Terry en Berry Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS Schepen in noodf in de bril van Sultan Sar 7 v fsawapc ...met Mascotte gaat-ie goed Sensationele stappen van „Grote Drie"' Rede van President Truman Proiest van mijnwerkers in Wales Bomaanslag in Buenos Aires WIELRENNEN. Naar het A.N.P. verneemt heeft de Franse trawler „Chalu- tier Espadon", die zich 20 mijl ten N. van Boulogne bevindt, 2 motorboten op sleeptouw geno men welke noodseinen gaven. Eén motorboot, genaamd „Min- denrose" heeft drie man aan boord. De naam van de tweede was niet leesbaar. Aan boord be vond zich één man. De mannen maken de indruk Engelsen te zijn Naar Scheveningen-Radio nader meldt zijn de twee motor boten veilig in Boulogne aange komen. Er werd niemand ver- mist. Scheveningen-Radio meldt be richten te hebben ontvangen via Landsend volgens welke het Britse schip „Glaucus' Zondag ochtend omstreeks twaalf uur n onbekende tweemaster heeft waargenomen, die onmiddellijk hulp verzocht. Het Spaanse schip „Mina Can- tiquin" (622 ton) is Zondagmor gen ter hoogte van Black Head (Cornwall) op de rotsen lek ge- slascn. Het schip maakte water en de bemanning bestaande uit zeven koppen is door een red dingboot aan land gezet. Later sloegen de golven bijna geheet over het schip heen. Een sleep boot keerde na een vergeefse bergingspoging naar de haven van Falmouth terug. De „Mina Cantquin" was op weg van de Tyne naar Gijon (Spanje) met een lading blende van 1.000 ton. De reddingsboot van Whitby (Yorkshire) heeft Zondagavond de 144 ton metende Nederlandse motorkustvaarder „Geziena" uit Rotterdam veilig de haven bin nengeleid. Toen het schip om hulp vroeg, zat de bemanning van de reddingsboot juist 'in de krant de berichten te lezen over het verbreken van haar verbinte nis uit protest tegen het ontslag van de bemanning van een red dingsboot uit een naburig stadie. De tweemaster „Lamorna'die uit Engeland was vertrokken om in de zeeën bij Zuid China naar een verborgen schat te zoeken, is bij het eiland Wight in nood gekomen. Bij wilde zee is de 14- koppige bemanning door een red dingsboot van boord gehaald en op Wight aan land gebracht. De bemanning bestond uit 1 Griek, 2 Canadezen, 1 Duitser, 1 Italiaan en 9 Engelsen. In de haven van Torbay (De von) zijn 9 kustvaartuigen, meest Engelse en Nederlandse, voor an ker gegaan. De kustwacht meldt windstoten van 110 km per uur. De zee slaat schuimkoppen tot 60 meter hoogte. HET BRITSE VREESRANTSOEN VERLAAGD De Britten zullen met ingang van elf November wekelijks voor twee pence minder vlees kunnen kopen. Het rantsoen heeft dan de waarde van een schilling vijf pence. EVA PERON IN HET ZIEKENHUIS. Evita Péron, de echtgenote van de Argentijnse president, is in het ziekenhuis opgenomen, waar men zal onderzoeken of zii wel of niet een operatie zal moeten ondergaan. Het ziekenhuis bevindt zich in een arbeiderswijk van Buenos Aires. Binnen de komende 48 uur zal oeslist worden of operatiet ingegrepen zal worden. Reuter tekent hierbij aan, dat mevrouw Péron de laatste uid aan zware bloedarmoede bidt. Tijdens haar behandeling heeft zij acht bloedtransfusies ontvan- De mededeling werd een kwar tier na het uitspreken van een der vier verkiezingstoespraken van Péron gedaan. De president, die als „gewoon burger sprak, zeide verlof van het president schap" te hebben genomen 9m niet de kiescampagne voor zich zelf te leiden en om in staat ie zijn bij zijn zieke vrouw te zijn. REDE VAN SPAAK. De voorzitter van de Raad van Europa, Paul Henri Spaak, heeft Zaterdag te Parijs verklaard dat ('o westelijke mogendheden haar parlementen en bevolking met voldoende op de hoogte stellen over plannen voor een Europees leger. Dit achtte Spaak zeer gevaar lijk voor de verwezenlijking van hét denkbeeld van een Europees leger, aangezien hij verwachtte rt binnen enige weken „werke lijke revolutionnaire voorstellen dienaangaande zullen worden ge daan. De westelijke mogendhe den hadden echter nog niet haar standpunt in deze kwestie duide lijk gemaakt. Aangaande de aanstaande be sprekingen tussen