BINNENLANDS NIEUWS Groots festijn in verband met 40-jarig bestaan DE RADIO? Terry en Berry in de bril van Sultan Sar Oom Pius V DE VADER VAN DE BRUID" ABDIJSIROOP Waf brengt 99 Reclilszakcn Vragen aan de Minister Voetbalvereniging „Axel recipiéert KERKDIENSTEN Korea-vrijwilliger deserteerde MARKTBERICHTEN Dansen Scnltac VAN DE REE Kleine Advertentiën grote schoonmaak. VOOR BEHOUD VAN BRABANTS LANDSCHAPSSCHOON NET N KUCHJE Chr. Winterlezing Woonhuis met grond A. J. van Aken Kantoorbehoeften L U X R DONDERDAG 1 NOVEMBER 4.30 en 8 uur R Heel Zandvoort heeft staan staren naar een mysterieuze tan ker die op een afstand van on geveer 2 km uit de kust gedu rende de afgelopen twee dagen op de Noordzee heeft rondgedob berd. Wilde geruchten deden de ronde over piraten, muiterij en pest. In een bericht, dat het A. N. P- bereikte, werd de inhoud van het schip geschat op 10.000 tot 12.000 ton. De waarheid was vrij simpel: het is de Noorse tanker „Fire- hae" groot 8606 ton. Reden van oponthoud: de tanker moet wor den opgenomen in een Amster dams dok en moet daartoe van te voren worden schoongemaakt. Daarmede is de bemanning nu bezig. Dn grote schoonmaak op een tanker is een tijdrovend kar wei. EéN NUL." IN NIEUWE GEDAANTE. De heer W- van der L. te Den Haag, die door zijn voetbalprijs vragen reeds verscheidene malen in conflict is gekomen met de justitie, heeft de moed nog met opgegeven. In een aan verschei dene politie-autoriteiten gezon den brief kondigt hij de oprich ting aan van „Eén-nul", een stichting die zich ten doel stelt ,.het bevorderen van de belang stelling voor de voetbalsport en voor al hetgeen daarmee ver band houdt". Een der doelstellingen is het verkrijgen van een officiële ver gunning voor het organiseren van voetbalprijsvragen. Als eer ste „wettig middel" tot het be reiken van het doel zal de stich ting met ingang van 3 November voetbalprijsvragen organiseren, welke naar de mening van de heer Van der L., die optreedt als secretaris-penningmeester van de stichting, niet in strijd zullen zijn met de bepalingen van de wet. Deelnemersformulieren zul len door de stichting gratis wor den verzonden aan een ieder, die volgens het oordeel van de stich ting de doelstellingen van „Eén- nul" kunnen bevorderen. Nie mand, zo verluidt het reglement, zal recht kunnen doen gelden op toezending van deelnemers-for mulieren. Mr. W. A. baron Van der Feltz, ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Den Haag, die verscheidene malen tegen de door de heer Van der L- geleide voet balprijsvragen is opgetreden, verklaarde desgevraagd, dat de justitie nauwgezet de ontwikke ling van de nieuwe prijsvraag zal volgen. Hij liet er geen twij fel aan bestaan, dat de justitie onmiddellijk zal optreden, wan neer 'n overtreding van de lote- rijwet zou worden geconstateerd- WEERSPANNIGE WIELRIJDER. Maandagavond waren twee agenten van politie in de Willems parkweg te Aroterdam bezig het verkeer te controleren. Op een gegeven ogenblik naderde een wielrijder, die geen licht op zijn fiets had. Hij werd deswege be keurd, maar weigerde zich te legitimeren. De agenten, die hem er van verdachten een valse naam op te geven, verzochten de man, naar later bleek een 45- jarige bankdirecteur, mee te gaan naar het politiebureau. Een agent ging naast de man rijden, de an dere achter hem. Nabij de Alex- Boerstraat dreef de wielrijder de naast hem rijdende agent naar het midden van de weg. Deze had de grootste moeite een ach ter hem rijdende auto te ontwij ken. Van de verwarring maakte de wielrijder gebruik om het hazenpad te kiezen. De agenten waren genoodzaakt na herhaal de sommatie een waarschuwings schot in de lucht te lossen en het lukte hun later de wielrijder op nieuw te grijpen. Hij is toen naar het politiebureau overgebracht, maar heeft zich op de tocht daar heen hevig verzet