Utf «1« Provincie SPORT Terry en Berry in de bril van Sultan Sar lilisatie reanen eprijs istgesteld \r. WAT BRENGT DE RADIO? WEK DE GAL IN UW LEVER OP KERKNIEUWS NIEUWS BRESKENS Een slepende kou TERNEUZEN. AXEL. EEDE. GOES. OOSTBURG. SCHOONDIJKE. VOGELWAARDE VLTSSTNGEN. de militaire dienst VOETBAL. HANDBOOGSPORT. KORFBAL. AARDENBURG. SLUISKIL. op onder op onder Oct. 31 7.31 17.16 9.01 17.04 Nov. 1 7.33 17.14 10.32 17.37 2 7.35 17.12 11.55 18.26 nokilisatie-ontwerp COMPROMIS OVER SCHOLIEREN-VERVOER OP SCHOUWEN. Onder voorzitterschap van de Commissaris der Koningin in Zee land is Maandag ten gemeentehui- ze van Haamstede een conferentie gehouden om een definitieve oplos sing te vinden voor het vervoer der schoolkinderen van de West- hoek van Schouwen naar Zienkzee. Aan de besprekingen werd deel genomen door de heer C. Hame link, lid van Ged. Staten van Zee land de heren Van Kalsteren en Tonsbeek van het bureau prijsvast stelling van het departement van Verkeer en Waterstaat, mr Nieu- wenhuis, inspecteur van het ver keer te Middelburg, de burgemees ters jhr Roëll van Haamstede en mr Lunsingh Tonckens van Renes- se de heer G. A. Haringman, secre taris van de gemeenten Noordwel- le en Serooskerke, de heren dr Van Zuijlen, ir De Jongh en Deist van de R. T. M. en van het comité van actie de heren Soeters van Wave- ren, de Ruijter en De Nooijen. Na langdurige besprekingen werd een compromis getroffen waarbij het maandtarief tot 1 Ja nuari 1952 blijft bepaald op 15, voor Haamstede en Burgh en j 12,voor Renesse. Met ingang van'l Januari wordt het maandta rief 22 maal de enkele reisprijs per persoon. Dit wordt dan voor scho lieren voor Haamstede en Burgh 16,50 en voor Renesse 13,20. Er zal door het comité getracht wor den de prijzen voor de drie gemeen ten te nivelleren, zodat zij voor alle scholieren op 15,zullen komen. DE VEREN OVER DE WESTERSCHELDE. RESERVE RIJKSPOLITIE. Oefening in groter verband. Gedep. Staten van Zeeland delen voor het dienstjaar 1952 mede, dat tal van voorstellen met betrekking tot de uitbreiding der vervoersca paciteit bij de veren over de Wes- terschelde worden overwogen. Sommige ervan zijn reeds aan de regering kenbaar gemaakt. Wan neer overeenstemming wordt ver kregen, zullen de Prov. Staten van een en ander op de hoogte worden gebracht. Nu het drukke zomerseizoen ach ter de rug is, stellen Ged. Staten er prijs op te verklaren dat de prov. stoombootdiensten al hun krachten hebben ingespannen om de ver- voersschokken het hoofd te bieden. Het aantal klachten was geringer dan vorige jaren. In weerwil van de sterk gestegen kosten kunnen de onderhoudskos ten voor 1952 over het geheel iets lager worden gesteld. Nadat in de afgelopen zomer maanden aan de in Zeeuws Vlaan deren wonende leden van de reser ve Rijkspolitie behalve het onder richt in wetten enz. ook groepsge wijze onderricht in het schieten is gegeven is in de namiddag van z October 1.1. op de schietbaan te Terneuzen, door bovenbedoelde leden van de reserve Rijkspolitie een schietoefening in groter ver band gehouden. Aan die oefening, waaraan een wedstrijd was verbonden, is door 64 reservisten deelgenomen. De voor de wedstrijd uitgeloofde hoofdprijzen, te weten een wissel beker, een brons vergulde medaille, een verzilverde medaille, een porte feuille en een portemonnaie zijn gewonnen door resp. D. A. Dui- ninck te Groede, met 55 punten; Adr van Meurs te Axel, met 54 punten; Fr. Jansen te Sluiskil, met 53 punten; E. J. van Hulle te Oost- burg, met 52 punten; M. Herman te Zuiddorpe, met 51 punten. Er is geschoten op een z.g. L.oos- duinenschijf, waarop 