Amerikaanse volksvertegenwoordigers en de Raad van Europa verklaarde Spaak te hopen dat hierdoor de KONINGIN BEZOCHT KINDERCIRCUS. Zaterdagmiddag heeft H. M. Ko ningin Juliana, begeleid ctoor prinses Margriet, de voorstelling bijgewoond, welke het kindercir cus „Elleboog" in het Grand Theater „Gooiland" te Hilversum gaf ten bate der Stichting „Pro Juventute". H. M„ die omstreeks twee uur aan het theater arriveerde en de gehele voorstelling met aandacht volgde, ontving in de pauze in één der foyers o.a. burgemeester J. J. G. Boot van Hilversum en diens echtgenote en het bestuur van „Pro Juventute", welke Stichting verscheidene tehuizen in Hilversum exploiteert. Ver volgens begaf de Koningin zich met dit gezelschap achter het toneel, waar zij de leider en leid ster van het kindercircus aan zich liet voorstellen, waarna zij ook met de uitvoerende kinderen geruime tijd sprak. Even na vijf uur keerde H. M. naar Soestdijk terug. „Ditmaal gaan ze er aan!" gromde Hlalef, aan het hoofd van zijn mannen, „als we ze niet in de gang onschadelijk kunnen maken, hebben we nog 'n andere verras sing voor de sultan". En hij lachte met hoge uithalen. Een tijdlang holder) de rovers zwijgend voort. Kijk", riep Halef plotseling, „in de verte beweegt iets". De anderen zagen het nu ook. „Als ik me niet vergis is het één van die beren. We zullen de bemoeial even opfrissen!" Berry, die de stoet van de sul tan sloot, hoorde aan de uitroepen der rovers dat hij was gezien. „Wij moeten dekking zoeken! riep hij, maar de anderen hoorden niet3. Omtrent de oorzaak werd mee gedeeld, dat kort vóór de ontplof fing enige werklieden in het re gulateurhuisje bezig waren met net verpakken van een lekkende flens. Daar zij daarin niet naar wens slaagden haalden zij een opzichter er bij. Tijdens hun af wezigheid deed de ontploffing zich voor, welke het huisje ver nielde cn de apparatuur zwaar beschadigde. Vermoedelijk is het daarbij uitstromende gas een draaiende ventilator gepasseerd en heeft een electrisehe vonk het gas doen ontvlammen. Door de ontploffing werd de in nabijheid werkende arbeider J. Mulder vrij ernstig gewond. Hij kreeg n.l. een shock, brak een been en liep inwendige kneuzingen op zodat hij naar het Julianazieken- huis moest worden vervoerd. TWEEDE OVERVAL BINNEN EEN WEEK TIJDS. AMSTERDAMSE DOUANE VINDT GEHEIME DISTILLEER DERIJ. Beambten van de douanedienst te Amsterdam hebben te Weesp een grote geheime distilleerderij opge spoord. Langer dan twee jaar vva- ren hier grote hoeveelheden spiri tus vervaardigd, zodat mag worden aangenomen, dat de twee „stokers" die zijn gearresteerd, honderden liters van dit vocht hebben ver vaardigd en verkocht. De recherchebeambten waren bij toeval te weten gekomen, dat in Amsterdam zuivere spiritus te koop was aangeboden door mensen, die niet in Amsterdam thuis hoorden. De „tip" was reden voor een on derzoek en dit leidde tot een sig nalement. Spoedig rees verdenking tegen twee inwoners van Weesp, 2 broers. Dagen lang volgden de douanebeambten op onopvallende wijze de beide mannen om enig be wijs in handen te krijgen. Eerst de zer dagen lukte dit. He(j- was de rechercheurs duidelijk geworden, dat zij opnieuw een partijtje naar de hoofdstad zouden transporteren. Verdachten hadden te Weesp een auto gehuurd. Omdat het nog altijd niet gelukt was de „fabriek" te ontdekken, zat er niets anders op dan de auto te volgen. Toen de mannen dan ook door Diemen in de richting Amsterdam reden, werd hun plotseling de weg versperd Bij onderzoek bleken in de wa gen twee kleine tanks, ieder met een inhoud van 25 liter zuivere spi ritus, verborgen te zijn. De beide mannen werden gearresteerd en aan een verhoor onderworpen. Zij legden een bekentenis af en noem den ook de plaats waar de distil leerderij was gevestigd. De douanebeambten togen on middellijk naar Weesp en troffen daar op een zolder een tot in de puntjes verzorgde distilleerderij De apparatuur, die voor de „JOYRIDERS" LELIJK TERECHT GEKOMEN. Twee opgeschoten jongens wis ten Vrijdagmiddag door een half geopend raampje binnen te drin gen in