en o.a. het rij wiel van één der agenten ernstig beschadigd. De man is opgeslo ten. TANDARTS WAS INBREKER TE VLUG AF. Men heeft nog niet kunnen na gaan of de knoeierijen zich uit strekten over lange tijd en of er grote bedragen mee gemoeid wa ren. De betrokken kolenleveran- cier zal zich wel te verantwoorden hebben voor de economische rech ter wegens overtreding van de maximumprijzen. De verdachte ambtenaar, die het volle vertrouwen genoot van zijn directie, is nog in verzekerde be waring. Ter behoud van het Brabantse landschapsschoon heeft de stich ting „Het Noord-Brabants land schap" een landschapscommissie ingesteld, welke o.a. tot taak heeft gemeente en waterschappen van advies te dienen bij de oplos sing van landschappelijke vraag stukken, zoals plaats-keuze, uit voering en eventuele encadrering van gebouwen, pleinen etc., land schappelijke verzorging en ont ginningen en beeknormalisaties' beplantingen, het behouden van fraaie landschapselementen e.d. De directeur van de Noord-Bra bantse provinciale planologische dienst ir. H. M. Buskens is voor zitter der landschapscommissie. Als secretaris fungeert de heer J. Bruens, directeur V.V.V., Den Bosch-Vught. Agenda HEDEN TERNEU(ZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Zijn les ge leerd". Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winterldzing. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Killer McCoy". MORGEN: TERNEUZEN Luxor Theater, 4.30 en 8 uur: Biosc. „De va der van de bruid". AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uurBiosc. „Three little Words". Door het doortastend optreden van een militaire tandarts uit Leiden heeft de Haagse recher che de 62-jarige tuinman J- M. kunnen arresteren, die voor de zoveelste keer in zijn leven op het inbrekerspad was. J. M. stond in een der voortui nen in de Vogelbuurt, toen de militaire tandarts P. J. N. met zijn meisje passeerde. Het paar vond de gedragingen van M. wel wat vreemd en het geheel werd nog vreemder, toen men plotse ling van het balcon van de eer ste verdieping een man in de tuin zag springen waar ook M. stond. M. nam toen de vlucht. N. be dacht zich geen moment en zette meteen een achtervolging in. En kele straten verder wist hij M. staande te houden. De politie werd gealarmeerd en nam M. mee naar het bureau, waar men hem herkende als een bekend inbreker, wiens slechte bedoelin gen in de Vogelbuurt men geen moment in twijfel trekt, temeer daar later nog een breekijzer in de tuin werd gevonden. De man, die van het balcon sprong en zich toegang had verschaft tot het huis, was in zijn werkzaam heden gestoord door de zoon des huizes die de voordeur binnen kwam. Er wordt niets vermist- De tweede man is nog voort vluchtig. In de tuin van de wed. Stam ia de gemeente Groot-Ammers staat voor de tweede maal in dit jaar een .seringenboom in bloei. dat verwaarloosd wordt beginnen soms ernstige aandoeningen der lucht wegen. Bestrijdt het voortwoekeren van de besmetting met de zui verende, slijmoplossen- de en geneeskrachtige AKKERS 's Werelds beste hoestsiroop - 13-JARIGE JONGEN DOOR KLAP GEDOOD. „Deze zaak ligt meer op het gebied van de tragiek dan op dat van de misdaad", zeide de Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank in de zaak tegen de loswerkman A. van T. uit Den Haag, die ervan be schuldigd werd de dertienjarige Kees van Delden een zodanige klap te hebben gegeven, dat deze enige ogenblikken later overleed. Het was begonnen met een huiselijk ruzietje tussen de der tienjarige Kees en de beklaag de, die kostganger was bij de familie Van D. en verloofd was met een der dochters. Kees werd driftig en gaf Van T. een stomp in de maag. Deze sloeg toen de jongen even met gebalde vuist onder de kaak, met het genoemde noodlottige gevolg. Dr. P. M. Bakker, voor de rechtbank als getuige-deskun- dige