10 het hoog ste is en op een afstand van 15 m. Iedere reservist loste 6 schoten voor de wedstrijd. Na afloop zijn de prijzen door de officier der Rijkspolitie le klasse L Stoorvogel met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt en na die uitreiking heeft kapitein Stoorvogel de reservisten toege sproken en hen bedankt voor de moeite om aan de oefening te ko men deelnemen. Hij spoorde hen aan de oefeningen trouw te blijven volgen om indien nodig als ge oefend man te kunnen optreden. Op een enkele uitzondering na waren de deelnemende reservisten gekleed in het uniform van de Rijkspolitie en aan de schietwed strijd hebben zij deelgenomen met de eveneens aan hen verstrekte dienstrevolver. Vismijn. In de week van 23 tot 29 October werden aan de vismijn alhier aan gevoerd: 1814 kg bot 0,65— 0,39; 514 kg schar ƒ0,75—ƒ0,31; 237 kg schol ƒ0,66—ƒ0,54; 67 kg tong 2,201,38; 5 kg tarbot ƒ1,70; 1 kg kabeljauw ƒ1,41; 396 kg wij ting 0,51—0,24; 35 kg rog f 0,37; 17 743 kg export garnalen 0,82- 0,35; 1871 kg binnenlandse gar nalen 0,640,28. (Adv.) of griep? Sanapirin brengt weer gezondheid in Uw lichaam. Prijs per koker 77 ct. doos 41 ct. Geslaagd Bij de te Arnhem gehouden exa mens is geslaagd voor machine tekenaar onze stadgenoot de heer A. Vermast. Studiereis-indrukken. dagen arriveerde alhier WOENSDAG 31 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor del zieken; 9.30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Hoorspel; 12.10 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Amusementsmuziek; 12.59 Klok gelui; 13.00 Nieuws; 13.15 Cause rie; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Gram.14.15 Piano14.45 Voor de meisjes; 15.00 Orkest; 15.40 En semble; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Koor; 17.20 Orgel; 17.45 Rege- r.agsuitzending18.00 Nws.; 18.15 Kwintet; 18.30 Causerie; 19.00 Causerie; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Commentaar; 19.40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.10 Kerk dienst'; 21.30 Ensemble; 22.10 Gram.; 22.30 Commentaar; 22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Gram.; 23.20 Causerie; 23.35 Gram. HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieluws; 8.18 Causerie; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Voor de school; 10.20 Voor de vrouw; 10.30 Gram.; 10.45 Voor de huis vrouw; 11.00 Causerie; 11.30 Gram.; 12.00 Voordracht; 12.15 Accordeon; 12.30 Mededelingen; 12.38 Accordeon; 12.55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansmuziek; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie14.15 Voor de jeugd; 15.00 Koor;; 15.20 Piano; 15.30 Voor de1 zieken; 16.10 Voor de jeugd; 17.40 Gram.18.00 j Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Actua liteiten; 18.35 Amusementsmuz. 19.00 Klankbeeld; 19.20 Gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Causerie; 20.15 Opera; 23.00 Nieuws; 23.15 iSport; 23.25 Orgel; 23.45 Gram. Dezer D na een driemaandelijkse afwezig heid, de rjjkslandbouwconsulent Ir p'. R. Bouman te Axel na het be ëindigen van een studiereis door de Verenigde Staten op initiatief der E.C.A. en wel voornamelijk door de staten New York, Chicago en San Francisco. Een der doelstellingen van deze studiereis was o.a. het kennisnemen van de lueerneteelt, zoals deze in de „States" wordt toegepast. Vrij wel overal wordt daar de teelt van dit gewas aangewend met het doel groenvoer te bekomen, waarbij men zich vooral richt op de perfectione ring der meest uitgelezen rassen en soorten, alsmede op de ziektebe strijding. Ir Bouman was vol lof