een gesloten auto, die in de tuin van het Concertgebouw „De Vereniging" te Nijmegen stond. Al hoewel onbedreven in het autorij den, stuurden zij de Oranjesingel op in de richting van de Waalbrug. Onderweg reden zij een wielrijder onderste boven. Op de Waalbrug wilden zij stoppen doch gaven juist vol gas, zodat zij opbotsten tegen de zware vrachtauto van de firma Boers uit Monster. De wagen der twee „joyriders" werd geheel in elkaar gedrukt. De twee jongelui moesten uitgezaagd worden. Zij werden ter verpleging opgenomen in het Canisiusziekenhuis, vanwaar zij Zaterdag ter beschikking van de politie kwamen. Proces-verbaal is tegen hen opgemaakt. DODELIJK ONGEVAL. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur werd de 55-jarige A. H. uit de Portlandstraat te Rotterdam op de Dordtschestraatweg aldaar door een auto aangereden. De man werd ernstig gewond naar het Zuiderzie kenhuis vervoerd, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. AAN DE DOOD ONTSNAPT. Zaterdagavond is een auto uit de richting Alkmaar door de gesloten spoorwegovergang in Castricum gereden. De seinhuiswachter ging met spoed van zijn post af, doch slaagde er niet in de trein uit de richting Uitgeest tot stilstand te brengen, zodat de auto totaal werd verpletterd. De inzittenden, afkom stig uit Sneek, waren reeds uit de auto gesprongen. De trein had en- rekening te houden met de ver keersveiligheid. In dit memoran dum betoogt de A.N.W.B., dat ook een beperkte verlichting zodanig moet zijn, dat bochten, wegver smallingen, kruispunten etc. steeds duidelijk en begrijpelijk blijven. Grote aandacht dient ook besteed te worden aan oversteek plaatsen voor voetgangers en wielrijders. Voorts heeft de A.N.W.B. gewezen op de geva ren, die voortvloeien uit het be perken van 'n goede natrium- of kwikverlichting. Daardoor kun nen gemakkelijk lichte en don kere plekken ontstaan, die door de bijzondere eigenschappen van deze verlichtingssoorten sterk constrasteren. De directeur-generaal van de energievoorziening heeft zich, naar de A.N.W.B. meedeelt, ge heel met de inhoud van dit me morandum verenigd en de elec- triciteitsüedrijven verzocht, in dien enigszins mogelijk, met de daarin vervatte aanwijzingen re kening te houden. V. I IN HOLLANDSOH DIEP TOT ONTPLOFFING Woensdag 14 November wordt een V. I tot ontploffing gebracht in het Hollands Diep tegenover Strijensas. De scheepvaart op het Hollandsche Diep en het Z.- Hollandsch Diep van de ver- aan. vervaardiging van de spiritus werd gebruikt, was perfect. Men maakte dan ook, voornamelijk uit suiker,kele minuten vertraging, een product van 94 procent alcohol gehalte. In Weesp werden behalve gisten de suiker nog meer dan honderd liter spiritus aangetroffen. Alles werd in beslaggenomen. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Sehuman, heeft te Rennes, in Bretagne, een rede gehouden, waarin hij o.m. ver klaarde: „De drie Westerse verbon denen zullen in de komende dagen stappen ten bate van de vrede ne men welke, naar mijn mening, op schudding zullen verwekken". Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken wilde desgevraagd geen commentaar op deze uitlating van minister Sehuman geven. Een woordvoerder zeide dat op het mi nisterie niets anders bekend was dan de aangehaalde uitlating van de minister. Hij voegde hieraan toe niet te weten of Sehuman had ge zinspeeld op stappen die de drie Westerse verbondenen bij de aan vang van de algemene vergadering der V.N. op Dinsdag a.s. voorne mens zouden zijn te doen. Volgens A.F.P. is men in kringen der V.N. van oordeel, dat minister Sehuman doelt op een plan van Acheson ter versterking van de collectieve veiligheid. Dit plan zou op de algemene vergadering wor den voorgesteld. DODELIJK ONGEVAL keersbrug bij Moerdijk en de be- nedenmond van de Dordtsche Kil tot Klundert, met alle daaraan gelegen havens, zal zijn gestremd van 15.30 tot 17.30 uur of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Ambtenaren van de rijkswa terstaat zullen aan de scheep vaart de nodige aanwijzingen ge ven, welke stipt moeten worden