, „dat een vreemdeling een vreemdeling blijft. Wij aanvaarden geen compromis en zullen de wet ten op de nationalisatie der olie industrie uitvoeren. De vrijheid wordt met het zwaard veroverd. Wij zijn vredelievend, maar wan neer we van waar dan ook worden aangevallen, zullen wij met Gods hulp de aanvaller verdrijven", al dus Maki. Hierop namen de aariwezigen een resolutie aan, waarin de „Britse aanvallen op Egypte" wor den veroordeeld. Voorts wordt in de resolutie gezegd, dat „agenten uit het buitenland, communisten, of vertegenwoordigers van de Brits-Iraan.se Oliemaatschappij" moeten worden gestraft- Na hem verklaarde de secreta-1 zonden Op 14, 21, 23 en 28 November kan luchtpost-correspondentie worden verzonden met vliegtui gen, die van Amsterdam naar Biak vertrekken. De stukken dienen op de dag, voorafgaande aan de vertrek data, zo tijdig ter post worden bezorgd, dat ze met de nacht- posttreinen kunnen worden ver- Men verwacht dat de Sovvjet- Unie het voorstel van president Auriol van Frankrijk voor een 4- mogendhedenbespreking tie Parijs z,al verwelkomen, mits er later een bijeenkclnst der 5 grote mogend heden met inbegrip van Peking- China "wordt gehoutjen, aldus di plomatieke kringen te Parijs. Britse en Amerikaanse woord voerders te Parijs verklaarden, dat hun regeringen Auriols voorstel eerst zorgvuldig moeten bestude ren, alvorens hun houding te be palen, daar zij vooraf niet op de hoogte waren gesteld van het voorstel. Het is in Amerikaanse kringen een publiek geheim, dat de Ame rikaanse regering thans geen warm voorstander is van dergelij ke bijeenkomsten der grote mo gendheden. In kringen, die in nauw contact met president Truman staan, werd verklaard, dat die president niet zal afstappen van zijn reeds meer malen verkondigd standpunt, dat een bijeenkomst met Stalin, zou moeten worden gehouden in de Ver. Staten, De tekst van de gemeenschap pelijke verklaring luidt als volgt: „1. Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Sta ten zuilen bij de zesde algemene vergadering van de Verenigde Naties voorstellen ter overwe ging indienen om over te gaan tot regeling, beperking en rede lijke vermindering van alle wapens, waaronder atoombom men. 2. Zolang de huidige toestand van internationale spanning heerst hebben de drie regeringen de onontkoombare plicht en zijn zij vastbesloten met haar krachtsinspanningen voort te gaan om de sterkte te bereiken, die nodig is voor haar eigen vei ligheid en die van de vrije we reld, aangezien er zonder veilig heid geen vrede in rechtvaardig heid mogelijk is. 3. Zij geloven ook dat, indien alle regeringen oprecht meewer ken om tot de gezamenlijke en doeltreffende regeling en beper king van de strijdkrachten en wapens te komen, dit in grote mate het oorlogsgevaar zal ver minderen en hierdooor de veilig heid van alle volkeren zal verho gen. 4. Voor ieder eerlijk plan voor regeling, beperking en redelijke vermindering van alle strijd krachten en wapens is een eerste en onmisbare stap het verstrek ken van inlichtingen en het on derzoek dienaangaande. Het ver strekken van inlichtingen en het onderzoeken hiervan zou voort durend moeten geschieden en achtereenvolgens alle strijd krachten moeten omvatten waaronder para-militaire, veilig heids- en politietroepen en al le wapens, met inbegrip van atoombommen. Ook dient te worden voorzien in doeltreffende internationale controle teneinde de juistheid van genoemde inlichtingen na te gaan. 4. Het bovengenoemde stelsel zal een belangrijk onderdeel zijn van het program voor regeling, beperking en redelijke verminde- ring van alle strijdkrachten en wapens tot een peil, dat de moge lijkheid van een succesvolle oor log in belangrijke mate zal doen verminderen en bijgevolg de kans, dat agressie zal worden ge bruikt voor verdere nationale doeleinden zal doen afnemen. 5. De drie regeringen zijn van mening, dat een bruikbaar pro gram maatstaven dient te be vatten, volgens welke de omvang van alle strijdkrachten zal wor de nbeperkt, de grootte van de nationale productie, die zou kun- nen worden gebruikt voor mili taire doeleinden, zal worden ver minderd en een wederzijds over eengekomen nationaal militair program binnen de voorgeschre ven grenzen en beperkingen kan worden bereikt. Het plan van de Verenigde Naties voor de internationale controle op atoomenergie en het verbod van atoomwapens moet blijven dienen als de basis voor maatregelen ten aanzien van atoomenergie in het raam van enig algemeen program voor de regeling, beperking en redelijke j vermindering van alle strijd krachten en wapens, tenzij en totdat een beter en doeltreffen der plan kan worden opgesteld. 6. De drie regeringen zijn van mening, dat de besprekingen over 't program nu dienen aan te vangen. Een dergelijk algemeen program kan echter niet ten uit voer worden gelegd, zolang de strijdkrachten van de V.N. in Korea weerstand bieden aan agressie. Bovendien moeten en kunnen de belangrijkste kwesties, die de wereld hebben verdeeld, tegelijk met het uitvoeren van het pro gram worden geregeld. 7. De drie regeringen zijn met alle leden van de organisatie der Verenigde Naties verantwoorde lijk voor het bevorderen van een toestand in de wereld, waarbij internationale vrede en veilig heid zijn gewaarborgd. Zij zijn van mening, dat haar voorstellen de wereld een gelegenheid bie den in de richting van dit doei te gaan". F s; ;i I ,4f] ar] •4C] Oil in-1 di en I d( i .li VS .4( J .51 .0:1 st.| st st -i: I tit< VS .41 I ,<M I d( se- '.2( ,5< Jr. de vs ,5< j J2t i.4! i.3< I or LI! di in Be oe ►.3' ..0( LOi {.4. au tn. at l.0< sol ÏTS 5.0 ch en en XI l77 VS. Dc 'er 0 - t en 5 tos !7 tge 1 tin va Ik I y R Ma de i, on l I en illf e Ja t d ild urii iac ieli 1 nn va R va va va a I 5er. 'bt ch B doi Hi! va rat r e I Au ezL ïoi B Wii 1 ize: i i tei; •ur iar 1 iar ;uv na: na; na: na; ïlgï

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1