gehoord, verklaarde dat het slachtoffer een bloeduitstor ting onder het spinnenwebvor mige hersenvlies had gekregen en dat het uitsteeksel van een der halswervels was gebarsten. De klap moest hard zijn aange komen, maar hij verklaarde dat het slachtoffer uitzonderlijk tenger was gebouwd, en bij sec tie een aangeboren afwijking van de hersenbasisslagader aan het licht was gekomen. Door deze afwijking achtte hij de dood van de jongen verklaar baar. De Officier achtte mishande ling -de dood tengevolge hebben de bewezen, doch hij noemde 't gehele voorval uiterst tragisch. Hij oiste een gevangenisstraf van drie maanden. De rechtbank zal over 14 da gen uitspraak doen. VRAGEN lOVER TWEE FILMS Het lid der Tweede Kamer de heer Van der Goes van Naters (Arb.) heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Op welke gronden heeft de centrale commissie voor de keu ring van films: a. De film „De R.aad der Go den" waarin aan de Ver. Staten van Amerika een gefingeerde ge mene rol wordt toebedeeld, voor openbare vertoning toegelaten? b. De film „Schuldig aan ver raad", welke handelt over het in werkelijkheid in Hlongarije gevoer de proces tegen kardinaal Minds- zenty, voor openbare vertoning niet toegelaten? 2. Acht de minister deze toepas sing van de door de bioscoopwet en bioscoop-besluit gestelde nor men in 's lands belang en zo neen, wil hij dan maatregelen nemen, om tot een andere hantering daarvan te komen? Op ondubbelzinnige wijze heeft Axels burgerij gisteren getoond dat de „Oranje-Witten" een brede plaats in het verenigingsleven inne men en dat zij kunnen bogen op (le sympathie van de overgrote meer derheid der bevolking. DONDERDAG 1 NOV. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.55 Hoogmis; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.-00 Voor de zie ken; 11.45 Waterstanden; 11.50 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.;' 12.30 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 Pia no; 16.00 Lezing; 16.30 Koor; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws - 18.15 Gew. muziek; 18.40 Op de stelling; '18.50 Gram.; 19.05 Levensvragen; 19.20 Ensembld; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.10 Gev. progr.; 22.15 Overz. 22.35 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws-, 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgen wijding; 9.15 Gram.; 9.25 Cause rie; 9.30 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.30 Gram.; 11.45 Voor dracht; 12.00 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.33 Piano; 12.50 Pin. weekoverzicht; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.25 Amusements muziek; 13.55 Causerie; 14.00 Voor de vrouw; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de zieken16.00 Her sengymnastiek; 16.25 Orkest; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Zang; 18.00 Nieuws; 1815 Sport; 18.30 Allerlei; 18.33 Zang; 18.55 Voor de kinderen;; 19.00 Causerie; 19.15 Accordeon; 19.40 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 21.10 Hoor spel; 22.30 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. ONFORTUINLIJKE IN1EIREKERS BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgel; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Opera; 15.00 Klankbeeld; 15.20 Gram.; 16.00 Causerie; 15.3-0 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 20.00 Hoorspel; 21.30 Gew. muziek; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Kwartet22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram De hoofdstedelijke recnerche heeft een 4-tal inbrekers en een vrouw gearresteerd wegens po ging tot inbraak en op het ver moeden van medeplichtigheid. Reeds enige tijd wist de politie, dat deze 4 mannen het plan had den opgevat een kantoorgebouw in de binnenstad te „bezoeken". Rechercheurs besloten het kan toor in de gaten te houden en