opgevolgd. FABRIEK TE APELDOORN. Zaterdagochtend om 9 uur heeft zich in het z.g. verdeelhuis- je van de gemeentegasfabriek te Apeldoorn, waarin de gastoevoer voor huisgebruik en straatver lichting wordt gesplitst, een ont ploffing voorgedaan. Daarbij kwam een stuk muur terecht op de grootste gashouder, waardoor een afsluiter in het ongerede raakte, en het gas in grote hoe veelheden ontsnapte en tegelij kertijd vlam vatte. Dientenge volge ontstond er storing in de gaslevering en zuinigheidshalve werd ook de toevoer uit de beide andere gashouders afgesloten, zodat Apeldoorn toen geheel van gas was verstoken. De brandweer was met groot materieel uitge rukt, terwijl de politie, die voor een ruime afzetting om de gas fabriek zorgde, per luidspreker wagen de bevolking waarschuw de en adviseerde alle gaskrannen af te sluiten. Om elf uur was de brandweer er in geslaagd het vuur te blus sen. Drong er vorige week Maan dag een jongeman met een lucht- pistool een manufacturenwinkel aan de Goudsesingel binnen, Za terdagavond gebeurde er in Rot- terdam-Blijdorp weer iets van dien aard. Twee jongemannen kwamen een filiaal van Van der zoekers goed partij gaven Emmaneel een slecht wegge werkte bal in een doelpunt om te zetten (11). Een kwartier na de thee wist Honoré Neefs de thuisclub de lei ding te bezorgen. Enkele minuten voor het einde vergrootte de thuis club haar voorsprong uit een door Van Dorselaar benutte strafschop. Hulst won verdiend, hoewel de be- Meer en Schoep binnen, dreigden met iets, dat op een pistool leek en namen de benen met medene ming van een bedrag van 270. Het is de politie gelukt de jon gemannen aan te houden. Het zijn de 21-jarige opkoper J. L. cn de 18-jarige koopman A. L. bei den uit Rotterdam. Kort na sluitingstijd kwamen de jongelui de winkel binnen on de verkoopster werd oen oen oen pistool gelijkend voorwerp onder de neus gehouden door oen der „heren". De ander deed 'n greep in de geldlade en 270 verhuisde naar zijn zak. De knapen gingen er snel vandoor, terwijl de ver koopsters luid gillend alarm sloegen. Twee in de buurt sur veillerende agenten zetten, op merkzaam gemaakt door het ge gil, de achtervolging in, doch door de duisternis raakten zij het spoor kwijt. Een uur na het gebeurde zag een agent de 21-jarige opkoper op een opgespoten terrein van de Nederlandse spoorwegen, in welke richting de knapen ook waren verdwenen. De jongeman werd in de kraag gegrepen en de meisjes uit de winkel herken den hem. Nummer twee werd in de loop van de nacht in zijn wo ning aangehouden en hier werd het geld teruggevonden. Beiden werden opgesloten. DOSKO 9 7 1 1 Internos 9 5 3 1 Middelburg 9 5 2 2 TSC 8 4 3 1 De Baronie 9 5 0 4 Terneuzen 9 5 0 4 RAC 9 4 1 4 MOC 9 4 1 4 Rood Wit 8 3 1 4 Alliance 9 1 3 5 Goes 9 1 2 6 Vlissingen 9 0 1 8 De stand in de Tweede Klasse B: 24—10 15 23—11 13 25—14 12 16—10 11 23—23 10 19—21 10 13—11 9 15—16 9 15—23 5 16—23 5 16—23 4 9—29 1 In de Derde Klasse D: Axel 9 6 3 0 216 15 De Zeeuwen 7 6 1 0 218 13 Meto 9 5 2 2 2413 12 Breskens 8 4 2 2 2517 10 Nw Borgvl. 8 4 2 2 1710 10 RCS 8 4 1 3 26—15 9 ODIO 7 2 4 1 13—11 8 Biervliet 9 3 15 1817 7 Corn Boys 8 2 15 1418 5 Clinge 8 2 1 5 1626 5 Zeelandia 9 117 1336 3 Sluiskil 8 0 1 7 6—37 1 In de Vierde Klasse H: Het Witte Huis heeft medege deeld, dat president Truman Woensdag een rede zal houden over de buitenlandse politiek. Reuter tekent hierbij aan, dat Truman dan een bespreking met generaal Eisenhower zal hebben gehad. Naar verluidt bereiden de Westelijke mogendheden zich voor een voorstel te doen, dat, aangeno men door de Sowjet-Unie, een aan zienlijke verbetering voor de zaak van de vrede zou betekenen. Men vooroordelen van beide partijen 1 meent echter niet, dat de „sensa- Zaterdagmiddag reed de 46- jarige bedrijfsleider van de fir ma Minkema te Nieuwpoort, de heer A. Bouter uit Groot Am- mers met twee van zijn kinderen in een bestelauto op de Lekdijk ter hoogte van het Schoonhoven- se Veer. Vermoedelijk door oen onverwachte beweging van één der kinderen sloeg het portier open. De heer B. verloor bij