over de practische zin van de Amerikaanse boer, die t.o.v. het toepassen van de nieuwste mechanische hulpmid delen steeds een prijzenswaardige geavanceerde houding aanneemt. Zeer in het bijzonder geldt zulks wanneer hij verzekerd is van een belangrijke tijdsbesparing waar hem alles aan gelegen is. De slag zin „Time is money" is wel voor de Amerikaan het levensmotto. Be kend is dat de arbeidskrachten er ontzettend duur en moeilijk te krij gen zijn. De sterk gemechaniseerde land bouw richt vooral op de teelt van rijst en gras. Met behulp van vlieg tuigen legt men zich intensief toe op de bestrijding van ziekten. Het particulier initiatief geeft daarbij doorgaans de toon aan. De hoge levensstandaard der Amerikaanse boeren die allen een auto hebben, terwijl de vrou wen zijn ingesteld op een comfor tabele levenswijze en beschikken over een ijskast, electrische kook- installatie enz. stelt eisen, die men als Nederlander buitengewoon hoog noemt, doch die daar als volkomen in de lijn liggend worden be schouwd en zeker niet meer dan normaal worden geacht. Ir Bouman had natuurlijk als Rijkslandbouwconsulent ook grote belangstelling voor het landbouw onderwijs, bodemonderzoek enz. Zijn indruk was dat de mens daar meer wordt beoordeeld naar kwali teit en prestatie dan hier te lande. De omgangsvormen zijn er boven dien heel wat soepeler. De heer Bouman betreurde het, dat zo weinig Zeeuwsvlaamse jonge boeren een kijkje in dit land kon den gaan nemen; want zijn indruk is dat een gemiddelde Nederlandse vakman wel opgewassen is tegen de agrarische eisen en eigenschappen, die men aan de Amerikaanse boe ren stelt. Daarom ook betreurde Ir Bouman het, dat de Amerikaan se regering telkenjare slechts een beperkt aantal Nederlandse .jonge boeren toelaat in de Ver. Staten. Hij noemde zijn reis voor 100 geslaagd, daar hij ontzaglijk veel gezien en geleerd had. Zijn metge zel op deze studiereis was de Rijks landbouwconsulent Meijers uit Gro ningen (een Zeeuw van geboorte), hetgeen dus juist in tegenstelling was met Ir Bouman zelf, die, con sulent in Zeeland zijnde, Groninger Van geboorte is. „Wel merkwaar- Botersmokkel. De Nederlandse boter blijkt voor onze Zuidelijke buren nog steeds een geliefd product te zijn, want Zondag werden bij verschillende Belgische onderdanen die de grens wilden passeren, een hoeveelheid boter, in totaal 55 kg in beslag ge nomen. Maandagavond 9 uur trachtte de bestuurder van een Belgische luxe auto aan de doorlaatpost 10 kg bo ter frauduleus mede naar huis te nemen, hetgeen hem echter niet gelukte. De boter werd in beslagge nomen en tegen de bestuurder pro ces verbaal opgemaakt. Hij kon echter de reis in zijn auto voortzet ten. Lening van een half millioen voor woningbouw. De gemeenteraad heeft Maandag avond besloten een geldlening aan te gaan van een half millioen voor het bouwen van een aantal wonin gen. Over de besteding van het geld zullen nadere voorstellen worden gedaan. Aanrijding. Doordat de chauffeur van een autobus der S.B.M. door de felle lichten van een tegenligger niet bemerkt had dat zich vóór de bus een met bieten geladen vrachtwa gen op de rjjweg bevond, reed hij Maandagmorgen te ongeveer kwart over zes nabij „De Liter" op de weg DraaibrugOostburg op de vracht wagen in. Zowel de autobus als de vracht wagen werden flink beschadigd doch persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Gemeenteraad. heid van zijn superieuren. In 1907 trad hij in dienst bij de spoorwegmaatschappij Gent- Terneuzen, welke later is over gegaan tot de maatschappij Mechelen-Terneuzen en vervol gens naar de