zij hadden succes. Enkele dagen ge leden kwam nummer één in de vroege morgen 'bij het kantoor, opende de deur met een valse sleu tel en verdween naar binnen. In de loop van een kwartier volgden de anderen. De rechercheurs bleven op hun post en zagen tot hun ver bazing na betrekkelijk korte tijd het viertal door een raam weer naar buiten komen. En-kelen verdwenen niet een auto, anderen per fiets. Zij bleven echter in de omgeving van het gebouw en boen tegen 7 u.ur in de ochtend één van hen wederom bij het gebouw kwam, werd hij gear resteerd, terwijl de overige 3, die inmiddels naar hun woningen wa ren teruggekeerd, van hun bed werden gelicht. Een werkster van net kantoor werd gearresteerd onder verden king het 4-tal aan een wasafdruk van de sleutel van de voordeur van het gebouw te hebben ver schaft. In de loop van, het onderzoek bleek, dat de mannen het plan hadden de brandkast in het kan toor be plunderen. Zij wilden de brandkast het gebouw uitslepen, per auto wegvoeren en daarna er gens aaders openbreken. Onfortuinlijk voor hen brak echter toen zij eenmaal in het ge bouw waren, de sleutel van de voordeur, die zij hadden laten ma ken. Een stuk bleef in het slot steken en de deur, die zij hadden gesloten om in de rug gedekt te zijn was en bleef dicht. Veel meer dan de aftocht door een raam te blazen bleef hun toen niet over. Toen de nog pas een half jaar in functie zijnde voorzitter, de heer Jan Dieleman Az, de plechtigheid opende met een welkom aan de reeds aanwezigen, groeide spoedig de belangstelling uit tot een ware ovatie in bloemen, hartelijke toe spraken en binnenkomende tele grammen, stuk voor stuk bewijzen van de betekenisvolle plaats die de V.V. „Axel" tot ver buiten de ge meente inneemt. Alle toespraken, die op deze heuglijke avond werden gehouden, te vermelden, zou te veel van de plaatsruimte in ons blad vergen. Alle bloemstukken en andere be wijzen van stoffelijke hulde op te sommen evenzeer. Naast het dage], bestuur der gemeente Axel was ook aanwezig een official van de K.N.V.B., n.l. de heer Imanse uit Middelburg, die als bestuurslid van de Afd. Zuid I hartelijke gelukwen sen uitsprak. Hij bood namens de K.N.V.B. een prachtige voetbal aan. De wnd. burgemeester, de heer P. J. van Bendegem, vertolkte de gevoelens van het college van B. en W. en prees de acitiviteit van de V.V. „Axel", die op sportgebied de naam van Axel sedert zovele jaren hooghoudt. Natuurlijk reageerde de jonge voorzitter op de beide redevoerin gen, er zijn vreugde over uitspre kend dat in de loop van zovele ja ren geconstateerd mocht worden dat voetbalvereniging en gemeen tebestuur steeds meer naar elkaar zijn toegegroeid. De onmisbare medewerking van het gemeentebe stuur wordt door de V.V. Axel zeer op prijs gesteld. Meerdere sprekers en vertegen woordigers van verenigingen be treurden dat de heer Adr. A. Rie- mens, die tot voor enkele weken secretaris was en de enige die reeds van de oprichting lid van zijn club is, door droevige familieomstandig heden verhinderd was aanwezig te zjjn. Hulde aan A. A. Riemens. Deze hulde viel overal te onder kennen in de toespraken. In de bloei der vereniging heeft deze be zielende werker een geweldig aan deel gehad. Zijn afwezigheid was de enige schaduw, die op deze huldi ging viel en velen drukten dit dan ook in gevoelvolle woorden uit. Intussen groeide de bloemen- schat, waaronder een reusachtige speciaal hiervoor aangerichte tafel dreigde te bezwijken, nog steeds aan. Goede wensen en felicitaties werden aangeboden door een af vaardiging van de zustervereniging „Terneuzen" die wees op de lang durige band die ondanks alle riva liteit in het verleden tussen beide verenigingen bestaat en die spor tief gesproken is uitgegroeid tot een vriendschappelijke gezindheid. De wensen dat het ook Axel spoe dig gegeven zal mogen zijn de