een poging om het portier te sluiten de macht over zijn stuur, waar door de auto van de dijk reed. De wagen sloeg enkele malen over ziin zijde en werd geheel ver nield. Van de kinderen resp. vier en zes jaar oud brak één 'n been, de andere bekwam vleeswonden. Beiden werden naar het zieken huis te Gouda vervoerd. De heer B. sloeg uit de wagen en kwam daar onder terecht. Aanvankelijk scheen het alsof hij slechts enke le kneuzingen had bekomen. Zon dagmorgen is hij ochter plotse ling overleden. Hij laat 'n vrouw en tien kinderen achter. VLEESOORLOG IN NIJMEGEN. De vleesoorlog in Nijmegen is in volle gang. Vele slagers con curreren tegen elkaar on en heb ben voor hun winkels grote plakkaten met opschrift „afslag vleesprijzen" voor de ruiten ge hangen. De slagers hebben meestal de prijzen aangenomen, welke een slagerij „De Bonte Os" als prijs breker had aangekondigd. Nij megen had tot Zaterdag onge veer de hoogste prijzen voor vlees in het land. Velen kochten dan ook vlees buiten Nijmegen. Hieraan zal nu wel een einde komen. Met spanning zien de Nijmeegse huismoeders de ver dere ontwikkeling van deze vleesprijzenoorlog tegemoet. VOETBALUITSLAGEN. EERSTE KLASSE A: bied. Op betrekkelijk abnormale I wijze verkreeg Terneuzen haar 20 voorsprong. In de 9e minuut Ensch. BoysVolewijckers 32; wist Van Hasselt niet beter te doen EDO't Gooi 01; Velocitasdan Sam Jansen met zun handen Elinkwijk 34; AGOVVHaarlem j van de ba! te duwen, wat de arbiter zullen worden weggenomen. DE MOND- EN KLAUWZEER- EPIDEMIE IN N.W.-EUROPA. De mond- en klauwzeerepide- mie, waarmede de veestapel in de landen van Noordwest Euro pa de laatste tijd te kampen heeft wordt geweten aan een nieuw virus, genaamd „type A5" waartegen het normale serum, niet helpt. Het nieuwe serum •dat men inmiddels heeft kunnen samenstellen kan men nog niet snel genoeg produceren om de ziekte te stuiten. In West-Duits- land zijn het vooral de aan Ne derland grenzende gebieden, welke zwaar te lijden hebben van de huidige mond- en klauwzeer- epidemie. tionele plannen", zoals de Franse minister van Buitenlandse Zaken zich te Rennes uitdrukte, een be spreking met Stalin inhouden. Volgens functionarissen zal de president plannen uiteenzetten voor een aanzienlijke verandering van koers voor de bewapening met atoomwapens en andere bewape ning. HUWELIJK. Een 47-iarige grootmoeder, die 22 kinderen ter wereld heeft gebracht, is Zaterdag te Newark (Engeland) met een 21-jarige man gehuwd. De vrouw heeft een pension in Loverslane in Newark en haar echtgenoot was één van haar commensaals. Zij trouw de in het wit en had acht bruidsmeisjes, van wie twee haar kleinkinderen waren. Als page fungeerde haar kleinzoon. Haar oudste zoon leidde haar naar de trouw zaal. Te Swansea (Zuid-Wales) hebben gedelegeerden van 28.000 mijnwer kers een resolutie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de verklaring van Je T.U.C. (Alge meen Brits Vakverbond), dat het verbond „vriendschappelijk" met de nieuwe conservatieve regering zou samenwerken. De resolutie cri- tiseert de algemene raad van het verbond, omdat deze niet te rade was gegaan met de „massa" van het vakverbond. Zaterdag is bij de hoofdingang van de firma Peuser, een van de voornaamste uitgeverijen van Ar gentinië, waar ook Eva Perons boek „De betekenis van mijn leven' wordt uitgegeven, een bom ont ploft. De ingang werd vernield en de ruiten sprongen. Hoewel de uit- verij in het zakencentrum van de stad is gelegen deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. 