Ned. Spoorwegen- In de tijd toen Sluiskil nog een spoorbrug rijk was heeft hij ge durende 16 jaar de functie waar genomen van brugwachter. Toen in 1936 de heer Verhelst werd be noemd tot stationschef te Sas van Gent kwam Oostdijk in zijn plaats als halte-toezichthouder voor het station Sluiskil-brug. Al deze jaren van trouwe dienst hebben hem gestempeld tot een plichtsgetrouwe en geziene per soonlijkheid. U colt 's morgens „kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal tn uw Ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. D raakt verstopt, wordt hu™«£"|<;2 loom. Neem de plantaardige CARTt-K s LEVERPILLETJES om die liter gal OD te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen- 13 00 Nws.- 13.15 dig", oordeelde Ir. Bouman en te- De gemeente zal onder protest 5000 boete betalen aan Ir. Klokke. Maandagavond kwam de raad bijeen om met Mr Van der Weel te spreken over de uitspraak van de arbitragecommissie inzake het ge schil, dat gerezen is met Ir Klokke over de plannen van het raadhuis. Vóórdat Mr Van der Weel arri veerde werden enkele zaken afge handeld. De Boerenleenbank kreeg grond toegewezen naast haar kantoorge bouw. Voor de bouw van een ma rechausseekazerne werd grond toe gewezen aan de Noordwal-Breede straat. De grond, waarop het rijks kantoorgebouw zal verrijzen, werd eveneens toegewezen, alsook de grond aan enkele particuliere pan den. De heer N. den Arend werd op stalrecht verleend voor zijn ge meentelijke noodwoning in de Zuid zandsestraat. Het pand van het café De Vuijst dat in de weg staat voor de voltooi ing van het plan der nieuwe markt heeft al veel stof doen opwaaien, daar de aankoop van dit pand te vens een baatbelasting meebrengt voor de daar achterliggende pan den. Men is n.l. van mening dat de ze panden in waarde zullen stijgen als het café De Vuijst is afgebro ken. Na veel discussie werd het voor stel tot aankoop van bedoeld pand De heren Dekker en Leenhouts stemden tegen; de heer Ouwendijk onthield zich van stemmen. Voor 32.230 zal het pand wor den aangekocht, terwijl van de ach terliggende panden 11 baatbelas ting per jaar zal worden gevraagd. Het gemeentelijk herbouwpian werd op enkele belangrijke punten gewijzigd. Dit plan werd destijds ontworpen door Ir. Klokke, terwijl de directeur van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht, de heer Zuijdweg, de wijzigingen aan bracht. Hierdoor wordt o.m. voor zien in een behoorlijke laan naar de algemene begraafplaats, de uit breiding van het ziekenhuis en in het nog te bouwen raadhuis. Na een uitvoerige bespreking in besloten zitting met de heren Mr. Van der Weel en Zuijdweg besloot de raad te voldoen aan de uitspraak van de arbitrage-commissie inzake de raadhuisplanneii en onder pro test de daarbij aan de gemeente op gelegde boete van 5000 aan Ir. Klokke uit te betalen. Na de rondvraag werd de verga dering gesloten. Aanbesteding. Door de gemeente Schoondijke werd Maandag aanbesteed het overplakken van de dakbedekking van 66 noodwoningen. Hiervoor werd als volgt ingeschreven; N.V. Zuid-Hollandse Asphalt Mij te Den Haag ƒ15.973,60; C. Rejjerse Zn te Goes ƒ11.430; J. v. d. Klooster te Goes 11.300 en „Nedako" te Eindhoven 8.866. Installatie Nationale Reserve. In het verenigingsgebouw te Stoppeldijk had de installatie plaats van de klassen Stoppel dijk en Boschkapelle der Nat. Reserve. Op deze avond waren aanwezig: Overste De Feijter, de secretaris van de provinciale commissie „Steun Wettig Ge zag", majoor De Kam, kapitein Fassaert, deken Staal, pastoor Vermeulen, de burgemeester van Vogelwaarde en Hointenisse