twee de klasse te betreden waren hier van de vertolking. Wij noemen onder de vele tien Franse hoge commissaris in Cambodja vermoord De Franse hoge commissaris in Cambodja, De Raymond, is Maan dag vermoord, aldus meldt het Franse persbureau AFP uit de hoofdstad Pnom-Penh. De Raymond werd in een kamer van zijn ambt.sverblijf doodgesto ken. De Raymond, een 44-jarige legerofficier, was sinds 1949 hoge commissaris van Cambodja. Cambodja is een van de de drie met Frankrijk verbonden staten in Indo-China. tallen verenigingen en personen die de presentielijst ter receptie tekenden voorts nog: de V.V. Hulst, V V Corn Boys, VVV Axel, Axelse Zaterdag V.V., Atac, schaakclub Landau, ver. „Axel-Polen", harmo nie „Concordia", Axelse supportert Ver., visclub „G.O.A.", winkeliers ver. „Axel Vooruit", de toneelver enigingen K.T.C. en Thalia, de Oranjeruiters, de Axelse IJsclub, de Axelse Wieier- Supp.club enz. Vele bloemenmanden, telegram men en schriftelijke felicitaties van zusterverenigingen en oud-leden stroomden de hele avond binnen en onderwijl maakte men zich reeds op voor de opvoering der feestre vue „Van pomp tot watertoren", die in het volle Centrum is opge voerd. WOENSDAG 31 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. (Herdenking Kerkhervorming.) HOEK: 7 u. Ds. D. A- ten Haaft. SAS VAN GENT: 8 u. Ds. A. C. Honders. OOSTBURG: 19-30 u. in de Nood kerk. SCHOONDIJKE: 7 u. Herden king en filmstrook over het leven van Maarten Luther. SLUIS: 19-30 u. Ds. M. N. Schrale Barre kou, slecht eten en een compagnies-commandant, waar mee hij het niet kon vinden, de den de soldaat S. van H. uit Den Haag op 9 Januari van dit jaar op Korea deserteren. Met een andere weggelopen Nederlandse vrijwilliger begaf hij zich eerst naar de nabijgelegen Franse vrij willigers en vandaar naar het Zuiden. Een maand later kreeg hij wroeging over zijn vlucht uit de frontlijn. Liftend ging hij te rug naar zijn onderdeel, waar hij* zich op 6 Februari weer meldde. De krijgsraad van het Neder landse detachement van de V. N. Korea veroordeelde Van H. we gens deze desertie tot acht maan den gevangenisstraf. Gisteren diende zijn beroep tegen dit von nis voor het Iioog militair ge rechtshof. Van K. verklaarde in beroep gekomen te zijn, omdat luit.-kol. Den Ouden hem bij zijn terug keer zou hebben beloofd, dat hij zijn straf zcu ontlopen, wanneer hij zich aan het front zou hebben gerehabiliteerd. „Dat heb ik ge daan", zo zei Van H. Als getuige a decharge werd kapitein W. A. Clumpkens ge hoord, die commandant was van de compagnie, waarin Van H- na zijn terugkeer werd overge plaatst. Dit verhoor geschiedde met gesloten deuren. De advo caat-fiscaal, Mr. van Gilse, zei in zijn requisitoir dat de mentali teit van de militairen onder in vloed van de oorlogsomstandig heden verandert. Veel hangt dan af van het optreden van hun commandant. De advocaat-fiscaal verklaarde, dat Van H. naar zijn mening straf verdiend heeft, ook al wa ren er vele verzachtende om standigheden. Mr. Van Gilse meende echter, dat het hof, ge bonden door de tekst van de dag vaarding, niet tot een veroor deling zal kunnen komen en con cludeerde tot vrijspraak. De dag vaarding spreekt namelijk van desertie met het oogmerk om zich blijvend van de dienst te onttrekken. Het hof zal op 20 November uitspraak doen. ONREGELMATIGHEDEN TE NIi JMEGENl Het politieonderzoek naar de onregelmatigheden bij de leveran ties van z.g. pakhuisfijn aan de centrale van de Provinciale 'Gel derse Electriciteitsmaatschappij te Nijmegen wordt voortgezet. „Oi Ai!" had de man al boven op de berg geroepen, „de steen!" Zo snel zijn benen hem konden dragen kwam hij aanrennen. De grootvizier was inmiddels ook bij zijn mannen aangekomen. ,,Wat is er?" vroeg hij. „Heer, de beren hebben met de gruwelijke Sirdar de steen van onze onderaardse gang wegge- wenteld. Zij zijn naar binnen gegaan!" Een ogenblik stond Joessoef na te denken!. Toen kwam er een duivelse grijns over zijn gezicht. „Zij hebben zich zelf schaakmat gezet", mompelde hij. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 5218. Vette koeien en ossen 1025; ge- truiksvee 1451; vette kalveren 150; graskalveren 344; nuchtere kalveren 750; varkens 281; biggen 614; paarden 157; veulens 18; rchapen of lammeren 361; bokken of geiten 67. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 2,40 tiot 2,55; 2e kw. 2,20 tot 2,30; 3e kw. f'l,90 tot 2,10. Vette kalVeren le kw. 2,60 tot 2,80; 2e kw. 2,40 tot 2,50; 3e kw. 2,10 tot 2,30. Slaeh'tpaarden le kw. 1,85; 2e kw. 1,80; 3e kw. 1,75. Prijs in guldens per stuk. Gra.skalveren le kw. 325; 2e kw. 225; 3e kw. 180. Nuchtere kalveren le kw. 60; 2e kw. 55; 3e kw. 50. (Biggen le kw. 58; 2e kw. 53; 3e kw. 45. Schapen lé kw. 125; 2e kw. 100; 3e kw. 85. Lammeren le kw. 100; 2e kw. 85; 3e kw. 70. Kalf- en melkkoeien 'le kw. 975; 2e kw. 875; 3e kw. 750. Vare koeien le kw. 640; 2e kw. 600 3e kw. 540. Vaarzen le kw. 675; 2e kw. 625; 3e kw. 550. Pinken le kw. 475; 2e kw. 425; 3e kw. f 350. Overzicht. Vette koeien aanvoer ruim, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend. Vette kalveren aanvoer kleiner, handel lui, prijzen iets lager. Graskalveren aanvoer iets min der, handel stroef, prijzen onver anderd. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen iets teruggaand. Biggen aanvoer groter, handel flauw, prijzen met moeite te hand haven. Slachtpaarden aanvoer -tets kor ter, handel slepend, prijzen vooral niet hoger. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stil, pr'j- zen teruglopend. Kalf- en melkkoeien aanvoer matig, handel zeer stil, prijzen stabiel. Vare koeien aanvoer iets min der, handel flauw, prijzen niet ge heel prijshoudend. Vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel matig, prijzen con stant. te TERNEUZEN op 31 OCTOBER A.S. (Hervormingsdag) Spreker: Dr. J. PRINS, van Amsterdam, over het onderwerp: „Wat wilde de Reformatie Aanvang 7.30 uur. Plaats: Ned. Herv. Kerk. Alle dagen VLEESCROQUETTEN Een tractatie op Uw club avondjes. DE VRIESADRIAANSEN ,,'s-Lands Welvaren" Noordstraat 18 HOTEL „CENTRAAL" ZATERDAGAVOND met „THE RHYTHM FANS" Er is maar één Goesse Geneeskruidenhuis Zitdag: Zaterdags 95 uur J. NAGELKERKE Schoorkenszandweg 7 's-Gravenpolder - Tel. 366 Corr.: Postbus 62 Goes Uit de hand te koop: J. SCHOONAKKER, Katspolder 12 Terneuzen Het meest gevraagde HEREN-POLSHORLOGE in prijzen vanaf 55, Terneuzen is de titel van het nieuwste boek van Mr. A. ROOTHAERT. Een boek dat weer herin nert aan het prachtwerk „Dr. Vlimmen" en dat de bewonderaars van Root- haert dan ook uiterst wel kom zal zijn. Geb. 8,75 BOEKHANDEL Brouwerijstr. 2 Terneuzen Van 15 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent. (Maximaal 8 regels.) Brieven: Bureau van dit Blad 15 cent meer. Biedt zich arn: een nette Werkster, 1 a 2 dagen per week. Adres te bevragen: Bureau van dit blad- Gevraagd: flinke halfwas Slagersknecht. A. VAN DAMME, Dijkstraat 16. Gevraagd: een Werkster, 2 dagen per week of een Dagmeisje. KAAN, Vloos- wijkstraat 5, Terneuzen. Te koop: een grote Wal mand en enige mooie Boe ken. Adres: Veerstr. A 45, Zaamslag. Te koop: Kinderwagen en Luidspreker. Adres te be vragen: Bureau v. d. blad. Te koop: z.g-a.n. zwarte Mantel, maat 42, 50,en Jurk (donkerblauw) 15,— Noordstraat 94, Terneuzen. Te koop: een Damesrijwiel, zo goed als nieuw, merk „Joco". Adres: Bureau van dit blad- Te koop: een lange leren Jas. Brieven onder No. 343. Bureau van dit blad. N.V. Fa P. J. van de Sande vangen wij reeds aan met de vertoningen van de overweldigende succesfilm met SPENCER TRACY en JOAN BENNETT Toegang alle leeftijden. L U X O

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3