10; DWSTheole 31; Frisia Heerenveen 12; GVAVGo Ahead 21. EERSTE KLASSE B: WageningenLeeuwarden 31; Sneek-^Oosterparkers 01; Achil lesBlauw Wit 01VSVZwolse Boys 22; DOS—Be Quick 11; AjaxVitesse 22; RCHEnsche de 41. EERSTE KLASSE C: ADO—DHC 21Eindhoven- Willem II 0—0; NACBleijcrheide 22; RBCFeijenoord 13; BW Quick 43; JulianaMVV 00; Sittardia—SVV 61. EERSTE KLASSE D: Hermes DVSChevremont 23; XerxesMaurits 00; NECVVV 1EmmaBrabantia 23 NOAD—LONGA 2—2; Sparta Limburgia 3—0; PSVHBS 41. ZUID I TWEEDE KLASSE B. Rood Wit—MOC 3—1; RAC— Vlissingen 21; TerneuzenAl liance 52; GoesTSC 23; Mid delburgDe Baronie 72; DOSKO -Internos 10. DERDE KLASSE D: MetoClinge 50; Breskens Zeelandia 74; Corn Boys—Axel 2—3; RCS—Sluiskil 11—0; De ZeeuwenBiervliet 31. VIERDE KLASSE H: IJzendijkeSteen 40; Hoofd plaatKoewacht 22; PSKRIA afg.; Hulst—Hontenisse 31; Aar denburgEMM 22. BOERDERIJBRAND TE ROSMALEN. Zondagmiddag om half 12 brak brand uit in de boerderij, gelegen in de Oudebaan bewoond door de weduwe Van de Wijgert. In een ommezien stond het woonhuis in volle vlam. De brandweren uit Rosmalen en Den Bosch verleenden assisten tie. Het woonhuis en de inboedel, o.a. woonhuisinboedel en land bouwwerktuigen, gingen nage noeg geheel verloren. Belenden de woonhuizen bleven behouden. De oorzaak is waarschijnlijk schoorsteenbrand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. STROOMBEPERKING EN VERKEERSVEILIGHEID. De regeringsmaatregelen ten aanzien van de stroombeperking zijn voor de A.N.W.B. aanleiding geweest in een uitvoerig memo randum, gericht tot de ongeveer 250 beheerders van openibare verlichting, de aandacht te ves tigen op de noodzakelijkheid om bij deze besprekingen vóór alles ONDEKAFD. ZEELAND. Zaterdag 3 November. TWEEDE KLASSE E: Tern. BoysDriewegen 11 SpuiAZVV 50; Zaamslag—Hoek 4—2. TWEEDE KLASSE F Beren 2Zaamslag 3 21; Drie wegen 2Tern. Boys 2 32; Hoek 2Zaamslag 2 43. Zondag 4 November. EERSTE KLASSE A: CortgeneRapenburg 22; Vo gelwaardeVolharding 31. EERSTE KLASSE B: GroedeSluis 30. RES. EERSTE KLASSE A: PSK 2Ria 2 afg.; Hulst 2— Hontenisse 2 40; Aardenburg 2— EMM 2 4—1. TWEEDE KLASSE C: Corn Boys 3Vogelwaarde 2 62; Hontenisse 3Graauw 11; ZuiddorpeKoewacht 2 20. DERDE KLASSE B: Oostburg 3Breskens 4 24. DERDE KLASSE C: Hontenisse 4Graauw 2 34; Rapenburg 2Hulst 3 110; Steen 3Zuiddorpe 2 afg TerneuzenAlliance 52. Enkele minuten na de aanvang niet ontging. Gort plaatste zich achter de bal en schoot in de han den van de doelman. De scheids rechter had geconstateerd dat de doelman zich vóór de trap had be wogen, waarop Gort zich voor de 2e maal achter de bal plaatste. En weer schoot hij op de keeper, die de bal het vel inzond, waar Gort evenwel zó snel reageerde, dat hij nu de derde kans benutte <10). In de 25e minuut kwam de tweede sensatie. Pijcke kwam met een op gelegde scoringskans met de bal voor het vijandelijk doel, waar hij door een achterspeler werd ge haakt. Wederom wees de arbiter naar de witte stip. Sam Jansen schoot buiten het bereik van de keeper in de uiterste rechtse hoek (20). Deze op zo weinig voorko mende wijze verkregen voorsprong werd door rechtsbuiten Wijckman in de 35e minuten door een keurige treffer verkleind (2—1). Wanneer in de 38e minuut op Terneuzens doel een vrije trap werd toegekend, verwachtten velen de gelijkmaker, doch Van Kouteren wist het ge vaar te keren en het was Sam Jan sen die na een corner op Terneu zens doel uit een snel opgezette aanval via rechts de voorsprong vergrootte (31). Na de hervatting bleek het spel van Terneuzen technisch beter te kloppen. Spoedig deed Gort een harde schuiver voor het doel langs achter belanden. De druk van Al liance werd wel sterker doch lever de geen resultaten op. In de 17e minuut plaatste S. Jansen de bal uit een hoekschop bij Pijcke, die via het been van een Alliance-achter- speler de doelman voor de vierde maal deed vissen (41). Na 35 mi nuten maakte Sam Jansen na goed samenspel van Pijcke en de jeug dige Kóch, die verdienstelijk als midvoor debuteerde, door een „ju weeltje" aan alle twijfel een einde (51). Van de verflauwing, die hiervan het gevolg was, maakte Alliance gebruik en het was weer Wijckman die de gastheren uit hun tijdelijke sluimer wekte (52). Tot scoringskansen kwam het aan weerszijden niet meer. Terneuzen verkreeg twee winstpuntjes uit een forse, doch niet fraaie wedstrijd. Hulst 7 7 0 0 RIA 6 5 0 1 EMM 8 4 2 2 Aardenburg 9 4 2 3 Steen 7 3 1 3 Hoofdplaat 7 3 1 3 Hontenisse 8 2 3 3 Koewacht 7 1 3 3 Oostburg 8 2 1 5 IJzendijke 8 1 2 5 PSK 7 1 1 5 33—7 14 22—11 10 17—13 10 18—13 10 22—17 7 13—23 21—20 8—19 12—23 11—15 12—28 Tern. BoysDriewegen 