en de plaatselijke commissie „Steun Wettig Gezag". Burgemeester Hendrikse van Vogelwaarde opende de avond- Daarna sprak de burgemeester van Hontenisse. Vervolgens wer den de 20 vrijwilligers geïnstal leerd door overste De Feijter. Na de installatie spraken deken Staal van Stoppeldijk en pastoor Vermeulen van Boschkapelle een felicitatiewoord- Als laatste spre ker voerde majoor De Kam het woord. Na de pauze werden enkele documentaire films vertoond. Tussendoor werden de aanwe zigen getracteerd op een glas bier en een rokertje. Monument voor gevallen Britten. Het ligt in de bedoeling een mo nument op te richten ter ere van de gesneuvelden van het Britse „commando no 4", hetwelk tij(dens de oorlog op talrijke plaatsen lan dingen heeft uitgevoerd. De keuze van het commando is daarbij op Vlissingen gevallen, waar zij op 1 November 1944 van Zeeuws Vlaan deren uit landden. De beeldhouwer Titus Lezer uit Ommen heeft een ontwerp gemaakt, dat voldoet aan de voorwaarde der iniatiefnemere. Ook de bevolking heeft een bijdra ge in de kosten geleverd. Het mo nument, hetwelk een soldaat in ac tie voorstelt, zal 2.15 meter (geme ten tot de bovenrand van de baret) hoog zijn en in hardsteen worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling het te plaatsen bij de dokhaven in de nabijheid van de landingsplaats. Binnenkort zal de burgemeester van Vlissingen, mr fir B. Kolff, het ontwerp te Londen tonen aan de vertegenwoordigers van het com mando. Het moet nog beoordeeld worden door de oorlogsmonumen tencommissie. De UIENEXPORT IN HET DERDE KWARTAAL. In het derdie kwartaal 1951 werden bijna 20 millioen kg uien geëxporteerd. Augustus was voor de uienmarkt de beste maand, omdat Engeland geheel tegen de verwachting in zijn invoercontin gent verdubbelde van 10 op 20 millioen kg, terwijl de uiterste importdatum werd verschoven van 15 Augustus naar 1 Septem ber. Openstelling van de markt tot 1 September bleek echter niet nodig en op 23 Augustus werd de invoerstop definitief. Engeland was het ook, dat van de export ruim 12% millioen kg voor zijn rekening nam en Ierland bilna 2 millioen kg. Aan de bevredigen de export naar Duitsland, dat ruim 4% millioen kg opnam, kwam een einde door gebrek aan leviezen en door verhoging van het invoerrecht van 10 op 20%. Daardoor is de markt nu flauw, want nu Duitsland en Engeland niet afnemen, eisen de overige landen weinig op. België nam in het afgelopen kwartaal 772000 kg af. Eerst wanneer Engeland het invoerrecht opheft (officieel zal dit 1 December zijn. doch waarschijnlijk is het vroeger) en de op verkoop gekochte partijen zijn geruimd ,zai men weten waar men aan toe is met de concurren tie uit Egypte. Spanje. Italië. Hongarije en Tsjecho-Slowakije mogelijk ook Polen. Intrede nieuwe predikant. Voor de Geref. Kerk (Art. 31) (e Hoek was het Zondag een blijde dag, omdat men in cand. K. Ded dens een nieuwe herder en leraar mocht ontvangen. 's Morgens vond de bevestiging plaats door zijn vader, Prof. Ded- dens uit Kampen. Deze had als tekst gekozen Openb. 11 16. In de middagdienst deed Ds. K. Deddens zijn intrede met een pre dikatie over Jes. 55 811. Hij werd toegesproken door ouderling Roose namens de kerkeraad en ge meente en door Ds. Ten Hove uit Terneuzen als consulent en namens de classis Zeeland. Ds. Deddens richtte zich vervol gens tot de gemeente, tot de cate chisanten, zjjn ouders, de consulent en tot het gemeentebestuur, het welk vertegenwoordigd was door B. en W. MIJN OP SCHRIJFTAFEL. De heer Le Roy Prinz, direc teur van een filmmaatschappij te Hollywood, verzamelt vuurwa pens. Hij