11. Op een in een modderpoel her schapen veld wisten de Boys 3 mi nuten voor het einde de gelijkma- ket te scoren, waarmee de krachts verhouding juist werd uitgedrukt. Voor de rust waren de partijen aan elkaar gewaagd. Na de hervat ting kwam na 3 minuten het eer ste doelpunt van Driewegens rechtsbuiten Kafjser, die onhoud baar scoorde. Driewegen speelde beter samen, doch dit werd genivel leerd door het grotere enthousias me van de Boys. Kraker zorgde 3 minuten voor het einde voor de ge lijkmaker. SpuiAZVV 50. De thuisclub was in deze wed strijd overtuigend sterker en had bij de rust reeds een 20 voor sprong. Na de thee hield de druk op het A.Z.V.V.-doel aan en nog driemaal moest de A.Z.V.V.-doeiman do bol uit het net halen. Het vijfde doel punt werd een tiental minute, voor het einde in buitenspelposiLe ge scoord. Het vertoonde spel stond niet op hoog peil. ZaamslagII»ek 42. In de eerste helft gingen de par tijen gelijk op. Kort na het begin nam Hoek de leiding doo Si aai. Lang plezier van deze voorsprong hadden de bezoekers niet, daar rat 10 minuten Van de Velde voor de gelijkmaker zorgde. Nog eenmaal zou Hoek de leiding nemen en wel door een schot van Donze. Ook r.u weer zorgde Van de Velde vco. de gelijkmaker (22), met /elite stand werd gedraaid. Ook na de thee ging de strijd ge lijk op en eerst een kwartier voor het einde wist Overbeke voor de thuisclub te scoren (3—2). Een Hoek-speler moest het veld wegen.; tisch onbespeelbaar. Axel verscheen met een invaller voor Dieleman, in wiens plaats Polfliet was opgesteld. Het spel golfde enige tijd heen en weer. Het was Axel, dat na een twintigtal minuten het eerst succes had na een scrimmage voor het C. B.-doel. Den Engelsman kreeg een hoge bal van Van de Velde goed op het hoofd en de Sasse keeper stompte grandioos naast de bal <01). De C.B.-midvoor kwam een paar minuten later alleen voor de Axelse doelmond, maar door de modder faalde hij. De Sasse doel man, die een goede partij speelde, maakte dikwijls de fout voor het publiek te voetballen en verrichtte de meest fantastische buitelingen. Het spel was een goed half uur oud toen van Van de Velde uit een pass van Deij de Axelse voorsprong vergrootte (02). Even later ver dween een scherpe voorzet van de Sasse linksbuiten achter De Dan- schutter (12). Kort daarop floot de scheidsrechter voor de thee. Na da rust zaten de gastheren direct fel op de bal, doch succes bleef voorlopig uit. Na een kwar tier beging de Sasse back in het be ruchte gebied een overtreding door de bal met de hand te spelen. De scheidsrechter wees naar de witte stip Het protesterende publiek en de bewuste speler deden de arbiter zijn beslissing intrekken en het werd een opgooibal. Even later be ging wederom een Sasse speler een dergelijke overtreding, doch de scheidsrechter liet doorspelen en de bal bal kwam bij Deij, die de doelman met een schuiver geen kans gaf (13). Een vierde Axels doelpunt werd ten onrechte wegens een blessure het veld verlaten, „1 -I TT 3 I „,nnnv,n T.T rtnL 1(1 ,.*-i buitenspel afgekeurd. Het einde begon te naderen, toen de linksbui ten van Sas van zijn kans waarnam waarna Hoek met 10 man verder speelde. 7 Minuten voor het einde maakte Van de Velde aan alle or en op een verre pass- van zijn mid- zekerheid een einde door een vierde voor doorliep. De Axelse backs ble- j Zaamslags doelpunt te scoren, ven staan en met "een boogbal werd 1 de Axelse doelman voor de tweede maal gepasseerd (23). Corn Boys kost een g spel uit het vuur te slepen, doch tot doelpunten kwam het niet meer De Belgische competitie. De uitslagen van de in de ere- probeerde kost wat kost een gehix divisie gespeelde wedstrijden lui den: Daring BrusselAntwerp FC en onder hoogspanning klonk het 0_g. Union s{' Gilloise- Ander- eindsignaal. RCS—Sluiskil 11—0. Iecht20; Charleroi S.C.La Gan- i toise 1-2; F.C. MechelenRacing Brussel 3—1; U.S. DoornikStan- AARDVERHEFFING IN ITALIË. Volgens het observatorium Ben- dani te Faenza is in het dal van de Po de afgelopen 2 weken de aardkorst over een gebied van 400 bij 200 kilometer aanzienlijk