kocht van Amerikaan se Korea-veteranen een landmijn, denkende dat deze ongeladen was. Later bleek hem echter het tegenovergestelde. Hij begaf zich ijlings naar het dichtstbijzijnde politiebureau, legde de mijn op de schrijftafel van de dienstdoen' de politie-sergeant en vertelde hem daarna wat het was. „Haal dat vervloekte ding weg", riep de ontstelde sergeant met stem verheffing uit. Doch hiervoor bo den zich geen vrijwilligers aan. Het slot was dat de politie een deskundige wist te bereiken-, die de mijn onschadelijk maakte. Ook monument voor oorlogs slachtoffers. Op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen zal een door de architect Ir D. Roosenburg te 's Gravenhage ontworpen monument worden op gericht ter nagedachtenis van de inwoners van Vlissingen, die tijdens de oorlog zijn omgekomen. Hierbij is ook gedacht aan de opvarenden van Hr. Ms. kanonneerboot „Bui- gia" en de provinciale veerboot „Luctor et Emergo", welke op 12 Mei 1940 in de haven tot zinken werden gebracht. Het monument zal bestaan uit een grote boogvor mige muur van baksteen en ver schillende soorten natuursteen. Het middenstuk bestaat uit een wig en een zuil, resp. symboliserende het brute geweld van de bezettende macht en de hoge beginselen, waar door het verzet werd gedragen en waarop het geweld afstuit. De kosten van het monument zullen naar raming 15.000 be dragen. Rapport van de congrescommissie voor De in Juni door het Amerikaan se Congres ingestelde commisi- sie voor de militaire dienst in ver band met de nationale veiligheid, heeft aan het Congres rapport uitgebracht. De oommissie beveelt een mili taire opleiding van 6 maanden aan voor Amerikanen van 18 jaar oud. De commissie verzoekt zonder verwijl een wet in te voeren, waar bij een algemene militaire opiei ding wordt ingesteld, daar dit van het eerste belang is om de strijdmacht op te bouwen, die Amerika nodig heeft voor zijn po gingen tot handhaving der vrede" Deze algehele militaire oplei ding zou het land beschermen voor 2 gevarem, aldus het rapport De ernstige druk op de nationale economie door de duurzame hand having van grote staande legers en 't vertrouwen van de vijanden, dat Aimerika in de loop der jaren zijn strijdmacht zou laten afbrok kelen, wanneer Amerika's militai re macht bijna uitsluitend wordt vertegenwoordigd door de be staande legers. Alleen de lichamelijke of gees telijk onvolwaardigen zouden van de dienst vrijgesteld moeten) wor. den. Het rapport stelt voor 50 procent door 't leger, 28 procent door de vloot en ,22 procent door de luchtmacht te laten opleiden. Verder worden aanbevelingen gedaan voor het bevorderen van „de veiligheid, de gezondheid, het welzijn en 't moreel" der recruteni- Per jaar zouden een 800.0-00 jonge mannen Worden opgeleid. Internos DOSKO De Baronie Middelburg TSC MOC Terneuzen RAC Rood Wit Alliance Goes Vlissingen INDONESIë STEUNT PERZIë. De Indonesische minister van Voorlichting, A. Mononutu, heeft te Djakarta medegedeeld, dat In donesië morele steun aan Perzië en Egypte zou verlenen, indien hun geschillen met Engeland voor de algemene vergadering van de V. N. te Parijs zou worden gebracht. De stand in de Tweede Klasse B: 3 1 0 2 3 1 0 1 1 3 2 1 23—10 13 23—10 13 21—16 10 18—12 10 13—8 9 14—13 14—19 11—10 12—21 14—18 14—20 8—27 In de Derde Klasse D: Axel 8 De Zeeuwen 6 Nw. Borgvl. 8 METO Breskens ODIO RCS Biervliet Corn Boys Clinge Zeelandia Sluiskil 3 1 2 2 2 4 1 1 1 1 1 1 13 11 18—4 18—7 17—10 10 19—13 10 18—13 8 13—11 15—15 17—14 12—15 16—21 9—29 6—26 In de Vierde Klasse H: Hulst RIA EMM Aardenburg Steen Hontenisse Hoofdplaat Oostburg Koewacht PSK IJzendijke 6 5 4 4 3 2 3 2 1 1 0 30—6 12 22—11 10 15—11 16—11 22—13 20—17 11—21 12—23 6—17 12—28 7—15 Russische reacties op Churchills verkiezingsoverwinning Van de zijde der Russische dele gatie bij de V. N. is te) New York vernomen dat de verwachting be staat dat Churchills verkiezings overwinning een aanmoediging zal zijn voor het Kremlin om op korte termijn een) bijeenkomst der minis ters van Buitenlandse Zaken van ■ce „Grote Vidr" voor te stellen. Dezelfde kringen zijn van me ning diat Churchill en Eden. een dergelijke conferentie, als een voorloper tot een mogelijke bij eenkomst van de leiders der „Gro te Vier" welgevallig zou zijn. Schieting in de Zandstraat. Zondag hield de handboogsport mij „De Zeeuwse schutters" te Zandstraat haar laatste schieting, een grote wildschieting, in dit sei zoen. Door de slechte weersomstandig heden was de belangstelling matig. De uitslag was: Hoogvogel: Jos. van Esbroeck, Sluiskil; Beide zij vogels: P. Cort- vriendt, Sluiskil; Kallen; Ch. Ver- gauwen, Sas van Gent en L. Kalle, Westdorpe. Scampolo 2Vopo 60. Zaterdag speelde Scampolo 2 te Zaamslag tegen Vopo uit Borssele een competitiewedstrijd, welke in een grote overwinning voor de thuisclub eindigde. Vrij spoedig na het begin nam Scampolo de leiding door een doelpunt van Jac. Schoon- akker (1—0). Na dit doelpunt werd er aan weerszijden flink aangepakt en Vopo voerde het tempo op. Na 35 min. maakte dezelfde speler met een prachtig schot het tweede doel punt (20). Mej. J. de Vos maakte er voor de rust 30 van. Na de thee werd Vopo overspeeld en op regelmatige wijze werd de stand opgevoerd tot 60 door doel punten van Jac. Pladdet, P. Rhem- rev en mej. A. de Vos. Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 16.00 Orkest; 16.30 Gram.; 16.45 Causerie; 17.00 Nieuws; 17.10 Dansmuziek; 17.30 Kwintet; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Klankbeeld; 18.30 Voor de solda ten); 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Actualitei ten; 20.15 Opera; 23.00 Nieuws; 23.05 Verzoekprogramma; 23.30 Lichte muziek. recht. Aanrijding De 14-jarige landbouwerszoon L. Cauwels, die Maandagnamiddag in de Oude Kerkstraat een met een paard bespannen wagen bestuurde, reed een 7-jarige wielrijder aan. Het knaapje bekwam zelf geen letsel, doch zijn rijwiel werd zoda nig beschadigd, dat het niet meer bruikbaar was. Eervol ontslag. Met ingang van 1 November a-s. zal onze dorpsgenoot de heer Willem Oostdijk wegens het be reiken. van de pensioenrechtige leeftijd zijn werk aan „het spoor" verlaten. Gedurende ruim 44 jaar heeft hij zijn dagtaak tussen rails doorgebracht tot volle tevreden- Terwijl Joessoef in het beste humeur van de wereld door Ashbir reed, zaten de rovers, die hun ter|':en hadden opgeslagen in een dal nabij het dorp om het vuur en bespraken de gebeurtenissen. „Joessoeg Pasja zal snel recht spreken over die beren", zei een van de rovers. ,,Hoge bomen zijn er genoeg", vond een ander. Wij zullen invloedrijke mannen worden", peinsde een derde. „Het komt ons toe", zei Halef, ,,wij hebben) meer slachtoffers ge maakt dam alle andere rovers sa men!" Op dat ogenblik kwam de Wacht post der rovers ademloos 't kamp binnenhollen. mties: 5 regels 75 centf cent ïm 12 ct.; minimum peJ ider nummer, of; Adraa 15 cent meer tot 's namiddags 2 uua oer: Zaterdags 11 uur tan het centrale front in d van Koemsong. Een der Verbondenen werd r mortieren beschoten. van Koemsong deden unisten 'n hevige nach- nval, waartegen de Ver- hardnekkig tegen bo- ,s het communiqué. oostelijke sector laaide