gerezen. Het meest ten Oosten van La Spezia, n.l. 30 cm. Derge lijke bewegingen van de aard korst gaan vaak vooraf aan hevi ge aardbevingen, aldus de direc teur van het observatorium. BreskensZeelandia 74. Op een zeer slecht bespeelbaar veld wist de thuis-club over Zeelan dia te zegevieren. Na 4 minuten opende Zeelandia de score uit een strafschop (01). Hierna nam Breskens het spel in handen en na dat Lobel in de 11e minuut de ge lijkmaker had gescoord, brachten de gastheren nog vóór de rust de stand op 31 door doelpunten van Stijaert en Faas-. Na rust had Breskens direct suc ces door toedoen van haar midvoor Lobel (41). Door een misverstand in de Breskens-achterhoede wist linksbuiten Adriaansens de achter stand te verkleinen (42). Hierna was het weer de beurt aan Lobel, die er 52 van maakte. Een door braak van Zeelandia bezorgde haar het derde doelpunt, gescoord door Janisse (53). In de 24e minuut I11 tegenstelling met de perfect dard C.L 2 1; Berehem Sport gespeelde wedstrijd der blauw-wit- j K-C. Mechelen 4—4, F.C. J-u k ten van vorige week Zondag mag Olympic Charleroi 00; TUleur deze wedstrijd wel zeer slecht wor- I' -G. Beerschot 3 1. den genoemd en kreeg Sluiskil een; „De drie leidende clubs speelden zware nederlaag te incasseren. De alle gelijk, zodat de stand aan de gasten kregen geen voet aan de kop met veranderde. Tiileur en Irond, waarbij ook de reser ve- Antwerp F.C. wonnen en liepen een doelman niet klem- en trapvast puntje op de kopclubs m. Berehem k heeft thans 15 pnt; Olympic Char- Na 5 minuten scoorde de snelle leroi en F.G Luik volgen met iwier rechtbuiten Keuleman het eerste gnt^en TiUeur en Antwerp F.C. doelpunt, waarop 3 min. later de verdween de bal reeds achter doel man Van Hasselt van Alliance, doch scheidsrechter Verkerk had 1R k buitenspel geconstateerd en annu- doelpuntte[.Stejjaert vopr^ Breskens nuten voor het einde, toen het spel een ruw karakter had gekregen (63). Zeelandia gaf zich nog niet keer op keer ten aanval en waren de sporadische aanvallen van de tegenstander door het kordaat op treden van Terneuzens achterhoede tot mislukken gedoemd. Hoewel de achterhoede der gasten niet be paald zwak te noemen was, kwa men de Terneuzenaren herhaalde malen in Alliance's s-trafschopge- plaatste Steijaert zijn derde tref fer (7—4). Corn BoysAxel 23 Tengevolge van de regen der laatste dagen was het terrein prac- midvoor Leeman met een kopbal dit voorbeeld volgde. Sluiskil kon zich niet loswerken en RCS kon dank zij haar voorhoede vóór de rust de stand op 50 brengen. Na de thee volgde een zelfde spelbeeld. Keuleman gaf succesie- velfjk Leeman en Van Driest de kansen die door deze telkens wer den benut, waardoor de stand tot 9—0 werd opgevoerd. De ver opge drongen linksback van RCS Wist zowaar nr. 10 te plaatsen en Lee man, die in deze wedstrijd 7 doel punten scoorde, sloot met een elf de doelpunt. HulstHontenisse 31. De thuisclub ondernam spoedig enige gevaarlijke aanvallen, doch de Hontenisse-doelman gaf niet thuis. In de eerste 20 minuten kwam de paal en lat verschillende malen de bezoekers te hulp. Een verre uittrap van de doelman deed de bal bij de Hontenisse-rechter- vleugel belanden, waarna de rechtsbinnen de bezoekers de lei ding (01). Kort voor de rust wist Onder aan de lijst hebben Racing Brussel en Daring Brussel 5 pnt; Standard sluit de rij met 2 pnt. Alle clubs hebben 9 wedstrijden ge speeld. De Zesdaagse te Brussel. Na de sprints van Zondagavond 8 uur werd een langdurige jacht ontketend waarin vooral Schutte en Peters zich onderscheiden. De stand wijzigde zich voortdurend, maar om 11 uur gingen onze land genoten met twee ronden voor sprong aan het hoofd. De positie was toen; 1. SchultePeters (N.) 286 pnt Op 2 ronden: 2. Van Steenbergen Ockers (B.) 766 pnt; 3. Naeye Thijssen (B.) 453 pnt; 4. Depauw Glorieux (B.) 407 pnt; 5. Ollivier Buijl (B.) 412 pnt; 6. Godeau- Goussot (Fr.) 356 pnt; 7. Rijckaert -Van de Velde (B.243 pnt; 8. Se rinHendrickx (B.) 218 pnt. Overige koppels op drie en meer ronden.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3