munistische tegenstand tegenaanvallen werden n. ïkomst wapenstilstands- issie voor Korea. rapenstilstandscommissie •ea is gisteren opnieuw Vloen Djon bijeengeko- de bespreking over een inie voort te zetten- enkomst duurde 110 mi er werd geen vooruit- oekt, aldus een woord- Ier verbondenen, t generaal-majoor Ho- ïornaamste afgevaardig- V. N. in de commissie, de communisten in de na de hervatting der gen „geen concessie en ood gedaan, dat als een ,ot een redelijke oplos- worden beschouwd". De der wil, dat de Verbon- s zich van 95 */o der ge- e in Korea terugtrek- stellingen, die op som- itsen ruim 20 km achter e linie liggen, mmunisten geven geen hun standpunt te wil- .en, doch Hodes achtte te vroeg om reeds van sse te spreken. Voor goederenvervoer is ndere kwestie, want hier mdere mogelijkheid. Wij vat doen om althans het vervoer te behouden, sonenvervoer blijven nog bussen en het personen- op het lijntje is zeer on- r Van Liere zegt dat het ervatting gaat. En is er v'aar, dat net goederen- n de toekomst ook wordt t? ;r De Meijer meent ster- :aan wanneer de kat uit wordt gekeken. Mocht onenvervoer weer toene- i kan altijd de minister /orden gewezen. De Zeto 1953. lanleiding van een vraag ïeer Van Bendegem aan- subsidie voor de Zeto '53 oorzitter, dat het bestuur ws Vlaamse Kamer hier- Drige jaar al de aandacht ïvestigd. Met algemene i is door onze Kamer het enomen niet mee te doen I. en Zeto 1953. erzoek om aan Ged. Sta- ragen het veevervoer Der irrang te verlenen op het ssingenBreskens, daar oer vooral in het vacan- n vaak stagnatie onder-*- ordt afgeraden. Het veer te Breskens. er Roest wijst op het op- ten van het veer te Bres- t zeer gevaarlijk is en ze de winter voor de deur i hier niets aan te doen? zitter meent, dat dit meer eg ligt van de gemeente s. We kunnen wel een n richten tot Ged. Staten ;en om meerdere veilig- atregelen. >orzitter sluit hierna de ring. rleg met de Staten Gene- i het bedrijfsleven voor de g in het prijsbeleid en dan ook de voorkeur aan e melk één garantieprijs stellen. igt niet in het voornemen regering deze verhoging garantieprijs voor de pro tot uitdrukking te doen in de tegenwoordige con- snprijs. Hansweërt 343 431 Walsoorden 3.53 4.41 ZON. EN MAANSTANDEN. ZON MAAN blik in C.V.P.-kringen heerst, komt wel het beste tot uiting in een hoofdartikel, dat gistermor gen met betrekking tot de poli tieke toestand in het katholieke blad „Het Volk" is verschenen- De schrijver van dit artikel, die deel uitmaakt van het nationale comité van de C.V.P- zegt hierin o.a.: „Langdurige aarzeling is veel erger dan een regeringscri- begroting op een bedrag van ruim 48.000,— in ontvang en uitgaaf, met een post onvoorzien van 450 Rondvraag. De heer J. F. de Klerk vraagt subsidie voor de ambachtsschool, die dringend uitbreiding behoeft. Momenteel bedraagt het aantal leerlingen op de dagschool 246 en dit zal stijgen tot 325. Sinds een 0 j. sumptiemelk is vervallen. Zoals reeds is uiteengezet in de memorie van toelichting op de landbouwbegroting 1952, is voor het prijsbeleid in de landbouw een wijziging ontworpen, waarvoor prijzen worden vastgesteld, on derscheidenlijk in groepen. De minister wenst echter niet vooruit te lopen op het nog te voe- Het Egyptische gyptische ministerraad zal op 4 November het ontwerp voor een algemene mobilisatie in geval van oorlog of oorlogsdreiging be handelen. Het wetsontwerp voorziet in het oproepen voor de militaire dienst van alle mannen, tussen 18 en 50 jaar. Het Egyptische parlement komt op 15 November weer bijeen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3